Diety odchudzajace - raz jeszcze

Nasze ulubione potrawy, przepisy kulinarne, diety cud. Tu piszemy o zdrowym odżywianiu i o tym co tłuste, słodkie i niezdrowe ... ale takie smaczne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: ImaSumak » 20 mar 2015, o 20:37

Ja znam dwie skuteczne:
1. Trzeba jeść gdy nikt nie widzi, wtedy to jedzenie nie ma kalorii.
2. (Bardzo rygorystyczna) jak się śpi to się nie je. Taka zasada. :faja:
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Interlokutorka
super forma
super forma
Posty: 1018
Rejestracja: 8 mar 2014, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: Interlokutorka » 20 mar 2015, o 20:46

ImaSumak pisze: 1. Trzeba jeść gdy nikt nie widzi, wtedy to jedzenie nie ma kalorii.
Lubię to! :cool:
To ważne dokąd płyniesz, a nie skąd https://www.youtube.com/watch?v=W5DegZrdPjU
sakiewka
Posty: 7
Rejestracja: 4 maja 2015, o 08:21

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: sakiewka » 4 maja 2015, o 08:35

Zdecydowanie nie powinno się stosować diety 1000 kcal. Jest poniżej podstawowej przemiany materii, co prowadzi do zmian w metabolizmie organizmu - spowalnia go, a to jest odpowiedzialne za efekt jojo. Nie warto odchudzać się w taki sposób, można sobie narobić szkód w organizmie, a odwracanie tego jest niełatwe. Lepiej zdecydować się na dietę mniej więcej 1500 kcal, trochę ćwiczyć i schudnąć na spokojnie. Proponuję o tym poczytać. Jeśli jednak uznasz, że się nie znasz, nie chcesz się uczyć, skorzystaj może z jakichś planów dietetycznych albo cateringu dietetycznego
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: dalidaa » 16 maja 2015, o 19:51

Byłam u dietetyczki (Instytut dietetyki- moc diety).
Babka fajna, pomierzyła, poważyła, pogadała.

Ustaliłyśmy dietę 1500-1600kcal (bo pracuję umysłowo, żeby mózg dożywić nie mogę lecieć na 1000kcal).
Plan jest ułożony na 3 miesiące z prawdopodobieństwem przedłużenia do 5.
Czyli chudniemy zdrowo i bez jo-jo. W planie zrzucenie 15kg (do ukochanego rozmiaru 36).

Trzymajcie kciuki!!!
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
Awatar użytkownika
zosia24
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 10527
Rejestracja: 10 lut 2010, o 20:20

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: zosia24 » 16 maja 2015, o 20:48

dalidaa pisze:Byłam u dietetyczki (Instytut dietetyki- moc diety).
Babka fajna, pomierzyła, poważyła, pogadała.

Ustaliłyśmy dietę 1500-1600kcal (bo pracuję umysłowo, żeby mózg dożywić nie mogę lecieć na 1000kcal).
Plan jest ułożony na 3 miesiące z prawdopodobieństwem przedłużenia do 5.
Czyli chudniemy zdrowo i bez jo-jo. W planie zrzucenie 15kg (do ukochanego rozmiaru 36).

Trzymajcie kciuki!!!
Obrazek

choć moim zdaniem, jest ok :wink:
żyj na swój sposób, a nie według instrukcji innych...
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: dalidaa » 16 maja 2015, o 20:51

zosia24 pisze: Obrazek

choć moim zdaniem, jest ok :wink:
<3 :serce: <3
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
Awatar użytkownika
Interlokutorka
super forma
super forma
Posty: 1018
Rejestracja: 8 mar 2014, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: Interlokutorka » 16 maja 2015, o 20:59

Też trzymam kciuki, i przypominam, że chcieć to móc! :slonko:
dalidaa pisze: Ustaliłyśmy dietę 1500-1600kcal (bo pracuję umysłowo, żeby mózg dożywić nie mogę lecieć na 1000kcal).
Tak z ciekawości zapytam ile to jest te 1000kcal dziennie, może podasz przykładowo, co jesz? I jeszcze jedno pytanie, czy w Twoją dietę wkomponowany jest ruch? Chodzisz na siłkę, jeździsz na rowerze, biegasz czy coś podobnego?
To ważne dokąd płyniesz, a nie skąd https://www.youtube.com/watch?v=W5DegZrdPjU
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: dalidaa » 16 maja 2015, o 21:08

Interlokutorka pisze:Też trzymam kciuki, i przypominam, że chcieć to móc! :slonko:
dalidaa pisze: Ustaliłyśmy dietę 1500-1600kcal (bo pracuję umysłowo, żeby mózg dożywić nie mogę lecieć na 1000kcal).
Tak z ciekawości zapytam ile to jest te 1000kcal dziennie, może podasz przykładowo, co jesz? I jeszcze jedno pytanie, czy w Twoją dietę wkomponowany jest ruch? Chodzisz na siłkę, jeździsz na rowerze, biegasz czy coś podobnego?
Trochę jeżdżę na rowerze, zamierzam wrócić na basen, no i zakupiłam Multisport, żeby od czasu do czasu pobiegać na siłowni (to bardzo lubię, ale niewiele mam czasu).

Dieta przykładowa:

5:15
Śniadanie
8:00 - 8:30
II śniadanie
12:00-13:00
III posiłek
16:30 - 17:00
Obiad/obiadokolacja
20:00
V posiłek - kolacja


Posiłki:

Dzień 1
I posiłek
60 g Chleb Graham
40 g Polędwica sopocka
20 g Ser żółty np. "Gouda"
5 g Margaryna kubkowa miękka np."Rama"
20 g Sałata
60 g Jaja kurze całe


II posiłek
150 g Jogurt naturalny 2% tłuszczu
125 g Borówki
15 g Słonecznik, nasiona

III posiłek
62 g Placek tortilli pszennej
12 g Serek homogenizowany
75 g Jogurt 2% tłuszczu
20 g Sałata lodowa lub rukola lub roszponka
100 g Mięso z piersi kurczaka bez skóry
5 g Oliwa do grillowania kurczaka
50 g Ogórek; koperek, pieprz, sól do smaku
50 g Papryka, papryka, pomidor

IV posiłek
110 g Pomarańcza
30 g Orzechy laskowe

V posiłek
60 g Chleb Graham
20 g Ser żółty
75 g Jogurt 2% tłuszczu
50 g Pomidor
50 g Papryka
20 g Sałata, koperek

Mam nadzieję, że to wyczerpująca odpowiedź :D Fajna dietka, co dzień inny jadłospis. Można powtarzać 1 dzień przez 3 dni i stosować trzy miechy, lub zrobić 1 miesiąc, zacząć miesiąc od nowa etc.
Kolejność posiłków w ciągu dnia nie ma znaczenia. Dla mnie śniadania będą na odwrót :D

Taki jadłospis to 1500-1600kcal/dzień
1000 kcal sobie nie wyobrażam :P
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
Awatar użytkownika
Interlokutorka
super forma
super forma
Posty: 1018
Rejestracja: 8 mar 2014, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: Interlokutorka » 16 maja 2015, o 21:22

Bardzo ciekawy jadłospis, dzięki, że chciało Ci się wklepać. Mam wrażenie, że jem dużo mniej (40 g żółtego sera starcza mi do śniadań i drugich śniadań na kilka dobrych dni)... ale to tylko wrażenie, pozory mogą mylić. W każdym razie zainspirowałaś mnie do zakupienia w przyszłym tygodniu kupię wagi kuchennej.
To ważne dokąd płyniesz, a nie skąd https://www.youtube.com/watch?v=W5DegZrdPjU
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: dalidaa » 16 maja 2015, o 21:29

Interlokutorka pisze:Bardzo ciekawy jadłospis, dzięki, że chciało Ci się wklepać. Mam wrażenie, że jem dużo mniej (40 g żółtego sera starcza mi do śniadań i drugich śniadań na kilka dobrych dni)... ale to tylko wrażenie, pozory mogą mylić. W każdym razie zainspirowałaś mnie do zakupienia w przyszłym tygodniu kupię wagi kuchennej.
Nie ma sprawy :D Ja już wagę zakupiłam :D
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
skryta88
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 169
Rejestracja: 16 sie 2013, o 12:54

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: skryta88 » 18 maja 2015, o 12:01

dalidaa pisze:Byłam u dietetyczki (Instytut dietetyki- moc diety).
Babka fajna, pomierzyła, poważyła, pogadała.

Ustaliłyśmy dietę 1500-1600kcal (bo pracuję umysłowo, żeby mózg dożywić nie mogę lecieć na 1000kcal).
Plan jest ułożony na 3 miesiące z prawdopodobieństwem przedłużenia do 5.
Czyli chudniemy zdrowo i bez jo-jo. W planie zrzucenie 15kg (do ukochanego rozmiaru 36).

Trzymajcie kciuki!!!


O_o to wtedy będę musiała dłuuuuuuuuugo Cię szukać na zdjęciu :D
nie wiem z czego chcesz się odchudzać? Ale cóż, skoro taka Twoja decyzja ;)
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: dalidaa » 18 maja 2015, o 12:15

skryta88 pisze:
dalidaa pisze:Byłam u dietetyczki (Instytut dietetyki- moc diety).
Babka fajna, pomierzyła, poważyła, pogadała.

Ustaliłyśmy dietę 1500-1600kcal (bo pracuję umysłowo, żeby mózg dożywić nie mogę lecieć na 1000kcal).
Plan jest ułożony na 3 miesiące z prawdopodobieństwem przedłużenia do 5.
Czyli chudniemy zdrowo i bez jo-jo. W planie zrzucenie 15kg (do ukochanego rozmiaru 36).

Trzymajcie kciuki!!!


O_o to wtedy będę musiała dłuuuuuuuuugo Cię szukać na zdjęciu :D
nie wiem z czego chcesz się odchudzać? Ale cóż, skoro taka Twoja decyzja ;)
Kochana! Z 36 przejść na 40-42 boli, uwierz :D (sterydy, potem praca w nocy, zmiana diety etc)
Ale planuję wrócić do formy :D
Będę znów biegać w miniówkach, które porzuciłam na rzecz dżinsów, obiecuję :D
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
skryta88
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 169
Rejestracja: 16 sie 2013, o 12:54

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: skryta88 » 18 maja 2015, o 17:44

dalidaa pisze:
skryta88 pisze:
dalidaa pisze:Byłam u dietetyczki (Instytut dietetyki- moc diety).
Babka fajna, pomierzyła, poważyła, pogadała.

Ustaliłyśmy dietę 1500-1600kcal (bo pracuję umysłowo, żeby mózg dożywić nie mogę lecieć na 1000kcal).
Plan jest ułożony na 3 miesiące z prawdopodobieństwem przedłużenia do 5.
Czyli chudniemy zdrowo i bez jo-jo. W planie zrzucenie 15kg (do ukochanego rozmiaru 36).

Trzymajcie kciuki!!!


O_o to wtedy będę musiała dłuuuuuuuuugo Cię szukać na zdjęciu :D
nie wiem z czego chcesz się odchudzać? Ale cóż, skoro taka Twoja decyzja ;)
Kochana! Z 36 przejść na 40-42 boli, uwierz :D (sterydy, potem praca w nocy, zmiana diety etc)
Ale planuję wrócić do formy :D
Będę znów biegać w miniówkach, które porzuciłam na rzecz dżinsów, obiecuję :D

Mimo wszystko uważam, że jest w porządku Kochana :) Rozmiar nie ma znaczenia. Ciało wprawdzie jest nam potrzebne jako nośnik ;) Najlepiej jakby jeszcze było zdrowe. Ale i tak liczy się to co masz w sercu. Z czasem nasz wygląd zewnętrzny się zmienia i co wtedy pozostaje? Ano właśnie piękne wnętrze.

A z dietą nie przesadź, bo jeżeli Pani dietetyk powiedziała, że w 3 msc. schudniesz 15kg to chyba jest niepoważna.
Zdrowe chudnięcie to około 2kg msc. Każda szybka zmiana wagi pozostawia w nas ślad, który może nie od razu, ale z czasem się odezwie. Także uważaj na siebie ;)
Jeszcze dobrze jakby Pani dietetyk sprawdziła, czy jesteś osobą z natury gorącą, czy masz naturę chłodną. Czy nie trzeba Cię odflegmić, wyczyścić jelito grube( nie chodzi tu bynajmniej o lewatywe, czy hydrokolonoskopię). Wątroba i tak regeneruje się dopiero po 2 latach od zmiany nawyków żywieniowych( a nie diety, bo ona jest tylko na jakiś czas i wtedy wątroba na pewno się nie odbuduje na nowo), a gluten wychodzi z ciała po roku od momentu wyrzucenia go z jadłospisu.
Awatar użytkownika
adamina
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2015, o 09:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: adamina » 20 maja 2015, o 10:10

Nie stosuj diety kopenhaskiej. To jest zabójstwo dla twojego organizmu. Ogólnie nie powinno się stosować diet poniżej 1000 kcal. To jest granica, której przekroczenie może poważnie odbić się na twoim zdrowiu. Musisz po prostu jeść mniej i jeść zdrowo. Efekty nie przyjdą tak bardzo szybko, ale za to będą trwałe i nie rozwalą Cię od środka. To naprawdę ważne. Wiele z nas wpada w pułapkę chęci zbyt szybkiego schudnięcia. Trzeba zrozumieć, że tak się po prostu nie da. Odchudzanie to długotrwały proces. Tylko wtedy efekty będą trwałe. A jojo nie dość, że jest dramatycznie przykre, to jeszcze bardzo niezdrowe...
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: dalidaa » 20 maja 2015, o 10:33

Nie wiem, czy to do mnie pisałaś, ale odpowiem: moja dieta to 1500-1600 kcal i jem wszystko. Tylko propozycje wg ustaleń dietetyka :-)
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
Freyah
Posty: 4
Rejestracja: 1 sty 2015, o 18:05

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: Freyah » 4 cze 2015, o 14:53

Halo !
Dieta dietą:)
Kiedy ktoś chce schudnąć,bądź zachować wagę to warto ćwiczyć :P
Nawet 3 razy w tygodniu basen,świetna sprawa :)
Dieta to 70%
Ćwiczenia 30%
Więc dodajcie te 30 % i bedzię w porządku :)


To się nazywa Dieta 30 Procent :d
martoszkaaa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 17
Rejestracja: 28 maja 2015, o 22:44

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: martoszkaaa » 12 cze 2015, o 17:51

Jak ktoś ma problemy z zrzuceniem zbędnych kg, to zapraszam na pw, z chęcią pomogę :wink: :-P
Awatar użytkownika
Lidia777
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 398
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 00:00
Lokalizacja: UK

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: Lidia777 » 1 lip 2015, o 23:09

Probowalam mnostwo diet, dukan, 1000kal i inne cuda. Wszystkie kilogramy radosnie wracaly jak tylko wracalam do "normalnego" jedzenia. Od 4 lat biegam, i kilogramy same sie zgubily, nie mam diety ale jem zdrowo, unikam przetworzonego jedzenia. Jem mnostwo owocow, warzyw, orzechy, mieso, produkty mleczne, jajka. Generalnie jakies 80% zdrowo a reszte daje na luz :)

Nadal chce sie pozbyc zbednego tluszczu, ale glownie zeby poprawic wyniki w bieganiu. Zamowilam Tanita Body Composition Monitor Scale i jestem ciekawa czy ktoras z Pan uzywa tego typu wynalazek :)?
Summer me now summer my life away
Summon me on to another day
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: ImaSumak » 1 lip 2015, o 23:49

Lidia777 pisze:Probowalam mnostwo diet, dukan, 1000kal i inne cuda. Wszystkie kilogramy radosnie wracaly jak tylko wracalam do "normalnego" jedzenia. Od 4 lat biegam, i kilogramy same sie zgubily, nie mam diety ale jem zdrowo, unikam przetworzonego jedzenia. Jem mnostwo owocow, warzyw, orzechy, mieso, produkty mleczne, jajka.
Nie trzeba biegać. Wystarczy chodzić. Polecam psa. A jeśli już ktoś posiada silny imperatyw biegania, to nie polecam butów sportowych. Ludzie kiedyś biegali na boso i nic im się z kolanami nie działo. Nasze nogi nie są jeszcze na etapie korzystania z dobrodziejstw sprężystości.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: babette_h » 2 lip 2015, o 07:12

ImaSumak pisze:
Lidia777 pisze:Probowalam mnostwo diet, dukan, 1000kal i inne cuda. Wszystkie kilogramy radosnie wracaly jak tylko wracalam do "normalnego" jedzenia. Od 4 lat biegam, i kilogramy same sie zgubily, nie mam diety ale jem zdrowo, unikam przetworzonego jedzenia. Jem mnostwo owocow, warzyw, orzechy, mieso, produkty mleczne, jajka.
Nie trzeba biegać. Wystarczy chodzić. Polecam psa. A jeśli już ktoś posiada silny imperatyw biegania, to nie polecam butów sportowych. Ludzie kiedyś biegali na boso i nic im się z kolanami nie działo. Nasze nogi nie są jeszcze na etapie korzystania z dobrodziejstw sprężystości.
Kiedyś ludzie nie byli przyzwyczajeni do wożenia się, tylko do chodzenia, poza tym poruszali się po innego typu powierzchniach, no i pewnie rzadziej mieli nadprogramowe kilogramy do noszenia.
Byłabym ostrożna w zalecaniu biegania boso.

A co do wag, to waga z pomiarem składu za 10 tys. to trochę dużo, a te domowe, oferowane za 300-400 zł podobno też mierzą całkiem dobrze, tyle że do kolan...
/wiedza zasłyszana od przyjaciela dietetyka, ktory i tak waży mnie za darmo, więc interesu w tym nie ma/
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
Awatar użytkownika
Lidia777
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 398
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 00:00
Lokalizacja: UK

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: Lidia777 » 5 lip 2015, o 02:00

"A co do wag, to waga z pomiarem składu za 10 tys. to trochę dużo, a te domowe, oferowane za 300-400 zł podobno też mierzą całkiem dobrze, tyle że do kolan...
/wiedza zasłyszana od przyjaciela dietetyka, ktory i tak waży mnie za darmo, więc interesu w tym nie ma/[/quote]"


Wedlug badan opublikowanych w Clinical Nutrition z 2007 wyniki pomiaru waga Tanita i skanerem DEXA zgadzaly sie w 96%, tak mysle ze da rade.

A z bieganiem na boso, to sie zgadzam ze nie najlepszy pomysl, choc przynam ze po przeczytaniu "Born to Run" McDougalla mialam ochote rzucic buty w kat i biegac na bosaka po plazy ;)

ImaSumak, pewnie ze biegac nie trzeba, generalnie warto sie ruszac, ja akurat kocham biegac.
Summer me now summer my life away
Summon me on to another day
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: ImaSumak » 5 lip 2015, o 03:01

Nie miałam na myśli biegania na boso i nie po asfalcie :) Chodziło mi o te super nowoczesne, sprężyste buty sportowe do biegania. Ja biegałam zawsze w zwykłych trampkach po lesie.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: gimmeeverything » 5 lip 2015, o 10:21

ImaSumak pisze: Polecam psa.
- ja również :ok: - ...ewentualnie może być kilka :wink: (i nie mam na myśli trzech pięciominutowych rundek dookoła bloku na niezbędne siusiu);
- pływanie (i nie mam na myśli relaksującego pluskania się w wodzie jedynie w czasie wakacyjnych upałów);
- taniec (i nie mam na myśli gibania się z nogi na nogę ani wdzięcznego acz okazjonalnego pląsania na weselu kuzynki);
- pompki oraz brzuszki (to już bardziej dla kondycji i rzeźby);
...no i seks oczywiście (w charakterze nagrody za wszystkie powyższe "wyrzeczenia" :lol: );

przed piątą rano wróciłam po całonocnym intensywnym wymiataniu na klubowym parkiecie, o szóstej zabrałam nasze psy na daleki dwugodzinny spacer w pola, trening kondycyjny też już mam za sobą, a przede mną jeszcze godzinka solidnego wycisku na basenie - i tak mniej więcej wygląda w tym względzie moja każda sobota i niedziela;
do niczego się nie zmuszam = ja to po prostu cholernie lubię (z nagrodami włącznie :cool: );

wprawdzie się nie obżeram - ale jem wszystko, co mi smakuje/na co mam ochotę; mój ciężar (niezmienny od lat) wynosi 52 kg.
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: ImaSumak » 5 lip 2015, o 12:44

gimmeeverything pisze:wprawdzie się nie obżeram - ale jem wszystko, co mi smakuje/na co mam ochotę; mój ciężar (niezmienny od lat) wynosi 52 kg.
Gim, ile masz wzrostu? 160, 165 cm?
Brzuszków robić nie mogę, bo kręgosłup mi na to nie pozwala. A z psami rano i wieczorem wychodzę razem, a popołudniu z każdym z osobna, bo są różne, więc mają różne potrzeby, a poza tym jest to moment, w którym każdemu z nich mogę poświęcić czas tylko dla niego. Oczywiście nie w te upały.
Poza tym pracuję na powietrzu i dużo się przy tym ruszam, więc w weekendy raczej się lenię. (Ja 170 cm, 59 kg).
Lubię kiedy kobieta...
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: biedronca » 5 lip 2015, o 13:05

gimmeeverything pisze:
ImaSumak pisze: Polecam psa.
- ja również :ok: - ...ewentualnie może być kilka :wink: (i nie mam na myśli trzech pięciominutowych rundek dookoła bloku na niezbędne siusiu);
- pływanie (i nie mam na myśli relaksującego pluskania się w wodzie jedynie w czasie wakacyjnych upałów);
- taniec (i nie mam na myśli gibania się z nogi na nogę ani wdzięcznego acz okazjonalnego pląsania na weselu kuzynki);
- pompki oraz brzuszki (to już bardziej dla kondycji i rzeźby);
...no i seks oczywiście (w charakterze nagrody za wszystkie powyższe "wyrzeczenia" :lol: );

przed piątą rano wróciłam po całonocnym intensywnym wymiataniu na klubowym parkiecie, o szóstej zabrałam nasze psy na daleki dwugodzinny spacer w pola, trening kondycyjny też już mam za sobą, a przede mną jeszcze godzinka solidnego wycisku na basenie - i tak mniej więcej wygląda w tym względzie moja każda sobota i niedziela;
do niczego się nie zmuszam = ja to po prostu cholernie lubię (z nagrodami włącznie :cool: );

wprawdzie się nie obżeram - ale jem wszystko, co mi smakuje/na co mam ochotę; mój ciężar (niezmienny od lat) wynosi 52 kg.
Ja to uwielbiam takie podkolorowane internet-życie. Zwykły człowiek to jeszcze potrzebuje czasami pospać parę godzin. Nawet w weekend :)
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: ImaSumak » 5 lip 2015, o 13:19

biedronca pisze:
gimmeeverything pisze:
ImaSumak pisze: Polecam psa.
- ja również :ok: - ...ewentualnie może być kilka :wink: (i nie mam na myśli trzech pięciominutowych rundek dookoła bloku na niezbędne siusiu);
- pływanie (i nie mam na myśli relaksującego pluskania się w wodzie jedynie w czasie wakacyjnych upałów);
- taniec (i nie mam na myśli gibania się z nogi na nogę ani wdzięcznego acz okazjonalnego pląsania na weselu kuzynki);
- pompki oraz brzuszki (to już bardziej dla kondycji i rzeźby);
...no i seks oczywiście (w charakterze nagrody za wszystkie powyższe "wyrzeczenia" :lol: );

przed piątą rano wróciłam po całonocnym intensywnym wymiataniu na klubowym parkiecie, o szóstej zabrałam nasze psy na daleki dwugodzinny spacer w pola, trening kondycyjny też już mam za sobą, a przede mną jeszcze godzinka solidnego wycisku na basenie - i tak mniej więcej wygląda w tym względzie moja każda sobota i niedziela;
do niczego się nie zmuszam = ja to po prostu cholernie lubię (z nagrodami włącznie :cool: );

wprawdzie się nie obżeram - ale jem wszystko, co mi smakuje/na co mam ochotę; mój ciężar (niezmienny od lat) wynosi 52 kg.
Ja to uwielbiam takie podkolorowane internet-życie. Zwykły człowiek to jeszcze potrzebuje czasami pospać parę godzin. Nawet w weekend :)
Cóż biedronca, mało wiesz. Znam ludzi, którzy tak funkcjonują i wcale to nie znaczy, że nie śpią. Im więcej zaś się ruszasz, twój organizm potrzebuje więcej ruchu. Powstaje coś takiego jak uzależnienie od endorfin, ale widać, nigdy Cię to nie spotkało :)
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: gimmeeverything » 5 lip 2015, o 14:06

ImaSumak pisze: Gim, ile masz wzrostu? 160, 165 cm?
162 cm (mały wzrost - duże ego :lol: )
A z psami rano i wieczorem wychodzę razem, a popołudniu z każdym z osobna, bo są różne, więc mają różne potrzeby, a poza tym jest to moment, w którym każdemu z nich mogę poświęcić czas tylko dla niego. Oczywiście nie w te upały.
o 6-tej rano było w mojej okolicy 16 stopni = rześki, chłodny poranek; zresztą i tak zazwyczaj wybieram tę wczesną porę dnia na to nasze wspólne się włóczenie - cisza, spokój, relaks... - i tylko czasem niechcący spłoszymy sarnę, bażanta albo zająca (uspokajam: moje psy bezwzględnie reagują na komendy= o żadnej pogoni nie ma mowy), natomiast do zaspokajania odrębnych potrzeb naszych psich indywidualności służy raczej spory ogród (np gdy labrador z pełnym brzuszkiem smacznie chrapie na kanapie, a sunia padła zmęczona zabawą - mogę się całkowicie poświęcić ulubionemu "przeciąganiu" z pitbullowatym = on trenuje szczękę, ja trenuję bicepsy :mrgreen: )
Poza tym pracuję na powietrzu i dużo się przy tym ruszam, więc w weekendy raczej się lenię. (Ja 170 cm, 59 kg).
czego chcieć więcej? też czasem lubię poleniuchować :wink:
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: gimmeeverything » 5 lip 2015, o 16:34

biedronca pisze: Ja to uwielbiam takie podkolorowane internet-życie. Zwykły człowiek to jeszcze potrzebuje czasami pospać parę godzin. Nawet w weekend :)
zupełnie nie wiem, jak to się stało, że Cię nie zauważyłam, biedronco :shock: = to musi być efekt uboczny kolorowania tudzież mojej niezwykłości :lol:

(gdzieś tu nawet o tym kiedyś wspominałam, że) wystarczają mi w zupełności 2-3 godziny snu/dobę - przykro mi :D

ps. przywykłam. ale dzięki, Ima :wink:
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: biedronca » 5 lip 2015, o 18:01

gimmeeverything pisze:
biedronca pisze: Ja to uwielbiam takie podkolorowane internet-życie. Zwykły człowiek to jeszcze potrzebuje czasami pospać parę godzin. Nawet w weekend :)
zupełnie nie wiem, jak to się stało, że Cię nie zauważyłam, biedronco :shock: = to musi być efekt uboczny kolorowania tudzież mojej niezwykłości :lol:

(gdzieś tu nawet o tym kiedyś wspominałam, że) wystarczają mi w zupełności 2-3 godziny snu/dobę - przykro mi :D

ps. przywykłam. ale dzięki, Ima :wink:
Ja w te 2-3 godz. uwierzę, jak zobaczę :)
A nawet jeśli zobaczę - dla zwykłego człowieka taki tryb życia jest bardzo niezdrowy.
Zostaje tylko zazdrościć hojnego obdarzenia przez naturę.
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: gimmeeverything » 5 lip 2015, o 19:57

biedronca pisze: Ja w te 2-3 godz. uwierzę, jak zobaczę :)
ahaaaa... - to trzeba było tak od razu, zamiast pretekstów szukać :twisted:
A nawet jeśli zobaczę - dla zwykłego człowieka taki tryb życia jest bardzo niezdrowy.
możliwe :mrgreen:
dodatkowo wypijam mnóstwo kawy, sporo palę, nie stronię również od mocnego alko - i?
a czy ja gdzieś twierdziłam, że żyję zdrowo? ja jedynie napisałam, że robię to, co robić lubię, natomiast za wskazywanie mi, co jest dla mnie odpowiednie, a co szkodliwe - jednak zdecydowanie podziękuję :D
Zostaje tylko zazdrościć hojnego obdarzenia przez naturę.
gdybym była facetem, to właśnie zyskałabym pewność, że (co najmniej) zaglądałaś mi w rozporek :lol:

a tak serio: nie jesteś w swoim odczuciu odosobniona = często słyszę podobne teksty również od kompletnie nieznanych mi ludzi; kiedyś nawet jakiś koleś zagadnął mnie przy barze pytając, na jakim jadę koksie, że mam tak niespożytą energię na parkiecie; gdy sobie poszedł - znajomy barman rozbroił mnie następującym wyznaniem: "wiesz, jak Cię tu pierwszy raz zobaczyłem w tańcu, to też sobie pomyślałem, że to nie mogą być jakieś zwykłe dopalacze - no a później już Cię poznałem" :cool:

w tym miejscu proponuję zakończyć dywagacje na mój temat w tym wątku (zwłaszcza, że odchudzać się nie zamierzam) - ale jakby co, to jestem na tym forum już dobrą chwilę i pewnie jeszcze trochę pobędę, więc będziesz mieć zapewne niejedną okazję, by sceptycznie skomentować mój barwny żywot, Biedronco :D
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
ODPOWIEDZ