Naleśniki :)

Nasze ulubione potrawy, przepisy kulinarne, diety cud. Tu piszemy o zdrowym odżywianiu i o tym co tłuste, słodkie i niezdrowe ... ale takie smaczne.
ODPOWIEDZ
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: marinnaWR » 17 lis 2008, o 17:20

paskuda pisze:Dla wszystkich chętnych podaje przepis na "Holenderskie pannekoeken z jabłkami"
Idę kupić jabłka i smażę jabłkowe dobrości. Chyba dorzucę bitą śmietanę np posypaną czekoladą :D
Awatar użytkownika
dobranocka13
super forma
super forma
Posty: 3030
Rejestracja: 19 lut 2006, o 00:00

Post autor: dobranocka13 » 23 lis 2008, o 14:42

paskuda pisze:Dla wszystkich chętnych podaje przepis na "Holenderskie pannekoeken z jabłkami"
Zrobiłam, dobre :) ale podobne jednak w smaku do naszych racuchów (przynajmniej takich jakie my znamy).
Awatar użytkownika
paskuda
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 102
Rejestracja: 21 wrz 2008, o 02:00
Lokalizacja: Sztokholm

Post autor: paskuda » 25 lis 2008, o 22:58

No to dobre muszą być te racuchy :) . Ja znam inne, drożdżowe, też dobre. :cool: Cieszę się, że smakowało. :) Oby tylko nie szło tak bardzo w bioderka, wtedy wszystko byłoby super, ale cóż... raz się żyje :twisted:
Awatar użytkownika
dobranocka13
super forma
super forma
Posty: 3030
Rejestracja: 19 lut 2006, o 00:00

Post autor: dobranocka13 » 25 lis 2008, o 23:32

paskuda pisze: Oby tylko nie szło tak bardzo w bioderka, wtedy wszystko byłoby super, ale cóż... raz się żyje :twisted:
Musiałaś mi zepsuć humor na dobranoc? :twisted:

:wink:
Awatar użytkownika
paskuda
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 102
Rejestracja: 21 wrz 2008, o 02:00
Lokalizacja: Sztokholm

Post autor: paskuda » 26 lis 2008, o 00:49

Myślałam o swoich bioderkach&fałdce :) . Poczucie winy mi się włączyło, że nic z tym nie robię, a dziewczyna by mnie najchętniej wywaliła na śnieg i mróz, kazała biegać i ćwiczyć jakieś brzuszki, bo mówi, że bez ćwiczeń nie da rady :evil: . A ja nie mam czasu i siły (no dobra, nie chce mi się :oops: ).Jutro sobie potrenuję bieg na tramwaj, bo nie pamiętam, na którą idę do pracy. :roll:


Ale to wszystko nie przez naleśniki. Naleśniki są zdrowe i pożywne :) , a po za tym nie jem ich często. Wszystkiemu winne piwsko i batony. Najbardziej batony. :evil:


A ponieważ dobranocce należy się dobra noc, więc życzę dobrej nocy! :)
Awatar użytkownika
OurSolemnHour
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 78
Rejestracja: 24 lis 2008, o 01:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: OurSolemnHour » 26 lis 2008, o 06:28

Naleśniki to wspaniały twór zdecydowanie pewnie jakiejś kobiety. Uwielbiam standardowe naleśniki, jakiś dżemik, czekoladka no może czasem odrobina luksusu w postaci bitej śmietany i wiśni. Niestety mam problem z smażeniem naleśników i zostaje mi błagać mamę, która nie robi tego z wielką chęcią. Jeśli lubicie naleśniki na ostro to polecam z sałatką gyros, kiedyś zamówiłam sobie taką przyjemność w restauracji po czym jadłam i kwiczałam ze szczęścia tak mi smakował.
Awatar użytkownika
pigula73
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 804
Rejestracja: 2 gru 2004, o 00:00

Post autor: pigula73 » 26 lis 2008, o 16:28

Wczoraj wdepnęłam w swoim mieście do naleśnikarni. Mała, osiedlowa... nazywa się (o dziwo) "Tęczowa Naleśnikarnia". :cool:

Zamówiłam naleśnika ze szpinakiem, czosnkiem i pomidorem... Kurde, rewelacja. :A Za 15 złoty, miałam pyszny obiadek z herbatką. Mniam...
Awatar użytkownika
dolce vita
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 811
Rejestracja: 25 lut 2007, o 00:00

Post autor: dolce vita » 26 lis 2008, o 17:13

pigula73 pisze: Zamówiłam naleśnika ze szpinakiem, czosnkiem i pomidorem... Kurde, rewelacja. :A Za 15 złoty, miałam pyszny obiadek z herbatką. Mniam...
Czarujesz, były w nim jeszcze: ser, ser feta i sos 8)
Konferencji prasowej nie będzie.
Awatar użytkownika
jusiaabc
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 158
Rejestracja: 18 lis 2008, o 01:00
Lokalizacja: Żory...

Post autor: jusiaabc » 26 lis 2008, o 18:34

Ojejku! A ja kocham naleśniki z czekoladą i bananami... (raz na jakiś czas, bo to "podobno" :cool: bomba kaloryczna... :lol: ) a do naleśników z mięsem /warzywami/ etc. nie mogę się jakoś przekonać :? chyba zwykle trafiam na jakieś niedobre...^^ :roll:
Awatar użytkownika
patibaloo
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 227
Rejestracja: 14 wrz 2008, o 02:00

Post autor: patibaloo » 26 lis 2008, o 21:00

Ja również, naleśniki na słodko pod każdą postacią :) , na ostro chyba jeszcze nie jadłam, bynajmniej nie pamiętam :).
Awatar użytkownika
flesz
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 12
Rejestracja: 27 gru 2008, o 01:00

Post autor: flesz » 30 gru 2008, o 20:04

Uwielbiam naleśniki ;) Ale jedynie z dżemem lub z białym serem i cukrem. No i oczywiście uwielbiam naleśniki zapiekane z jabłkami, czyli tzw. racuchy ;) Pyszne są!
Awatar użytkownika
natalijka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 884
Rejestracja: 30 sty 2005, o 00:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: natalijka » 31 gru 2008, o 10:26

Racuchy to juz inna bajka! Po pierwsze robi sie ja na ciescie drożdżowym i smazy na glebszym oleju. Moj ostatni wypiek racuchowy jadłam 3 dni;)
Why so serious?
Awatar użytkownika
DamaPikowa
super forma
super forma
Posty: 1192
Rejestracja: 7 mar 2008, o 01:00

Post autor: DamaPikowa » 31 gru 2008, o 12:53

Heh, jak zobaczyłam, że Natalijka w kuchni, to myślałam, że już nowy likierek wyprodukowany, a tu niespodzianka-racuchy-jak grzecznie :D
"W kręgu wiernych i nie-wiernych
Mych przyjaciół znamienitych,
Odszedł rozum od postępu
Czynów durnych-bo przepitych."
Awatar użytkownika
enzymowka
super forma
super forma
Posty: 4960
Rejestracja: 30 cze 2003, o 00:00
Lokalizacja: z latarni morskiej

Post autor: enzymowka » 31 gru 2008, o 12:55

Bo te racuchy to pewnie na zagrychę były :P
Awatar użytkownika
-eremis-
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 166
Rejestracja: 23 mar 2007, o 00:00
Lokalizacja: Gdynia :P

Post autor: -eremis- » 31 gru 2008, o 15:52

Naleśniki - hmm ciasto naleśnikowe z dużą ilością bazylii i przypraw a w takim cieście umoczone cienkie paski kurczaka i na głęboki tłuszcz :) takie naleśniki z niespodzianką dla wegetarian
A poza tym dziś wielkie sylwestrowe naleśnikowe party :D Bedą takie z owocami i czekoladą bo jakoś przemawiają do mnie bardziej na słodko, do ostrych zdecydowanie preferuje wrapy
Awatar użytkownika
natalijka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 884
Rejestracja: 30 sty 2005, o 00:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: natalijka » 1 sty 2009, o 23:51

enzymowka pisze:Bo te racuchy to pewnie na zagrychę były :P
Oj Baby, we mnie tylko o jedno podejrzewacie. Właśnie ze racuchy to tak na podwieczorek były do herbatki:P
Dama, likierku nowego jeszcze nie zrobiłam, ale naleweczke mandarynkową tak! i bimberke wiśniowy, bo dostałam czysty od chrzesnego to trzeba było odpowiednio z sokami wymieszac i teraz mam o smaku wiśni:) Chyba sie zaraz podziele przepisami, ale to w innym dziale.
Why so serious?
Awatar użytkownika
enzymowka
super forma
super forma
Posty: 4960
Rejestracja: 30 cze 2003, o 00:00
Lokalizacja: z latarni morskiej

Post autor: enzymowka » 2 sty 2009, o 00:13

natalijka pisze: Chyba sie zaraz podziele przepisami, ale to w innym dziale.
Koniecznie, te mandarynki mnie zainteresowały :D
Magdaa92
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 44
Rejestracja: 15 cze 2011, o 21:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naleśniki :)

Post autor: Magdaa92 » 7 lip 2011, o 17:33

Naleśniki z jabłkiem (starte jabłko na grubej tarce, do tego cynamon, cukier puder) z camembertem. Zawinięte, można na wierzch dodać trochę masełka i zapieczone:) aaaaaj!
Awatar użytkownika
maszmnie
super forma
super forma
Posty: 1032
Rejestracja: 6 wrz 2009, o 00:00

Re: Naleśniki :)

Post autor: maszmnie » 7 lip 2011, o 23:04

Naleśniki w każdej postaci, uwielbiam...
Awatar użytkownika
filifionka
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 184
Rejestracja: 21 gru 2010, o 15:50
Lokalizacja: Nibylandia

Re: Naleśniki :)

Post autor: filifionka » 9 lip 2011, o 20:43

Ostatnio jadłam najlepsze naleśniki w życiu, z ricottą i szpinakiem, z przepysznym sosem z dodatkiem suszonych pomidorów.
Jak rozszyfruję składniki sosu, podam przepis (póki co, mogę podać adres restauracji).
Magdaa92
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 44
Rejestracja: 15 cze 2011, o 21:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naleśniki :)

Post autor: Magdaa92 » 9 lip 2011, o 23:54

filifionka pisze:Ostatnio jadłam najlepsze naleśniki w życiu, z ricottą i szpinakiem, z przepysznym sosem z dodatkiem suszonych pomidorów.
Jak rozszyfruję składniki sosu, podam przepis (póki co, mogę podać adres restauracji).
Robię podobne u siebie w restauracji... :) A jeżeli chodzi Ci o sos to jest ich kilka:) Ale publicznie mówić mi nie wolno...:D
deur
Posty: 2
Rejestracja: 8 sie 2011, o 14:28

Re: Naleśniki :)

Post autor: deur » 8 sie 2011, o 14:32


Robię podobne u siebie w restauracji... :) A jeżeli chodzi Ci o sos to jest ich kilka:) Ale publicznie mówić mi nie wolno...:D
Teraz tylko podsycasz nasze zainteresowanie ...
Awatar użytkownika
UJaali
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 291
Rejestracja: 13 wrz 2006, o 00:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Naleśniki :)

Post autor: UJaali » 8 sie 2011, o 15:43

naleśniki z sosem. to jest myśl.
Zawsze robiłam na słodko, ewentualnie z żółtym serem i szynką z ketchupem ;p takie nudne
coś wytrawnego ale bez szpinaku bym zjadła.
Pozdrawiam,
Dorota

zamknęłam akwa...
[url]https://picasaweb.google.com/dw.allegro/LikwidacjaAkwarium?authuser=0&feat=directlink[/url]
Magdaa92
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 44
Rejestracja: 15 cze 2011, o 21:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naleśniki :)

Post autor: Magdaa92 » 9 sie 2011, o 21:47

deur pisze:

Robię podobne u siebie w restauracji... :) A jeżeli chodzi Ci o sos to jest ich kilka:) Ale publicznie mówić mi nie wolno...:D
Teraz tylko podsycasz nasze zainteresowanie ...
Ostatecznie mogę coś podać jeżeli chcesz:) Nie będę taka:):)
156693148
Posty: 6
Rejestracja: 5 lut 2012, o 13:25

Re: Naleśniki :)

Post autor: 156693148 » 5 lut 2012, o 22:59

najczęściej to: naleśniki ze szpinakiem, albo pieczarkami.
Awatar użytkownika
hipokredka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 74
Rejestracja: 25 maja 2010, o 17:22
Lokalizacja: Wrocław

Re: Naleśniki :)

Post autor: hipokredka » 14 lut 2012, o 19:57

Ja również uwielbiam naleśniki w każdej postaci - i ze szpinakiem, i z pieczarkami, i na słodko, i z szybką. Ale ze zblenderowanymi pomidorami z puszki? :shock: Dzisiaj spróbowałam przepisu z serwisu (nie czuję, kiedy rymuję) znajomego (mam nadzieję, że link, który zaraz zamieszczę jakoś się uchowa, bo przepis fajny i daje świetne smakowe zestawienie)
http://bibliasmakow.pl/nalesnikowiec/
Naleśnikowiec jest tym samym moim faworytem i pewnie przypadnie do gustu wszystkim paniom wege, choć ja go widzę też w wersji z mięchem. :) Jedzcie póki ciepłe!
Czas robi swoje. A Ty, człowieku?
Czytniki ebooków - wyłącz kk, czytaj książki! :)
alchemist
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 17 lut 2012, o 15:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naleśniki :)

Post autor: alchemist » 27 lut 2012, o 16:31

Ze szpinakiem! I serem feta! i duuuuużą ilością czosneczku :)



________________________________________________________________________________________________________
...need for speed world is calling me…
Awatar użytkownika
jasko
Posty: 1
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 08:46

Re: Naleśniki :)

Post autor: jasko » 4 kwie 2012, o 08:55

a wiec drogie panie - ja jestem kucharzem i w związku z tym co nieco o kuchni wiem. jeżeli chodzi o naleśniki, to bardzo dobre są na słono ze szpinakiem i z warzywami. jeżeli nie chce się wam Panie robić zbyt wiele z tymi warzywami, to można jak najbardziej użyć warzywa na patelnie i tez będzie ok. co do tych na słodko, to zdecydowanie z twarogiem ;)
zlotnik
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 44
Rejestracja: 2 gru 2007, o 00:00

Re: Naleśniki :)

Post autor: zlotnik » 5 kwie 2012, o 11:18

A ja polecam opcje dla leniwych :D - 2 w 1. Nalesniki z nadzieniem jak do ruskich pierogow czyli ziemniaki z serem i podsmazona cebulka. Moje Szczescie do ciasta dodaje czasem piwo i starta galke muszkatolowa. Nalesniki sa wtedy bardziej puszyste no i bardziej pasuja do slonych nadzien. Smacznego
Egoizm nie po­lega na tym, że żyje się tak jak się chce lecz na żąda­niu od in­nych by żyli tak jak my chcemy. Oscar Wilde
kawi
Posty: 6
Rejestracja: 12 cze 2012, o 22:44

Re: Naleśniki :)

Post autor: kawi » 12 cze 2012, o 23:07

Zazwyczaj jem naleśniki na słodko, np. z dżemem, serkiem homogenizowanym albo miodem (z miodem nie da się zjeść więcej niż jednego :)). Ale jak mam ochotę na coś konkretnego to robię tak:
- połowę naleśnika polewam majonezem, a drugą połowę - ketchupem;
- kładę albo parówkę, albo plasterek szynki, całość posypuję starkowanym serem żółtym;
- składam w rulonik (jeśli jest z parówką) albo na 4 (jeśli z szynką) i jeszcze raz krótko podsmażam, żeby ser się roztopił.

Ewentualnie przed drugim smażeniem można dodać panierkę.
ODPOWIEDZ