Nowa Sól

woj. zachodniopomorskie, woj. dolnośląskie, woj. lubuskie
Awatar użytkownika
rabka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 73
Rejestracja: 11 lip 2005, o 00:00
Lokalizacja: z księżyca

Nowa Sól

Post autor: rabka » 27 sty 2008, o 16:52

A może ktoś z Nowej Soli tutaj zagląda? Pozdrawiam
Jesteś władcą świata jeżeli umiesz się śmiać...
motylemjestem
Posty: 4
Rejestracja: 7 lip 2008, o 02:00

Post autor: motylemjestem » 31 sie 2008, o 22:41

...
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2008, o 20:53 przez motylemjestem, łącznie zmieniany 1 raz.
Pina86
Posty: 1
Rejestracja: 31 sie 2008, o 02:00

hej

Post autor: Pina86 » 1 wrz 2008, o 13:13

ja tez jestem z Nowej Soli:)
motylemjestem
Posty: 4
Rejestracja: 7 lip 2008, o 02:00

Post autor: motylemjestem » 1 wrz 2008, o 19:52

...
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2008, o 20:52 przez motylemjestem, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rabka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 73
Rejestracja: 11 lip 2005, o 00:00
Lokalizacja: z księżyca

Post autor: rabka » 11 wrz 2008, o 19:51

super już myślałam, że nikogo z NS tutaj nie ma;):) To może któregoś pięknego dnia gdzieś się spotkamy?
Jesteś władcą świata jeżeli umiesz się śmiać...
motylemjestem
Posty: 4
Rejestracja: 7 lip 2008, o 02:00

Post autor: motylemjestem » 12 wrz 2008, o 21:19

...
stoprocentbansu
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 27
Rejestracja: 13 gru 2009, o 01:00

Post autor: stoprocentbansu » 13 gru 2009, o 21:31

O jak fajnie że NS daje o sobie znaki;D
co prawda ja nie z Soli ale 20km od ;)
:cool:
zapisane_na
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 31
Rejestracja: 10 sty 2013, o 23:17

Re: Nowa Sól

Post autor: zapisane_na » 5 kwie 2013, o 14:19

Czy panie 35+ jeszcze tu zaglądają?Jeśli nie z Nowej Soli(bo tu wszystkie panie takie pochowane :wink: )to może z Kożuchowa,Nowego Miasteczka albo Bytomia Odrzańskiego?Wiosna za progiem,może umówimy się na jakiś spacer,wycieczkę rowerową czy zwyczajową kawę? :)
meteoproteo
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 6 sty 2013, o 17:43

Re: Nowa Sól

Post autor: meteoproteo » 23 kwie 2013, o 17:19

zapisane_na pisze:Czy panie 35+ jeszcze tu zaglądają?Jeśli nie z Nowej Soli(bo tu wszystkie panie takie pochowane :wink: )to może z Kożuchowa,Nowego Miasteczka albo Bytomia Odrzańskiego?Wiosna za progiem,może umówimy się na jakiś spacer,wycieczkę rowerową czy zwyczajową kawę? :)
Nie ma żadnej konieczności abyś tłukła się rowerem po bezdrożach czy wlewała w siebie hektolitry zwyczajowej kawy.
zapisane_na
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 31
Rejestracja: 10 sty 2013, o 23:17

Re: Nowa Sól

Post autor: zapisane_na » 23 kwie 2013, o 23:41

meteoproteo pisze:Nie ma żadnej konieczności abyś tłukła się rowerem po bezdrożach czy wlewała w siebie hektolitry zwyczajowej kawy.
Rowerowe przejażdżki to dla mnie przyjemność nie konieczność,to samo mogę powiedzieć o kawie.
Preferujesz inne rozrywki,powodzenia w ich realizacji :wink:
meteoproteo
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 6 sty 2013, o 17:43

Re: Nowa Sól

Post autor: meteoproteo » 24 kwie 2013, o 22:42

zapisane_na pisze:
meteoproteo pisze:Nie ma żadnej konieczności abyś tłukła się rowerem po bezdrożach czy wlewała w siebie hektolitry zwyczajowej kawy.
Rowerowe przejażdżki to dla mnie przyjemność nie konieczność,to samo mogę powiedzieć o kawie.
Preferujesz inne rozrywki,powodzenia w ich realizacji :wink:
Z jazdą rowerem w pełni się zgadzam, szczególnie gdzieś w przyjemnej okolicy, niekoniecznie po ugorach. Kawa chyba bywa przereklamowana, chociaż latte jest ok.
Dbaj o siebie.
Buenas noches.
Con Dios.
zapisane_na
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 31
Rejestracja: 10 sty 2013, o 23:17

Re: Nowa Sól

Post autor: zapisane_na » 24 kwie 2013, o 23:31

meteoproteo pisze: Z jazdą rowerem w pełni się zgadzam, szczególnie gdzieś w przyjemnej okolicy, niekoniecznie po ugorach. Kawa chyba bywa przereklamowana, chociaż latte jest ok.
Jedną z najbardziej przyjemnych tras rowerowych jest Ścieżka Przyrodniczo-Leśna„Łęgi Nadodrzańskie" oraz bardziej cywilizowana trasa Nowa Sól-Siedlisko-Sława.Spróbuj kiedyś,nawet ugory nie bolą :wink:
Preferuję czarną kawę,ale z czystym sumieniem mogę polecić Azzurrocafe na ul.Szerkiej gdzie podają najcudowniejsze smaki "podróbek kawowych" np.kawę mleczną z syropem waniliowym i cynamonem.A jakie tam mają czekolady i naleśniki ach :)

Pozdrawiam.
meteoproteo
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 6 sty 2013, o 17:43

Re: Nowa Sól

Post autor: meteoproteo » 25 kwie 2013, o 23:21

Jedną z najbardziej przyjemnych tras rowerowych jest Ścieżka Przyrodniczo-Leśna„Łęgi Nadodrzańskie" oraz bardziej cywilizowana trasa Nowa Sól-Siedlisko-Sława.Spróbuj kiedyś,nawet ugory nie bolą :wink:
Preferuję czarną kawę,ale z czystym sumieniem mogę polecić Azzurrocafe na ul.Szerkiej gdzie podają najcudowniejsze smaki "podróbek kawowych" np.kawę mleczną z syropem waniliowym i cynamonem.A jakie tam mają czekolady i naleśniki ach :)

Pozdrawiam.[/quote]

Hej,
dzięki za lokalne info i sugestie krajoznawcze. Łęgi wyglądają bardzo malowniczo, przynajmniej na zdjęciach bo osobiście jeszcze tam nie dotarłam, a że Odrę znam z innych terenów to być może kiedyś się tam wybiorę. Podobno w okolicy portu jest wypożyczalnia sprzętu wodnego, ale tam nie byłam więc nie wiem na ile to info jest zgodne z rzeczywistością. Park Krasnala to nie mój przedział wiekowy więc sobie raczej odpuszczę.
Zrobiłaś rewelacyjną reklamę Azzuro cafe więc może po nadchodzącej majówce będę miała tam okazję szeroko się ugościć. Z miejscowych lokali znam tylko Pierino i gdyby ktoś przejezdny zapytał mnie gdzie warto się wybrać na drobne przystawki w okolicy, to z czystym sumieniem poleciłabym to miejsce :wink:
Ok, robi się późno, dobrej nocy
zapisane_na
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 31
Rejestracja: 10 sty 2013, o 23:17

Re: Nowa Sól

Post autor: zapisane_na » 26 kwie 2013, o 15:03

Rozumiem,że skoro nie dotarłaś w okolice portu to nie jesteś nowosolanką?
Nie wiem jak wygląda sparawa wynajmu sprzętu wodnego,wcześniej dostęp np.do kajaków miała tylko młodzież z klubu sportowego.Gdybym miała chęć pokorzystać z uroków Odry wybrałabym się raczej do Starej Wsi.W tamtejszej Stanicy można wynająć to i owo.Na pobliskich łąkach można pojeździć także konno.Świetne miejsce na relaks.
Jeśli chodzi o Park Krasnala zdaje się,że to miejsce mocno już "kultowe" w Nowej Soli :wink: Mimo,że należe do grupy kobiet 35+ to jakoś lubię ten dziecięcy świat.W tygodniu cisza i spokój.Latem można zjeść tam przepyszne lody z automatu takie jakie pamiętam jeszcze z dzieciństwa :) Zwierzaki,zieleń wokół...
Interesująca jest też Kacza Górka,do tej pory trochę dzika,z ławeczkami malowniczo ustawionym nad brzegiem stawu.Teraz trwa przebudowa tego zapomnianego miejsca,i troche sie boję czy będzie tam podobnie klimatycznie.Ale warto tam pospacerować.
Mam nadzieje,że podpowiedzi się przydadzą?
meteoproteo
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 6 sty 2013, o 17:43

Re: Nowa Sól

Post autor: meteoproteo » 26 kwie 2013, o 22:45

Nie, nie pochodzę i nie mieszkam w Nowej Soli. Miejsca, o których wspominasz, znam z nazwy i jakoś Łęgi i Stara Wieś do mnie przemawiają. Trasa rowerowa Nowa Sól- Sława jest raczej poza moimi możliwościami rowerowymi, chociaż kiedyś przerobiłam podobny przebieg i jakoś byłam w stanie w miarę normalnie iść po tym jak zsiadłam z siodełka rasowego Wigry 3.
Ogólnie mam nadzieję, że w najbliższych tygodniach będę miała więcej możliwości i okazji na to aby częściej przebywać poza miastem. I jak jeżdżę po okolicznych lasach państwowych to mam wrażenie, że nie tylko ja bo jeszcze się nie zdarzyło, żebym kogoś po drodze nie spotkała.
Do kultowego miejsca miałam zabrać moją siostrzenicę, ale że ona ostatnio nigdzie się nie rusza bez mamusi i tatusia to idea jakoś podupadła. Babcia czasem na nowo przeżywa klimakterium także nie jest za dobrą negocjatorką w tej kwestii :wink: Czyli zakrawa na to, ze lodów z automatu, które polecasz raczej nie spróbuję. A szkoda bo lubię wykłady 5-latki na temat np piękna itp. bo dosyć często serwuje teksty o filozoficznym zabarwieniu :wink:
Ogólnie dziękuję za podpowiedzi i sugestie co do ciekawych miejsc w okolicy. Widzę, że jesteś otrzaskana w tej tematyce i pewnie z łatwością mogłabyś konkurować z niejednym starym wilkiem z PTTK :wink:
Pozdrawiam.
zapisane_na
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 31
Rejestracja: 10 sty 2013, o 23:17

Re: Nowa Sól

Post autor: zapisane_na » 27 kwie 2013, o 13:05

Jaka szkoda,że nie z Nowej Soli.Miałam cichą nadzieję,że może jednak.No cóż,zdaje się że panie nowosolanki uparcie postanowiły tkwić w ukryciu :wink:
Mam nadzieję,że skorzystasz z moich podpowiedzi i miło spędzisz czas gdziekolwiek nie tylko na nowosolskich terenach :)
Pozdrawiam.
meteoproteo
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 6 sty 2013, o 17:43

Re: Nowa Sól

Post autor: meteoproteo » 27 kwie 2013, o 21:29

Mam nadzieję,że skorzystasz z moich podpowiedzi- owszem, jak będę miała możliwość i okazję to z chęcią odwiedzę Starą Wieś i Łęgi tak jak lubię
i miło spędzisz czas gdziekolwiek nie tylko na nowosolskich terenach :) - też mam taką nadzieję.
Pozdrawiam.- wzajemnie.
zapisane_na
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 31
Rejestracja: 10 sty 2013, o 23:17

Re: Nowa Sól

Post autor: zapisane_na » 29 kwie 2013, o 20:43

meteoproteo pisze:owszem, jak będę miała możliwość i okazję to z chęcią odwiedzę Starą Wieś
Będąc w Starej Wsi powinnaś koniecznie zahaczyć o Winnice Kinga,gdzie można poddać się degustacji win i popróbować kuchnii regionalnej.Minusem jest,że musiałabyś zorganizować się w większą grupę nie pamiętam dokładnie,ale chyba min.6 osobową.
meteoproteo
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 6 sty 2013, o 17:43

Re: Nowa Sól

Post autor: meteoproteo » 30 kwie 2013, o 19:09

Będąc w Starej Wsi powinnaś koniecznie zahaczyć o Winnice Kinga,gdzie można poddać się degustacji win i popróbować kuchni regionalnej.Minusem jest,że musiałabyś zorganizować się w większą grupę nie pamiętam dokładnie,ale chyba min.6 osobową.

Dziękuję za dodatkowe info. Z grupą min. 6 osobową może być problem bo planowałam wybrać się tam w mniejszym gronie, chyba że plany będą musiały ulec zmianie przez np niespodziewane załamanie pogody. Z tego co się orientuję jedynie na południu w najbliższych dniach ma być majowo, reszta kraju bez pogodowego szału.
Pozdrawiam i życzę miłego 1 weekendu majowego. Pewnie lokalnie będą organizowane jakieś imprezy w plenerze więc może warto skorzystać z oferty.
zapisane_na
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 31
Rejestracja: 10 sty 2013, o 23:17

Re: Nowa Sól

Post autor: zapisane_na » 30 kwie 2013, o 21:11

meteoproteo pisze:Dziękuję za dodatkowe info. Z grupą min. 6 osobową może być problem bo planowałam wybrać się tam w mniejszym gronie, chyba że plany będą musiały ulec zmianie przez np niespodziewane załamanie pogody. Z tego co się orientuję jedynie na południu w najbliższych dniach ma być majowo, reszta kraju bez pogodowego szału.
Pozdrawiam i życzę miłego 1 weekendu majowego. Pewnie lokalnie będą organizowane jakieś imprezy w plenerze więc może warto skorzystać z oferty.
Bardzo proszę :)
Grupę 6 osobową możesz ewentualnie zamienić na zwiedzanie-randkę maja taką ekskluzywną opcję dla par :wink:
Pogoda może nie upalna,ale zapowiada się dość spokojnie.Imprez plenerowych w Nowej Soli sporo,ale unikam takich spędów.Wybieram się nad jezioro,słońce,szum trzciny na wietrze,plusk wody i ja na mojej ulubionej ławeczce z książką :) A że weekend długi to będzie czas na rower,spacer i spotkania towarzyskie :D
Także udanego!
zapisane_na
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 31
Rejestracja: 10 sty 2013, o 23:17

Re: Nowa Sól

Post autor: zapisane_na » 6 maja 2013, o 22:05

Majówka juz za nami hmm,a ja dalej ciągnę orkę na ugorze :D OK,próbuje dalej :wink:
Czy któraś z pań wybiera się na Święto Solan?Na któryś z koncertów,do "parku rozrywki" na Kaczej Górce...?Gdziekolwiek,na cokolwiek?
meteoproteo
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 6 sty 2013, o 17:43

Re: Nowa Sól

Post autor: meteoproteo » 9 maja 2013, o 14:10

Hm.... no mam nadzieję, że się nie zaorasz.
zapisane_na
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 31
Rejestracja: 10 sty 2013, o 23:17

Re: Nowa Sól

Post autor: zapisane_na » 11 maja 2013, o 22:44

meteoproteo pisze:Hm.... no mam nadzieję, że się nie zaorasz.
Nie rozumiem skąd ta złośliwość :?:

Upór okazał się bardzo owocny :) Nie miałam pojęcia,że tyle nas wokół :D

Pozdrawiam wszystkie zaglądające tu panie :wink:
meteoproteo
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 6 sty 2013, o 17:43

Re: Nowa Sól

Post autor: meteoproteo » 12 maja 2013, o 21:44

Nie było w tym żadnej złośliwości, w zamiarze miało to być bez urazy i lekko żartobliwie, ale widocznie chybiony.
Miło, że starania okazały się owocne, choćby w minimalnie większym gronie zazwyczaj bywa ciekawiej.
W innym przypadku można by się czasem, jak to mówią dzieci, zasmucić :wink:
Pozdrawiam.
zapisane_na
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 31
Rejestracja: 10 sty 2013, o 23:17

Post autor: zapisane_na » 4 kwie 2014, o 22:39

Cisza...Czyli tu nadal sennie? :roll:
Afrodytaaa
Posty: 2
Rejestracja: 4 lis 2014, o 17:53

Re: Nowa Sól

Post autor: Afrodytaaa » 4 lis 2014, o 17:59

Jest tu ktoś jeszcze? :)
zapisane_na
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 31
Rejestracja: 10 sty 2013, o 23:17

Re: Nowa Sól

Post autor: zapisane_na » 14 sty 2015, o 21:02

Afrodytaaa pisze:Jest tu ktoś jeszcze? :)
Same cichutkie nowosolanki :) Na większy odzew nie ma szans :P
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Nowa Sól

Post autor: babette_h » 15 sty 2015, o 20:48

Niedawno przejeżdżałam, ładne okolice. ;)
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
zapisane_na
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 31
Rejestracja: 10 sty 2013, o 23:17

Re: Nowa Sól

Post autor: zapisane_na » 19 sty 2015, o 22:58

babette_h pisze:Niedawno przejeżdżałam, ładne okolice. ;)

Podobno :)
Mnie też urzekają,ale ja zasiedziała w tych krajobrazach jestem od zawsze,wiec bardzo sentymentalne to chyba spojrzenie :)
zapisane_na
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 31
Rejestracja: 10 sty 2013, o 23:17

Re: Nowa Sól

Post autor: zapisane_na » 22 kwie 2015, o 23:54

Witam,postanowiłam ożywić wątek :lol:
Ciepło się zrobiło i szukam współtowarzyszki spacerowo-rowerowej.Jakaś chętna? 8)
ODPOWIEDZ