koncert R. Przemyk

woj. pomorskie, woj. kujawsko-pomorskie, woj. warmińsko-mazurskie
Awatar użytkownika
Noir-Desir
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 42
Rejestracja: 8 cze 2003, o 00:00
Lokalizacja: Gdynia

koncert R. Przemyk

Post autor: Noir-Desir » 26 lip 2009, o 15:03

Drogie Panie, które wybierają się dziś na koncert Przemyk a miałby by życzenie iść większą grupą
spotykamy się
o 19:45 pod GreenWayem
we Wrzeszczu


można się tu zameldować, ale nie koniecznie:)

do zobaczenia
Joan (niektórym już znana osobiście od piątku:))
Awatar użytkownika
Elbereth
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 311
Rejestracja: 19 gru 2008, o 01:00

Post autor: Elbereth » 26 lip 2009, o 18:12

Wiem, że się zapowiadałam, ale tak się jednak złożyło, że Elindil i mnie nie będzie. ¯yczę miłej zabawy!^^
A lira asinye, lira ter yéni.
A lira ter lalame, a lira ter nier.
Awatar użytkownika
-eremis-
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 166
Rejestracja: 23 mar 2007, o 00:00
Lokalizacja: Gdynia :P

Post autor: -eremis- » 27 lip 2009, o 00:05

Nooo i żałujcie. Renata była jak zwykle wspaniała, choć tym razem wydało mi się, ze była jeszcze lepsza, wspanialsza i cudowniejsza :)
Noo i Maskota też wymiotła...
Aaaahhhh "Kochana" x2 i reszta utworków przy których musiałam powstrzymać się by nie płakać - a słowa na usta cisnęły się same
Awatar użytkownika
Noir-Desir
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 42
Rejestracja: 8 cze 2003, o 00:00
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Noir-Desir » 27 lip 2009, o 12:04

Potwierdzam!
Było magicznie...
Wspaniały akustyczny koncert - gitara basowa, gitara akustyczna/jazzowa i Renata na przeszkadzajkach...

historie o butach i innych gadżetach, których używała, opowiadana przez R między piosenkami mnie rozmontowały :))

eh... i ta "Kochana"...
mmmmmm
Awatar użytkownika
tenere
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 290
Rejestracja: 3 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: z czterech pór roku i świata całego

Post autor: tenere » 27 lip 2009, o 12:16

To ja też potwierdzam! Było magicznie! I magiczna była moja ukochana u mego boku...

Tylko ta zapowiedź "Kochanej" jakaś taka jakby odbierająca jej sens :?
mloda84
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 35
Rejestracja: 27 lip 2008, o 02:00
Lokalizacja: gliwice/sosnowiec

Post autor: mloda84 » 27 lip 2009, o 16:51

a ja sie wybieralam juz 4 razy na jej koncert i zawsze mi cos wypadalo a kiedys byla w gliwicach zaledwie 12 km od mojego miejsca zamieszkania i tez nie mogalam pojsc!! :evil: normalnie powiesic sie mozna z zalu..ale kiedys pojde!! obralam sobie to za punkt honoru!!pozdrawiam
Awatar użytkownika
Aimee(*_*)
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 460
Rejestracja: 9 gru 2006, o 00:00
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Aimee(*_*) » 6 sie 2009, o 17:28

Było pięknie i przejmująco. Piosenka o wilkach i kłamaniu długo dźwięczała mi w uszach. Nie wiedziałam, że Przemyk jest taka.... cygańska w urodzie. I że Klary tyle w jej myślach i souvenirach ;) No i te leśne okoliczności przyrody. I komary cudnej urody. Och ach.
Nie boję się, ochraniają mnie
Trzy oddane karły
Kochają mnie bo szyję im
Szyję im małe kubraczki
Awatar użytkownika
Kachus
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 140
Rejestracja: 6 cze 2003, o 00:00
Lokalizacja: Gdańsk/Poznań

Post autor: Kachus » 19 sie 2009, o 09:56

tenere pisze: Tylko ta zapowiedź "Kochanej" jakaś taka jakby odbierająca jej sens :?
Trochę po czasie ale na koncercie tez byłyśmy i bardzo długo się zastanawiałyśmy właśnie nad tą zapowiedzią. Całkiem Jej (RPrzemyk) to nie wyszło. Albo raczej kompletna głupotę wymyśliła. A koncert jak zwykle bardzo miły :) No i publika chyba w przeważającym stopniu tzw "nasza" :D
Awatar użytkownika
tenere
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 290
Rejestracja: 3 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: z czterech pór roku i świata całego

Post autor: tenere » 22 wrz 2009, o 19:52

25 października - Parlament - wreszcie w Gdańsku The best of
i dzięki Kachus za tę uwagę, bo już myślałam, że tylko ja wszystko tak dziwnie rozumiem :D
Awatar użytkownika
Kachus
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 140
Rejestracja: 6 cze 2003, o 00:00
Lokalizacja: Gdańsk/Poznań

Post autor: Kachus » 22 wrz 2009, o 21:15

tenere pisze:25 października - Parlament - wreszcie w Gdańsku The best of
i dzięki Kachus za tę uwagę, bo już myślałam, że tylko ja wszystko tak dziwnie rozumiem :D
No co Ty :) przecież od jakiegoś czasu Renia ten kawałek jakoś dziwacznie zapowiada :>
Awatar użytkownika
tenere
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 290
Rejestracja: 3 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: z czterech pór roku i świata całego

Post autor: tenere » 23 wrz 2009, o 19:01

Jakoś nie pamiętam takich tekstów z ostatniego koncertu w Sopocie. Z Gdyni, z 2 koncertów w Uchu też nie :?:
Awatar użytkownika
DamaPikowa
super forma
super forma
Posty: 1192
Rejestracja: 7 mar 2008, o 01:00

Post autor: DamaPikowa » 23 wrz 2009, o 19:12

tenere pisze:25 października - Parlament - wreszcie w Gdańsku The best of
i dzięki Kachus za tę uwagę, bo już myślałam, że tylko ja wszystko tak dziwnie rozumiem :D
Suuuper, pod chałupę mi przyjeżdża :)
A nie wiesz po czemu bilety?
"W kręgu wiernych i nie-wiernych
Mych przyjaciół znamienitych,
Odszedł rozum od postępu
Czynów durnych-bo przepitych."
Awatar użytkownika
Maskotka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 81
Rejestracja: 21 gru 2004, o 00:00
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Maskotka » 23 wrz 2009, o 19:16

Zapowiedź jak zapowiedź. Jej prawo, jej piosenka. Piosenki tez zmieniają znaczenie. Dla mnie ta zapowiedź była ok, nawet sympatycznie mi się zrobiło jak dała do zrozumienia że piosenka może dotyczyć też związków jednopłciowych, faktem, zawoalowanie to powiedziała...

Ale dajmy kobiecie mieć życie prywatne i niech ono pozostanie prywatne ;)
I need you to be perfect, for I can never be
Awatar użytkownika
idealna
super forma
super forma
Posty: 3896
Rejestracja: 14 kwie 2006, o 00:00

Post autor: idealna » 23 wrz 2009, o 19:19

Aimee(*_*) pisze: I że Klary tyle w jej myślach i souvenirach ;)
jako pozytyw?!?
mi się bardzo smutno zrobiło
Renia umiera
Awatar użytkownika
DamaPikowa
super forma
super forma
Posty: 1192
Rejestracja: 7 mar 2008, o 01:00

Post autor: DamaPikowa » 23 wrz 2009, o 19:42

idealna pisze:
Aimee(*_*) pisze: I że Klary tyle w jej myślach i souvenirach ;)
jako pozytyw?!?
mi się bardzo smutno zrobiło
Renia umiera
E, nie jest jeszcze tak źle. Za to Chylińska owszem, jestem w szoku. Zestarzeć się muszą, nie ma rady, gorzej, że następców brak.
"W kręgu wiernych i nie-wiernych
Mych przyjaciół znamienitych,
Odszedł rozum od postępu
Czynów durnych-bo przepitych."
Awatar użytkownika
tenere
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 290
Rejestracja: 3 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: z czterech pór roku i świata całego

Post autor: tenere » 24 wrz 2009, o 20:03

Jej prawo, jej piosenka.
I tu się mylisz. Dzieło po publikacji / premierze / ... staje się po części własnością odbiorcy i to on mu przydaje znaczeń. Gdy teraz Renata tyle nawija o Klarze w kontekście "Kochanej", to czuję się wyrolowana, bo to tak, jakby zaprzeczała temu, czym dla nas była premiera tej piosenki wtedy, w 2003r. Usłyszeć ten tekst w oficjalnym polskim radiu, zobaczyć teledysk w państwowej tv było fenomenalnym wydarzeniem, a ona teraz zaprzecza. Przestraszyła się, że na koncerty przychodzą same lesbijki?

Ale i tak ją uwielbiam.
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Post autor: Ireth » 24 wrz 2009, o 20:52

tenere pisze:
Jej prawo, jej piosenka.
I tu się mylisz. Dzieło po publikacji / premierze / ... staje się po części własnością odbiorcy i to on mu przydaje znaczeń.
Przypominasz mi jedna pania profesor, ktora nam opowiadala, jak to na wieczorku poetyckim poswieconym Herbertowi, gdzie gosciem byl on sam, zwrocil jej uwage na to, ze niewlasciwie interpretuje jego wiersz. I ona mu odpowiedziala mniej wiecej to, co Ty wyzej.
Interpretacja interpretacja, ale intencje autora nie moga byc pomijane.
Gdy teraz Renata tyle nawija o Klarze w kontekście "Kochanej", to czuję się wyrolowana, bo to tak, jakby zaprzeczała temu, czym dla nas była premiera tej piosenki wtedy, w 2003r. Usłyszeć ten tekst w oficjalnym polskim radiu, zobaczyć teledysk w państwowej tv było fenomenalnym wydarzeniem, a ona teraz zaprzecza
Nie wiem, co Ty slyszalas wtedy z ust pani Renaty, ale ja slyszalam w Trojce ja i Kasie, kiedy mowily, ze jest to piosenka o przyjazni.
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
Awatar użytkownika
tenere
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 290
Rejestracja: 3 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: z czterech pór roku i świata całego

Post autor: tenere » 25 wrz 2009, o 05:52

Jasne, a Szymborska, posadzona do napisania pracy maturalnej na podstawie swojego wiersza, nie zaliczyła. Wiem, wiem.
intencje autora nie moga byc pomijane
- dlatego napisałam "tekst staje się po części własnością odbiorcy". I Twoja profesor, i Herbert, i Szymborska na tyle znają Ingardena, bo jego zacytowałam, żeby wiedzieć, że tekst, jeśli tylko jest czytany, w jakiś tam sposób popularny, jest przez odbiorców dopełniany, uzupełniany w znaczenia.

Ale tu nie o to chodzi. Ja mam wrażenie, że Renata próbuje wyrwać "Kochaną" ze znaczeń, które sama jej nadała w 2003 r. I jest tak: siedzą nasze szwagry na ostatnim koncercie w Teatrze Leśnym. Są pierwszy raz na jej koncercie. Znają dwie piosenki. Renata zapowiada, że to o macierzyństwie i dla Klary, która "podtrzymywała i nie pozwoliła roztrzaskać..." I tak sobie nagle jesteśmy w dwóch różnych bajkach - szwagry w swojej, tym bardziej, że są młodymi rodzicami; my w swojej, bo nam ktoś po polsku śpiewa o naszej miłości. Ale ten ktoś się sam ocenzurował. I wychodzi z tego ściema, smutna ściema, chociaż pięknie Dziewczyny śpiewałyście i baaardzo się wzruszyłyśmy.

A ja już lepiej zamilknę, bo dostanę się na czarną listę niepożądanych wielbicielek Renaty i zamiast biletu na najbliższy koncert przypadnie mi wilczy bilet na wszystkie, które jeszcze przed nami :wink:
Awatar użytkownika
DamaPikowa
super forma
super forma
Posty: 1192
Rejestracja: 7 mar 2008, o 01:00

Post autor: DamaPikowa » 25 wrz 2009, o 08:33

tenere pisze: chociaż pięknie Dziewczyny śpiewałyście i baaardzo się wzruszyłyśmy.
Jeeeheeehee! :lol:
I tak Maskotę najbardziej było słychać, ma Skubana rozmach :D
"W kręgu wiernych i nie-wiernych
Mych przyjaciół znamienitych,
Odszedł rozum od postępu
Czynów durnych-bo przepitych."
Awatar użytkownika
Maskotka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 81
Rejestracja: 21 gru 2004, o 00:00
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Maskotka » 25 wrz 2009, o 20:13

Wiesz, masz prawo do własnego zdania - ja tylko uważam że autorka i piosenkarka ma prawo do własnego, nawet jeśli jest na świeczniku i wszyscy by chcieli żeby była autorytetem - własnie z owego swiecznika. I oczywiście że byłoby fajniej gdyby osoby "na stanowiskach" i "na scenie" sie wyoutowały.. ale nikt nie mozei ch do tego zmusić - bo to ich życie prywatne.

A o ile pieśni, które pójdą w eter w zasadzie są trochę jak dorosłe dzieci, które idą swoję droga, to jednka autor ma absolutne prawo zrobic z nimi co mu się żywnie podoba - oczywiście wersje i interpretacje które :juz poszły" i tak będą występowac w świadomości odbiorców...

Poza tym ja zrozumiałam to, co Renata powiedziała w ten sposób, że ta piosenka ma wiele znaczeń - i jednym z nich jest miłość miedzy kobietami.

(Przepraszam, darłam ryja. Ale w Poznaniu juz wszyscy co do osoby by śpeiwali.. a zawsze miałam Poznaniaków za drętwych :D)
I need you to be perfect, for I can never be
ODPOWIEDZ