McDonald's

Nasze ulubione potrawy, przepisy kulinarne, diety cud. Tu piszemy o zdrowym odżywianiu i o tym co tłuste, słodkie i niezdrowe ... ale takie smaczne.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: McDonald's

Post autor: ImaSumak » 25 sty 2019, o 21:25

Sad_Rabbit pisze:
25 sty 2019, o 13:33
Jesli uwazasz, ze kims nalezy potrzasnac aby przestal jesc mieso i to sie u ciebie sprawdza to go for it!

Ja szanuje wybory innych wlasnie dlatego, ze jest to czasami piekielnie trudne!
Podpowiedz mi proszę, gdzie napisałam, że ktoś ma przestać jeść mięso?
Wybacz, ale to, że Osioł napisała, że jest mięsożercą namiętnym jakoś nie przyszło mi do głowy, że każe mi mięso jeść. Odebrałam to za pewną opinię w dyskusji. Polecam więcej luzu i nie doszukiwania się problemów, gdzie ich nie ma.
Przyjęłam również do wiadomości, że Ty jesteś tą dobrą i tolerancyjną. :D
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: McDonald's

Post autor: ImaSumak » 25 sty 2019, o 21:28

osiol pisze:
25 sty 2019, o 13:39
Ja tylko przypomnę, że nie jest to temat o wyższości wegetarianów nad wszystkożernymi:

Zapraszam do poniższych tematów :)
viewtopic.php?f=20&t=1486
viewtopic.php?f=20&t=25570
viewtopic.php?f=20&t=13522
Ja nie dostrzegam wyższości jednych nad drugimi. To zwykły styl życia. Każdy orze jak może. :)
I tak, ludzie są faktycznie wszystkożercami. Świadczy o tym choćby uzębienie.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: McDonald's

Post autor: ImaSumak » 25 sty 2019, o 21:30

adama pisze:
25 sty 2019, o 19:04
Elinor pisze:
25 sty 2019, o 16:40
ImaSumak pisze:
25 sty 2019, o 12:50
Zwierzęta jedzą same siebie.
Rozumiem.

To pocieszające, że dla innych to też nie jest/było proste.
Osz Panie, ale horror :?

Ima, a ty czym karmisz swoje psy?
Mięsistymi pomidorami, bo wiesz, psy to drapieżniki. :wink:
Lubię kiedy kobieta...
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: McDonald's

Post autor: Sad_Rabbit » 26 sty 2019, o 07:30

ImaSumak pisze:
25 sty 2019, o 21:25
. Polecam więcej luzu i nie doszukiwania się problemów, gdzie ich nie ma.
Przyjęłam również do wiadomości, że Ty jesteś tą dobrą i tolerancyjną. :D
Wiesz, jak sie nie ma prawdziwych problemow, to sie czasami ich doszukuje :wink:

Ostatnie zdanie twojej wypowiedzi potraktuje jako complement:>
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: McDonald's

Post autor: ImaSumak » 27 sty 2019, o 17:53

Elinor pisze:
25 sty 2019, o 12:42
Wegetarianizm wymaga wysiłku i przemyślenia. Przynajmniej ode mnie by wymagał, a aktualnie mam za dużo na głowie, żeby się tym zająć. Nie mogę też jeść wielu innych rzeczy ze względów zdrowotnych. Nie będę Was zanudzać swoini dolegliwościami i Wam o tym opowiadać. Moim zdaniem na tą chwilę dobrym krokiem jest ograniczenie mięsa.

Czy zdrowe. Moja znajoma lekarka mówiła, że wegetarianie często mają niedobiałczenie. Tłuszcz też jest potrzebny. Kwestia ilości. I jakości tego mięsa. Wiadomo, że jedzenie codziennie tłustej kiełbasy jest niezdrowe.
Jeszcze a propos jedzenia mięsa chorych lub padłych zwierząt:
https://finanse.wp.pl/mieso-chorych-kro ... 462977665a
Przypadkiem się natknęłam. Jest też sporo filmów dokumentalnych o różnego rodzaju procederach w Europie i Stanach.
Lubię kiedy kobieta...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: McDonald's

Post autor: dobranocka14 » 27 sty 2019, o 20:31

ImaSumak pisze:
27 sty 2019, o 17:53
Elinor pisze:
25 sty 2019, o 12:42
Wegetarianizm wymaga wysiłku i przemyślenia. Przynajmniej ode mnie by wymagał, a aktualnie mam za dużo na głowie, żeby się tym zająć. Nie mogę też jeść wielu innych rzeczy ze względów zdrowotnych. Nie będę Was zanudzać swoini dolegliwościami i Wam o tym opowiadać. Moim zdaniem na tą chwilę dobrym krokiem jest ograniczenie mięsa.

Czy zdrowe. Moja znajoma lekarka mówiła, że wegetarianie często mają niedobiałczenie. Tłuszcz też jest potrzebny. Kwestia ilości. I jakości tego mięsa. Wiadomo, że jedzenie codziennie tłustej kiełbasy jest niezdrowe.
Jeszcze a propos jedzenia mięsa chorych lub padłych zwierząt:
https://finanse.wp.pl/mieso-chorych-kro ... 462977665a
Przypadkiem się natknęłam. Jest też sporo filmów dokumentalnych o różnego rodzaju procederach w Europie i Stanach.
Wczoraj w TVN można było obejrzeć ten reportaż. Karygodne zachowanie i właściciela i weterynarz. Ciekawe ile zakładów uprawia ten proceder.
I tak mi przy okazji oglądania przyszło na myśl, że wegetarianizm trzeba zacząć rozpatrywać w kategoriach ochrony zdrowia.
Awatar użytkownika
Impa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 14
Rejestracja: 28 sty 2019, o 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: McDonald's

Post autor: Impa » 28 sty 2019, o 14:00

Pod katem ochrony zdrowia to każda żywnośc moze nam zaszkodzic, i miesna i bezmięsna. Ile razy trafialam w markecie na jogurty ktore po otworzeniu okazaly sie pokryte pleśnią z powodu zlego przechowywania.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: McDonald's

Post autor: dobranocka14 » 28 sty 2019, o 14:22

Impa pisze:
28 sty 2019, o 14:00
Pod katem ochrony zdrowia to każda żywnośc moze nam zaszkodzic, i miesna i bezmięsna. Ile razy trafialam w markecie na jogurty ktore po otworzeniu okazaly sie pokryte pleśnią z powodu zlego przechowywania.
Ok ale jest różnica między produktem, który się zepsuł w wyniku złego przechowywania - możesz sama stwierdzić, że ma pleśń albo śmierdzi albo jest zgnity i to widać a produktem, który nie powinien trafić do handlu bo jest szkodliwy ale wygląda ok i ty jako konsument nie możesz sama niczego stwierdzić. Wie o tym natomiast producent żywności a w tym konkretnym przypadku również służby weterynaryjne, które w procederze uczestniczą. Do ubojni trafiły krowy, które były chore - a nikt ich nie zbadał na co i czy mięso z nich może być dopuszczone do obrotu.
O tym w jaki sposób traktowane są zwierzęta nie piszę - brak słów.
Perrin
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 109
Rejestracja: 29 lip 2017, o 20:48

Re: McDonald's

Post autor: Perrin » 28 sty 2019, o 18:16

Ja jeszcze tylko dodam, ze to sie dzieje od dawna.. a służby weterynaryjne zamiatają sprawę pod dywan bo przecież pieniądz nie śmierdzi...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: McDonald's

Post autor: ImaSumak » 31 sty 2019, o 18:29

Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: McDonald's

Post autor: ImaSumak » 1 lut 2019, o 14:57

Kolejne kraje w szoku:
https://www.money.pl/gospodarka/kolejne ... 3969a.html

A ja się zastanawiam:
Ludzie są naprawdę tak głupi, że sądzą, że jedyna chora partia mięsa wyszła z tej ubojni podczas/po publikacji programu Uwaga? Serio? Wcześniej tego nie robiono? Rozumiem też, że to jedyna ubojnia, która wpadła na taki pomysł.
Zastanawiam się, też jak to możliwe, że główny wet kraju nie podał się do dymisji? Czy ktoś przeprowadzi śledztwo wśród wetów by dowiedzieć się na jak ogromną skalę działa ten proceder?
Nie sadzę.
Mój kuzyn pracuje w Belgii w fabryce mięsa dla Mc Donaldsa. Wszyscy w rodzinie mają zakaz jedzenia w Macu i tego typu "restauracjach". Tak jakby w wielu innych było inaczej...
Lubię kiedy kobieta...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: McDonald's

Post autor: dobranocka14 » 1 lut 2019, o 15:08

Perrin pisze:
28 sty 2019, o 18:16
Ja jeszcze tylko dodam, ze to sie dzieje od dawna.. a służby weterynaryjne zamiatają sprawę pod dywan bo przecież pieniądz nie śmierdzi...
Niestety. A etyka zawodowa, zwykła przyzwoitość i dbałość o czyjeś zdrowie są daleko w kolejce priorytetów.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: McDonald's

Post autor: ImaSumak » 1 lut 2019, o 15:16

dobranocka14 pisze:
1 lut 2019, o 15:08
Perrin pisze:
28 sty 2019, o 18:16
Ja jeszcze tylko dodam, ze to sie dzieje od dawna.. a służby weterynaryjne zamiatają sprawę pod dywan bo przecież pieniądz nie śmierdzi...
Niestety. A etyka zawodowa, zwykła przyzwoitość i dbałość o czyjeś zdrowie są daleko w kolejce priorytetów.
Jak to się mówi: Dobra świnia wszystko zje, no i Pieniądz nie śmierdzi.
Do tego informacje, że ludzie to mięsożercy i bez mięsa co najmniej będą chorować, a mięsko takie zdrowe, a zwierzątka tak się cieszą, że żyją i umierają w męczarniach! No i gra gitara i interes się kręci.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: McDonald's

Post autor: ImaSumak » 1 lut 2019, o 17:34

Jakoś ostatnio dopadają mnie newsy związane z mięsem (nie piszę zwierzęta, żeby nikt nie czuł się urażony).
Tu akurat Wielka Brytania:
https://www.independent.co.uk/news/uk/h ... 1549027744
Warto dodać, że w takich miejscach i rzeźniach pracują najczęściej właśnie tacy ludzie. Chyba to naturalne, że pedofile kręcą się wśród dzieci. Ludzie skrzywieni lub pozbawieni empatii zaś znęcają się i zabijają zwierzęta. Jak powszechnie wiadomo, z czasem im to nie wystarcza.
Co ciekawe akurat to mięso uchodzi za jedno z najinteligentniejszych w świecie zwierząt. No ale jest zdrowe i pyszne przecież.
Lubię kiedy kobieta...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: McDonald's

Post autor: dobranocka14 » 1 lut 2019, o 20:51

ImaSumak pisze:
1 lut 2019, o 15:16
dobranocka14 pisze:
1 lut 2019, o 15:08
Perrin pisze:
28 sty 2019, o 18:16
Ja jeszcze tylko dodam, ze to sie dzieje od dawna.. a służby weterynaryjne zamiatają sprawę pod dywan bo przecież pieniądz nie śmierdzi...
Niestety. A etyka zawodowa, zwykła przyzwoitość i dbałość o czyjeś zdrowie są daleko w kolejce priorytetów.
Jak to się mówi: Dobra świnia wszystko zje, no i Pieniądz nie śmierdzi.
Do tego informacje, że ludzie to mięsożercy i bez mięsa co najmniej będą chorować, a mięsko takie zdrowe, a zwierzątka tak się cieszą, że żyją i umierają w męczarniach! No i gra gitara i interes się kręci.
Nie sądzę żeby kupującym było obojętne czy mięso pochodzi od chorego i nie przebadanego zwierzęcia czy od zwierzęcia, które było "zdrowe" (piszę o standardach hodowlanych) i zostało zbadane przez weta.
Inną rzeczą jest, że skoro raczej nie da się sprawić żeby cała ludzkość przeszła na wegetarianizm to ważne jest żeby zadbać o dobrostan zwierząt. Tu dużo zależy od wyboru konsumentów. Przykład choćby jajek. Można kupić i 0 i 3. Nie będę rozwijała myśli bo chyba to czytelny przykład.
Może kiedyś opinia publiczna będzie informowana o zasadach chowu i uboju i ludzie w swojej masie staną się bardziej skłonni do dokonywania wyborów nie tylko portfelem a hodowcy zmuszeni tym samym do poprawy warunków dla zwierząt.
Można też jeść mniej mięsa i jego przetworów.
Bloggerka
Posty: 4
Rejestracja: 21 lut 2019, o 15:19

Re: McDonald's

Post autor: Bloggerka » 21 lut 2019, o 15:29

Lubić lubię, ale staram się odżywiać zdrowo.
Awatar użytkownika
eLeven
Posty: 7
Rejestracja: 11 mar 2019, o 14:54

Re: McDonald's

Post autor: eLeven » 11 mar 2019, o 15:14

McDonalds wiadomo, jest niezdrowy w opor ale nie bede hipokrytką - uwielbiam i nie wyobrazam sobie odmowic chociaz jednego cheeseburgera jak jestem
Awatar użytkownika
Queera
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 22
Rejestracja: 1 kwie 2019, o 14:38
Lokalizacja: Wrocław

Re: McDonald's

Post autor: Queera » 1 kwie 2019, o 14:50

eLeven pisze:
11 mar 2019, o 15:14
McDonalds wiadomo, jest niezdrowy w opor ale nie bede hipokrytką - uwielbiam i nie wyobrazam sobie odmowic chociaz jednego cheeseburgera jak jestem
To samo. Juz przez sam fakt pisania w temacie mam ochote na zestaw z bigmaciem :P
silouett
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 18 mar 2019, o 15:24

Re: McDonald's

Post autor: silouett » 4 kwie 2019, o 11:19

czasami lubię, ale głównie rzeczy z kurczakiem, ew. jakieś sezonowce typu pieczone ziemniaczki czy zakręcone frytki. Dużo bardziej wole MAXa, ale z tego co wiem to jest tylko w 4 miastach w Polsce - ale! mają wege menu i przesuper burgera z grillowanym kurczakiem xd
Awatar użytkownika
Cori
Posty: 9
Rejestracja: 4 kwie 2019, o 11:43

Re: McDonald's

Post autor: Cori » 4 kwie 2019, o 11:58

To ja odwrotnie - bardzo lubie burgery wołowe, ale kurczaki to jest jakas dziwna papka a nie kurczak i wole isc wtedy do KFC.
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: McDonald's

Post autor: jasandra » 4 kwie 2019, o 12:33

silouett pisze:
4 kwie 2019, o 11:19
czasami lubię, ale głównie rzeczy z kurczakiem, ew. jakieś sezonowce typu pieczone ziemniaczki czy zakręcone frytki. Dużo bardziej wole MAXa, ale z tego co wiem to jest tylko w 4 miastach w Polsce - ale! mają wege menu i przesuper burgera z grillowanym kurczakiem xd
Czy chodzi o MaxBurgera? Poszłam wczoraj, bo wracałam koło 22 i nic innego nie było w pobliżu, do tego mieli promocję studencką, choć już zapach mnie lekko cofa. Ten burger był paskudny. Uwielbiam Wege burgery w Northfishu 😋, tam mają porządną bułkę. To była jakaś słodkawa zwiędła bułczyna, coś w panierce co miało przypominać kotleta,zdechłe warzywa podlane jakimś sosem. Jak nie rozumiałam fenomenu burgerów z fastfoodów, tak rozumiem jeszcze mniej.
A do Northfisha warto zawsze wpaść choćby na burakową tortillę albo szpinakowego burgera (ostatnio wprowadzili jeszcze taki z Halloumi)
silouett
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 18 mar 2019, o 15:24

Re: McDonald's

Post autor: silouett » 16 kwie 2019, o 13:39

Ja w gdańsku w Max Burgers bywam często, ale szczerze powiem, że u nas jakość jest na prawdę super np. w porównaniu z McDonaldem. :roll:
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: McDonald's

Post autor: Sad_Rabbit » 17 kwie 2019, o 07:51

Bardzo dobre burgery robia w Krowarzywa, jesli ktos ma ochote bulke z kotletem i jest w Warszawie to trzeba sprobowac.
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
danuszka
Posty: 5
Rejestracja: 22 paź 2017, o 22:23

Re: McDonald's

Post autor: danuszka » 19 kwie 2019, o 14:56

Staram się tam nie jadać, czasem wstąpię na kawę do mc cafe bo mają smaczną
Awatar użytkownika
Asuka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 25
Rejestracja: 6 maja 2019, o 13:08

Re: McDonald's

Post autor: Asuka » 6 maja 2019, o 13:32

jasandra pisze:
4 kwie 2019, o 12:33
silouett pisze:
4 kwie 2019, o 11:19
czasami lubię, ale głównie rzeczy z kurczakiem, ew. jakieś sezonowce typu pieczone ziemniaczki czy zakręcone frytki. Dużo bardziej wole MAXa, ale z tego co wiem to jest tylko w 4 miastach w Polsce - ale! mają wege menu i przesuper burgera z grillowanym kurczakiem xd
Czy chodzi o MaxBurgera? Poszłam wczoraj, bo wracałam koło 22 i nic innego nie było w pobliżu, do tego mieli promocję studencką, choć już zapach mnie lekko cofa. Ten burger był paskudny. Uwielbiam Wege burgery w Northfishu 😋, tam mają porządną bułkę. To była jakaś słodkawa zwiędła bułczyna, coś w panierce co miało przypominać kotleta,zdechłe warzywa podlane jakimś sosem. Jak nie rozumiałam fenomenu burgerów z fastfoodów, tak rozumiem jeszcze mniej.
A do Northfisha warto zawsze wpaść choćby na burakową tortillę albo szpinakowego burgera (ostatnio wprowadzili jeszcze taki z Halloumi)
Tortille z burakiem w Northfishu jadlam, ale mnie nie zachwycila :P
Awatar użytkownika
Doza
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 5 cze 2019, o 09:44

Re: McDonald's

Post autor: Doza » 5 cze 2019, o 10:03

Cori pisze:
4 kwie 2019, o 11:58
To ja odwrotnie - bardzo lubie burgery wołowe, ale kurczaki to jest jakas dziwna papka a nie kurczak i wole isc wtedy do KFC.
mam to samo, drobiowe mięso w Maku to straszna mielonka z nie wiadomo czego, filety z KFC zdecydowanie tu wygrywają
Awatar użytkownika
Missi
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 1 sie 2019, o 12:53

Re: McDonald's

Post autor: Missi » 1 sie 2019, o 13:25

Nie wyobrażam sobie zycia bez zjedzenia raz na jakis czas w Maku :D
Awatar użytkownika
Asuka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 25
Rejestracja: 6 maja 2019, o 13:08

Re: McDonald's

Post autor: Asuka » 7 sie 2019, o 15:50

Kanapka drwala to życie, niczego nie żałuję.
Awatar użytkownika
Hanny
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 24
Rejestracja: 11 lip 2019, o 13:14

Re: McDonald's

Post autor: Hanny » 1 paź 2019, o 13:56

Asuka pisze:
7 sie 2019, o 15:50
Kanapka drwala to życie, niczego nie żałuję.
W ogole wiadomo kiedy w tym roku wraca drwal? Potrzebuje go w swoim zyciu jak malo czego.
goszkan
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 3 wrz 2020, o 13:20

Re: McDonald's

Post autor: goszkan » 3 wrz 2020, o 13:42

raz na jakiś czas to chyba nie jest zbrodnia,ja zawsze wieśmaka zamawiam a teraz chyba jakies nowe kanapki wchodzą
ODPOWIEDZ