Na kogo zagłosujesz w wyborach? Sondaż przedwyborczy.

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.

Na kogo zagłosujesz w wyborach prezydenckich 20 czerwca 2010?

Czas głosowania minął 22 cze 2010, o 00:05

Bronisław Komorowski - z przekonaniem
3
2%
Bronisław Komorowski - bo inni są jeszcze gorsi
46
29%
Jarosław Kaczyński - z przekonaniem
7
4%
Jarosław Kaczyński - bo inni są jeszcze gorsi
7
4%
Kornel Morawiecki - z przekonaniem
3
2%
Kornel Morawiecki - bo inni są jeszcze gorsi
0
Brak głosów
Grzegorz Napieralski - z przekonaniem
39
25%
Grzegorz Napieralski - bo inni są jeszcze gorsi
30
19%
Andrzej Olechowski - z przekonaniem
7
4%
Andrzej Olechowski - bo inni są jeszcze gorsi
7
4%
Waldemar Pawlak - z przekonaniem
0
Brak głosów
Waldemar Pawlak - bo inni są jeszcze gorsi
0
Brak głosów
Bogusław Ziętek - z przekonaniem
3
2%
Bogusław Ziętek - bo inni są jeszcze gorsi
2
1%
na innego niż powyżsi
3
2%
 
Liczba głosów: 157
Awatar użytkownika
Leica
super forma
super forma
Posty: 2176
Rejestracja: 29 gru 2004, o 00:00
Lokalizacja: Właśnie stąd

Re: Na kogo zagłosujesz w wyborach? Sondaż przedwyborczy.

Post autor: Leica » 8 cze 2010, o 17:53

zosia24 pisze:Myślisz, że Napieralski, to będzie "dobry strzał"?
Godny Davida Crocketta i jego Old Betsy.
[i]"Don't worry about what people think. They don't do it too often."[/i]
Awatar użytkownika
Absolut6na9
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 374
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:46
Lokalizacja: Gdynia

Re: Na kogo zagłosujesz w wyborach? Sondaż przedwyborczy.

Post autor: Absolut6na9 » 8 cze 2010, o 17:59

Japonka pisze:A jeśli oddanie głosu nieważnego było celowo - jest jednoznaczne z brakiem akceptacji wszystkich kandydatów, i jednoczesnym poparciem tych, którzy oddali głos ważny na określonego kandydata i było ich więcej.
Głos nieważny to głos nieważny. Moralne zwycięstwo? - Nikłe. Korzyść? - Żadna. Zwykła głupota.
Awatar użytkownika
zosia24
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 10527
Rejestracja: 10 lut 2010, o 20:20

Re: Na kogo zagłosujesz w wyborach? Sondaż przedwyborczy.

Post autor: zosia24 » 8 cze 2010, o 18:01

Leica pisze:
zosia24 pisze:Myślisz, że Napieralski, to będzie "dobry strzał"?
Godny Davida Crocketta i jego Old Betsy.
Myślałam, że Debata to poważny dział, skoro tak, to Możecie iść wszyscy do piekła, ja idę do Koczowiska.
żyj na swój sposób, a nie według instrukcji innych...
Awatar użytkownika
babette
super forma
super forma
Posty: 7356
Rejestracja: 25 paź 2005, o 00:00
Lokalizacja: Spod Grunwaldu

Re: Na kogo zagłosujesz w wyborach? Sondaż przedwyborczy.

Post autor: babette » 8 cze 2010, o 18:35

Absolut6na9 pisze:
Japonka pisze:A jeśli oddanie głosu nieważnego było celowo - jest jednoznaczne z brakiem akceptacji wszystkich kandydatów, i jednoczesnym poparciem tych, którzy oddali głos ważny na określonego kandydata i było ich więcej.
Głos nieważny to głos nieważny. Moralne zwycięstwo? - Nikłe. Korzyść? - Żadna. Zwykła głupota.
Wbrew temu co czasem się mówi o kandydatach, to nie jest obstawianie gonitw koni.


Namawiam do oddawania głosów nieważnych. Tylko bojkot może uświadomić politykom niezadowolenie z ich działalności.
Na pewno nie przyczyni się do tego popieranie najsilniejszego ani wybieranie tzw. mniejszego zła.
Wpis pierwotny skonfiskowany.
Niezgodność z ACTA.
Awatar użytkownika
abs_ik
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 660
Rejestracja: 11 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Na kogo zagłosujesz w wyborach? Sondaż przedwyborczy.

Post autor: abs_ik » 8 cze 2010, o 20:26

babette pisze: Wbrew temu co czasem się mówi o kandydatach, to nie jest obstawianie gonitw koni.

Namawiam do oddawania głosów nieważnych. Tylko bojkot może uświadomić politykom niezadowolenie z ich działalności.
Na pewno nie przyczyni się do tego popieranie najsilniejszego ani wybieranie tzw. mniejszego zła.
Pełne poparcie. Na karcie do głosowania nie ma opcji "mniejsze zło" i każdy głos na kandydata, niezależnie od intencji głosującego, jest głosem poparcia. A ja mam już dosyć bycia w 10, 20 czy 50 procentach tych, co to niby popierają, choć tak naprawdę spora część z nich tak naprawdę wybiera "mniejsze zło". Jeżeli procent nieważnych głosów będzie niewielki, nic z tego nie przyjdzie. Jeżeli jednak będzie znaczący, może dać to komuś do myślenia.

Pozwolę też sobie zacytować za Lilianne E. Blaze pomysł dla tych, którzy rozważają oddanie nieważnego głosu:
Dla osob ktore rowniez planuja lub zastanawiaja sie nad oddaniem glosu pustego lub blednego (np. skreslenie wszystkich) - mozna to zrobic troche, nazwijmy to, "wyrazniej" - dopisujac i zaznaczajac "wlasnego" kandydata, np. znanego polityka z innego kraju. Taki glos oczywiscie rowniez nie jest wazny, ale jesli media podchwyca temat to wieksze wrazenie zrobia tysiace glosow na np. Zapatero, Obame, Rona Paula i Davida Camerona niz puste/bledne karty. Dodatkowo, jesli optymistycznie zalozyc ze te "bledne" glosy nie pojda prosto do niszczarki, to jest to nie tylko deklaraja "nie mam na kogo glosowac" ale rowniez "na polskiej scenie politycznej brakuje mi opcji X". (Pomysl nie jest moj i nie jest nowy, nie pamietam gdzie widzialam go po raz pierwszy. Zachecam do kopiowania i rozpowszechniania)
I od razu dodaję od siebie - bo słyszałam głosy, że i tak nikt tego nie zauważy - że zamierzam sfotografować i upublicznić swoją kartę do głosowania (z dopisaną Magdaleną Środą :D ). Gdyby zebrało się więcej (znacząco więcej) takich osób, można by wokół tego zrobić większą akcję - założyć bloga, rozesłać adres z odpowiednim komentarzem do mediów itp.
Awatar użytkownika
Sims
super forma
super forma
Posty: 2522
Rejestracja: 2 lis 2004, o 00:00

Re: Na kogo zagłosujesz w wyborach? Sondaż przedwyborczy.

Post autor: Sims » 8 cze 2010, o 20:44

Głos nieważny to głos nieważny. Moralne zwycięstwo? - Nikłe. Korzyść? - Żadna. Zwykła głupota.
Głos ważny oddany na pana K.( nieważne którego ) to : moralne zwycięstwo ? Żadne . Korzyśc ? Żadna . To głos stracony , bo i tak żaden z nich nie będzie realizował mojej wizji świata .
Namawiam do oddawania głosów nieważnych. Tylko bojkot może uświadomić politykom niezadowolenie z ich działalności.
Na pewno nie przyczyni się do tego popieranie najsilniejszego ani wybieranie tzw. mniejszego zła.
Na karcie do głosowania zamiast małego x postawię jeden duży X na cała stronę .
Awatar użytkownika
Absolut6na9
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 374
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:46
Lokalizacja: Gdynia

Re: Na kogo zagłosujesz w wyborach? Sondaż przedwyborczy.

Post autor: Absolut6na9 » 8 cze 2010, o 20:54

A ja się cieszę, że mamy demokrację. Nawet jeśli kandydaci są jacy są to innych nie będzie i trzeba działać w warunkach w jakich jesteśmy. Wydrukujcie sobie te karty od abs_ik i wrzućcie do kibla - na to samo wyjdzie.
Awatar użytkownika
abs_ik
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 660
Rejestracja: 11 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Na kogo zagłosujesz w wyborach? Sondaż przedwyborczy.

Post autor: abs_ik » 8 cze 2010, o 21:01

Absolut6na9 pisze:A ja się cieszę, że mamy demokrację. Nawet jeśli kandydaci są jacy są to innych nie będzie i trzeba działać w warunkach w jakich jesteśmy. Wydrukujcie sobie te karty od abs_ik i wrzućcie do kibla - na to samo wyjdzie.
Ja też się cieszę, że mamy demokrację. Ale nie przyjmuję do wiadomości, że coś jest, jakie jest i innego nie będzie. Gdyby wszyscy tak myśleli, to nadal siedzielibyśmy w jaskiniach.
Awatar użytkownika
babette
super forma
super forma
Posty: 7356
Rejestracja: 25 paź 2005, o 00:00
Lokalizacja: Spod Grunwaldu

Re: Na kogo zagłosujesz w wyborach? Sondaż przedwyborczy.

Post autor: babette » 8 cze 2010, o 21:02

Absolut6na9 pisze:A ja się cieszę, że mamy demokrację. Nawet jeśli kandydaci są jacy są to innych nie będzie i trzeba działać w warunkach w jakich jesteśmy. Wydrukujcie sobie te karty od abs_ik i wrzućcie do kibla - na to samo wyjdzie.
A to bardzo ciekawe pojęcie demokracji.
:)
Poszanowanie dla cudzych poglądów i wyborów, zdolność do dyskusji i porozumienia,itp :lol:
Wpis pierwotny skonfiskowany.
Niezgodność z ACTA.
Awatar użytkownika
Absolut6na9
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 374
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:46
Lokalizacja: Gdynia

Re: Na kogo zagłosujesz w wyborach? Sondaż przedwyborczy.

Post autor: Absolut6na9 » 8 cze 2010, o 21:10

abs_ik pisze: zamierzam sfotografować i upublicznić swoją kartę do głosowania (z dopisaną Magdaleną Środą :D )
Magdalena Środa miała tyle samo czasu co inni, żeby się zgłosić i zdobyć podpisy poparcia. Z jakiś powodów tego nie zrobiła, więc pomyśl zanim to zrobisz - kogo ośmieszasz?. Abs_ik od Ciebie chciałabym coś lepszego.
Awatar użytkownika
abs_ik
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 660
Rejestracja: 11 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Na kogo zagłosujesz w wyborach? Sondaż przedwyborczy.

Post autor: abs_ik » 8 cze 2010, o 21:15

Absolut6na9 pisze:
abs_ik pisze: zamierzam sfotografować i upublicznić swoją kartę do głosowania (z dopisaną Magdaleną Środą :D )
Magdalena Środa miała tyle samo czasu co inni, żeby się zgłosić i zdobyć podpisy poparcia. Z jakiś powodów tego nie zrobiła, więc pomyśl zanim to zrobisz - kogo ośmieszasz?. Abs_ik od Ciebie chciałabym coś lepszego.
Lem, nie bierz mnie pod siusiu, nie tędy droga. Nikogo nie ośmieszam, po prostu wskazuję, jakiej opcji mi w tych wyborach brak, a tak się złożyło, że z żyjących Polek i Polaków to właśnie ona uosabia wszystkie cechy, których szukam u kandydatów na prezydenta. A to, że nie kandyduje, jest jej prywatną sprawą i ani nie mam do niej o to pretensji, ani nic mi do tego.
gretchen
super forma
super forma
Posty: 5801
Rejestracja: 13 lis 2005, o 00:00
Lokalizacja: no direction home

Re: Na kogo zagłosujesz w wyborach? Sondaż przedwyborczy.

Post autor: gretchen » 8 cze 2010, o 21:19

Absolut6na9 pisze:A ja się cieszę, że mamy demokrację. Nawet jeśli kandydaci są jacy są to innych nie będzie i trzeba działać w warunkach w jakich jesteśmy. Wydrukujcie sobie te karty od abs_ik i wrzućcie do kibla - na to samo wyjdzie.
To teraz już rozumiem, dlaczego dopiero w '89 obaliliśmy komunę. Taka nasza narodowa obawa przed zbyt częstym buntowaniem się.

Absolut, co mam zrobić, skoro nawet mniejszego zła nie widzę na liście?
Now you don't talk so loud
Now you don't seem so proud
silvena
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 14
Rejestracja: 25 wrz 2007, o 00:00

Re: Na kogo zagłosujesz w wyborach? Sondaż przedwyborczy.

Post autor: silvena » 8 cze 2010, o 21:28

Sims pisze: Na karcie do głosowania zamiast małego x postawię jeden duży X na cała stronę .
Proszę jednak uważać, bo według obowiązujących wytycznych PKW dotyczących ważności głosu, jeśli zdarzy się tak że znak X na całą stronę przetnie się w jakiejś kratce, głos jest ważny na kandydata obok którego się znajdowała.
Awatar użytkownika
babette
super forma
super forma
Posty: 7356
Rejestracja: 25 paź 2005, o 00:00
Lokalizacja: Spod Grunwaldu

Re: Na kogo zagłosujesz w wyborach? Sondaż przedwyborczy.

Post autor: babette » 8 cze 2010, o 21:41

gretchen pisze:
Absolut, co mam zrobić, skoro nawet mniejszego zła nie widzę na liście?
Zamknij oczy i myśl o Polsce.
Wpis pierwotny skonfiskowany.
Niezgodność z ACTA.
Awatar użytkownika
Absolut6na9
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 374
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:46
Lokalizacja: Gdynia

Re: Na kogo zagłosujesz w wyborach? Sondaż przedwyborczy.

Post autor: Absolut6na9 » 8 cze 2010, o 21:42

gretchen pisze:
Absolut6na9 pisze:A ja się cieszę, że mamy demokrację. Nawet jeśli kandydaci są jacy są to innych nie będzie i trzeba działać w warunkach w jakich jesteśmy. Wydrukujcie sobie te karty od abs_ik i wrzućcie do kibla - na to samo wyjdzie.
To teraz już rozumiem, dlaczego dopiero w '89 obaliliśmy komunę. Taka nasza narodowa obawa przed zbyt częstym buntowaniem się.
Nieważne głosy to właśnie był bunt w czasach jednej partii i obowiązkowego stawienia się przy urnach. To już było i kiedyś miało sens. Kiedyś wybory to była fikcja, kiedyś to miało sens. Teraz to nie jest fikcja - teraz przez 5 lat będziemy mieć prezydenta wybranego w tych wyborach.
gretchen pisze:Absolut, co mam zrobić, skoro nawet mniejszego zła nie widzę na liście?
Odpowiedz sobie na pytanie: Który z tych panów ma być Prezydentem Polski? Bez migania się i bez wyimaginowanych innych kandydatów, po prostu wybierz. Nawet jeśli bez pełnego przekonania, będzie to lepsze. Miej trochę poczucia, że coś zależy od Ciebie!

Ja nie chcę się wstydzić i czuć zażenowania przez kolejne pięć lat patrząc na nie mojego kandydata. A jeśli wygra, będę mogła sobie powiedzieć, że zrobiłam co mogłam - głosowałam.
Awatar użytkownika
abs_ik
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 660
Rejestracja: 11 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Na kogo zagłosujesz w wyborach? Sondaż przedwyborczy.

Post autor: abs_ik » 8 cze 2010, o 21:57

Absolut6na9 pisze:
gretchen pisze:Absolut, co mam zrobić, skoro nawet mniejszego zła nie widzę na liście?
Odpowiedz sobie na pytanie: Który z tych panów ma być Prezydentem Polski? Bez migania się i bez wyimaginowanych innych kandydatów, po prostu wybierz. Nawet jeśli bez pełnego przekonania, będzie to lepsze. Miej trochę poczucia, że coś zależy od Ciebie!

Ja nie chcę się wstydzić i czuć zażenowania przez kolejne pięć lat patrząc na nie mojego kandydata. A jeśli wygra, będę mogła sobie powiedzieć, że zrobiłam co mogłam - głosowałam.
A będę się wstydzić i czuć zażenowanie, przez kolejne pięć lat patrząc na nie mojego kandydata. Bo Bronek myśliwy, specjalista od fop i mizoginicznych zagrywek i bezideowy reprezentant partii bez poglądów i z wpisaną w program niezdolnością do przeprowadzenia jakiejkolwiek poważnej reformy jest dla mnie równie żenującym kandydatem co Jarek od ZOMO (tak, wiem, że są też inni kandydaci, w tym jeden znośny - i bynajmniej nie jest to Napieralski - ale media już postanowiły, kto gra w tych wyborach i nie ma co udawać, że w tak krótkim czasie coś w tym względzie się zmieni). To, że mamy demokrację, nie oznacza, że mamy się godzić na wybór bez wyboru. Dobrze, że przywołałaś czasy sprzed 1989 roku - bo wtedy Polacy mieli jaja, żeby coś zmienić. A teraz, jak żyjemy w pseudowolnym kraju, potrafimy tylko powtarzać "no jest, jak jest, ja przecież nic z tym nie zrobię" i legitymizować (na zasadzie mniejszego zła) kolejne ekipy nierobów. Przykro mi, ale w ten sposób nie pokazujemy, że mamy na coś wpływ czy że nam zależy, tylko idziemy utartą ścieżką "obywatelskiego obowiązku", aby potem móc umyć ręce i powiedzieć "cóż, ja zrobiłam, co mogłam".
Awatar użytkownika
Sims
super forma
super forma
Posty: 2522
Rejestracja: 2 lis 2004, o 00:00

Re: Na kogo zagłosujesz w wyborach? Sondaż przedwyborczy.

Post autor: Sims » 8 cze 2010, o 22:03

silvena pisze:
Sims pisze: Na karcie do głosowania zamiast małego x postawię jeden duży X na cała stronę .
Proszę jednak uważać, bo według obowiązujących wytycznych PKW dotyczących ważności głosu, jeśli zdarzy się tak że znak X na całą stronę przetnie się w jakiejś kratce, głos jest ważny na kandydata obok którego się znajdowała.
Dzięki będę uważała . Najwyżej wyjdzie mi wężyk :wink: .
Awatar użytkownika
Absolut6na9
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 374
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:46
Lokalizacja: Gdynia

Re: Na kogo zagłosujesz w wyborach? Sondaż przedwyborczy.

Post autor: Absolut6na9 » 8 cze 2010, o 22:12

abs_ik pisze:(...)Dobrze, że przywołałaś czasy sprzed 1989 roku - bo wtedy Polacy mieli jaja, żeby coś zmienić. A teraz, jak żyjemy w pseudowolnym kraju, potrafimy tylko powtarzać "no jest, jak jest, ja przecież nic z tym nie zrobię" i legitymizować (na zasadzie mniejszego zła) kolejne ekipy nierobów(...).
Pojechałaś (coś jak Lepper) ;p

W czasie wyborów działanie to głosowanie. A w każdym innym czasie rób co innego. Namawianie do oddania nieważnych głosów to właśnie namawianie do nicnierobienia i zostawianie wyboru innym. Takie nawoływanie to odbieranie poczucia mocy i wpływu, że można coś zmienić. Więc ja cie proszę zastanów się jeszcze zanim pozbawisz się prawa głosu.
Awatar użytkownika
Dryzek
super forma
super forma
Posty: 1104
Rejestracja: 2 lut 2005, o 00:00
Lokalizacja: z klatki

Re: Na kogo zagłosujesz w wyborach? Sondaż przedwyborczy.

Post autor: Dryzek » 8 cze 2010, o 22:21

Wobec powyższego w dzień wyborów będę wybierała pomiędzy Tyskim a Żywcem (chciałam napisać Lechem, bo to moje ulubione ale to już byłby jakiś sondaż) ;).
''quem dii diligunt, adolescens moritur...''

W lodówce pocięta w plastry puszcza do mnie oko krowa... codzienność
Awatar użytkownika
Dryzek
super forma
super forma
Posty: 1104
Rejestracja: 2 lut 2005, o 00:00
Lokalizacja: z klatki

Re: Na kogo zagłosujesz w wyborach? Sondaż przedwyborczy.

Post autor: Dryzek » 8 cze 2010, o 22:22

Ale wtopa , przecież to już nieaktualne... Hehehehehe... To przez ferwor dyskusji ;)
''quem dii diligunt, adolescens moritur...''

W lodówce pocięta w plastry puszcza do mnie oko krowa... codzienność
Awatar użytkownika
abs_ik
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 660
Rejestracja: 11 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Na kogo zagłosujesz w wyborach? Sondaż przedwyborczy.

Post autor: abs_ik » 8 cze 2010, o 22:26

Absolut6na9 pisze: Pojechałaś (coś jak Lepper) ;p

W czasie wyborów działanie to głosowanie. A w każdym innym czasie rób co innego. Namawianie do oddania nieważnych głosów to właśnie namawianie do nicnierobienia i zostawianie wyboru innym. Takie nawoływanie to odbieranie poczucia mocy i wpływu, że można coś zmienić. Więc ja cie proszę zastanów się jeszcze zanim pozbawisz się prawa głosu.
No i widzisz, sama się podkładasz - "odbieranie poczucia mocy i wpływu". Czyli dokładnie to, o czym piszę - umywanie rąk, że się zrobiło, co mogło, choć de facto nie zrobiło się nic. I bynajmniej nie twierdzę, że oddanie nieważnego głosu jest jakimś szczególnym działaniem. Ale już budowanie wokół tego ruchu - a taki prędzej czy później powstanie, co widać nie tylko na tym forum - już tak.
Awatar użytkownika
abs_ik
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 660
Rejestracja: 11 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Na kogo zagłosujesz w wyborach? Sondaż przedwyborczy.

Post autor: abs_ik » 8 cze 2010, o 22:28

I małe postscriptum - ja do niczego nie namawiam, ja tylko pokazuję swoje rozwiązanie problemu "mniejszego zła". Niech każdy decyduje za siebie, wszak ponoć na tym polega demokracja :twisted:
Awatar użytkownika
Dryzek
super forma
super forma
Posty: 1104
Rejestracja: 2 lut 2005, o 00:00
Lokalizacja: z klatki

Re: Na kogo zagłosujesz w wyborach? Sondaż przedwyborczy.

Post autor: Dryzek » 8 cze 2010, o 22:29

To już lepiej budować ruch z jakimś sensownym kandydatem.
''quem dii diligunt, adolescens moritur...''

W lodówce pocięta w plastry puszcza do mnie oko krowa... codzienność
Awatar użytkownika
Sims
super forma
super forma
Posty: 2522
Rejestracja: 2 lis 2004, o 00:00

Re: Na kogo zagłosujesz w wyborach? Sondaż przedwyborczy.

Post autor: Sims » 8 cze 2010, o 22:36

Dryzek pisze:To już lepiej budować ruch z jakimś sensownym kandydatem.
A widzisz takiego ?
Awatar użytkownika
abs_ik
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 660
Rejestracja: 11 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Na kogo zagłosujesz w wyborach? Sondaż przedwyborczy.

Post autor: abs_ik » 8 cze 2010, o 22:41

Sims pisze:
Dryzek pisze:To już lepiej budować ruch z jakimś sensownym kandydatem.
A widzisz takiego ?
Barda Martina :D :
http://www.youtube.com/watch?v=c0ReJLm5 ... ure=autofb
Awatar użytkownika
Absolut6na9
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 374
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:46
Lokalizacja: Gdynia

Re: Na kogo zagłosujesz w wyborach? Sondaż przedwyborczy.

Post autor: Absolut6na9 » 8 cze 2010, o 23:07

abs_ik pisze:
Absolut6na9 pisze: Pojechałaś (coś jak Lepper) ;p

W czasie wyborów działanie to głosowanie. A w każdym innym czasie rób co innego. Namawianie do oddania nieważnych głosów to właśnie namawianie do nicnierobienia i zostawianie wyboru innym. Takie nawoływanie to odbieranie poczucia mocy i wpływu, że można coś zmienić. Więc ja cie proszę zastanów się jeszcze zanim pozbawisz się prawa głosu.
No i widzisz, sama się podkładasz - "odbieranie poczucia mocy i wpływu". Czyli dokładnie to, o czym piszę - umywanie rąk, że się zrobiło, co mogło, choć de facto nie zrobiło się nic. I bynajmniej nie twierdzę, że oddanie nieważnego głosu jest jakimś szczególnym działaniem. Ale już budowanie wokół tego ruchu - a taki prędzej czy później powstanie, co widać nie tylko na tym forum - już tak.
Podsumuje to tak. Idź z tym agitować na forum zwolenników Kaczyńskiego. Wtedy, może zrobisz jakiś pożytek ze swojej elokwencji i złego zrozumienia podstaw demokracji.
belladonna
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 12
Rejestracja: 10 mar 2005, o 00:00

Re: Na kogo zagłosujesz w wyborach? Sondaż przedwyborczy.

Post autor: belladonna » 8 cze 2010, o 23:24

Bronisław Komorowski
Awatar użytkownika
Dryzek
super forma
super forma
Posty: 1104
Rejestracja: 2 lut 2005, o 00:00
Lokalizacja: z klatki

Re: Na kogo zagłosujesz w wyborach? Sondaż przedwyborczy.

Post autor: Dryzek » 8 cze 2010, o 23:25

Nie widzę. I nie sądzę żeby się nagle ten cud objawił. Można się ewentualnie zacząć rozglądać w kontekście następnych wyborów. I pewnie malkontenci powiedzą, że to jeszcze szmat czasu ale wydaje mi się, że pozycji z 40-50 % poparciem nie buduje się z dnia na dzień. I tu jest duże pole do popisu dla tzw. lewicy.
''quem dii diligunt, adolescens moritur...''

W lodówce pocięta w plastry puszcza do mnie oko krowa... codzienność
kojot
Posty: 6
Rejestracja: 21 lut 2010, o 19:18

Re: Na kogo zagłosujesz w wyborach? Sondaż przedwyborczy.

Post autor: kojot » 8 cze 2010, o 23:29

Zdecydowanie lewica. Czyli Napieralski.Pozostali leżą krzyżem w kościele i pełni są obłudy.
Awatar użytkownika
Absolut6na9
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 374
Rejestracja: 17 cze 2004, o 23:46
Lokalizacja: Gdynia

Re: Na kogo zagłosujesz w wyborach? Sondaż przedwyborczy.

Post autor: Absolut6na9 » 8 cze 2010, o 23:33

kojot pisze:Zdecydowanie lewica. Czyli Napieralski.Pozostali leżą krzyżem w kościele i pełni są obłudy.
Ziętek to też lewica, bardziej na lewo niż Napieralski, a Napieralski, z tego co mi się o uszy obiło, do kościoła zagląda.
ODPOWIEDZ