Diety odchudzajace - raz jeszcze

Nasze ulubione potrawy, przepisy kulinarne, diety cud. Tu piszemy o zdrowym odżywianiu i o tym co tłuste, słodkie i niezdrowe ... ale takie smaczne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tygrysica3
super forma
super forma
Posty: 2036
Rejestracja: 13 cze 2010, o 17:30

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: tygrysica3 » 12 sty 2016, o 20:59

... :lol:
Załączniki
b.JPG
b.JPG (10.95 KiB) Przejrzano 29333 razy
Jak tygrysica bądź co pręży się, wygina gdy czuje świeży łup, gdy na niej jest zwierzyna ;)
madziaLena22
Posty: 7
Rejestracja: 15 lut 2016, o 00:51

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: madziaLena22 » 24 lut 2016, o 23:28

ogólnie staram się zdrowo odżywiać i chodzić na siłownię jednak są takie dni że odpuszczam sobie z dietą, właśnie dziś pofolgowałam, bo na śniadanie jadłam naleśniki z bita śmietaną z gotową masą i borówkami ale chodziły już za mną od dobrych kilku dni ale nie żałuję , przecież wszytko jest dla ludzi :)
Awatar użytkownika
Sucharek
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 4 mar 2016, o 20:06

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: Sucharek » 10 kwie 2016, o 08:27

zgadzam się z poprzedniczką - u nas w domu też zdrowo staramy się odżywiać od jakiegoś czasu ale od czasu do czasu pozwlamy sobie na małe grzeszki :cool:
Radgar
Posty: 3
Rejestracja: 20 maja 2016, o 11:37

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: Radgar » 20 lip 2016, o 09:03

Korzystam od ponad roku z wyciskarki do soków, rewelka :)
dwa fajne przepisy :

Sok spalający tłuszcz:

pomidor
2 gałązki natki pietruszki
2 łodygi selera naciowego
1 pomarańcza
1 dymka
grejpfrut razem z białym włóknem
1 rzodkiewka
czerwona lub zielona papryka.

Sok przyspieszający przemianę materii:

1 jabłko lub 1 gruszka
grejpfrut z białym włóknem
kilka liści mięty
2 łodygi selera naciowego
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: ImaSumak » 26 lip 2017, o 20:03

ImaSumak pisze:Ja znam dwie skuteczne:
1. Trzeba jeść gdy nikt nie widzi, wtedy to jedzenie nie ma kalorii.
2. (Bardzo rygorystyczna) jak się śpi to się nie je. Taka zasada. :faja:
Do moich dwóch diet dodaję trzecią, niedawno poznaną i sadzę, że równie skuteczną:
3. Należy podjadać czyjeś jedzenie. To jego kalorie więc się nie liczą.
Lubię kiedy kobieta...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: dobranocka14 » 26 lip 2017, o 20:13

ImaSumak pisze:
ImaSumak pisze:Ja znam dwie skuteczne:
1. Trzeba jeść gdy nikt nie widzi, wtedy to jedzenie nie ma kalorii.
2. (Bardzo rygorystyczna) jak się śpi to się nie je. Taka zasada. :faja:
Do moich dwóch diet dodaję trzecią, niedawno poznaną i sadzę, że równie skuteczną:
3. Należy podjadać czyjeś jedzenie. To jego kalorie więc się nie liczą.
Jak to mówią: "kradzione nie tuczy".
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: ImaSumak » 26 lip 2017, o 20:54

dobranocka14 pisze:
ImaSumak pisze:
ImaSumak pisze:Ja znam dwie skuteczne:
1. Trzeba jeść gdy nikt nie widzi, wtedy to jedzenie nie ma kalorii.
2. (Bardzo rygorystyczna) jak się śpi to się nie je. Taka zasada. :faja:
Do moich dwóch diet dodaję trzecią, niedawno poznaną i sadzę, że równie skuteczną:
3. Należy podjadać czyjeś jedzenie. To jego kalorie więc się nie liczą.
Jak to mówią: "kradzione nie tuczy".
Ha! I myślę że na tym stwierdzeniu/prawdzie/dogmacie powinna opierać się każda ciekawa dieta. :)
Lubię kiedy kobieta...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: dobranocka14 » 27 lip 2017, o 11:19

ImaSumak pisze:
dobranocka14 pisze:
ImaSumak pisze: Do moich dwóch diet dodaję trzecią, niedawno poznaną i sadzę, że równie skuteczną:
3. Należy podjadać czyjeś jedzenie. To jego kalorie więc się nie liczą.
Jak to mówią: "kradzione nie tuczy".
Ha! I myślę że na tym stwierdzeniu/prawdzie/dogmacie powinna opierać się każda ciekawa dieta. :)
:)
A z drugiej strony - czy ktoś kiedyś widział jakąś kalorię? A zwłaszcza tę pustą???
Czy to jak z Yeti .... ;)
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: Altena_Q » 27 lip 2017, o 16:53

Ima, moja żona by się nie zgodziła. Ale pewno to zależy od ilości podkradanego jedzenia ;)

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Isabell9
Posty: 1
Rejestracja: 14 lis 2019, o 18:17

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: Isabell9 » 14 lis 2019, o 18:30

Cześć Wam,

Pozwolę sobie odkopać wątek, już przy swoim pierwszym poście na forum, ale proszę o zrozumienie – tutaj trafiłam z wyszukiwarki.

Zbliża się Nowy Rok, w mojej głowie pojawiają się cele i próbuję ubrać to o czasie w dobry plan. Zaczynam jak co roku, od diety odchudzającej, tyle, że tym razem chciałabym być lepiej przygotowana. Tutaj pojawia się pytanie:

Czy warto korzystać z gotowców czy powinnam udać się do dietetyka?

Słyszałam wiele różnych zdań na ten temat. Niektórzy twierdzą, że wizyta jest kosztowna, a wiedza ogólnodostępna. Inni zaś uważają, że konsultacja ze specjalistą to ważny krok. Jak jest naprawdę? Czy warto pójść do dietetyka?
Warto przeczytać https://biocity.pl/ile-mozna-schudnac/ Ja zrzuciłam 7 kg!
Zaufacodnowa
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 656
Rejestracja: 3 lis 2019, o 11:48

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: Zaufacodnowa » 14 lis 2019, o 19:09

Isabell9 pisze:
14 lis 2019, o 18:30
Cześć Wam,

Pozwolę sobie odkopać wątek, już przy swoim pierwszym poście na forum, ale proszę o zrozumienie – tutaj trafiłam z wyszukiwarki.

Zbliża się Nowy Rok, w mojej głowie pojawiają się cele i próbuję ubrać to o czasie w dobry plan. Zaczynam jak co roku, od diety odchudzającej, tyle, że tym razem chciałabym być lepiej przygotowana. Tutaj pojawia się pytanie:

Czy warto korzystać z gotowców czy powinnam udać się do dietetyka?

Słyszałam wiele różnych zdań na ten temat. Niektórzy twierdzą, że wizyta jest kosztowna, a wiedza ogólnodostępna. Inni zaś uważają, że konsultacja ze specjalistą to ważny krok. Jak jest naprawdę? Czy warto pójść do dietetyka?
Aktualnie mam - 8 kg. Schudłam bez żadnej porady dietetyka. Jedyne co zrobiłam to odrzuciłam produkty przetworzone, zrezygnowałam z czerwonego miesa, odrzuciłam chleb który zastąpiła płatkami owsianymi z owocami na jogurcie naturalnym. Wprowadziła duuuuzo owoców zamiast słodkiego,dużo warzyw.Zrezygnowala z kolorowej wody itp soków o dużej zawartości nienaturalnego cukru. Dużo też chodzę min 10 km dziennie.A jeśli mam ochotę na pizze to sama ja robię na mące ryżowe. To są te moje podstawy, które wprowadziłam w życie i dają mi satysfakcję a przede wszystkim lepiej się czuje.
Ach co to był za wyścig, ostatni w jej życiu....
frezjaaa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 28
Rejestracja: 22 lip 2019, o 20:20

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: frezjaaa » 23 lis 2019, o 23:12

Hej Izabell, jeśli będziesz chciała mogę Cię wspomóc moją wiedzą i doświadczeniem.

Od razu odradzam wszystkie diety bo jeśli wyeliminujesz coś na jakiś czas to jak wrócisz do tego to przytyjesz podwójnie. Jeśli będziesz ograniczać się i katować to organizm będzie w stresie i będzie odkładał na wypadek "wojny" jedzenie. Czyli będzie odczuwał deficyt i magazynował na "zimę" - braki.

Jeśli chcesz schudnąć to lepiej pomyśleć o zmianie stylu życia. Nie łączeniu pewnych produktów, dobrze jest jednak ograniczyć pszenicę - zamienić na żyto, orkisz, grahamkę, pieczywo gryczane, wyeliminowanie słodyczy - no jednak ale na zawsze - dasz radę ? Możesz zastąpić pewnymi przepisami, mogę wspomóc - lody raz na jakiś czas, kawałek czekolady, najlepiej gorzkiej, domowego ciasta - najlepiej nie na pszenicy - będzie ok. Chodzi o to by znaleźć zdrowsze zamienniki. Odrzucić przetworzone jedzenie no i uwaga - mleko w kartonie! - chcesz wiedzieć więcej na jego temat - poszukaj w google pod hasłem - mleko trucizna.

Podzielę się swoim doświadczeniem :
Gdy miałam 55 kg - przeszłam na dietę - nie pamiętam jaką ale po niej przytyłam do 60 kg
Gdy miałam 60kg - przeszłam na dietę dr Dąbrowskiej, bez przygotowania bez żadnego rozsądku, ktoś mi coś powiedział co trzeba jeść a czego nie i poszłam w to na głęboką wodę i mimo, że byłam tylko tydzień to po niej przytyłam do 65kg.
Przy 65 kg postanowiłam przejść na dietę paleo na 5 miesięcy - eliminacja wszelkiego zboża, cukru, mleka, przetworzonego jedzenia. Po 5ciu miesiącach wróciłam do normalnej diety sprzed paleo i w ciągu miesiąca przytyłam 7 kg i w ciągu kolejnych miesięcy przytyłam kolejne kilogramy do 78 ! :( Tutaj nastąpiła deresja. Po jakimś czasie postanowiłam się odchudzać, przez 6 miesięcy codziennie uprawiałam sport, biegałam po 5 km, jeździłam rowerem po 30 km, chodziłam na basen i na kort tenisowy a kilogramów przybywało. Ktoś mi zaproponował program na 12 tygodni, który przywraca równowagę organizmu i dzięki niemu schudłam w ciągu 12nastu tygodni 9 kg a wciągu 16nastu tygodni 13 kg. Moja waga wróciła do 65 kg, dobrze się w niej teraz czuję i jest ok, tak już przy niej zostałam. Mam nadzieję, że pomogłam.
Dieta paleo była od dietetyk klinicznej :/
frezjaaa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 28
Rejestracja: 22 lip 2019, o 20:20

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: frezjaaa » 23 lis 2019, o 23:13

Zaufacodnowa pisze:
14 lis 2019, o 19:09
Isabell9 pisze:
14 lis 2019, o 18:30
Cześć Wam,

Pozwolę sobie odkopać wątek, już przy swoim pierwszym poście na forum, ale proszę o zrozumienie – tutaj trafiłam z wyszukiwarki.

Zbliża się Nowy Rok, w mojej głowie pojawiają się cele i próbuję ubrać to o czasie w dobry plan. Zaczynam jak co roku, od diety odchudzającej, tyle, że tym razem chciałabym być lepiej przygotowana. Tutaj pojawia się pytanie:

Czy warto korzystać z gotowców czy powinnam udać się do dietetyka?

Słyszałam wiele różnych zdań na ten temat. Niektórzy twierdzą, że wizyta jest kosztowna, a wiedza ogólnodostępna. Inni zaś uważają, że konsultacja ze specjalistą to ważny krok. Jak jest naprawdę? Czy warto pójść do dietetyka?
Aktualnie mam - 8 kg. Schudłam bez żadnej porady dietetyka. Jedyne co zrobiłam to odrzuciłam produkty przetworzone, zrezygnowałam z czerwonego miesa, odrzuciłam chleb który zastąpiła płatkami owsianymi z owocami na jogurcie naturalnym. Wprowadziła duuuuzo owoców zamiast słodkiego,dużo warzyw.Zrezygnowala z kolorowej wody itp soków o dużej zawartości nienaturalnego cukru. Dużo też chodzę min 10 km dziennie.A jeśli mam ochotę na pizze to sama ja robię na mące ryżowe. To są te moje podstawy, które wprowadziłam w życie i dają mi satysfakcję a przede wszystkim lepiej się czuje.
No i to jest klucz do zmiany stylu życia, świadome odżywianie. Jeśli dostarczamy organizmowi wartościowe pożywienie to organizm wykorzysta je właściwie a nie odłoży w tłuszczyk nie mogąc tego przetrawić.
missmoody
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 101
Rejestracja: 24 paź 2019, o 22:03

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: missmoody » 24 lis 2019, o 21:23

Zdrowe nawyki żywieniowe oraz ruch = najlepsza dieta :)
...rappelle-moi le jour et l'année...
Zaufacodnowa
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 656
Rejestracja: 3 lis 2019, o 11:48

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: Zaufacodnowa » 26 lis 2019, o 18:21

Dziś kolejny raz do biegania dorzuciłam ćwiczenia kardio. Finał taki że w pewnym momencie miałam nogi jak z waty. Mówią ruch to zdrowie,ale nie ma co przeginac.
Ach co to był za wyścig, ostatni w jej życiu....
ewa1413
Posty: 2
Rejestracja: 27 lis 2019, o 20:12

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: ewa1413 » 27 lis 2019, o 20:22

Ja na początku mojej drogi udalam sie do dietetyka. Zrobil wszystkie potrzebne badania i zabralam sie za trening i juz -15kg
AnnaArendt
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 968
Rejestracja: 25 lut 2017, o 09:54

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: AnnaArendt » 16 lis 2021, o 07:54

ewa1413 pisze:
27 lis 2019, o 20:22
Ja na początku mojej drogi udalam sie do dietetyka. Zrobil wszystkie potrzebne badania i zabralam sie za trening i juz -15kg

Poprzednio schudłam (po ciazy i kłopotach z tarczyca i cukrzyca) 46 kg. Była to dieta eliminacyjna, trudna ale bardzo skuteczna. Przez 4 lata utrzymywałam się w wadze (jako tako). Potem się rochorowalam (stres i różne wydarzenia) i przez kolejne 3 lata brałam neosine która w skutkach ubocznych ma zarówno tycie jak i depresję.

Zaliczyłam oba skutki uboczne.

Znowu jestem gruba jak beczka, po odstawieniu leku spadłam 6 kg i od pół roku waga ani drgnie. Do zrzucenia mam jakieś 30kg. To do formy super fit slim, a do czucia się dobrze myślę że wystarczy 10-15 kg.

Tym razem zdecydowałam się na zindywidualizowana dietę na tzw całe życie. Czy nie eliminacyjna a kompozycyjna. Dziś 4 dzień.

Jak na razie nie zauważyłam zmiany na wadze, chociaż czuję się lepiej i lżej.

Trzymam za siebie kciuki.
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: Diety odchudzajace - raz jeszcze

Post autor: nataliagk » 2 kwie 2023, o 20:46

Mi pomogło stosowanie zasady 8/16. W ciągu 8-miu godzin można jeść różne posiłki, nawet zawierające cukier (bez przejadania się i w myśl zasady, że jemy dopiero, gdy czujemy fizyczny głód). W pozostałych 16-stu godzinach można tylko pić wodę, kawę lub herbatę. Rano przed pracą piję tylko kawę, śniadanie dopiero o 10-tej, po obiedzie piję zieloną herbatę, żeby poprawić trawienie, a ostatni posiłek jem o 18-tej. Gdy po 18-tej czuję głód, to piję dużo wody i parzę sobie czystek. Mimo pracy siedzącej (w księgowości) i mimo ograniczonego ruchu w zimie, w ciągu 3 miesięcy schudłam 5 kg. Może to nie jest dużo, ale osiągnęłam to bez ograniczania kalorii i bez katowania się ćwiczeniami. Teraz przy wzroście 160 cm ważę 62 kg, a w sezonie wiosenno-letnim przy tej diecie 8/16 łatwo zejdę znowu do 50 kg, bo będę miała więcej ruchu w ogródku, na rowerze, w górach i przy innych aktywnościach sportowych.
Dodatkowo wszystkim kobietom zmagającym się ze zbędnymi kilogramami mogę doradzić wizytę u laryngologa. U mnie problemem było notoryczne niewysypianie się przez chore zatoki, a co za tym idzie problemy z koncentracją, rozdrażnienie i szybkie męczenie się podczas fizycznych aktywności. A bez dobrego snu choćby poruszyło się niebo i ziemię, to schudniecie nawet 1 kg graniczy z cudem.
Mam nadzieję, że powyższe rady (oczywiście nie moje autorskie) komuś pomogą. Powodzenia dla wszystkich odchudzających się dziewczyn w walce ze zbędnymi kilogramami :lol:
ODPOWIEDZ