Diety odchudzajace - raz jeszcze

Nasze ulubione potrawy, przepisy kulinarne, diety cud. Tu piszemy o zdrowym odżywianiu i o tym co tłuste, słodkie i niezdrowe ... ale takie smaczne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Japonka
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3906
Rejestracja: 3 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: Japonka » 9 lut 2006, o 18:09

Jakie diety na odchudzanie polecacie?

Czy ktos ma moze taka diete niskokaloryczna 1000 kcal, ktora mozna by stosowac dluzej np. przez jakies 2 miesiace. I zeby jeszcze byla sprawdzona.
W moim przypadku, dieta - NŻ czy tez jedz polowe sie nie sprawdza, bo jestem strasznym lakomczuchem i po prostu nie umiem sobie odmowic.
Teraz koncze slawetna diete kopenhaska, ale cos po niej dalej trzeba jesc, a nie chce slawnego efektu jojo.
Awatar użytkownika
Pinkberry
super forma
super forma
Posty: 7088
Rejestracja: 11 sie 2004, o 00:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: Pinkberry » 9 lut 2006, o 20:52

Japonka pisze:Jakie diety na odchudzanie polecacie?

Czy ktos ma moze taka diete niskokaloryczna 1000 kcal, ktora mozna by stosowac dluzej np. przez jakies 2 miesiace. I zeby jeszcze byla sprawdzona.
Jest taka. Sprawdzona- w Etiopii.

Moze się do dietetyka wybierz kobieto zamiast szalec z takimi pomyslami.
Awatar użytkownika
Ano
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 474
Rejestracja: 29 lis 2005, o 00:00
Lokalizacja: południe

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: Ano » 10 lut 2006, o 16:33

Japonka pisze:Jakie diety na odchudzanie polecacie?

Czy ktos ma moze taka diete niskokaloryczna 1000 kcal, ktora mozna by stosowac dluzej np. przez jakies 2 miesiace. I zeby jeszcze byla sprawdzona.
W moim przypadku, dieta - NŻ czy tez jedz polowe sie nie sprawdza, bo jestem strasznym lakomczuchem i po prostu nie umiem sobie odmowic.
Teraz koncze slawetna diete kopenhaska, ale cos po niej dalej trzeba jesc, a nie chce slawnego efektu jojo.
kopenhaska skonczyłam 2 tygodnie temu, tez miałam problem co by tu jeść dalej...szukałam, szukałam i i znalazłam cos takiego:
http://kobieta.interia.pl/zdrowi/diety/news?inf=681343
"nigdy nikomu,ani na żadanie,ani na prośby niczyje, nie podam trucizny!"
Awatar użytkownika
Rosemary
super forma
super forma
Posty: 1371
Rejestracja: 18 sty 2006, o 00:00

Post autor: Rosemary » 10 lut 2006, o 16:43

O ile się nie mylę, moja koleżanka też stosowała dietę kopenhaską (to ta co trwa 2 tygodnie i trzeba jeśc tylko określone produkty?). Podobno po niej można jeść wszystko co się chce i w ciągu najbliższego roku nie powinno być żadnego efektu jo-jo. Dietę można chyba powtórzyć nie wcześniej niż po dwóch latach.

Ja nigdy nie miałam tyle siły woli, żeby czegoś sobie odmówić. Najskuteczniejszym "odmawiaczem" był i jest brak kasy (co od czasu do czasu się zdarza), ale tak z samej siebie to nie :)
[url=http://www.fantazyjne.pl]Ucho też człowiek[/url]

[img]http://www.psyche-soma.com/nekochas.gif[/img]
Awatar użytkownika
Ano
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 474
Rejestracja: 29 lis 2005, o 00:00
Lokalizacja: południe

Post autor: Ano » 10 lut 2006, o 17:12

Rosemary pisze:O ile się nie mylę, moja koleżanka też stosowała dietę kopenhaską (to ta co trwa 2 tygodnie i trzeba jeśc tylko określone produkty?). Podobno po niej można jeść wszystko co się chce i w ciągu najbliższego roku nie powinno być żadnego efektu jo-jo. Dietę można chyba powtórzyć nie wcześniej niż po dwóch latach.
tak, to ta dieta...wołowina, szpinak, sałata, jajka...
aczkolwiek w tamtym roku ją tez zrobiłam...ale przez to , ze brałam silne leki przeciwalergiczne nie mogłam utrzymać efektu...dlatego po roku ja powtórzyłam....czuje sie na razie świetnie...
ale dziewczyny, nie oszukujmy sie, nie ma diety cud, po której mozna jeść wszystko i dużo, i ani kilo więcej nie przybędzie...to fizycznie niemozliwe....racjonalne jedzenie powinno uchronić przed efektem jo-jo :wink:
"nigdy nikomu,ani na żadanie,ani na prośby niczyje, nie podam trucizny!"
Awatar użytkownika
babette
super forma
super forma
Posty: 7356
Rejestracja: 25 paź 2005, o 00:00
Lokalizacja: Spod Grunwaldu

Post autor: babette » 12 lut 2006, o 13:25

Jedyna skuteczna moim zdaniem - MŻ
Wpis pierwotny skonfiskowany.
Niezgodność z ACTA.
pi
super forma
super forma
Posty: 2097
Rejestracja: 25 sie 2004, o 00:00

Post autor: pi » 12 lut 2006, o 13:58

http://www.twojadieta.info/ --duzo diet tam daja na ile sprawdzone -nie wiem.


A propos, naczytalam sie w sieci dziwnych rzeczy na temat tej kopenhaskiej diety :scratch: uwazajcie na siebie...
One is for liberty, two is for evil, three is an orgy, four is forever.
---------
[color=darkred]powazny post[/color]
[color=green] ironiczny post[/color]
bliżej nieokreślony
Awatar użytkownika
cyganicha
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 77
Rejestracja: 12 cze 2003, o 00:00
Lokalizacja: ...łysogórska chatka...

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: cyganicha » 12 lut 2006, o 18:05

Japonka pisze:Czy ktos ma moze taka diete niskokaloryczna 1000 kcal, ktora mozna by stosowac dluzej np. przez jakies 2 miesiace. I zeby jeszcze byla sprawdzona.
Nie ma, a jeśli ma, to oszukuje ;) Dieta 1000 kcal nie powinna być stosowana dłużej niż miesiąc, bo wbrew jej rozpowszechnieniu i popularności w prasie kobiecej, jest to dieta radykalna i wyniszczająca organizm. Jeśli zależy ci na szybszym schudnięciu, nie ograniczaj drastycznie kalorii (optymalnie 1400-1500), tylko zwiększ ich zużycie poprzez dodanie ćwiczeń. Nie wiem, czy ktokolwiek wspominał o tej stronie - www.dieta.pl ? Polecam pamiętniki osób odchudzających się (prawy górny róg, "grube listy"), zwłaszcza forum dla XX-elek, na którym dziewczyny starają się odchudzać nie szybko, ale zdrowo, skutecznie i trwale, żeby nie skończyć diety z rozwalonym organizmem i efektem jojo czającym się za rogiem :) To doskonałe źródło informacji także i dla osób, które chcą zgubić li po kilka kilogramów...
córka_levinasa
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 162
Rejestracja: 1 cze 2005, o 00:00

Post autor: córka_levinasa » 13 lut 2006, o 10:20

Sądzę, że żaden scenariusz dietetyczny nie ma sensu, będąc jedynie marketingowym wytworem „szczupłych” paradygmatów kultury, a jego wszelkie efekty jedynie pozorne i nerwicowe.
Awatar użytkownika
MI$
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 258
Rejestracja: 28 lis 2003, o 00:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: MI$ » 13 lut 2006, o 15:22

babette pisze:Jedyna skuteczna moim zdaniem - MŻ
Ja dodaję do tego - WR
W życiu chodzi o to, by być trochę niemożliwym.
Awatar użytkownika
babette
super forma
super forma
Posty: 7356
Rejestracja: 25 paź 2005, o 00:00
Lokalizacja: Spod Grunwaldu

Post autor: babette » 13 lut 2006, o 15:26

Właśnie, nawet sama miałam dopisać. To WR chyba nawet ważniejsze.
Wpis pierwotny skonfiskowany.
Niezgodność z ACTA.
Awatar użytkownika
Ano
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 474
Rejestracja: 29 lis 2005, o 00:00
Lokalizacja: południe

Post autor: Ano » 14 lut 2006, o 09:49

pi pisze: A propos, naczytalam sie w sieci dziwnych rzeczy na temat tej kopenhaskiej diety :scratch: uwazajcie na siebie...
nie strasz :evil: dziwne? :shock: o co chodzi? :?
"nigdy nikomu,ani na żadanie,ani na prośby niczyje, nie podam trucizny!"
Awatar użytkownika
Sims
super forma
super forma
Posty: 2522
Rejestracja: 2 lis 2004, o 00:00

Post autor: Sims » 14 lut 2006, o 13:29

Ja mam fantastyczny przepis na to jak pozbyc sie wagi , ale ostrzegam nie na każdego działa . Wystarczy się zauroczyć i z chęci zrobienia wrażenia żadna dieta ani ćwiczenia niestraszne. U mnie działa . Po ostatnim razie ważyłam 48 kg. Niestety przeszło mi i w celu podniesienia sobie poziomu endorfin spożywałam czekoladę . Teraz szukam obiektu westchnień , bo przydałoby się parę kilo zrzucić . :wink: :lol:
Awatar użytkownika
Rosemary
super forma
super forma
Posty: 1371
Rejestracja: 18 sty 2006, o 00:00

Post autor: Rosemary » 14 lut 2006, o 13:43

MI$ pisze:
babette pisze:Jedyna skuteczna moim zdaniem - MŻ
Ja dodaję do tego - WR
Byle nie MW...
[url=http://www.fantazyjne.pl]Ucho też człowiek[/url]

[img]http://www.psyche-soma.com/nekochas.gif[/img]
Awatar użytkownika
Japonka
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3906
Rejestracja: 3 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Japonka » 14 lut 2006, o 17:08

Ech, ja sie zuraczam z sila wodospadu raz na jakis czas i wcale nie chudne. A teraz mam jedna taka na codzien i jestem zakochana przeokrutnie i tez nie chudne. Wczoraj skonczylam diete kopenhadzka. 13 dni na scislej diecie i dzis moge sobie pofolgowac jeden dzien, jak sobie to obiecywalam i nie mam na nic ochoty. Jutro zaczynam diete 1000 kcal i duzo ruchu i ide do dietetyczki na ustalenie konkretnej diety.
agik
super forma
super forma
Posty: 2688
Rejestracja: 28 cze 2004, o 00:00

Post autor: agik » 14 lut 2006, o 18:33

sims pisze:Wystarczy się zauroczyć i z chęci zrobienia wrażenia żadna dieta ani ćwiczenia niestraszne. U mnie działa . Po ostatnim razie ważyłam 48 kg.
Hmmmmm.... Wiem coś o tym. Ja nie ważę jeszcze 48 kg, ale jestem na dobrej drodze. Połowę garderoby muszę zanieść do krawcowej, bo wszystko ze mnie leci tak, że nie mam w czym chodzić.
Nie wiem, co ja jem. Coś tam jem. Ale trudno orzec, co konkretnie. Po prostu zapomniałam, że jedzenie istnieje.
Awatar użytkownika
ona_czyli_ja
super forma
super forma
Posty: 2045
Rejestracja: 6 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Amager

Post autor: ona_czyli_ja » 14 lut 2006, o 19:27

A mnie to chyba nic nie ruszy.... :( Zakochalam sie, nie pomoglo, bo jak zarlam tak zre nadal. Mialam nadzieje, ze nadmiar obowiazkow sprawi, ze praca mnie wykonczy i po miesiacu bede wyglodzona i chuda, ale nic z tego. Nie pozostalo mi nic innego jak uwierzyc, ze mimo dodatkowych kilogramow jestem piekna i atrakcyjna ;) I juz mi lepiej 8)
Awatar użytkownika
Japonka
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3906
Rejestracja: 3 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Japonka » 14 lut 2006, o 19:58

Jutka, bo jestes piekna i atrakcyjna.
pi
super forma
super forma
Posty: 2097
Rejestracja: 25 sie 2004, o 00:00

Post autor: pi » 14 lut 2006, o 23:36

kobiety dzialaja na mnie tuczaco...dietetyczny jest tylko seks... :wink:
One is for liberty, two is for evil, three is an orgy, four is forever.
---------
[color=darkred]powazny post[/color]
[color=green] ironiczny post[/color]
bliżej nieokreślony
Awatar użytkownika
Sims
super forma
super forma
Posty: 2522
Rejestracja: 2 lis 2004, o 00:00

Post autor: Sims » 15 lut 2006, o 14:26

Japonka pisze:Jutka, bo jestes piekna i atrakcyjna.
Poza tym pamiętaj , że najczęściej chudnie sie w biuście . :wink: Jeszcze cię kobieta rzuci . :wink: :D
Awatar użytkownika
irka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 561
Rejestracja: 1 sie 2003, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: irka » 16 lut 2006, o 13:08

Polecam diete south beach
Sprawdzone
Skuteczne

:cool: :cool: :cool:
lepiej pozno niz wcale
diconal
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 85
Rejestracja: 15 lut 2006, o 00:00

złoty środek

Post autor: diconal » 18 lut 2006, o 00:11

z jedzeniem trzeba racjonalnie, jeśli zależy nam na tym żeby dobrze się czuc i tak samo wyglądac to
1. nie jasam słodyczy, tzn batony itp. bo i po co, uświadomiłam sobie już dawno że jak nie było czekoday to świat się nie walił, a ludziom niczego nie brakowało, to jest pusta przyjemnosc i nie dosc że krótko trwa, i wmaga jeszcze większą ochotę na coś słodkiego więc po co dla mnie to jest bez sensu zamiast pustych słodychy, wole zagrysc suszoną morelą albo rodzynkami i też jest miło i sympatycznie:)

2. nie jesc różnych E123 E456 i innych takich eeeeee to jest koszmar
3. pic kefiry, jogurty.
4. jesc kasze gryczaną i inne kasze, z warzywami itp
5. to co zrdowe i dobre, sery miody owoce, ciemny chleb

to jest wszystko bardzo proste więc o co tyle krzyku:)
mało często dobrze powoli tak trzeba jesc:)
Awatar użytkownika
dobranocka13
super forma
super forma
Posty: 3030
Rejestracja: 19 lut 2006, o 00:00

diety odchudzające

Post autor: dobranocka13 » 20 lut 2006, o 11:38

To ja jeszcze dodam coś od siebie. Ponieważ moim odwiecznym problemem była i jest nadwaga (niezależnie od tego ile ważę zawsze uważam że jestem za gruba) stosowałam już różne diety w tym i kopenhaską i kwasniewskiego. Efekt? Powrtót do wagi poprzedniej szybciej niż się spodziewałam plus znienawidzenie niektórych produktów. Obecnie stosuję MŻ + WR i to naprawdę działa. Nie wykluczyłam z jadłospisu niczego a i piwa się napiję lub czegoś mocniejszego i czekoladkę zjem. Efekt? Systematycznie chudnę i nie mam jak to wczesniej bywało nieodpartej chęci na zjedzenie czegoś normalnego (czytaj kalorycznego). Naprawdę polecam. Pozdrawiam i życzę wytrwałości. :D
kaska1
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 19 mar 2006, o 00:00

Post autor: kaska1 » 19 mar 2006, o 22:28

Narzucając sobię niechcianą dietę walczysz z sobą. Nie wygrasz.
Awatar użytkownika
cello
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 617
Rejestracja: 28 wrz 2005, o 00:00
Lokalizacja: z big bangu

Post autor: cello » 27 mar 2006, o 23:42

jakieś symbole, jakieś skróty, jak tu się połapać??
spróbuję:
M¯= miodzio żarcie, czyli wszystko na co mam akurat ochotę??
WR= wielka rozpusta, czyli wszystko na co mam akurat ochotę i w dodatku w wersji super size??
MW= mega wyżera, czyli wszystko na co mam akurat ochotę, wielka rozpusta, czyli wszystko na co mam akurat ochotę i w dodatku w wersji super size, i że wszystko na co mam akurat ochotę i napadam na jakiś Mega W rozmiarach sklep typu hipermarket, Mam W nosie Masakrycznie Wielką Wartość kaloryczną, a potem Mozolnie Wtaczam się do domu????
suuuperrrrrrrrrrr...
:dance:
Awatar użytkownika
doominika
super forma
super forma
Posty: 2912
Rejestracja: 14 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Londyn

Post autor: doominika » 11 kwie 2006, o 23:20

Kilka miesiecy temu postanowilam sie wziac za siebie - schudnac, poprawic kondycje i takie tam. Rowerek, skakanka, brzuszki - srednio 5 razy w tyg, po 1.5h. Jadlam mniej, nie jadalam w nocy, nie obrzeralam sie. I tak okolo 2 miesiace. Psychicznie czulam sie o wiele lepiej, fizycznie zreszta tez. Po tym czasie hop na wage ............................................ i kompletna klapa. Ani kilograma roznicy. Nastepne kilka tygodni to powrot do smazonych mies, ziemniaczkow z maselkiem. Po prostu jeden wielki zawod.

Dwa tygodnie temu zaczelam nowa diete wspomagana tabletkami.
Dzis zakupilam wage- i 5 kg mniej :D Bez zadnych cwiczen :D
Co to bedzie jak przestane sie gniewac na rower ????? :D

puk. puk - nie zapeszam :)
Viva la revolución
Awatar użytkownika
irka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 561
Rejestracja: 1 sie 2003, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: irka » 12 kwie 2006, o 08:11

doominika pisze: Dwa tygodnie temu zaczelam nowa diete wspomagana tabletkami.
Dzis zakupilam wage- i 5 kg mniej :D Bez zadnych cwiczen :D
a jaka to dieta?
:?: :?: :?:
lepiej pozno niz wcale
Awatar użytkownika
Heid
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 225
Rejestracja: 17 mar 2006, o 00:00
Lokalizacja: KRAKOW

Post autor: Heid » 12 kwie 2006, o 08:47

a ja mam dosc krakowskiej diety :roll: w piatek jade do domu i najem sie do wkoncu do syta :jupi: :cool:
Miau do you do ???
Awatar użytkownika
irka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 561
Rejestracja: 1 sie 2003, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: irka » 12 kwie 2006, o 09:46

ja sie troche boje tych świat... i tej masy jedzenia, ktora bedzie wyciagała łapki i krzyczała do mnie "zjedz mnie, zjedz mnie"
:evil:
lepiej pozno niz wcale
Awatar użytkownika
Pinkberry
super forma
super forma
Posty: 7088
Rejestracja: 11 sie 2004, o 00:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pinkberry » 12 kwie 2006, o 13:18

A ja się właśnie na nią cieszę;) Doszłam do wniosku, że musiałam schudnąć ostatnio albo co i liczę, że masa czekolady i ciastek przywróci mnie do normy:) POza tym pani w sklepie zmierzyła mi wczoraj skórę takim specjalnym czymś (jak to działa??? Ktoś wie) i wyszlo jej, że mam przesuszoną od środka, mam jeśc witaminy i pić dużo wody mineralnej (nie cierpię). Więc może coś poza tymi ciastkami jednak...
Wesołych Świąt, tak w ogóle:)
ODPOWIEDZ