Nowoczesna Polska Palikota

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ripley
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 165
Rejestracja: 13 wrz 2003, o 00:00
Lokalizacja: nie z tej bajki

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: Ripley » 21 paź 2012, o 20:36

KahlanAmnell pisze:
I to z całym szacunkiem dla wartości, które do tej cywilizacji wniosło chrześcijaństwo.
Kolejna bzdura i mit. Chrześcijaństwo nie wniosło do kultury nic nowego. Było najbardziej opresyjną religią w Europie, przyczyną zacofania i zniewolenia ogromnej rzeszy ludzi.
Ostre słowa. A jakieś argumenty w kontekście cywilizacyjnym?
jakakolwiek
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 525
Rejestracja: 14 paź 2005, o 00:00

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: jakakolwiek » 24 paź 2012, o 20:24

co wydatnie widać na przykładzie państw bliskiego wschodu na ropie siedzących :twisted: , cytując za wiki:

"Arabia Saudyjska jest jednym z najszybciej rozwijających się państw świata, jest najbardziej dynamiczna gospodarczo w świecie arabskim i zajmuje 20 miejsce na świecie pod względem wielkości gospodarki narodowej.

PKB na jednego mieszkańca wynosi 21,300 USD."


co wyraźnie widać po państwach Europy zachodniej , północnej i południowej :)
jakakolwiek
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 525
Rejestracja: 14 paź 2005, o 00:00

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: jakakolwiek » 24 paź 2012, o 20:43

bardzo ubolewam nad tym że Polska jest krajem wyznaniowym..tym bardziej, że to nie moje wyznanie:)
osobiście zrobiłam przeciw temu wszystko było w mojej mocy, kiedy to się stawało, przysparzając sobie kłopotów :)i dalej będę to robiła ..
ale mam opory przed dawaniem swojego poparcia ugrupowaniu, które jak wspomniałam nie identyfikuje się z ideą suwerennej państwowości tego kraju i do parlamentu europejskiego będzie rekomendowało osobę byłego (?)komunisty z PZPR i pracownika służb specjalnych przerobionego na ikonę transseksualizmu i kreowanego na orędowniczkę lbgt ..która (y) sorry ujawnia ostatnio, że pracuje nad "korekturą kapitalizmu":)
to dla mnie jakiś monstrualnie absurdalny kabaret
i boję się ,że owocem tej reformatorskiej pracy będzie ..
kambodżański komunizm :)
koralik
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 758
Rejestracja: 23 wrz 2009, o 00:00

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: koralik » 27 paź 2012, o 16:21

jakakolwiek pisze:bardzo ubolewam nad tym że Polska jest krajem wyznaniowym..tym bardziej, że to nie moje wyznanie:)
osobiście zrobiłam przeciw temu wszystko było w mojej mocy, kiedy to się stawało, przysparzając sobie kłopotów :)i dalej będę to robiła ..
ale mam opory przed dawaniem swojego poparcia ugrupowaniu, które jak wspomniałam nie identyfikuje się z ideą suwerennej państwowości tego kraju i do parlamentu europejskiego będzie rekomendowało osobę byłego (?)komunisty z PZPR i pracownika służb specjalnych przerobionego na ikonę transseksualizmu i kreowanego na orędowniczkę lbgt ..która (y) sorry ujawnia ostatnio, że pracuje nad "korekturą kapitalizmu":)
to dla mnie jakiś monstrualnie absurdalny kabaret
i boję się ,że owocem tej reformatorskiej pracy będzie ..
kambodżański komunizm :)
A cóż to za meandryczne wyznanie wiary ? Jest tutaj wszystko : od nienawiści do komuny, po system kambodżański !( teraz to się nazywa Kampucza !) Reprezentuje koleżanka ciekawą ideologię : na lewo od Palikota, - na prawo od Millera ....Powodzenia !!!!!!
jakakolwiek
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 525
Rejestracja: 14 paź 2005, o 00:00

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: jakakolwiek » 28 paź 2012, o 19:31

taka jest w każdym razie paranoiczna interpretacja
Awatar użytkownika
babette
super forma
super forma
Posty: 7356
Rejestracja: 25 paź 2005, o 00:00
Lokalizacja: Spod Grunwaldu

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: babette » 28 paź 2012, o 21:11

jakakolwiek pisze: ale mam opory przed dawaniem swojego poparcia ugrupowaniu, które jak wspomniałam nie identyfikuje się z ideą suwerennej państwowości tego kraju
To kto nie chciał do UE?
jakakolwiek pisze: i do parlamentu europejskiego będzie rekomendowało osobę byłego (?)komunisty z PZPR i pracownika służb specjalnych przerobionego na ikonę transseksualizmu i kreowanego na orędowniczkę lbgt ..która (y) sorry ujawnia ostatnio, że pracuje nad "korekturą kapitalizmu":)
To wygląda na jakiś freudowski lęk przed nierozpoznanym wrogiem, który w nocy wkrada się podstępnie do łóżka...
Pardon, do szeregów.
Wpis pierwotny skonfiskowany.
Niezgodność z ACTA.
jakakolwiek
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 525
Rejestracja: 14 paź 2005, o 00:00

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: jakakolwiek » 29 paź 2012, o 07:20

przed jakim "wrogiem " jakiego "łóżka" i jakich "szeregów"?!
to bełkot :lol:
jakakolwiek
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 525
Rejestracja: 14 paź 2005, o 00:00

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: jakakolwiek » 30 paź 2012, o 11:18

szkoda że nie zdążyłyście z oświadczeniem o odcięciu się środowisk lbgt od polityki :cry:
bo teraz już zawsze kojarzone będziecie z Palikotem, SLD i PO
z uczestnictwem w brutalnej, agresywnej, przemocowej akcji przeciwko "obrońcom krzyża" przed Pałacem Prezydenckim
( wszystko udokumentowane na yt)której prowodyrem był człowiek Palikota
z forsowaniem legalizacji związków partnerskich poprzez Palikota i SLD
z rozkwitem życia społeczno-kulturalnego środowisk lewicowych, liberalnych, feministycznych i lgbt ....
po Smoleńsku
który , jak wynika z ostatnich informacji - kolejna ofiara seryjnego samobójcy i jakiś trotyl z nitrogliceryną na szczątkach wraka Tu-154 M :lol:
no tak nie do końca był paranoją Macierewicza i PIS oraz złośliwego działanie brzozy i mgły :mrgreen:
no ale oczywiście ...Freud górą :lol:
Awatar użytkownika
babette
super forma
super forma
Posty: 7356
Rejestracja: 25 paź 2005, o 00:00
Lokalizacja: Spod Grunwaldu

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: babette » 1 lis 2012, o 08:23

Jak to Freud gora? To juz nie Kaczynski?
Btw, to jednak nie trotyl, tylko gwiezdny pyl. Pomieszany z LSD.
Oczywiscie, LSD to prawie jak SLD, SLD to komuna, wiec jasne, ze zamach.
Wpis pierwotny skonfiskowany.
Niezgodność z ACTA.
jakakolwiek
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 525
Rejestracja: 14 paź 2005, o 00:00

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: jakakolwiek » 3 lis 2012, o 17:37

zanim zaczniesz coś insynuować przejrzyj posty, bo kojarzenie kogoś z inklinacjami do buddyzmu zen( tu chyba M Daisy to kuma) :) z miłością do Kaczyńskiego to objaw regresji libidualnej :) prościej- myślenia ..dolną częścią ciała a nie mózgiem b:)
halinka87
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 14
Rejestracja: 27 lut 2013, o 09:07

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: halinka87 » 1 mar 2013, o 10:55

Moim zdaniem Palikot nie ma pomysłu na samego siebie. Po prostu idzie tam gdzie coś się dzieje i popiera protestujących. Od czasu do czasu wykaże się jakąś tam wiedzą, ale jakoś brak mu autorytetu. Potrafi iść pod prąd, ale jakoś mało skutecznie. Nie widzę go na dłuższą metę w sejmie, dla mnie jest jak chorągiewka na wietrze.
Liara
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 96
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 17:18
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: Liara » 8 maja 2013, o 19:32

Piszę w tym temacie, bo ma on związek z wypowiedzią Grodzkiej i Biedronia:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/grodzka- ... d_fragment
Mają zupełną rację, że w polskiej edukacji nie istnieje temat homo- czy transseksualizmu. Wiem to z pierwszej ręki, bo właśnie piszę matury. W podstawówce i gimnazjum nigdy nie wspominano o tym. W liceum raz na religii toczyliśmy ciekawą i kulturalną debatę, dzięki naprawdę świetnemu katechecie. Zero homofobii. W trzeciej klasie zaczął nas uczyć ksiądz, więc się wypisałam, ale z relacji innych osób w klasie wynika, że opowiadał jak to ludzie homo są chorzy, że kobieta powinna czekać na męża w domu i mu gotować i wychowywać dzieci... klasyka. Dobrze że się wypisałam, bo ciągle kończyłabym u dyrektora. Potem raz na WOSie nauczycielka rzuciła hasło praw homoseksualistów. Część osób mówiła, że nie powinni mieć takich samych praw jak hetero, ale przynajmniej nauczycielka była za równymi prawami.

Ale nie to skłoniło mnie do napisania, tylko oburzenie i bezsilność, widząc komentarze pod tą wiadomością na Onecie... wiem, to Onet, ale mimo wszystko to jest straszne i chore. To jest kraj w którym żyjemy. I nawet nie wiem co mogę zrobić by to zmienić, bo do tych ludzi żadne logiczne argumenty nie docierają.
Naprawdę nic nie potrafi zdołować drugiego człowieka tak jak drugi człowiek... :cry: :evil:
Awatar użytkownika
Japonka
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3906
Rejestracja: 3 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: Japonka » 9 maja 2013, o 14:55

Jak zawsze w takiej dyskusji każdy ma swoją rację. Przeczytałam te komentarze i z tego się uśmiałam: Czytali, czytali. A co, nie można napisać zadania z obliczaniem prawdopodobieństwa poczęcia w sytuacji biseksualisty mającego trzech partnerów i jedna partnerkę? Z uwzględnieniem ilości produkowanego nasienia i częstotliwością jego oddawania? To na pewno ciekawsze niż dwa pociągi z różnymi prędkościami...... To też tak przy okazji tych biseksualistów :)
Pozdrawiam Piękne Panie
kury_domowe
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 22
Rejestracja: 9 maja 2013, o 12:08

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: kury_domowe » 2 lip 2013, o 02:13

Czy uwazasz sie za inteligentna osobe ? Czy wysadzany burak ma jakie kolwiek pojecie o rzeczywistosci ?

Jesli PO jest zydowska partia , ktora jest odlamem Uni Wolnosci gdzie Tusk i Pawlak robili za prawa reke zyda Mazowieckiego i jego partia miala za jedyne zadanie rozwalenie przemyslu w Polsce. A zeczelo sie od prywatyzacji , dzieki , ktorej miliony osob poszlo na bruk , a zaklady panstwowe zostaly sprzedane za cene zlomu, kontrakty , ktore byly warte miliony zlotych zostaly rozdane za przyslowiowa zlotowke.

I znow mamy Tuska i Pawlaka choragiewke ( dziwke wyborcza, ktora lezie do tego co u wladzy kisi) Przeciez gdy Pis byl u wladzy ledwo 2 lata to PSL lizalo mu buty tyle ze Kaczynscy podziekowali za udzial przy korycie PSL.

Teraz Tusk i jego zydowska partia rozwala nasza Ojczyzne juz na maksa

Co Polska miala jako zabezpieczenie ?

lasy panstwowe - sprzedane

wegiel - kopalnie nagle nie rentowne , zamykane odsprzedawane ,

Lotus - jedyna polska alternatywa w styczniu zostala sprzedana pomimo sprzeciwu Polakow

gaz lupkowy - jak mozna sprzedac zyda z ameryki jeden odwiert za 20 tys ? taki odwiert gwarantuje ze Polacy nie beda mialy zadnego wplywu na wydobycie i tylko moga pobierac podatek od zysku tych korporacji.

a znajac zycie powstana firmy corki, ktore do budzetu odprowadza wielkie zero !!!!


Oprocz tego te korporacje zabezpieczyly sie tym, ze w razie zatrucia srodowiska oraz chorob obywateli Polskich nie wyplaca zadnego odszkodowania jak to ma miejsce w USA, gdzie te firmy musza placic minimu 4 miliony dolarow za kazdy udowodniony przypadek choroby !


Gaz lupkowy to smierc , w mawia sie Polaka ze tylko USA dysponuja ta technologia, co nie jest prawda, nasze Polskie zaklady wydobywnicze od lat 70tych posiadaja odpowiedie narzedzia do wydobywania tego typu gazu, jednak zakazano tego ze wzgledu na wysokie skazenie srodowiska az do czasu gdy weszlo PO ZYD.


I nie moge sie nadziwic waszemu jednostronnmu mysleni , co z tego ze czesc PO udaje i popiera zwiazki jednoplciowe , ze SLD jest za i Polikot , ktory ma tylko jedno zadanie to odbierac glosy innym partia na rzecz Platformy !!



GLosujcie tak dalej , ale zadna z was nie zastanowi sie co za pare lat wsadzi do gara albo jak zaplaci czynsz i czy wogole dostanie emeryture bo najwazniejsze aby zwiazki paartnerskie przeszly przez sejmowe koryto.



jak sie pytam jak KASKA TUSK BEZROBOTNA PO SREDNIM, GLUPIA JAK BUT kupila sobie dom za GOTOWKE o wartosci pol miliona zlotych ? oraz auto za 250 tys zl ! wam tez sie tak dobrze zyje na bezrobociu ?

albo czemu slonce peru jezdzi sobie na niby zagraniczne spotkania do afryki czy innych krajow gdzie wiadomo ze jest to marnowanie pieniedzy podatnikow,

Lub czemu synka wysyla do chin niby mial pomagac ale w czym to juz nie wiadomo a chodzilo o wakacje za nasze podatki.

lub czemu tusk dostawala kaske z amebr gold ? i jakos sie nie przejol ze rzerowal na naiwnosci Polakow!

albo czemu nasz milosciwy premier zlodziej lata 2 lub nawet wiecej razy dziennie z Gdanska do Warszawy i z spowrotem, roczny koszt tego luksusu i jego kaprysu ze nie chce sie przeprowadzic na czas urzedowania na stolu bagatela 330 tys rocznie . latanie helikopterem bo pociagi juz nie istnieja.


Albo Tusk wielki fan pilki noznej tak bardzo chcial sobie zobaczyc mistrzostwa w Polsce wiec teraz mamy stadiony do ktorych dokladamy 41 milionw rocznie , gdzie sufit sie juz zawali i wiekszosc ma pelno usterek.

takie naciaganie Polakow.

ale wazne aby przeszla tylko ta jedna ustawa ! wy wogole nie myslicie o swojej przyslosci udajecie ale to wszystko !


Moze czas przeanalizowac inne rzeczy i sie przyjzec co dokladnie robia te partie i j ak kantuja.


dodam ze PO i PSl zadluzylo Polske najwiecej , gdy obejmowali wladze przez klamstwa dlug Polski wynosil 38% po 8 latach rozkradania nas dlug wraz z ukrytym przekroczyl konstytucyjny prob bezpieczenstwa , ktory wynosi 55% a w tej chwili mamy 69 procent. OBUDZCIE SIE WRESCIE, gdyby banki teraz weszly to jest takie prawo , ktore SLD ustalilo po cichu , ze Polacy wylatuja z wlasnych domow i banki przejmuja ! wy nawet nie wiecie co sie dzieje.
kury_domowe
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 22
Rejestracja: 9 maja 2013, o 12:08

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: kury_domowe » 2 lip 2013, o 02:21

Tak czytam jeszcze i mi wstyd jaka wies tutaj jest , jak mozna sie nasmiewac ze smierci Prezydenta i reszty zalogi i pasazerow, Ci ludzie zgineli , a lecieli zeby oddac hold innym pomordowanym ofiara parszywej Rosji. Nie wazne czy wierzyc w zamach czy w pancerna brzoze gdzie kazde dziecko wie ze drzewo na czubku jesy najslabsze a konstrukcja tych samolotow to kawal mocnego zelaztwa. Nie rozumiem tych wysadzanych burakow jak wam rodzice umra to tez pojdziecie na grob i najszczacie ? Nie wiem jak mozna z taka pogarda pisac o tragedni narodowej. Brak szacunku i dobrych manier wychodzi . Sloma caly Twoj swiat ! :czerwononosyrenifer:
Awatar użytkownika
Japonka
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3906
Rejestracja: 3 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: Japonka » 26 sie 2014, o 17:35

Ciekawe, czy po 4 latach nadal taki entuzjazm panuje jak na początku w związku z partią założoną przez Palikota. :cool:
Pozdrawiam Piękne Panie
Mare
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 603
Rejestracja: 28 sty 2014, o 12:13

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: Mare » 26 sie 2014, o 17:41

Japonka pisze:Ciekawe, czy po 4 latach nadal taki entuzjazm panuje jak na początku w związku z partią założoną przez Palikota. :cool:
Wynik wyborów do Parlamentu Europejskiego jasno wskazał, że nie. Znaleziono sobie inną "maskotkę".
odbicie
super forma
super forma
Posty: 1364
Rejestracja: 29 cze 2010, o 15:13

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: odbicie » 26 sie 2014, o 18:35

Jeśli popełnia się takie błędy jak: bratanie z Millerem czy Kwaśniewskim, a na kilka dni przed wyborami do Europarlametu twierdzi że on to (Palikot) nie jest jednak za tym, aby homo mogli adoptować dzieci – (pewnie biedny myślał że przypodoba się homosceptykom) – to co się dziwić że jego partia padła? Zaistniał dzięki mniejszości wiadomej (w tym ateistom czy lewakom) zagrał na nosie tej grupie – więc owa grupa kopnęła go w zadek – wskazując że konformizm i udawanie aby wszystkim się przypodobać, to strategia PO jaka robi wrażenie tylko na ich wyznawcach, a ów Ruch P. – miał być takim toporem, co to wyrąbie sobie drogę głosami tych, którzy w tym kraju go nie mają w debacie i innych takich konkretnie już rzutujących na jakość ich życia… Spieprzył sobie sam – i pewnie po nocach nie śpi, marząc o cofnięciu czasu.

Mnie ciekawi czy przed nowymi wyborami krajowymi - Palikot wróci do tego, dzięki czemu osiągnął sukces... A jeśli nawet - kto (ile procentowo) mu uwierzy? Tylko ponownie ten brak alternatywy... Bo i Zieloni to jakoś nigdy u nas nie mieli dotychczas wiele szans.
Awatar użytkownika
Interlokutorka
super forma
super forma
Posty: 1018
Rejestracja: 8 mar 2014, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: Interlokutorka » 3 sty 2015, o 16:05

austin_alex pisze:Był już taki jeden.
Korwin Miki się nazywał.
I co, pytam się.
No i zapytałaś w złą godzinę. :evil: Czy to oznacza, że i Palikot będzie wańką wstańką?
To ważne dokąd płyniesz, a nie skąd https://www.youtube.com/watch?v=W5DegZrdPjU
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: babette_h » 18 sty 2015, o 23:46

Do grona jajcarzy dołączył Miller z panią Ogórek i SLD.
Wygląda, że dla PO, PiSu oraz ich wiadomego koalicjanta nie może być alternatywy.
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
Awatar użytkownika
maszmnie
super forma
super forma
Posty: 1032
Rejestracja: 6 wrz 2009, o 00:00

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: maszmnie » 21 sty 2015, o 15:17

babette_h pisze:Do grona jajcarzy dołączył Miller z panią Ogórek i SLD.
Wygląda, że dla PO, PiSu oraz ich wiadomego koalicjanta nie może być alternatywy.
Szkoda Pani Ogórek i SLD.
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: babette_h » 21 sty 2015, o 19:35

Mnie pani Ogórek jakoś średnio szkoda - jeśli pani znikąd nagle uważa się za kandydata na prezydenta, to źle o niej świadczy. A jeśli świadomie zgadza się na udział w farsie - to... też źle o niej świadczy.
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
Awatar użytkownika
Interlokutorka
super forma
super forma
Posty: 1018
Rejestracja: 8 mar 2014, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: Interlokutorka » 21 sty 2015, o 20:40

babette_h pisze:Mnie pani Ogórek jakoś średnio szkoda - jeśli pani znikąd nagle uważa się za kandydata na prezydenta, to źle o niej świadczy. A jeśli świadomie zgadza się na udział w farsie - to... też źle o niej świadczy.
Pani Ogórek z doktoratem pracowała kiedyś jako sekretarka, i nie wiem już, o kim / czym to źle świadczy - o jej doktoracie, o nadającej go uczelni, czy o polskim rynku pracy? Pewnie woli być kandydatem na prezydenta niż sekretarką - zwykłym prekariuszem. A że nikt z SLD nie chciał kandydować? Cóż, to koniec SLD.
To ważne dokąd płyniesz, a nie skąd https://www.youtube.com/watch?v=W5DegZrdPjU
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: babette_h » 21 sty 2015, o 20:54

Interlokutorka pisze:Pani Ogórek z doktoratem pracowała kiedyś jako sekretarka, i nie wiem już, o kim / czym to źle świadczy - o jej doktoracie, o nadającej go uczelni, czy o polskim rynku pracy? Pewnie woli być kandydatem na prezydenta niż sekretarką - zwykłym prekariuszem. A że nikt z SLD nie chciał kandydować? Cóż, to koniec SLD.
A ja wolałabym być sekretarką (nawet u Kulczyka :cool: ) niż paproto-maskotą Millera.

Szczerze pisząc, nie fetyszyzowałabym doktoratu i jego wpływu na karierę - chyba że jako wstępu do dalszych badań losów waldensów i innych heretyków. Z praktycznych zastosowań, przychodzi mi do głowy napisanie powieści historycznej, no i oczywiście poszukiwanie skarbu templariuszy.

Nie zastanawiałam się wcześniej nad tym dorobkiem naukowym, ale natknęłam na ciekawy wpis.
http://krysztofiak-wojciech.blogspot.co ... ciema.html
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
Gaik
super forma
super forma
Posty: 1074
Rejestracja: 21 paź 2008, o 02:00

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: Gaik » 21 sty 2015, o 21:30

Na różne urzędy w tym państwie startują ludzie zdecydowanie bardziej znikąd niż Pani Ogórek. Podejrzewam zawiść oraz seksizm ponieważ kobieta ma wizerunek ultra kobiecy a ultra kobiecość nie kojarzy się profesjonalnie. Nawet mnie się to nie kojarzy poważnie ale staram się mimo wszystko powstrzymać od ataków. Tym bardziej, że niewielki procent głosuje świadomie.
Temu blogerowi proponowałabym prześwietlić w taki sposób swoje mgr, które zapewne posiada.
Dziewczyny na tyle lat ile się uczyłyście, uczycie nigdy żadnego błędu? Jakieś ściąganko na klasówce, egzaminie ? To takie u nas w kraju uznawane za zaradne.A może wszechobecna pomoc w konstruowaniu albo opracowaniu badania zasugerowane nawet przez promotora?
Pewnie powiecie, że nie kandydujecie, to Wam wolno. Z tym, że u nas w kraju nie ma jakiejś kuźni przyszłych polityków prowadzonej od dzieciństwa, bo mało kto całe życie się do tej roli szykuje. To jest często jakaś potrzeba działania, potrzeba wpływania na otoczenie, misja plus nieco szczęścia do odpowiedniej sytuacji i ludzi, którzy akurat wesprą. Wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne, interpersonalne niezbędne nawet , gdy bazuje się głównie na przeroście ambicji i karierowiczostwie.
Skoro jest tam gdzie jest, czyli ktoś jej zaproponował, to niezależnie od przyjętej strategii nie jest zapewne taka najgorsza.
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: babette_h » 21 sty 2015, o 22:09

Gaik pisze:Na różne urzędy w tym państwie startują ludzie zdecydowanie bardziej znikąd niż Pani Ogórek.
Owszem, ale to akurat urząd szczególny i ja wolałabym, żeby nie robiono sobie jaj, wystawiając kandydatów jak pani Ogórek, czy pan Duda (i jeszcze kilku innych). Nie budzi we mnie większych emocji, że występuje pan od wkładek do butów, kiedy sam sobie organizuje egzotyczny komitet, natomiast od (niby) poważnych partii oczekiwałbym poważnego kandydata.

Gaik pisze:Podejrzewam zawiść oraz seksizm ponieważ kobieta ma wizerunek ultra kobiecy a ultra kobiecość nie kojarzy się profesjonalnie. Nawet mnie się to nie kojarzy poważnie ale staram się mimo wszystko powstrzymać od ataków. Tym bardziej, że niewielki procent głosuje świadomie.
Temu blogerowi proponowałabym prześwietlić w taki sposób swoje mgr, które zapewne posiada.
Dziewczyny na tyle lat ile się uczyłyście, uczycie nigdy żadnego błędu? Jakieś ściąganko na klasówce, egzaminie ? To takie u nas w kraju uznawane za zaradne.A może wszechobecna pomoc w konstruowaniu albo opracowaniu badania zasugerowane nawet przez promotora?
Pewnie powiecie, że nie kandydujecie, to Wam wolno.
Magisterka to jednak inny kaliber, możemy sobie porównywać inne doktoraty, może się znajdzie np. Pawłowicz?
Chociaż zdaje się, że szukałam...
Ciekawa kandydatka - trochę w MSW, trochę u Kulczyka, trochę doradzania w NBP, pracuje w szkole wyższej, gdzie są kierunki: kosmetologia, dietetyka, sztuka kulinarna i turystyka (wśród wykładowców nie figuruje i nie mogę się dowiedzieć czego uczy).
Z samą szkołą też ciekawa historia - mąż tam jest współwłaścicielem spółki - właściciela szkoły im. Dietla, wcześniej był tam również rektorem, ale się zrobił skandal: http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzeni ... t-agd.html (i to nie jest świeża sprawa teraz rozpętana w ramach nagonki, w zeszłym roku o tym czytałam). A pan eks-poseł już jednym wyrokiem był skazany za przestępstwo umyślne i stąd z rektorowania musiał zrezygnować.
Z kolei facebook kandydatki pokazuje, że zajmuje się komentowaniem decyzji kościelnych hierarchów i okazjonalnie kandydowaniem z ramienia SLD. To się zgadza.
Gaik pisze:Z tym, że u nas w kraju nie ma jakiejś kuźni przyszłych polityków prowadzonej od dzieciństwa, bo mało kto całe życie się do tej roli szykuje. To jest często jakaś potrzeba działania, potrzeba wpływania na otoczenie, misja plus nieco szczęścia do odpowiedniej sytuacji i ludzi, którzy akurat wesprą. Wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne, interpersonalne niezbędne nawet , gdy bazuje się głównie na przeroście ambicji i karierowiczostwie.
Skoro jest tam gdzie jest, czyli ktoś jej zaproponował, to niezależnie od przyjętej strategii nie jest zapewne taka najgorsza.
Nie ma kuźni, ale też do tej pory nie było praktyki, żeby zaczynać karierę od startu na prezydenta. Widocznie konserwa wychodzi, bo uważam, że to nie tak powinno być. Ale Barbara Nowacka podobno właśnie w ten sposób uzasadniła swoją odmowę.
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
Gaik
super forma
super forma
Posty: 1074
Rejestracja: 21 paź 2008, o 02:00

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: Gaik » 21 sty 2015, o 22:32

Widzę, że wnikliwie zajęłaś się życiorysem.Przyznam, że ja takie dociekania uważam za nieweryfikowalne. Zostaje ileś hipotez, podejrzeń, ale w wielu przypadkach nic nie można udowodnić.A już najmniej porównać postawę moralną kandydatów pomiędzy sobą.
Nie było takiej praktyki ale jak dla mnie, nic złego w tej nowości, byleby miała jakieś sensowne poglądy i dobre propozycje, czy w przypadku prezydent, wizję sprawowania władzy. To co do tej pory słyszałam od Ogórek jest jakby nie na temat, a inne, jak zniesienie karalności wykroczeń gospodarczych, to moim zdaniem szkodliwe.
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: babette_h » 21 sty 2015, o 22:40

Gaik pisze:Widzę, że wnikliwie zajęłaś się życiorysem.Przyznam, że ja takie dociekania uważam za nieweryfikowalne. Zostaje ileś hipotez, podejrzeń, ale w wielu przypadkach nic nie można udowodnić.A już najmniej porównać postawę moralną kandydatów pomiędzy sobą.
O moralności nie chce się wypowiadać, ja po prostu myślę, że z kilku powodów nie wypada (a moja dziewczyna mi tłumaczy, że wypada-nie wypada, to może miało jakieś znaczenie z dziesięć lat temu).

Gaik pisze:Nie było takiej praktyki ale jak dla mnie, nic złego w tej nowości, byleby miała jakieś sensowne poglądy i dobre propozycje, czy w przypadku prezydent, wizję sprawowania władzy. To co do tej pory słyszałam od Ogórek jest jakby nie na temat, a inne, jak zniesienie karalności wykroczeń gospodarczych, to moim zdaniem szkodliwe.
A to już w ogóle inna bajka. :roll:
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
Awatar użytkownika
Interlokutorka
super forma
super forma
Posty: 1018
Rejestracja: 8 mar 2014, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: Interlokutorka » 22 sty 2015, o 19:57

babette_h pisze: A ja wolałabym być sekretarką (nawet u Kulczyka :cool: ) niż paproto-maskotą Millera.
Kulczyk też doktor ;-) ale prawa międzynarodowego.
babette_h pisze: Nie zastanawiałam się wcześniej nad tym dorobkiem naukowym, ale natknęłam na ciekawy wpis.
http://krysztofiak-wojciech.blogspot.co ... ciema.html
Widać gościa - naukowca pono - bardziej pasjonuje praca detektywistyczna niż własna praca naukowa. Frustrat, najwyraźniej zazdrości pani Ogórek. ;-)
To ważne dokąd płyniesz, a nie skąd https://www.youtube.com/watch?v=W5DegZrdPjU
Awatar użytkownika
Interlokutorka
super forma
super forma
Posty: 1018
Rejestracja: 8 mar 2014, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: Interlokutorka » 22 sty 2015, o 20:14

I jeszcze...
babette_h pisze: Szczerze pisząc, nie fetyszyzowałabym doktoratu i jego wpływu na karierę - chyba że jako wstępu do dalszych badań losów waldensów i innych heretyków. Z praktycznych zastosowań, przychodzi mi do głowy napisanie powieści historycznej, no i oczywiście poszukiwanie skarbu templariuszy.
W czasach dewaluacji wyższego wykształcenia, gdy najpoważniejsze nawet uniwersytety w polszcze prowadzą łapanki na studentów z powodu niżu demograficznego, praktyczne zastosowanie doktoratu jest oczywiste - to sposób na wyróżnienie się w oczach pracodawcy z tłumu magistrów.

Ale bardziej zaciekawił mnie inny element życiorysu pani Ogórek - jej start w wyborach na miss Śląska. Nie mój typ, więc się nie wypowiem, ale... jakieś doświadczenie startu w wyborach już ma! :cool:
To ważne dokąd płyniesz, a nie skąd https://www.youtube.com/watch?v=W5DegZrdPjU
ODPOWIEDZ