KATOWICE- mieszkanie

woj. śląskie, woj. opolskie, woj. świętokrzyskie
Awatar użytkownika
berenjena
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 82
Rejestracja: 30 kwie 2007, o 00:00
Lokalizacja: sraków

KATOWICE- mieszkanie

Post autor: berenjena » 3 lip 2010, o 12:52

Nie mam pojęcia gdzie jest właściwsze miejsce na ten temat, więc pytam tu, no bo Katowice.

Drogie foremki, przenoszę się do Katowic, szukam mieszkania, współlokatorek, informacji o wolnym pokoju, najchętniej w jakimś mieszkaniu blisko Mikołowskiej/Raciborskiej, choć nie jest to konieczne, najchętniej oczywiście- jak najtaniej, najchętniej z osobami, którym nie przeszkadza sporadyczny zapach terpentyny itp. Zależy mi na tym, żeby trafić do mieszkania z osobami, z którymi będzie mi się mieszkało swobodnie i bez głupich podchodów i sytuacji, kiedy trzeba udawać, że ta koleżanka co przyszła do mnie to nie jest tylko koleżanka :?

Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek pomoc.
yuviell
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 19
Rejestracja: 11 sty 2010, o 22:04

Re: KATOWICE- mieszkanie

Post autor: yuviell » 20 lip 2010, o 20:39

O, właśnie chciałam zakładać podobny temat :)
Razem z moją połówką przenosimy się właśnie na studia, z tym, że ja mam wydział w Sosnowcu, a Ona w Katowicach i nie wiemy za bardzo jak to pogodzić, ale akademiki nie wchodzą w rachubę.. Więc zostaje mieszkanko :) Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - pisać! ;)
Z tego, co wiem, to samochodem wychodzi jakieś niecałe pół godziny z jednego wydziału ŚUM Sosnowiec-->Katowice, ale nie orientujecie się może dziewczyny, jak wygląda sprawa z komunikacją miejską?
Awatar użytkownika
Lotka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 648
Rejestracja: 7 paź 2003, o 00:00

Re: KATOWICE- mieszkanie

Post autor: Lotka » 21 lip 2010, o 20:26

Niestety nigdy nie jechałam do Sosnowca autobusem i nie mogę się ustosunkować ;)
Polecam wyszukiwarkę połączeń KZK GOP http://rozklady.kzkgop.pl/index.php Jest świetna :)
miedzy-slowami
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 51
Rejestracja: 20 lut 2009, o 01:00

Re: KATOWICE- mieszkanie

Post autor: miedzy-slowami » 22 lip 2010, o 00:21

berenjena niestety Tobie nie pomogę, ale może w ogłoszeniach też warto coś wrzucić...

yuviell
połączenie Katowice - Sosnowiec jest bardzo dobre... najszybszy autobus to chyba 807 na tej trasie...
Jednak ja chyba na Waszym miejscu rozejrzałabym się za czymś w Sosnowcu (jest taniej niż w Kato)... Albo w połowie drogi ;) W sensie, że nie na Pogonii tylko gdzieś aby obie musiały dojeżdżać ;) Chociaż... to chyba nienajlepszy pomysł bo każda będzie musiała ponosić dodatkowe koszty na bilet...
Albo zamieszkajcie w mieście gdzie będzie studiowała ta co ma cięższe/bardziej czasochłonne studia (o ile można to tak rozgraniczyć), albo która jest bardziej pilna i częściej będzie na tej uczelni przebywać ;)

Czytam co napisałam i sama się z tego śmieje co chciałam przekazać, ale cóż... późno godzina, człowiek zmęczony pracą i pogodą - to może w jakiś sposób mnie tłumaczy ;)
"Bądź sobą, zwłaszcza nie udawaj uczucia.
Ani też nie podchodź cynicznie do miłości"
Awatar użytkownika
_metz_
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 47
Rejestracja: 13 sty 2010, o 20:54

Re: KATOWICE- mieszkanie

Post autor: _metz_ » 21 sie 2010, o 17:17

yuviell pisze:Z tego, co wiem, to samochodem wychodzi jakieś niecałe pół godziny z jednego wydziału ŚUM Sosnowiec-->Katowice, ale nie orientujecie się może dziewczyny, jak wygląda sprawa z komunikacją miejską?
Jeżeli zamierzasz kursować między Ligotą, a Sosnowcem, to nie polecam. Jedyne bezpośrednie połączenie z Ligoty to 154, inaczej pozostają przesiadki w centrum, lekko możesz liczyć 45 minut na dojazd do miasta, a w Sosnowcu zajęcia są na Pogoni (Kasztanowa, Narcyzów), Dandówce (Jedności) i na Jagiellońskiej (czyli każde w innej części miasta), więc może się okazać, że to nie będzie koniec podróży. Trzeba też się liczyć z tym, że w godzinach szczytu korki zdarzają się nawet na autostradzie, nie wspominając o samych Katowicach, trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość i coś na uspokojenie :wink: .
Nie wiem niestety jak to wygląda w Katowicach, jeżeli zajęcia są głównie na Ligocie, to chyba najlepszym wyjściem byłoby mieszkanie na Pogoni, Twoja dziewczyna będzie miała dobry dojazd do Kato(154 jedzie tylko przez Pogoń) i Ty nie będziesz miała problemu z dotarciem na zajęcia (tramwaj 26 i 27),a po jakimś czasie może znajdzie się w grupie jakaś zmotoryzowana istota z Kato, która da się namówić na bycie Twoim szoferem i będziecie mogły się przeprowadzić.
Awatar użytkownika
szada
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 74
Rejestracja: 22 maja 2010, o 16:38
Lokalizacja: slask.

Re: KATOWICE- mieszkanie

Post autor: szada » 7 wrz 2010, o 16:04

mieszkanie na Śląsku charakteryzuje się tym ze nawet mieszkając nie w mieście w którym studiujesz znajdziesz coś dla siebie.
Ostatnio coraz więcej osób homo zamieszkuje 1000lecie w Katowicach niedługo to będzie tęczowe osiedle ;p A a propo szukania mieszkania, po znajomości nic nie załatwie na dużo aktualnych ogłoszeń jest na gumtree.pl w zakładce katowice. I nie ograniczajcie sie tylko do szukania w katowicach bo patrzcie na bytom, sosnowiec, dąbrowe górniczą zewsząd dojedziecie gdzie trzeba ;) a jak juz troche pomieszkacie bedziecie wiedziec gdzie Wam lepiej ;)
skinflower
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 37
Rejestracja: 14 lut 2010, o 15:07

Re: KATOWICE- mieszkanie

Post autor: skinflower » 7 wrz 2010, o 16:33

szada pisze:Ostatnio coraz więcej osób homo zamieszkuje 1000lecie w Katowicach niedługo to będzie tęczowe osiedle ;p
noż cholera, gdybym o tym wiedziała wcześniej to bym się wypięła na piękne mieszkanko na Zawodziu! ;p
Awatar użytkownika
szada
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 74
Rejestracja: 22 maja 2010, o 16:38
Lokalizacja: slask.

Re: KATOWICE- mieszkanie

Post autor: szada » 8 wrz 2010, o 16:12

Zauważam również ostatnio duże migracje na Wolności w Chorzowie ;) Najsmutniejsze jest to, że % homomieszkańców nie przekłada się nijak na tolerancje innych. Berenjena a na co Wy w końcu się zdecydowałyście?
lizandraa
Posty: 6
Rejestracja: 21 mar 2010, o 15:36

Re: KATOWICE- mieszkanie

Post autor: lizandraa » 11 wrz 2010, o 10:18

szada pisze:Ostatnio coraz więcej osób homo zamieszkuje 1000lecie w Katowicach niedługo to będzie tęczowe osiedle ;p
Może jakiś klub lokatora założymy? BTW, nie zauważyłam jakichś tłumów pod blokiem:p Tylko ja ze swoją Połówką dumnie za rączkę spaceruję:]
Awatar użytkownika
berenjena
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 82
Rejestracja: 30 kwie 2007, o 00:00
Lokalizacja: sraków

Re: KATOWICE- mieszkanie

Post autor: berenjena » 12 wrz 2010, o 00:55

My w końcu znalazłyśmy mieszkanie w idealnym miejscu i cenie- poszczęściło mi się.
Tak że już nie szukam, dziękuję za dobre chęci i powodzenia życzę wszystkim wciąż szukającym (bardzo wam współczuję).
Awatar użytkownika
szada
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 74
Rejestracja: 22 maja 2010, o 16:38
Lokalizacja: slask.

Re: KATOWICE- mieszkanie

Post autor: szada » 13 wrz 2010, o 11:16

Klub lokatora byłyby super pomysłem czaisz te podpalenia i akcje hooligansów :D sweet :D ja nie mieszkam na 1000leciu więc nie mogę się dołączyć do klubu aczkolwiek dzielnica rewelacyjna :D
Ellli
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 18:24

Re: KATOWICE- mieszkanie

Post autor: Ellli » 15 wrz 2010, o 10:15

szada, cynk z gumtree.pl to był strzał w dziesiątkę ;)

to ja się nieskromnie dołączę do tego tematu. Jeśli ktoś miałby jakiś cynk, że stoi superwypasione mieszkanie 3 pokojowe i tylko czeka na mnie i moją lubą na śląsku (w rozsądnej cenie ;)) to nie pogardzę a wręcz przeciwnie ;)

Dwa pokoje już są dla nas trochę za małe :P
Awatar użytkownika
szada
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 74
Rejestracja: 22 maja 2010, o 16:38
Lokalizacja: slask.

Re: KATOWICE- mieszkanie

Post autor: szada » 18 wrz 2010, o 10:59

Jaka burżuazja ;p A jakie miasto w końcu wybrałyście? Ciężko znaleźć oferty nie agencji nieruchomości :/ bo oni wszedzie sie wpychają a potem trzeba im płacić więcej eh...
Ellli
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 18:24

Re: KATOWICE- mieszkanie

Post autor: Ellli » 18 wrz 2010, o 12:51

Ja ci dam burżuazje (o; byłaby gdybyśmy wynajęły to dwupoziomowe mieszkanie co miałyśmy na oku, mwahahaha. Ale ta niska cena za wynajem była aż za bardzo podejrzana...
mieszkamy w katowicach (o: ja od paru lat, a moja luba od urodzenia (o;
ponieważ mieszkanie "prawie" własnościowe więc koszty nie są jakieś ogromne. Ale 2 pokoje, 2 koty, 2 komputery i praca na codzień w domu w takim małym mieszkaniu jest trochę uciążliwa. A koszty wynajmu jakiegoś biura (pokoju w biurze) równoważą się z wynajmem większego mieszkania i przeznaczenia jednego pokoju na biuro (o;
tylko z tymi biurami nieruchomości to jest totalny absurd. Po pierwsze nie powiedzą wszystkiego, twierdzą że koszty eksploatacji są niewielkie a tak naprawdę przewyższają kwotę wynajmu, żądają do zapłaty miesieczną kwotę wynajmu (w ekstremalnych sytuacjach trzykrotnie tyle), do tego dochodzi kaucja, a i tak mnóstwo dodatkowych niespodzianek potem.
Preferuje wynajem od właścicieli, bo od nich łatwiej prawdę wyciągnąć (choć z tym też różnie bywa).
A nam ogólnie to wszystko jedno jakie miasto. Byle dało się dojechać do dobrejkarmy (o;
Awatar użytkownika
szada
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 74
Rejestracja: 22 maja 2010, o 16:38
Lokalizacja: slask.

Re: KATOWICE- mieszkanie

Post autor: szada » 19 wrz 2010, o 08:39

oferty.net dom.gratka.pl Tutaj można wyłączyć sobie opcje agencji i zostawić tylko prywatne ogłoszenia. Cynku dalej nie mam ale pytam ;) Wszyscy wynajmują teraz kawalerki więc powtórzę - burżuazja ma problem ;P
Ellli
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 18:24

Re: KATOWICE- mieszkanie

Post autor: Ellli » 19 wrz 2010, o 10:53

a oprócz tego jeszcze jest szybko.pl i pare innych. sporo było ogłoszeń na tauzenie w katowicach, ale tam z przyczyn natury rodzinnej mieszkać nie chcę (o;
ja to widzę, że pod wynajem to mieszkania tylko dla studentów są przygotowywane. W mieszkaniach studenckich zazwyczaj fajnie jest, ale tłoczno ;oP
aha i chciałam, żem powiedzieć, że toć to przecież żadna burżuazja babo ;oP to fajność szukać nie tylko dla się ;oP ha!
Awatar użytkownika
szada
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 74
Rejestracja: 22 maja 2010, o 16:38
Lokalizacja: slask.

Re: KATOWICE- mieszkanie

Post autor: szada » 19 wrz 2010, o 15:17

Znajdzcie sobie mieszkanie na Wolności w Chorzowie tutaj się super mieszka ;) A ostatnio dużo mieszkań jest na wynajem i nie takich studenckich bo tutaj studenci nie mają czego szukać ;p
Ellli
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 18:24

Re: KATOWICE- mieszkanie

Post autor: Ellli » 19 wrz 2010, o 15:30

o. no widzisz. to jest ciekawa wskazówka ((o:
w takim razie zawężam zapytanie w tych wszystkich okienkach (o; a wiszą w oknach kartki typu "wynajmę" ? bo nie wiem czy się tam nie przejechać po centrach czy tam nie wiszą jakieś kartki (o;
Awatar użytkownika
szada
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 74
Rejestracja: 22 maja 2010, o 16:38
Lokalizacja: slask.

Re: KATOWICE- mieszkanie

Post autor: szada » 19 wrz 2010, o 15:48

Wynajmę jest na biurach musiałabyś poszukać w necie raczej mieszkaniowych ogłoszeń. Jak bede spacerowała po wolności to porozglądam sie ;)
Ellli
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 18:24

Re: KATOWICE- mieszkanie

Post autor: Ellli » 19 wrz 2010, o 15:51

w necie niestety o wolności cicho sza. Ale nie tracimy nadzieji, szukamy też gdzie indziej żeby nam nic nie uciekło. Ja z moją lubą generalnie zamierzamy się właśnie na wolności wybrać na spacer (o; o i nawet zamierzamy kupić gazetę! (o;
Awatar użytkownika
lilithfair
Posty: 7
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 09:59

Re: KATOWICE- mieszkanie

Post autor: lilithfair » 21 wrz 2010, o 10:49

trzeba będzie wydeptać to mieszkanie i tyle :-)
yuviell
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 19
Rejestracja: 11 sty 2010, o 22:04

Re: KATOWICE- mieszkanie

Post autor: yuviell » 22 wrz 2010, o 16:08

hmm, macie może/znacie kogoś, kto ma 1os. pokój do wynajęcia w Katowicach, względnie w Sosnowcu (chociaż tak by było najlepiej :P)? Niestety opcja mieszkania z (już nie-moją :( ) dziewczyną odpada i muszę znaleźć sobie coś szybciutko, a teraz ciężko..
Awatar użytkownika
lilithfair
Posty: 7
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 09:59

Re: KATOWICE- mieszkanie

Post autor: lilithfair » 23 wrz 2010, o 15:24

jak znajdziemy 4 pokojowe mieszkanie to Ci jeden pokój możemy podnająć hehehehe, ale póki co my też jeszcze dreptamy :(
Kasia795
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 37
Rejestracja: 24 cze 2016, o 12:53

Re: KATOWICE- mieszkanie

Post autor: Kasia795 » 24 cze 2016, o 13:37

Fajnie się mieszka na Śląsku. Najdroższe mieszkania są w Katowicach, taniej jest w Rudzie, Tychach i Chorzowie. U nas jeździ kzk gop :)
Powodzenia na śląsku. :)
Rivina
Posty: 4
Rejestracja: 11 gru 2017, o 14:08

Re: KATOWICE- mieszkanie

Post autor: Rivina » 11 gru 2017, o 14:17

Taniej w stosunku do Katowic jest także w Sosnowcu, ale nie każdy chce tam mieszkać ;) Bardzo tani jest też Bytom, ale trzeba liczyć się z korkami po drodze do Katowic.
ODPOWIEDZ