Nowoczesna Polska Palikota

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: Ireth » 2 paź 2010, o 19:09

Jak sie Wam podoba inicjatywa? Ja jestem pewna, ze Palikot w wyborach zgarnie wiecej niz te 4%, ktore mu wroza media. Moj glos dostanie.
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
Awatar użytkownika
misiam
super forma
super forma
Posty: 1103
Rejestracja: 24 maja 2009, o 02:00
Lokalizacja: Pałac Kultury i Nauki.

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: misiam » 2 paź 2010, o 19:16

mój też.... już nawet na tuska psioczył :lol: :lol:
Awatar użytkownika
oraya
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3055
Rejestracja: 16 lis 2008, o 01:00
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: oraya » 2 paź 2010, o 19:17

Podoba się. Już są co prawda głosy, że to populizm, że chce pojechać z młodymi na nośnych hasłach itp, jednak rzecz warta przynajmniej uważnego przyjrzenia się :)
"... ja nic nie sądzę, głowa mnie od tego boli. Źle robi na mózg"
Awatar użytkownika
Agmar
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 431
Rejestracja: 24 lis 2009, o 01:00

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: Agmar » 2 paź 2010, o 22:33

oraya pisze:Podoba się. Już są co prawda głosy, że to populizm, że chce pojechać z młodymi na nośnych hasłach itp, jednak rzecz warta przynajmniej uważnego przyjrzenia się :)
Eee... bez przesady. Kabotynów nie da się traktować serio.
Agnieszka
Szaw
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 499
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00
Lokalizacja: Hell

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: Szaw » 2 paź 2010, o 22:55

Ma pewną dobrą cechę.
Otóż, nie musi być w polityce.
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: marinnaWR » 2 paź 2010, o 23:41

Ireth pisze:Jak sie Wam podoba inicjatywa? Ja jestem pewna, ze Palikot w wyborach zgarnie wiecej niz te 4%, ktore mu wroza media. Moj glos dostanie.
Podoba mi się inicjatywa :D
Mam nadzieję, że będzie dążył do realizacji postulatów, o których dziś mówi.
Ma mój głos, choć mam wątpliwości, czy sprawdzi się jako lider partii. Zobaczymy.
Awatar użytkownika
Lady_In_Red
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 868
Rejestracja: 10 wrz 2006, o 00:00

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: Lady_In_Red » 3 paź 2010, o 00:16

Ireth pisze:Moj glos dostanie.
Na mój też może liczyć. :wink:

I szalenie podobała mi się wypowiedź Magdaleny Środy.
crystall
super forma
super forma
Posty: 1195
Rejestracja: 27 gru 2008, o 01:00

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: crystall » 3 paź 2010, o 00:19

Awatar użytkownika
marta7
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 194
Rejestracja: 15 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: Jednak Ziemia

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: marta7 » 3 paź 2010, o 02:56

Pallikot to czlowiek bez politycznego kregoslupa, wedlug mnie zwykly karierowicz. I nie ma tu zastosowania maksyma "Tylko krowa nie zmienia pogladow". Bo Januszek wykonal piekny polobrot; o 180 stopni. Dla przykladu: w latach, gdy modny był klerykalizm, wydawał przerazliwie katolicki tygodnik "Ozon" (nie wyszlo mu, dokladal to tego interesu). A teraz zrobil sie strasznym antyklerykalem - zwietrzyl nowe trendy, po tych calych przepychankach z krzyzem w Warszawie. Wykrzykuje nosne hasla, i to wszystko. To jest zwykly koniunkturalizm, mnie to brzydzi.

......................................................................................................
Kościół kat
Awatar użytkownika
lena_b
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 262
Rejestracja: 19 gru 2009, o 19:14

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: lena_b » 3 paź 2010, o 08:42

Zgadzam się z przedmówczynią. Palikot to zwykły populista z dobrymi spindoctorami. Pochodzi z rejonu z którego i ja pochodzę, tam wszyscy wiedzą o jego dawnych oszustwach, finansowaniu wyborów itd. Tam jest naprawdę nielubianym politykiem, wręcz znienawidzonym. A poza tym nie przedstawia żadnych realnych i twardych poglądów, wartości, promuje to na co akurat jest zapotrzebowanie.
Tak naprawdę to jest taki jak wszyscy, a Polska zmieni się dopiero gdy diametralnie zmieni się scena polityczna. Samo przemiksowanie partii nie wystarczy.
Oczy tej małej, jak dwa błękity. Myśli tej małej, białe zeszyty.
crystall
super forma
super forma
Posty: 1195
Rejestracja: 27 gru 2008, o 01:00

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: crystall » 3 paź 2010, o 09:32

marta7 pisze:Pallikot to czlowiek bez politycznego kregoslupa, wedlug mnie zwykly karierowicz. I nie ma tu zastosowania maksyma "Tylko krowa nie zmienia pogladow". Bo Januszek wykonal piekny polobrot; o 180 stopni. Dla przykladu: w latach, gdy modny był klerykalizm, wydawał przerazliwie katolicki tygodnik "Ozon" (nie wyszlo mu, dokladal to tego interesu). A teraz zrobil sie strasznym antyklerykalem - zwietrzyl nowe trendy, po tych calych przepychankach z krzyzem w Warszawie. Wykrzykuje nosne hasla, i to wszystko. To jest zwykly koniunkturalizm, mnie to brzydzi.

......................................................................................................
Kościół kat
Też uważam że Palikot to przechrzta, nawet Joasia Senyszyn to podkreślała, no ale trzeba sie cieszyć , ze przynajmniej poszedł na lewo, bo mógł iść na prawo, a to już by była tragedia. Im wiecej zwolenników liberalizmu społecznego w tym klechistanie, tym lepiej.
Awatar użytkownika
lena_b
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 262
Rejestracja: 19 gru 2009, o 19:14

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: lena_b » 3 paź 2010, o 16:46

Nie powiedziałabym Crystal, że jak to określiłaś gdy się "idzie na lewo" to jest się zwolennikiem liberalizmu społecznego. Trochę ci się chyba światowe systemy polityczne pomyliły, albo przewaloryzowały eufemizując. 8)
Oczy tej małej, jak dwa błękity. Myśli tej małej, białe zeszyty.
Awatar użytkownika
Agmar
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 431
Rejestracja: 24 lis 2009, o 01:00

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: Agmar » 3 paź 2010, o 19:03

marta7 pisze:Pallikot to czlowiek bez politycznego kregoslupa, wedlug mnie zwykly karierowicz. I nie ma tu zastosowania maksyma "Tylko krowa nie zmienia pogladow". Bo Januszek wykonal piekny polobrot; o 180 stopni. Dla przykladu: w latach, gdy modny był klerykalizm, wydawał przerazliwie katolicki tygodnik "Ozon" (nie wyszlo mu, dokladal to tego interesu). A teraz zrobil sie strasznym antyklerykalem - zwietrzyl nowe trendy, po tych calych przepychankach z krzyzem w Warszawie. Wykrzykuje nosne hasla, i to wszystko. To jest zwykly koniunkturalizm, mnie to brzydzi.

......................................................................................................
Wygląda na to, że sondażowe słupki pokazały, iż po następnych wyborach PO nie będzie mogła rządzić sama i będzie potrzebować koalicjanta. PSL nie wejdzie do Sejmu, wejdzie natomiast SLD. W tej sytuacji PO tworzy nowe ugrupowanie (nazwijmy je Palikociarnią). które ma przejąć elektorat SLD i stać się koalicjantem PO. W przypadku powodzenia misji Palikota, marginalizacja SLD jest nieuchronna.
Agnieszka
Awatar użytkownika
babette
super forma
super forma
Posty: 7356
Rejestracja: 25 paź 2005, o 00:00
Lokalizacja: Spod Grunwaldu

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: babette » 3 paź 2010, o 19:30

Ireth pisze:Jak sie Wam podoba inicjatywa? Ja jestem pewna, ze Palikot w wyborach zgarnie wiecej niz te 4%, ktore mu wroza media. Moj glos dostanie.
Mojego nie.
Poczekam. Na razie nie wiem co to ma być, a wyjść może to samo co z komisji Przyjazne Państwo, czyli one man show. Ozon z drugiego okresu też mi się tak średnio kojarzy... Finansowo - brzydkie podejrzenia co do wyślizgania żony z majątku i zdaje się, że również finansowania kampanii PO.

Zgadzam się z moją mamą, że akcja jest ustawiona z Tuskiem - w PO spokojnie zostanie skrzydło Gowina, schetynówki, a Palikot zabierze z sobą tych, co im się skręt na prawo nie podobał, a ręka ich boli na myśl o głosowaniu na SLD.
Wpis pierwotny skonfiskowany.
Niezgodność z ACTA.
Awatar użytkownika
enzymowka
super forma
super forma
Posty: 4960
Rejestracja: 30 cze 2003, o 00:00
Lokalizacja: z latarni morskiej

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: enzymowka » 3 paź 2010, o 20:31

marinnaWR pisze:Mam nadzieję, że będzie dążył do realizacji postulatów, o których dziś mówi.
I wyjdzie to samo, co ze sławnej komisji PP :?
Mojego głosu póki co nie dostanie.
Awatar użytkownika
austin_alex
super forma
super forma
Posty: 4260
Rejestracja: 7 gru 2009, o 01:00

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: austin_alex » 3 paź 2010, o 20:34

Był już taki jeden.
Korwin Miki się nazywał.
I co, pytam się.
Awatar użytkownika
7365
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 64
Rejestracja: 26 lip 2006, o 00:00
Lokalizacja: Opole

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: 7365 » 3 paź 2010, o 21:19

Szaw pisze:Ma pewną dobrą cechę.
Otóż, nie musi być w polityce.
nie musi , a ciągle w niej tkwi... ja jestem wierna... Tylko Grzesiu ...Napieralski i SLD!!!
...... QwiateQ ........
Awatar użytkownika
Flimpe_L
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 851
Rejestracja: 29 sie 2010, o 13:41

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: Flimpe_L » 3 paź 2010, o 21:53

Szopka.
Cała Polska Śpiewa Sąsiadom!;)
Awatar użytkownika
lena_b
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 262
Rejestracja: 19 gru 2009, o 19:14

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: lena_b » 3 paź 2010, o 22:18

A najśmieszniejsze jest to, że my często darzymy polityków szacunkiem i pełnym poparciem a oni liczą tylko na własne zyski, manipulują nami długiem publicznym i obarczają winą za kryzys. To co widzimy w mediach to czyste mydlenie oczu, odwlekanie wyroku. A wysokie podatki i masowe zwolnienia i tak między jedną a drugą pseudo aferą nastaną. I to bez znaczenia jaka partia będzie miała większość w sejmie. Nie uwierzę w jakiekolwiek zmiany w Polsce puki wszyscy obecni gracze nie usuną się z gry. A stanie się to dopiero wtedy gdy będziemy mieli zasady jak w Szwajcarii, polityk jako bezpłatna funkcja społeczna. Wtedy to już na pewno nie byłoby na kogo narzekać, nikogo by w rządzie nie było. :cool:
Oczy tej małej, jak dwa błękity. Myśli tej małej, białe zeszyty.
Awatar użytkownika
Kachus
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 140
Rejestracja: 6 cze 2003, o 00:00
Lokalizacja: Gdańsk/Poznań

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: Kachus » 4 paź 2010, o 18:36

Mój głos ma. I tak nie ma już na kogo głosować.
Awatar użytkownika
dobranocka13
super forma
super forma
Posty: 3030
Rejestracja: 19 lut 2006, o 00:00

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: dobranocka13 » 4 paź 2010, o 23:51

Poczekam. Póki co, odbieram go niemal wyłącznie jako speca od happeningu.
Neisha
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 523
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 02:00

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: Neisha » 5 paź 2010, o 12:51

lena_b pisze:A najśmieszniejsze jest to, że my często darzymy polityków szacunkiem i pełnym poparciem a oni liczą tylko na własne zyski, manipulują nami długiem publicznym i obarczają winą za kryzys. To co widzimy w mediach to czyste mydlenie oczu, odwlekanie wyroku. A wysokie podatki i masowe zwolnienia i tak między jedną a drugą pseudo aferą nastaną.
Wysokie podatki dla biednych. Bo na obniżce stawki dla najbogatszych PIT budżet stracił 5,5 miliarda złotych (swoją drogą nie wiem czy pamiętacie tą neoliberalną propagandę powtarzaną we wszystkich stacjach telewizyjnych, że dzięki podatkowi liniowemu - który de facto mamy już teraz, bo dzięki zaporowemu podniesieniu tej najwyższej stawki jedynie nieco ponad 1% obywateli ją płaci - to niby będzie jeszcze więcej pieniędzy, bo bogacze nie będą ukrywać dochodów), dlatego trzeba go ratować podwyższaniem VATu (co trafi przede wszystkim w biednych) i traktowaniu ludzi jak szmaty, co widać np. w skarbówce - od 5 lat brak jakiejkolwiek podwyżki (czyli de facto malejące płace), a jeszcze zapowiadają cięcia płac i zwalnianie ludzi, mimo że już jest ich zbyt mało dla efektywnej pracy. No, ale biorąc pod uwagę takie zmiany, jak zapowiadanie kontroli z kilkutygodniowym wyprzedzeniem czy obarczanie odpowiedzialnością urzędników za decyzje, które przecież w praktyce muszą wydawać na podstawie wytycznych z ministerstwa, które często później sądy uznają za bezprawne, widać wyraźnie, że akurat temu rządowi zależy właśnie na sparaliżowaniu skarbówki, by ich docelowa grupa (biznesmeni) czuli się komfortowo.

Ale na kimś trzeba zarabiać, dlatego prawo podatkowe jest tak zawiłe i beznadziejnie napisane - bogatych stać na ekspertów od wszelkich kruczków, a biednych i słabo wykształconych się złapie na dodatkowe mandaty.

Palikot w kwestiach finansowych nie różni się przecież od reszty PO, więc pomijając kwestie obyczajowe, które i tak są wyciągane tylko pod publiczkę, jakby jakimś cudem kiedyś rządził, to ciągnąłby dalej neoliberalną politykę rujnowania państwa i pogarszania sytuacji biednych.

Ja czekam, aż wreszcie pojawi się jakaś prawdziwa lewica.
Awatar użytkownika
lena_b
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 262
Rejestracja: 19 gru 2009, o 19:14

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: lena_b » 5 paź 2010, o 14:48

Podwyższanie podatków jest dziś jak najbardziej uzasadnione, a wywołuje skandal i popłoch ponieważ ludzie od dwudziestu lat przyzwyczajeni są do ich obniżania, co istotnie w większym zakresie praktycznym miało miejsce.

Ja na lewice już nie czekam, bo już ją długie lata przerabialiśmy, a to co teraz widać to jej efekty, bezproduktywne i zmanipulowane ludzie yeti. Ani lewica ani prawica kolokwialnie rzecz nazywając samą teorią bytu nic nie uczyni, ludzie po prostu muszą się w końcu nauczyć samodzielności a nie wciąż liczyć na państwo.
Oczy tej małej, jak dwa błękity. Myśli tej małej, białe zeszyty.
Neisha
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 523
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 02:00

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: Neisha » 5 paź 2010, o 16:19

lena_b pisze: Ja na lewice już nie czekam, bo już ją długie lata przerabialiśmy, a to co teraz widać to jej efekty, bezproduktywne i zmanipulowane ludzie yeti.
Zależy jak rozumiesz lewicę, bo twoje pojęcie tego terminu ma się najwyraźniej nijak do mojego.
Ani lewica ani prawica kolokwialnie rzecz nazywając samą teorią bytu nic nie uczyni, ludzie po prostu muszą się w końcu nauczyć samodzielności a nie wciąż liczyć na państwo.
Nie wiem czy wiesz, ale powtarzasz właśnie neoliberalną gadkę, która ma uzasadniać ogromny zakres biedy i nierówności, i cięcie wydatków na "nierobów". Tylko dziwnym trafem w państwach, gdzie współczynnik Giniego jest najniższy, takie problemy nie występują.
Awatar użytkownika
marta7
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 194
Rejestracja: 15 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: Jednak Ziemia

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: marta7 » 5 paź 2010, o 23:26

Agmar pisze:sondażowe słupki pokazały, iż po następnych wyborach PO nie będzie mogła rządzić sama i będzie potrzebować koalicjanta. PSL nie wejdzie do Sejmu, wejdzie natomiast SLD. W tej sytuacji PO tworzy nowe ugrupowanie (nazwijmy je Palikociarnią). które ma przejąć elektorat SLD i stać się koalicjantem PO. W przypadku powodzenia misji Palikota, marginalizacja SLD jest nieuchronna.
Ciekawa mysl...Sadzisz, ze to jest celowa zagrywka PO...?
(Moim zdaniem numer nie przejdzie, bo w SLD tez nie siedza sami idioci)
Awatar użytkownika
Alisson
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 228
Rejestracja: 4 mar 2010, o 16:25

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: Alisson » 6 paź 2010, o 08:35

lena_b pisze:Podwyższanie podatków jest dziś jak najbardziej uzasadnione, a wywołuje skandal i popłoch ponieważ ludzie od dwudziestu lat przyzwyczajeni są do ich obniżania, co istotnie w większym zakresie praktycznym miało miejsce.
Owszem jest uzasadnione, ale tylko w przypadku połączenia z oszczędzaniem przez rząd. Donek nad zadłużenie przekłada społeczne zadowolenie i sondaże, dlatego taka podwyżka vat-u niczego nie zmieni (oprócz cen ;) )
Wait, they don't love you like I love you.
Awatar użytkownika
lena_b
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 262
Rejestracja: 19 gru 2009, o 19:14

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: lena_b » 6 paź 2010, o 11:17

Dzisiaj nie jestem za żadnym ugrupowaniem, a już na pewno nie za liberalizmem. I choć moja rodzina działała w Solidarności, to ja już nawet w dobre imię Lecha Wałęsy nie wierzę. A może to taki masoński zabieg mediów, żeby społeczeństwo niczego nie było pewne, wtedy łatwiej jest nim manipulować. To samo dzieje się z nami pod wpływem polityków. I to widać szczególnie w środowisku LGBT, któro zawsze leci w stronę tego, kto im obieca ustawę o związkach partnerskich. Ciekawe tylko czemu nigdy te obiecanki nie doszły do skutku. Może dlatego, że realnych polityków trzymających twardo stanowisko ustawy można policzyć na palcach u jednej ręki.
Oczy tej małej, jak dwa błękity. Myśli tej małej, białe zeszyty.
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: Ireth » 6 paź 2010, o 18:17

babette pisze:Zgadzam się z moją mamą, że akcja jest ustawiona z Tuskiem - w PO spokojnie zostanie skrzydło Gowina, schetynówki, a Palikot zabierze z sobą tych, co im się skręt na prawo nie podobał, a ręka ich boli na myśl o głosowaniu na SLD.
Nawet jesli nie jest ustawiona, to Ty i mama macie racje, tak bedzie ;)
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
Awatar użytkownika
Ireth
super forma
super forma
Posty: 9197
Rejestracja: 17 cze 2004, o 00:00
Lokalizacja: Ørestad City

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: Ireth » 6 paź 2010, o 18:20

Neisha pisze:Nie wiem czy wiesz, ale powtarzasz właśnie neoliberalną gadkę, która ma uzasadniać ogromny zakres biedy i nierówności, i cięcie wydatków na "nierobów". Tylko dziwnym trafem w państwach, gdzie współczynnik Giniego jest najniższy, takie problemy nie występują.
Tak? Bo Dania jest jednym z tych panstw, gdzie wspolczynnik Giniego jest najnizszy, a problemy z "nierobami" mamy i tez sie przymierzamy do ciec socjalnych, bo niektorym sie panstwo z dojna krowa myli.
Nim nasza kolej zdążymy jeszcze
Wspomnieć proroctwa i przepowiednie
Znaki na niebie myśli piwniczne
Które niejedną zabrały noc
Neisha
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 523
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 02:00

Re: Nowoczesna Polska Palikota

Post autor: Neisha » 7 paź 2010, o 12:13

Ireth pisze: Tak? Bo Dania jest jednym z tych panstw, gdzie wspolczynnik Giniego jest najnizszy, a problemy z "nierobami" mamy i tez sie przymierzamy do ciec socjalnych, bo niektorym sie panstwo z dojna krowa myli.
U nas dokładnie to samo mówią, mimo że świadczenia socjalne należą do najżałośniejszych w UE.

A w Danii zdaje się macie przecież dobrowolne ubezpieczenia od bezrobocia. A w razie braku ubezpieczenia, mizerną pomoc publiczną.
Niech zgadnę, to o tych nierobach odnosi się do obcokrajowców, zwłaszcza tych o śniadej cerze? Danią już od dawna rządzi prawica, a ta jak to zwykle poobniżała bogatym podatki bez cięć wydatków (bo to by było niepopularne). Problem zyskał na sile, gdy się zaczął kryzys. Należy znaleźć kozła ofiarnego, a tu pomógł sojusz z rasistowską skrajną prawicą - wszystkiemu winne są obce darmozjady dojące państwo, dlatego wymierza się w nich coraz to nowe ciosy, które trafiają przede wszystkim w dzieci, nakręcając spiralę ubóstwa.
To skutecznie odwróci uwagę od niepopularnych ruchów.

Gdy widzę, jak łatwo ludzie dają sobą manipulować, to tracę nadzieję na lepsze jutro.
ODPOWIEDZ