Jestem nauczycielką i jestem lesbijką GW

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
pi
super forma
super forma
Posty: 2097
Rejestracja: 25 sie 2004, o 00:00

Re: Jestem nauczycielką i jestem lesbijką GW

Post autor: pi » 13 lip 2010, o 13:36

crystall pisze: Kobieta zrobila dobry uczynek dla naszego srodowiska
A tym dobrym uczynkiem dla naszego srodowiska to co bylo tak detalicznie?
One is for liberty, two is for evil, three is an orgy, four is forever.
---------
[color=darkred]powazny post[/color]
[color=green] ironiczny post[/color]
bliżej nieokreślony
crystall
super forma
super forma
Posty: 1195
Rejestracja: 27 gru 2008, o 01:00

Re: Jestem nauczycielką i jestem lesbijką GW

Post autor: crystall » 13 lip 2010, o 17:14

pi pisze:
crystall pisze: Kobieta zrobila dobry uczynek dla naszego srodowiska
A tym dobrym uczynkiem dla naszego srodowiska to co bylo tak detalicznie?
Rozgłos oczywiście. Niech mówią, nawet źle, ważne żeby pokazywać społeczeństwu istnienie osób nieheteroseksualnych w obrębie tegoż i niszczyć tym samym heteromatrix.
pi
super forma
super forma
Posty: 2097
Rejestracja: 25 sie 2004, o 00:00

Re: Jestem nauczycielką i jestem lesbijką GW

Post autor: pi » 13 lip 2010, o 18:03

crystall pisze:Rozgłos oczywiście. Niech mówią, nawet źle, ważne żeby pokazywać społeczeństwu istnienie osób nieheteroseksualnych w obrębie tegoż i niszczyć tym samym heteromatrix.
Inaczej mowiac - robmy z siebie chocby idiotki, byle z hukiem.
One is for liberty, two is for evil, three is an orgy, four is forever.
---------
[color=darkred]powazny post[/color]
[color=green] ironiczny post[/color]
bliżej nieokreślony
crystall
super forma
super forma
Posty: 1195
Rejestracja: 27 gru 2008, o 01:00

Re: Jestem nauczycielką i jestem lesbijką GW

Post autor: crystall » 13 lip 2010, o 19:02

Nie uważam, żeby Konarzewska zrobiła z siebie idiotkę.
Awatar użytkownika
austin_alex
super forma
super forma
Posty: 4260
Rejestracja: 7 gru 2009, o 01:00

Re: Jestem nauczycielką i jestem lesbijką GW

Post autor: austin_alex » 13 lip 2010, o 21:12

crystall pisze:Nie uważam, żeby Konarzewska zrobiła z siebie idiotkę.
To LO ma coś koło 600 uczniów, czyli 300 dziewcząt, czyli najmarniej 30 autentycznych lesbijek, a Konarzewska zamiast się zająć ich problemami, walczy o lokalne Tatu.
crystall
super forma
super forma
Posty: 1195
Rejestracja: 27 gru 2008, o 01:00

Re: Jestem nauczycielką i jestem lesbijką GW

Post autor: crystall » 13 lip 2010, o 21:25

austin_alex pisze:
crystall pisze:Nie uważam, żeby Konarzewska zrobiła z siebie idiotkę.
To LO ma coś koło 600 uczniów, czyli 300 dziewcząt, czyli najmarniej 30 autentycznych lesbijek, a Konarzewska zamiast się zająć ich problemami, walczy o lokalne Tatu.
No tak, tu się może wygłupiła, ale ogólnie pomysł z poruszeniem tematu homonauczycieli w popularnej, ogólnopolskiej gazecie nie był zły.
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jestem nauczycielką i jestem lesbijką GW

Post autor: marinnaWR » 13 lip 2010, o 22:24

austin_alex pisze:
crystall pisze:Nie uważam, żeby Konarzewska zrobiła z siebie idiotkę.
To LO ma coś koło 600 uczniów, czyli 300 dziewcząt, czyli najmarniej 30 autentycznych lesbijek, a Konarzewska zamiast się zająć ich problemami, walczy o lokalne Tatu.
Czyli co?
Najpierw rzucamy złotówką, która problem pierwszy ma ujrzeć światło dzienne.
Awatar użytkownika
austin_alex
super forma
super forma
Posty: 4260
Rejestracja: 7 gru 2009, o 01:00

Re: Jestem nauczycielką i jestem lesbijką GW

Post autor: austin_alex » 13 lip 2010, o 22:47

marinnaWR pisze:Najpierw rzucamy złotówką, która problem pierwszy ma ujrzeć światło dzienne.
Prościej.
Skoro trzeba opiewać pod niebiosa pseudolesbijki i pseudoproblemy, wniosek z tego, że prawdziwe homo ma w Polsce jedwabne życie.
crystall
super forma
super forma
Posty: 1195
Rejestracja: 27 gru 2008, o 01:00

Re: Jestem nauczycielką i jestem lesbijką GW

Post autor: crystall » 13 lip 2010, o 22:50

austin_alex pisze:
marinnaWR pisze:Najpierw rzucamy złotówką, która problem pierwszy ma ujrzeć światło dzienne.
Prościej.
Skoro trzeba opiewać pod niebiosa pseudolesbijki i pseudoproblemy, wniosek z tego, że prawdziwe homo ma w Polsce jedwabne życie.
Z tego co pamiętam z artykułu to ona użalała się przede wszystkim nad sobą, a tamte uczennice były raczej w tle.
Awatar użytkownika
oraya
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3055
Rejestracja: 16 lis 2008, o 01:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jestem nauczycielką i jestem lesbijką GW

Post autor: oraya » 13 lip 2010, o 22:56

crystall pisze:
Z tego co pamiętam z artykułu to ona użalała się przede wszystkim nad sobą, a tamte uczennice były raczej w tle.
Więc tym bardziej: gdzie tu dobry uczynek dla naszego środowiska?
"... ja nic nie sądzę, głowa mnie od tego boli. Źle robi na mózg"
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jestem nauczycielką i jestem lesbijką GW

Post autor: marinnaWR » 13 lip 2010, o 22:59

austin_alex pisze:
marinnaWR pisze:Najpierw rzucamy złotówką, która problem pierwszy ma ujrzeć światło dzienne.
Prościej.
Skoro trzeba opiewać pod niebiosa pseudolesbijki i pseudoproblemy, wniosek z tego, że prawdziwe homo ma w Polsce jedwabne życie.
A może dziewczyna szczerze powiedziała co ją boli, po prostu.
Lesbijki mają normalne życie, ani jedwabne ani męczeńskie. Prawie normalne. Napotykamy jeszcze problemy małe duże :wink:
Awatar użytkownika
austin_alex
super forma
super forma
Posty: 4260
Rejestracja: 7 gru 2009, o 01:00

Re: Jestem nauczycielką i jestem lesbijką GW

Post autor: austin_alex » 13 lip 2010, o 23:04

oraya pisze:gdzie tu dobry uczynek dla naszego środowiska?
Polonistyczna choroba zawodowa.
Marta "Czterdzieści i Cztery Milijony" Konarzewska.
Ona i Safona - to jedno.
Patrzy na modelkę biedną, jak syn na ojca wplecionego w koło.
crystall
super forma
super forma
Posty: 1195
Rejestracja: 27 gru 2008, o 01:00

Re: Jestem nauczycielką i jestem lesbijką GW

Post autor: crystall » 13 lip 2010, o 23:18

oraya pisze:
crystall pisze:
Z tego co pamiętam z artykułu to ona użalała się przede wszystkim nad sobą, a tamte uczennice były raczej w tle.
Więc tym bardziej: gdzie tu dobry uczynek dla naszego środowiska?
Pokazała ludziom hetero (często naprawdę ograniczonym i z małą wiedzą na tematy LGBT) , że - istnieją homonauczyciele, są normalni, nie jadają kału ani nie piją krwi jak głosi Chrześcijańskie Stowarzyszenie im. ks. Piotra Skargi i że bywają ze względu na swoją orientację dyskryminowani. Wy może oceniacie Konarzewską subiektywnie, emocjonalnie, nie lubicie jej, ja ją oceniam obiektywnie, bez uprzedzeń, bo kompletnie nie znam kobiety.
Awatar użytkownika
austin_alex
super forma
super forma
Posty: 4260
Rejestracja: 7 gru 2009, o 01:00

Re: Jestem nauczycielką i jestem lesbijką GW

Post autor: austin_alex » 14 lip 2010, o 00:02

crystall pisze:Pokazała... że - istnieją homonauczyciele, są normalni
No właśnie wprost przeciwnie.
Delikwent, który rozmawia z przełożonym i kolegami z pracy poprzez łamy GazWybu, jest wszystko, tylko nie normalny.
pi
super forma
super forma
Posty: 2097
Rejestracja: 25 sie 2004, o 00:00

Re: Jestem nauczycielką i jestem lesbijką GW

Post autor: pi » 14 lip 2010, o 01:18

crystall pisze: Wy moze oceniacie Konarzewska subiektywnie, emocjonalnie, nie lubicie jej, ja ja oceniam obiektywnie, bez uprzedzen, bo kompletnie nie znam kobiety.
Nie lubimy = subiektywnie, emocjonalnie.
Lubimy = obiektywnie, bez uprzedzen.
To na tym polega?


BTW - nie mialam pojecia o istnieniu Konarzewskiej, dopoki nie postanowila uzalic sie na swa dole ciezka lesbijska na lamach GW. I poznalam ja na tyle, na ile bylo to mozliwe z jej wlasnych wynurzen i jej wlasnych przejawow aktywnosci. I wyszly mi z tego nastepujace "kwiatki":
- sprawa z uczennicami - pseudolesbijkami i nie-pseudo-anorektyczkami. Stawiam wszystkie swoje zlote zeby, ze nadana gazecie przez Pania MK. Zenujaca dla Pani Nauczycielki ;
- list o tym, jak cierpi w szkole wszelka mozliwa dyskryminacje. Pisany w tonie "z drzeniem serca zdecydowalam sie wyznac: jestem lesbijka" - pseudo-coming out w wykonaniu dzialaczki LGBT jest kolejna zenada;
- audycja w TOK FM u Anny Laszuk - zwazywszy na powiazania obu pan, sprawa na kilometr pachnie zalatwianiem prywatnych porachunkow z dyrekcja szkoly i kolegami-nauczycielami. Znajomosc z Pania, Ktora Ma Wlasny Program w Radio - bezcenna. Zenada nr 3.
- juz tylko dla porzadku: rzecz wynika juz nie tyle z charakteru MK, co raczej z charakteru GieWu i TOK FM: wszyscy zatroszczyli sie o to, zeby odbiorcy przypadkiem nie dostali szansy poznania stanowiska drugiej strony. Dla mnie zenada. Dla innych, jak wiemy, niekoniecznie, o czym swiadcza glosy pod haslem "a w innych mediach to Kalemu krasc krowe".
One is for liberty, two is for evil, three is an orgy, four is forever.
---------
[color=darkred]powazny post[/color]
[color=green] ironiczny post[/color]
bliżej nieokreślony
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jestem nauczycielką i jestem lesbijką GW

Post autor: marinnaWR » 14 lip 2010, o 08:53

Z wymienionych żenad, żenada nr 3 budzi moje wątpliwości. Ubolewam nad tym,że druga strona nie miała swojej szansy. Może nie była zainteresowana żeby zabrać głos, ale wygląda na to, że faktycznie jakby nie było tam miejsca zarówno w reportażu jak i w audycji na zdanie strony przeciwnej.
Awatar użytkownika
zosia24
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 10527
Rejestracja: 10 lut 2010, o 20:20

Re: Jestem nauczycielką i jestem lesbijką GW

Post autor: zosia24 » 14 lip 2010, o 10:04

:P :)
Obrazek
żyj na swój sposób, a nie według instrukcji innych...
crystall
super forma
super forma
Posty: 1195
Rejestracja: 27 gru 2008, o 01:00

Re: Jestem nauczycielką i jestem lesbijką GW

Post autor: crystall » 14 lip 2010, o 17:40

Oj dziewczyny, dziewczyny, sracie we własne gniazdo, że się tak wulgarnie wyrażę :? . Mnie osobiście nie obchodzi Konarzewska prywatnie, to czy jest skłócona z ludźmi, czy nie, czy jest obłudna czy nie, mnie obchodzi efekt końcowy - artykuł w Wyborczej, który w założeniach ma promować tolerancję w stosunku do osób nieheteroseksualnych i pokazywać, że są oni obecni w społeczeństwie, także w szkolnictwie. Dlatego uważam, że inicjatywa Konarzewskiej była dobra.
pi
super forma
super forma
Posty: 2097
Rejestracja: 25 sie 2004, o 00:00

Re: Jestem nauczycielką i jestem lesbijką GW

Post autor: pi » 14 lip 2010, o 19:05

crystall pisze:Oj dziewczyny, dziewczyny, sracie we wlasne gniazdo, ze sie tak wulgarnie wyraze :? .
Ze o umarlych i o lesbijkach dobrze albo wcale?
mnie obchodzi efekt koncowy - artykul w Wyborczej, ktory w zalozeniach ma promowac tolerancje w stosunku do osob nieheteroseksualnych
No to promuje jak jasna cholera. Po przeczytaniu listu w GieWu wspolczynnik tolerancji w spoleczenstwie wzrosl skokowo. Nie mial wyjscia :roll:.
One is for liberty, two is for evil, three is an orgy, four is forever.
---------
[color=darkred]powazny post[/color]
[color=green] ironiczny post[/color]
bliżej nieokreślony
Awatar użytkownika
oraya
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3055
Rejestracja: 16 lis 2008, o 01:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jestem nauczycielką i jestem lesbijką GW

Post autor: oraya » 14 lip 2010, o 19:23

pi pisze: Po przeczytaniu listu w GieWu wspolczynnik tolerancji w spoleczenstwie wzrosl skokowo. Nie mial wyjscia :roll:.
Że niby jak kimś nie wstrzasnęła historia uciśnionej homonauczycielki to niepoprawny politycznie homofob?
O, albo wiem, wzrosło, bo sie społeczeństwo dowiedziało o istnieniu lesbijek :D
"... ja nic nie sądzę, głowa mnie od tego boli. Źle robi na mózg"
crystall
super forma
super forma
Posty: 1195
Rejestracja: 27 gru 2008, o 01:00

Re: Jestem nauczycielką i jestem lesbijką GW

Post autor: crystall » 14 lip 2010, o 20:02

oraya pisze:
pi pisze: Po przeczytaniu listu w GieWu wspolczynnik tolerancji w spoleczenstwie wzrosl skokowo. Nie mial wyjscia :roll:.
Że niby jak kimś nie wstrzasnęła historia uciśnionej homonauczycielki to niepoprawny politycznie homofob?
O, albo wiem, wzrosło, bo sie społeczeństwo dowiedziało o istnieniu lesbijek :D
Nikim ta historia wstrząsać nie musi, ale ważne że została opisana. Pomyślałaś, że jakaś homonauczycielka mogła ją przeczytać, utożsamić się z główną bohaterką, stwierdzić że mają podobne odczucia, może ten artykuł dodał jej otuchy, może odwagi. Może dzięki temu poczuła, że w prasie jest wreszcie coś o niej!!! Nie wiem skąd w Was tyle cynizmu i ironii, tak jakby homofobia nie istniała, a Wy jakbyście żyły w idealnym świecie. Jeśli tak jest, to gratuluję Wam i szczerze zazdroszczę.
Tak, społeczeństwo wie, ze istnieją osoby homo. Ale nie zawsze jest świadome, że homo może okazać się ich nauczyciel, uczeń, lekarz, piekarz czy ksiądz ;).
Awatar użytkownika
austin_alex
super forma
super forma
Posty: 4260
Rejestracja: 7 gru 2009, o 01:00

Re: Jestem nauczycielką i jestem lesbijką GW

Post autor: austin_alex » 14 lip 2010, o 20:07

crystall pisze:Pomyślałaś, że jakaś homonauczycielka mogła ją przeczytać, utożsamić się z główną bohaterką, stwierdzić że mają podobne odczucia, może ten artykuł dodał jej otuchy, może odwagi.
A pomyślałaś, że jej odejmie?
"Kurde, o tej jak się dowiedzieli, to przestali z nią gadać, nie ma mowy! O Boziu, mam nadzieję, że nic po mnie nie widać! Może sobie męża poszukam?"
crystall
super forma
super forma
Posty: 1195
Rejestracja: 27 gru 2008, o 01:00

Re: Jestem nauczycielką i jestem lesbijką GW

Post autor: crystall » 14 lip 2010, o 20:15

austin_alex pisze:
crystall pisze:Pomyślałaś, że jakaś homonauczycielka mogła ją przeczytać, utożsamić się z główną bohaterką, stwierdzić że mają podobne odczucia, może ten artykuł dodał jej otuchy, może odwagi.
A pomyślałaś, że jej odejmie?
"Kurde, o tej jak się dowiedzieli, to przestali z nią gadać, nie ma mowy! O Boziu, mam nadzieję, że nic po mnie nie widać! Może sobie męża poszukam?"
No w sumie tak :?. Ale coż, nie da sie uszczęśliwić wszystkich.
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jestem nauczycielką i jestem lesbijką GW

Post autor: marinnaWR » 14 lip 2010, o 21:47

austin_alex pisze:
crystall pisze:Pomyślałaś, że jakaś homonauczycielka mogła ją przeczytać, utożsamić się z główną bohaterką, stwierdzić że mają podobne odczucia, może ten artykuł dodał jej otuchy, może odwagi.
A pomyślałaś, że jej odejmie?
"Kurde, o tej jak się dowiedzieli, to przestali z nią gadać, nie ma mowy! O Boziu, mam nadzieję, że nic po mnie nie widać! Może sobie męża poszukam?"
Możliwości jest sporo, ale jak wiadomo każdemu nie dogodzisz. Nie do końca możesz mieć pewność co do odbioru tych co czytają.
Oprócz lesbijek przeczytają też dyrektorzy innych placówek, w ogóle zarządzający ludźmi-tutaj spektrum wyciągniętych wniosków też może być spore.
Awatar użytkownika
austin_alex
super forma
super forma
Posty: 4260
Rejestracja: 7 gru 2009, o 01:00

Re: Jestem nauczycielką i jestem lesbijką GW

Post autor: austin_alex » 14 lip 2010, o 22:43

marinnaWR pisze:Oprócz lesbijek przeczytają też dyrektorzy innych placówek, w ogóle zarządzający ludźmi-tutaj spektrum wyciągniętych wniosków też może być spore.
Nie, będzie dość wąskie.
Przeciągnąć każdego kandydata przez gugiel i lesb nie przyjmować, bo powodują kłopoty.
crystall
super forma
super forma
Posty: 1195
Rejestracja: 27 gru 2008, o 01:00

Re: Jestem nauczycielką i jestem lesbijką GW

Post autor: crystall » 14 lip 2010, o 23:01

austin_alex pisze:
marinnaWR pisze:Oprócz lesbijek przeczytają też dyrektorzy innych placówek, w ogóle zarządzający ludźmi-tutaj spektrum wyciągniętych wniosków też może być spore.
Nie, będzie dość wąskie.
Przeciągnąć każdego kandydata przez gugiel i lesb nie przyjmować, bo powodują kłopoty.
A może właśnie pomyślą, że mus lesbę przyjąć, bo jak nie to będą kłopoty, oskarżenie o homofobię i artykuł w Wyborczej :).
sailor490
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 145
Rejestracja: 25 lis 2006, o 00:00

Re: Jestem nauczycielką i jestem lesbijką GW

Post autor: sailor490 » 15 lip 2010, o 08:19

Przecież jak nie przyjmą do nie powiedzą że to dlatego że les, tylko wymyslą coś innego.
I żadnego artykułu w GW nie będzie.
Awatar użytkownika
austin_alex
super forma
super forma
Posty: 4260
Rejestracja: 7 gru 2009, o 01:00

Re: Jestem nauczycielką i jestem lesbijką GW

Post autor: austin_alex » 4 wrz 2010, o 22:39

Sylwiabar
Posty: 7
Rejestracja: 30 sie 2010, o 15:03

Re: Jestem nauczycielką i jestem lesbijką GW

Post autor: Sylwiabar » 23 wrz 2010, o 11:33

A dobry pedagog lubiący swoja pracy i dzieci będzie miał wilczy bilet i wogóle biedaczka pracy nie znajdzie :/
Awatar użytkownika
austin_alex
super forma
super forma
Posty: 4260
Rejestracja: 7 gru 2009, o 01:00

Re: Jestem nauczycielką i jestem lesbijką GW

Post autor: austin_alex » 23 wrz 2010, o 18:02

Sylwiabar pisze:A dobry pedagog lubiący swoja pracy i dzieci będzie miał wilczy bilet i wogóle biedaczka pracy nie znajdzie :/
Ludzie w komentarzach po artem piszą, że najpierw sobie znalazła, a potem się zwolniła, wykręcając homofobicznego kota ogonem.
Podają nazwę szkoły.
ODPOWIEDZ