Lubicie gotować dla swoich partnerek?

Nasze ulubione potrawy, przepisy kulinarne, diety cud. Tu piszemy o zdrowym odżywianiu i o tym co tłuste, słodkie i niezdrowe ... ale takie smaczne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
QueenOfTheRings
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 74
Rejestracja: 6 kwie 2019, o 21:37

Lubicie gotować dla swoich partnerek?

Post autor: QueenOfTheRings » 6 kwie 2019, o 23:54

Jestem zwolenniczką jedzenia pochodzenia zwierzęcego, wszelkie mięso, rybki, jajka, czasem też dla odmiany coś na słodko, oczywiście bez przesady hehe, raczej dla odmiany. Zaś wiem, że jest duża popularność jedzenia typu wege (ble, nie cierpię warzyw). Czy gotowałybyście dla partnerki by jej sprawić przyjemność? Bo dla mnie to szczerze pisząc ważny punkt, uwielbiam jedzenie przygotowywane przez moją siostrę, jak sama sobie coś przyrządzam to nie jest to aż tak dobre, mój tata jest dobrym kucharzem i to też nie to, szczerze pisząc jest coś specjalnego gdy czeka się na jedzenie zrobione i podane przez kobietę. Na ile gotowanie jest ważną i celebrowaną czynnością w związku, jak to u Was wygląda? ;) No i jak Wy w ogóle godzicie swoje odmienne kulinarne upodobania?
Echolokacja
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 109
Rejestracja: 27 cze 2015, o 21:23

Re: Lubicie gotować dla swoich partnerek?

Post autor: Echolokacja » 7 kwie 2019, o 16:06

I ja, i moja partnerka lubimy gotować. Ja lubię także piec. Obie uwielbiamy eksperymenty kulinarne, poznajemy różne dania z przeróżnych zakątków świata. To jak podróże. Ostatnio zafascynowała nas kultura Kaukazu, próbujemy dań ormiańskich czy gruzińskich. Niedawno miałyśmy etap skandynawski.
W kuchni cudownie się dogadujemy. Mamy podobne smaki, lubimy większość tych samych rzeczy, więc przy wspólnym przygotowywaniu posiłków fantastycznie się bawimy. Wspólne gotowanie podsyca w nas namiętność, czasem kończy się zupełnie nie w kuchni (choć w kuchni też się przytrafia^^). Zresztą jedzenie i wspólne posiłki są istotnym elementem naszego życia oraz związku.
Staramy się jeść zdrowo - od kilku miesięcy jesteśmy na zbilansowanej diecie, opracowanej przez dietetyków i personalnych trenerów naszego klubu fitness - wybieramy świeże i naturalne produkty, które są jak najmniej przetworzone. Stałyśmy się świadomymi konsumentkami - uważniej robimy zakupy, czytamy składy, planujemy nasz jadłospis. Efekty już są, a my jesteśmy jeszcze bardziej zadowolone z naszego wspólnego życia.
Awatar użytkownika
Juno
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 11 kwie 2019, o 10:24
Lokalizacja: Gdynia

Re: Lubicie gotować dla swoich partnerek?

Post autor: Juno » 11 kwie 2019, o 10:46

U-wiel-biam. Ogolnie jestem osobą z rodziny, w ktorej gotowanie bylo zawsze silnym rytualem oznaczajacym nasz szacunek i uczucia do danych osob - co w prostej linii przenioslo mi sie na zwiazek i nawet rozwinelo, bo w przeciwienstwie do np. babci nie ograniczam sie tylko do kuchni polskiej a wręcz staram sie ja ciagle przekraczać co wymyslniejszymi daniami :D
Awatar użytkownika
QueenOfTheRings
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 74
Rejestracja: 6 kwie 2019, o 21:37

Re: Lubicie gotować dla swoich partnerek?

Post autor: QueenOfTheRings » 17 kwie 2019, o 14:02

Mi gotowanie nie sprawia przyjemności, mogę coś pokroić i na tym się by kończyła moja obecność w kuchni. ;)
Awatar użytkownika
Asuka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 25
Rejestracja: 6 maja 2019, o 13:08

Re: Lubicie gotować dla swoich partnerek?

Post autor: Asuka » 6 maja 2019, o 13:29

Tak. Gotowanie dla drugiej osoby sprawia mi ogromna radosc i satysfakcje - zwlaszcza gdy widze ze jej smakuje.
Awatar użytkownika
Silent_silly
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 3 cze 2019, o 12:44
Lokalizacja: Tczew

Re: Lubicie gotować dla swoich partnerek?

Post autor: Silent_silly » 3 cze 2019, o 13:29

Nawet bardzo.
Awatar użytkownika
LisekChytrusek
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 29
Rejestracja: 2 kwie 2019, o 15:03
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lubicie gotować dla swoich partnerek?

Post autor: LisekChytrusek » 5 cze 2019, o 11:59

Gotowanie zawsze sprawialo mi frajde, a jezeli moge dodatkowo miec dsatysfakcje z zaimponowania umiejetnosciami dziewczynie to w ogole bajka.
lucy8592
Posty: 2
Rejestracja: 15 gru 2017, o 20:44

Re: Lubicie gotować dla swoich partnerek?

Post autor: lucy8592 » 5 cze 2019, o 18:49

Gotowanie dla partnerki jest świetnym sposobem na wyrażanie uczuć. ;) Tak sobie myślę, że wspólne posiłki to ważna sprawa w każdej rodzinie. Ciężko jest funkcjonować, kiedy obie strony omijają kuchnię, ale pewnie nie jest też łatwo, kiedy obie kochają kucharzyć i wyrywają sobie fartuch (choć wspólne pichcenie może być niewyobrażalnie satysfakcjonujące, jeśli para lubi eksperymentować w kuchni). Tak czy inaczej, nawet bułka z serem wybornie smakuje jeśli zrobi ją dla mnie ukochana osóbka. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Elika
Posty: 8
Rejestracja: 10 cze 2019, o 12:46
Lokalizacja: Toruń

Re: Lubicie gotować dla swoich partnerek?

Post autor: Elika » 10 cze 2019, o 13:04

Tak, jak bajbardziej lubie. Podobnie jak uwielbiam potem wspolne jedzenie :)
ODPOWIEDZ