herbata, kawa i tym podobne

Nasze ulubione potrawy, przepisy kulinarne, diety cud. Tu piszemy o zdrowym odżywianiu i o tym co tłuste, słodkie i niezdrowe ... ale takie smaczne.
Awatar użytkownika
Sayu-chan
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 158
Rejestracja: 19 cze 2008, o 02:00
Lokalizacja: Warszawa

herbata, kawa i tym podobne

Post autor: Sayu-chan » 18 lip 2009, o 20:52

Ośmielę się założyć ten topic, a jeżeli kiedykolwiek taki wystąpił (choć po skorzystaniu z opcji "szukaj" żadnego takiego nie znalazłam) to proszę tylko bez kar cielesnych. Mogę nawet iść na karnego jeżyka :oops:
Właśnie piję sobie zieloną herbatę o cudownym aromacie pomarańczy i myślałam nad tym, czy więcej jest takich maniaczek herbaty, jak ja i mój Fiołeczek :) Przy okazji dołączyłam do tematu również kawę i inne napoje tego typu (np jakieś napoje imbirowe, rozgrzewające na zimę, albo kakao czy gorąca czekolada... mmm!)
Więc dzielimy się swoimi orgazmami smakowymi nad kawą i/lub herbatą wszelkiej maści i przy okazji, może któraś z Was ma jakiś przepis na coś ciekawego? Połączenie dwóch różnych napojów, a może nietypowe dodatki do herbatki? (Boże, ten upał sprawia, że rymuję jak...)
Kiedy byłam z rodziną na Mazurach, mama robiła nam kawę mrożoną, a mojemu młodszemu bratu, z racji, że liczy sobie niecałe 5 lat, robiła... shake'a. Rozpuszczała kilka łyżeczek kakao nesquika w szklance chłodnego mleka, dodawała kawałki lodów śmietankowych (typu Big Milk) i jeszcze na wierzch sypała trochę kakaem :serce: Oczywiście, można by posypać powierzchnię czym się zechce - przyprawą kamis (? chyba kamis, cholera, nie pamiętam...), cynamonem, kolorową posypką :D Smakuje naprawdę pysznie.

Rozgadałam się! Zapraszam do dyskusji :D
[size=75][i]Tam gdzie się kocha, nigdy nie zapada noc.
Serce to cząstka człowieka,
Które tęskni, kocha i czeka.[/i][/size]
Awatar użytkownika
bialo_czarna
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 416
Rejestracja: 21 maja 2007, o 00:00

Post autor: bialo_czarna » 18 lip 2009, o 21:01

Uwielbiam zieloną herbatę o smaku cytrusowym i mrożoną (własnoręcznie) czarną herbatę z wiśniami :)
ja nie mogę
człowiek chudy jak ta żerdź
a tu jeszcze trzeba karmić ścierwojady
Awatar użytkownika
bidon
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 45
Rejestracja: 1 maja 2009, o 02:00
Lokalizacja: ¦ląsk

Post autor: bidon » 18 lip 2009, o 22:11

biała czekolada na gorąco to według mnie najlepszy napój na świecie aach 8-)! i teraz odkryłam herbatę karmelową z nutą cytryny, naprawdę dobra :D co do kawy...to piłam kiedyś taką z syropem kokosowym na dole i śmietaną u góry, doznania niesamowite..
Awatar użytkownika
koukla
super forma
super forma
Posty: 1199
Rejestracja: 15 cze 2005, o 00:00

Post autor: koukla » 19 lip 2009, o 01:09

Z bardziej naturalnych - zielona herbata z kwiatami opuncji.

Z tych podkręcanych - wszystkie aromatyzowane herbaty Irvinga. Ta faza ciągnie się już kilka miesięcy i szybko mi nie przejdzie. :)
кому-то легче жить с закрытыми глазами
это их выбор а мы свой делаем сами
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Post autor: Ireth » 19 lip 2009, o 14:48

http://kobiety-kobietom.com/forum/viewt ... ht=herbata

Ale rozumiem, ze nie moglas znalezc, autorka wywalila tytul i posta zalozycielskiego, jak odchodzila. Ale juz temat kawowy jest na pierwszej stronie:

http://kobiety-kobietom.com/forum/viewtopic.php?t=1201
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
Awatar użytkownika
Sayu-chan
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 158
Rejestracja: 19 cze 2008, o 02:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sayu-chan » 19 lip 2009, o 17:04

Więc temat do zamknięcia...? Możnaby jedynie temu tematowi o herbacie dać jakąś nazwę, skoro autorka takową usunęła...
[size=75][i]Tam gdzie się kocha, nigdy nie zapada noc.
Serce to cząstka człowieka,
Które tęskni, kocha i czeka.[/i][/size]
Awatar użytkownika
dobranocka13
super forma
super forma
Posty: 3030
Rejestracja: 19 lut 2006, o 00:00

Post autor: dobranocka13 » 22 sie 2009, o 17:40

Skoro temat nadal aktualny :wink: .
Na specjalne okazje polecam herbaty, które zwijane są ręcznie w kształt kulki. Herbaty te, często wysokogatunkowe (zielone, białe i chyba również czarne) niezwykle efektownie wyglądają podczas parzenia w przeźroczystych czajniczkach lub filiżankach.
Po zalaniu wodą, powoli (szczególnie w przypadku białej herbaty) liście otwierają się ukazując ukryty w środku kwiat.
Dobry smak i piękna kompozycja :) .
Awatar użytkownika
Lady_In_Red
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 868
Rejestracja: 10 wrz 2006, o 00:00

Post autor: Lady_In_Red » 23 sie 2009, o 07:46

dobranocka13 pisze:Na specjalne okazje polecam herbaty, które zwijane są ręcznie w kształt kulki.
Dlaczego ja owych jeszcze nie mam w swojej kolekcji? :scratch: :wink:
A dostanę je w zwykłej herbaciarni czy jednak muszę się trochę bardziej nagimnastykować? 8)


Ostatnio często piję Dilmah Earl Grey Tea. Piękny zapach i cudowny smak.
Aż idę ją sobie zaparzyć. :wink:
Awatar użytkownika
dobranocka13
super forma
super forma
Posty: 3030
Rejestracja: 19 lut 2006, o 00:00

Post autor: dobranocka13 » 23 sie 2009, o 11:24

Lady_In_Red pisze:Dlaczego ja owych jeszcze nie mam w swojej kolekcji? :scratch: :wink:
A dostanę je w zwykłej herbaciarni czy jednak muszę się trochę bardziej nagimnastykować? 8)
My ją piłyśmy w herbaciarni, w której pewnie można również i kupić. W sklepach z herbatą jej nie widziałam, dostępna jest za to w sklepach internetowych.
Jeśli chcesz przygotować ją w domu to koniecznie musisz mieć przeźroczysty czajniczek, bo cały efekt jest w stronie wizulanej. Ciekawie wygląda zielona z kwiatem lotosu i czymś tam jeszcze. Biała, np. z kwiatem liczi, wygląda już nieco mniej efektownie.
Ostatnio często piję Dilmah Earl Grey Tea. Piękny zapach i cudowny smak.
Dilmah i Twinings to moje ulubione firmy produkujące herbaty smakowe i owocowe pakowane w torebki. Do pakowanych w torebki nabrałam zaufania po przeczytaniu w branżowym piśmie, że jakością nie powinny one ustępować sypanym. Nie są to bowiem herbaty zamiatane z podłogi ;), w tych pakowanych w torebki liście cięte są na maleńkie kawałeczki, z tego powodu, że w torebkach całe nie mogłyby się rozwinąć.
Awatar użytkownika
babette
super forma
super forma
Posty: 7356
Rejestracja: 25 paź 2005, o 00:00
Lokalizacja: Spod Grunwaldu

Post autor: babette » 23 sie 2009, o 13:55

Ja moge polecić sklep krainaherbaty.pl
Wygodnie, szybko, porządnie.
Wpis pierwotny skonfiskowany.
Niezgodność z ACTA.
Awatar użytkownika
bialo_czarna
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 416
Rejestracja: 21 maja 2007, o 00:00

Post autor: bialo_czarna » 23 sie 2009, o 18:52

Przedwczoraj kupiłam herbatę jabłkowo-cynamonową (Tetley). Jest przepyszna i świetnie się ją pije kiedy pada .. :)
ja nie mogę
człowiek chudy jak ta żerdź
a tu jeszcze trzeba karmić ścierwojady
Awatar użytkownika
Lady_In_Red
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 868
Rejestracja: 10 wrz 2006, o 00:00

Post autor: Lady_In_Red » 24 sie 2009, o 08:43

dobranocka13 pisze:Jeśli chcesz przygotować ją w domu to koniecznie musisz mieć przeźroczysty czajniczek, bo cały efekt jest w stronie wizualnej. Ciekawie wygląda zielona z kwiatem lotosu i czymś tam jeszcze. Biała, np. z kwiatem liczi, wygląda już nieco mniej efektownie.
Jak już uda mi się kupić przeźroczysty czajniczek i herbatę, to na pewno chciałabym przygotować ją u siebie w domu. A jak nie, to może i ja będę miała szczęście wypić ją w jakiejś przytulnej herbaciarni. :)
babette pisze:Ja mogę polecić sklep krainaherbaty.pl
Wygodnie, szybko, porządnie.
Przyznam, że nie przepadam za kupowaniem herbat przez internet, ale ponoć tylko krowa nie zmienia zdania. :wink:
A ofertę herbat mają pokaźną, niewątpliwie. :D
Domyślam się, że już robiłaś zakupy w tym sklepie?
Awatar użytkownika
babette
super forma
super forma
Posty: 7356
Rejestracja: 25 paź 2005, o 00:00
Lokalizacja: Spod Grunwaldu

Post autor: babette » 24 sie 2009, o 15:53

Kupowałam, dostałam to co chciłam i to szybko, każda herbata porządnie zapakowana i na deser próbka czegoś innego.
Wpis pierwotny skonfiskowany.
Niezgodność z ACTA.
Awatar użytkownika
heiligxsein
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 63
Rejestracja: 18 sie 2009, o 00:00
Lokalizacja: marzenia senne (;

Post autor: heiligxsein » 24 sie 2009, o 20:00

uwielbiam herbatę, moge ją pić litrami ;D za to nie tknę kawy, nie lubię wręcz. więc na gościnach już wszyscy wiedzą, że mi tylko i wyłącznie herbatkę (; jaka wymagająca jestem xd cóż a ulubiona... hym cytrynowa, miętowa i malinowa ;D
Monogamia to jedyne wyjście, więc połączmy swoje usta i odlećmy...
Awatar użytkownika
Lady_In_Red
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 868
Rejestracja: 10 wrz 2006, o 00:00

Post autor: Lady_In_Red » 25 sie 2009, o 08:05

babette pisze:[...]na deser próbka czegoś innego.
Dobra, przekonałaś mnie. :cool: :wink:
A tak poważnie: ofertę mają naprawdę bogatą więc raczej jestem pewna, że skorzystam z ich usług. :) I to niebawem. :wink:
Awatar użytkownika
pure_morning
super forma
super forma
Posty: 4885
Rejestracja: 15 paź 2006, o 00:00

Post autor: pure_morning » 25 sie 2009, o 21:49

hm..jesli zielona to jaśminowa, a poza tym to najbardziej lubie dilmah z kardamonem, i kiedyś byla tez tak co sie nazywala Kenya czy jakos tak, ale już nie moge znaleść jej w sklepach.
kawy też lubie, ale te mniej gorzkie.
Awatar użytkownika
wiedzmak
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 799
Rejestracja: 19 mar 2008, o 01:00
Lokalizacja: ∫t∫εt∫in

Post autor: wiedzmak » 27 sie 2009, o 18:28

bora bora z lodem
panie boże daj rozumu ze trzy grosze
Awatar użytkownika
olodum
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 459
Rejestracja: 14 cze 2005, o 00:00
Lokalizacja: wawa

Post autor: olodum » 29 sie 2009, o 21:05

Ja nonstop popijam zieloną herbatę, no i Oolonga, też najlepiej zielonego.
A z gadżetów herbacianych polecam sklep Asia Tasty przy hali Mirowskiej, można tam kupić przepyszne napoje herbaciane. Bossskie!!!

Obrazek
Awatar użytkownika
Pstra-Matrona
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 73
Rejestracja: 30 sie 2009, o 00:00

kawa

Post autor: Pstra-Matrona » 30 sie 2009, o 16:32

Wszystkim fankom kawy polecaam sieć kawiarni Pożegnanie z Afryką. To jedyne do tej pory znane mi miejsce w Polsce gdzie można wypic lub nabyć od kilku miesięcy jamajską kawe Blue Mountain- to chyna jest ta rzecz ,która najbardziej kojarzy mi się z określeniem "orgazm smakowy". Pozatym można tam raz w miesiącu dostac świetna gazetę o kawie, herbacie i czekoladzie. Co do herbaty zwijanej w kulki to jest to chińska lub japońska z tą różnicą ,że w Chinach zwioja sie ja ręcznie a w Japonii maszynowo. Po kształcie kulek można zrozpznac jaki to gatunak herbaty. nie świadczy to jednak o jakości.
Awatar użytkownika
Sayu-chan
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 158
Rejestracja: 19 cze 2008, o 02:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sayu-chan » 30 sie 2009, o 20:44

Widzę, że jednak piszemy? Okay, zatem...

Dilmah, Whittard of Chelsea, Twinings oraz Harney&Sons to moje ulubione marki. A herbatki ogółem ulubione, to...
x. Harney&Sons Japanese Sencha - może dla niektórych picie zielonej herbaty w torebkach to świętokradztwo. Jednak japońska sencha H&S jest moją ulubioną zieloną herbatą i smakuje tak, jak w odczuciu moich kubków smakowych powinna smakować sencha japońska :)
x. Twinings Strawberry&Mango - słodka i świetnie pachnie.
x. Dilmah Pear - przywołuje wspomnienia :) Wiele przeżyłam z moją Panią przy szklance tej herbaty ;) Pierwsze kroki naszego związku wykonywałyśmy przy tym zapachu gruszek... i faworków. Achhh, rozmarzyłam się :D
x. Dilmah Cinnamon Spice - uwielbiam zapach cynamonu, a ta herbata jest naprawdę świetna. Próbowałam też cynamonowej H&S, ale ja mam strasznie wypieszczone podniebienie i rzadko znoszę pikantne smaki, a cynamonowa herbata Harney&Sons była stanowczo OSTRA, a zwłaszcza po opróżnieniu pierwszej połowy filiżanki.
x. Whittard od Chelsea, Summer Strawberry - kawałki owoców - truskawka, jabłko, poziomki chyba(?) - oraz hibiskus. Moja mama nawet te owoce w herbacie wyjadała ze smakiem :) Kupiłam ją w Londynie i kiedy zaczęła się kończyć, było mi dość smutno... Do czasu, kiedy nie znalazłam sklepu Whittarda w Warszawie, do którego niebawem zamierzam się wybrać :)

Dodatkowo dostałam na urodziny herbatkę "Zielony Skarb" z Demmers Teahouse (od koleżanki z ławki, która w Londynie znalazła Whittarda właśnie, heh ;) ), kopiuję Wam opis dla smaku:
`Sencha z kawałeczkami pomarańczy i wanilii oraz delikatnym aromatem pomarańczowym.`
Naprawdę zacny smak, uwielbiam ją, byle nie parzoną za długo, żeby nie była za gorzka ;)
Dodatkowo smakowała mi herbata Dilmaha o smaku mango... Ale piłam ją tylko raz.

Kiedy z kolei w kieszeni pusto, niezastąpiona okazuje się prosta herbatka z cytryną ;)
[size=75][i]Tam gdzie się kocha, nigdy nie zapada noc.
Serce to cząstka człowieka,
Które tęskni, kocha i czeka.[/i][/size]
Awatar użytkownika
Angua
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 530
Rejestracja: 10 kwie 2007, o 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Angua » 1 wrz 2009, o 00:19

Herbata w torebkach to JEST świętokradztwo (które jednak też czasami lubię popełnić :wink: )
A ostatnio namiętnie piję czarną darjeeling z suszoną różą (suszona róża z pseudo- ludowego straganu dla naiwnych turystów, a że jestem naiwnym turystą, więc kupiłam)
Wszystko działa, jeśli tylko człowiek pozwoli, by się zdarzyło
(T.Pratchett)
Awatar użytkownika
Lady_In_Red
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 868
Rejestracja: 10 wrz 2006, o 00:00

Post autor: Lady_In_Red » 24 wrz 2009, o 20:30

babette pisze:Ja moge polecić sklep krainaherbaty.pl
Wygodnie, szybko, porządnie.
Teraz mogę się pod tym podpisać. :)
Jestem niesamowicie zadowolona z zakupu. :cool: :D
Zafrira
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 22
Rejestracja: 26 wrz 2009, o 00:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Zafrira » 3 paź 2009, o 16:10

Ooo, uwielbiam herbatę :) Zieloną bez dodatków mogłabym pić litrami. Z aromatyzowanych lubię Dilmah waniliową i imbirową, a także tę, którą kiedyś piłam w jakiejś kawiarni - z grejpfrutem i czymśtam jeszcze, nawet nie pamiętam czym. Muszę spróbować odtworzyć listę składników, bo była przepyszna.
W deszczowe jesienne wieczory przygotowuję sobie też gorącą czekoladę z cynamonem, kardamonem i imbirem.
Kawy natomiast nie pijam, nie mogę znieść jej smaku - moja siostra i ojciec też nie, więc to chyba rodzinne :)
cmentarna
Posty: 5
Rejestracja: 6 paź 2009, o 00:00

Post autor: cmentarna » 6 paź 2009, o 17:05

Nie piję kawy, nawet jej zapach mi przeszkadza, natomiast herbatę mogę pić wiadrami.
Jakiś czas temu kupiłam sobie samowar, taki z lat 70., wyprodukowany w Związku Radzieckim. Parzę w nim herbatę, kiedy mam długie nasiadówki z gośćmi, bo długo trzyma temperaturę i w każdej chwili można sobie dolać ciepłego napoju. Albo kiedy mam długie sesje malowania czy robienia biżuterii.
Najczęściej piję czystą zieloną lub jaśminową, białą i czarną aromatyzowaną bergamotką.
Ostatnio z entuzjazmem rzuciłam się na zieloną z owocem pigwy, ale rozczarowała mnie - smakuje jakby delikatnie cytrusowo i troszkę jakby kwiatowo, ale pigwy nie czuję.
Szukam jednej czarnej, którą piłam ostatnio w rosyjskiej herbaciarni: była mocna, miała delikatną woń jakby dymu (?) i smakowała lekko suszoną śliwką. Tzn nie czułam śliwki jako takiej, a właśnie coś jakby ususzonego. Może któraś z Was wie, co to może być za gatunek?
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Post autor: Ireth » 6 paź 2009, o 18:27

cmentarna pisze:Szukam jednej czarnej, którą piłam ostatnio w rosyjskiej herbaciarni: była mocna, miała delikatną woń jakby dymu (?) i smakowała lekko suszoną śliwką. Tzn nie czułam śliwki jako takiej, a właśnie coś jakby ususzonego. Może któraś z Was wie, co to może być za gatunek?
Lapsang.
Osobiscie uwazam, ze jest obrzydliwa :)
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
Awatar użytkownika
Bia
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 68
Rejestracja: 4 paź 2009, o 00:00

Post autor: Bia » 6 paź 2009, o 19:23

Ja też nie jestem w stanie przełknąć kawy, natomiast herbatę - litrami. Fenomenalna jest zielona wiśnia i Pu-Erh cytrynowa i grejpfrutowa, oczywiście liściasta, ale czasami po prostu nie ma się siły na zabawę z sitkiem i sprzątaniem tego. W przypadku herbat w torebkach - od jakiegoś czasu przepadłam zupełnie dla Remseya (Earl Grey) - byleby mocna i (chwilowo) bez cytryny.
Łączenia herbat jeszcze nie próbowałam, ale chyba najwyższy czas.
Poza tym szukam dobrej gorącej czekolady, macie jakieś pomysły? :)
Awatar użytkownika
michael_angelo
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 161
Rejestracja: 29 wrz 2009, o 00:00

Post autor: michael_angelo » 6 paź 2009, o 21:26

dobra gorąca czekolada to tylko w wedlu:) ale czekolada jest mdła i herbata niedobra:) najlepsza na świecie jest kawa:) ale tylko sypana arabica, mocna i fantastycznie kremowa :kawa:
Awatar użytkownika
Bia
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 68
Rejestracja: 4 paź 2009, o 00:00

Post autor: Bia » 6 paź 2009, o 23:38

Do kawy się za nic nie przekonam, ale w takim razie poszukam Wedlowskiej czekolady, dzięki :)
Awatar użytkownika
michael_angelo
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 161
Rejestracja: 29 wrz 2009, o 00:00

Post autor: michael_angelo » 7 paź 2009, o 12:41

jak pójdziesz do pijalni wedla, to oni tam najczęściej (o ile nie zawsze) mają sklepik i tam sprzedają takie jakby puszeczki z czekoladą do picia do przygotowania w domu:)
Awatar użytkownika
Lidia777
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 398
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 00:00
Lokalizacja: UK

Post autor: Lidia777 » 7 paź 2009, o 14:25

Biała herbata z dodatkiem granatu, a jeśli chodzi o czekoladę to kiedyś co roku na Wszystkich ¦więtych, po powrocie z cmentarza chodziliśmy na kolacje do babci i żeby się rozgrzać moja ciocia robiła grzańca:
-czekolada
-krówki
-trochę wody
-spirytus
Gorąco polecam 8)
Summer me now summer my life away
Summon me on to another day
ODPOWIEDZ