Kobiety do wojska ! Czy wszystkie?

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
andaluzja_ona
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 20
Rejestracja: 14 sty 2019, o 00:30

Re: Kobiety do wojska ! Czy wszystkie?

Post autor: andaluzja_ona » 16 kwie 2019, o 14:47

a ja uwielbiam , gdy widze te wszystkie mamusie-kobiety, tak, kobiety takie jak my, jak wyręczają we wszystkim swoich nastoletnich synków, podsuwaja pod nos, spełniaja każde zyczenie, wychowujac roszczeniowe kaleki życiowe.

Możecie pisać co chcecie, wypierać rzeczywistość, tak jak np. Juno, lecz przewazająca część związków na świecie to kobieta -mężczyzna, i to na facecie, jako silniejszym, spoczywało od zawsze zabezpieczenie bytu kobiecie i rodzinie. Ile kobiet znacie utrzymujących rodzinę? Będąc w związku z facetem chciałybyscie mieć w domu kolejne nieporadne dziecko zamiast partnera?

I gdzie mlodzi ludzie maja się nauczyć stawiania czola wyzwaniom/trudnościom życiowym? Przedsiębiorczości? Odwagi? Wytrwalości? Radzenia sobie ze stresem/bólem/wysiłkiem itd? W rodzinie? Gdzie wzorem katoreligii kobieta to sługa, a facet to pan, i dlatego chlopcy od urodzenia sa faworyzowani i wyreczani we wszystkim? Nie mam szacunku do matek, które gonia córki do roboty, a chronią i faworyzują chłopców. Niejedna z Was zna to z własnej rodziny.

Dlatego chlopaki do wojska albo innej podobnej szkoły życia. A jesli kobieta chce się lansować w wojsku, rwac na mundur laski, to niech idzie do woja. Tylko niech nie jęczy i placze, bo to nie miejsce na to
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Kobiety do wojska ! Czy wszystkie?

Post autor: eminem98xd » 24 mar 2021, o 12:27

andaluzja_ona pisze:
16 kwie 2019, o 14:47
a ja uwielbiam , gdy widze te wszystkie mamusie-kobiety, tak, kobiety takie jak my, jak wyręczają we wszystkim swoich nastoletnich synków, podsuwaja pod nos, spełniaja każde zyczenie, wychowujac roszczeniowe kaleki życiowe.

Możecie pisać co chcecie, wypierać rzeczywistość, tak jak np. Juno, lecz przewazająca część związków na świecie to kobieta -mężczyzna, i to na facecie, jako silniejszym, spoczywało od zawsze zabezpieczenie bytu kobiecie i rodzinie. Ile kobiet znacie utrzymujących rodzinę? Będąc w związku z facetem chciałybyscie mieć w domu kolejne nieporadne dziecko zamiast partnera?

I gdzie mlodzi ludzie maja się nauczyć stawiania czola wyzwaniom/trudnościom życiowym? Przedsiębiorczości? Odwagi? Wytrwalości? Radzenia sobie ze stresem/bólem/wysiłkiem itd? W rodzinie? Gdzie wzorem katoreligii kobieta to sługa, a facet to pan, i dlatego chlopcy od urodzenia sa faworyzowani i wyreczani we wszystkim? Nie mam szacunku do matek, które gonia córki do roboty, a chronią i faworyzują chłopców. Niejedna z Was zna to z własnej rodziny.

Dlatego chlopaki do wojska albo innej podobnej szkoły życia. A jesli kobieta chce się lansować w wojsku, rwac na mundur laski, to niech idzie do woja. Tylko niech nie jęczy i placze, bo to nie miejsce na to
Po części się zgadzam też to dostrzegam, jak matki wkodowaly w typach że są nietykalni dodatkowo zaborczość z powodu braku chłopa sprawia że demonizują w ich oczach inne dziewczyny.
Teraz coś społeczeństwu odbiło że kobiety są nie dobre a są zawsze takie jak były tylko trochę bardziej się potwierały j jest nagonka.
Jedyne z czym się nie zgadzam to z tym wojem.
We wojsku jak najbardziej wolno płakać to jest stary obraz wojska które musi być skostniałe i twarde.
W ogóle nie mam pojęcia skąd się teraz wszystkim w głowach wzięło że trzeba być twardym.
Że matka i łojciec to koniecznie prawidłowy wzór. Bla bla bla cofamy się do średniowiecza tym tokiem myślenia.
Galindia
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 20
Rejestracja: 6 maja 2021, o 13:36

Re: Kobiety do wojska ! Czy wszystkie?

Post autor: Galindia » 6 maja 2021, o 14:42

andaluzja_ona pisze:
2 kwie 2019, o 14:00
jestem za obowiazkowa sluzba wojskowa. Dzis nie mamy facetow/chlopakow , lecz roszczeniowe nieodpowiedzialne wymoczki. A wojsko to szkola zycia i przetrwania. Zadnego pospolitego ruszenia.
Obowiązkowa służba wojskowa? Toż to przeżytek. W dzisiejszych czasach liczy się jakość armii, a nie jej ilość.
liberatedgirl
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 38
Rejestracja: 3 maja 2021, o 07:35

Re: Kobiety do wojska ! Czy wszystkie?

Post autor: liberatedgirl » 8 maja 2021, o 08:28

Chciałabym iść do wojska.
Elinor
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 362
Rejestracja: 7 cze 2018, o 12:01

Re: Kobiety do wojska ! Czy wszystkie?

Post autor: Elinor » 8 maja 2021, o 12:29

liberatedgirl pisze:
8 maja 2021, o 08:28
Chciałabym iść do wojska.
Najgorsze to te testy sprawnościowe. Mi by się raczej nie udało zdać. :p Poza tym już trochę za późno na tego rodzaju karierę, mam inną. Co do testów sprawnościowych, to w sumie pewnie i tak nie gwarantują, że fizycznie wyrobisz, tak jak dostać się do korpo albo na jakieś studia jest dużo prościej niż się tam wyrabiać.
liberatedgirl
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 38
Rejestracja: 3 maja 2021, o 07:35

Re: Kobiety do wojska ! Czy wszystkie?

Post autor: liberatedgirl » 8 maja 2021, o 14:18

Elinor pisze:
8 maja 2021, o 12:29
liberatedgirl pisze:
8 maja 2021, o 08:28
Chciałabym iść do wojska.
Najgorsze to te testy sprawnościowe. Mi by się raczej nie udało zdać. :p Poza tym już trochę za późno na tego rodzaju karierę, mam inną. Co do testów sprawnościowych, to w sumie pewnie i tak nie gwarantują, że fizycznie wyrobisz, tak jak dostać się do korpo albo na jakieś studia jest dużo prościej niż się tam wyrabiać.
Tylko tak napisałam haha XD Ale nie wiesz, czy byś nie zdała. Najpierw trzeba spróbować ;)
Elinor
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 362
Rejestracja: 7 cze 2018, o 12:01

Re: Kobiety do wojska ! Czy wszystkie?

Post autor: Elinor » 8 maja 2021, o 16:17

Udało mi się gdzieś wygooglować wymogi na te testy sprawnościowe typu ileś basenów w takim a takim czasie, ileśtam pompek, podciągnięć... Uprawiam sport i nie czuję się w nim słabo, ale jednak muszę jeszcze trochę popracować, żeby zdawać we wszystkich z norm.
Galindia
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 20
Rejestracja: 6 maja 2021, o 13:36

Re: Kobiety do wojska ! Czy wszystkie?

Post autor: Galindia » 27 maja 2021, o 15:33

Dostanie się to połowiczny sukces. Pozostaje jeszcze znieść atmosferę w wojsku. Krzyk. Mam koleżankę w policji, też chciałaby przejść do wojska z powodu wyższych pensji, ale nie zmienia munduru z powodu wrzeszczenia w wojsku.
Clorocs
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 584
Rejestracja: 21 sty 2022, o 13:52

Re: Kobiety do wojska ! Czy wszystkie?

Post autor: Clorocs » 25 lut 2022, o 17:36

Oczywiscie, bez wyjatkow I taryfy ulgowej😌
Awatar użytkownika
FrejaDraco
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 77
Rejestracja: 2 gru 2018, o 00:45

Re: Kobiety do wojska ! Czy wszystkie?

Post autor: FrejaDraco » 8 gru 2022, o 15:01

jemZDROWO pisze:
12 lut 2014, o 16:59
Prosiłabym o to by była jasna odpowiedź na każde pytanie, jakaś krótka argumentacja.
Czy powinna wrócić służba obowiązkowa, bez względu na płeć, mowa o 9 miesięcznej służbie wojskowej?
Nie jestem zwolenniczką służby wojskowej. O ile to tylko możliwe, popieram koncept obsłużenia potrzeb wojskowych siłami ochotników. Niemniej sytuacja tak się obecnie komplikuje, że koniecznością może być wprowadzenie jakiejś formy przygotowania wojskowego obywateli, chociaż może niekoniecznie w formie znanej wcześniej iluśtammiesięcznej służby skoszarowanej.
Czy w ramach równouprawnienia kobiety powinny mieć takie same kryteria jeśli chodzi o sprawność fizyczną?
Tak. Jeżeli już kryteria powinny być różnicowane z uwagi na posiadane warunki fizyczne a nie ze względu na posiadanie cycków bądź fujarki.

Podobnie z resztą z normami dźwigania w cywilnej pracy. Nadajesz się na hutnika/hutniczkę jesteś hutniszczem, nie nadajesz się, to idziesz do biura.

W ramach równouprawnienia kwalifikacja wojskowa powinna tyczyć się wszystkich lub nikogo, nie zaś tak jak obecnie prawie wyłącznie mężczyzn. Podobnie późniejsza służba wojskowa.
Ile według Was powinna trwać taka służba?
A czy tego nie dałoby się zrobić na podobnych zasadach jak np. ćwiczeń WOT-u?
ODPOWIEDZ