Fryzjer w Poznaniu

woj. wielkopolskie, woj. łódzkie
pastelelfboy
Posty: 4
Rejestracja: 27 wrz 2015, o 09:17

Fryzjer w Poznaniu

Post autor: pastelelfboy » 27 wrz 2015, o 09:51

Sprawa niby błaha, a jednak - znalezienie fryzjera, który w ogóle zgodzi się ściąć mi włosy tak jak chcę okazuje się nie lada problemem.
Mieszkam w Poznaniu od trzech lat, a żeby odświeżyć fryzurę muszę za każdym razem wracać do rodzinnego miasta. Problem tkwi w tym, że mam włosy ścięte na krótko, na tyle krótko, że fryzjerzy uznają to za "męską" fryzurę (cokolwiek by to nie znaczyło) i odmawiają (!) mi jej wykonania. W Poznaniu byłam u dwóch fryzjerów - kiedy jednej wyjaśniłam, co chciałabym zrobić z włosami, zwyczajnie się nie zgodziła, mówiąc że to będzie "za krótko" (za krótko na co? tego nie wie nikt). Z kolei drugiemu fryzjerowi przyniosłam konkretne zdjęcie i choć ściął mi włosy w taki kształt jaki chciałam, to i tak zostawił je zdecydowanie za długie, a na moje prośby żeby je jeszcze skrócił odmawiał, wymawiając się tym że wtedy cała fryzura "się rozsypie" (chociaż osoba na zdjęciu które przyniosłam, miała je znacznie krótsze) i będzie zbyt "chłopięca".

W moim rodzinnym mieście przeszłam przez naprawdę wielu fryzjerów, zanim znalazłam tego, który realizował moje prośby bez (prawie) ani jednego komentarza, i szczerze mówiąc nie chcę znów spędzić roku na przechodzeniu tego samego w Poznaniu. Stąd moje pytanie: Czy ktoś może polecić jakiegoś fryzjera w Poznaniu, który nie odmawia wykonania wybranej fryzury wymawiając się tym, że jest zbyt "męska"? Byłabym naprawdę wdzięczna za pomoc!
Awatar użytkownika
zosia24
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 10527
Rejestracja: 10 lut 2010, o 20:20

Re: Fryzjer w Poznaniu

Post autor: zosia24 » 27 wrz 2015, o 10:23

A to dziwne, fryzjer nie moze odmowic wykonania "meskiej" fryzury :lol:

Pokazesz zdjecie?
żyj na swój sposób, a nie według instrukcji innych...
pastelelfboy
Posty: 4
Rejestracja: 27 wrz 2015, o 09:17

Re: Fryzjer w Poznaniu

Post autor: pastelelfboy » 27 wrz 2015, o 18:54

Zdjęcia nie mam, bo fryzurę robiłam zaraz przed wakacjami, a potem przez ciągłe wyjazdy nie miałam kiedy jej odświeżyć; i dopiero w zeszłym tygodniu właśnie wybrałam się do wspomnianej fryzjerki, która ścięła mi tylko końcówki. W efekcie fryzura wcale nie wygląda tak jak miała :? Ale nie jest jakaś wymyślna, mam po prostu krótkie włosy ścięte w asymetryczną grzywkę schodzącą na prawo, a po lewej i z tyłu zgolone prawie do zera. A raczej taką miałam; po nadmiernie ostrożnym cięciu wspomnianej fryzjerki włosy nadal są za długie i w efekcie nie chcą się utrzymywać po jednej stronie i ciągle opadają, zakrywając zgolony bok. Stąd moja frustracja i decyzja, żeby zapytać tutaj, czy ktoś nie mógłby mi pomóc :(

Teoretycznie fryzjer odmówić konkretnego cięcia nie może, ale w praktyce nie ma łatwo :/ Daleko nie szukając, właśnie w trakcie zeszłotygodniowej wizyty odbyłam następującą rozmowę: "Może pani ściąć więcej, jak już mówiłam, fryzura była robiona trzy miesiące temu, więc sporo odrosło" "Więcej? Ale niee, jak to tak? Jest pani pewna?" "Tak, jestem pewna" "Ale gdzie tam, będą panią mylić z mężczyzną z daleka, jak to będzie wyglądało?" "Proszę pani, już miałam taką fryzurę i byłam zadowolona" "No dobrze *tutaj jeszcze mocniej pracuje nad końcówkami, ścinając może milimetr więcej niż przed rozmową* czy o coś takiego pani chodziło?" "A nie możnaby jeszcze trochę krócej?" "Nie no przykro mi, ale więcej już się nie da, będzie za krótko." Po przekonaniu jej, że jednak się da, znów popracowała nad wyrównywaniem końcówek i nie mogła zrozumieć, że nie o to mi chodziło, więc się poddałam... :roll:
LS-Wasp
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 27
Rejestracja: 5 wrz 2015, o 13:25

Re: Fryzjer w Poznaniu

Post autor: LS-Wasp » 27 wrz 2015, o 20:17

To idź do dobrego męskiego fryzjera (wiesz... nie fryzjera-faceta, tylko fryzjera dla mężczyzn), dla niego chyba nic nie będzie za krótkie ;) :D
pastelelfboy
Posty: 4
Rejestracja: 27 wrz 2015, o 09:17

Re: Fryzjer w Poznaniu

Post autor: pastelelfboy » 27 wrz 2015, o 22:14

Wiem, że to zabrzmi głupio, ale.... to tak można? :o
LS-Wasp
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 27
Rejestracja: 5 wrz 2015, o 13:25

Re: Fryzjer w Poznaniu

Post autor: LS-Wasp » 28 wrz 2015, o 11:34

A czemu nie? :P Powiesz, jaka jest sytuacja i pewnie bez problemu Cię zetnie :)
Mam znajomą, która jest typowo męskim fryzjerem (jak jest zakład fryzjerski, to jest on podzielony na dwa z osobnymi wejściami, jedna część jest dla mężczyzn, druga dla kobiet i znajoma pracuje w tej pierwszej) i do niej też tam czasami przychodzą kobiety (tylko, że to nie w Poznaniu akurat) :) No i ona sama jest zawsze króciutko "na chłopca" ścięta :)
pastelelfboy
Posty: 4
Rejestracja: 27 wrz 2015, o 09:17

Re: Fryzjer w Poznaniu

Post autor: pastelelfboy » 28 wrz 2015, o 20:48

Oo, nie miałam pojęcia, ogromne dzięki! W takim razie następnym razem wybiorę się do jakiegoś męskiego fryzjera i mam nadzieję, że tym razem się uda. Ale gdyby ktoś z Poznania jeszcze na ten temat trafił i był w stanie polecić kogoś konkretnego, chętnie przyjmę wszystkie sugestie :)
Jeszcze raz dzięki!
DoriDae
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 24 sie 2013, o 01:24

Re: Fryzjer w Poznaniu

Post autor: DoriDae » 25 paź 2015, o 19:44

Ja akurat też jestem tylko na studia w Poznaniu i też szukałam dla siebie fryzjera... Pierwsza fryzjerka, kiedy usłyszała, że chcę "trochę chłopięco", dla lepszego wyobrażenia, od razu się nachmurzyła. "Aż tak?" Zapytała, a ja wielkie oczy. No i mnie beznadziejnie ścięła. Potem byłam dwa razy u innej, ale nie byłam do końca zadowolona - stawiam sobie nieco grzywkę do góry, a włosy były zdecydowanie za ciężkie, i dziwnie ścięte... Hm. W każdym razie ostatnio byłam w City Center w Rossmanie - u takiej nieco puszystej pani. Wcześniej też w Rossmanie, ale u drugiej. : D Ta nieco puszysta obcięła mnie tak jak chciałam, skrytykowała poprzednią (co za paradoks), włosy ledwo łapię w palce przy uchu, a nic nie mówiła, więc chyba nie ma oporów. W sumie wyglądała na zadowoloną.

Dopiero raczkuję, jeśli chodzi o fryzjerów w Poznaniu, ale wyszłam zadowolona i pani się ciąć nie bała, więc piszę!
misia1996
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 14 sie 2015, o 11:56

Re: Fryzjer w Poznaniu

Post autor: misia1996 » 30 paź 2015, o 22:30

Jestem fryzjerką w Poznaniu także jeśli szukasz fryzjerki która zrobi Ci włosy tak jak sobie życzysz to po prostu przyjdz do mnie :)
pozdrawiam.
Awatar użytkownika
wilczek
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 51
Rejestracja: 16 kwie 2014, o 17:57

Re: Fryzjer w Poznaniu

Post autor: wilczek » 14 wrz 2016, o 16:18

Poratuje ktoś i poleci na szybko jakiegoś fryzjera w Poznaniu, który za bardzo mnie nie skrzywdzi? (najlepiej w części miasta od strony lotniska, żebym za bardzo się nie pogubiła jadąc :) )
ODPOWIEDZ