KORONAWIRUS

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
oliveoil
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka

Re: KORONAWIRUS

Post autor: oliveoil » 25 sty 2022, o 02:13

biedronca pisze:
25 sty 2022, o 01:18
Będziesz miała kilka-kilkanaście razy większe ryzyko tego, że ciężko zachorujesz i umrzesz. To się stanie.
Wedłu danych statystycznych, ryzyko mojej śmierci w przypadku zakażenia, to około 0.02%
Moje ryzyko zakażenia wirusem, to około 18%. Więc ryzyko mojej śmierci przez covid-19 to około 0.0004%

Biedronko, jeśli moje szanse na zakażenie covidem i śmierć, to szansa mniejsza niż 1 do 100 000, to powinnam ryzykować branie szczepionki, której badania nawet nie są w fazie końcowej? Większe prawdopodobieństwo śmierci mam wychodząc z domu wogóle :shock:

Badania nad obecnymi szczepionkami na Covid-19 jeszcze nie dobiegły końca! I właśnie dlatego producenci szczepionek są zwolnieni z wszelkiej odpowiedziałności za nie.
Obecne szczepionki są w trakcie badań i eksperymentów.
oliveoil
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka

Post autor: oliveoil » 25 sty 2022, o 02:42

Ryzyko trafienia do szpitala przez Covid dla kobiety otyłej po 50 roku życia to jak 1 do 10. Jej ryzyko śmierci to jak 3 do 1000.
Dlatego rozumiem, jeśli starsza otyła osoba będzie chciała zaryzykować szczepionkę na dawida. Bo wtedy będzie miało to jeszcze jakiś sens. Ale zdrowe młode osoby mają większą szansę śmierci przez uderzenie w nie komety, niż covid-19 więc dlaczego ich chcecie do tej szczepionki zmuszać??? Jeśli szczepionka chroniłaby przed zakażeniem, to jeszcze miałoby to jakiś sens ale na czas obecy, jedyna ochrona którą daje szczepionka, to ochrona producentowi.

Nie dla segregacji sanitarnej i nie dla zapędów faszystowskich. Najlepszą ochronę ludziom daje dbanie o swoje zdrowie czyli ruch i zdrowe odżywianie. Zamiast chronić od 2 lat osoby otyłe, których waga jest najczęstszą przyczyną śmierci na Covida, to powinniśmy chronić osoby, które nie mają wpływu na swoje choroby, czyli np. chorych na raka.
Chorzy na raka i inne także dzidziczone choroby umierają, bo dzisiaj się leczy tylko na cowida.
biedronca
super forma
super forma

Post autor: biedronca » 25 sty 2022, o 07:58

Skąd Ty wzięłaś te liczby, jestem ciekawa.

Our World in Data, który już wcześniej linkowałam pokazuje, że śmiertelność osób zaszczepionych to poniżej 1 na 100 tyś. Wśród niezaszczepionych to już od kilkunastu do ponad 20 na 100 tyś.

I co to za bzdura, że leczy się tylko na covid. To nawet śmieszne nie jest.
oliveoil
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka

Post autor: oliveoil » 25 sty 2022, o 11:25

A które dokładnie liczby się nie zgadzają? 😁 Bo według strony typu "szczepmy się", moje ryzyko zgonu jako niezaszczepionej jest jak 1 do 100000 a osoby otyłej po 50 jest jak 3 do 1000..

Czy chcesz powiedzieć, że niezaszczepiona, młoda i wysportowana osoba bez żadnych dolegliwości ma większe szanse na śmierć przez covid niż zaszczepiona 50 letnia osoba że spora otyłością i innymi chorobami??

Zaczyna być ciekawiej..

Czy mogłabys mi odpowiedzieć na takie pytanie:
Zaluzmy, że nie ma koronawirusa i masz przed sobą dwie zupełnie identyczne osoby. Jedna z nich jest zaszczepiona na covid a druga nie. Która z tych osób ma większe szanse na jakiekolwiek komplikacje zdrowotne zakładając, że szczepienie miało miejsce tydzień wcześniej?

Czy jesteś w stanie mi na to pytanie odpowiedzieć?
AnnaArendt
uzależniona foremka
uzależniona foremka

Post autor: AnnaArendt » 25 sty 2022, o 11:52

oliveoil pisze:
25 sty 2022, o 11:25
A które dokładnie liczby się nie zgadzają? 😁 Bo według strony typu "szczepmy się", moje ryzyko zgonu jako niezaszczepionej jest jak 1 do 100000 a osoby otyłej po 50 jest jak 3 do 1000..

Czy chcesz powiedzieć, że niezaszczepiona, młoda i wysportowana osoba bez żadnych dolegliwości ma większe szanse na śmierć przez covid niż zaszczepiona 50 letnia osoba że spora otyłością i innymi chorobami??

Zaczyna być ciekawiej..

Czy mogłabys mi odpowiedzieć na takie pytanie:
Zaluzmy, że nie ma koronawirusa i masz przed sobą dwie zupełnie identyczne osoby. Jedna z nich jest zaszczepiona na covid a druga nie. Która z tych osób ma większe szanse na jakiekolwiek komplikacje zdrowotne zakładając, że szczepienie miało miejsce tydzień wcześniej?

Czy jesteś w stanie mi na to pytanie odpowiedzieć?
A gdzie dokładnie znajdę te dane i rewelację w stylu 50/50 choruje? Bo na stronie szczepimysie... Pl nie ma takich informacji, a może źle szukałam.

Po prostu podaj konkretna stronę z której czerpiesz wiedzę i statystyki.
oliveoil
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka

Post autor: oliveoil » 25 sty 2022, o 12:10

AnnaArendt pisze:
25 sty 2022, o 11:52

A gdzie dokładnie znajdę te dane i rewelację w stylu 50/50 choruje? Bo na stronie szczepimysie... Pl nie ma takich informacji, a może źle szukałam.

Po prostu podaj konkretna stronę z której czerpiesz wiedzę i statystyki.
Anno, a gdzie ja napisałam, że "50/50 choruje"? Linków podawać tu nie ma sensu, bo wszystkie są usówane (i w sumie dobrze). Nie będę Ci podawać liknów także dlatego, że niegdy one nie pasują do "narracji" osób broniących szczepień.
W sieci są kalkulatory "śmiertelności" na dawida. Na polskich stronach będzie ich mało ale na angielskich są i możesz sobie wybrać która strona zgadza się najbardziej "z Twoją narracją" i na niej obliczyć swoje szanse na hospitalizację oraz śmierć przez covid. Strony obliczają prawdopodobieństwo na podstawie podanych przez Ciebie danych typu: wiek, płeć i konkretne choroby lub dolegliwości z jakimi się borykasz. Dla każdych wytycznych statystyki są inne ale tego akurat chyba kwestionować tu nikt nie będzie?

Poniżej wklejam linki do screenów wypowiedzi na temat szczepionek prof. Horbana kiedy szczepionka wchodziła na rynek. Linki odrazu zostaną usunięte co potwierdzi to, że sama musisz po internecie informacji szukać:

Obrazek
Obrazek
biedronca
super forma
super forma

Post autor: biedronca » 25 sty 2022, o 12:17

No ja nie wiem, gdzie i jak Ty sobie to ryzyko wyliczasz i nie wiem, te liczby się zgadzają, czy nie. Ja widziałam dane z podziałem na grupy wiekowe (i to tylko dla kilku krajów), ale na wagę już nie. I byłabym ciekawa, w jaki sposób ta strona wylicza to ryzyko, co dokładnie bierze pod uwagę, dla jakich dokładnie grup to są średnie, z jakiej wielkości próby itp.

Takie wyliczenia, nawet jeżeli są zrobione poprawnie, można brać pod uwagę bardzo orientacyjnie. Strona internetowa to nie lekarz. Można wyciągnąć jakąś średnią z danych, ale waga i wiek to nie wszystko, co określa Twój stan zdrowia i Twoje ryzyko. No i zawsze lepiej jest to ryzyko minimalizować.
oliveoil
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka

Post autor: oliveoil » 25 sty 2022, o 12:28

biedronca pisze:
25 sty 2022, o 12:17
No ja nie wiem, gdzie i jak Ty sobie to ryzyko wyliczasz i nie wiem, te liczby się zgadzają, czy nie. Ja widziałam dane z podziałem na grupy wiekowe (i to tylko dla kilku krajów), ale na wagę już nie. I byłabym ciekawa, w jaki sposób ta strona wylicza to ryzyko, co dokładnie bierze pod uwagę, dla jakich dokładnie grup to są średnie, z jakiej wielkości próby itp.

Takie wyliczenia, nawet jeżeli są zrobione poprawnie, można brać pod uwagę bardzo orientacyjnie. Strona internetowa to nie lekarz. Można wyciągnąć jakąś średnią z danych, ale waga i wiek to nie wszystko, co określa Twój stan zdrowia i Twoje ryzyko. No i zawsze lepiej jest to ryzyko minimalizować.
Jeśli na polskich stronach nie znajdziesz niczego zgodnego z Twoją narracją, to wpisz w google: covid death probability calculator. Robiłam sobie teraz pierwszy test z tych wyników i wyszło mi tym razem, że moje ryzyko śmierci na kovida jest jak 1 do 500 000. Ale ta akurat strona ma bardziej szczegółowe pytania.

Nie odpowiedziałaś na moje pytanie Biedronko:
biedronca
super forma
super forma

Post autor: biedronca » 25 sty 2022, o 12:30

oliveoil pisze:
25 sty 2022, o 12:10
Nie będę Ci podawać liknów także dlatego, że niegdy one nie pasują do "narracji" osób broniących szczepień.
I o rany, czy można być bardziej nieuczciwym w dyskusji! Nie podasz źródeł, z których czerpiesz informacje, bo boisz się, że ktoś znajdzie argumenty, żeby je skontrować, czy o co chodzi?
oliveoil
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka

Post autor: oliveoil » 25 sty 2022, o 12:41

biedronca pisze:
25 sty 2022, o 12:30
oliveoil pisze:
Nie będę Ci podawać liknów także dlatego, że niegdy one nie pasują do "narracji" osób broniących szczepień.
I o rany, czy można być bardziej nieuczciwym w dyskusji! Nie podasz źródeł, z których czerpiesz informacje, bo boisz się, że ktoś znajdzie argumenty, żeby je skontrować, czy o co chodzi?
Napisałam, że nie podam linków, bo są one usuwane. Sprawdź moje posty w tym temacie. Linki nawet do strony rządowej czyli kancelarii premiera zostały usunięte. To nie moja wina a linki bardzo chętnie bym tu podała gdyby nie słuszna cenzura w tym konkretnym temacie :)

Dalej nie odpowiedziałaś na moje pytanie...
AnnaArendt
uzależniona foremka
uzależniona foremka

Post autor: AnnaArendt » 25 sty 2022, o 12:43

oliveoil pisze:
25 sty 2022, o 12:41
biedronca pisze:
25 sty 2022, o 12:30
oliveoil pisze:
Napisałam, że nie podam linków, bo są one usuwane. Sprawdź moje posty w tym temacie. Linki nawet do strony rządowej czyli kancelarii premiera zostały usunięte. To nie moja wina a linki bardzo chętnie bym tu podała gdyby nie słuszna cenzura w tym konkretnym temacie :)

Dalej nie odpowiedziałaś na moje pytanie...
Możesz podać nazwę tak jak ja to wpisuje.
Np: szczepimysie... Peeel
oliveoil
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka

Post autor: oliveoil » 25 sty 2022, o 12:48

No i moje linki znowu zostały usunięte :(
Awatar użytkownika
Wiosennagwiazda
Moderatorka
Moderatorka

Post autor: Wiosennagwiazda » 25 sty 2022, o 12:48

Wymiencie sie linkami na PW.
biedronca
super forma
super forma

Post autor: biedronca » 25 sty 2022, o 12:52

oliveoil pisze:
25 sty 2022, o 12:28
.

Nie wiem, policz sobie. A potem podziel się, jak liczyłaś i z jakich danych :)

Jeżeli przez "jakiekolwiek komplikacje zdrowotne" masz na myśli również złe samopoczucie przez 2 dni i ból w miejscu szczepionki, to powiedziałabym, że osoba zaszczepiona, ale jak policzysz, możesz wykazać, czy mam racje.

Ale jeżeli z jednej strony mam prawdopodobieństwo 1:2, że będę się źle czuła przez tydzień, a z drugiej prawdopodobieństwo 1:50 000, że umrę, czy nawet ciężko zachoruję, to ja wolę się zaszczepić.
AnnaArendt
uzależniona foremka
uzależniona foremka

Post autor: AnnaArendt » 25 sty 2022, o 12:55

To jest chyba najbardziej gorąca, chociaż najmniej związana z tematyką forum dyskusja :) linki zapchają nam pw
oliveoil
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka

Post autor: oliveoil » 25 sty 2022, o 13:13

biedronca pisze:
25 sty 2022, o 12:52
oliveoil pisze:
25 sty 2022, o 12:28
.

Nie wiem, policz sobie. A potem podziel się, jak liczyłaś i z jakich danych :)

Jeżeli przez "jakiekolwiek komplikacje zdrowotne" masz na myśli również złe samopoczucie przez 2 dni i ból w miejscu szczepionki, to powiedziałabym, że osoba zaszczepiona, ale jak policzysz, możesz wykazać, czy mam racje.

Ale jeżeli z jednej strony mam prawdopodobieństwo 1:2, że będę się źle czuła przez tydzień, a z drugiej prawdopodobieństwo 1:50 000, że umrę, czy nawet ciężko zachoruję, to ja wolę się zaszczepić.
Droga biedronko. Widząc taką odpowiedź na tak proste zadane przezemnie pytanie, mogłabym wywnioskować, że osoba udzielająca odpowiedzi albo:
-nie ma pojęcia o szczepieniach i medycynie wogóle i więc można nią bardzo łatwo zmanipulować ponieważ nie ma podstawowej wiedzy w temacie
-pytanie dla odpowiadającego jest poprostu bardzo niewygodne a odpowiedź mogłaby podważyć większość twierdzeń odpowiadającego
-odpowiadający w głowie zamiast mózgu ma kilogram mortadelli i sznurek trzymający uszy żeby nie odpadły od głowy :podbite oczko:

Myślę, że w Twoim przypadku biedronko jest to raczej opcja numer 2 :)
biedronca
super forma
super forma

Post autor: biedronca » 25 sty 2022, o 13:50

Z czego wyciągasz takie wnioski?

I naprawdę wydaje Ci się, że chamskie komentarze jakoś zwiększają wartość tego, co piszesz?
oliveoil
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka

Post autor: oliveoil » 25 sty 2022, o 13:54

biedronca pisze:
25 sty 2022, o 13:50
I naprawdę wydaje Ci się, że chamskie komentarze jakoś zwiększają wartość tego, co piszesz?
Naprawde wydaje Ci się, że jak zrobisz obozy z izolatkami dla zdrowych ale niezaszczepionych ludzi, to "pandemia stworzona w celach politycznych" tak poprostu zniknie a ludzi przestaną umierać??
biedronca
super forma
super forma

Post autor: biedronca » 25 sty 2022, o 14:05

OK, widzę, że zaczęłaś prowadzić dyskusję sama że sobą. Baw się dobrze :pilka:
oliveoil
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka

Post autor: oliveoil » 25 sty 2022, o 14:08

biedronca pisze:
25 sty 2022, o 14:05
OK, widzę, że zaczęłaś prowadzić dyskusję sama że sobą. Baw się dobrze :pilka:
Ty też się baw dobrze biedronko :) bo pewnie teraz w minecrafcie budujesz makiety swoich wymażonych izolatek dla niezaszczepionych :ok:
oliveoil
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka

Post autor: oliveoil » 26 sty 2022, o 03:05

Zaczyna się robić jakaś ciekawa sprawa z "tym naszym" wirusem :shock:
Właśnie się dowiedziałam, że takie gazety jak FOXNEWS, Daily Telegraph, BBC itp, zaczynają się rozpisywać na temat afery dotyczącej wycieku wirusa z labolatorium w Wuhan. W sprawę jest zamieszany Dr Fauci, czyli główny epidemiolog Rządu USA, czyli osoba która stoi gdzieś na czele tej całej pandemi, lockdownów i paszportów kowidowych.

Tak w wielkim skrócie napiszę, że ponoć wyciekły maile Dr Fauciego które pokazują, że wirus został szczucznie stworzony i uwolniony przez człowieka a badania finansowane.

W polskiej prasie jakiś artykuł na ten temat znalazłam w forsal.pl a jego tytuł to:

"Daily Telegraph": Naukowcy nie chcieli badać teorii o wycieku wirusa z laboratorium

Zgaduję, że każde źródło będzie podawać inne informacje dotyczące sprawy zależnie od strony którą trzyma ale nie zmienia to faktu, że coś sie dzieje co może być przyczyną dlaczego nagle wiele krajów nagle wycofuje się z pandemi :shock:
Czołowi brytyjscy i amerykańscy naukowcy uważali za prawdopodobne, że koronawirus SARS-CoV-2 przypadkowo wyciekł z laboratorium w Chinach, ale obawiali się, że badanie tej hipotezy zaszkodzi nauce w tym kraju - wynika z ich maili, które opisuje w czwartek "Daily Telegraph".
Jeremy Farrar, brytyjski naukowiec zajmujący się chorobami zakaźnymi i dyrektor fundacji Wellcome Trust, napisał w mailu z 2 lutego 2020 r., że "prawdopodobnym wyjaśnieniem" pochodzenia koronawirusa jest, że szybko ewoluował on z wirusa podobnego do SARS wewnątrz ludzkiej tkanki w laboratorium o niskim poziomie bezpieczeństwa. Pisał dalej, że taka ewolucja mogła "przypadkowo stworzyć wirusa przygotowanego do szybkiego przenoszenia się między ludźmi". Adresatami tego maila byli główny doradca prezydenta USA ds. medycznych dr Anthony Fauci oraz ówczesny dyrektor amerykańskich Narodowych Instytutów Zdrowia (NIH) dr Francis Collins.

W mailach Farrar pisał, że inni naukowcy również uważają, iż wirus nie mógł wyewoluować w sposób naturalny. Jednym z nich był prof. Mike Farzan ze Scripps Research, ekspert, który odkrył, w jaki sposób pierwotny wirus SARS wiąże się z ludzkimi komórkami. Naukowcy byli szczególnie zaniepokojeni częścią koronawirusa zwaną miejscem rozszczepienia furyny, częścią białka kolca, która pomaga wirusowi wnikać do komórek i sprawia, że jest tak zakaźny dla ludzi.

"(Farzan) jest zaniepokojony miejscem (rozszczepienia) furyny i ma trudności z wyjaśnieniem tego jako zdarzenia spoza laboratorium, chociaż istnieją możliwe sposoby w naturze, ale bardzo mało prawdopodobne. Myślę, że należałoby się zastanowić, jak to wszystko połączyć, czy wierzysz w tę serię zbiegów okoliczności, co wiesz o laboratorium w Wuhanie, ile może być w naturze - przypadkowe uwolnienie czy zdarzenie naturalne? Ja oceniam to na 70:30 lub 60:40" - pisał Farrar, podsumowując obawy Farzana w e-mailu.

Późniejsze wiadomości pokazały, że do 4 lutego Farrar zrewidował ocenę prawdopodobieństwa wycieku laboratoryjnego do 50:50, natomiast prof. Eddie Holmes z Uniwersytetu w Sydney ocenił możliwość przypadkowego uwolnienia wirusa na 60 proc.

E-maile pokazują, że również inni naukowcy nie byli przekonani, że SARS-CoV-2 powstał w sposób naturalny. "Po prostu nie mogę sobie wyobrazić, jak to by się miało udać w przyrodzie" - ocenił Bob Garry z Uniwersytetu w Teksasie. Prof. Andrew Rambaut z Uniwersytetu w Edynburgu napisał, że miejsce rozszczepienia furyny "uderza mnie jako niezwykłe". "Myślę, że jedynymi osobami mającymi wystarczające informacje lub dostęp do próbek, które mogłyby się tym zająć, byłyby zespoły pracujące w Wuhan" - dodał.

Maile zostały wysłane w odpowiedzi na telekonferencję między 12 naukowcami, w tym głównym doradcą naukowym brytyjskiego rządu, Patrickiem Vallance'em, która odbyła się 1 lutego 2020 r. Jak pisze "Daily Telegraph", pokazują one, że już do 2 lutego naukowcy próbowali zamknąć debatę na temat teorii wycieku laboratoryjnego.

Dr Ron Fouchier napisał do Farrara: "Dalsza debata na temat takich oskarżeń niepotrzebnie odciągnęłaby najlepszych naukowców od ich bieżących obowiązków i wyrządziła niepotrzebną szkodę nauce w ogóle, a nauce w Chinach w szczególności".

Dr Collins, ówczesny dyrektor NIH, odpowiedział Farrarowi: "Podzielam Pański pogląd, że potrzebne jest szybkie zwołanie ekspertów w ramach budującego zaufanie formatu, bo w przeciwnym razie teorie spiskowe zaczną szybko dominować, potencjalnie wyrządzając wielką szkodę nauce i międzynarodowej zgodzie".

Jak zaznacza "Daily Telegraph", instytucje, które były w posiadaniu maili, wielokrotnie odrzucały wezwania do publikacji ich treści. Uniwersytet w Edynburgu odrzucił ostatnio wysłany przez tę gazetę na podstawie prawa do wolności informacji wniosek o wgląd w odpowiedzi prof. Rambauta, twierdząc, że "ujawnienie (ich) mogłoby zagrozić fizycznemu lub psychicznemu zdrowiu i bezpieczeństwu osób".
AnnaArendt
uzależniona foremka
uzależniona foremka

Post autor: AnnaArendt » 26 sty 2022, o 04:54

To że on "wyciekl" nie jest chyba dla nikogo wielkim zaskoczeniem. Zresztą pisałam wcześniej o tym, że właśnie taka drogę uważam za najbardziej prawdopodobna.

Dyskusja nie jest o tym skąd on się wziął, tylko o tym jak "go" przeżyć.
oliveoil
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka

Post autor: oliveoil » 26 sty 2022, o 05:49

AnnaArendt pisze:
26 sty 2022, o 04:54
To że on "wyciekl" nie jest chyba dla nikogo wielkim zaskoczeniem. Zresztą pisałam wcześniej o tym, że właśnie taka drogę uważam za najbardziej prawdopodobna.

Tak łatwo bagatelizujesz te sprawę a mowi ona o tym, że wirus stworzony przez człowieka wymknął się przypadkowo lub nie z laboratorium a ludzie, którzy finansowali badania nad nim prawdopodobnie odpowiadają za stworzenie szczepionek. Jeśli takie fakty ujrza światło dzienne i zostaną udowodnione, to co na to powiesz? Że przez przypadek wirus im się wymknął ale to dobrzy ludzie i odrazu wymyślili na niego szczepionkę by naprawić swój błąd? :zab:

:mrgreen: Dobrze Anno, że nie jesteś sędzia, bo przy Tobie więzienia byłyby puste a ludzie, którzy w nich powinni siedzieć, chodzili by wolno wśród nas :ok:
AnnaArendt
uzależniona foremka
uzależniona foremka

Post autor: AnnaArendt » 26 sty 2022, o 09:11

oliveoil pisze:
26 sty 2022, o 05:49
AnnaArendt pisze:

Tak łatwo bagatelizujesz te sprawę a mowi ona o tym, że wirus stworzony przez człowieka wymknął się przypadkowo lub nie z laboratorium a ludzie, którzy finansowali badania nad nim prawdopodobnie odpowiadają za stworzenie szczepionek. Jeśli takie fakty ujrza światło dzienne i zostaną udowodnione, to co na to powiesz? Że przez przypadek wirus im się wymknął ale to dobrzy ludzie i odrazu wymyślili na niego szczepionkę by naprawić swój błąd? :zab:

:mrgreen: Dobrze Anno, że nie jesteś sędzia, bo przy Tobie więzienia byłyby puste a ludzie, którzy w nich powinni siedzieć, chodzili by wolno wśród nas :ok:
Raz jeszcze, nie dyskutuje tu o tym czy się wymknął, czy się nienwymknal - zapewne się wymknął.

Mleko się rozlało. Czy to prawda? Nie wiem. Czy, jeśli to prawda, osoby poniosą konsekwencje? Nie wiem.

Czy ludzie umierają tu i teraz? Tak.
I to mnie interesuje w sumie.
Bicie piany dookoła początków - niezbyt.
AnnaArendt
uzależniona foremka
uzależniona foremka

Post autor: AnnaArendt » 26 sty 2022, o 09:12

AnnaArendt pisze:
26 sty 2022, o 09:11
oliveoil pisze:
26 sty 2022, o 05:49
AnnaArendt pisze:

Raz jeszcze, nie dyskutuje tu o tym czy się wymknął, czy się nienwymknal - zapewne się wymknął.

Mleko się rozlało. Czy to prawda? Nie wiem. Czy, jeśli to prawda, osoby poniosą konsekwencje? Nie wiem.

Czy ludzie umierają tu i teraz? Tak.
I to mnie interesuje w sumie.
Bicie piany dookoła początków - niezbyt.
No i wątpię żeby producenci szczepionek, zwłaszcza ci z Anglii byli odpowiedzialni za to co wydarzyło się w Wuhan. Chociaż rozumiem że foliarzom byłoby to bardzo na rękę (żeby sobie pospikowac dalej)
Wenus_8005
uzależniona foremka
uzależniona foremka

Post autor: Wenus_8005 » 26 sty 2022, o 11:22

AnnaArendt pisze:
26 sty 2022, o 09:12
No i wątpię żeby producenci szczepionek, zwłaszcza ci z Anglii byli odpowiedzialni za to co wydarzyło się w Wuhan. Chociaż rozumiem że foliarzom byłoby to bardzo na rękę (żeby sobie pospikowac dalej)
Przecież tu chodzi o odpowiedzialność za produkt, który sami opracowali i wypuścili na rynek. Jeśli zachorujesz np. Na narkopleksje (jak sporo ludzi po szczepionce na świńską grypę) to nie dostaniesz nawet odszkodowania. W Szecji i w Niemczech Rząd wziął na siebie skutki uboczne po tamtej szczepionce i wypłaca ludziom renty do końca życia za powikłania. Tutaj jasno się określili. Nikt nie bierze odpowiedzialności.

Myślałam, że rozmawiam z Anną, osobą na poziomie. Ale osobą na poziomie nie obraza ludzi, lecz szanuje ich wybory. Jesteś gorsza niż nasz Rząd. Nasz Rząd przynajmniej nie zmusza ludzi do szczepień, sieje propagandę jak Ty bo musi (zastanawiam się dlaczego Ty to robisz i tak bardzo się uzależniłaś od tego wątku, że nie możesz zostawić postu bez odpowiedzi.) Nasz Rząd przynajmniej podaje do wiadomości publicznej ulotkę ChPL szczepionki, w której jasno jest napisane, że szczepionka jest wprowadzona warunkowo. Informują też, że jest ona w fazie badań i nikt nie bierze za jej skutki uboczne odpowiedzialność. Czyli przyjmujesz ją na własne ryzyko. Tak zdecydowałaś, to Twój wybór. Trudno Ci to pojąć, że ktoś może mieć wybór i zdecydować inaczej. Ma do tego prawo. Dlatego nazywanie foliarzami ludzi, którzy wybrali inaczej to bardzo słabe i świadczy jedynie o kulturze.
Wenus_8005
uzależniona foremka
uzależniona foremka

Post autor: Wenus_8005 » 26 sty 2022, o 11:26

Wenus_8005 pisze:
26 sty 2022, o 11:22

Przecież tu chodzi o odpowiedzialność za produkt, który sami opracowali i wypuścili na rynek. Jeśli zachorujesz np. Na narkopleksje (jak sporo ludzi po szczepionce na świńską grypę) to nie dostaniesz nawet odszkodowania. W Szwecji i w Niemczech Rząd wziął na siebie skutki uboczne po tamtej szczepionce i wypłaca ludziom renty do końca życia za powikłania. Tutaj jasno się określili. Nikt nie bierze odpowiedzialności.
Chodziło mi o narkopleksje, chorobę, ktora ujawniła się po czasie u ludzi, którzy przyjęli szczepionkę na świńską grypę.
Na szczęście w Polsce nie była ona obowiązkowa. Ewa Kopacz bardzo merytorycznie odniosla się do szczepionki, która nie ma badań, powstała na szybko i jest wprowadzona warunkowo. Warto sobie poszukać ten film na youtube i odlsuchac, jak mówiła dlaczego nie zgadza się wtedy na szczepienia obowiązkowe na świńską grypę. Niektórzy jednak pobiegli się zaszczepić.
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma

Post autor: ama » 26 sty 2022, o 11:39

Ewa Kopacz o szczepionce na świńską grypę!
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
biedronca
super forma
super forma

Post autor: biedronca » 26 sty 2022, o 11:39

Skąd pomysł, że nie dostaniesz odszkodowania? Normalnie możesz dochodzić wypłaty odszkodowania w procesie cywilnym.
AnnaArendt
uzależniona foremka
uzależniona foremka

Post autor: AnnaArendt » 26 sty 2022, o 12:25

Nie przeczytałam wszystkiego, jednak rozumiem że taki ciąg logiczny się tu ujawnil:
1. Ktoś wyprodukował wirusa (zmodyfikował)
2. Ten sam ktoś wyprodukował szczepionki
3. Ten sam ktoś wypuścił wirusa żeby pozarażać nas wszystkich i zarobić na szczepionkach
4. Ten sam ktoś podtrzymuje sztucznie pandemię
5. W wyniku wypuszczenia wirusa ludzie rzeczywiście umieraja
6. Szczepionka się sprzedaje i trzeba jej sprzedać jeszcze więcej

Czy dobrze strescilam wasze domniemania?
ODPOWIEDZ