Zdrowa żywność

Nasze ulubione potrawy, przepisy kulinarne, diety cud. Tu piszemy o zdrowym odżywianiu i o tym co tłuste, słodkie i niezdrowe ... ale takie smaczne.
grazka2017
Posty: 9
Rejestracja: 29 sty 2018, o 15:29

Re: Zdrowa żywność

Post autor: grazka2017 » 9 lut 2018, o 13:40

moge wam polecic firme "dobra kaloria" zdrowo fit i naturalnie 8)
angelinake
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 38
Rejestracja: 18 mar 2014, o 07:43

Re: Zdrowa żywność

Post autor: angelinake » 13 mar 2018, o 13:10

A lubicie chodzić na bio bazarki? Ja tak, chociaż czasami tam jest dość drogo.
oczko34
Posty: 3
Rejestracja: 25 maja 2018, o 08:44

Re: Zdrowa żywność

Post autor: oczko34 » 25 maja 2018, o 08:47

ja to wam powiem, że generalnie staram się nie kupować gotowych posiłków, tylko bazuje na zupach kaszach i sałatkach.
Awatar użytkownika
tamarara
Posty: 5
Rejestracja: 2 sie 2018, o 16:28

Re: Zdrowa żywność

Post autor: tamarara » 2 sie 2018, o 16:40

też staram się jeść zdrowo. Przede wszystkim staram się jeść warzywa i owoce, białe mięso, ryby i kasze. Piję dużo soków, które sama robię. Zero tolerancji dla przetworzonej żywności.
Juni
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 154
Rejestracja: 13 lis 2016, o 21:43

Re: Zdrowa żywność

Post autor: Juni » 4 sie 2018, o 11:56

Ja zawsze mysle, ze nie jem zdrowo bo nie zastanawiam sie co jedza inni ludzie. Ale jak przygladam sie temu blizej to jednak mamy calkiem ok nawyki.

Ogolnie podchodze luzno do jedzenia. Nie chce zeby tak prozaiczna czynnosc jak odzywianie mnie stresowala.

Mam ochote na czekolade to ja jem. Nie mam zalozen nie jesc cukru. Nie dotknac pizzy czy frytek. Czasem kupuje tez mrozony falafel. Pare razy w roku kiedy najdzie mnie ochota pije fante czy inny napoj tego typu.

Ogolnie to moze kwestia nawykow. Lubie gotowac i lubie dobrej jakosci jedzenie. Od podstaw. Zwracam uwage jak zywnosc jest produkowana - wybieram biodynamiczne, ekologiczne i blisko produkowane alternarywy. Kocham warzywa, kasze, orzechy kiełki. Uwielbiam laczyc smaki, eksperymentowac, codziennie jesc tak jakby kazdy posilek byl wyjatkowy. Lubie kiedy jedzenie jest smaczne i kiedy ladnie wyglada. Mam tez to szczescie ze moja partnerka ma podobnie. Dom to dla nas ciepla pachnaca zupa na stole. Swiezo upieczony chleb. Czesto deser - domowy. Jemy ciasta, budynie, ale staramy sie zeby wszystko mialo tez walory odzywcze. Uzywamy zdrowych skladnikow do wyrabiania slodkosci. Lubię nie czuc wyrzutow sumienia kiedy jem cos slodkiego lub daje to dzieciom. Dlatego domowe slodkosci to jest dobry kompromis.

Kolejna sprawa to dla mnie rutyna. Mamy ustalone godziny posilkow i nie musimy nagle jesc czegos na szybko. To powoduje ze nie ma okazji do zjadania kiepskiej jakosci szybkich posilkow

Moj fast food to marchew, salata, owoce, orzechy

Mysle ze ludzie siegaja czesto po to co niezdrowe bo sa glodni tu i teraz i to najlatwiejsze.

Jesli czesto je sie domowe, wysokiej jakosci posilki to pizza w miescie czy falafel w miescie juz tak nie smakuje i je sie marchew w oczekiwaniu na prawdziwy posilek w domu.

Ogolnie sprawe ulatwia mi to ze obie ja i moja partnerka lubimy zdrowe i smaczne domowe posilki. To sprawia ze nie ma sie potrzeby i z czasem ochoty siegac po szybkie niezdrowe zamienniki.

Mnie cieszy dodatkowo to ze nasze dzieci wola zupe od frytek. Kiedys zabralysmy je na burgera z fasoli w mcD to jedno z naszych dzieci prawie sie rozplakalo, ze to noe jest prawdziwy burger taki jak w domu. Uffff fajni jak maluchy widza roznice w jakosci jedzenia

Batonika czasem zjem ale wole ciemna czkolade z migdalami :)
adama
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 971
Rejestracja: 12 sie 2014, o 23:07

Re: Zdrowa żywność

Post autor: adama » 4 sie 2018, o 20:01

Juni pisze:
4 sie 2018, o 11:56

Kiedys zabralysmy je na burgera z fasoli w mcD to jedno z naszych dzieci prawie sie rozplakalo, ze to noe jest prawdziwy burger taki jak w domu. Uffff fajni jak maluchy widza roznice w jakosci jedzenia
Czytałam, czytałam, :? a na końcu taki kwiatek hahahahaha

Sielanka :-P
ODPOWIEDZ