Ubój rytualny - opinie za i przeciw

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
honorka321
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2013, o 12:03

Ubój rytualny - opinie za i przeciw

Post autor: honorka321 » 17 lip 2013, o 13:15

Nie wiedziałam, takiego wątku, a myślę, że jest on bardzo ważny! Zapraszam do dyskusji! Chociaż sądzę i mam taką nadzieję, że będą same opinie przeciw.
Awatar użytkownika
tsundere
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 473
Rejestracja: 9 sty 2010, o 11:26
Lokalizacja: cztery ściany

Re: Ubój rytualny - opinie za i przeciw

Post autor: tsundere » 27 lip 2013, o 15:07

Jestem przeciw takiemu ubojowi. A wysłuchanie kilku wypowiedzi naczelnego rabina wręcz nastroiło mnie do niegodzenia sie na to także pod kątem wyznaniowym. Kiedy ekolodzy miękną i mówią że nie mają nic przeciw poszanowaniu praw mniejszości wyznaniowych w Polsce a rabin nie przyjmuje kompromisu,bo "dlaczego Żyd w Paryżu nie może jeść koszernej wołowiny z Polski". Widać,że Polska jest mięsnym eldorado dla kosher i halala, i ten zakaz nie tyle dotyka te małe wspólnoty Żydów i muzułmanów w kraju ile ich pobratymców na całym świecie. Słowem...tanie dobre i pewne mięso, oni mieliby z tego zrezygnować? To jest potężny biznes. Dlatego ubój rytualny postrzegam w kat. etycznych i w tym sensie zabroniłabym go całkowicie. Zainteresowane wspólnoty w kraju mogą sobie mięso sprowadzać na takiej samej zasadzie, jak sprowadzały z Polski kraje arabskie,Izrael czy Zachód.
Awatar użytkownika
dewoty
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 104
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 11:36

Re: Ubój rytualny - opinie za i przeciw

Post autor: dewoty » 1 sie 2013, o 19:17

ubój rytualny jak sama nazwa wskazuje, winien być rytualny.
Ubój takowy odbywać miałby się w zakładach mięsnych, taśmowo?
A niechże tradycji stanie się zadość. jak rytuał to rytuał. Ja to widzę tak: rodzina żydowska lub muzułmańska hoduje sobie krówkę, gdy już ona podrośnie i jest gotowa do koszernej konsumpcji, wywlekana jest z obory, a na zewnątrz cala rodzina włącznie z dziećmi,dziadkami i babciami czeka i patrzy. Następnie osoba uprawniona do takiego czynu podrzyna gardło krowie,krew wypływa,krowa cierpi, rodzina patrzy.A potem mając przed oczami konające w strasznych męczarniach zwierzę niech rodzinka zasiada do rodzinnego posiłku.

A nie bronienie interesów i kasy pod przykrywką tradycji.
Awatar użytkownika
mariemagdalene
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 42
Rejestracja: 10 lut 2013, o 20:07
Lokalizacja: 3city

Re: Ubój rytualny - opinie za i przeciw

Post autor: mariemagdalene » 3 sie 2013, o 20:07

Zdecydowanie jestem przeciw.

Nie jestem znawczynią kultury i prawa żydowskiego czy muzułmańskiego ale z tego co się orientuję przy uboju rytualnym powinna być odmówiona modlitwa a wykonać go może jedynie osoba upoważniona do tego prawem religijnym. Cały ten ceremoniał ma niby oddać pewien szacunek zwierzęciu i jego życiu. Już to widzę jak rzeźnicy przestrzegają tych wszystkich wymogów i modlą się przy każdym zabitym zwierzęciu...oczywiście liczy się tylko i wyłącznie biznes. Poza tym żenujące są wypowiedzi, że 'śmierć to zawsze śmierć, nieważne jak jest zadana'.
"Put your head on my chest, and breathe love..."
agapoem
super forma
super forma
Posty: 2126
Rejestracja: 13 lip 2010, o 22:07

Re: Ubój rytualny - opinie za i przeciw

Post autor: agapoem » 10 wrz 2013, o 21:10

No, baaa. Oczywiście, że jestem przeciw i pamiętam, że dzień przed głosowaniem miałam stresa, że co to będzie.
Kultura, nie kultura czy religia, nie interesuje mnie to. Widziałam film z takiego uboju, poczytałam...
Jestem na DUŻE NIEEEE i jest ono tak samo duże jak sprzeciw przeciwko ubojowi, z którego korzystają mięsożercy.
Mam po prostu nadzieję, że ludzie przejdą z tematu uboju rytualnego do uboju, który niby jest humanitarny.
Do dziś pamiętam napis na jednej ze ścian jakiegoś domu, ,,Bóg się rodzi, trzeba krwi".
cogito, ergo sum
shadowland36
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 48
Rejestracja: 5 lut 2013, o 11:24

Re: Ubój rytualny - opinie za i przeciw

Post autor: shadowland36 » 25 wrz 2013, o 15:50

agapoem pisze:No, baaa. Oczywiście, że jestem przeciw i pamiętam, że dzień przed głosowaniem miałam stresa, że co to będzie.
Kultura, nie kultura czy religia, nie interesuje mnie to. Widziałam film z takiego uboju, poczytałam...
Jestem na DUŻE NIEEEE i jest ono tak samo duże jak sprzeciw przeciwko ubojowi, z którego korzystają mięsożercy.
Mam po prostu nadzieję, że ludzie przejdą z tematu uboju rytualnego do uboju, który niby jest humanitarny.
Do dziś pamiętam napis na jednej ze ścian jakiegoś domu, ,,Bóg się rodzi, trzeba krwi".
no wlasnie w tym problem, ze ludzie oburzaja sie gdy mowa o uboju rytualnym a nie zdaja sobie sprawy jak wyglada zwykly uboj- nie ma w nim nic humanitarnego; zwierzeta czekaja w dlugiej kolejce, widza zabijane poprzednie zwierzeta, slysza rozpaczliwe odglosy, udziela im sie stres, chca uciekac a nie moga wiec mdleja, trzesa sie z przerazenia, placza( szczegolnie cielaki); czesto tak zwane ogluszenie dziala tylko kilkadziesiat sekund wiec bywa, ze taka krowa wiszac juz za nogi i majac podcinane gardlo odzyskuje swiadomosc, probuje sie uwolnic itd; swinie czesto po ogluszeniu pradem sa wrzucane do oparzalnika i dzieje sie to samo- odzyskuja swiadomosc, chca sie wydostac; kurczaki jadace tasma, podwieszone za nogi tez nie zawsze maja "prawidlowo" odcieta glowe; male koguty- zywcem mielone w mlynkach, itd, itd, itd
wiec niestety widze oblude w tym oburzeniu na uboj rytualny- zwykly uboj jest taka sama potwornoscia ale ludzie o tym slyszec nie chca no bo trzeba by bylo zmienic swoje kulinarne zwyczaje a przeciez miesko takie smaczne jest...poza tym w ogole kwestia chowu przemyslowego, te klatki, ktore nie pozwalaja sie zwierzeciu obrocic, transport, przeladunek- to wszystko jest przerazajacym procederem ale o tym sie nie mowi- latwiej sie bulwersowac kims innym niz zobaczyc swoj udzial w cierpieniu zwierzat hodowlanych
agapoem
super forma
super forma
Posty: 2126
Rejestracja: 13 lip 2010, o 22:07

Re: Ubój rytualny - opinie za i przeciw

Post autor: agapoem » 25 wrz 2013, o 20:43

shadowland36 pisze:
no wlasnie w tym problem, ze ludzie oburzaja sie gdy mowa o uboju rytualnym a nie zdaja sobie sprawy jak wyglada zwykly uboj- nie ma w nim nic humanitarnego; zwierzeta czekaja w dlugiej kolejce, widza zabijane poprzednie zwierzeta, slysza rozpaczliwe odglosy, udziela im sie stres, chca uciekac a nie moga wiec mdleja, trzesa sie z przerazenia, placza( szczegolnie cielaki); czesto tak zwane ogluszenie dziala tylko kilkadziesiat sekund wiec bywa, ze taka krowa wiszac juz za nogi i majac podcinane gardlo odzyskuje swiadomosc, probuje sie uwolnic itd; swinie czesto po ogluszeniu pradem sa wrzucane do oparzalnika i dzieje sie to samo- odzyskuja swiadomosc, chca sie wydostac; kurczaki jadace tasma, podwieszone za nogi tez nie zawsze maja "prawidlowo" odcieta glowe; male koguty- zywcem mielone w mlynkach, itd, itd, itd
wiec niestety widze oblude w tym oburzeniu na uboj rytualny- zwykly uboj jest taka sama potwornoscia ale ludzie o tym slyszec nie chca no bo trzeba by bylo zmienic swoje kulinarne zwyczaje a przeciez miesko takie smaczne jest...poza tym w ogole kwestia chowu przemyslowego, te klatki, ktore nie pozwalaja sie zwierzeciu obrocic, transport, przeladunek- to wszystko jest przerazajacym procederem ale o tym sie nie mowi- latwiej sie bulwersowac kims innym niz zobaczyc swoj udzial w cierpieniu zwierzat hodowlanych
Dokładnie.
Poza tym ludziom wciska się kit, że ubój z ogłuszeniem, to jest taki bardzo w porządku. Tylko niewiele osób nawet wie jak takie ogłuszenie wygląda. Niestety, nawet jemu daleko do humanitaryzmu, a wszystko dlatego iź rzeźnicy mają takie swoje zdanko, że najlepiej gdy zabijanemu zwierzęciu w trakcie zabijania bije serce.
To też jest całe, pieprzone lobby mięsne :evil:
Do tego co napisałas dodam jeszcze, że weterynarze biorą w łapę i mają gdzieś czy zwierzę jest prawidłowo ogłuszane.
Ten temat trzeba też zacząć już od samego początku życia zwierząt hodowlanych.
Już nawet tzw. fermy ekologiczne gdzie to niby krówki sobie żyją, jedzą trawkę- kolejny mit. Pamiętam jak jeden taki rolnik się wypowiadała i na jakieś pytanie padła odpowiedź: krowa nigdy nie była na zewnątrz.
cogito, ergo sum
Awatar użytkownika
kompot
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 574
Rejestracja: 21 lut 2013, o 16:02

Re: Ubój rytualny - opinie za i przeciw

Post autor: kompot » 27 wrz 2013, o 17:07

Aga i shadow, zgadzam się z Wami, że to trochę temat zastępczy dla uspokojenia brudnego sumienia mięsożerców. Trochę jak świąteczne ubolewanie nad losem karpii w hipermarketach, czy też troska o pieski ze schroniska i zwierzęta futerkowe, kiedy na co dzień miło zjeść świnkę czy krówkę. No tak, bo przecież to smaczne mięsko wcale nie bierze się z prawdziwych zwierzątek, tylko "ze sklepu". :evil:
Oczywiście jestem za zakazem uboju rytualnego i cieszę się, że przeszedł, ale to doparwdy kropla w morzu potrzeb, jeśli chodzi o masowe cierpienia zwierząt :(
Awatar użytkownika
korupcja
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 42
Rejestracja: 11 sie 2013, o 13:30

Re: Ubój rytualny - opinie za i przeciw

Post autor: korupcja » 19 paź 2013, o 19:34

shadowland36 pisze: wiec niestety widze oblude w tym oburzeniu na uboj rytualny- zwykly uboj jest taka sama potwornoscia ale ludzie o tym slyszec nie chca no bo trzeba by bylo zmienic swoje kulinarne zwyczaje a przeciez miesko takie smaczne jest...poza tym w ogole kwestia chowu przemyslowego, te klatki, ktore nie pozwalaja sie zwierzeciu obrocic, transport, przeladunek- to wszystko jest przerazajacym procederem ale o tym sie nie mowi- latwiej sie bulwersowac kims innym niz zobaczyc swoj udzial w cierpieniu zwierzat hodowlanych
Też widzę obłudę i uważam, że może i ubój rytualny pojedynczych zwierząt, które hodowane były naturalnie, na pastwiskach, a nie w halach, jest paradoksalnie bardziej humanitarny niż masowe rzezanie w zakładach.
Tylko, że z tego nie wynika, że zakaz uboju jest niesłuszny, ale że należy zintensyfikować nadzór nad rzeźniami. Ale to kosztuje i nikomu się nie opłaca. A zwykli konsumenci tak bardzo nie chcą wiedzieć, że mięso jest ze zwierząt, że po histerii pod tytułem "bo dzieci zobaczą" sieć Makro wycofała zafoliowanego prosiaka ze sprzedaży. :roll: Jak ten sam prosiak będzie w kawałkach i bez głowy, to już ok.
shadowland36
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 48
Rejestracja: 5 lut 2013, o 11:24

Re: Ubój rytualny - opinie za i przeciw

Post autor: shadowland36 » 20 paź 2013, o 10:52

dla mnie obluda ludzi, ktorych bulwersowaly zafoliowane prosiaki jest porazajaca; co Ci ludzie maja w glowach? nie sa w stanie polaczyc prostych faktow? ze rozowiutki prosiaczek i schabowy kotlecik to to samo? czy ta hipokryzja sie kiedys skonczy? ja bym byla za tym zeby w ogole zamiast dzialu miesnego byla przy kazdym sklepie rzeznia i jak ktos chce mieso to niech widzi od poczatku do konca jak wyglada pozyskiwanie miesa- chcesz zrec zwierzeta to nie odwracaj glowy gdy idzie na uboj i nie wzdragaj sie gdy w konwulsjach umiera
Awatar użytkownika
Agmar
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 431
Rejestracja: 24 lis 2009, o 01:00

Re: Ubój rytualny - opinie za i przeciw

Post autor: Agmar » 20 paź 2013, o 21:21

Cierpienie jest nieodwracalnie wpisane w naturę tego świata.
Agnieszka
mariollap
Posty: 5
Rejestracja: 23 paź 2013, o 15:30

Re: Ubój rytualny - opinie za i przeciw

Post autor: mariollap » 23 paź 2013, o 15:36

Nieprawda... Sami wyznaczamy granice cierpienia. Niestety najczęściej odsuwamy ją jak najdalej od siebie i kierujemy ją w stronę słabszych i tych, którzy nie mogą się sami obronić.
Awatar użytkownika
kompot
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 574
Rejestracja: 21 lut 2013, o 16:02

Re: Ubój rytualny - opinie za i przeciw

Post autor: kompot » 3 lis 2013, o 18:27

Agmar pisze:Cierpienie jest nieodwracalnie wpisane w naturę tego świata.
W naturę, owszem. Tylko że człowiek dalece przekroczył uwarunkowania natury. Tak jak mamy medycynę, żeby utrzymywać przy życiu osoby, które nie miałyby szans na życie w naturze, tak też jesteśmy całkowicie zdolni zrezygnować z jedzenia mięsa z pobudek moralnych - bo jesteśmy już na tyle rozwinięci, że jest nas stać na taki gest. Po prawach kobiet, dzieci i mniejszości, według mnie przyszedł czas na ten ostatni cywilizacyjny krok na przód - czyli ochrona praw zwierząt i propagowanie diety wege. Jeśli uważasz, że to nienaturalne, to powiem, że owszem, ale w naturze na porządku dziennym jest gwałt, przemoc wobec słabszego w stadzie, zabijanie dzieci konkurenta, nawet pedofilia itd.
Koshka
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 133
Rejestracja: 29 lis 2013, o 19:09

Re: Ubój rytualny - opinie za i przeciw

Post autor: Koshka » 1 gru 2013, o 17:00

Przeciw. Żadne stworzenie na ziemi, czy to człowiek, czy kot, czy krowa, czy paskudne insekty, nie powinny cierpieć z powodu czyjegoś widzimisię, schowanego pod płaszczykiem tradycji,rytuałów, religii etc. To nie humanitarne. Zwierzęta nawet się tak nie zachowują. Gdy ataktują, robią to, by się pożywić i przeżyć lub obronić, a nie dla jakiegoś pieprzonego rytuału. Może niektórzy bogowie lubią krwawe ofiary, ale ja tego nie akceptuję.
zlepek słów ze mnie, zlepek nut, niekoniecznie sensownych
bacewicz
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 30
Rejestracja: 3 lis 2013, o 09:37

Re: Ubój rytualny - opinie za i przeciw

Post autor: bacewicz » 1 gru 2013, o 23:46

Najwiekszym drapieznikiem ze wszystkich stworzen jest czlowiek.
july19
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 19
Rejestracja: 28 gru 2012, o 01:10

Re: Ubój rytualny - opinie za i przeciw

Post autor: july19 » 30 gru 2013, o 19:29

bacewicz pisze:Najwiekszym drapieznikiem ze wszystkich stworzen jest czlowiek.
Zgadzam się. Człowiek jest jak zwierze, aby osiągnąć korzyść wykorzystuje słabsze ogniwo, czy to swój, czy inny gatunek. Sam fakt jedzenia mięsa jest smutną, ale jednak rzeczywistością. Można to zrozumieć, nie każdy organizm bez tego podoła. Mój daje radę, a z jedzenia mięsa nie potrafię wydobyć 'satysfakcji' co też ma jakieś znaczenie, jedzmy to co lubimy. To tyle wstępu.. Co do uboju rytualnego, jestem absolutnie na nie! Kulturę żydowską zdążyłam trochę poznać, koszerne jedzenie 'czyste' - rozumiem, każda religia ma swoje zasady,wytyczne tylko dlaczego takim kosztem? Jednak popieram koleżankę powyżej, nawet w typowym uboju zwierzęta cierpią, od początku tej drogi, wiezione w klatkach w których dosłownie duszą się z braku miejsca. Potem też nie lepiej. Kontrole tego nie widzą, czyt. udają że nie widzą, wystarczy odpowiednio zaznajomić się z kontrolerem. Wadliwy system i pochłania swoje ofiary.
Awatar użytkownika
Mescherje
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 93
Rejestracja: 3 gru 2013, o 21:34
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ubój rytualny - opinie za i przeciw

Post autor: Mescherje » 23 sty 2014, o 08:05

zwykle nie wypowiadalam się na ten temat bo po prostu niewiele o nim wiedzialm. pomimo całego trąbienia o tym. ostatnio przez przypadek trafiłam na ten filmik
https://www.youtube.com/watch?v=ZNFR5sY ... verified=1
po obejrzeniu przez kilkanaście minut zeskrobywałam się z podłogi
ludzie którzy się na to zgadzają w ogóle wiedza co tam sie dzieje?
varsavianka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 26
Rejestracja: 11 gru 2009, o 01:00

Re: Ubój rytualny - opinie za i przeciw

Post autor: varsavianka » 23 sty 2014, o 11:19

Mescherje pisze:zwykle nie wypowiadalam się na ten temat bo po prostu niewiele o nim wiedzialm. pomimo całego trąbienia o tym. ostatnio przez przypadek trafiłam na ten filmik
https://www.youtube.com/watch?v=ZNFR5sY ... verified=1
po obejrzeniu przez kilkanaście minut zeskrobywałam się z podłogi
ludzie którzy się na to zgadzają w ogóle wiedza co tam sie dzieje?
Mescherje, ale to jest filmik nie konkretnie o uboju rytualnym, tylko o przemyśle zwierzęcym, który jest straszny, ale myślę, że nie straszniejszy, niż ubój rytualny.
Nie rozumiem ludzi, którzy oburzają się ubojem rytualnym, a sami kupują mięsko w supermarkecie.
Awatar użytkownika
Mescherje
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 93
Rejestracja: 3 gru 2013, o 21:34
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ubój rytualny - opinie za i przeciw

Post autor: Mescherje » 3 lut 2014, o 01:58

varsavianka pisze:Mescherje, ale to jest filmik nie konkretnie o uboju rytualnym, tylko o przemyśle zwierzęcym
ja wiem, w zasadzie to myślałam wtedy o fragmencie z krową w obrotowej klatce. ale dzięki za zwrócenie uwagi
karmatosuka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 14
Rejestracja: 24 lut 2014, o 11:02

Re: Ubój rytualny - opinie za i przeciw

Post autor: karmatosuka » 24 lut 2014, o 21:31

Nie ma w ogole o czym dyskutować. Przeciw. W zasadzie jak sluchalam tego rabina to doszlam do wniosku, że jednak jestem antysemitka.
Awatar użytkownika
imareta
Posty: 2
Rejestracja: 29 paź 2014, o 15:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ubój rytualny - opinie za i przeciw

Post autor: imareta » 29 paź 2014, o 15:58

karmatosuka pisze:Nie ma w ogole o czym dyskutować. Przeciw. W zasadzie jak sluchalam tego rabina to doszlam do wniosku, że jednak jestem antysemitka.
Haha! Ja też! Naprawdę aż dziw bierze, że w cywilizowanym świecie mogą dziać się takie rzeczy.
Awatar użytkownika
Sayaku
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 27
Rejestracja: 5 mar 2009, o 01:00

Re: Ubój rytualny - opinie za i przeciw

Post autor: Sayaku » 5 lis 2014, o 00:29

Przypomniała mi się piosenka... http://youtu.be/Mzr_4H68FsY

Jestem przeciwna. Obrzędy religijne nie powinny wiązać się z bestialskim ubojem bezbronnych zwierząt.
kobito
Posty: 2
Rejestracja: 14 lis 2014, o 13:46
Lokalizacja: Glasgow

Re: Ubój rytualny - opinie za i przeciw

Post autor: kobito » 14 lis 2014, o 13:52

W Polsce jeszcze w ogóle przeprowadzane są uboje liturgiczne? Można w to wliczać karpie wigilijne czy też barany/kozy na Paschę we Włoszech?
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

KK wobec Zydow

Post autor: ama » 7 gru 2014, o 23:01

Po wojnie późniejszy prymas Stefan Wyszyński twierdził, że nie można wykluczyć, iż Żydzi dokonują mordów rytualnych i używają chrześcijańskiej krwi do produkcji macy - mówi prof. Gross. - W 1946 roku przybyła do niego delegacja Centralnego Komitetu Żydowskiego z prośbą o napiętnowanie pogłosek, iż Żydzi dopuszczają się tego procederu. Bp Wyszyński odmówił, powołując się na akta procesowe sprawy mordu rytualnego prowadzonego w carskiej Rosji w 1913 roku - wyjaśnia autor książki "Strach".
Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/news-kard-wyszy ... gn=firefox
A gdzie kochaj bliźniego swego, jak siebie samego, może to Wyszyńskiego nie dotyczyło...

"Nie jes­tem re­ligij­ny więc nie czuję res­pektu przed żadną re­ligią. Uważam, że wszys­tkie re­ligie były fałszy­we, oszu­kańcze i szkod­li­we. Zarówno ju­daizm, jak i chrześci­jaństwo. To, że jes­tem Żydem, ułat­wia wy­wołanie śmie­chu, gdy opo­wiadam niektóre żar­ty. Słowo Żyd stało się zresztą wyt­rychem, bo ludzie są na tym tle przew­rażli­wieni. Po­wiesz Żyd i wszys­cy wy­buchają śmie­chem. Po­wiesz ka­tolik i wszys­cy wy­buchają śmie­chem. To zu­pełnie jak z sek­sem. Uważam, że wszys­cy ludzie na­leżą do tej sa­mej re­ligii i wszel­kie wyz­na­nia pos­trze­gam jak klu­by zrzeszające miłośników piel­grzy­mek, ma­sonów, itd. Nie rodzi­my się Żyda­mi, ka­toli­kami czy mu­zułma­nami, tyl­ko przyłącza­my się do nich i da­jemy im pieniądze, po czym uzys­ku­jemy w ten sposób us­pra­wied­li­wienie naszej niechęci do in­nych. Nag­le jes­tem z ty­mi, a niena­widzę tam­tych. Nie ma to żad­ne­go związku z re­ligią – w jej głębszym, in­dy­widual­nym sen­sie." Woody Allen Zgadzam się, uwielbiam Woodego, bo jest po prostu człowiekiem :D
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: KK wobec Zydow

Post autor: ImaSumak » 10 gru 2014, o 21:37

Ale o co chodzi, bo nie bardzo rozumiem?
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
drama_t
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 367
Rejestracja: 25 mar 2014, o 10:47

Re: KK wobec Zydow

Post autor: drama_t » 10 gru 2014, o 22:10

Można stosować ubój rytualny w Polsce. Jestem antysemitką.
Nie dajcie sobie, drodzy państwo, srać w duszę.
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: KK wobec Zydow

Post autor: ama » 11 gru 2014, o 23:08

AKCJA MAILLINGOWA W SPRAWIE UZNANIA PRZEZ TK UBOJU RYTUALNEGO JAKO LEGALNEGO!
Cytuję pana Terlikowskiego:
"Zakaz uboju rytualnego niekonstytucyjny uznał-Trybunał. Na szczęście prawa człowieka wygrały z rzekomymi prawami zwierząt! W Polsce wolność religijna jest ważniejsza niż prawa krów." https://www.facebook.com/CrueltyAmongTh ... fref=photo tak napisało:
"Ten pan nazywa się katolikiem, jest 'miłosierny', 'wrażliwy', głośno afiszuje hasła religijne, które w rzeczywistości spotykają się z siarczystym policzkiem, ponieważ ten człowiek nie ma, ani empatii, ani miłości tym bardziej człowieczeństwa. Jeśli "rzekome" prawa krów nie są tak ważne jak jakieś za przeproszeniem pierdoły religijne, które w ogóle są niczym w porównaniu z cierpieniem i życiem to nie mamy co mówić o tym że jesteśmy dobrymi ludźmi.
Panie Terlikowski jako zespół Administratorów Cruelty Among the Nations, zachęcamy pana do uświadomienia sobie przykrej rzeczywistości, to co pan pisze ''woła o pomstę do Boga''. A to jak szanujemy zwierzęta określa jakimi jesteśmy ludźmi."

Och miłosierni, dobrzy, empatyczni i wrażliwi na wszelka krzywdę katolicy jacy są cudowni, a pan Terlikowski to juz w szczególności;)

W pierwszym poście, który z wątku "Religia i Wy", został przeniesiony tutaj, chodziło mi o to, ze niby katolicy, a już księża, nie mówiąc o prymasie Wyszyńskim powinni czynić dobro, w imię "Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego" i nie powiń mieć żadnych uprzedzeń, nie powinni być antysemitami, rasistami itp. Potem taki ksiądz udziela spowiedzi, daje rozgrzeszenie, komunię, prawi morały, kazania, jest autorytetem, szanowanym człowiekiem, a sam często czyni zło. Piszę tak w uproszczeniu.
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: KK wobec Zydow

Post autor: ImaSumak » 12 gru 2014, o 16:14

drama_t pisze:Jestem antysemitką.
Po co?
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
drama_t
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 367
Rejestracja: 25 mar 2014, o 10:47

Re: KK wobec Zydow

Post autor: drama_t » 12 gru 2014, o 16:23

ImaSumak pisze:
drama_t pisze:Jestem antysemitką.
Po co?
Bo śnieg.
Nie dajcie sobie, drodzy państwo, srać w duszę.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: KK wobec Zydow

Post autor: ImaSumak » 12 gru 2014, o 16:30

drama_t pisze:
ImaSumak pisze:
drama_t pisze:Jestem antysemitką.
Po co?
Bo śnieg.
Śnieg jest fajny :)
A czy jesteś również antymuzułmanką, antytatarką, antyindianką, antyindyjką, antyafrykanką, antyaborygenką ect.? Czy tylko ubój rytualny wśród Żydów Ci przeszkadza?
Mnie drażni tylko głupota ludzka i złe prawo.
Lubię kiedy kobieta...
ODPOWIEDZ