Uważam że geje robią dużą krzywdę lesbijkom

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
Virginia

Uważam że geje robią dużą krzywdę lesbijkom

Post autor: Virginia » 17 lip 2004, o 18:22

Tak jakoś jest, że lesbijki mocno trzymają się organizacji gejowskich i gejów, a ich nieodpowiedzialne i prymitywne zachowanie wpływa na negatywny odbiór homoseksualizmu w ogóle. Moze trochę więcej samodzielnościdrogie lesbijki?
lh

odp

Post autor: lh » 17 lip 2004, o 18:35

też jestem za tym ze należy si odciąć trochę.To inna milość nie mozna wszystkiego umieszczaz pod haslem organizacji gejowskich.
Męski homoseksualizm stal sie bardziej widoczny popularny choc to zale slowo.Też mam takie wrazenie.Ale wszelkie akcje popierjace życie lesbijskie będa sztuczne.Nie zmienia to faktu że mam wrażenie jakby lesbijki były zdecydowana mniejszością w homoseksualiźmie.
Milośc lesbijska jest bardziej plynna,bardziej powszechna,dotyka wielu kobiet swoim urokiem ale pozostaje wewnatrz zamiast sie ujawniać.
magi

Re: Uważam że geje robią dużą krzywdę lesbijkom

Post autor: magi » 17 lip 2004, o 20:09

Virginia pisze:Tak jakoś jest, że lesbijki mocno trzymają się organizacji gejowskich i gejów,a ich nieodpowiedzialne i prymitywne zachowanie wpływa na negatywny odbiór homoseksualizmu w ogóle.


A co nazywasz organizacja gejowska. Ja o takiej nie slyszalam. Znam tylko organizacje homoseksualistow a przyznasz, ze lesbijki tez sie tu zaliczaja.
I jakie konkretnie zachowania masz na mysli. Czyje i gdzie.

Virginia pisze: Moze trochę więcej samodzielnościdrogie lesbijki?
Switnie! Masz pomysl to stworz organizacje lesbijska. Zapisze sie!
nałka

Re: Uważam że geje robią dużą krzywdę lesbijkom

Post autor: nałka » 17 lip 2004, o 21:54

Virginia pisze:Tak jakoś jest, że lesbijki mocno trzymają się organizacji gejowskich i gejów, a ich nieodpowiedzialne i prymitywne zachowanie wpływa na negatywny odbiór homoseksualizmu w ogóle. Moze trochę więcej samodzielnościdrogie lesbijki?
w Polsce organizacje to chyba są gejowsko-lesbijskie, nie?

a o jakich nieodpowiedzalnych zachowaniach mowisz? bo ja nie znam zachowań gejów, które nie byłyby też udziałem lesbijek.

natomiast pomysł zorganizowania stowarzyszenia, które większą uwagę przywiązywaloby do spraw lesbijek popieram całym sercem. :!:
Jo

Re: Uważam że geje robią dużą krzywdę lesbijkom

Post autor: Jo » 17 lip 2004, o 22:00

Virginia pisze:Tak jakoś jest, że lesbijki mocno trzymają się organizacji gejowskich i gejów, a ich nieodpowiedzialne i prymitywne zachowanie wpływa na negatywny odbiór homoseksualizmu w ogóle. Moze trochę więcej samodzielnościdrogie lesbijki?
Virginio - swoim pogladem krzywdzisz wielu porzadnych, odpowiedzialnych i fajnych gejów. Zwlaszcza, ze tacy geje najbardziej dzialaja, a najgorsze "cioty" nawet nie wiedza, ze np. kph istnieje.
A organizacje separatystyczne? Jasne - moze jeszcze do tego dodamy organizacje mlodziezowe, tych pomiedzy 25 a 40, dla tych w srednim wieku, emerytow, w parze, poligamicznych i tak dalej, i tak dalej. Ja uwazam, ze rozdrobnienie na lambdy, kph i polski oddzial ilgcn, a teraz jeszcze fundacje LGBT plus potwornie mizerna frekwencja w tych organizacjach w porownaniu z liczba (chocby i 1% Polakow) homoseksualistow w kraju to tragedia polskiego ruchu homoseksualistow. Nie ma zwartych szeregow - nie ma sily organizacyjnej, nie ma srodkow na dzialanie, na akcje, nie ma komu robic mrowczej pracy, bo ci ze swiecznika nie nadazaja z prywatnym zyciem, zeby obrobic to co TRZEBA obrobic. A ty chcesz nas jeszcze dzielic...Komorki zainteresowan konkretnych grup wewnatrz organizacji jest dobre, ale odrebne organizacje? Na to tylko czekaja przeciwnicy gejow i lesbijek...wezma taki twoj wpis i powiedza - "patrzcie, nawet lesbijki sa przeciw tym wstretnym, zboczonym pedalom". :cry: I jesli ci sie wydaje, ze cos dzieki temu zyskasz to porownam to do dziecka, ktore na mrozie nasika w spodenki...przez chwilke bedzie mu cieplo, a potem bardzo, ale to bardzo zimno.
jaaaaaa

dlaczego

Post autor: jaaaaaa » 20 lip 2004, o 19:53

czy my też musimy ulegać stereotypom? czy nasza "inność" różni się od inności chłopaków? może nam jest łatwiej.... ale właśnie chłopaki ciągą do przodu....w mojej pracy wszyscy wiedzą, a mężowie moich koleżanek chętnie by się ze mną zaprzyjaźnili... pytani o chłopaków już nie są tacy tolerancyjni... dlaczego, przecież to JA zagrażam małżeństwu.... upsi...
bloom

Post autor: bloom » 20 sie 2004, o 16:47

Witam Panie i Dziewczyny Serdecznie :D

Myśle, że watek tytułowy jest jednak wart zastanowienia. Nie chce przy tym bronic, jego autorki i wystepowac tytaj jako 'adwokat diabla' heh, bo zaczatek dyskusji w zasadzie wypadl nie najlepiej, jednak prosze o chwile 'przerwy' w walce miedzy soba.

Sama jestem 'heteryczka', co nie zmienia faktu, że dobro gejow i lesbijek lezy mi na sercu, jako, ze nie wyobrazam sobie zycia w panstwie, w ktorym przesladuje sie mniejszosci - w tym wypadku seksualne. Z tego tez powodu wielokrotnie 'tluklam sie' po roznego rodzaju panelach dyskusyjnych starajac sie przywrocic rzeczom ich wlasciwe miejsce, i uswiadomic ludziom, ze przyznanie gejom i lesbijkom praw nie jest zadnym przywilejem, a po prostu umozliwieniem tej grupie ludzi (skoro juz i tak dokonujemy podzialu spolecznego; podobnie jak podzial na rasy) normalnego zycia, co jest gwarantem demokratycznego ustroju i po prostu ma swoje uzasadnienie w Prawach Czlowieka.

Ten kto bral udzial w tego typu debatach choc raz, wie doskonale , jak trudna jest walka ze stereotypami i uprzedzeniami, jestem przekonana, ze w codziennym zyciu maja Panie podobnych przykrych dowodow az nadto (...)

Jednak, jest faktem, z ktorym trudno polemizowac, pewna prawidlowosc: co z tego, że po pewnym czasie osoby dialogu zaczna sie nawet zastanawiac nad watpliwa slusznoscia swoich stereotypow, skoro caly wysilek jest w stanie przekreslic czasami kilka nie do konca przemyslanych zachowan przedstawicieli srodowiska, jak chocby umieszczenie na stronach internetowych swojego czasu wizerunku Szymona Niemca w koronie cierniowej, co znalazlo swoja adnotacje w ‘polityce’.

Jestem ateistka, tak, więc w moim przypadku nie ma mowy o obrazie uczuc religijnych, malo tego – moge to nawet uznac za zabawna prowokacje w fasadowosc i deklaratywnosc Polakow – z tym, ze mnie juz nie trzeba przekonywac, ze gej i lesbijka to ‘normali’ ludzie nie dotknieci zadna dewiacja wymierzona w atakowanie kogokolwiek (...)

Mysle, ze aktywnosc kobiet moze tu duzo pomoc. Im latwiej jest nawiazywac kontakty, z pewnoscia latwiej bedzie im trafic swoja argumentacja do innych kobiet; zreszta kobiety sa (tak uwazam na podstawie wlasnych obserwacji) bardziej tolerancyjne od mezczyzn. Malo tego reacja na homogenicznosc kobiet nie jest tak skrajna, jak reakcja na homogenicznosc u mezczyzn – upraszczajac - paradoksalnie latwiej zaakceptowac spoleczenstwu (glownie mezczyznom) hetero pare lesbijek mieszkajacych obok, niz dzielaca zycie pare gejow.
Kobiety zatem juz na ‘zyskuja’ pewien, byc moze slabo dajacy sie jeszcze zauwazyc atut – ale moze pora go wykorzystac i posluzyc sie w nim do przelamywania lodow , drogie Panie?

Poza tym, nawolanie do dzialania nie powinno byc dla nikogo uwlaczajace, tym bardziej, ze samo „nic sie nie zrobi” – a raczej powinno motywowac do wspolpacy.

Ja zycze Paniom Wszystkiego Co Najlepsze, Wszelkeij Pomyslnosci – i sama zabieram sie do pracy – chociaz jako hetero :D
Ja

Post autor: Ja » 22 sie 2004, o 13:36

Myślę, ze geje niewiele o nas wiedzą. Z sondy na innejstronie wynika, że większość z nich uważa za prawdziwy sterotyp męskiej lesbijki. Więszość? chyba ponad 70%. Czy oni nas znają tak naprawdę?????
nałka

stereotypy

Post autor: nałka » 2 wrz 2004, o 14:56

Ja pisze:Myślę, ze geje niewiele o nas wiedzą. Z sondy na innejstronie wynika, że większość z nich uważa za prawdziwy sterotyp męskiej lesbijki. Więszość? chyba ponad 70%. Czy oni nas znają tak naprawdę?????
Bardzo ładne pytanie! ale można zapytać inaczej: czy my siebie znamy naprawdę! :?:

bo osobiście mam wrażenie, ze większosć lesbijek wierzy w stereotypy dotyczące lesbijek!

nałka
pixelgirl

Post autor: pixelgirl » 17 wrz 2004, o 13:14

Hej,

zauwazcie, jedni maja swoje "opinie" o nas, a my robimy to samo wobec innych?? W takim razie nie jestesmy lepsze od spoleczenstwa, to troche przykre, nieprawdaz?

pixelgirl.
Jo

Post autor: Jo » 18 wrz 2004, o 17:06

Ja pisze:Myślę, ze geje niewiele o nas wiedzą. Z sondy na innejstronie wynika, że większość z nich uważa za prawdziwy sterotyp męskiej lesbijki. Więszość? chyba ponad 70%. Czy oni nas znają tak naprawdę?????
Nie znaja, ale wielu chce poznac nas lepiej. Czasy, kiedy lesbijka byla "powietrzem" dla gejow mijaja. Najlepszym dowodem jest chocby fakt, ze na pewnym dosc nowym portalu gejowskim i szefostwo i mescy goscie poprosili o dzial o lesbijkach, zeby poznac nas nieco blizej.
Ze wzgledow reklamowych nazwy nie podam...ale dla chcacego nic trudnego :lol:
katze

Post autor: katze » 20 wrz 2004, o 08:59

A dla leniwego proszę o podanie dokładnego adresu.

Z leniwym pozdrowieniem, katze
Jo

Post autor: Jo » 25 wrz 2004, o 01:53

No dobrze, jako że redaktorki działu są zaprzyjaźnione z szefową Kobiety Kobietom to podam mając nadzieję, że po dupsku nie dostanę:
www.gaylife.pl
lada moment nowy artykuł w dziale Les Life - czyli "szkółce z lesbianizmu dla gejów".
durendal
Posty: 3
Rejestracja: 1 wrz 2004, o 00:00

chlopak i dziewczyna, jedna rodzina;P

Post autor: durendal » 25 wrz 2004, o 19:28

Witam raz jeszcze,
Coz... pomijajac sfere braku konkurencji w zestawieniu z gejami:D
To jeszcze troche doloze:)
"Be" zachowania ze strony gejow zdarzaja sie przeciez i po naszej stronie. Generalnie najbardziej widoczni, "kolorowi, zli, inni, krzykliwi" itd. najzwyczajniej na swiecie najbardziej rzucaja sie w oczy. Czasami nawet lesbijki oceniaja gejow na podstawie jakiegos tam "pajacowania":)
Mysle, ze przez wiele lat rozdzielano to cale nasze towarzystwo i kiedy nadszedl czas, ze mozliwe staje sie zrobienie czegos razem, wspolnymi silami nie powinnismy rezygnowac z tej szansy.
Razem przeciez razniej:)
Pozdrawiam,
Agt.
ana_ana

Post autor: ana_ana » 26 wrz 2004, o 12:04

z gory przepraszam za prywate...

Agata??????? GACKA????

napisz jesli bedziesz miala ochote... analisa@o2.pl
co u ciebie co slychac??

ana_ana
truestorytrue
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 195
Rejestracja: 28 maja 2022, o 17:41

Re: Uważam że geje robią dużą krzywdę lesbijkom

Post autor: truestorytrue » 25 cze 2022, o 07:04

Bardzo ciekawy temat.
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Uważam że geje robią dużą krzywdę lesbijkom

Post autor: osiol » 25 cze 2022, o 13:38

Łap truestorytrue, zasłużyłaś :)
Obrazek
truestorytrue
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 195
Rejestracja: 28 maja 2022, o 17:41

Re: Uważam że geje robią dużą krzywdę lesbijkom

Post autor: truestorytrue » 25 cze 2022, o 13:45

Obeszłoby się, ale wypada podziękować :)
Ciężko łapie hah
ODPOWIEDZ