KORONAWIRUS

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
mastabasta
rozgadana foremka
rozgadana foremka

Re: KORONAWIRUS

Post autor: mastabasta » 14 kwie 2020, o 23:44

mastabasta pisze:
14 kwie 2020, o 21:24
ImaSumak pisze:
14 kwie 2020, o 15:05
mastabasta pisze:
12 kwie 2020, o 15:44
A propos tematu "koronawirus" na to czekałam: https://www.o2.pl/artykul/koronawirus-p ... 992187521a Przeglądając dzisiejsze wiadomości w o2.pl natknęłam się na tytuł "poseł do PE obarcza Chiny za pandemię". W końcu coś pozytywnego się dzieje bo od dłuższego czasu drążyła we mnie myśl dlaczego nikt nie porusza tematu odszkodowań od Chin...w końcu stamtąd to przyszło...
Problem wydaje się szerszy. Dla mnie niezrozumiałym i co najmniej dziwnym jest zachowanie WHO. Ewidentnie organizacja ta nie poradziła sobie (?) z epidemią. Z perspektywy jak zachowała się WHO można odnieść wrażenie, że jest jak z NATO, które chroni głównie interesy najsilniejszego członka, czyli USA. Podobnie WHO wydaje się, że chroni interesy Chin.

Rządy poszczególnych krajów zareagowały jednak bardziej w skoordynowany sposób, choć żartobliwie można się pokusić o pokazanie tego w stereotypowy sposób, czyli że np. Niemcy zrobili to w sposób metodyczny, Włosi nie obeszli się bez dramaturgii i chaosu, Polacy modląc się do Dziewicy Maryi (co jednak nie przeszkadza im ciągle nienawidzić się nawzajem), Brytyjczycy natomiast spokojnie, wspominając nazistowskie Niemcy.

Trafne spostrzeżenie co do WHO, czytając co jakiś czas na temat jej działalności od dawna mam wrażenie że już nie służy temu do czego została powołana. Jednak co do Polaków to nie zgodzę się że ograniczyli się oni tylko do modlitw do Dziewicy Maryi czy Bóg wie tam kogo jeszcze ;-) a Niemcy tak metodycznie podeszły do sprawy bo na przykład 12 marca gdy Polska ogłosiła zamykanie szkół uczyniło to wraz z nią jeszcze tylko 12 krajów UE i Niemców wśród nich nie było. Podobnie się ma do ograniczania kontaktów Polska wcześniej niż Niemcy je wprowadziła. Wracałam z Niemiec 12 marca, właśnie wtedy gdy Polska ogłosiła zamykanie szkół i częściowo granic (ufff jak dobrze że mi się udało, gdybym wracała dzień później musiałabym przejść obowiązkową dwutygodniową kwarantannę i to też pierwsza Polska coś takiego wymyśliła żeby przekraczający granicę od razu szli na dwutygodniową kwarantannę). Gdy w Polsce były już początki paniki tak kole 11 marca u mojego niemieckiego pracodawcy i wielu klientów w marketach jakby temat epidemii nie istniał. Co do UK się nie wypowiem, nie wiem jak tam jest w życiu tam nie byłam no chyba że palcem po mapie ;-) Ale fajnie i merytorycznie się wypowiadasz i miło mi się Ciebie czyta :-) i parę innych dziewczyn też żeby nie było ;-)
Chciałam jeszcze dodać do tej mojej wypowiedzi że przypomniało mi się iż będąc w Berlinie w paru marketach rewe (taki dość duży market spożywczy ale i ciuchy też tam są) na początku marca to fakt w niektórych były wykupione mąka, cukier więc coś tam snuł się gdzieniegdzie temat epidemii, jednak biorąc pod uwagę że tam już w styczniu był pierwszy przypadek zachorowań koronawirusa to i tak do dnia w którym wyjeżdżałam tzn. 12 marca nie było żadnego ograniczania kontaktów podczas gdy u nas pierwsze przypadki były na początku marca to rząd polski nie zwlekał 2 miesięcy jak w Niemczech (gdzieś czytałam że Niemcy dopiero w połowie marca wprowadziły ograniczenie kontaktów a i tak na początku tylko w niektórych landach) tylko po paru dniach od tego pierwszego przypadku wprowadził ograniczenie kontaktów, zamknięcie szkół
dobranocka14
super forma
super forma

Post autor: dobranocka14 » 20 kwie 2020, o 02:41

Proszę, od dziś głęboko przemyślany zakaz wychodzenia do lasu został cofnięty. Okazało się, że lasy są duże i w sumie jest to dobre dla naszego zdrowia a karać można tych co ewentualnie zbiorowe pikniki sobie będą urządzać. Jednak się da.
"Można dogadać się z osobami myślącymi inaczej, ale nie kosztem pryncypiów"
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma

Post autor: ImaSumak » 21 kwie 2020, o 22:44

W czwartek Uniwersytet Oxfordzki rozpoczyna testowanie szczepionki przeciwko Covid-19 na ludziach.
Jest moc!
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma

Post autor: ImaSumak » 21 kwie 2020, o 22:45

W czwartek Uniwersytet Oxfordzki rozpoczyna testowanie szczepionki przeciwko Covid-19 na ludziach.
Trzymam kciuki!
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Julia_
początkująca foremka
początkująca foremka

Post autor: Julia_ » 21 kwie 2020, o 22:52

lacc19 pisze:
16 mar 2020, o 09:45
Julia_ pisze:
15 mar 2020, o 21:13
Serio nie muszę płacić swojego kredytu?? To rzucam prace :twisted:
Na ten czas, wstrzymają pobieranie ... ale zapłacić będzie trzeba hahah
hahaha wiem, taki luźny żart
Wiedza-Radosna

Post autor: Wiedza-Radosna » 22 kwie 2020, o 15:59

Szczepionka to będzie mega ulga.
Oby tylko je aktualizowali tak jak te na grypę.
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma

Post autor: gimmeeverything » 23 kwie 2020, o 22:53

Wiedza-Radosna pisze:
22 kwie 2020, o 15:59
Szczepionka to będzie mega ulga.
Oby tylko je aktualizowali tak jak te na grypę.
jasne :)

człowiek gupi - wszystko kupi.

strach jest bronią doskonałą.
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
dobranocka14
super forma
super forma

Post autor: dobranocka14 » 2 maja 2020, o 01:03

Szczepionka a co za tym idzie koniec izolacji to możliwość odzyskania poczucia kontroli nad biegiem wydarzeń przez pana i władcę, redukcja jego stresu i ulga dla kobiet:
https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-na ... 276630657a

Mija już strach przed zakażeniem, a wchodzimy w fazę kryzysu w związkach, nazywaną "utratą złudzeń". Nie wiadomo, kiedy ten kryzys się skończy, pojawia się lęk o pracę i pieniądze, poczucie utraty kontroli nad biegiem wydarzeń. To sytuacje konfliktogenne. W niektórych związkach prowadzą do zachowań przemocowych. Przemoc psychiczna może objawić się w sferze kontaktów seksualnych. Nie ma wówczas budowania bliskości i czułości - mówi seksuolog.

Problem na który zwrócili uwagę eksperci UNFPA nie dotyczy tylko krajów niskim o niskim i średnim dochodzie, ale wszystkich, gdzie rządy wprowadziły obowiązek kwarantanny oraz obostrzenia nakazujące pozostanie obywatelom w domach. W Polsce zjawisko potwierdzają dane Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę oraz Centrum Praw Kobiet. Prowadzone przez organizacje całodobowe telefony zaufania odnotowują wzrost kontaktów i powiadomień 50 procent.
Zdarzało się, że policja odmówiła przyjazdu na interwencję. Funkcjonariusze poradzili, aby się dogadać, bo teraz jest koronawirus i mają ważniejsze sprawy - powiedziała w rozmowie WP Urszula Nowakowska z Centrum Praw Kobiet.
Związek pomiędzy wprowadzeniem kwarantanny a gwałtownym wzrostem raportowanych przypadków przemocy odnotowały także organizacje pozarządowe w Stanach Zjednoczonych. Podobne obawy wyrazili także eksperci Federalnego Związku Niemieckich Śledczych, jak również brytyjskich organizacji non-profit.
marinnaWR
super forma
super forma

Post autor: marinnaWR » 2 maja 2020, o 11:41

Ostatnio odwiedzam różnych specjalistów lekarzy i zauważyłam podobną prawidłowość : "nie da się, bo pandemia. Jak to wszystko się skończy, to proszę się zgłosić" takie informacje słyszę, gdy pytam o wizytę internisty, neurologa, kardiologa, angiologa, ortopedy, w przychodniach wrocławskiej NFZ. Przychodnie NFZ to dzisiaj twierdze zamknięte na trzy spusty, zaopatrzone w domofony, przez które odprawia się z kwitkiem nielicznych pacjentów. Flagowa informacja jest taka, że jak to wszystko się skończy, to wznowią działalność. We wrocławskiej prywatnej przychodni te wszystkie wizyty umówiłam, zapłaciłam i większość już się odbyło. Każdy wchodzący do prywatnej lecznicy ma mierzoną gorączkę, wypełnia ankietę, ma odkażane dłonie i jest wyposażany w maseczkę i rękawiczki. Mimo, że koronawirus wciąż atakuje i są nowe zachorowania. Zdarzyło mi się odwiedzić również jeden ze szpitali. Opustoszały gmach, obklejony informacjami, że koronawirus. Wszystkie poradnie przyszpitalne nieczynne. Wijące się długie korytarze z krzesełkami oblepionymi informacją, że można usiąść na co-drugim krzesełku. I tak nikt tam nie siedzi. Pusto, głucho.
A co z pacjentami chorymi na serce, żylaki, cukrzycę...dlaczego są pozostawieni sami sobie ? Czy to nie jest barbarzyństwo zostawiać tych chorych bez pomocy ? Jakie to przyniesie konsekwencje dla tych ludzi ?
she76
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka

Post autor: she76 » 2 maja 2020, o 12:36

Kto tylko może, zasłania się koronawirusem. Zgłosiłam sprawę do spółdzielni w sprawie hałasu w rurach wodnych, powiedział mi pan, że teraz koronawirus i nikogo nie wyśle, bo nie będzie narażał czyjegoś życia. Spytałam pana, czy moje życie, czy innych mieszkańców jest mniej ważne jak się coś stanie? Usłyszałam, że na razie nic takiego strasznego się nie dzieje( oczywiście, bo to nie szanowny pan ze spółdzielni słucha hałasów w nocy), a nawet gdyby się coś stało to trudno, spółdzielnia jest ubezpieczona. Ot Polska właśnie...
mastabasta
rozgadana foremka
rozgadana foremka

Post autor: mastabasta » 2 maja 2020, o 14:07

marinnaWR pisze:
2 maja 2020, o 11:41
Ostatnio odwiedzam różnych specjalistów lekarzy i zauważyłam podobną prawidłowość : "nie da się, bo pandemia. Jak to wszystko się skończy, to proszę się zgłosić" takie informacje słyszę, gdy pytam o wizytę internisty, neurologa, kardiologa, angiologa, ortopedy, w przychodniach wrocławskiej NFZ. Przychodnie NFZ to dzisiaj twierdze zamknięte na trzy spusty, zaopatrzone w domofony, przez które odprawia się z kwitkiem nielicznych pacjentów. Flagowa informacja jest taka, że jak to wszystko się skończy, to wznowią działalność. We wrocławskiej prywatnej przychodni te wszystkie wizyty umówiłam, zapłaciłam i większość już się odbyło. Każdy wchodzący do prywatnej lecznicy ma mierzoną gorączkę, wypełnia ankietę, ma odkażane dłonie i jest wyposażany w maseczkę i rękawiczki. Mimo, że koronawirus wciąż atakuje i są nowe zachorowania. Zdarzyło mi się odwiedzić również jeden ze szpitali. Opustoszały gmach, obklejony informacjami, że koronawirus. Wszystkie poradnie przyszpitalne nieczynne. Wijące się długie korytarze z krzesełkami oblepionymi informacją, że można usiąść na co-drugim krzesełku. I tak nikt tam nie siedzi. Pusto, głucho.
A co z pacjentami chorymi na serce, żylaki, cukrzycę...dlaczego są pozostawieni sami sobie ? Czy to nie jest barbarzyństwo zostawiać tych chorych bez pomocy ? Jakie to przyniesie konsekwencje dla tych ludzi ?
W katowickich i sosnowieckich przychodniach NFZ to samo...póki co jeszcze nie choruję na cukrzycę i nie daj mi Panie Boże bo jak takie czasy mają być jak te dzisiejsze to nie wydolę. Do mojej mamy chorej od 60 lat na cukrzycę dzwoniła z przychodni lekarka i tak na telefon odbyła się wizyta. Mama biegła w obsłudze glukometru nie jest a lekarka do mamy: "proszę podać mi takie i takie dane z glukometru, proszę nacisnąć taki i taki guzik", mama się denerwowała bo dla 84 latki era komputerów to nie jej era a tak na wizycie lekarka bierze glukometr i sama sprawdza co chce sprawdzić, na szczęście byłam w domu i przejęłam inicjatywę a jakby mnie nie było w domu? (skoro już przy mnie mama tak się denerwowała że była by się popłakała)...Wizyta od reumatologa także odbyła się przez telefon, czyli standardowe pytania: jak się pani czuje? Potrzeba jakichś leków?
Osobiście miałam umówioną wizytę u okulisty jako że jestem po operacji miopii i tak się zastanawiałam jak przez telefon odczytam np. tablicę z literkami ;-) ale ze mną poradzono sobie lepiej - po prostu odwołano mi wizytę.
Prywatna przychodnia u mnie na osiedlu działa tak jak zawsze zachowując, z tego co widzę gdy przechodzę, obowiązujące zasady bezpieczeństwa.
Moja kobieta cały czas chodzi do pracy, jej zakład pracy normalnie pracuje z tym że chodzą w przyłbicach na głowie ale z zachowaniem 2 metrów odległości jest gorzej, przecież jak ma coś komuś podać to musi podejść - paradoksy na maksa.
Z czasem myślę że to jest jeden wielki cyrk, budżetówka ma wolne, inni chodzą do pracy, w jednej piekarni obsłużą mnie między 10 a 12 a w innej powiedziano mi że mam przyjść po 12 (a przecież akurat w obydwóch wchodzi się pojedynczo), podziękowałam a na odchodne powiedziałam że kupię u konkurencji, mina pani bezcenna. Czyli jeden wielki cyrk pod przykrywką koronawirusa...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma

Post autor: ImaSumak » 6 maja 2020, o 15:21

Do listy rzeczy, których przeejściowo zaczęło brakować w angielskich sklepach, dorzucam teraz jajka. Nigdzie nie ma.
Czyli mamy już: 1. Papier toaletowy, 2. Alkohol, 3. Drożdże, 4. Farby do włosów, 5. Jajka.

Czytałam, ze w Polsce natomiast ogromne kolejki do Ikei. Polakom skończyły się meble.
Lubię kiedy kobieta...
mastabasta
rozgadana foremka
rozgadana foremka

Post autor: mastabasta » 6 maja 2020, o 19:16

ImaSumak pisze:
6 maja 2020, o 15:21
Do listy rzeczy, których przeejściowo zaczęło brakować w angielskich sklepach, dorzucam teraz jajka. Nigdzie nie ma.
Czyli mamy już: 1. Papier toaletowy, 2. Alkohol, 3. Drożdże, 4. Farby do włosów, 5. Jajka.

Czytałam, ze w Polsce natomiast ogromne kolejki do Ikei. Polakom skończyły się meble.
Podobno w pierwszy dzień tak było ale dzisiaj przejeżdżałam obok Ikei w Katowicach Dąbrówce Małej i spokojnie żadnych kolejek nie było, nawet parking nie był obłożony autami jak dawniej. Raczej świeciło pustkami (przejeżdżałam ok. godz. 14) a jajkami chętnie się z Tobą podzielę ;-) ależ tam macie ubaw :-)
dobranocka14
super forma
super forma

Post autor: dobranocka14 » 19 maja 2020, o 21:31

Gdyby kogoś interesowało - poniżej wywiad z wirusolożką ewolucyjną z Wydziału Zoologii Uniwersytetu Oksfordzkiego, Emilią Cecylią Skirmuntt, na temat pochodzenia koronawirusa SARS-CoV-2, który spowodował pandemię choroby COVID-19.

To tylko teoria acz nie spiskowa ;)
https://www.totylkoteoria.pl/2020/05/ko ... l?m=1#more
Awatar użytkownika
Hitoru
początkująca foremka
początkująca foremka

Post autor: Hitoru » 21 maja 2020, o 09:32

ImaSumak pisze:

Kolejki do Ikei byly tylko na poczatku, ludzie rzucili sie glownie do restauracji. Teraz juz jest raczej spokojnie.
dobranocka14
super forma
super forma

Post autor: dobranocka14 » 22 maja 2020, o 19:34

Związany z tematem, jeden z fajniejszych kawałków z cyklu hot16challenge2
Z dedykacją dla wszystkich zwolenniczek teorii spiskowych :mrgreen:
https://youtu.be/9H_acycVAGA
Zaufacodnowa
uzależniona foremka
uzależniona foremka

Post autor: Zaufacodnowa » 22 maja 2020, o 20:03

dobranocka14 pisze:
22 maja 2020, o 19:34
Nominuje dobranocke14 do hot16hallenge :D
Ach co to był za wyścig, ostatni w jej życiu....
dobranocka14
super forma
super forma

Post autor: dobranocka14 » 23 maja 2020, o 10:37

Zaufacodnowa pisze:
22 maja 2020, o 20:03
dobranocka14 pisze:
:lol: z moim wokalnym talentem hmm... musiałabym recytować.
I co ważne: żeby nominować trzeba najpierw samej wystąpić.
Więc.... :sing:

A w temacie bardziej serio, nie wiem jak gdzie indziej u mnie totalne rozluźnienie, w maseczce chodzi może co 20 osoba.
Zaufacodnowa
uzależniona foremka
uzależniona foremka

Post autor: Zaufacodnowa » 23 maja 2020, o 11:55

dobranocka14 pisze:
23 maja 2020, o 10:37
Zaufacodnowa pisze:
dobranocka14 pisze:

A w temacie bardziej serio, nie wiem jak gdzie indziej u mnie totalne rozluźnienie, w maseczce chodzi może co 20 osoba.
Zawsze może być to 16 wersów pisemnie :)
Co do tematu korony u mnie tez widać większy luz. Dziś pierwszy raz od x czasu jechałam autobusem do pracy. Mogłabym na palcach zliczyć osoby w maskach. Każdy ktoś wsiadał ją ściągał.
Ach co to był za wyścig, ostatni w jej życiu....
malina_grey
uzależniona foremka
uzależniona foremka

Post autor: malina_grey » 24 maja 2020, o 14:30

Zaufacodnowa pisze:
23 maja 2020, o 11:55
dobranocka14 pisze:
23 maja 2020, o 10:37
Zaufacodnowa pisze:

Zawsze może być to 16 wersów pisemnie :)
Co do tematu korony u mnie tez widać większy luz. Dziś pierwszy raz od x czasu jechałam autobusem do pracy. Mogłabym na palcach zliczyć osoby w maskach. Każdy ktoś wsiadał ją ściągał.
A u nas nie - 95% chodzi w maseczkach, chustach, przyłbicach - nawet starzy rolnicy.
W Bolesławcu tak samo
goreka
rozgadana foremka
rozgadana foremka

Post autor: goreka » 24 maja 2020, o 15:46

U nas też po staremu, 1 na 5 osób ma maseczkę w ogóle, czytaj najpewniej na brodzie. Jedna na 10 nosi wg wytycznych
azzardo-eta
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka

Post autor: azzardo-eta » 24 maja 2020, o 20:38

https://www.youtube.com/watch?v=E2CWWgJqimI
Katarzyna Kasia #hot16challenge2
"Kto jak nie Kasia?!" bajerancko to mało powiedziane
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma

Post autor: ImaSumak » 25 maja 2020, o 15:19

Hitoru pisze:
21 maja 2020, o 09:32
ImaSumak pisze:

Kolejki do Ikei byly tylko na poczatku, ludzie rzucili sie glownie do restauracji. Teraz juz jest raczej spokojnie.
To w Gdańsku chyba rozdają tytuły szlacheckie.

Obecnie, już tak od tygodnia nie ma cukru. Z absurdów, to od 8 czerwca będzie wprowadzona kwarantanna dla przyjeżdżających na Wyspy. Nie zgadnę, dlaczego akurat wtedy, ale obejmie również teren Francji, który wcześniej miał być z niej zwolniony, też nie wiedząc czemu.
Paranoja goni paranoję.

W Polsce natomiast minister Szumowski był uprzejmy oznajmić:
"Gdyby nie wzrost zakażeń, pierwszy szczyt zachorowań byłby już za nami."
Poinformował również, że Polaków czeka nawrót zakażeń oraz drugi szczyt zachorowań jesienią.

A co z pierwszym szczytem? Jakieś plany?
Lubię kiedy kobieta...
Iwa_Z
początkująca foremka
początkująca foremka

Post autor: Iwa_Z » 1 cze 2020, o 11:51

Uważacie, że zniesienie obostrzeń ma sens?
Czy jednak powinny być zachowane?
marinnaWR
super forma
super forma

Post autor: marinnaWR » 2 cze 2020, o 21:10

Iwa_Z pisze:
1 cze 2020, o 11:51
Bardzo cieszę się z powolnego złagodzenia rygoru. Mam przykre wrażenie, że wiele instytucji wykorzystało epidemię do realizacji swoich partykularnych interesów. Gospodarka niebezpiecznie zwolniła, bezrobocie wzrosło, wielu ludzi straciło źródło utrzymania lub pogorszyły się ich warunki bytowania. Dodatkowo PISowska władza przepchnęła ustawy ograniczające wolność społeczeństwa, a ich znajomi lub nawet członkowie rządu (jak np Szumowski) zbijają interesy na kontraktach na środki zabezpieczające ludzi przed zakażeniem. Rachunek społeczny jest słaby. Nie wspomnę o tym, że słabe też były decyzje naszego rządu dotyczące ochrony i spowalniania liczby zachorowań. Słaba logistyka i marne rezultaty decyzji władz. Teraz ważne jest żeby jak najszybciej i najmądrzej pobudzić gospodarkę do działania. Niestety w tej kwestii też nie ma dobrych rokowań, bo pseudo tarcze rządowe wprowadzane przez rząd działają równie słabo. Generalnie to kicha :(
spacerowiczka9
rozgadana foremka
rozgadana foremka

Post autor: spacerowiczka9 » 3 cze 2020, o 18:22

Iwa_Z pisze:
1 cze 2020, o 11:51
Uważam, że powinny być zachowane maseczki na ulicach, i pilnowany obowiązek rękawiczek w sklepach. Widzę, że zezwolenie na brak maseczek na ulicy powoduje, że ludzie nie maja ich potem w sklepach i autobusach. W wielu sklepach nie ma też już rękawiczek. To błąd.
Kiedy były obowiązkowe maseczki na ulicach i ktoś chciał sobie maseczkę ściągnąć na brodę to jego sprawa, ale potem w sklepie nakładał albo można go było chociaż próbować skłonić do nałożenia i ewentualnego nie zarażania innych. A tak to ludzie chodzą bez maseczek i na ulicy, i w sklepie, gdzie nie ma mowy o zachowaniu 2 metrowego dystansu
jusz86

Post autor: jusz86 » 4 cze 2020, o 00:30

A ja to się nadziwić nie mogę, że ktokolwiek jeszcze wierzy w tą farse, plandemie. Śmiech na sali :lol:
Budzcie się ludzie, wyłączcie w końcu te czarne pudła, przestańcie słuchać mediów głównego ścieku bo wam robią wodę z mózgów.. :roll:
Iwa_Z
początkująca foremka
początkująca foremka

Post autor: Iwa_Z » 4 cze 2020, o 11:18

jusz86 pisze:
4 cze 2020, o 00:30
A ja to się nadziwić nie mogę, że ktokolwiek jeszcze wierzy w tą farse, plandemie. Śmiech na sali :lol:
Budzcie się ludzie, wyłączcie w końcu te czarne pudła, przestańcie słuchać mediów głównego ścieku bo wam robią wodę z mózgów.. :roll:
Taa, a pochowano manekiny..w trumnach, na ulicach manekiny, a Ci którzy niby umarli są więzieni przez...i tu sobie wstaw co chcesz.
Pod respiratorami leżą statyści.
A telewizje pokazują transmisje z planów filmowych, sceny wyreżyserowane....

No cóż, można radzić sobie z sytuacją, z lękiem, negując całkowicie stan faktyczny, zagrożenie. Jeżeli nie ma sie zdrowych mechanizmów obronnych to korzysta się z patologicznych...
jusz86

Post autor: jusz86 » 4 cze 2020, o 11:55

Iwa_Z, polemizować ani wdawać się w dyskusję nie będę. Zdrowia życzę :) i spokoju ducha, przyda się :wink:
she76
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka

Post autor: she76 » 4 cze 2020, o 21:05

Nie wierzę w teorie spiskowe, ale nie wiem, czy można uznać za czysty przypadek, to, co wydarzyło się krótko przed ogłoszeniem pandemii- spotkanie wielu wpływowych osób( w tym Bill Gates, którego firma ma produkować, albo już produkuje szczepionki),na którym zrobiono symulację pandemii. Niestety nie udało mi się znaleźć po polsku, więc dla tych co znają angielski :
https://www.youtube.com/watch?v=AoLw-Q8X174
ODPOWIEDZ