Sa tam jakies weganki?

Nasze ulubione potrawy, przepisy kulinarne, diety cud. Tu piszemy o zdrowym odżywianiu i o tym co tłuste, słodkie i niezdrowe ... ale takie smaczne.
Awatar użytkownika
Pinkberry
super forma
super forma
Posty: 7088
Rejestracja: 11 sie 2004, o 00:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Sa tam jakies weganki?

Post autor: Pinkberry » 30 sty 2012, o 15:36

avoid pisze:Jestem zaskoczona agresja wsrod wegetarianek/weganek.
Czyli żadnej przedtem nie znalaś.
;)
Awatar użytkownika
Livingstone
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 393
Rejestracja: 23 lis 2010, o 18:46

Re: Sa tam jakies weganki?

Post autor: Livingstone » 29 mar 2012, o 23:11

Na takie oto cudo sie dzis natknelam: wegaterianizm uznany zostal przez WHO za chorobe psychiczna.
:scratch: ...no coz
http://www.zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w ... psychiczna
Awatar użytkownika
Livingstone
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 393
Rejestracja: 23 lis 2010, o 18:46

Re: Sa tam jakies weganki?

Post autor: Livingstone » 29 mar 2012, o 23:20

oj sorki, moderacje prosze o przeniesienie mojego poprzedniego posta do dzialu dla wegetarian. Dziex.
Awatar użytkownika
babette
super forma
super forma
Posty: 7356
Rejestracja: 25 paź 2005, o 00:00
Lokalizacja: Spod Grunwaldu

Re: Sa tam jakies weganki?

Post autor: babette » 30 mar 2012, o 00:40

Livingstone pisze:Na takie oto cudo sie dzis natknelam: wegaterianizm uznany zostal przez WHO za chorobe psychiczna.
:scratch: ...no coz
http://www.zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w ... psychiczna
Ale to dopiero jutro.
Wpis pierwotny skonfiskowany.
Niezgodność z ACTA.
Awatar użytkownika
doominika
super forma
super forma
Posty: 2912
Rejestracja: 14 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Londyn

Re: Sa tam jakies weganki?

Post autor: doominika » 30 mar 2012, o 00:49

Livingstone pisze:Na takie oto cudo sie dzis natknelam: wegaterianizm uznany zostal przez WHO za chorobe psychiczna.
:scratch: ...no coz
http://www.zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w ... psychiczna

https://twitter.com/#%21/WHO/statuses/1 ... 0938661888
Viva la revolución
avoid
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 26
Rejestracja: 1 mar 2010, o 14:25
Lokalizacja: Poznań

Re: Sa tam jakies weganki?

Post autor: avoid » 4 lip 2012, o 21:23

XTrueNatureX w zeszlym roku mialam okazje byc na ich koncercie puszczam linka do jednego z ich najpiekniejszych utworow with lyrics:

http://www.youtube.com/watch?v=MXItsqWN ... re=related

ja sie podczas sluchania tego utworu rozkleilam i dla mnei jest on takim hymnem veganizmu.
Gdzies w necie jest teledysk zrobiony przez ich fanow - to taki zlepek zdjec z The Earthlings - tez mnie totalnie rozlozyl...

w kazdym razie polecam bo ekipa robi i fajna muze i sa vegans

pozdro po czasie

edit

mam teledysk :-)

http://youtu.be/zcV2Ec7useU
be yourself; everyone else is already taken
Awatar użytkownika
Livingstone
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 393
Rejestracja: 23 lis 2010, o 18:46

Re: Sa tam jakies weganki?

Post autor: Livingstone » 8 lip 2012, o 22:31

avoid pisze: mam teledysk :-)

http://youtu.be/zcV2Ec7useU
mnie tez ruszył ten teledysk.

Ja mam takie wspomnienie sprzed jakis 17 lat: byłam kiedys z moim psem na spacerze, patrze a on taka dość sporą kość w pysku niesie, przytaszczoną z jakiegos potwornie wygladajacego podwórka z jakimiś podejrzanie wygladajacymi zabudowaniami. Wchodzę dalej, rozgladam sie. Czuje zapach zwierzat, cos jak obornik. Zagladam do jednego z kontenerów, ktore tam stały, a w nich głowy krów, kopyta, fragmenty nóg. Zamurowało mnie. Nagle, patrze a tu z tego głownego budynku (ktory wygladał właściwie na opuszczony, był tak strasznie brudny z oknami tak zasyfionymi jak w jakiejs starej, zamknietej juz fabryce) wychodzi dwoje ludzi, w białych, ale zakrwawionych kitlach, niosą wspólnie jakies plastikowe pudło i ida w moim kierunku. Ja w nogi. Okazalo sie, ze szli to pudło opróznic do tych kontenerów z głowami.

Taka to miałam przygode. To wydarzenie akurat zbiegło sie w czasie i moimi poczatkami jako wegetarianki, i tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, ze to słuszna decyzja. Co do weganizmu, to jeszcze nie do konca moge sie pochwalic, ale juz bardzo niewiele mi brakuje...tylko ta feta.

A jakie były wasze początki?
avoid
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 26
Rejestracja: 1 mar 2010, o 14:25
Lokalizacja: Poznań

Re: Sa tam jakies weganki?

Post autor: avoid » 12 sie 2012, o 12:13

niestety uczciwie musialam zweryfikowac swoje podejscie do samej siebie - za ostre wymogi i lancuch zacisniety na samej szyi bez mozliwosci jakichs sensownych ruchow.

Na razie zawieszam moj weganizm na haku... jestem semi wege bo ta idea wymaga ode mnie gruntownej zmiany podejscia do siebie i swiata.
Ale oczywiscie bede tu chetnie zagladac bo moze nie bede orotodoxyjna weganka bo nie dojrzalam ale z pewnoscia bede zmiany w zyciu swym wprowadzac.

pzm

Av
be yourself; everyone else is already taken
Awatar użytkownika
lajt
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 28
Rejestracja: 19 sty 2008, o 00:00

Re: Sa tam jakies weganki?

Post autor: lajt » 12 sie 2012, o 12:58

Od września zaczynam mieszkać z wegankami, sama sie długo zmagam czy nie przejść, ale generalnie mało jem i ważę 48kg boje sie że stracę na wadze chociaż wiem, że to mity.
Zia
Posty: 2
Rejestracja: 6 mar 2009, o 01:00

Weganizm

Post autor: Zia » 11 lis 2012, o 23:30

Pytanie o obecność weganek na forum znajduje się w dziale "Kuchnia". Brakuje mi jednak szerszej dyskusji na ten temat i uznałam, że dział "Duchowe rozterki" będzie adekwatniejszy. Zatem pytam, z kim kojarzą Wam się weganie, czy znacie takie osoby, czy sami zastanawialiście się (wiem, że na forum obecni są również mężczyźni) nad rezygnacją z mięsa i wszelkich produktów pochodzenia zwierzęcego? A może macie jakieś wątpliwości, pytania, przemyślenia na temat weganizmu?
Zia
Posty: 2
Rejestracja: 6 mar 2009, o 01:00

Re: Sa tam jakies weganki?

Post autor: Zia » 12 lis 2012, o 13:00

I przeniesiono temat do działu "Kuchnia"... Temat założyłam z nadzieją na dyskusję nie tylko od tej "kuchennej" strony, a dział jednak do takiego dyskutowania zachęca (Nasze ulubione potrawy, przepisy kulinarne, diety cud. Tu piszemy o zdrowym odżywianiu i o tym co tłuste, słodkie i niezdrowe ... ale takie smaczne.)
halohalo
Posty: 5
Rejestracja: 22 sie 2011, o 18:57

Re: Sa tam jakies weganki?

Post autor: halohalo » 12 gru 2012, o 20:02

Mordka mi się ucieszyła troszkę widząc ten temat . Wspaniale , że jest kilka weganek myślałam , że nigdy nie znajdę takich osób :D . Osobiście sama byłam przez jakieś pół roku na 'diecie' wegańskiej . No tak ale BYŁAM z pewnych względów które mi to okropnie utrudniały musiałam zrezygnować i znów powróciłam do poczciwego wegetarianizmu . Wegetarianką jestem od 6 lat i cudownie się z tym czuję . Szkoda tylko , że zwykle natrafiam na kobiety które bez mięcha radzić sobie nie potrafią :roll: .
ear
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 74
Rejestracja: 16 cze 2005, o 00:00
Lokalizacja: krk

Re: Sa tam jakies weganki?

Post autor: ear » 21 gru 2012, o 11:56

Ja też się melduję w diecie wegańskiej. Przy okazji świąt z mojej kuchni wyszło już całe mnóstwo wegańskich potraw "tradycyjnych".
Mia_M
Posty: 6
Rejestracja: 4 sty 2013, o 15:58

Re: Sa tam jakies weganki?

Post autor: Mia_M » 4 sty 2013, o 21:54

Cześć, jak Wam minęły Święta ?
Miałyście jakieś spięcia z rodziną ? przygotowałyście coś same ? jak samopoczucie ?

Ja do rodziny pojechałam z własnymi daniami i wypiekami, żeby przy okazji poczęstować to mięsożerne grono i pokazać, że nie żywię się tylko marchewką :cool: Nikt mi za to nie komentował zawartości talerza, co było akurat w porządku. Jedyne co mnie zatkało, aż mnie wyprowadzono z kuchni, to miska z zakrwawionymi kawałkami karpia przygotowanymi do smażenia - masakra ! :evil:
humanbehaviour
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 18
Rejestracja: 21 sty 2015, o 17:04

Re: Sa tam jakies weganki?

Post autor: humanbehaviour » 30 sty 2016, o 22:55

Witam! Jestem weganką od niedawna i dopiero się uczę gotować od nowa, odzwyczajam od cukru etc. Wcześniej byłam wegetarianką od dłuższego czasu więc przestawienie się całkowicie na dietę roślinną nie jest problemem. Pomyślałam, że odświeżę ten wątek. Są tu jeszcze jakieś weganki?
daranna
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 34
Rejestracja: 18 maja 2014, o 16:34

Re: Sa tam jakies weganki?

Post autor: daranna » 21 lut 2016, o 20:45

Jestem wegetarianką ale nie weganką i na weganizm nie zamierzam przechodzić.
ODPOWIEDZ