NHS w Anglii

zagranica
Awatar użytkownika
Prezzo
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 126
Rejestracja: 9 lip 2019, o 16:28

NHS w Anglii

Post autor: Prezzo » 29 sty 2020, o 16:01

Hej, może pomoże mi ktoś kto mieszka tutaj dłużej, niż ja ;)

Przeprowadziłam się kilka miesięcy temu i potrzebuję iść do lekarza ginekologa. U nas w Polsce można po prostu umówić wizytę i iść, ale tutaj pewnie wyglada to inaczej. Nie jestem jeszcze zarejestrowana u żadnego lekarza, więc muszę tutaj zacząć od zera. Ktoś, coś, jakaś rada?
graffii28
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 29
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 22:05

Re: NHS w Anglii

Post autor: graffii28 » 30 sty 2020, o 00:53

hej

Krok 1 - rejestracja w przychodni najbliżej miejsca zamieszkania.
Krok 2 - wizyta u GP (rodzinny), który po badaniu może Cię skierować do „specjalisty”. Niektóre badania wykonuje rodzinny i nie ma konieczności wizyty u gin. Ewentualnie jeśli przypadek pilny to można próbować się umówić na cito w jakims sexual Health centre. Tak to wyglada w Szkocji, myśle ze w Anglii podobnie. 🤔

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Prezzo
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 126
Rejestracja: 9 lip 2019, o 16:28

Re: NHS w Anglii

Post autor: Prezzo » 30 sty 2020, o 21:44

graffii28 pisze:
30 sty 2020, o 00:53
hej

Krok 1 - rejestracja w przychodni najbliżej miejsca zamieszkania.
Krok 2 - wizyta u GP (rodzinny), który po badaniu może Cię skierować do „specjalisty”. Niektóre badania wykonuje rodzinny i nie ma konieczności wizyty u gin. Ewentualnie jeśli przypadek pilny to można próbować się umówić na cito w jakims sexual Health centre. Tak to wyglada w Szkocji, myśle ze w Anglii podobnie. 🤔

Pozdrawiam
Moment, ale czy to oznacza, że GP wykona badanie ginekologiczne? :shock:
graffii28
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 29
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 22:05

Re: NHS w Anglii

Post autor: graffii28 » 31 sty 2020, o 20:58

W Szkocji tak jest. Jak jest grubszy temat odsyłają do specjalisty ale np cytologię wykonują. Tylko, ze jeśli jesteś od niedawna mogą kręcić nosem, żeby to zrobić - chyba, ze masz niepokojące objawy itp.
GirlGuide
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 229
Rejestracja: 1 kwie 2013, o 18:03

Re: NHS w Anglii

Post autor: GirlGuide » 2 lut 2020, o 12:04

Powodzenia, ja próbowałam dostać od GP skierowanie do ginekologa kontrolnie - miałam w Polsce 3 razy ten sam zabieg w krótkim czasie, problem nawracający, i po roku w UK chciałam się tylko sprawdzić. Usłyszałam, że jak nie ma krwotoku to po co ginekolog, a jak mam krwotok to mi GP tabletki na zatrzymnaie przepisze. Zmieniłam przychodnię i tam to samo. Odpuściłam na jakiś czas, ale widzę po sobie ze coś się dzieje teraz. Zmieniam właśnie przychodnię kolejny raz, zobaczymy...
Awatar użytkownika
Prezzo
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 126
Rejestracja: 9 lip 2019, o 16:28

Re: NHS w Anglii

Post autor: Prezzo » 3 lut 2020, o 12:25

GirlGuide pisze:
2 lut 2020, o 12:04
Powodzenia, ja próbowałam dostać od GP skierowanie do ginekologa kontrolnie - miałam w Polsce 3 razy ten sam zabieg w krótkim czasie, problem nawracający, i po roku w UK chciałam się tylko sprawdzić. Usłyszałam, że jak nie ma krwotoku to po co ginekolog, a jak mam krwotok to mi GP tabletki na zatrzymnaie przepisze. Zmieniłam przychodnię i tam to samo. Odpuściłam na jakiś czas, ale widzę po sobie ze coś się dzieje teraz. Zmieniam właśnie przychodnię kolejny raz, zobaczymy...
Może idź prywatnie?

Ja byłam niedawno u mojego ginekologa w Polsce i on nie miał nic miłego do powiedzenia na temat NHS...

Sam fakt tego, że lekarz rodzinny przeprowadza badanie ginekologiczne mnie szokuje :shock:
GirlGuide
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 229
Rejestracja: 1 kwie 2013, o 18:03

Re: NHS w Anglii

Post autor: GirlGuide » 14 lut 2020, o 01:23

Prezzo pisze:
3 lut 2020, o 12:25
GirlGuide pisze:
2 lut 2020, o 12:04
Powodzenia, ja próbowałam dostać od GP skierowanie do ginekologa kontrolnie - miałam w Polsce 3 razy ten sam zabieg w krótkim czasie, problem nawracający, i po roku w UK chciałam się tylko sprawdzić. Usłyszałam, że jak nie ma krwotoku to po co ginekolog, a jak mam krwotok to mi GP tabletki na zatrzymnaie przepisze. Zmieniłam przychodnię i tam to samo. Odpuściłam na jakiś czas, ale widzę po sobie ze coś się dzieje teraz. Zmieniam właśnie przychodnię kolejny raz, zobaczymy...
Może idź prywatnie?

Ja byłam niedawno u mojego ginekologa w Polsce i on nie miał nic miłego do powiedzenia na temat NHS...

Sam fakt tego, że lekarz rodzinny przeprowadza badanie ginekologiczne mnie szokuje :shock:
Na razie czekam na wizytę w nowej przychodni i zobaczę, co powiedzą - znajomi są tam zarejestrowani i mówią, że z badaniami czy skierowaniami problemu tam nigdy nie mieli. Oby coś w końcu ruszyło, bo ceny wizyt prywatnych tu zabijają :/
Awatar użytkownika
chocoladee
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 279
Rejestracja: 7 wrz 2005, o 00:00
Lokalizacja: Liverpool

Re: NHS w Anglii

Post autor: chocoladee » 16 lut 2020, o 22:56

GirlGuide pisze:
14 lut 2020, o 01:23
Prezzo pisze:
3 lut 2020, o 12:25
GirlGuide pisze:
2 lut 2020, o 12:04
Powodzenia, ja próbowałam dostać od GP skierowanie do ginekologa kontrolnie - miałam w Polsce 3 razy ten sam zabieg w krótkim czasie, problem nawracający, i po roku w UK chciałam się tylko sprawdzić. Usłyszałam, że jak nie ma krwotoku to po co ginekolog, a jak mam krwotok to mi GP tabletki na zatrzymnaie przepisze. Zmieniłam przychodnię i tam to samo. Odpuściłam na jakiś czas, ale widzę po sobie ze coś się dzieje teraz. Zmieniam właśnie przychodnię kolejny raz, zobaczymy...
Może idź prywatnie?

Ja byłam niedawno u mojego ginekologa w Polsce i on nie miał nic miłego do powiedzenia na temat NHS...

Sam fakt tego, że lekarz rodzinny przeprowadza badanie ginekologiczne mnie szokuje :shock:
Na razie czekam na wizytę w nowej przychodni i zobaczę, co powiedzą - znajomi są tam zarejestrowani i mówią, że z badaniami czy skierowaniami problemu tam nigdy nie mieli. Oby coś w końcu ruszyło, bo ceny wizyt prywatnych tu zabijają :/
czesc
ja pracuje dla NHS w LWH w liverpoolu

dokladnie :
1-rejestracja u gp, bo gp moze ci dac skierowanie na badanie ginekologiczne
2- gp lub pielegniarka moze wykonac (po kursie) badanie smear, kazde inne tylko w szpitalu kobiecym u specjalisty
3- polecam zabrac medyczna dokumentacje z pl i glowne diagnozy przetlumaczyc, to pomaga, wziasc tlumacza i dokladnie wyjasnic gp o co chodzi, lub isc do polskiej przychodni w uk i poprosic o opis medyczny hisorii
4- nie odpuszczac gp gdy odsyla, wyjasnic, ze to ma kontrolne badanie byc, gp ma tez managera i mozna zlozyc skarge o zaniedbanie
5-ubarwic objawy u gp... pomaga... nie musisz krwawic postaw na bol.. nikt ci nie udowodni... skrajny przypadek idz na ER do szpitala kobiecego i poudawaj
6-skierwanie moze byc 2weeks rule - 2tyg oczekiwania na wizyte (przypadki krwotok czy silny bol)
7-skierowanie normalne - czas oczekiwania na wizyte do 10tyg u mnie w szpitalu
8-skierowanie to e-referal on line czas wykonania 5 min, dostajesz list z opisem co zrobic..
9- skargi i zazalenia na gp - od tego jest PALS wszedzie- tel lub mailowo, to samo w przypadku szpitali
... Nawet najgorsza prawda jest lepsza od najlepszego kłamstwa ...
ODPOWIEDZ