Poszukuję: pomoc psychologiczna

woj. wielkopolskie, woj. łódzkie
Awatar użytkownika
oraya
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3055
Rejestracja: 16 lis 2008, o 01:00
Lokalizacja: Gdańsk

Poszukuję: pomoc psychologiczna

Post autor: oraya » 26 wrz 2011, o 22:54

Tu wpisujemy informacje na temat sprawdzonych psychologów
"... ja nic nie sądzę, głowa mnie od tego boli. Źle robi na mózg"
Awatar użytkownika
Skaterin
super forma
super forma
Posty: 4143
Rejestracja: 12 sie 2006, o 00:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Poszukuję: pomoc psychologiczna

Post autor: Skaterin » 27 wrz 2011, o 22:49

ŁÓDŹ
selloi pisze:miałam kiedyś kontakt ze świetnym psychologiem z Poradni Zdrowia Psychicznego na Gdańskiej. Miał (nie wiem czy nadal tam jest, to było kilka lat temu) na imię Jacek.

Generalnie zaczełabym od tej poradni jeśli myślisz o spotkaniu z psychologiem


Pozdrawiam
seven pisze:Katarzyna Szymańska, Instytut Ericksonowski w Łodzi. Zapisy: tel. (42) 688 48 60, pn. - pt. w godz. 9.00 - 20.00
POZNAŃ
in_rush pisze:wiem, że temat poruszony dawno, ale:
depresja - grażyna karolczak 501 465 717. doskonała psychoterapeutka. polecam tę samą osobą w przypadku zaburzeń odżywiania (najlepiej jednak bezpośrednio się z nią skontaktować i dopytać). tylko wizyty prywatne w instytucie ericksonowskim, ale warto.
polecam również katarzynę ziółkowską-szyszło z instytu 3 systemów. 607 244 209
"ciebie bym nie chciala nawet gdybys byla noblistka o urodzie miss swiata." crystall, 14/10/2010
petitprince
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 16 sty 2012, o 16:47

Re: Poszukuję: pomoc psychologiczna

Post autor: petitprince » 21 sty 2012, o 19:01

mgr.Anna Wierzbowska psycholog kliniczny
Instytut Ericsonowski w Łodzi ul.Wioślarska 27 telefon 42-688-48-60
FabrykaRownosci
Posty: 1
Rejestracja: 3 lut 2012, o 17:33

Re: Poszukuję: pomoc psychologiczna

Post autor: FabrykaRownosci » 3 lut 2012, o 17:41

na bieżąco aktualizujemy listę przyjaznych specjalistów na stronie:
http://fabrykarownosci.com - zakładka "pomoc"
(dokłanie to tu: http://fabrykarownosci.com/wptest/?page_id=32 )

pozdrawiam,
Awatar użytkownika
she-lion
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 22
Rejestracja: 20 cze 2012, o 20:04
Lokalizacja: Poznań

Re: Poszukuję: pomoc psychologiczna

Post autor: she-lion » 17 lip 2012, o 23:47

Namiar na psycholożkę LGTB-friendly (współpracowała z Kampanią przeciw homofobii) w Poznaniu:

mgr Małgorzata Remlein
tel. 660-140-488

http://www.malgorzataremlein.pl

gabinet@malgorzataremlein.pl

*psychoterapia
*konsultacje psychologiczne indywidualne, par i rodzin
*pomoc seksuologiczna
Be yourself; everyone else is already taken
TC1
Posty: 6
Rejestracja: 3 wrz 2013, o 09:54

Re: Poszukuję: pomoc psychologiczna

Post autor: TC1 » 3 wrz 2013, o 10:48

POZNAŃ
in_rush pisze:wiem, że temat poruszony dawno, ale:
depresja - grażyna karolczak 501 465 717. doskonała psychoterapeutka. polecam tę samą osobą w przypadku zaburzeń odżywiania (najlepiej jednak bezpośrednio się z nią skontaktować i dopytać).
Skorzystałam z tej rekomendacji, jednak niestety muszę podzielić się negatywną opinią na temat tej psychoterapeutki. Nie mam wystarczających spostrzeżeń, żeby wypowiadać się na temat leczenia depresji przez tę osobę, a zaburzenia odżywiania mnie nie dotyczą, ale mam negatywne wrażenia dotyczące postawy tej osoby wobec tematyki homoseksualności - terapeutka podczas spotkań zachowywała się, jakby zachłysnęła się tą tematyką i nie miała do niej profesjonalnego dystansu, operowała chaotycznie oderwanymi od rzeczywistości stwierdzeniami na ten temat i w każdej negatywnej sytuacji, o której była mowa podczas sesji, na siłę doszukiwała się wpływu orientacji. Odnoszę wrażenie, że ma ona bezkrytyczny stosunek do wszystkiego, co homoseksualne. Jeśli ktoś chce, by jego problem został potraktowany indywidualnie, nieschematycznie tj. nie głównie przez pryzmat jego orientacji, to nie polecam pracy z tą terapeutką. Chcę przy tym podkreślić, że jest to jedynie moja opinia, być może inne osoby, które korzystały lub korzystają z jej pomocy, mają odmienne spostrzeżenia.
droieem
Posty: 7
Rejestracja: 15 maja 2011, o 00:40

Czy ktoś może polecić psychologa? Poznań

Post autor: droieem » 2 lis 2013, o 01:14

Hej Dziewczyny,
Szukam psychologa w Poznaniu, przydałby się ktoś sprawdzony. Czy któraś z Was może z ręką na sercu kogoś polecić? Będę baaardzo wdzięczna...Przede wszystkim - wiadomo - lgbt friendly, albo i nie tylko friendly ale i majacy jakas wiedze na ten temat, no i poza tym taki, ktory faktycznie umie pomoc. Pozdrawiam wszystkie forumowiczki!
merci
Posty: 5
Rejestracja: 30 wrz 2010, o 13:59

Re: Poszukuję: pomoc psychologiczna

Post autor: merci » 5 maja 2014, o 09:01

Niestety ja również nie polecam Grażyny Karolczak. Skorzystałam z rekomendacji KK i starałam się korzystać z jej pomocy, ale spotkania z nią bardziej mi zaszkodziły niż pomogły. MIałam poczucie, że terapeutka ta jest totalnie przywiązana do swojej własnej wizji, którą stworzyła sobie w czasie pierwszych kilku spotkań. Miałam problemy w związku, ale nie chciałam zrywać, a ona nieustannie mnie do tego pchała podkopując moje poczucie wartości i kierując mnie ku wizji rozstania mimo, że ani ja ani moja partnerka tego nie chciałyśmy. Wiele jej komentarzy było dla mnie bolesnych i krzywdzących. Po tej terapii długo dochodziłam do siebie... więc stanowczo wam ją odradzam. Rzeczywiście jest ona zachłyśnięta problematyką LGBT, ale traktuje ją bardzo schematycznie. Jeśli miałabym kogoś polecać to pracownię HUMANI, byłam kiedyś razem z partnerką na ich dniac otwartych i byłyśmy b. ciepło przyjęte. Szczególnie kompetentna wydawała mi się założycielka tej placówki Anna Król Kuczkowska. Oni też ostatnio mieli bardzo fachowe seminarium na temat psychoterapii dla osób LGBT, dobrze poprowadzone i absolutnie LGBT friendly. NIgdy jednak nie chodziłam na terapię do nich. Sama po porażce, opisywanej powyżej trafiłam do p. Anny Kanert i jestem z niej bardzo zadowolona. Dla niej istnieją ludzie i ich problemy, a nie etykietki i to mi chyba bardzo odpowiada. Polecam ją wam, tel. 48 609 12 16 25
1day1way
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 12
Rejestracja: 19 gru 2012, o 15:02

Re: Poszukuję: pomoc psychologiczna

Post autor: 1day1way » 8 maja 2014, o 22:42

Mogę polecić psychiatrę Tadeusza Pietrasa. Przyjmuje w Pabianicach.
Może się komuś przyda. Pacjenci go chwalą i do tego homo/bi jest dla niego normalne :) oczywiście hetero też ;)
A wymienionego wyżej w linku z FR Andrzeja Śliwerskiego też serdecznie polecam :)
"Wielka jest siła słowa pisanego (...) Myśli, które oddychają i słowa, które palą."
Awatar użytkownika
rainles
Posty: 3
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:52
Lokalizacja: Poznań

Re: Poszukuję: pomoc psychologiczna

Post autor: rainles » 31 maja 2014, o 02:36

A ja polecam p. Katarzynę Markowską-Rogulską (Poznań, Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej BALANCE). Opinia moja oraz znajomej. Żadna z nas na spotkaniach z nią nie skupiała się konkretnie i głównie na homoseksualizmie (bo nie to stanowiło "problem"), ale w końcu i tak kwestia ta wynikała - wtedy dało się spotkać cudowny i rzadko spotykany brak jakiejkolwiek homofobii :) Podejście całkowicie w porządku.
merci
Posty: 5
Rejestracja: 30 wrz 2010, o 13:59

Re: Poszukuję: pomoc psychologiczna

Post autor: merci » 16 paź 2014, o 09:14

Jakiś czas temu polecałam wam w Poznaniu Annę Kanert i nadal ją polecam :) Teraz jednak także ja poszukuję pacjentów, ponieważ jestem już na drugim roku kursu psychoterapeutycznego ( w ujęciu psychodynamicznym i systemowym). Pracuję pod stałą superwizją, a że mam na razie małe doświadczenie to prowadzę terapię jedynie za koszt sali i superwizji (30 zł za godzinę zegarową). Do tej pory prowadziłam już kilka terapii z całkiem dobrym skutkiem, poza tym jak wiecie z własnego doświadczenia znam problemy osób homoseksualnych, prowadziłam już także wsparcie w przypadkach b. trudnych coming outów itp. Poza tym prowadziłam terapie związane z zaburzeniami odżywiania i trudności rodzinnych. Superwizja doświadczonych terapeutów daje gwarancję bezpieczeństwa, więc jeśli chcielibyście spróbować to zapraszam do kontaktu.
Marcela
marcelak@wp.pl
RitaVonVon
Posty: 6
Rejestracja: 23 sie 2015, o 22:00

Re: Poszukuję: pomoc psychologiczna

Post autor: RitaVonVon » 23 sie 2015, o 22:30

Dziewczyny, właśnie słyszałam o Empiria w Łodzi - ma któraś własne doświadczenia? Bo przyznam się, żę czuje że powinam isć do psychologa, ale się lękam, więc szukam kogoś miłego...
MarinaFerry
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 25
Rejestracja: 12 lip 2015, o 18:16

Re: Poszukuję: pomoc psychologiczna

Post autor: MarinaFerry » 24 sie 2015, o 13:37

helo,
podobnie jak merci, szukam klientów.

Oferuje profesjonalne wsparcie coachingowe. Pracuje różnymi metodami (włączając w to coaching metafor, foto coaching, racjonalną terapię zachowań).

Pierwsza sesja free, niezobowiązująca (taka dla Was rozpoznawcza), ewentualnie koszt herbaty:)
Akredytowany coach ICF, zdecydowanie LGBT frendly.
Zainteresowanych proszę o kontakt na priv.
Aruna
Posty: 1
Rejestracja: 18 lis 2013, o 21:36

Re: Poszukuję: pomoc psychologiczna

Post autor: Aruna » 5 lis 2015, o 19:49

W Łodzi mogę polecić panią Jolantę Olszycę,przyjmuje w ramach nfz w poradni seksuologii i patologii współżycia i prywatnie.Ale na nfz trza mieć wpierw skierowanie od seksuologa.
No i p.Joanna Olszewska,przyjmuje prywatnie.Obydwie panie sprawdzone :)
MarinaFerry
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 25
Rejestracja: 12 lip 2015, o 18:16

Re: Poszukuję: pomoc psychologiczna

Post autor: MarinaFerry » 9 lis 2015, o 13:33

Kochani!
Pojawiła się II Edycja Bezpłatnego Coachingu przez skype lub bezpośredniego w Poznaniu.
Rekrutacja do 16 listopada 2015.
Polecam!
Szczegóły:
http://absolwencinawalizkach.pl/coaching/
https://www.facebook.com/absolwencinawalizkach/?fref=ts

Naprawdę warto!
robaczek69
Posty: 9
Rejestracja: 6 lip 2015, o 14:45

Re: Poszukuję: pomoc psychologiczna

Post autor: robaczek69 » 14 gru 2015, o 18:12

Gorąco poszukuję psychologa lub psychiatry z Poznania na NFZ! Ktoś, coś?
tamatvie
Posty: 1
Rejestracja: 1 sty 2016, o 18:15

Re: Poszukuję: pomoc psychologiczna

Post autor: tamatvie » 2 sty 2016, o 22:11

A ja Grażynę Karolczak w Poznaniu polecam!
Jestem u niej na terapii, która bardzo wiele mi dała. Po każdej sesji wychodzę z gabinetu z ważnymi pytaniami, które potem we mnie "pracują" i na następnym spotkaniu idziemy dalej.
Też przechodziłam kryzys w związku i mam wręcz odwrotne spostrzeżenia - Karolczak szukała zasobów, tego co silne i wartościowe w moim związku. Bardzo dobrze pokazywała, że czerpię z niego siły i wiele mogę do niego jeszcze wnieść. Była wręcz "strażnikiem". Po każdym spotkaniu wychodziłam pozytywnie nastawiona, przygotowana do układania domowego życia.
Zachwycona LGBT? Nie, raczej zachwycona relacjami między ludźmi i bardzo dużo widząca, co się w nich dzieje, bardzo uważna obserwatorka.
Naprawdę polecam!!!
nikimja
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 285
Rejestracja: 13 lis 2013, o 12:54
Lokalizacja: Poznan

Re: Poszukuję: pomoc psychologiczna

Post autor: nikimja » 1 sie 2016, o 09:52

Gdyby ktoś znał kogoś sprawdzonego w Kutnie, proszę o kontakt.
Wiedza-Radosna
Posty: 4
Rejestracja: 6 gru 2016, o 11:27

Re: Poszukuję: pomoc psychologiczna

Post autor: Wiedza-Radosna » 6 gru 2016, o 11:49

Tu znalazłam dość obszerną listę miejsc prowadzących w Poznaniu pomoc psychologiczną na NFZ:
http://posnaniapsyche.blogspot.com/p/blog-page.html
Słyszałam dobre opinie o p. Grabiec i p. Basińskim z Opolskiej.
Poza tym p. Adamski na Kórnickiej.
Warto się zawsze upewniać, że ma się do czynienia z certyfikowanym psychoterapeutą.
poleventka
Posty: 3
Rejestracja: 16 sie 2016, o 10:01

Re: Poszukuję: pomoc psychologiczna

Post autor: poleventka » 29 sty 2017, o 15:57

Cześć, czy jest tutaj może ktoś, kto korzystał z terapii w Centrum Psychologii Integralnej w Poznaniu? Chętnie poznam opinie i też jakie są koszty terapii w tym miejscu.
kaczorowska01
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2018, o 10:18

Re: Poszukuję: pomoc psychologiczna

Post autor: kaczorowska01 » 16 lip 2018, o 10:20

W Poznaniu byłam ze swoim synem w Instytucie Psychologii i Edukacji Dziecka u Pani psycholog Ewy Gordziej - Niewczyk. Jest bardzo dobrym specjalista w swojej dziedzinie.
Sini00
Posty: 1
Rejestracja: 16 paź 2018, o 12:10

Re: Poszukuję: pomoc psychologiczna

Post autor: Sini00 » 16 paź 2018, o 12:28

Jeśli ktoś poszukuje psychologa w Poznaniu, to ja ze swej strony mogę zarekomendować świetną kadrę w Ośrodek Rozwoju Osobistego Przystań. Byłam zrażona wcześniejszymi doświadczeniami z psychologami. Ten ośrodek poleciła mi koleżanka, która tam chodziła. Stwierdziąłm, co mi szkodzi, skoro samam tam się leczyła, to mogę spróbować. Dobrze zrobiłam, bo wreszcie trafiłam na psucholozkę, która jest przesympatyczna, potrafi sluchać i jest świetna w swoim fachu.
wilka78
Posty: 7
Rejestracja: 1 sie 2017, o 14:41

Re: Poszukuję: pomoc psychologiczna

Post autor: wilka78 » 30 gru 2018, o 19:11

Jeśli chodzi o Łódz mogę wam polecić wspaniałą klinikę Gutkowska , ja w niej uzyskałam pomoc po śmierci mamy, siostra tam z dziećmi do logopedy też chodziła. Mają wiele specjalizacji od pomocy psychologicznej, poprzez terapię małżeństw, seksuologa, logopede. Ale mega skuteczni http://klinikagutkowska.pl/
nikimja
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 285
Rejestracja: 13 lis 2013, o 12:54
Lokalizacja: Poznan

Re: Poszukuję: pomoc psychologiczna

Post autor: nikimja » 30 gru 2018, o 19:43

Bardzo dziękuję, chyba o coś takiego mi chodziło. Skontaktuje sie koniecznie.
Wiedza-Radosna
Posty: 4
Rejestracja: 6 gru 2016, o 11:27

Re: Poszukuję: pomoc psychologiczna

Post autor: Wiedza-Radosna » 22 kwie 2020, o 15:58

Aktualizuję mój wcześniejszy post:
Lista bezpłatnych ośrodków psychoterapii jest teraz tutaj:
http://www.kontrapunkt.pro/p/psychotera ... oznan.html
ODPOWIEDZ