McDonald's

Nasze ulubione potrawy, przepisy kulinarne, diety cud. Tu piszemy o zdrowym odżywianiu i o tym co tłuste, słodkie i niezdrowe ... ale takie smaczne.
samantaew
Posty: 4
Rejestracja: 15 kwie 2018, o 17:04

Re: McDonald's

Post autor: samantaew » 15 kwie 2018, o 17:12

Ja lubię, zwłaszcza ich frytki, ale niestety zdaje sobie sprawę jak jedzenie z mc jest tłuste i szkodliwe:(
Awatar użytkownika
Dianu
Posty: 9
Rejestracja: 17 sty 2019, o 08:25

Re: McDonald's

Post autor: Dianu » 17 sty 2019, o 08:50

Ogólnie to wole KFC, ale w Maku tez mi sie zdarzy jesc. No i kanapka drwala jest mega :D
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: McDonald's

Post autor: Sad_Rabbit » 24 sty 2019, o 08:31

Ponad miesiac temu, po intensywnej imprezie, pijana zaszlam tam z kolega, bo wszystko inne bylo zamkniete. Wspomnienia z dziecinstwa odzyly ;) Zamowilam vege burgera, lody i ciastko. Do tej pory dochodze do siebie ;)
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: McDonald's

Post autor: Sad_Rabbit » 24 sty 2019, o 08:32

brrrrrr......
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
Elinor
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 362
Rejestracja: 7 cze 2018, o 12:01

Re: McDonald's

Post autor: Elinor » 24 sty 2019, o 09:47

Może jest wiecznie głodna i przeważa to nad doznaniami smakowymi, ale mi fast food nie wadzi. McDonald jest w ogóle niezły, niedobry fast food to te różne dziwne budki/dziuple. Nie dość, że paskudne, to jeszcze strach tam jeść.

Sad_Rabbit, jesteś wege?
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: McDonald's

Post autor: Sad_Rabbit » 24 sty 2019, o 11:13

No, od okolo 15 lat, a od jakiegos czasu bardziej sie sklaniam w strone diety veganskiej, chociaz zdarza mi sie jeszcze okazjonalnie zboczyc z tej sciezki:/
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: McDonald's

Post autor: Sad_Rabbit » 24 sty 2019, o 11:33

Elinor pisze:
24 sty 2019, o 09:47
Może jest wiecznie głodna i przeważa to nad doznaniami smakowymi, ale mi fast food nie wadzi. McDonald jest w ogóle niezły, niedobry fast food to te różne dziwne budki/dziuple. Nie dość, że paskudne, to jeszcze strach tam jeść.
McDonald's to zlo i jeszcze sie tym karmi dzieci :twisted: No ale rozumiem, ze nie kazdy tak demonizuje jak ja :wink:
Jesli mialabym wybierac miedzy dziwna budka ze zdechla zapiekanka a McDonaldem, to chyba jednak budka by wygrala :wink: lol
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2192
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: McDonald's

Post autor: osiol » 24 sty 2019, o 12:01

U mnie w mieście jest budka Chico Mexicano - są tam najlepsze na świecie frytki. Naprawdę nigdzie nie jadłam lepszych, a kocham frytki. W Chico jest zawsze kolejka bo nie tylko frytki mają dobre ;)
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: McDonald's

Post autor: Sad_Rabbit » 24 sty 2019, o 12:33

Bo budki pewnie tez bywaja zajebiste ;) Chociaz ja nie pamietam kiedy ostatnio jadlam frytki. Ostatnio mega sie uwrazliwilam na to co jem i frytki brzmia dla mnie niemalze jak zbrodnia ;) Za to veganski ramen wychodzi mi coraz lepiej!
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
Elinor
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 362
Rejestracja: 7 cze 2018, o 12:01

Re: McDonald's

Post autor: Elinor » 24 sty 2019, o 14:55

Sad_Rabbit pisze:
24 sty 2019, o 11:13
No, od okolo 15 lat, a od jakiegos czasu bardziej sie sklaniam w strone diety veganskiej, chociaz zdarza mi sie jeszcze okazjonalnie zboczyc z tej sciezki:/
Uważam, że wegetarianizm jest lepszy, bo się nie zjada zwierząt, ale sama jestem tak głodnym człowiekiem, że nie daję rady :D Staram się natomiast jadać posiłki bezmięsne i nie marnować mięsa. Ja bym umarła z głpdu jedząc wegańsko! Jak zjem coś wegańskiego, to po godzinie znowu chce mi się jeść. A bez frytek to tym bardziej. Ja mam po prostu w żołądku czarną dziurę :D Nie to, że jestem gruba :wink: Mam ostatnio niedowagę.
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: McDonald's

Post autor: Sad_Rabbit » 24 sty 2019, o 18:24

Wegetarianizm nie jest lepszy, wegeterianizm jest po prostu latwiejszy :wink: Ale zeby nie bylo, ja nie oceniam ludzi jedzacych mieso (okay, moze troche oceniam ale nigdy glosno nie komentuje:P), bo zdaje sobie sprawdza, ze u roznych ludzi sprawdzaja sie inne rzeczy. U mnie produkty pochodzenia zwierzecego sie nie sprawdzaja, od mleka i serow cera mi sie psuje, ogolnie mam wrazenie, ze zamulalo to moje jelita i tyle:P Chyba urodzilam sie roslinozerca, ale odkrywam to dopiero od niedawna. Zreszta teraz tak latwo dostac dobre weganskie produkty, a ja uwielbiam jedzenie i uwielbiam eksperymentowac w kuchni i probowac nowych rzeczy.
A, i nie wiem czy wiesz ale weganie jedza nie tylko salate :wink:
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
Elinor
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 362
Rejestracja: 7 cze 2018, o 12:01

Re: McDonald's

Post autor: Elinor » 24 sty 2019, o 18:58

No tak. Jesteś przecież królikiem :D
Oczywiście, że jadłam prawdziwe wegańskie jedzenie, nie tylko sałatę. I właśnie o nim mówię, że się nim nie najadam. Różne kotlety z ciecierzycy itp.
Mnie właśnie warzywa się źle trawią. (Ziemniaki to nie warzywa) I gluten też się źle trawi.
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: McDonald's

Post autor: Sad_Rabbit » 24 sty 2019, o 19:10

Jak to? Czyli Ty miesem tylko mozesz sie najesc? Serio? A moze Ci sie myli uczucie sytosci z uczuciem ciezkosci, jakie twoj organizm odczuwa po zjedzeniu miesa? Pytam, bo moj kroliczy umysl tego nie ogarnia :wink:
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
Elinor
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 362
Rejestracja: 7 cze 2018, o 12:01

Re: McDonald's

Post autor: Elinor » 24 sty 2019, o 19:24

Ciężkość mam właśnie po wegańskim kotlecie, jeżeli jest tłusty. I też nie muszę tego mięsa jeść aż tyle, nawet nie codziennie. Szczególnie jak zjem na przykład ser.
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: McDonald's

Post autor: Sad_Rabbit » 24 sty 2019, o 20:24

Wyobrazilam sobie tego tlustego, weganskiego kotleta i prawie brzuch mnie od niego rozbolal :shock:
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2192
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: McDonald's

Post autor: osiol » 25 sty 2019, o 01:05

Ja jestem mięsożercą namiętnym, takim który najchętniej codziennie jadłby krwistego steka na obiad i tatara na śniadanie i kolację, ale jestem stanie najeść się i mieć przez dłuższy czas uczucie sytości jedzeniem wegańskim lub wegetariańskim. Może to nie kwestia jedzenia tylko nastawienia? Kiedy moja dziewczyna wymusiła na nas przejście na zdrowsze jedzenie, przez jakiś czas wiecznie czułam się głodna i nic mi nie smakowało. Ciemny chleb? Fuj. Tylko zgagę po nim mam. Chcę swoją sztuczną, dmuchaną, białą bułę. Grillowane mięso? O nie, jeszcze żeby na ogniu, ale to z patelni nie jest tak fajnie skarmelizowane jak to smażone. Nie jest smaczne. Jest suche. Po pewnym czasie moje nastawienie się zmieniło. Doceniam smak tego nie smażonego mięsa, które smakuje rzeczywiście mięsem, nie tłuszczem na którym było smażone. Może Ty podchodzisz tak do wege jedzenia?
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: McDonald's

Post autor: ImaSumak » 25 sty 2019, o 02:02

osiol pisze:
25 sty 2019, o 01:05
Ja jestem mięsożercą namiętnym, takim który najchętniej codziennie jadłby krwistego steka na obiad i tatara na śniadanie i kolację, ale jestem stanie najeść się i mieć przez dłuższy czas uczucie sytości jedzeniem wegańskim lub wegetariańskim. Może to nie kwestia jedzenia tylko nastawienia? Kiedy moja dziewczyna wymusiła na nas przejście na zdrowsze jedzenie, przez jakiś czas wiecznie czułam się głodna i nic mi nie smakowało. Ciemny chleb? Fuj. Tylko zgagę po nim mam. Chcę swoją sztuczną, dmuchaną, białą bułę. Grillowane mięso? O nie, jeszcze żeby na ogniu, ale to z patelni nie jest tak fajnie skarmelizowane jak to smażone. Nie jest smaczne. Jest suche. Po pewnym czasie moje nastawienie się zmieniło. Doceniam smak tego nie smażonego mięsa, które smakuje rzeczywiście mięsem, nie tłuszczem na którym było smażone. Może Ty podchodzisz tak do wege jedzenia?
Przepraszam, ale się odezwę.
Pomyśl proszę. Kochasz swojego psa, którego masz obecnie, kochałaś tego, który umarł. Bardzo wiele zrobiłaś, by Twoim zwierzętom było dobrze. Dużo o tym pisałaś. Bardzo to cenię. Zwróć uwagę jednak, że np (tak, to tylko przykład), w Chinach je się normalnie psinę. Nas to oburza oczywiście, bo przecież to psy, nasi przyjaciele. Inteligentne zwierzęta, które cierpią. Czym się jednak różni stek (który jest częścią ciała krowy) od szynki (która jest częścią ciała świnii), czy od nóżek kurczaka? One też mają uczucia, też są inteligentne i tak, one bardzo cierpią i bardzo, bardzo się boją.
W sklepie kupujesz gotowy produkt, odzwierzęcony: stek, nóżki, skrzydełka, żeberka, cielencinkę, jagnięcinkę. Nie ma tam mowy o tym, skąd i jakim kosztem cierpienia, strachu i zabijania ten przepyszny produkt ląduje na Twoim grillu. Kwestia ceny. Pomyśl o tym.
Lubię kiedy kobieta...
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: McDonald's

Post autor: Sad_Rabbit » 25 sty 2019, o 08:06

Wzbudznie w kims poczucia winy moim zdniem nie jest dobra metoda by "nawracac" innych na wegtarianizm/weganizm.
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: McDonald's

Post autor: Sad_Rabbit » 25 sty 2019, o 08:12

Zaplace £100 jesli ktos przejdzie na miesiac na weganizm :wink:
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
Elinor
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 362
Rejestracja: 7 cze 2018, o 12:01

Re: McDonald's

Post autor: Elinor » 25 sty 2019, o 09:14

Próbowałam, bo chciałabym być wegetarianką, ale nie wychodzi mi to. Znam swój organizm. Naprawdę.
Elinor
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 362
Rejestracja: 7 cze 2018, o 12:01

Re: McDonald's

Post autor: Elinor » 25 sty 2019, o 09:21

Podobno świnie są tak inteligentne jak psy.

Ale mięso nie jest niezdrowe, tylko nieetyczne. W odpowiednich ilościach jest zdrowe. I o ile nie jest to tłuste mięso.
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: McDonald's

Post autor: Sad_Rabbit » 25 sty 2019, o 09:57

Elinor pisze:
25 sty 2019, o 09:14
Próbowałam, bo chciałabym być wegetarianką, ale nie wychodzi mi to. Znam swój organizm. Naprawdę.
Wiesz, nic na sile tak naprawde. Albo moze to nie jest jeszcze ten moment.

A czy mieso jest zdrowe, to mysle, ze nie. Ale wierze, ze mozna je jesc tak by przynajmniej nie szkodzilo:>
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: McDonald's

Post autor: ImaSumak » 25 sty 2019, o 12:20

Sad_Rabbit pisze:
25 sty 2019, o 08:06
Wzbudznie w kims poczucia winy moim zdniem nie jest dobra metoda by "nawracac" innych na wegtarianizm/weganizm.
Od kiedy to napisanie że mięso pochodzi od zwierząt, które przed śmiercią cierpią i sie boją, podobnie jak psy, jest nawracaniem na wegetarianizm? Gdzie wzbudzanie winy? To fakty. Winę czy darcie szat mam daleko gdzieś. Nie znoszę głupoty i hipokryzji.
Nie mam nic przeciwko nad płakaniem nad czarnym dzieckiem gdy je potrąci samochód i jednocześnie jedzeniem białych. Świat jest popieprzony, a wszystko jest kwestią wiary.
Zastanowienie się nad tym nie jest zmuszaniem do niczego, jak również nie jest mową nienawiści. :D
Miłego weekendu!
Lubię kiedy kobieta...
Elinor
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 362
Rejestracja: 7 cze 2018, o 12:01

Re: McDonald's

Post autor: Elinor » 25 sty 2019, o 12:42

Wegetarianizm wymaga wysiłku i przemyślenia. Przynajmniej ode mnie by wymagał, a aktualnie mam za dużo na głowie, żeby się tym zająć. Nie mogę też jeść wielu innych rzeczy ze względów zdrowotnych. Nie będę Was zanudzać swoini dolegliwościami i Wam o tym opowiadać. Moim zdaniem na tą chwilę dobrym krokiem jest ograniczenie mięsa.

Czy zdrowe. Moja znajoma lekarka mówiła, że wegetarianie często mają niedobiałczenie. Tłuszcz też jest potrzebny. Kwestia ilości. I jakości tego mięsa. Wiadomo, że jedzenie codziennie tłustej kiełbasy jest niezdrowe.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: McDonald's

Post autor: ImaSumak » 25 sty 2019, o 12:50

Elinor pisze:
25 sty 2019, o 12:42
Wegetarianizm wymaga wysiłku i przemyślenia. Przynajmniej ode mnie by wymagał, a aktualnie mam za dużo na głowie, żeby się tym zająć. Nie mogę też jeść wielu innych rzeczy ze względów zdrowotnych. Nie będę Was zanudzać swoini dolegliwościami i Wam o tym opowiadać. Moim zdaniem na tą chwilę dobrym krokiem jest ograniczenie mięsa.

Czy zdrowe. Moja znajoma lekarka mówiła, że wegetarianie często mają niedobiałczenie. Tłuszcz też jest potrzebny. Kwestia ilości. I jakości tego mięsa. Wiadomo, że jedzenie codziennie tłustej kiełbasy jest niezdrowe.
Mięso jest faszerowane antybiotykami. Zwierzęta są karmione paszami zwierzecymi (jedzą same siebie), które powodują u nich przeróżne choroby, które ludzie zjadają jedząc ich mięso. Tak w skrócie.

Oczywiście, że przejście na wegetarianizm jest dużym wyzwaniem. Oczywiście że wymaga przemyślenia, refleksji i oczywiście nie jest to łatwe. Ja też nie urodziłam się wegetarianką, a mało tego, pewne rodzaje mięs bardzo lubiłam. To proces i nie każdy musi się go podejmować. Mnie zwyczajnie było szkoda zwierząt i tyle.
Lubię kiedy kobieta...
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: McDonald's

Post autor: Sad_Rabbit » 25 sty 2019, o 13:33

Jesli uwazasz, ze kims nalezy potrzasnac aby przestal jesc mieso i to sie u ciebie sprawdza to go for it!

Ja szanuje wybory innych wlasnie dlatego, ze jest to czasami piekielnie trudne!
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2192
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: McDonald's

Post autor: osiol » 25 sty 2019, o 13:39

Ja tylko przypomnę, że nie jest to temat o wyższości wegetarianów nad wszystkożernymi:

Zapraszam do poniższych tematów :)
viewtopic.php?f=20&t=1486
viewtopic.php?f=20&t=25570
viewtopic.php?f=20&t=13522
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: McDonald's

Post autor: Sad_Rabbit » 25 sty 2019, o 13:45

Przepraszam! :wink:
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
Elinor
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 362
Rejestracja: 7 cze 2018, o 12:01

Re: McDonald's

Post autor: Elinor » 25 sty 2019, o 16:40

ImaSumak pisze:
25 sty 2019, o 12:50
Mięso jest faszerowane antybiotykami. Zwierzęta są karmione paszami zwierzecymi (jedzą same siebie), które powodują u nich przeróżne choroby, które ludzie zjadają jedząc ich mięso. Tak w skrócie.
Rozumiem.

To pocieszające, że dla innych to też nie jest/było proste.
adama
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 971
Rejestracja: 12 sie 2014, o 23:07

Re: McDonald's

Post autor: adama » 25 sty 2019, o 19:04

Elinor pisze:
25 sty 2019, o 16:40
ImaSumak pisze:
25 sty 2019, o 12:50
Zwierzęta jedzą same siebie.
Rozumiem.

To pocieszające, że dla innych to też nie jest/było proste.
Osz Panie, ale horror :?

Ima, a ty czym karmisz swoje psy?
ODPOWIEDZ