Nowoczesna Polska Palikota

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
kalinda83
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 697
Rejestracja: 31 maja 2012, o 09:30

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: kalinda83 » 7 lip 2012, o 09:57

myszkadaisy pisze:Podejrzewam, że macie gdzieś po 40-50 lat i wiek jest przyczyną konserwatyzmu i dewocji. Epoka lodowcowa XD. "Nie obnosic sie z seksualnoscią'' - to już jest standard u kościelnych. :?
Będę lakoniczna, ale rozwalasz mnie swoją argumentacją. Może jeszcze zaśpiewasz wszystkim po 40, że "każde pokolenie ma własny czas" i "trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść".
Ale masz rację, młode pokolenie nauczyło się krzykiem zdobywać świat. Sądzą, że chamstwem, tupetem, nachalnością i głośnym bełkotem wszystko osiągną. Jak zerwą kajdany szacunku, kultury osobistej, ogłady to wprowadzą nowy porządek na świecie. Istny Folwark zwierzęcy.

A co do Palikota, to może i młode pokolenie nie pamięta, co jeszcze kilka lat temu sam głosił. Kapitał polityczny w PO budował w oparciu o powiązania z kościołem i jego przedstawicielami. I daje sobie rękę uciąć, że on sam może i oficjalnie odłączył się od instytucji Kościoła, ale jego rodzina nadal do niego przynależy i w duchu katolicyzmu jest wychowywana. Jeszcze kilka lat temu sama go widywałam z rodziną w kościele.
myszkadaisy
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 252
Rejestracja: 28 sty 2012, o 15:50

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: myszkadaisy » 8 lip 2012, o 09:26

kalinda83 pisze: Sądzą, że chamstwem, tupetem, nachalnością i głośnym bełkotem wszystko osiągną. Jak zerwą kajdany szacunku, kultury osobistej, ogłady to wprowadzą nowy porządek na świecie. Istny Folwark zwierzęcy.

Masz rację, kościelni są nieznośni i niereformowalni.
kalinda83
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 697
Rejestracja: 31 maja 2012, o 09:30

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: kalinda83 » 15 lip 2012, o 09:42

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... omosc.html
Długo nie trzeba było czekać na pierwsze zgrzyty. Tak to jest jak robi się mix z ludzi o różnorodnych poglądach i nie panuje nad ich celebrycką naturą.
koralik
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 758
Rejestracja: 23 wrz 2009, o 00:00

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: koralik » 15 lip 2012, o 15:38

myszkadaisy pisze:
kalinda83 pisze: Sądzą, że chamstwem, tupetem, nachalnością i głośnym bełkotem wszystko osiągną. Jak zerwą kajdany szacunku, kultury osobistej, ogłady to wprowadzą nowy porządek na świecie. Istny Folwark zwierzęcy.

Masz rację, kościelni są nieznośni i niereformowalni.
Szanowna myszko, w mysl polityki miłości p Tuska, powinnaś się leczyć z nienawiści ( niesiołowszczyzny , jak mówią inni ). Twoje poblądy na te sprawy, to już choroba ! Nie wkładwj wszystkich do jednego worka, skarbie, bo ten worem moze się niespodziewanie otworzyć ..... :) :) :)
myszkadaisy
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 252
Rejestracja: 28 sty 2012, o 15:50

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: myszkadaisy » 17 lip 2012, o 12:43

Nie mam obsesji, Kościoł prowokuje mnie do agresji swoją działalnością polityczną....
kalinda83
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 697
Rejestracja: 31 maja 2012, o 09:30

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: kalinda83 » 17 lip 2012, o 13:12

myszkadaisy pisze:Nie mam obsesji, Kościoł prowokuje mnie do agresji swoją działalnością polityczną....
Kij ma dwie strony. Mnie też Kościół, a właściwie nie Kościół, tylko niektórzy jego przedstawiciele, oczywiście Ci na najwyższych stołkach, drażnią tym, że się angażują politycznie. Ale patrząc obiektywnie, to Kościół, religia stała się narzędziem a nawet orężem w walce politycznej.
Osobiście uważam, że obecność Kościoła jest potrzebna. To jest jednak głos rozsądku, głos szerokiej masy ludu, która niekoniecznie zgadza się z pomysłami rządzących. Tylko forma ingerencji przeważnie pozostawia wiele do życzenia.

Laicyzacja państwa nie przynosi oczekiwanych rezultatów, co powoli widać w krajach Zachodnich.
myszkadaisy
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 252
Rejestracja: 28 sty 2012, o 15:50

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: myszkadaisy » 17 lip 2012, o 13:22

kalinda83 pisze: Osobiście uważam, że obecność Kościoła jest potrzebna. To jest jednak głos rozsądku, głos szerokiej masy ludu, która niekoniecznie zgadza się z pomysłami rządzących. Tylko forma ingerencji przeważnie pozostawia wiele do życzenia.

Laicyzacja państwa nie przynosi oczekiwanych rezultatów, co powoli widać w krajach Zachodnich.

To, co Ty piszesz to są jakieś ogólnikowe hasełka. To nie jest żadna myśl.
Awatar użytkownika
Saren
super forma
super forma
Posty: 1130
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 16:39
Lokalizacja: pogranicze

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: Saren » 17 lip 2012, o 14:33

myszkadaisy pisze:Nie mam obsesji, Kościoł prowokuje mnie do agresji swoją działalnością polityczną....
Pewnie jestem bardziej na bakier z kościołem niż takie sympatyczne dziewczę jak Ty, ale nie rozumiem Cię, naprawdę.

Czyli organizacja, którą ktoś kiedyś zakładała, aby pomagała biednym ludziom to może prowadzić działalność polityczną, a kościoły i religie już nie? Tak?

Przecież religie zinstytucjonalizowane od zawsze są narzędziem polityki- są myślą i ideą polityczną pewnej strony. Nie musi się to ani mnie, ani Tobie podobać, możemy to negować- taki mamy przywilej w wolnym państwie. Natomiast "kościelni", ja raczyłaś to określić, mogą robić swoje. Jakby nie było to duża część tego kraju popiera takowe działania, więc w czym problem? Uzyskałaś od jakiejś tajemnej siły mandat na jedynie słuszną i objawioną prawdę, w myśl której tylko Twoja opcja polityczna ma możliwość określania tego co słuszne i moralne? Toż to dokładnie taka sama ideologia narzucania innym zdania jak u Twoich "kościelnych". Różni się ino wiarą w rodzaj dzieł zebranych- ty masz Ilicza, a oni Jana Pawła.
"Niby pomiędzy czarnym i czerwonym występuje różnica wektora w interioryzacji... metody i cel mają podobny " E.S.L
myszkadaisy
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 252
Rejestracja: 28 sty 2012, o 15:50

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: myszkadaisy » 17 lip 2012, o 16:20

Są narzędziem i dlatego muszą się liczyć z tym, że ja w nich nie widze religii tylko narzedzie polityczne i tak je traktuje. A dlaczego mam mieć do nich inny stosunek niż do np. Kaczorow ? Skoro są narzedziem politycznym, to dlaczego im sie nalezy specjalne traktowanie ? :shock: aaaa, bo ktoś sobie ustalil prawo, że jest to narzedzie polityczne pod specjalną ochroną, no tak tak tak. Chcą grać w te gry, niech sie bawią, ale NA TYCH SAMYCH ZASADACH co reszta :!:
Awatar użytkownika
Saren
super forma
super forma
Posty: 1130
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 16:39
Lokalizacja: pogranicze

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: Saren » 17 lip 2012, o 18:40

myszkadaisy pisze:Są narzędziem i dlatego muszą się liczyć z tym, że ja w nich nie widze religii tylko narzedzie polityczne i tak je traktuje. A dlaczego mam mieć do nich inny stosunek niż do np. Kaczorow ? Skoro są narzedziem politycznym, to dlaczego im sie nalezy specjalne traktowanie ? :shock: aaaa, bo ktoś sobie ustalil prawo, że jest to narzedzie polityczne pod specjalną ochroną, no tak tak tak. Chcą grać w te gry, niech sie bawią, ale NA TYCH SAMYCH ZASADACH co reszta :!:
Oj bawią się, bawią.
Tyle, że na razie mają większość, a w ramach tej zabawy to nie klucze do komiternu określają prawo pierwogłosu.
"Niby pomiędzy czarnym i czerwonym występuje różnica wektora w interioryzacji... metody i cel mają podobny " E.S.L
koralik
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 758
Rejestracja: 23 wrz 2009, o 00:00

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: koralik » 28 lip 2012, o 19:23

Szanowna pani Saren ! Pan Palikot i cała reszta tzw postepowej elyty, ma panią ,głeboko w d...e ...Chodz mu tylko o pani głos w nastepnych wyborach. A prawda wygląda tak : jak będą okregi jednomandatowe, to bedzie miała pani prawo, a nawet obowiązek, ROZLICZYĆ posła, na którego pani głosowała, ze wszystkich, przedwyborczych obietnic. A póki co, mamy państwo Tuska i Pawlaka..... i zygać się chce ..... A więc nalezy zacząć od żadania jednomandatowych okręgów wyborczych. Boi żadne maniy z panią Środa nie maję, na razie, sensu .... :( :( :(
irmaaja
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 75
Rejestracja: 22 cze 2012, o 17:38

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: irmaaja » 9 sie 2012, o 18:22

a ja bym się nie zdziwiła gdyby kiedyś się okazało, że Palikot to dobrze przemyślane lewe skrzydło Tuska, żeby sld osłabić. Teraz tylko wymyślić coś na prawe...chociaż wydaje mi się że to już się dzieje bo coś od środka bardzo tam pracuje rozkładając Jarusia K od wewnątrz. I nie liczcie drogie Panie na to, że jakikolwiek polityk zajmie się mniejszościami ... bo to poprostu nie jest w czyimkolwiek interesie politycznym. Bedąc rozsądne powinnyśmy popierać tych którzy w danej chwili nas potrzebują bo zawsze coś można ugrać. To tak jak w życiu jak umiesz liczyć, licz......i ugraj tyle ile możesz.
jakakolwiek
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 525
Rejestracja: 14 paź 2005, o 00:00

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: jakakolwiek » 11 sie 2012, o 12:15

ja dzielę ludzi na tych którzy mieli w swoim życiu do czynienia z wojną i tych co nie mieli...

wojną rozumianą szeroko , jako chociażby otarcie się o polski stan wojenny czy "pokojową wojną" przez kontakt z szeroko rozumianymi służbami mundurowymi...

bo tylko to daje wyobrażenie o możliwych skutkach polityki

wy nie rozumiecie jak może zmienić się życie ludzi w ciągu 2 a nawet 1 roku..jak np z "socjalistycznego" ale względnie normalnego, może nie dostatniego ale na pewno "sytego",cywilizowanego, kulturalnego kraju łatwo można zrobić nędzną, głodną, ciemną, zbrodniczą dyktaturę

jakbyście to rozumiały to nigdy nie dałybyście głosu na Palikota, za żadną cenę
Laga
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 557
Rejestracja: 8 lut 2011, o 07:18

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: Laga » 11 sie 2012, o 13:36

what are you talking about? :D
irmaaja
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 75
Rejestracja: 22 cze 2012, o 17:38

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: irmaaja » 11 sie 2012, o 16:47

jakakolwiek pisze:ja dzielę ludzi na tych którzy mieli w swoim życiu do czynienia z wojną i tych co nie mieli...

wojną rozumianą szeroko , jako chociażby otarcie się o polski stan wojenny czy "pokojową wojną" przez kontakt z szeroko rozumianymi służbami mundurowymi...

bo tylko to daje wyobrażenie o możliwych skutkach polityki

wy nie rozumiecie jak może zmienić się życie ludzi w ciągu 2 a nawet 1 roku..jak np z "socjalistycznego" ale względnie normalnego, może nie dostatniego ale na pewno "sytego",cywilizowanego, kulturalnego kraju łatwo można zrobić nędzną, głodną, ciemną, zbrodniczą dyktaturę

jakbyście to rozumiały to nigdy nie dałybyście głosu na Palikota, za żadną cenę
ja pamiętam dobrze stan wojenny a poprzez babcie sporo wiem o wojnie od ludzi którzy ją sami przeżyli będąc i na wschodzie i w centrum naszego pięknego kraju i wiesz pamiętam też że takiej dyktatury jaką nam socrealizm zgotował to chyba wcześniej ani później nie bywało (nie licząc zaborów oczywiście). Dyktaturę można zrobić z każdego systemu i z każdej opcji politycznej jeżeli jest taka wola przywódcy i ludu by dać mu władzę. Nic nam nie gwarantuje jej braku potencjalnego powstania na którą opcję byśmy się nie zgodziły. Choć historycznie rzecz ujmując największe skłonności do takich tendencji mają skrajności polityczne. Palikota zaliczyłabym do lewicującego centrum jak narazie. Poobserwować zawsze można i zdanie sobie wyrobić.
koralik
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 758
Rejestracja: 23 wrz 2009, o 00:00

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: koralik » 11 sie 2012, o 17:18

[quote="jakakolwiek"]Anna Grodzka vel Krzysztof Bogdan Bęgowski urodził się 16 marca 1954 r. w podwarszawskim Otwocku jako jedyny syn Kazimiery i Józefa, żołnierza zawodowego Ludowego Wojska Polskiego w stopniu pułkownika. Krzysztof studiował na Uniwersytecie Warszawskim, został skierowany do Szkoły Podchorążych Rezerwy w Łodzi, gdzie odbywały się szkolenia polityczne. Po długotrwałym przeszkoleniu wojskowym (taka informacja znajduje się w kwestionariuszu paszportowym Bęgowskiego z 1986 r.)
To się nazywało : Ośrodek Szkolenia Oficerów Politycznych - w skrócie - OSOP -3 A czego tam uczono - możecie sie tylko domyślać ... :D :!:
irmaaja
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 75
Rejestracja: 22 cze 2012, o 17:38

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: irmaaja » 11 sie 2012, o 19:27

Jednak oszałamiającej kariery politycznej w tym kraju jej nie wróżę...
jakakolwiek
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 525
Rejestracja: 14 paź 2005, o 00:00

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: jakakolwiek » 12 sie 2012, o 11:39

zrobicie co chcecie ..ale nie zdziwcie się jak wam pod oknami wykrzyczą "a na drzewach zamiast liści będą wisieć homoseksualiści"
i nie będzie to przejaw homofobii
tylko słusznego politycznie gniewu ludu :)

a palikot z biedroniem grodzką i resztą towarzystwa będą w tym czasie grillować pod palmą

TO JEST POLITYKA..dzieci
Laga
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 557
Rejestracja: 8 lut 2011, o 07:18

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: Laga » 16 sie 2012, o 12:25

achh o tym, zresztą słusznie, prawisz. :) ale żeby to pojąć trzeba znać pewne (proste) zasady, a nie kierować się emocjami i walką o jakieś homoseksualne ideały
jakakolwiek
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 525
Rejestracja: 14 paź 2005, o 00:00

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: jakakolwiek » 29 sie 2012, o 19:07

czy są inne ideały dla homo i heteroseksualistów ?
Awatar użytkownika
Ripley
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 165
Rejestracja: 13 wrz 2003, o 00:00
Lokalizacja: nie z tej bajki

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: Ripley » 10 wrz 2012, o 11:29

koralik pisze: A prawda wygląda tak : jak będą okregi jednomandatowe, to bedzie miała pani prawo, a nawet obowiązek, ROZLICZYĆ posła, na którego pani głosowała, ze wszystkich, przedwyborczych obietnic. A póki co, mamy państwo Tuska i Pawlaka..... i zygać się chce ..... A więc nalezy zacząć od żadania jednomandatowych okręgów wyborczych.

I pod tym sie podpisuje.
Ciekawa dyskusja, tylko po co tyle ad personam?
jakakolwiek
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 525
Rejestracja: 14 paź 2005, o 00:00

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: jakakolwiek » 13 wrz 2012, o 18:03

Co dziś rzucili?... czyli podróż do przeszłości. Przystanek PRL.

""Kolejki po girlandy papieru toaletowego, „Brutal” obok „Pani Walewskiej”, rodzinna podróż maluchem do Bułgarii. Czasy, w których panie nosiły trwałą, a panowie „męski zwis”, dobrze znamy z filmów Barei albo przeżyliśmy na własnej skórze... Ale warto spojrzeć na nie w zupełnie inny sposób.
Dwójka dziennikarzy, Iza i Witek, postanowili na pół roku przenieść się do rzeczywistości przełomu lat 1981/1982. Zamieszkali w bloku z wielkiej płyty, zrezygnowali z Internetu i komórek, a po Warszawie jeździli fiatem 126p. Dziecku wręczyli zabawki pamiętające czasy Jaruzelskiego, a w ich kuchni zagościły dania polecane przez kultową "Przyjaciółkę"Po co to wszystko? Autorzy sprawdzili czym różni się współczesne życie od tego sprzed trzech dekad. Zabrali nas w sentymentalną podróż, przyjrzeli się absurdom PRL-u, ale przede wszystkim szukali odpowiedzi na pytanie, czy dziś żyje się nam lepiej.
Uśmiałam się, wzruszyłam i współczułam w jednym momencie. Są tu i kemping w spłowiałym namiocie, i kartoflane ciasto, i historyjki z Donaldów, i kombinowane mięso spod lady. Ale wyprawa nie kończy się na sentymentalnym wzdychaniu do kiedyś. Autorzy zadają sobie i nam pytanie, gdzie popełniliśmy błąd opierając całe swoje życie kontakcie przez na SMS-y i na kremie na rozstępy?", napisała o książce Sylwia Chutnik.

Książka "Nasz mały PRL. Pół roku w M-3 z trwałą, wąsami i maluchem"

znowu nie mogłam się powstrzymać
bo to jest straszne ...to jest pseudo nowoczesne, kretyńskie, podle rozmiękczające i upupiające straszną rzeczywistość stanu wojennego , który złamał życie milionom ludzi a miliony skazała na emigrację....a nie prl-u ...
KŁAMSTWO żałosnych głupiałych lemnigów
wszystko można zobaczyć sobie na yt
a kto potrzebuje informacji.. ..jeszcze żywa i dzisiejsza :lol:
a na pytanie "czy dziś żyje się nam lepiej ?"
odpowiedz jest jedna " z nowoczesną polską palikota i jej posłami na sejm - nie może być inaczej " :lol:
jakakolwiek
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 525
Rejestracja: 14 paź 2005, o 00:00

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: jakakolwiek » 15 wrz 2012, o 08:32

ja po prostu nie mogę uwierzyć
że wy stoicie teraz po tej stronie co zomo wtedy

po prostu nie mogę uwierzyć
dotte
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 159
Rejestracja: 16 cze 2004, o 00:00

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: dotte » 15 wrz 2012, o 14:07

Ofensywna aktywność sejmowych działaczy LGBT na różnych frontach, przyniosła i będzie przynosić kolejne negatywne owoce nie tylko w ogólnospołecznym postrzeganiu naszej grupy, lecz także wewnątrz samego środowiska LGBT -- zamiast nas integrować, rozszczepiła na grupę przeciwników RPP (w miarę upływu czasu coraz głośniej i konkretniej wyrażającą swą dezaprobatę wobec tej partii) oraz grupę osób konsumujących kolejne pomysły RPP z coraz mniejszą refleksją zarówno nad ich sensem, celowością jak i długofalowym wpływie na społeczeństwo, a za to ze zwiększającym się poziomem zaślepienia i agresji wobec oponentów. Być może właśnie o to chodziło partii -- aby w imię działań nowoczesnych, pionierskich i oświeconych, w imię walki z reliktami przeszłości i zacofaniem, a także wolności, liberalizmu, wyzwolenia, tolerancji i swobody -- przeprowadzić pogłębiającą się ewolucję swych wyborców i wychować grupę wiernych oraz oddanych im apologetów, którzy z bezrefleksyjną akceptacją konsumować będą kolejne kroki liderów RPP.
Podmiotowa partia uzyskała dzięki temu silne poparcie w swej grupie wyborczej (wikłając, usidlając swych wyborców w coraz głębszą i agresywniejszą retorykę), które utrzyma się bez względu na to jak bardzo kompromitujące fakty o działaczach RPP ujrzą światło dzienne, bez względu na to jak bardzo ofensywne działania będą podejmować członkowie RPP w swej aktywności i bez względu na to -- a przy coraz większym zadowoleniu pewnej grupy ludzi -- jak bardzo w swych różnych przejawach aktywności, zbliżą się do wymowy najnowszego „osiągnięcia” Femen w Kijowie.
jakakolwiek
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 525
Rejestracja: 14 paź 2005, o 00:00

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: jakakolwiek » 15 wrz 2012, o 16:33

ok ale trzeba jeszcze upublicznić oficjalnie to, że środowiska lgbt nie popierają żadnej partii. pozostawiając polityczne wybory każdemu indywidualnie

bo ja i pewnie wiele innych nie chcemy wstydzić się ani ponosić odpowiedzialności za wyczyny bandy oszołomów

z pełnym poparciem idei i projektów legalizacji związków
Awatar użytkownika
Ripley
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 165
Rejestracja: 13 wrz 2003, o 00:00
Lokalizacja: nie z tej bajki

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: Ripley » 20 paź 2012, o 21:54

jakakolwiek pisze: bo....zdrowa liberalizacja społeczeństwa następuje w wyniku wzrostu dobrobytu..im dostatniejsze społeczeństwo tym bardziej laickie, otwarte i tolerancyjne..
co wydatnie widać na przykładzie państw bliskiego wschodu na ropie siedzących :twisted: , cytując za wiki:

"Arabia Saudyjska jest jednym z najszybciej rozwijających się państw świata, jest najbardziej dynamiczna gospodarczo w świecie arabskim i zajmuje 20 miejsce na świecie pod względem wielkości gospodarki narodowej.

PKB na jednego mieszkańca wynosi 21,300 USD."
Awatar użytkownika
Ripley
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 165
Rejestracja: 13 wrz 2003, o 00:00
Lokalizacja: nie z tej bajki

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: Ripley » 20 paź 2012, o 22:21

A propos włączania kk do powyższej dyskusji, właśnie włączyłam tv, na przypadkowym programie i co - USA, demonstracja z transparentami GOD HATES FAGS, ABORTION IS MURDER etc.i wywiady z trzymającymi te transparenty. Między innymi z rodzicami, odwracającymi się od swoich dzieci bo "life is too short and hell it too hot", jak właśnie powiedziała pani.

Ponoć jedną z głównych cech wyróżniających naszą cywilizację, cywilizację zachodu, jest rozdział religii i państwa, władzy świeckiej i duchowej. Jestem przekonana, że znacząco przyczyniła się ona do tak dynamicznego rozwoju naszej cywilizacji i byłoby smutno teraz zwolnić. I to z całym szacunkiem dla wartości, które do tej cywilizacji wniosło chrześcijaństwo.
Awatar użytkownika
Ripley
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 165
Rejestracja: 13 wrz 2003, o 00:00
Lokalizacja: nie z tej bajki

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: Ripley » 20 paź 2012, o 22:25

Przepraszam za spamowanie ale właśnie przełączyłam na inny kanał i co widzę: Litwa i ogromna demonstracja przeciwko homoseksualistom, z wymachiwaniem Biblią, chyba w odpowiedzi na jakiś Pride parade. Niestety mój rosyjski zbyt kiepski ale z min wnoszę, że smażenie w ogniu piekielnym murowane. Oooo...
KahlanAmnell
Posty: 3
Rejestracja: 15 paź 2012, o 17:37

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: KahlanAmnell » 21 paź 2012, o 10:11

I to z całym szacunkiem dla wartości, które do tej cywilizacji wniosło chrześcijaństwo.
Kolejna bzdura i mit. Chrześcijaństwo nie wniosło do kultury nic nowego. Było najbardziej opresyjną religią w Europie, przyczyną zacofania i zniewolenia ogromnej rzeszy ludzi.
jakakolwiek
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 525
Rejestracja: 14 paź 2005, o 00:00

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: jakakolwiek » 21 paź 2012, o 18:54

nie identyfikuję się całkowicie z chrześcijaństwem ale to nie jest prawda..wniosło dużo-vide "R Girard "Kozioł ofiarny"- bardzo polecam..inna sprawa to watykański katolicyzm
ODPOWIEDZ