Brexit - opinie kobiet

zagranica
franklinM
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 68
Rejestracja: 15 lut 2017, o 14:33

Brexit - opinie kobiet

Post autor: franklinM » 11 mar 2017, o 18:43

Witajcie forumowiczki, szczególnie te mieszkające w Wielkiej Brytanii i poniekąd w Irlandii. Jak w temacie czy brexit wpłynął na was jakoś szczególnie a może widzicie jakieś zmiany dookoła? Osobiscie mam wrażenie że Brytyjczykom ulżyło że już sporo ludzi wyjechało i są jakby milsi dla tych co zostali. Pomińmy tv i gazety typu Sun czy Daily Mail, chodzi mi o wasze opinie. Pozdrawiam
jucha_22
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 333
Rejestracja: 1 lip 2006, o 00:00

Re: Brexit - opinie kobiet

Post autor: jucha_22 » 14 mar 2017, o 20:33

Szczerze to mi sie rzygac juz chce tym Brexitem, referendum, prawami ludzi z UE itp itd.
Nic jeszcze nie wiadomo a jest tylko jedna wielka panika powodowana przez brukowce. Podchwytują to polskie gazety i portale i tak w kółko.
Ja tam żadnych zmian nie zauważyłam.
kata102
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 53
Rejestracja: 5 lut 2013, o 19:18

Re: Brexit - opinie kobiet

Post autor: kata102 » 26 mar 2017, o 18:35

A to ktoś wyjechał z UK?
Awatar użytkownika
jaga_n
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 114
Rejestracja: 21 mar 2017, o 14:08

Re: Brexit - opinie kobiet

Post autor: jaga_n » 27 mar 2017, o 12:55

Moja kuzynka mówiła mi, że została ostatnio zaczepiona werbalnie przez Anglików, gdy usłyszeli, że mówi po polsku. Było to coś w stylu - ty jeszcze tutaj a nie u siebie? Były to całkowicie obce osoby tak dla jasności.
Malwina1985
Posty: 7
Rejestracja: 19 mar 2017, o 19:44

Re: Brexit - opinie kobiet

Post autor: Malwina1985 » 31 paź 2017, o 10:41

Witam, planujemy emigrację i rozważamy Szkocję. Czy uważacie to za dobry pomysł?
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Brexit - opinie kobiet

Post autor: ImaSumak » 7 sty 2020, o 18:28

Temat stary, a jakże aktualny!

Niestety negatywne konsekwencje Brexitu będą duże i to po obu stronach, z tym że dla mieszkańców Zjednoczonego Królestwa będą większe.
W szerszym kontekście można rozważać United Ireland, Independent Scotland and Little Britain, które to hasło, nawet baaardzo liberalnych Anglików przyprawia o strach lub choćby gęsią skórkę. Oni do tego nie dopuszczą za żadną cenę. Ciekawe co w związku z tym, gdyby np. Szkocja się jednak naprawdę uparła?
Bardziej przyziemnie, to oczywiście ogromne koszta Brexitu. Brytów stać na to i to udźwigną finansowo, ale izolacja, jednak mimo wszystko, małego tworu jakim jest UK, nie da rady sprostać miedzynarodowemu rachunkowi ekonomicznemu i będzie musiało się to odbić w życiu codziennym zwykłych ludzi. O takich pierdołach jak przekraczanie granicy z UE czy prowadzenie samochodu na terenie UE już nie wspominam.
Problemy będą zwyczajne, typu eksport czy ogromny import, ale wyrastające do rangi mega kosztownych rzeczy. Choćby wspominając same palety do transportu.

Jeśli chodzi o plusy, to (poza oczywiście bardzo gustownym, niebieskim paszportem) zdecydowanie tańszy alkohol na bezcłówce.

Gdyby któraś z Pań rozważała nadal emigrację na Wyspy, to szansa jest jeszcze do 31.01. :)
Lubię kiedy kobieta...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Brexit - opinie kobiet

Post autor: dobranocka14 » 2 lut 2020, o 16:34

https://www.onet.pl/film/onetfilm/agnie ... d,681c1dfa
Głos A. Holland, podzielam obawy w kontekście bezpieczeństwa.
franklinM
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 68
Rejestracja: 15 lut 2017, o 14:33

Re: Brexit - opinie kobiet

Post autor: franklinM » 10 sty 2021, o 14:42

Brytyjczycy na tym wyjda dobrze a nawet lepiej niz dobrze tyle ze nie od razu. W zadne papiery SS czy propagande polakow ze jestesmy niezastapieni w gownianych pracach, poza tym UK nie raz wyruchala obcokrajowcow. Wiec tylko w paszport brytyjski tak naprawde cos da, wiec czy ktoras rowniez postarala sie o obywatelstwo?
jucha_22
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 333
Rejestracja: 1 lip 2006, o 00:00

Re: Brexit - opinie kobiet

Post autor: jucha_22 » 11 sty 2021, o 08:36

Tez uważam ze tylko obywatelstwo UK zapewni spokój. Ja już mam i nie interesują mnie te ich rozgrywki.
Myśle ze ten cały (pre)-settled status to taki pic na wodę.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Brexit - opinie kobiet

Post autor: ImaSumak » 12 sty 2021, o 22:17

Jako że mi się wyświetlił temat, to przeczytałam swoją wypowiedź z zeszłego roku. Jakże prawdziwa :)

Teraz, ze spraw bieżących, dodałabym konfiskowanie kanapek brytyjskim kierowcom, wjeżdżającym na teren UE:
Takiej bezczelności w Imperium nikt się nie sodziewał ze strony tego skrawka kontynentalnego. No może moglo to by być do przewidzenia ze strony Francuzów, ale że Holendrzy?! :shock:

Równie zszokowani co kierowcy są brytyjscy emeryci, którzy po świętach i Sylwestrze postanowili wrócić do swoich włości w słonecznej Hiszpanii, a tu (nomen omen) Ci sami Holendrzy zawracali ich z lotniska spowrotem do Imperium, bo okazało się, że głosowanie za brexitem i ukachaną niepodległością Wyspy jest niekompatybilne z poruszaniem się po Europie. :zdziwiona:

Obecnie Imperium walczy więc z najazdem hiszpanskiej inkwizycji, której oczywiście NIKT się nie spodziewał.
Lubię kiedy kobieta...
ODPOWIEDZ