KORONAWIRUS

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
mastabasta
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka

Re: KORONAWIRUS

Post autor: mastabasta » 26 paź 2020, o 07:28

dobranocka14 pisze:
25 paź 2020, o 20:22
mastabasta pisze:
24 paź 2020, o 21:42
do leczenia sanatoryjnego dopłaca Rząd tylko część pokrywa świadczeniobiorca, dostęp do lekarza z NFZ jest ograniczony do teleporady ale jeśli chce się prywatnie dostać to jak najbardziej osobiście lekarz przyjmie, do kościoła natomiast chodzi się za darmo, w końcu nikt nikogo nie zmusza żeby wrzucać na tacę czyli jednym słowem jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze
Tak z dopłatami do pobytów masz rację i być może taki jest zamysł żeby na tym polu oszczędzić z tym, że np. wiosną uzdrowiska były zaliczkowane na poczet uslug, które wykonane zostaną w przyszłości.
Oczywiście scenariusz może być teraz zupełnie inny.
Teraz też tak jest, bynajmniej wczoraj w radiu Katowice usłyszałam w wiadomościach że ci którzy złożyli wnioski o sanatorium i mieli pozytywnie je rozpatrzone to będą mieć je realizowane w przyszłości gdy tylko będzie to już możliwe. Ale kiedy to będzie tego nie wie nikt....
dobranocka14
super forma
super forma

Post autor: dobranocka14 » 26 paź 2020, o 08:19

mastabasta pisze:
26 paź 2020, o 07:28
dobranocka14 pisze:
25 paź 2020, o 20:22
mastabasta pisze:
24 paź 2020, o 21:42
do leczenia sanatoryjnego dopłaca Rząd tylko część pokrywa świadczeniobiorca, dostęp do lekarza z NFZ jest ograniczony do teleporady ale jeśli chce się prywatnie dostać to jak najbardziej osobiście lekarz przyjmie, do kościoła natomiast chodzi się za darmo, w końcu nikt nikogo nie zmusza żeby wrzucać na tacę czyli jednym słowem jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze
Tak z dopłatami do pobytów masz rację i być może taki jest zamysł żeby na tym polu oszczędzić z tym, że np. wiosną uzdrowiska były zaliczkowane na poczet uslug, które wykonane zostaną w przyszłości.
Oczywiście scenariusz może być teraz zupełnie inny.
Teraz też tak jest, bynajmniej wczoraj w radiu Katowice usłyszałam w wiadomościach że ci którzy złożyli wnioski o sanatorium i mieli pozytywnie je rozpatrzone to będą mieć je realizowane w przyszłości gdy tylko będzie to już możliwe. Ale kiedy to będzie tego nie wie nikt....
Tak, przesunięcia terminów przez kuracjuszy nadal są możliwe z tym, że ja pisałam o tym, że w czasie wiosennego zamknięcia - czyli braku świadczenia usług i tym samym braku możliwości zarabiania - środki finansowe z budżetu były uzdrowiskom przekazywane na zasadzie zaliczkowania. Bardziej obrazowo - nie pracujecie ale nie zostawiamy was bez środków potrzebnych na przetrwanie i tym samym nie musicie dokonywać zwolnień grupowych. Zaczniecie oddawać jak zaczniecie ponownie działać.
Teraz jak będzie - nie mam wiedzy. Najbliższe wybory w dość odległym terminie są jednak więc różnie to może być.
goreka
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka

Post autor: goreka » 6 lis 2020, o 07:41

1. Jak sobie radzicie w izolacji? Ja dostaję już jobla. Pracuję od marca z domu. Wczoraj rozmawialam ws nowej pracy i padło pytanie o to co robię w wolnym czasie...Wszystko co lubie wiaze sie z podrozami, poznawaniem swiata. I serio poczukam sie przytloczona
2. Pytanie do dziewczyn, ktore sa w zwiazkach na odleglosc. Czy mimo pandemii spotykacie sie normalnie? Czy np teraz, kiedy sytuacja sie zaogniła, rwczej rezygnujecoe z wyjazdu do Niej.
dobranocka14
super forma
super forma

Post autor: dobranocka14 » 6 lis 2020, o 20:15

goreka pisze:
6 lis 2020, o 07:41
1. Jak sobie radzicie w izolacji? Ja dostaję już jobla. Pracuję od marca z domu. Wczoraj rozmawialam ws nowej pracy i padło pytanie o to co robię w wolnym czasie...Wszystko co lubie wiaze sie z podrozami, poznawaniem swiata. I serio poczukam sie przytloczona
Nie skorzystałaś z możliwości wyjazdu gdzieś latem, kiedy sytuacja była mniej niestabilna?
Szczęśliwie (lub nie, zależy jak na to spojrzeć) w tym wszystkim nie pracuję zdalnie więc odosobnienia zawodowego nie odczułam, natomiast brak mi miejskiego życia towarzyskiego. Nie, że go zupełnie nie bylo ale nieco w zbyt okrojonym zakresie.
goreka
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka

Post autor: goreka » 7 lis 2020, o 12:20

Latem wyskoczyłyśmy na 2 tygodnie "w Polskę", ale teraz już znowu mam dość. No ale skutki tej pandemii widzę wśród znajomych rodziców, więc siedzę grzecznie, nie szlajam się po świecie.
Dzisiaj widziałam fajnego mema z pytaniem:

Czy jeśli Morawiecki odwoła Sylwestra to będziemy nadal w Starym Roku? :D

Wygląda na to, że trzeba go planować w domku.
dobranocka14
super forma
super forma

Post autor: dobranocka14 » 7 lis 2020, o 13:39

goreka pisze:
7 lis 2020, o 12:20

Dzisiaj widziałam fajnego mema z pytaniem:

Czy jeśli Morawiecki odwoła Sylwestra to będziemy nadal w Starym Roku? :D

Wygląda na to, że trzeba go planować w domku.
Był kiedyś taki film polski (Lejdis?) i w nim towarzystwo organizowało Sylwestra jakoś latem. Więc ... wszystko przed nami ;)
goreka
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka

Post autor: goreka » 7 lis 2020, o 21:56

:pilka: :cool: dobre
mskaa
rozgadana foremka
rozgadana foremka

Post autor: mskaa » 8 lis 2020, o 00:54

Jaki Sylwester? Przecież po 31.12.2020 będzie 1.13.2020 :wink:
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma

Post autor: gimmeeverything » 8 lis 2020, o 22:02

mskaa pisze:
8 lis 2020, o 00:54
Jaki Sylwester? Przecież po 31.12.2020 będzie 1.13.2020 :wink:

:cool:
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
Awatar użytkownika
Elle969
rozgadana foremka
rozgadana foremka

Post autor: Elle969 » 12 lis 2020, o 00:55

goreka pisze:
6 lis 2020, o 07:41
2. Pytanie do dziewczyn, ktore sa w zwiazkach na odleglosc. Czy mimo pandemii spotykacie sie normalnie? Czy np teraz, kiedy sytuacja sie zaogniła, rwczej rezygnujecoe z wyjazdu do Niej.
Witam:)

Siedzę od ponad m-ca w domu i opiekuję się mamą. Zakończyłam pracę za granicą ze względu na jej postępującą demencję. Nie wiem czy znajdę pracę, czy odnajdę się w Polsce, na razie nie szukam bo przyniosę wirusa do domu.
Właśnie ktoś bliski wrócił na parę dni do Polski i niestety miałam dylemat, zdecydowałam, że spotkamy się na powietrzu w maskach. Pewnie nie jest nosicielem ale gdyby to nie wybaczyłabym sobie tego. Teraz to jest loteria...

Pozdrawiam
Elle
biedronca
super forma
super forma

Post autor: biedronca » 12 lis 2020, o 09:14

Ja od zawsze jeżdżę rowerem po okolicy. Wcześniej było łatwiej, bo mogłam pojechać dalej i, jeśli się ściemniło albo byłam zmęczona, wrócić pociągiem. Teraz unikam komunikacji zbiorowej. Chociaż z drugiej strony pociągi w weekendy po południu są raczej puste, więc może i nie ma dużego ryzyka.
A poza tym zabrałam się za samorozwój, więc wolnego czasu mam dużo mniej.
ShiningNight
początkująca foremka
początkująca foremka

Post autor: ShiningNight » 13 lis 2020, o 12:27

Koronawirus zniszczył mój związek...
goreka
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka

Post autor: goreka » 14 lis 2020, o 09:52

Przykro mi... Nasz związek opiera się covidowi, ale łatwo nie jest.
Shuk
początkująca foremka
początkująca foremka

Post autor: Shuk » 15 lis 2020, o 19:14

Dziś na COVID zmarł mój najbliższy przyjaciel. Leżał w szpitalu 14 dni. Ostatnia rozmowa wczoraj. Kolejna umówiona na dziś. 33 lata fantastycznych rozmów, razem spędzonych chwil cudowny człowiek. Zdrowy, bardzo dbający o swoje zdrowie. Bez chorób towarzyszących. Na COVID może umrzeć każdy z nas. Widziałam się z nim na 2 dni przed tym jak trafił do szpitala.
marinnaWR
super forma
super forma

Post autor: marinnaWR » 15 lis 2020, o 22:40

Shuk pisze:
15 lis 2020, o 19:14
Dziś na COVID zmarł mój najbliższy przyjaciel. Leżał w szpitalu 14 dni. Ostatnia rozmowa wczoraj. Kolejna umówiona na dziś. 33 lata fantastycznych rozmów, razem spędzonych chwil cudowny człowiek. Zdrowy, bardzo dbający o swoje zdrowie. Bez chorób towarzyszących. Na COVID może umrzeć każdy z nas. Widziałam się z nim na 2 dni przed tym jak trafił do szpitala.
Współczuję. Trzymaj się ciepło.
Wenus_8005
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka

Post autor: Wenus_8005 » 19 lis 2020, o 00:47

Warto zapoznać się z tym co może nam pomóc bo lekarze nie leczą Covid.
https://polish.mercola.com/sites/articl ... obile-menu
ODPOWIEDZ