Dieta wege i jej tragiczne skutki. Uwaga mocne

Nasze ulubione potrawy, przepisy kulinarne, diety cud. Tu piszemy o zdrowym odżywianiu i o tym co tłuste, słodkie i niezdrowe ... ale takie smaczne.
Awatar użytkownika
QueenOfTheRings
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 74
Rejestracja: 6 kwie 2019, o 21:37

Dieta wege i jej tragiczne skutki. Uwaga mocne

Post autor: QueenOfTheRings » 15 lip 2019, o 12:52

https://www.youtube.com/watch?v=EFF30jfTubU

Jest już 5 części. W skrócie - są to filmy pokazujące przemiany wyglądu wegetarian/wegan/frutarian itp. na przełomie kilku lub kilkunastu lat. Przemiany z normalnie wyglądających ludzi w chodzące ekspozycje więźniów Auschwitz.

Jako że nie znam nikogo kto się tak odżywia, stąd moje zapytanie - czy ktoś na forum doświadczył takiej przemiany na sobie lub widzi już jej początki?
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Dieta wege i jej tragiczne skutki. Uwaga mocne

Post autor: jasandra » 15 lip 2019, o 14:05

QueenOfTheRings pisze:
15 lip 2019, o 12:52
https://www.youtube.com/watch?v=EFF30jfTubU

Jest już 5 części. W skrócie - są to filmy pokazujące przemiany wyglądu wegetarian/wegan/frutarian itp. na przełomie kilku lub kilkunastu lat. Przemiany z normalnie wyglądających ludzi w chodzące ekspozycje więźniów Auschwitz.

Jako że nie znam nikogo kto się tak odżywia, stąd moje zapytanie - czy ktoś na forum doświadczył takiej przemiany na sobie lub widzi już jej początki?
Wszystko jest kwestią zbilansowania diety. Diety frutariańskiej nie da się dobrze zbilansować, bo brakuje składników odżywczych. Podobnie na diecie "witariańskiej" (raw food) jest bardzi ciężko i jest to dość niebezpieczny ekspetyment. Dietę wegańską trzeba bilansować rozsądnie (nie jest to takie trudne) +suplementować B12 i witaminę D (w okresie jesienno-zimowym). Można łatwo znaleźć instrukcje na temat dawkowania. Wegetarianizm teoretycznie bilansować bardzo łatwo, ale nabiał osłabia wchłanianie niektórych składników, np. żelaza, i może prowadzić do anemii (niedobór witaminy B12 również zresztą), wiele osób lekceważy i nie suplementuje i stąd kłopoty.
Więc dieta wszystkożerna dostarcza nam wielu składników, ale zazwyczaj występuje niedobór witamin, no i wiele substancji jest rakotwórczych lub powodujących choroby układu krążenia. Dieta wegańska z niewielkim udziałem nabiału albo odpowiednią suplementacją jest bardzo zdrowa. Ja mam znaaacznie więcej siły, ale czasem zrzeszę lodami albo czekoladą. Staram się nie jeść produktów przetworzonych, a bazować na warzywach (+zbożach nieoczyszczonych, nasionach, ziarnach itp.)
Awatar użytkownika
QueenOfTheRings
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 74
Rejestracja: 6 kwie 2019, o 21:37

Re: Dieta wege i jej tragiczne skutki. Uwaga mocne

Post autor: QueenOfTheRings » 15 lip 2019, o 15:08

Aha. Zasadnicze i najważniejsze pytanie - od ilu lat jesteś wege? :P

Jakoś mnie to nie przekonuje, bo oni też brali suple i nawet robili sobie zastrzyki, to ile tych supli muszą w sumie brać. :) Krótko mówiąc trzeba być niewolnikiem koncernów, minus.

Poza tym ważna rzecz, że weganie skarżą się na kłopoty trawienne, bo to nie jest naturalna dieta dla ludzi (to już z innych filmów z tego samego kanału). A tego nie da się zastąpić suplami. :) Nierozwiązalny problem dla wegetarian.
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Dieta wege i jej tragiczne skutki. Uwaga mocne

Post autor: jasandra » 15 lip 2019, o 16:10

Jezus Maria :roll: :roll: :roll:
No tak, wiesz najlepiej. Nie rozumiem zupełnie, dlaczego pytasz. Żyj zdrowo, skoro schabowy ci pomaga. Cieszę się, że znasz sprawy mojego trawienia <3 Od razu mi lepiej! Filmów z żółtymi napisami na youtubie jednak nie będę oglądać, po co nabijać im kliki...
Lol, ale wiesz,że wszystkożercy często mają większe niedobory, ale nikt się o nich nie martwi, bo przecież jedzenie w McDonaldzie takie odżywcze xD ? Znam ludzi będących weganami całe życie. W większości w świetnej formie, także nie musisz się o nich martwić. Ale to miło, że wszystkożercy wykazują się taka troską o bliźnich! Doprawdy, wzruszające...
Gaik
super forma
super forma
Posty: 1074
Rejestracja: 21 paź 2008, o 02:00

Re: Dieta wege i jej tragiczne skutki. Uwaga mocne

Post autor: Gaik » 15 lip 2019, o 19:45

Ten filmik jest kompletnym fejkiem. Ci ludzie wyglądają nienaturalnie, co rzuca się w oczy, ale raczej od sposobu prezentacji, nie zmian.
Znam osoby, które są na diecie wegańskiej od 6-8 lat i mają nadwagę lub wagę w normie, ale daleką od wychudzenia. Pewnie dlatego, że w kwestii tkanki tłuszczowej decyduje podaż energii i jej spalanie, a nie z czego ta energia pochodzi. Można jeść jedną bezę z kremem dziennie i chudnąć lub tony owoców i warzyw i tyć.
Ludzie nie są drapieżnikami, a są wszystkożerni. Dlatego jedno mogą zastąpić czymś innym. Dawniej nie jadali mięsa prawie wcale, bo go nie było, nie było masowych hodowli, nie było ich na to stać. Dwa razy w roku ubijali jakieś prosie od wielkiego święta, a na co dzień w Polsce-mąka, kapusta i inne strączki, co widać po naszej tradycyjnej kuchni.
Często ludzie decydują się też nie jeść mięsa, bo czują, że go nie lubią, że źle się po nim czują. Sama znoszę je od czasu do czasu, natomiast jem sporo serów.
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Dieta wege i jej tragiczne skutki. Uwaga mocne

Post autor: jasandra » 15 lip 2019, o 20:33

Ja mam zdecydowanie mniejsze kłopoty z trawieniem, uwielbiam surowiznę i mi nie szkodzi, uwielbiam strączki i mi nie szkodzą. To tak zwany Instytut Danych z D*py.
Muszę zapytać: naprawdę wierzysz filmom na youtubie? Źle, bardzo źle.
Awatar użytkownika
QueenOfTheRings
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 74
Rejestracja: 6 kwie 2019, o 21:37

Re: Dieta wege i jej tragiczne skutki. Uwaga mocne

Post autor: QueenOfTheRings » 15 lip 2019, o 20:41

Eee, fejkiem, taak. :) Tak szokującego filmu to już dawno nie widziałam. Traktujmy się poważnie. Po drugie nawet ich dzieci już wyglądają na niedożywione, to jest znęcanie się.

No cóż skoro znacie przykłady to może wrzucicie foty jak wyglądają Ci weganie? Twarze oczywiście zamażecie. Albo znajdźcie mi kanał kogoś na youtube kto od tych powiedzmy 10 lat jest na wege diecie i wygląda dobrze. Bo teraz to weganie i wegetarianie to powinni się tłumaczyć, dać jakieś dowody na to, że ta dieta nie jest niezdrowa.
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Dieta wege i jej tragiczne skutki. Uwaga mocne

Post autor: jasandra » 15 lip 2019, o 21:00

Jezu, dziewczyno xDDDD
Cokolwiek ci powiemy, i tak nie uwierzysz. Byłam w wielu grupach wegańskich/wegetariańskich na fejsie, w sumie kilkanaście tysięcy osób (polskie grupy), i nie wyglądali na niedożywionych :). Niektórzy nawet mieli wyraźne problemy z wagą.
Mam dla Ciebie szokującą informację! Mocne!!!
https://youtu.be/GCFz_G64fmM
Let mi google that for you https://www.google.com/search?q=czy+die ... e&ie=UTF-8
Miłej zabawy (dietetyków w internecie sporo domorosłych się znajdzie, ale jest to JAKAŚ baza informacji)
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Dieta wege i jej tragiczne skutki. Uwaga mocne

Post autor: jasandra » 15 lip 2019, o 21:04

Z dietą wegetariańską jest jeszcze prościej, więc nawet nie googluję, bo to nie ma sensu. Zresztą, wciąż, filmy na Youtubie Z JEDNEGO KANAŁU, to powinno zaświecić Ci czerwoną lampkę, chyba że lubisz - a lubisz - teorie spiskowe. Tu już nic nie pomożemy.
Popytaj znajomych. Jestem pewna, że przynajmniej kilkoro nie je mięsa. Wbrew mitom, niekoniecznie dowiesz się o tym w pierwszym zdaniu.
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Dieta wege i jej tragiczne skutki. Uwaga mocne

Post autor: jasandra » 15 lip 2019, o 21:58

Jak już tak bardzo potrzebujesz konkretnych danych: wpisz w googlu "znani wegetarianie i weganie". Wyskoczą Ci chociażby aktorzy, naukowcy. Znajdź dowolny blog wegański, prowadzą je żywi ludzie, można znaleźć ich zdjęcia. Wpisz "sportowcy weganie". Możliwości masz mnóstwo. Z internetu korzystać, jak rozumiem, umiesz.
Awatar użytkownika
QueenOfTheRings
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 74
Rejestracja: 6 kwie 2019, o 21:37

Re: Dieta wege i jej tragiczne skutki. Uwaga mocne

Post autor: QueenOfTheRings » 15 lip 2019, o 22:16

Sure.

Na yt wpisać: vegan long term. Ex veganie:

(ona nawet przyznaje, że kamera dodaje jej trochę wagi, a weganie maskują chudość)
https://www.youtube.com/watch?v=OY4JBi8NKSc
https://www.youtube.com/watch?v=M5_VSov79z

Niezdrowa dieta, unikać. Za dużo ostrzeżeń od ex-vegan i przedwcześnie, okropnie postarzałych ludzi na tej diecie.

Jak ktoś się zainteresował to już może więcej sprawdzić na własną rękę.
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Dieta wege i jej tragiczne skutki. Uwaga mocne

Post autor: jasandra » 15 lip 2019, o 22:26

Jezuuuuu, przeciez pisze ci się, że to kwestia a) niezbilansowania b) niedoboru kalorycznego. Jakbym wpieprzala sama sałatę albo owoce dzień cały, to oczywiście, że będę niedożywiona. J
Jak Brat Pitt i Arnold Schwarzenegger Cię nie przekonają, to już nie mam pojęcia, kto Cię przekona.
Bez odbioru, miłego tygodnia!
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Dieta wege i jej tragiczne skutki. Uwaga mocne

Post autor: biedronca » 17 lip 2019, o 06:46

QueenOfTheRings pisze:
15 lip 2019, o 22:16
Sure.

Na yt wpisać: vegan long term. Ex veganie:

(ona nawet przyznaje, że kamera dodaje jej trochę wagi, a weganie maskują chudość)
https://www.youtube.com/watch?v=OY4JBi8NKSc
https://www.youtube.com/watch?v=M5_VSov79z

Niezdrowa dieta, unikać. Za dużo ostrzeżeń od ex-vegan i przedwcześnie, okropnie postarzałych ludzi na tej diecie.

Jak ktoś się zainteresował to już może więcej sprawdzić na własną rękę.
Obejrzałam pierwszy z tych filmików. Zastanów się. Ta kobieta miała niedobory witaminy B12 i jej nie suplementowała. Niedobory witamin prowadzą do chorób, niezależnie od typu diety.
Poza tym mówi, że weganie przedwcześnie się starzeją, a sama wygląda na mniej lat niż ma. Gdzie tu logika?
No i ta historia o skórze na czole. Niektórzy ludzie po prostu mają więcej skóry i tkanki tłuszczowej na czole i niezależnie od tuszy i wieku czoło im się marszczy. Rozejrzyj się po znajomych to może znajdziesz taką osobę.

Nie łykaj wszystkiego, co Ci pokażą na YouTube. Pomyśl trochę, poszukaj informacji w innych źródłach, sprawdź kim jest prowadzący kanał.
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: Dieta wege i jej tragiczne skutki. Uwaga mocne

Post autor: Sad_Rabbit » 17 lip 2019, o 19:54

Az sie boje otworzyc te filmiki:>

Szczerze mowiac myslalam, ze to wlasnie mieso jest ciezkostrawne i zalega zbyt dlugo w ukladzie pokarmowym. Mojej skorze sluzy dieta weganska, moj organizm sam odrzuca nabial zwierzecy i wychodza mi po nim zazwyczaj niedoskonalosci, czyli po prostu nie trawi sie zbyt dobrze. Miesa nie jem od lat, podobno wygladam 10 lat mlodziej niz mam;) Jestem szczupla ale dlatego, ze sie nie opycham i mam dobra przemiane materii, a nie ze moja dieta jest glownie weganska. Nie wiem jak tu wrzucac fotki, wiec tego nie zrobie by udowodnic, ze pisze prawde lol
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Dieta wege i jej tragiczne skutki. Uwaga mocne

Post autor: jasandra » 17 lip 2019, o 20:24

Tu są fotki np. http://www.wegetarianie.pl/slawni-weget ... i-weganie/ ;) Jeśli ktoś nie lubi Brada Pitta, Liv Tyler mówi więcej niż tysiąc słów <3
Tu chociażby informacje o prawidłowym bilansowaniu: https://dieta-sportowca.pl/2017/08/diet ... sportowca/
RenShadow
Posty: 2
Rejestracja: 13 lip 2019, o 12:25

Re: Dieta wege i jej tragiczne skutki. Uwaga mocne

Post autor: RenShadow » 19 lip 2019, o 08:23

Zastanawiam sie jaki jest sens tworzenia tego typu bzdurnych, naciaganych materialow . Mozna by powiedziec ze stoi za tym lobby miesne,. Mysle jednak ze zanim wypowiemy sie w jakiejs sprawie najlepiej uzyc wlasnegfo mózgu do oceny takich filmików. Powiem tak mocny...ale głupi, bez merytorycznych dowodow, rezyserowany i ewidntnie tendencyjny. Znam kilka dziewczyn ..Veganek ktore wygladaja zabójczo. A zeby mozna stracic w rozny sposob, tak jak i rozum
:)))))
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Dieta wege i jej tragiczne skutki. Uwaga mocne

Post autor: biedronca » 19 lip 2019, o 09:03

A tutaj artykuł o kolarzach na diecie wege. Da się?

https://www.welovecycling.com/wide/2016 ... ink_clicks
Awatar użytkownika
A_marth
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 43
Rejestracja: 28 lip 2017, o 23:56
Lokalizacja: Dolny Śląsk!
Kontakt:

Re: Dieta wege i jej tragiczne skutki. Uwaga mocne

Post autor: A_marth » 20 lip 2019, o 21:22

Dieta roślinna jest z założenia dietą niedoborową, ale nie oznacza to, że te niedobory nie są możliwe do skompensowania. O ile z makroskładnikami takimi jak białko i węgle nie ma najmniejszego problemu, o tyle już trzeba się trochę postarać, aby dostarczyć potrzebne kwasy tłuszczowe, szczególnie kwas DHA, który obecny jest głównie w rybach i algach. Na szczęście są wegańskie suplementy DHA, więc da się.

Suplementacja witaminy B12 na diecie roślinnej jest absolutną koniecznością i tutaj nie ma co igrać ze zdrowiem, tym bardziej, że miesięczny zapas tej witaminy w aptece to wydatek maksimum kilkunastu złotych.

Pamiętając o głównych zasadach, przede wszystkim aby jeść różnorodnie i bazować na produktach jak najmniej przetworzonych i zapewnić odpowiednią podaż kaloryczną (posiłki roślinne ze względu na zawartość błonnika zwykle są większe objętościowo w porównaniu z daniami mięsnymi o identycznej kaloryczności) można bez problemu żyć w zdrowiu, uprawiać wszelkie sporty (nie tylko bieganie i kolarstwo) i mieć progres w wynikach.

Polecam stronkę http://veganworkout.org.pl - lepiej sięgać do rzetelnych źródeł niż bazować na rozdmuchanych medialnie newsach.
A warrior does not give up what he loves,
he finds the love in what he does.

Dan Millman
Ella_Bronia
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 619
Rejestracja: 15 mar 2013, o 18:41

Re: Dieta wege i jej tragiczne skutki. Uwaga mocne

Post autor: Ella_Bronia » 21 lip 2019, o 13:50

Dla mnie ta cała dieta wegańska to jest przeginanie pały i fanaberie. Co to za dieta zeby trzeba było lykać suplementy?... Ludziom odbija. Juz nie wiedza co robić ze swoim zyciem.
Dieta wegetarianska jest ok.

Czasem chodzę z moja koleżanką do weganskiej restauracji Telaviv. Niby wszysko smaczne, co jest nie lada wyczynem, bo te przysmaki weganski zazwyczaj smaczne nie są, ale dla mnie nawet ten jeden posiłek bez mięsa i nabiału jest przykry.

Co do tego materiału na youtube to ci ludzie raczej wygladają jak ofiary anoreksji. Może to jednak niedobory bialka i kolagenu powodują przedwczesne starzenie i spadek masy mięsniowej?

Pytanie tylko czy ktoś kto mowi, ze jest weganinem rzeczywiście nim jest? Moja kolezanka na przyklad oswiaczyła mi przy pierwszym spotkaniu, ze jest weganką po czym poszlyśmy do restauracji i zjadła szakszukę z serem i jajkiem :-), innym razem zupę z owoców morza. Tak wiec może być duza rozbieżność pomiędzy tym co ludzie mówią, a tym co robią...
Aplikowanie dziecku diety weganskiej to juz naprawdę przestępstwo.
RozRosie
Posty: 2
Rejestracja: 24 gru 2015, o 21:50

Re: Dieta wege i jej tragiczne skutki. Uwaga mocne

Post autor: RozRosie » 21 lip 2019, o 23:13

Jestem wegetarianką od 14 lat. Nie mam żadnych problemów ze zdrowiem, waga w normie, nie biorę i nie brałam suplementów (biorę witaminy w sezonie grypowym). Regularnie się badam i wyniki też mam dobre.
Ale rozumiem, że niektórzy mięsożercy mają potrzebę usprawiedliwiania swoich nawyków żywieniowych, żeby nie czuć, że postępują gorzej. Chociaż myślę, że jeśli ktoś ma w sobie takie wyrzuty sumienia, to powinien po prostu zmienić dietę, a nie wyszukiwać powodów dlaczego ta inna jest zła.
Awatar użytkownika
QueenOfTheRings
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 74
Rejestracja: 6 kwie 2019, o 21:37

Re: Dieta wege i jej tragiczne skutki. Uwaga mocne

Post autor: QueenOfTheRings » 22 lip 2019, o 07:03

Ja biorę pod uwagę, że ktoś może żyć na takiej diecie, ale wiem że dużo ludzi miało przeróżne, często przewlekłe problemy zdrowotne przez węglodowany i przechodzili na carnivore diet ('zero' węgli, same produkty zwierzęce) w celach zdrowotnych.
biedronca pisze:
17 lip 2019, o 06:46
Nie łykaj wszystkiego, co Ci pokażą na YouTube. Pomyśl trochę, poszukaj informacji w innych źródłach, sprawdź kim jest prowadzący kanał.
Prowadzący to ex-wegetarianin i zaprasza innych ex-wegetarian/wegan na swój kanał. Robił też głodówki, teraz jest na diecie carnivore (przy czym mięso je w stanie surowym).
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Dieta wege i jej tragiczne skutki. Uwaga mocne

Post autor: biedronca » 22 lip 2019, o 08:10

Na świecie jest 7 miliardów ludzi. Diety weganśka i wegetariańska są dość popularne. Siłą rzeczy dużo osób z tej grupy ma problemy zdrowotne. Część przez własny nierozsądek, jak pani z Twojego filmiku, która zaniedbała niedobory witamin, część z jakiś innych powodów. Ale taką dietę da się dobrze zbilansować. Fajnie że się przejmujesz zdrowiem wegan i wegetarian, ale chyba nie ma powodów. A w każdym razie nie ma powodu, żeby aż tak dramatyzować.
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Dieta wege i jej tragiczne skutki. Uwaga mocne

Post autor: jasandra » 22 lip 2019, o 14:25

Jeśli chodzi o suple: ile razy w ciągu roku bierzecie Rutinoscorbin? Ile razy zbijacie gorączkę i kaszel gripexem? Ja prawie nie choruję, bo naturalnie "suplementuję" witaminy i minerały. Większość osób ma słabe zdrowie właśnie dlatego, że sądzi, że dostarcza sobie wszystko "zróżnicowaną" dietą, która tak naprawdę jest bardzo uboga. Dieta ma być przede wszystkim mądra, na wegetarianizmie/weganizmie braki bardziej drastycznie wychodzą.
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: Dieta wege i jej tragiczne skutki. Uwaga mocne

Post autor: Sad_Rabbit » 22 lip 2019, o 15:18

Ella_Bronia pisze:
21 lip 2019, o 13:50
Dla mnie ta cała dieta wegańska to jest przeginanie pały i fanaberie. Co to za dieta zeby trzeba było lykać suplementy?... Ludziom odbija. Juz nie wiedza co robić ze swoim zyciem.
Dieta weganska to nie zadne fanabarie, to dieta przyszlosci! Nie ma co stawiac oporu postepowi ;)
A_marth pisze:
20 lip 2019, o 21:22
O ile z makroskładnikami takimi jak białko i węgle nie ma najmniejszego problemu, o tyle już trzeba się trochę postarać, aby dostarczyć potrzebne kwasy tłuszczowe, szczególnie kwas DHA, który obecny jest głównie w rybach i algach. Na szczęście są wegańskie suplementy DHA, więc da się.
No ale algi przeciez sa waganskie i problemu z dostepnoscia raczej chyba tez nie ma.

Ja polecam spiruline, mieszama ja sabie ze sproszkowanym korzeniem maca i wypijam. Smakuje jak blotko ale idzie sie przyzwyczaic i dziala super!
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
Librameo
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 53
Rejestracja: 12 cze 2016, o 09:41

Re: Dieta wege i jej tragiczne skutki. Uwaga mocne

Post autor: Librameo » 22 lip 2019, o 20:09

Byłam wege naście lat - zawsze wyniki badań wzorowe i dieta co jakiś czas bo robiłam się przygruba.
beskidzianka
Posty: 2
Rejestracja: 21 lis 2012, o 12:52

Re: Dieta wege i jej tragiczne skutki. Uwaga mocne

Post autor: beskidzianka » 22 lip 2019, o 21:25

A co Ty kobitko z mięsnego lobby jesteś? Zależy Tobie z jakiegoś powodu żeby ludzie mięso jedli, jaki to jest powód?
Od ponad dwudziestu lat nie jem mięsa, mam książkowe wyniki badań krwi, na diecie wegetariańskiej pokonałam raka i HCV. NIe wyglądam jak "dziecko z Oświęcimia" Kto Ciebie tu nasłał dziewczyno i po co?
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2192
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Dieta wege i jej tragiczne skutki. Uwaga mocne

Post autor: osiol » 23 lip 2019, o 11:15

Można mieć niedowagę żywiąc się wyłącznie w MCDonaldzie, można mieć problemy z otyłością będąc na diecie wegańskiej - to nie to CO jemy sprawia że tyjemy tylko to jak dużą nadwyżkę kaloryczną dostarczamy organizmowi. Dlatego większość diet (także tych odchudzających), układanych przez ludzi związanych z fit życiem ma w sobie i czekoladę i ciasteczka, i tylko dietetycy uczeni przez teoretyków trzymają się zasad i reguł sprzed 20 lat, że na diecie to najlepiej samą sałatę.
Ja jestem mięsożercą i będę mięsożercą do ostatniego swojego dnia, ale nie rozumiem tego tematu. Nie podoba Ci się dieta wegetariańska czy wegańska? Nie wprowadzaj jej do swojego życia. Ktoś w Twoim otoczeniu jest szczęśliwy na diecie wege - nie podkładaj mu schabowego. Znam wegankę która jest otyła, całe życie była i weganką i miała problemu z wagą i znam weganów, którzy wyglądają świetnie i świetnie się czują. Znam mięsożerców ze świetnymi wynikami badań i takich, którym w zasadzie pozostało położyć się i umrzeć. Jakby tak każdy interesował się tylko swoją michą i nie zaglądał do michy sąsiada, świat byłby lepszym miejscem.
KobietaKot
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 19
Rejestracja: 5 kwie 2005, o 00:00

Re: Dieta wege i jej tragiczne skutki. Uwaga mocne

Post autor: KobietaKot » 23 lip 2019, o 21:04

Jestem wegetarianką od ponad dwudziestu lat, w tym weganką od prawie czterech. Na początku weganizmu, jak skończony cymbał, nie suplementowałam B12 i szybko nauczyłam się, że trzeba. Reszta wyników zawsze cacy, na tyle, żeby regularnie oddawać krew;)
Bzdur pt. "będziesz chodzić o kulach w wieku dwudziestu lat" też się nasłuchałam. Chętnie porównałabym swój stan zdrowia z tymi, którzy mi to mówili.
Awatar użytkownika
QueenOfTheRings
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 74
Rejestracja: 6 kwie 2019, o 21:37

Re: Dieta wege i jej tragiczne skutki. Uwaga mocne

Post autor: QueenOfTheRings » 30 lip 2019, o 14:26

Sad_Rabbit pisze:
22 lip 2019, o 15:18
Ja polecam spiruline, mieszama ja sabie ze sproszkowanym korzeniem maca i wypijam. Smakuje jak blotko ale idzie sie przyzwyczaic i dziala super!
Brzmi bardzo zachęcająco!

Jako, że jak widzę dorośli mogą przywyknąć do wszystkiego, pragnę przypomnieć, że dzieci warzyw nie cierpią.

https://www.youtube.com/watch?v=IqFZ9PNbh5E

Znajdzie ktoś filmik, na którym widać jak małe dzieci nie cierpią smaku mięsa??
osiol pisze:
23 lip 2019, o 11:15
Znam wegankę która jest otyła, całe życie była i weganką i miała problemu z wagą i znam weganów, którzy wyglądają świetnie i świetnie się czują. Znam mięsożerców ze świetnymi wynikami badań i takich, którym w zasadzie pozostało położyć się i umrzeć. Jakby tak każdy interesował się tylko swoją michą i nie zaglądał do michy sąsiada, świat byłby lepszym miejscem.
OK wychodzimy z szaf, do sypialni sobie nie zaglądamy jeśli nie mamy tam wstępu ;), ale czemu mamy nie zaglądać sobie do mich? :D Ja dziękuję za taki paranoiczny świat!
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Dieta wege i jej tragiczne skutki. Uwaga mocne

Post autor: biedronca » 30 lip 2019, o 22:46

Dzieci uwielbiają smak słodki, ale to nie znaczy, że karmienie ich słodyczami jest dobrym pomysłem.
Poza tym znam sporo dzieci, które lubią warzywa. Ja sama w dzieciństwie od mięsa wolałam pomidory i zielony groszek. To chyba kwestia odpowiedniego przyzwyczajenia dziecka i jakości potraw.
ODPOWIEDZ