herbata, kawa i tym podobne

Nasze ulubione potrawy, przepisy kulinarne, diety cud. Tu piszemy o zdrowym odżywianiu i o tym co tłuste, słodkie i niezdrowe ... ale takie smaczne.
katrinka87
Posty: 2
Rejestracja: 4 lip 2011, o 18:55

Re: herbata, kawa i tym podobne

Post autor: katrinka87 » 12 lip 2011, o 22:36

Tulipanek serio ;) ? nawet nie wiedziałam, że coś takiego istnieje ;) muszę koniecznie sprawdzić tą stronę klubu miłośników dobrej herbaty :)) nawet ten komiks Dilmah brzmi kusząco ;) a co za nagrody można tam wygrać? ;)
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Re: herbata, kawa i tym podobne

Post autor: Ireth » 17 paź 2011, o 20:36

Idzie zima, wiec kupuje herbaty tzw. zimowe. Zaczne od tego, co odradzam. Goraco odradzam Pickwicka -- od dawna wiem, ze maja herbaty do niczego, ale raz na jakis czas mnie zaskakuja (np. miksem rooibosow czy ich wariacjami na temat bialej herbaty), wiec jak zobaczylam zimowa, to kupilam. Niestety, zarowno herbata Winter, jak i Spicy Chai tej marki sa do kitu. Aromat przypraw ledwo wyczuwalny, w smaku dominuje czarna. Fuj.

Za to polecam z czystym sumieniem rozne herbaty marki Celestial Seasonings. Wszystkie sa znakomite, ale moim odkryciem jest Bengal Spice; pyszna, lekko slodka, z wyraznym aromatem wanilii, doskonala z mlekiem. No i moj hit kazdej zimy, czyli herbata do gotowania Yogi Tea (w Polsce niestety dostepna tylkow wersji torebkowej), ktora rozgrzewa w momencie.

Z produktow latwiej dostepnych, czesto w zimie pije Magic Moments albo Winter Time Tekanne :)
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
Awatar użytkownika
Pinkberry
super forma
super forma
Posty: 7088
Rejestracja: 11 sie 2004, o 00:00
Lokalizacja: Poznań

Re: herbata, kawa i tym podobne

Post autor: Pinkberry » 21 paź 2011, o 22:57

Winter Time lepsze, chociaż trudno stwierdzić, czym się różnią:)

Wiśniowa Pu-Erh Postii jest zaskakująco dobra. Np. nie śmierdzi.
Awatar użytkownika
Mahon
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 216
Rejestracja: 30 sty 2011, o 16:30

Re: herbata, kawa i tym podobne

Post autor: Mahon » 21 paź 2011, o 23:49

Typowo zimowych nie piję, bo tam jest przeważnie cynamon albo goździki, nie lubię.

Ale od dawna nr 1 to dla mnie Savanah - Rooibos z miodem i wanilią z Biedronki. Ten zapach przyciąga ludzi jak w reklamie kawy Jacobs :mrgreen:
Nishka
Posty: 8
Rejestracja: 24 paź 2011, o 09:15

Re: herbata, kawa i tym podobne

Post autor: Nishka » 25 paź 2011, o 08:44

A ja bardzo polecam herbate zielona z pigwą. Ten smak i aromat sprawił , że przestałam słodzić herbatę, więc i zdrowiej troszke się zrobiło.Nie jestem również fanką herbat w torebkach.Jakby traciła przez to troche "ducha".Poza tym świetną alternatywą efektu pobudzającego kawy jest Yerba mate.Nie wszyscy kawusie moga pić ze wzgledów zdrowotnych, a niewątpliwie kusi aromatem bardzo mocno ,ale czasami najnormalniej w świecie trzeba się pobudzić,wtedy Yerba zdaje egzamin na 6.
Awatar użytkownika
robackowa
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 291
Rejestracja: 31 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: herbata, kawa i tym podobne

Post autor: robackowa » 12 gru 2011, o 13:49

Mahon pisze:Ale od dawna nr 1 to dla mnie Savanah - Rooibos z miodem i wanilią z Biedronki. Ten zapach przyciąga ludzi jak w reklamie kawy Jacobs :mrgreen:
trzeba wypróbować więc :)
[i]"A niebo zostawmy im - Aniołom oraz wróblom."[/i]
krowcia
Posty: 3
Rejestracja: 27 mar 2013, o 23:35

Re: herbata, kawa i tym podobne

Post autor: krowcia » 27 mar 2013, o 23:56

pure_morning pisze:Jakiś czas temu przyśniła mi się kawa, byla w przezroczystej filiżankowo-kubkowej szklance. Była pyszna, bo na dnie miała jakiś syrop :mrgreen: No i żeby ta historia miała sens, wczoraj znalazłam w sklepie dwa syropy: Irish Cream i Amaretto, odrazu pomyślałam, ze któryś z nich to ten ze snu !! I ku mojemu zaskoczeniu, Irish Cream jest lepszy. Naprawde polecam kawe z Irish Cream 8)
Kawa z syropem Irish Cream pyyyycha. A jak herbata to z kolei z syropem malinowym.
Awatar użytkownika
puszka
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 171
Rejestracja: 8 cze 2012, o 19:23

Re: herbata, kawa i tym podobne

Post autor: puszka » 6 kwie 2013, o 15:20

Kawa (najlepiej sypana) z dodatkiem kakao i szczyptą cynamonu, oczywiście mleko i cukier - mój nieodłączny dodatek. Me gusta...
Awatar użytkownika
pigula73
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 804
Rejestracja: 2 gru 2004, o 00:00

Re: herbata, kawa i tym podobne

Post autor: pigula73 » 7 kwie 2013, o 17:03

Z tych... i podobne... to w chwili obecnej piję czekoladę. Gorąca, gęsta... potraktowałam ją, jako deser po obiedzie. Pycha... :D
ona5431
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 382
Rejestracja: 18 cze 2012, o 01:22

Re: herbata, kawa i tym podobne

Post autor: ona5431 » 7 kwie 2013, o 23:36

Rozgrzewa herbata z pieprzem cayenne. Można dodać trochę soli. Mleka też można. Za to kawa z cytryną podobno najlepsza jest na kaca.
plecpiekna
Posty: 5
Rejestracja: 8 kwie 2013, o 17:43

Re: herbata, kawa i tym podobne

Post autor: plecpiekna » 8 kwie 2013, o 17:48

Ja uwielbiam eksperymenty z kawą. ale nie zapominajmy również o kakao! Ciepłe w mroźne dni jest przeepyszne! :)
jaga63
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 141
Rejestracja: 22 lut 2011, o 20:57

Re: herbata, kawa i tym podobne

Post autor: jaga63 » 16 maja 2013, o 20:56

ostatnio delektuję się herbatka zielona i czerwoną zalaną w szklanym czajniczku podgrzewanym świeczką na podgrzewaczu .polecam bo takie "japońskie" picie herbaty ma niesamowity czar i smak.
jaka białą herbatę polecacie?
Awatar użytkownika
It_just_deja_vu
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 27
Rejestracja: 13 kwie 2013, o 10:27

Re: herbata, kawa i tym podobne

Post autor: It_just_deja_vu » 18 maja 2013, o 11:10

jaga63 pisze:ostatnio delektuję się herbatka zielona i czerwoną zalaną w szklanym czajniczku podgrzewanym świeczką na podgrzewaczu .polecam bo takie "japońskie" picie herbaty ma niesamowity czar i smak.
jaka białą herbatę polecacie?
Och, tak. Tak pić jest cudownie. A jeśli o białą herbatę chodzi to ja się zachwycam tą z tajską cytryną. Niestety ekspresowa.. No, ale jeszcze liściasta z płatkami rózy. Obie z serii Bio Active.
ona5431
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 382
Rejestracja: 18 cze 2012, o 01:22

Re: herbata, kawa i tym podobne

Post autor: ona5431 » 20 maja 2013, o 01:28

It_just_deja_vu pisze:
jaga63 pisze:ostatnio delektuję się herbatka zielona i czerwoną zalaną w szklanym czajniczku podgrzewanym świeczką na podgrzewaczu .polecam bo takie "japońskie" picie herbaty ma niesamowity czar i smak.
jaka białą herbatę polecacie?
Och, tak. Tak pić jest cudownie. A jeśli o białą herbatę chodzi to ja się zachwycam tą z tajską cytryną. Niestety ekspresowa.. No, ale jeszcze liściasta z płatkami rózy. Obie z serii Bio Active.
BioActive wali sztuczne aromaty. Kup coś na wagę, jak chcesz dobre.
Gajda
Posty: 6
Rejestracja: 5 cze 2013, o 14:18

Re: herbata, kawa i tym podobne

Post autor: Gajda » 8 cze 2013, o 15:11

A co powiecie na kakao z odrobiną chili?
Podaję przepis (ilości wg. upodobań) :) : Kakao (najlepiej dodane do zagotowującego się mleka), papryczka chili, cynamon, mleko sojowe, gałka muszkatołowa starta na tarce, cukier bądź miód, kostka gorzkiej czekolady ewentualnie bita śmietana na wierzch + wisienka do dekoracji. Polecam :slonko: .
Awatar użytkownika
Maja333
Posty: 4
Rejestracja: 5 cze 2013, o 15:10
Lokalizacja: Luboń

Re: herbata, kawa i tym podobne

Post autor: Maja333 » 12 cze 2013, o 14:49

Chili to świetny dodatek do słodkich rzeczy, osobiście czekolada z chili...niamiiiii. Ale takiego kakao sobie nie wyobrażam :shock: , trzeba będzie spróbować niedługo :D
malaziz
Posty: 6
Rejestracja: 22 cze 2013, o 15:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: herbata, kawa i tym podobne

Post autor: malaziz » 22 cze 2013, o 16:40

Ja zazwyczaj piję herbatki zielone, z różnymi dodatkami. Najbardziej lubię zielona jaśminową. Uwielbiam zapach jaśminu, która tak wspaniale mnie pobudza. Zimą czasami pije herbatki owocowe.
przecinek__
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 17
Rejestracja: 29 lis 2012, o 22:54

Re: herbata, kawa i tym podobne

Post autor: przecinek__ » 23 cze 2013, o 23:55

jaga63 pisze:ostatnio delektuję się herbatka zielona i czerwoną zalaną w szklanym czajniczku podgrzewanym świeczką na podgrzewaczu .polecam bo takie "japońskie" picie herbaty ma niesamowity czar i smak.
jaka białą herbatę polecacie?
Polecam czystą białą herbatę :) Moją ulubioną! Ewentualnie białą z fiołkiem i jaśminem, mmm....
Najlepiej liściastą, kupioną na wagę.
Jeśli jednak wolisz tańszą opcję, to może coś z Liptona? Np. biała z granatem.
Polecam :)
Awatar użytkownika
Gamer-And-Nerd
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 18 cze 2013, o 01:52

Re: herbata, kawa i tym podobne

Post autor: Gamer-And-Nerd » 26 cze 2013, o 00:45

Earl Gray z imbirem i cytryną. Pyszna! Imbir tylko korzeniowy, absolutnie nie ten mielony. Wspaniała na zimne dni jak i w wresji mrożonej z lodem.
Herbatę czarną piję tylko z cukrem i najbardziej smakuje mi jeśli cukier i herbatę wsypię do kubka przed zalaniem wodą. Może mi się wydaje, ale ma zupełnie inny smak niż wtedy gdy cukier wsypuję do już zaparzonej herbaty.
Herbata w torebkach to paskudztwo wielkiego kalibru. Nawet nie dlatego, że moczy się tę flizelinę i, że to jest ta gorsza herbata która nie nadaje się do prezentacji w pudełku 'sypanej', ale dlatego, że najczęściej są to resztki zmiatane z podłogi (wiem to od osoby, która pracowała w sortowni herbaty, opowiadała horrory :shock: )
"Uwięzieni wewnątrz Żniwiarza... Cóż mogło być gorzej. Nie wiem jak, ale... Na przykład mógłby być pełen szczurów."
Awatar użytkownika
Milo
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 175
Rejestracja: 17 paź 2010, o 01:43

Re: herbata, kawa i tym podobne

Post autor: Milo » 26 cze 2013, o 21:46

Ja ogólnie od zawsze lubiłam herbatę, dawniej zwykłą czarną z cukrem i sokiem malinowym (taką robiła mama, z resztą sama pije w taki sposób do dziś), potem spróbowałam białej herbaty i teraz właśnie taką uważam za ulubioną. Czasem napiję się zielonej czy czerwonej (choć taką lubię mniej, ale chciałam spróbować jak najwięcej różnych herbat).
Niedawno spróbowałam też herbat z dodatkiem aromatów owocowych, całkiem dobre.

A co do tych w torebkach, cóż, sama słyszałam, że są to najgorsze herbaty, resztki, odpadki, ale mimo to zdarza mi się i taką wypić.
Obrazek

引き寄せて マグネットのように
例えいつか離れても巡り会う
触れていて 戻れなくていい それでいいの
誰よりも大切なあなた
MarieS
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 141
Rejestracja: 3 cze 2013, o 21:53

Re: herbata, kawa i tym podobne

Post autor: MarieS » 26 cze 2013, o 21:50

Herbatę jaką piję to wyłącznie czerwona lub zielona- sencha.
Natomiast od kawy jestem uzależniona. Wypiję każdą ilość i o każdej porze.
Lisia
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 16
Rejestracja: 20 paź 2014, o 08:49

Re: herbata, kawa i tym podobne

Post autor: Lisia » 20 paź 2014, o 09:02

Ja już od kilku lat w ogóle nie pijam kawy, bo chyba nie mogę pić kofeiny. Za to dobrze działa na mnie cykoria, tzn. jest pyszna i nie trzęsą mi się po niej ręce. Do tego jakieś ciasteczko i śniadanko gotowe.
bylejaka
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 162
Rejestracja: 21 sie 2014, o 15:33
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: herbata, kawa i tym podobne

Post autor: bylejaka » 20 paź 2014, o 11:25

Espresso, i to podwójne.....kilka razy dziennie.... podnosi mnie na duchu i daje "kopa " :)
cieszę się, że jestem kobietą
Awatar użytkownika
natsi
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 467
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 17:10

Re: herbata, kawa i tym podobne

Post autor: natsi » 20 paź 2014, o 14:04

ja w ogóle nie piję kawy. Nie lubię.
Herbatkę zieloną niesłodzoną z owocami uwielbiam.
Kaasia
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 56
Rejestracja: 30 lip 2014, o 23:12

Re: herbata, kawa i tym podobne

Post autor: Kaasia » 20 paź 2014, o 18:31

natsi pisze:ja w ogóle nie piję kawy. Nie lubię.
Herbatkę zieloną niesłodzoną z owocami uwielbiam.
Mam tak samo :D
Obrazek
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: herbata, kawa i tym podobne

Post autor: gimmeeverything » 22 paź 2014, o 10:02

kawa i tylko kawa - w dużej ilości i we wszelkiej postaci, ale najchętniej mocna i bez żadnych dodatków <3
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
Awatar użytkownika
magia_w
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 109
Rejestracja: 14 wrz 2010, o 23:14

Re: herbata, kawa i tym podobne

Post autor: magia_w » 22 paź 2014, o 12:06

Zaczyna się w sumie sezon na wieczorne picie gorących napojów :) brakuje tylko kominka.
Jeśli kawa na szybko to rozpuszczalska ale nie pyłek. A tak to robię fusiarę, świeżo mieloną (kilka chwil przed zaparzeniem ), czasem Astra a czasem Vergnano. Robiona w takiej starej (chyba starszej niż ja) kawiarce ciśnieniowej, nie widuję ich nigdzie:/
jest pyszna, do tego ręcznie spienione mleko i trzy warstwowe latte jak marzenie. Kawa oczywiście z cukrem dla mnie, a Żonka pija tylko czarną.
Kakao do śniadania też pycha.
A herbatę mogę cały dzień pić. Obowiązkowo z kilkoma kroplami soku z limonki i łyżeczką miodu. Owocowe (Malwa) mogą być niesłodzone .

Ale kawa rządzi
Dzień bez niej jak w pewnej reklamie, jak Dynastia bez Alexis XD
Obrazek
Awatar użytkownika
KobiecaPrzyjazn
super forma
super forma
Posty: 1538
Rejestracja: 4 lut 2014, o 22:38
Lokalizacja: mazowieckie

Re: herbata, kawa i tym podobne

Post autor: KobiecaPrzyjazn » 5 lis 2014, o 17:51

Ja dziś piłam u znajomej kawę czekoladową z kremem ajerkoniakowym i bitą śmietaną :serce: Zajebista, polecam :wink:
Jeśli czujesz, że jesteś fair - rób co chcesz! ;)
pierwszazbrzegu
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 91
Rejestracja: 21 lis 2014, o 02:44

Re: herbata, kawa i tym podobne

Post autor: pierwszazbrzegu » 12 sty 2015, o 21:17

Ja polecam rozgrzewającą herbatkę z rumem na zimowe miesiące.
Od kawy jestem wprost uzależniona i zwykle nie zaczynam dnia bez zastrzyku kofeiny w postaci małej filiżanki wypełnionej po brzegi tym czarnym, aromatycznym płynem.
Jeśli herbata, to tylko z cytryną lub z mlekiem. (jestem raczej tradycjonalistką w tej dziedzinie :wink: ) Aromatyzowanych herbat tudzież z dodatkiem rozmaitych soków owocowych lub imbiru raczej nie piję. (chociaż za samym napojem imbirowym wprost przepadam)
Awatar użytkownika
seestra
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 34
Rejestracja: 23 kwie 2015, o 01:56

Re: herbata, kawa i tym podobne

Post autor: seestra » 23 kwie 2015, o 21:32

Polecam kawę tradycyjną, sypaną z sheridanem, miodzio :cool: Ponadto dobra jest herbata po rosyjsku, tj. czarna, mocna z dodatkiem dżemu/powidła, zależy kto co lubi :)
ODPOWIEDZ