Jeść wszystko w dowolnych ilościach i być szczupłym

Nasze ulubione potrawy, przepisy kulinarne, diety cud. Tu piszemy o zdrowym odżywianiu i o tym co tłuste, słodkie i niezdrowe ... ale takie smaczne.
ODPOWIEDZ
szpila86
Posty: 7
Rejestracja: 21 maja 2012, o 11:46

Jeść wszystko w dowolnych ilościach i być szczupłym

Post autor: szpila86 » 9 lip 2012, o 13:03

Myślicie, że to jest możliwe? Czy są tu dziewczyny które jedzą wszystko i dużo a są szczupłe? :lol:
Zobaczyłam ten obrazek: http://allforgirls.yeeti.com/25568 i tak mnie to zastanawia
lukrecja01
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 4 lip 2012, o 18:31

Re: Jeść wszystko w dowolnych ilościach i być szczupłym

Post autor: lukrecja01 » 9 lip 2012, o 20:20

Nie wiem na czym polega ten fenomen, ale znam kilka takich osób. Większość argumentuje to posiadaniem "dobrych genów" (cokolwiek to znaczy :wink: ). Moja mam również tak miała, aż do mniej więcej 35 roku życia. Cóż się później zmieniło... nie mam pojęcia. :D
Awatar użytkownika
triplemint
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 259
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 08:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jeść wszystko w dowolnych ilościach i być szczupłym

Post autor: triplemint » 12 lip 2012, o 12:29

No to ja jestem jak ta dziewczyna z załączonego obrazka. Nie wiem czy to kwestia genów. Świetnej przemiany materii na pewno :)
Jestem zegarem. Mam wskazówki od psychiatry.
patrzeuwaznie
Posty: 2
Rejestracja: 2 cze 2012, o 21:44

Re: Jeść wszystko w dowolnych ilościach i być szczupłym

Post autor: patrzeuwaznie » 15 lip 2012, o 08:07

Najpierw nalezaloby zdefiniwac, co to znaczy "jedza wszystko"? Bo w praktyce to wcale nie jest "wszystko". Nawyki: Czesto są to osoby typu "Tadek niejadek", czyli wcale wszystkiego do ust nie biorą, a to że czasem nałożą sobie wiecej spagetti i zjedzą do syta trudno nazwać przejadaniem sie. Z moich obserwacji wynika też, że są to osoby bardziej aktywne życiowo, ruchliwe. Dodatkowo, to że nie miały problemów z wagą skutkuje tym, że nie mają "obsesji" na punkcie tego co jedzą, mniej konncentrują się na jedzeniu, mniej o nim myslą, w efekcie mniej jedzą :). Jeśli nie miały problemów z otyłością mają mniej lipocytów (komórek tłuszczowych, które nie znikają u osoby otyłej nawet po schudnieciu). Czesc osob faktycznie ma taką konstytucje ciała, że predystynuje je to do otyłości, ale kcal nie są cząsteczkami zawieszonymi w powietrzu ;). Na pewno dochodzą tu jeszcze takie sprawy jak współistniejace choroby, chociażby nadczynność, czy niedoczynność tarczycy... jedna powoduje chudniecie, druga sprzyja otyłości. Także jak widzicie wcale to jest tak łatwo zrzucić sprawe na geny i już :). To sie rozpisałam.
Awatar użytkownika
Rilla
super forma
super forma
Posty: 1927
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jeść wszystko w dowolnych ilościach i być szczupłym

Post autor: Rilla » 17 lip 2012, o 02:44

patrzeuwaznie pisze:Najpierw nalezaloby zdefiniwac, co to znaczy "jedza wszystko"? Bo w praktyce to wcale nie jest "wszystko". Nawyki: Czesto są to osoby typu "Tadek niejadek", czyli wcale wszystkiego do ust nie biorą, a to że czasem nałożą sobie wiecej spagetti i zjedzą do syta trudno nazwać przejadaniem sie. Z moich obserwacji wynika też, że są to osoby bardziej aktywne życiowo, ruchliwe.
"Często"? Jak często? Bo poza tym, że sama do takich - jedzących wszystko i nie tyjących - osób należę, to też kilka takich znam i żadna z nich nie jest "tadkiem-niejadkiem" czy w ogóle czymkolwiek z tego co opisałaś. Mam wrażenie, że bardziej chciałaś zanegować zjawisko, niż podać jego przyczyny.

Jem absolutnie wszystko. Nie tknę tylko wątróbki i makaronów z owocami/serem/jogurtem. Kocham śmieciowe żarcie, jem 3 do 7 posiłków dziennie, a na przykładowy obiad w pracy zjadam pół kilo krokietów (co z jakiegoś powodu bardzo bawi moją rodzicielkę :roll: ). Znajomi się ze mnie podśmiewają, bo przy trybie "pasibrzuch", jestem jednocześnie chuda - nie szczupła, chuda. Czemu tak jest? Nie wiem, prawdopodobnie geny. Moja mama miała tę samą budowę ciała jak ja, aż do drugiej ciąży, do tego mój ojciec jest chudy i wysoki. Takie combo wyszło ;)
patrzeuwaznie
Posty: 2
Rejestracja: 2 cze 2012, o 21:44

Re: Jeść wszystko w dowolnych ilościach i być szczupłym

Post autor: patrzeuwaznie » 17 lip 2012, o 11:25

"zanegować zjawisko"?? Podzieliłam się swoimi spostrzeżeniami, szukajac w swojej wypowiedzi przyczyn różnych, nie tylko genów. (W mojej ocenie powiedzenie "to sprawa genów, nie załatwia sprawy"). Moje spostrzeenia są takie, a nie inne i tyle. Zdecydowanie osoby z tzw."lepszą przemianą materii" są bardziej ruchliwe, mniej zalegaja przed telewizorem, etc. Nie zanegowałam sprawy genów, użyłam okreslenia cyt.: "Także jak widzicie wcale to jest tak łatwo zrzucić sprawe na geny i już". Bo w mojej ocenie wcale to nie załatwia sprawy. Bo niby co? Przepraszam za osobisty przykład, ale sama go tu podałas - Czy Twojej mamie po drugiej ciązy zmieniły się geny, skoro zaczela nabierac wagi?? Ano nie! Obstawiam jako przyczyne zmiany hormonalne, które u kobiety w ciązy czynią olbrzymią rewolucję. Czyli kolejny trop to... hormony własnie. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Rilla
super forma
super forma
Posty: 1927
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jeść wszystko w dowolnych ilościach i być szczupłym

Post autor: Rilla » 17 lip 2012, o 14:14

Fajnie, tylko, że ja twojej wypowiedzi o genach nie cytowałam, tylko zupełnie co innego. I zupełnie o czym innym mówiłam, więc...trochę odpowiadasz w eter i nie na temat :D Chyba, że to jednak nie do mnie było :cool:
sandruska
Posty: 4
Rejestracja: 2 sie 2012, o 13:46

Re: Jeść wszystko w dowolnych ilościach i być szczupłym

Post autor: sandruska » 6 sie 2012, o 12:43

Geny genami, ale dieta jest podstawą. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem nie jest drakoński rygor, tylko regularne jedzenie ciepłych posiłków w niedużych ilościach. Staram się jeść 5 razy dziennie, uwzględniając bardzo sycące śniadanie i kolację ok godz. 18-19. Tyle :)
ebiola
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 21 sie 2017, o 12:05

Re: Jeść wszystko w dowolnych ilościach i być szczupłym

Post autor: ebiola » 25 cze 2018, o 11:25

Też uważam, że jednak zdrowa dieta jest ważna. Tu chodzi przede wszystkim o nasze zdrowie i o samopoczucie, a nie tylko o wygląd
toska_gdansk
Posty: 4
Rejestracja: 1 lip 2018, o 12:47

Re: Jeść wszystko w dowolnych ilościach i być szczupłym

Post autor: toska_gdansk » 1 lip 2018, o 17:53

Ja po prostu źle się czuję, kiedy jem niezdrowo. Od razu mam wypryski na cerze i czuję się strasznie ociężała. Dlatego stosuję do dobrych nawyków i unikam szybkiego jedzenia.
Roksana13jj
Posty: 6
Rejestracja: 11 wrz 2018, o 11:38

Re: Jeść wszystko w dowolnych ilościach i być szczupłym

Post autor: Roksana13jj » 11 wrz 2018, o 11:43

Jeśli będziesz jadła, a nie obżerała się na umór, a do tego odwiedzała siłownię przynajmniej 2-3 razy w tygodniu, to wszystko jest możliwe :)
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Jeść wszystko w dowolnych ilościach i być szczupłym

Post autor: jasandra » 11 wrz 2018, o 14:07

Od kiedy przerzuciłam się na jedzenie roślinne (z niewielką ilością nabiału) i zaczęłam przykładać wagę do tej, co jem, mój organizm sam zaczął sobie regulować, co potrzebuje - przynajmniej tak to odczuwam. I im więcej czytam przepisów i kombinuję w myśli potrawy, tym łatwiej w sumie znosić mi głód :D. Ale najwyraźniej mój organizm dobrze się czuje na takiej diecie. Niewielu rzeczy (no. owoców w zbyt dużej ilości) sobie odmawiam. Słodycze odstawiam dość naturalnie teraz.
czyscimynet
Posty: 5
Rejestracja: 28 wrz 2018, o 07:45
Kontakt:

Re: Jeść wszystko w dowolnych ilościach i być szczupłym

Post autor: czyscimynet » 28 wrz 2018, o 08:40

ja nie jem może jakiś ogromnych porcji ale jem to na co mam ochotę i jestem szczupła :)
ODPOWIEDZ