Naleśniki :)

Nasze ulubione potrawy, przepisy kulinarne, diety cud. Tu piszemy o zdrowym odżywianiu i o tym co tłuste, słodkie i niezdrowe ... ale takie smaczne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Angua
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 530
Rejestracja: 10 kwie 2007, o 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Angua » 17 cze 2007, o 02:57

Superzero pisze: Żyjesz jeszcze? :shock:
Żyję, jak widać na załączonym obrazku.... ale czasmi wydaje mi się, że uprawiam już fotosyntezę :wink:
Awatar użytkownika
szyszak
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 275
Rejestracja: 24 lut 2007, o 00:00

Post autor: szyszak » 17 cze 2007, o 07:57

A ja właśnie wstałam i robię dla wszystkich domowników na śniadanie naleśniki. Z twarożkiem i z dżemem truskawkowym własnej roboty. Mam nadzieję, że jak się zbudzą to będą mieli miłą niesodziankę, a ja zjem pyszne śniadanie:)
Awatar użytkownika
Dino
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 521
Rejestracja: 10 lut 2007, o 00:00
Lokalizacja: Koniec świata

Post autor: Dino » 17 cze 2007, o 08:06

Pychotka :D mogę się wbić na śniadanko? uwielbiam naleśniki, ale rzadko ktoś je dla mnie robi. W domu to ja zawsze stoję przy patelni :?
Awatar użytkownika
szyszak
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 275
Rejestracja: 24 lut 2007, o 00:00

Post autor: szyszak » 17 cze 2007, o 08:16

Dino pisze:Pychotka :D mogę się wbić na śniadanko? uwielbiam naleśniki, ale rzadko ktoś je dla mnie robi. W domu to ja zawsze stoję przy patelni :?
Zapraszam serdecznie, jest nas w sumie 3 a naleśniki zrobiły mi się na jakiś półk wojska :). Jak ktoś się nie podłączy to będziemy je jeść jeszcze z 2 dni :D
Awatar użytkownika
hertora
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 896
Rejestracja: 15 wrz 2006, o 00:00
Lokalizacja: Miasto Noł Hał

Post autor: hertora » 17 cze 2007, o 10:03

szyszak pisze:Zapraszam serdecznie, jest nas w sumie 3 a naleśniki zrobiły mi się na jakiś półk wojska :). Jak ktoś się nie podłączy to będziemy je jeść jeszcze z 2 dni :D
No to przejdzmy do konkretów,za ile duża porcja ?? :lol:

Aż mnie naszło na naleśniki....takie z jagodami :)

Ale że mi się nie chce robić,to zostaną tosty z serem :P
Awatar użytkownika
szyszak
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 275
Rejestracja: 24 lut 2007, o 00:00

Post autor: szyszak » 17 cze 2007, o 10:37

hertora pisze:
szyszak pisze:Zapraszam serdecznie, jest nas w sumie 3 a naleśniki zrobiły mi się na jakiś półk wojska :). Jak ktoś się nie podłączy to będziemy je jeść jeszcze z 2 dni :D
No to przejdzmy do konkretów,za ile duża porcja ?? :lol:

Aż mnie naszło na naleśniki....takie z jagodami :)

Ale że mi się nie chce robić,to zostaną tosty z serem :P
A ile naleśników to duża porcja? Zrobiłam tyle, że na obiad będą z cebulowo-jajecznym nadzieniem, też pycha. Zapraszam za darmochę, należy tylko wyrazić zachwyt :). Na jagody trzeba jeszcze ciut poczekać , ale jagody to w pierogach, o matko, chyba jutro zrobiępierogi z truskawkami :). zapraszam również, tylko za zachwyt :wink:
Awatar użytkownika
Wild Rose
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 310
Rejestracja: 17 cze 2007, o 00:00
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Wild Rose » 18 cze 2007, o 13:48

Och, aż chęci nabrałam :P
Mi mama dziś na obiad serwuje z pieczarkami...
A osobiście preferuję z Nutellą, ewentualnie z serem białym i sosem z jogurtu naturalnego, cukru i cynamonu - pycha :!: :cool:
Awatar użytkownika
coffee_girl
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 40
Rejestracja: 13 lip 2007, o 00:00
Lokalizacja: Mosina

Post autor: coffee_girl » 23 lip 2007, o 14:34

W Poznaniu, na początku ulicy Półwiejskiej, patrząc od strony Multikina [zawsze miałam problemy z objaśnianiem ludziom drogi itp. :jezor:] jest taki bar czy coś w tym stylu, w którym serwują przede wszystkim naleśniki. Jeżeli znajdziecie się kiedyś w tamtych stronach gorąco polecam Wam spróbowanie naleśnika z serem babuni i wanilią :wink: Po prostu pycha!
"Kiedy powiem sobie dość, a ja wiem, że to już niedługo..."
Awatar użytkownika
Tulipanek
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 119
Rejestracja: 27 cze 2005, o 00:00
Lokalizacja: Cork/ 3miasto

Post autor: Tulipanek » 30 lip 2007, o 20:03

ostatnio jadlam pyszne nalesniki wegetarianskie!
Jeżeli słyszę bzykanie, to znaczy, że coś bzyka :P
Awatar użytkownika
Aga_agnes
Posty: 7
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 00:00

Post autor: Aga_agnes » 30 wrz 2007, o 15:24

Ja przewaznie wcinam nalesniki na slodko.... ale oczywiscie takimi z warzywami tez nie pogardze...:)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
MagicWoman
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 44
Rejestracja: 26 sty 2008, o 00:00

Post autor: MagicWoman » 26 sty 2008, o 17:56

A ja uwielbiam nalesniki z farszem z kiszonej kapusty i pieczarek :)
macka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 57
Rejestracja: 22 sty 2008, o 00:00
Lokalizacja: z ok.100km od morza...

Post autor: macka » 26 sty 2008, o 18:09

a ja lubie na slodko :) choc bym sprobowala jakies ' inne' ktos mnie poczastuje? :)
Awatar użytkownika
wampirek
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 326
Rejestracja: 26 sty 2008, o 00:00

Post autor: wampirek » 14 kwie 2008, o 22:36

Pinkberry pisze:Było kiedyś:)
Ja lubię naleśniki z pastą z czerwonej fasoli, pycha wychodzą:) Zwłaszcza robione z ciemnej mąki.
MNIAM! Czy zdradzisz mi sekret, jak można zrobić naleśniki z ciemnej mąki? Probowałam zrobić z żytniej, ale wychodziła papka.
Pinkberry pisze:Przyznajcie się-komu wychodza okrągłe naleśniki?
Mi. Jak mogą wyjść inne??? Wlewasz na patelnię to ciastowe świństwo, kręcisz i tworzysz dowolne formy;)

Ja kocham naleśniki, najbardziej lubię grube. Jeżeli chodzi o naleśniki na słodko, sugerowałabym, abyście dodały do ciasta pewną ilość miodu. Pyszności;)
Awatar użytkownika
Pinkberry
super forma
super forma
Posty: 7088
Rejestracja: 11 sie 2004, o 00:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Pinkberry » 14 kwie 2008, o 22:41

Już się nauczyłam robić okrągłe, i do tego papierowe :D Teraz wyższa szkoła jazdy - prostokątne patelnie :P

Nie wiem, z jakiej mąki robiłam, szczerze mówiąc. Na pewno nie z żytniej. Może graham? Albo z razowej? Jakbym zobaczyła na półce, to bym sobie przypomniała :) w każdym razie ciasto z taką powinno być mniej lepkie, to znaczy dodajesz wodę nie mleko i jedno jajko, tak dla zasady. Ostatnio robię w ogóle bez jajek i też wychodzą :P

Z mąki kukurydzianej za to robiłam na pewno, i wiem, że te się same lepią i wymagają dodatku pszennej.
Awatar użytkownika
ilavarasi
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 36
Rejestracja: 18 cze 2006, o 00:00

Post autor: ilavarasi » 14 kwie 2008, o 23:03

A może ktoś zna jakiś ciekawy mięsno - warzywny farsz do naleśników, krokietów? :)
Awatar użytkownika
Laluna1986
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 33
Rejestracja: 2 paź 2007, o 00:00

Post autor: Laluna1986 » 9 maja 2008, o 15:50

ja to kocham naleśniki :D najlepsze robi mój Tata ;) i zawsze ślicznie okrągłe, idealnej grubości... nie wiem jak On to robi :roll:
ja się ostatnio nauczyłam dopiero... gupie nie? ;) ale całe życie ktoś mi te naleśniki robił... aż w końcu obiecałam koledze, że sie nauczę i mu zrobię ;) wyszły :D
i potrafię je zjeść dosłownie ze wszystkim ;) moje ulubione to ze wszelkiego rodzaju powidłami, dżemami i bitą śmietaną... ale z owockami też są mniam ;) i na pikantnie też pyyycha :D jakiś sosik a la mexico czy coś ;) albo z samymi duszonymi pieczarkami... mmm :D
Ja do Ciebie będę szła...
Awatar użytkownika
bialo_czarna
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 416
Rejestracja: 21 maja 2007, o 00:00

Post autor: bialo_czarna » 23 maja 2008, o 13:03

Bardzo cienkie naleśniki z farszem:
kukurydza, śmietana, sól, pieprz, odrobina soku z cytryny, tuńczyk.
ja nie mogę
człowiek chudy jak ta żerdź
a tu jeszcze trzeba karmić ścierwojady
Awatar użytkownika
robackowa
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 291
Rejestracja: 31 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: robackowa » 2 cze 2008, o 12:49

jeśli chodzi o naleśniki to jest b.dużo pysznych (przynajmniej dla mnie) przepisów :)

lubię ze szpinakiem, z kukurydzą + inne warzywa, jak na słodko polecam z nutellą + banan..

jak przypomni mi się jakiśgenialny przepis na naleśniki to napewno przepis podam :)
Awatar użytkownika
gingerhead
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 260
Rejestracja: 12 sie 2008, o 02:00

Post autor: gingerhead » 23 sie 2008, o 01:16

ja lubię z kurczakiem i warzywami w Pancake square. A jak mam ochotę zaszaleć (ale to z rzadka, bo to TUUUCZYY!) to naleśniki z nutellą, bananem, bitą śmietaną i polewą czekoladowo-pomarańczową.
A domowe to z syropem klonowym, cukrem albo truskawkami :).
Awatar użytkownika
Rilla
super forma
super forma
Posty: 1927
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rilla » 23 sie 2008, o 01:22

Naleśniki, hmm... Z serem na ostro, czyli ser biały z odrobiną cebulki i przyprawami (duuużo pieprzu), zawinięty w naleśnik i zasmażony. Albo ze szpinakiem na słono i posypane parmezanem.
Aż zgłodniałam... :roll:
kateO_o
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 167
Rejestracja: 19 sie 2008, o 02:00
Lokalizacja: Opole

Post autor: kateO_o » 23 sie 2008, o 11:33

jak naleśniki to tylko na słooooooodko :D :D :D mniam dużo sosu truskawkowego, bita śmietana, ser śmietankowy , owoce i niebo w gębie :-P
Awatar użytkownika
Lilith...
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 149
Rejestracja: 12 mar 2008, o 01:00
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Lilith... » 10 paź 2008, o 23:56

To sobie lekturę wybrałam przed snem :) aż zgłodniałam :( W takim razie u mnie na obiad jutro naleśniki z warzywami i dużą ilością curry. Do tego sos pomidorowy..ehh na czosnkowy niestety nie mogę sobie jutro pozwolić, bo będę zabijać oddechem :P
No to czekają mnie naleśnikowe sny 8)
http://www.youtube.com/watch?v=TbCIQ-SKhKE
Awatar użytkownika
paskuda
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 102
Rejestracja: 21 wrz 2008, o 02:00
Lokalizacja: Sztokholm

Post autor: paskuda » 11 lis 2008, o 22:36

O rany! Cały temat o naleśnikach! :-P To jedna z niewielu rzeczy, które w kuchni jak najbardziej mi się udają bez przypalania i innych katastrof. Po prostu zamieszam sobie ciasto, a potem biorę patelnię i do dzieła!

W mojej bardzo ulubionej wersji: zawijane z parówkami i czerwoną cebulką (koniecznie czerwoną), panierowane, podawane jak dla mnie z pikantnym ketchupem. :cool: Nie chcę wiedzieć, ile mają kalorii. :-P

Po za tym coś okołonaleśnikowego: holenderskie pannekoeken z jabłkami. Te wychodzą najlepiej mojej dziewczynie.
Pyszne, zwłaszcza w chłodne, jesienne wieczory. :) Jak by ktoś chciał przepis, to się podzielę. :D
alic__ja
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 20
Rejestracja: 8 wrz 2008, o 02:00

Post autor: alic__ja » 15 lis 2008, o 20:08

Tak się naczytałam, że idę smażyć pyszne naleśniczki...Mniam Mniam.
Awatar użytkownika
dobranocka13
super forma
super forma
Posty: 3030
Rejestracja: 19 lut 2006, o 00:00

Post autor: dobranocka13 » 16 lis 2008, o 12:30

paskuda pisze:Po za tym coś okołonaleśnikowego: holenderskie pannekoeken z jabłkami. Te wychodzą najlepiej mojej dziewczynie.
Pyszne, zwłaszcza w chłodne, jesienne wieczory. :) Jak by ktoś chciał przepis, to się podzielę. :D
To wrzuć.
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: marinnaWR » 16 lis 2008, o 13:56

paskuda pisze: coś okołonaleśnikowego: holenderskie pannekoeken z jabłkami. Te wychodzą najlepiej mojej dziewczynie.
Pyszne, zwłaszcza w chłodne, jesienne wieczory. :) Jak by ktoś chciał przepis, to się podzielę. :D
Ja poproszę o przepis :)
Awatar użytkownika
paskuda
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 102
Rejestracja: 21 wrz 2008, o 02:00
Lokalizacja: Sztokholm

Post autor: paskuda » 16 lis 2008, o 14:50

Dla wszystkich chętnych podaje przepis na "Holenderskie pannekoeken z jabłkami"

Składniki ciasta:
-20 dag mąki
-pół łyżeczki proszku do pieczenia
-2 jajka
-szczypta soli
-zimna woda

Nadzienie:
-2 jabłka
-sok z cytryny
-cukier puder
-cynamon i cukier waniliowy do posypania

Przygotowanie:
Mąkę, proszek do pieczenia i sól łączymy z zimną wodą, tak by powstało gęste ciasto. Dodajemy jajka i dokładnie mieszamy. Jeżeli ciasto jest zbyt rzadkie dodajemy troche mąki. Generalnie powinno mieć konsystencję gęstej śmietany.
Jabłka obieramy, wycinamy gniazda nasienne i kroimy w cienkie plasterki. Zanurzamy w soku z cytryny, żeby nie ściemniały.
Na rozgrzany na patelni olej wlewamy porcję ciasta, by na grubość 2-3 mm przykryło dno. Osuszone plasterki jabłek układamy dachówkowato* na cieście, posypujemy cukrem pudrem i smażymy aż się od spodu przyrumieni. Za pomocą talerzyka przekładamy delikatnie naleśnik na drugą stronę i smażymy tak długo aż jabłka się zrumienią a cukier skarmelizuje.
Posypujemy cynamonem i cukrem waniliowym, podajemy na gorąco.

*samo słowo niewiele mi mówi, ale w praktyce te ułożone plasterki przypominają kwiatek lub :slonko: ; po prostu są ułożone w koło :wink: i troszkę zachodzą jeden na drugi.

Życzę smacznego! :D
Ostatnio zmieniony 17 lis 2008, o 22:52 przez paskuda, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dobranocka13
super forma
super forma
Posty: 3030
Rejestracja: 19 lut 2006, o 00:00

Post autor: dobranocka13 » 16 lis 2008, o 14:55

Dzięki. Z opisu wynika, że to danie w smaku przypomina nasze racuchy z jabłkami, tak?
Awatar użytkownika
paskuda
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 102
Rejestracja: 21 wrz 2008, o 02:00
Lokalizacja: Sztokholm

Post autor: paskuda » 16 lis 2008, o 15:31

Trudno powiedzieć, bo jak dla mnie racuchy smakują trochę inaczej, bardziej drożdżowo i są tylko posypane cukrem pudrem (przynajmniej ja takie znam). Bardziej mi to przypomina naleśniki z jabłkami, tylko trochę inaczej zrobione. Tutaj cały smaczek daje cukier skarmelizowany na jabłkach- powstaje taka pyszna zrumieniona skórka :P no i oczywiście połączenie cynamonu z wanilią :P . Ciasto też jest dobre, ale bez nadzienia to by nie było to.
Awatar użytkownika
dobranocka13
super forma
super forma
Posty: 3030
Rejestracja: 19 lut 2006, o 00:00

Post autor: dobranocka13 » 16 lis 2008, o 15:58

Brzmi zachęcająco :) . Nawet bardzo.
ODPOWIEDZ