Legalizacja związku wg polskiego prawa NOTARIUSZ

woj. zachodniopomorskie, woj. dolnośląskie, woj. lubuskie
Skrzydlata87

Legalizacja związku wg polskiego prawa NOTARIUSZ

Post autor: Skrzydlata87 » 7 lut 2020, o 22:47

Witam was wszystkie.
Mam pytanie, gdyż od pewnego czasu z moją partnerką zastanawiamy się jak zalegalizować związek. A może ułatwić sobie życie. Póki jest się młodym za dużo o tym się nie myśli. 7 lat razem, wspólne mieszkanie. Oświadczyny 4 lata temu. Żyjemy w Niemczech, gdzie spokojnie mogłyśmy zalegalizować ten związek. Ale uparłam się, że zrobimy to w Polsce kiedy wejdzie ustawa o związkach partnerskich. Pomijając fakt, że Polska i tak nie uznaje tych związków więc bylby to mało znaczący dokument. W Polsce, bo tu chcemy żyć. Tu są nasze rodziny, które na akceptują, tu są znajomi, którzy nas wspierają .Po powrocie nadal chcemy mieszkać razem i żyć. Więc mam dość czekania na polską ustawę. Tracę nadzieję, że kiedyś wejdzie w życie. Póki co czytam o rozwiązaniu u notariusza. Takie rozwiązanie było głośne wśród pary gejów z Krakowa, którym udało się zawrzeć coś na wzór spółki cywilnej. Mnie interesuje ewentualna zmiana nazwiska na podwójne z wzajemnością, kwestia pełnomocnictwa w sprawach urzędowych, medycznych czy finansowych. Z bankiem idzie to załatwić bez notariusza. Ale myślę, że zbiór takich umów łatwiej zrobić u notariusza. Lex Ursulus kancelaria z Wrocławia proponuję coś takiego. Posiadają w ofercie też regulacje kwestii majątku wspólnego, wypracowanego wraz z partnerem przez okres trwania związku.
Moje pytania:
1. Czy któraś z was ma podobne doświadczenie?
2. Jeśli tak, to jakiego notariusza w rejonie Dolny Śląsk ewentualnie Opole jesteście w stanie polecić? Takiego, który bez zgrzytu przyjmie parę homoseksualnych fajnych dziewczyn.
3. Na jakie rozwiązania zdecydowałyscie się wy? I jakie były skutki tych rozwiązań? Ułatwiło? Czy może wręcz odwrotnie jest to dokument nie respektowany np przez niektórych lekarzy, albo na poczcie przy odbieraniu paczki partnerki 🤔😏?
To tyle. Liczę na konstruktywne rady.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ