Kanapki

Nasze ulubione potrawy, przepisy kulinarne, diety cud. Tu piszemy o zdrowym odżywianiu i o tym co tłuste, słodkie i niezdrowe ... ale takie smaczne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pinkberry
super forma
super forma
Posty: 7088
Rejestracja: 11 sie 2004, o 00:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pinkberry » 7 wrz 2007, o 15:46

Takie sobie zrobiłam dobre tosty że aż podam przepis:)

Bierzemy małą paczkę oliwek bez pestek, odsączamy i miksujemy na pastę razem z ząbkiem czosnku. Możemy wziąc oliwki nadziewane papryką, jeśli ktoś lubi, ale wtedy pasta wizualnie przypomina paprykarz :cool: Smarujemy tą pastą chlebek (najlepiej nie pszenny), kładziemy na jedną połówkę duży plaster goudy i plastry pomidora, przykrywamy drugą posmarowaną kromką i do tostera. Radzę z góry zrobić więcej :D
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Post autor: Ireth » 8 wrz 2007, o 18:51

Narobilas mi apetytu, ale to cholernie drogie tosty :cool:. Poczekam, az beda oliwki w promocji i na pewno sprobuje.
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
Awatar użytkownika
Pinkberry
super forma
super forma
Posty: 7088
Rejestracja: 11 sie 2004, o 00:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pinkberry » 8 wrz 2007, o 19:14

u nas 1,50 za taką foliową torebkę, chyba 100 g :D Starcza na pastę na 10 tostów.
Awatar użytkownika
alegz
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 653
Rejestracja: 4 paź 2006, o 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: alegz » 8 wrz 2007, o 21:57

To ja sie podzielę moimi przepisami. Ale trzeba mieć mocny żołądek. Naprawdę jadłam je wszystkie 8)
kanapka 1:
kromka chleba(białego koniecznie)
sałata, jakaś wędlina/ można bez, pomidor, rzodkiewka, ogórki, cebula, jako na twardo, sól, majonez i śmietana, bez przykrycia u góry :lol:
kanapka 2:
chleb, nutella, jabłko, cebula i posolić
kanapka 3:
naprawdę smaczna^^
bułka do niej plasterek serka takiego tostowego i w miarę malutkie jajko sadzone usmażyć tak w wymiarach bułki i szybko ciepłe wsadzić do bułki. Wtedy sie serek tak fajnie rozpuści :-P

jak mi sie coś jeszcze przypomni to wpisze:P ale szkoda, ze nie ma tematu o daniach specjalnych bo tez mam 8)
Obrazek
Awatar użytkownika
Meow
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 237
Rejestracja: 12 lis 2006, o 00:00

Post autor: Meow » 8 wrz 2007, o 22:34

Ja uwielbiam wymyślać. Ostatnio do środka bułki nałożyłam ryż wymieszany z sosem pomidorowym i obficie przyprawiłam. Delicje!
Kiedy indziej przełożyłam bułkę ...frytkami. Oczywiście bogato skąpanymi w sosie majonezowo-keczupowym co by danie za suche nie było. Nie omieszkałam dodać serka żółtego :P Dietującym, nie polecam :P
Często bywa tak,że łowię z jarzynowej same warzywa i parujące, wykładam sobie na chlebek. :cool:
Awatar użytkownika
Wild Rose
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 310
Rejestracja: 17 cze 2007, o 00:00
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Wild Rose » 11 wrz 2007, o 13:17

A ja lubię z pasztetem pomidorowym i na to ser żółty :wink:
Awatar użytkownika
bjełka
Posty: 7
Rejestracja: 31 lip 2007, o 00:00
Lokalizacja: warszawa

Post autor: bjełka » 11 wrz 2007, o 20:23

Jak chce kanapke to kupuje w Wild Bean Cafe na bp bo nie umiem sobie sama robić... ;D

Przy swoich zawsze se musze coś uciac i jakies takie niedobre som. :ysz:

Lubie tradycyjnie, szynka pomidor sałata ogórek i dwie bułki po obu stronach.
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Post autor: Ireth » 28 wrz 2007, o 22:48

Zrobilam wczoraj tosty wg przepisu Pink i wiecie co, musicie NAPRAWDE lubic oliwki, zeby byc w stanie zjesc wiecej niz jednego. Dla mnie smak za intensywny.
Za to dzis na chlebku ciabatta zrobilam zapiekanki w piekarniku: na spod dalam paste ze sloika do bruschetty (suszone pomidory, oliwa, oliwki), na to plastry pieczarek, a na gore plastry zoltego sera. Mniam.
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
Awatar użytkownika
Aga_agnes
Posty: 7
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 00:00

Post autor: Aga_agnes » 30 wrz 2007, o 15:38

Ja uwielbiam kanapki wiosenne :) duuuuuzo swiezych warzym :) jajko... ser.... i ketchup:)
polecam
monika_35
Posty: 6
Rejestracja: 9 paź 2007, o 00:00

Post autor: monika_35 » 9 paź 2007, o 10:24

Hej, czytam sobie wasze forum i te kanapki strasznie mnie zainteresowały, bo właśnie robię śniadanko. Macie naprawdę świetne propozycje, ja ostatnio uzależniłam się od tosta z miodem. Jakoś tak dodaje mi energii od rana.

Ale wieczorkiem lubię poeksperymentować z różnymi chlebkami i dodatkami. Do kanapek obowiązkowa maleńka miseczka z oliwkami.
Awatar użytkownika
rudra
super forma
super forma
Posty: 1570
Rejestracja: 9 sty 2005, o 00:00

Post autor: rudra » 9 paź 2007, o 10:42

a ja na temat kanapek powiem tyle - zrobiłam Ehedrache do pracy! z serem.. jestem ostatnio beznadziejną żoną, choć ładną :cool: ale już się za siebie biorę.. zrobiłam kanapki.. żeby nie było, że jestem taka beznadziejna wiecznie :?
Działaj i realizuj świat drzemiący w tobie, co czynisz potężnie daj odczuć innym, a stworzysz wokół siebie jakby żar miłości. [RR]
Awatar użytkownika
dobranocka13
super forma
super forma
Posty: 3030
Rejestracja: 19 lut 2006, o 00:00

Post autor: dobranocka13 » 9 paź 2007, o 19:19

rudra pisze:a ja na temat kanapek powiem tyle - zrobiłam Ehedrache do pracy! z serem...
no,no co za inwencja :lol:

Ja polecam kanapki z tatarem z avokado. Smakuje jak normalny tatar a miesa w nim ani ani.
Awatar użytkownika
babette
super forma
super forma
Posty: 7356
Rejestracja: 25 paź 2005, o 00:00
Lokalizacja: Spod Grunwaldu

Post autor: babette » 9 paź 2007, o 21:57

:shock: Jak to się robi??
Wpis pierwotny skonfiskowany.
Niezgodność z ACTA.
Awatar użytkownika
enzymowka
super forma
super forma
Posty: 4960
Rejestracja: 30 cze 2003, o 00:00
Lokalizacja: z latarni morskiej

Post autor: enzymowka » 9 paź 2007, o 22:25

dobranocka13 pisze:Ja polecam kanapki z tatarem z avokado. Smakuje jak normalny tatar a miesa w nim ani ani.
:shock: Tatar z avokado, indyk z tofu.. co będzie następne? Wątróbki z kukurydzy :lol:?
Awatar użytkownika
rudra
super forma
super forma
Posty: 1570
Rejestracja: 9 sty 2005, o 00:00

Post autor: rudra » 10 paź 2007, o 08:57

dobranocka13 pisze:
rudra pisze:a ja na temat kanapek powiem tyle - zrobiłam Ehedrache do pracy! z serem...
no,no co za inwencja :lol:
:limo:

dzisiaj też zrobiłam 8) i w ogóle.. a skoro umie zalewać, to jej kubek i zupki kupiłam :P potrafię też odkurzać :-P ale nie podlewam kwiatów, bo zapominam i nie myję okien :P za to ładnie się ubieram :lol:

a kanapki z serem, bo wegetariańskie :)
Działaj i realizuj świat drzemiący w tobie, co czynisz potężnie daj odczuć innym, a stworzysz wokół siebie jakby żar miłości. [RR]
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Post autor: Ireth » 10 paź 2007, o 13:17

enzymowka pisze::shock: Tatar z avokado, indyk z tofu.. co będzie następne? Wątróbki z kukurydzy :lol:?
To tylko nazwy glupie... :twisted:
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
Awatar użytkownika
Pinkberry
super forma
super forma
Posty: 7088
Rejestracja: 11 sie 2004, o 00:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pinkberry » 10 paź 2007, o 17:30

Ja ostatnio zazeram sie czyms takim:

na chelbie tostowym/ bagietce rozsmarowac dzem, najlepiej malinowy, porzeczkowy albo truskawkowy, wsadzic do mikrofalowki o podgrzac z 3 minuty, az sie zrobi galaretka z dzemu. Wyjac, poczekac az ostygnie, nasprrejowac bitej smietany i zjesc zanim sie rozplynie :D

Jakos trzeba odreagowac brak zwyklego chleba...
Awatar użytkownika
rudra
super forma
super forma
Posty: 1570
Rejestracja: 9 sty 2005, o 00:00

Post autor: rudra » 10 paź 2007, o 17:43

Ireth pisze:
enzymowka pisze::shock: Tatar z avokado, indyk z tofu.. co będzie następne? Wątróbki z kukurydzy :lol:?
To tylko nazwy glupie... :twisted:
oooo Dzizas.. :lol: :lol: :lol: rozumiem, że ten tatar to z avokado, a ja myślałam, że tatar z avokado :lol: :lol: :lol:
Działaj i realizuj świat drzemiący w tobie, co czynisz potężnie daj odczuć innym, a stworzysz wokół siebie jakby żar miłości. [RR]
Awatar użytkownika
Pinkberry
super forma
super forma
Posty: 7088
Rejestracja: 11 sie 2004, o 00:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pinkberry » 10 paź 2007, o 17:52

rudra pisze:ten tatar to z avokado, a ja myślałam, że tatar z avokado
Trzy razy przeczytalam zanim zrozumialam :) Brzmi jak zdanie od logopedy...
Awatar użytkownika
rudra
super forma
super forma
Posty: 1570
Rejestracja: 9 sty 2005, o 00:00

Post autor: rudra » 10 paź 2007, o 18:20

Pinkberry pisze:
rudra pisze:ten tatar to z avokado, a ja myślałam, że tatar z avokado
Trzy razy przeczytalam zanim zrozumialam :) Brzmi jak zdanie od logopedy...
:lol: :lol: :lol:
Działaj i realizuj świat drzemiący w tobie, co czynisz potężnie daj odczuć innym, a stworzysz wokół siebie jakby żar miłości. [RR]
Awatar użytkownika
idealna
super forma
super forma
Posty: 3896
Rejestracja: 14 kwie 2006, o 00:00

Post autor: idealna » 10 paź 2007, o 18:27

Rudra, przypuszczam i domniemywam, że jesteś wspaniałą kochanką - skoro żoną i kucharką beznadziejną. Nie można być we wszystkim perfekcyjnym, ale gdzieś ten talent zaległ w jakimś pawlaczu
Nasze umysły są jak spadochrony - pracują tylko wtedy, kiedy są otwarte
Awatar użytkownika
rudra
super forma
super forma
Posty: 1570
Rejestracja: 9 sty 2005, o 00:00

Post autor: rudra » 10 paź 2007, o 19:30

idealna pisze:Rudra, przypuszczam i domniemywam, że jesteś wspaniałą kochanką - skoro żoną i kucharką beznadziejną. Nie można być we wszystkim perfekcyjnym, ale gdzieś ten talent zaległ w jakimś pawlaczu
kochanką znaczy się taką potajemną?? tać wtedy nie mogę zdradzać.. szczegółów 8)

za to na pewno jestem dobrą kucharką, ale do wszystkiego potrzebna inspiracja.. po opanowaniu wrodzonego egoizmu, bywam opiekuńcza, a nawet apodyktyczna :P

jutro nie robię kanapek, bo nie ma chleba.. nie kupił się sam :evil:
Działaj i realizuj świat drzemiący w tobie, co czynisz potężnie daj odczuć innym, a stworzysz wokół siebie jakby żar miłości. [RR]
Awatar użytkownika
idealna
super forma
super forma
Posty: 3896
Rejestracja: 14 kwie 2006, o 00:00

Post autor: idealna » 10 paź 2007, o 19:32

Zbuntowana żona. Do twarzy Ci. :wink:
Nasze umysły są jak spadochrony - pracują tylko wtedy, kiedy są otwarte
Awatar użytkownika
rudra
super forma
super forma
Posty: 1570
Rejestracja: 9 sty 2005, o 00:00

Post autor: rudra » 10 paź 2007, o 19:57

idealna pisze:Zbuntowana żona. Do twarzy Ci. :wink:
sękju :flower:
Działaj i realizuj świat drzemiący w tobie, co czynisz potężnie daj odczuć innym, a stworzysz wokół siebie jakby żar miłości. [RR]
Awatar użytkownika
dobranocka13
super forma
super forma
Posty: 3030
Rejestracja: 19 lut 2006, o 00:00

Post autor: dobranocka13 » 12 paź 2007, o 17:12

babette pisze::shock: Jak to się robi??
Składniki: 1 średniej wielkości dojrzałe (miękkie) avokado, 3 średniej wielkości kiszone ogórki, 1 średnia cebula (biała), 1 surowe żółtko, 2 łyżeczki magi, sól, pieprz, cytryna.
Przygotowywac można w jakiejś miseczce.

Avokado obieramy ze skórki, wyciągamy pestkę i widelcem miąższ miażdżymy na miazgę :lol: , dodajemy kilka kropli soku z cytryny, pokrojone drobno ogórki i posiekaną cebulę. Mieszamy i dodajemy żółtko a następnie magi, sól i pieprz do smaku. Ponownie mieszamy i gotowe.
Można podawać z białym pieczywem.

Smakuje prawie tak samo jak tatar mięsny (żeby nie było - mam na mysli wołowinę a nie koninę) więc mi nazwa tatar z avokado nie przeszkadza. W końcu jest także coś takiego jak tatar z łososia.

Jakby ktosia miała nadal jakieś obiekcje, to czekam na inne – mądre :cool: - propozycje nazwy.
Awatar użytkownika
rudra
super forma
super forma
Posty: 1570
Rejestracja: 9 sty 2005, o 00:00

Post autor: rudra » 12 paź 2007, o 17:45

tatar z łososia nie jest wegetariański :P a tatar z avokado także odpada ze względu na jajka i cebulę :P he he he

ps
Ehedrache mówi, że jadła tatar z łososia ostatnio 8) gdzieś na świecie.. ale mówi, że to nie była surowa ryba he he he he
Działaj i realizuj świat drzemiący w tobie, co czynisz potężnie daj odczuć innym, a stworzysz wokół siebie jakby żar miłości. [RR]
Awatar użytkownika
dobranocka13
super forma
super forma
Posty: 3030
Rejestracja: 19 lut 2006, o 00:00

Post autor: dobranocka13 » 12 paź 2007, o 18:50

rudra pisze:tatar z łososia nie jest wegetariański :P
nie, nie jest ale nazwa tatar to - tak mi się wydaje- dla dania z wołowiny jest zastrzezona, więc tatar z łososia, jakby nie patrzeć pod oryginal też nie podchodzi :P

ps
Ehedrache mówi, że jadła tatar z łososia ostatnio 8) gdzieś na świecie.. ale mówi, że to nie była surowa ryba he he he he
bo to był łosoś wędzony
:)
Awatar użytkownika
rudra
super forma
super forma
Posty: 1570
Rejestracja: 9 sty 2005, o 00:00

Post autor: rudra » 12 paź 2007, o 19:03

a właśnie.. wędzony - mówiła, ale zapomniałam :?

może i tak z tą nazwą.. pojęcia nie mam.. nigdy nie jadłam.. nie jadłam też nigdy golonki ani befsztyku.. przestałam jeść mięso, zanim te specjały weszły na postkomunistyczne stoły he he he he.. a skoro pizzę robi się też z ananasem itp, to pomyślałam, że i tatar robi się z avokado :lol: ale nie wpadłam na ten genialny pomysł, że można i avokado jeść 'na żywca' he he he.. przypomniał mi się tatar z ropuch wg Shreka :lol:
Działaj i realizuj świat drzemiący w tobie, co czynisz potężnie daj odczuć innym, a stworzysz wokół siebie jakby żar miłości. [RR]
Awatar użytkownika
babette
super forma
super forma
Posty: 7356
Rejestracja: 25 paź 2005, o 00:00
Lokalizacja: Spod Grunwaldu

Post autor: babette » 12 paź 2007, o 19:11

Golonki i befsztyki były też w PRLu.


Co do pseudotatara z avocado, to biję się z myślami czy przysmaku spróbować, bo za smaczliwkami nie przepadam. W postaci surowej najbardziej mi smakowały z majonezem, różnokolorowym kawiorem i pastą rybną - samego owocu sie nie czuło.

Tatar z surowego łososia średnio - bo mi włókienka (mięsa się nie mieli/sieka, tylko zeskrobuje) właziły między zęby.

Nie ma jak dobra wołowina...
Wpis pierwotny skonfiskowany.
Niezgodność z ACTA.
Awatar użytkownika
dobranocka13
super forma
super forma
Posty: 3030
Rejestracja: 19 lut 2006, o 00:00

Post autor: dobranocka13 » 12 paź 2007, o 19:20

babette pisze: Co do pseudotatara z avocado, to biję się z myślami czy przysmaku spróbować, bo za smaczliwkami nie przepadam. W postaci surowej najbardziej mi smakowały z majonezem, różnokolorowym kawiorem i pastą rybną - samego owocu sie nie czuło.
Nic a nic nie czuć avokado. Naprawde smakuje jak oryginał. Spróbuj i napisz czy przelknełaś. :)

Rudra - Shrek robił tatara z żab a z ropuch była zupa :lol: .
ODPOWIEDZ