Co dzisiaj jadłyście?

Nasze ulubione potrawy, przepisy kulinarne, diety cud. Tu piszemy o zdrowym odżywianiu i o tym co tłuste, słodkie i niezdrowe ... ale takie smaczne.
Awatar użytkownika
Aphra
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 22
Rejestracja: 4 cze 2019, o 11:26
Lokalizacja: Reda

Re: Co dzisiaj jadłyście?

Post autor: Aphra » 3 paź 2019, o 13:52

Makaron z pomidorami i sosem smietanowym :)
OtulonaWiatrem
Posty: 2
Rejestracja: 1 paź 2019, o 00:50

Re: Co dzisiaj jadłyście?

Post autor: OtulonaWiatrem » 4 paź 2019, o 01:12

Gołąbki 😁
missmoody
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 101
Rejestracja: 24 paź 2019, o 22:03

Re: Co dzisiaj jadłyście?

Post autor: missmoody » 24 lis 2019, o 21:27

nędzną zapiekankę i niesmaczną zupę pho :cry:
...rappelle-moi le jour et l'année...
Awatar użytkownika
LisekChytrusek
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 29
Rejestracja: 2 kwie 2019, o 15:03
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Co dzisiaj jadłyście?

Post autor: LisekChytrusek » 3 gru 2019, o 15:02

Ciasto francuskie z jabłkiem
Praliny
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2019, o 12:37

Re: Co dzisiaj jadłyście?

Post autor: Praliny » 10 gru 2019, o 12:43

Szarlotka z lodami :)
abecaduo
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 18:55

Re: Co dzisiaj jadłyście?

Post autor: abecaduo » 26 gru 2019, o 22:14

Od kilku dni tylko i wyłącznie pierogi xD
Imheart
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 26
Rejestracja: 11 sty 2020, o 19:01

Re: Co dzisiaj jadłyście?

Post autor: Imheart » 31 sty 2020, o 19:03

Fryto kebaba :lol: a koleżanka panini z kurczakiem :P
Zaufacodnowa
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 656
Rejestracja: 3 lis 2019, o 11:48

Re: Co dzisiaj jadłyście?

Post autor: Zaufacodnowa » 1 lut 2020, o 17:27

Boczniaki ze szpinakiem :)
Ach co to był za wyścig, ostatni w jej życiu....
Zanet88
Posty: 7
Rejestracja: 8 lip 2018, o 22:47

Re: Co dzisiaj jadłyście?

Post autor: Zanet88 » 5 lut 2020, o 13:22

a dzisiaj zdrowo. Naleśniki z twarogiem i dżemem. Do tego sok pomarańczowy.
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 344
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: Co dzisiaj jadłyście?

Post autor: neutrall » 20 lut 2020, o 17:07

Dzisiaj wyjątkowo poszło 5 pączków, rogal i jak co dzień blend z warzyw. Mało zdrowe ale co tam... Codzienne zapotrzebowanie na kcal wypełnione i obiadu nie trzeba gotować. Takie tłusto czwartkowe usprawiedliwienie.
''Wolność to stan umysłu''
mayawaska
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 178
Rejestracja: 9 wrz 2015, o 01:35

Re: Co dzisiaj jadłyście?

Post autor: mayawaska » 23 lut 2020, o 19:36

słoną zupę z łez okraszoną gorzkimi żalami, z pływającymi (zł)ościami, którymi można było się zadławić.
angelinake
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 38
Rejestracja: 18 mar 2014, o 07:43

Re: Co dzisiaj jadłyście?

Post autor: angelinake » 6 kwie 2020, o 11:19

U mnie, póki co były jajka po turecku i jagielnik rafaello. A na obiad się szykuje makaron z łososiem.
mastabasta
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 293
Rejestracja: 8 kwie 2020, o 14:33

Re: Co dzisiaj jadłyście?

Post autor: mastabasta » 23 kwie 2020, o 21:55

angelinake pisze:
6 kwie 2020, o 11:19
U mnie, póki co były jajka po turecku i jagielnik rafaello. A na obiad się szykuje makaron z łososiem.
jajka po turecku???...a co to? i jagielnik?...kurczę egzotyka...jak te jaja po turecku się robi? na siedząco czy jak? ;-)
Awatar użytkownika
obcasypl
Posty: 1
Rejestracja: 29 kwie 2020, o 13:26

Re: Co dzisiaj jadłyście?

Post autor: obcasypl » 29 kwie 2020, o 13:38

Polecamy dziś rabarbarową sałatkę z kurczakiem
Warzywa świetnie wypadają w połączeniu z owocami. Mieszanki słodkich i wytrawnych smaków tworzą zestaw idealny.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co dzisiaj jadłyście?

Post autor: dobranocka14 » 29 kwie 2020, o 16:36

mastabasta pisze:
23 kwie 2020, o 21:55
angelinake pisze:
6 kwie 2020, o 11:19
U mnie, póki co były jajka po turecku i jagielnik rafaello. A na obiad się szykuje makaron z łososiem.
jajka po turecku???...a co to? i jagielnik?...kurczę egzotyka...jak te jaja po turecku się robi? na siedząco czy jak? ;-)
Też mnie to zainteresowało a jako, że autorka wpisu się nie odezwała to znalazłam przepis z pokazem jak to się robi na yt
https://youtu.be/XZ1Rd5HOEK4

Trochę zabawy ale kiedyś spróbuję, skoro Nigella twierdzi, że to najlepsze śniadanie ... :wink:
mastabasta
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 293
Rejestracja: 8 kwie 2020, o 14:33

Re: Co dzisiaj jadłyście?

Post autor: mastabasta » 29 kwie 2020, o 17:09

dobranocka14 pisze:
29 kwie 2020, o 16:36
mastabasta pisze:
23 kwie 2020, o 21:55
angelinake pisze:
6 kwie 2020, o 11:19
U mnie, póki co były jajka po turecku i jagielnik rafaello. A na obiad się szykuje makaron z łososiem.
jajka po turecku???...a co to? i jagielnik?...kurczę egzotyka...jak te jaja po turecku się robi? na siedząco czy jak? ;-)
Też mnie to zainteresowało a jako, że autorka wpisu się nie odezwała to znalazłam przepis z pokazem jak to się robi na yt
https://youtu.be/XZ1Rd5HOEK4

Trochę zabawy ale kiedyś spróbuję, skoro Nigella twierdzi, że to najlepsze śniadanie ... :wink:
Heh nie ukrywam że próbowałam wygooglować ale teraz już wiem dzięki Tobie :-) dlaczego mi się nie udało...to jest wszystko po angielsku a ja oprócz najważniejszych słówek w stylu: I'love you, I'need you i I want you ;-) ni w ząb nie umiem :-( żeby to jeszcze po francusku, rosyjsku, czesku coś ta Pani powiedziała to może bym zrozumiała a tak to Ty masz fajne śniadańko a ja się muszę obejść smakiem...jak zwykle ech ;-)
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co dzisiaj jadłyście?

Post autor: dobranocka14 » 29 kwie 2020, o 18:16

W skrócie to jest tak, że mieszasz jogurt grecki (patrząc na całość pewnie chodzi o to, żeby był gęsty) z ząbkiem wyciśniętego czosnku i solą. Ona czosnek tarła. Potem, dla podniesienia temperatury, postawiła miseczkę z tym miksem na garnku z gorącą wodą, żeby od pary temp. się podniosła. Zastanawiam się czy to jest konieczne, czy nie wystarczy żeby jogurt nie był z lodówki bezpośrednio.
Potem rozbijasz jajko, dajesz je na sitko, tego co obcieknie nie używasz. Jajko z sitka ostrożnie przelewasz do filiżanki, dodajesz łyżeczkę soku z cytryny i potem ostrożnie przelewasz do garnka z wrzącą wodą. Jajko się tam gotuje.
Jednocześnie robisz sos- roztapiasz masło, dadajesz oliwę z oliwek i paprykę chilli.
Resztę widziałaś, na talerz dajesz jogurt z czosnkiem, na to jajko, wycuągnięte z garnka, polewasz sosem maślano - paprykowym i obsypujesz koperkiem.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Co dzisiaj jadłyście?

Post autor: ImaSumak » 29 kwie 2020, o 20:01

Tu masz po polsku kilka stron do wyboru:
https://www.google.com/search?ie=UTF-8& ... po+turecku
Po francusku:
https://www.google.com/search?ie=UTF-8& ... eufs+turcs
Po rosyjsku:
https://www.google.com/search?ie=UTF-8& ... ецкие+яйца
A tu po czesku:
https://www.google.com/search?ie=UTF-8& ... ecká+vejce

Cóż.. 7 tydzień izolacji...

Ale warto wejść w te 4 linki i porównać zdjęcia i wersje.
Lubię kiedy kobieta...
mastabasta
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 293
Rejestracja: 8 kwie 2020, o 14:33

Re: Co dzisiaj jadłyście?

Post autor: mastabasta » 29 kwie 2020, o 20:04

dobranocka14 pisze:
29 kwie 2020, o 18:16
W skrócie to jest tak, że mieszasz jogurt grecki (patrząc na całość pewnie chodzi o to, żeby był gęsty) z ząbkiem wyciśniętego czosnku i solą. Ona czosnek tarła. Potem, dla podniesienia temperatury, postawiła miseczkę z tym miksem na garnku z gorącą wodą, żeby od pary temp. się podniosła. Zastanawiam się czy to jest konieczne, czy nie wystarczy żeby jogurt nie był z lodówki bezpośrednio.
Potem rozbijasz jajko, dajesz je na sitko, tego co obcieknie nie używasz. Jajko z sitka ostrożnie przelewasz do filiżanki, dodajesz łyżeczkę soku z cytryny i potem ostrożnie przelewasz do garnka z wrzącą wodą. Jajko się tam gotuje.
Jednocześnie robisz sos- roztapiasz masło, dadajesz oliwę z oliwek i paprykę chilli.
Resztę widziałaś, na talerz dajesz jogurt z czosnkiem, na to jajko, wycuągnięte z garnka, polewasz sosem maślano - paprykowym i obsypujesz koperkiem.
Baaardzo dziękuję :-) zrobię w piątek, ciekawe co mi wyjdzie ;-) a z tej resztki obciekniętej co jej nie używam następnego dnia zrobię sobie jajecznicę i będę mieć jajowe dni :-) :D
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co dzisiaj jadłyście?

Post autor: dobranocka14 » 1 maja 2020, o 19:34

mastabasta pisze:
29 kwie 2020, o 20:04
dobranocka14 pisze:
29 kwie 2020, o 18:16
W skrócie to jest tak, że mieszasz jogurt grecki (patrząc na całość pewnie chodzi o to, żeby był gęsty) z ząbkiem wyciśniętego czosnku i solą. Ona czosnek tarła. Potem, dla podniesienia temperatury, postawiła miseczkę z tym miksem na garnku z gorącą wodą, żeby od pary temp. się podniosła. Zastanawiam się czy to jest konieczne, czy nie wystarczy żeby jogurt nie był z lodówki bezpośrednio.
Potem rozbijasz jajko, dajesz je na sitko, tego co obcieknie nie używasz. Jajko z sitka ostrożnie przelewasz do filiżanki, dodajesz łyżeczkę soku z cytryny i potem ostrożnie przelewasz do garnka z wrzącą wodą. Jajko się tam gotuje.
Jednocześnie robisz sos- roztapiasz masło, dadajesz oliwę z oliwek i paprykę chilli.
Resztę widziałaś, na talerz dajesz jogurt z czosnkiem, na to jajko, wycuągnięte z garnka, polewasz sosem maślano - paprykowym i obsypujesz koperkiem.
Baaardzo dziękuję :-) zrobię w piątek, ciekawe co mi wyjdzie ;-) a z tej resztki obciekniętej co jej nie używam następnego dnia zrobię sobie jajecznicę i będę mieć jajowe dni :-) :D
Ja dziś zrobiłam. Powiem tak - nie do końca mi to wszystko smakowo zagrało, raczej nie będzie kolejnego razu, z tym, że nie trzymałam się ściśle przepisu. Może to też miało wpływ.
mastabasta
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 293
Rejestracja: 8 kwie 2020, o 14:33

Re: Co dzisiaj jadłyście?

Post autor: mastabasta » 1 maja 2020, o 21:00

ImaSumak pisze:
29 kwie 2020, o 20:01
Tu masz po polsku kilka stron do wyboru:
https://www.google.com/search?ie=UTF-8& ... po+turecku
Po francusku:
https://www.google.com/search?ie=UTF-8& ... eufs+turcs
Po rosyjsku:
https://www.google.com/search?ie=UTF-8& ... ецкие+яйца
A tu po czesku:
https://www.google.com/search?ie=UTF-8& ... ecká+vejce

Cóż.. 7 tydzień izolacji...

Ale warto wejść w te 4 linki i porównać zdjęcia i wersje.
Dziękuję Imo :-))))
mastabasta
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 293
Rejestracja: 8 kwie 2020, o 14:33

Re: Co dzisiaj jadłyście?

Post autor: mastabasta » 1 maja 2020, o 21:02

dobranocka14 pisze:
1 maja 2020, o 19:34
mastabasta pisze:
29 kwie 2020, o 20:04
dobranocka14 pisze:
29 kwie 2020, o 18:16
W skrócie to jest tak, że mieszasz jogurt grecki (patrząc na całość pewnie chodzi o to, żeby był gęsty) z ząbkiem wyciśniętego czosnku i solą. Ona czosnek tarła. Potem, dla podniesienia temperatury, postawiła miseczkę z tym miksem na garnku z gorącą wodą, żeby od pary temp. się podniosła. Zastanawiam się czy to jest konieczne, czy nie wystarczy żeby jogurt nie był z lodówki bezpośrednio.
Potem rozbijasz jajko, dajesz je na sitko, tego co obcieknie nie używasz. Jajko z sitka ostrożnie przelewasz do filiżanki, dodajesz łyżeczkę soku z cytryny i potem ostrożnie przelewasz do garnka z wrzącą wodą. Jajko się tam gotuje.
Jednocześnie robisz sos- roztapiasz masło, dadajesz oliwę z oliwek i paprykę chilli.
Resztę widziałaś, na talerz dajesz jogurt z czosnkiem, na to jajko, wycuągnięte z garnka, polewasz sosem maślano - paprykowym i obsypujesz koperkiem.
Baaardzo dziękuję :-) zrobię w piątek, ciekawe co mi wyjdzie ;-) a z tej resztki obciekniętej co jej nie używam następnego dnia zrobię sobie jajecznicę i będę mieć jajowe dni :-) :D
Ja dziś zrobiłam. Powiem tak - nie do końca mi to wszystko smakowo zagrało, raczej nie będzie kolejnego razu, z tym, że nie trzymałam się ściśle przepisu. Może to też miało wpływ.
Ja miałam zrobić na śniadanie ale jednak zrobiłam na kolację hm...nic mi przez sitko nie skapło wyszło jak rozbełtane jajko sadzone, złe w smaku nie było ale wygląd jak...duża biała...kupa ;-)
mastabasta
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 293
Rejestracja: 8 kwie 2020, o 14:33

Re: Co dzisiaj jadłyście?

Post autor: mastabasta » 1 maja 2020, o 21:04

mastabasta pisze:
1 maja 2020, o 21:02
dobranocka14 pisze:
1 maja 2020, o 19:34
mastabasta pisze:
29 kwie 2020, o 20:04


Baaardzo dziękuję :-) zrobię w piątek, ciekawe co mi wyjdzie ;-) a z tej resztki obciekniętej co jej nie używam następnego dnia zrobię sobie jajecznicę i będę mieć jajowe dni :-) :D
Ja dziś zrobiłam. Powiem tak - nie do końca mi to wszystko smakowo zagrało, raczej nie będzie kolejnego razu, z tym, że nie trzymałam się ściśle przepisu. Może to też miało wpływ.
Ja miałam zrobić na śniadanie ale jednak zrobiłam na kolację hm...nic mi przez sitko nie skapło wyszło jak rozbełtane jajko sadzone, złe w smaku nie było ale wygląd jak...duża biała...kupa ;-)
A w którym momencie nie trzymałaś się przepisu? Co zrobiłaś po swojemu?
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co dzisiaj jadłyście?

Post autor: dobranocka14 » 2 maja 2020, o 00:08

mastabasta pisze:
1 maja 2020, o 21:04
mastabasta pisze:
1 maja 2020, o 21:02
dobranocka14 pisze:
1 maja 2020, o 19:34


Ja dziś zrobiłam. Powiem tak - nie do końca mi to wszystko smakowo zagrało, raczej nie będzie kolejnego razu, z tym, że nie trzymałam się ściśle przepisu. Może to też miało wpływ.
Ja miałam zrobić na śniadanie ale jednak zrobiłam na kolację hm...nic mi przez sitko nie skapło wyszło jak rozbełtane jajko sadzone, złe w smaku nie było ale wygląd jak...duża biała...kupa ;-)
A w którym momencie nie trzymałaś się przepisu? Co zrobiłaś po swojemu?
Dałam za duży ząbek czosnku i sypnęłam pieprzem i ostrą papryką nieco zbyt mocno do jogurtu. W ramach zrobienia wersji light pominęłam maślany sos. :roll:
Mi część białka skapała i samo jajko wyszło z wody zwarte i wyglądało całkiem ok.
Barbini
Posty: 5
Rejestracja: 7 kwie 2020, o 19:35

Re: Co dzisiaj jadłyście?

Post autor: Barbini » 21 maja 2020, o 21:37

Śniadanie: muesli z jogurtem bananowym, nektarynka
Obiadokolacja: bułka ciemna z kiełkami, warzywami i paprykarzem wege (tak sobie kombinuję) i pierogi z farszem warzywnym
NIE JESTEM LESBIJKĄ
janska
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 10 wrz 2020, o 11:25

Re: Co dzisiaj jadłyście?

Post autor: janska » 10 wrz 2020, o 11:51

jest sezon na figi więc oczywiście trafiły dzisiaj do jogurtu, banan i pół gruszki no i otrębami posypane
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Co dzisiaj jadłyście?

Post autor: dobranocka14 » 23 wrz 2020, o 17:18

Świeże orzechy laskowe ...mało co smakuje równie pysznie :zakochana:
ZagubionaBi
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 79
Rejestracja: 16 sty 2020, o 23:31

Re: Co dzisiaj jadłyście?

Post autor: ZagubionaBi » 26 wrz 2020, o 22:42

Dziś prym wiodły... śliwki węgierki :mniam:
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 344
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: Co dzisiaj jadłyście?

Post autor: neutrall » 27 wrz 2020, o 17:39

ZagubionaBi pisze:
26 wrz 2020, o 22:42
Dziś prym wiodły... śliwki węgierki :mniam:
To samo miałam napisać. Już dawno nie jadłam Polskiej śliwki węgierki. I trzeba przyznać że są świetne w smaku, nawet nie wiem czy nie lepsze od białych winogron. Ale to już rzecz gustu.
''Wolność to stan umysłu''
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: Co dzisiaj jadłyście?

Post autor: nataliagk » 11 paź 2020, o 11:10

Naleśniki z serem i rodzynkami :serduszka:
ODPOWIEDZ