Sprawa Ukraińska

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: PETYCJE - Prosimy o podpisy

Post autor: biedronca » 7 mar 2022, o 11:19

Wojtek, ja rzeczywiście nie bardzo potrafię rozmawiać o czymkolwiek na Twoim poziomie "jakieś papiery" i "poszukaj sobie". Masz jakieś konkretne informacje o umowach dotyczących nierozszerzania NATO, to się nimi podziel, zamiast strzelać fochy.
adama
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 971
Rejestracja: 12 sie 2014, o 23:07

Re: PETYCJE - Prosimy o podpisy

Post autor: adama » 7 mar 2022, o 17:12

wojtek pisze:
7 mar 2022, o 10:02
biedronca pisze:
7 mar 2022, o 06:54
wojtek pisze:
6 mar 2022, o 22:22
Putin ma swoje lęki i paranoje, ale NATO w pierwszej połowie lat 90-tych podpisało jakieś papiery z Rosją że nie będzie się więcej rozszerzać na wschód. złamało tę obietnicę przyjmując m.in. Polske i inne kraje naszego regionu do NATO pod koniec lat 90-tych. Rosja nie zareagowała. teraz NATO robiło nadzieję Ukrainie że ją też przyjmie. no sorry ale to NATO łamie obietnicę. a mając za miedzą paranoika Putina, który obsesyjnie boi się że mu się NATO zbliża do granic Rosji, no to nic dziwnego że w końcu zaatakował. nie popieram wojny w Ukrainie w żadnym minimalnym nawet stopniu, żeby była jasność. wojna to największe zło, ale... jak się coś obiecuje to trzeba dotrzymać słowa.
Serio Wojtek? Przychodzisz tutaj powtarzać putinowską propagandę? Nie wstyd Ci? Jakie papiery podpisało? Traktat jakiś? Wiesz dokładnie, o czym piszesz, czy coś tam ktoś mówił i teraz powtarzasz?
Boszsze.. putinowską propagandę? :shock: nie mam słow żeby to skomentować. widzę że kobiety to nie jest partner do rozmów o polityce.
a ty jak chcesz więcej informacji na temat który poruszyłam to sobie sama ich poszukaj, bo są ogólnodostępne. ja ci nie zamierzam na tacy wszystkiego podawać. tyle w temacie ode mnie. dawno zauważyłam że ta rubryka nie jest dla mnie. wiedzę o polityce i geopolityce macie żadną.
Może nie kobiety, ale taki portal (tu chyba nikt nie słuchał Bartosiaka ani Wolskiego)
wojtek
super forma
super forma
Posty: 2878
Rejestracja: 19 lis 2016, o 21:43

Re: PETYCJE - Prosimy o podpisy

Post autor: wojtek » 7 mar 2022, o 17:14

adama pisze:
7 mar 2022, o 17:12
wojtek pisze:
7 mar 2022, o 10:02
biedronca pisze:
7 mar 2022, o 06:54


Serio Wojtek? Przychodzisz tutaj powtarzać putinowską propagandę? Nie wstyd Ci? Jakie papiery podpisało? Traktat jakiś? Wiesz dokładnie, o czym piszesz, czy coś tam ktoś mówił i teraz powtarzasz?
Boszsze.. putinowską propagandę? :shock: nie mam słow żeby to skomentować. widzę że kobiety to nie jest partner do rozmów o polityce.
a ty jak chcesz więcej informacji na temat który poruszyłam to sobie sama ich poszukaj, bo są ogólnodostępne. ja ci nie zamierzam na tacy wszystkiego podawać. tyle w temacie ode mnie. dawno zauważyłam że ta rubryka nie jest dla mnie. wiedzę o polityce i geopolityce macie żadną.
Może nie kobiety, ale taki portal (tu chyba nikt nie słuchał Bartosiaka ani Wolskiego)
zdecydowanie nie jest to portal do rozmów o geopolityce. Bartosiaka baaardzo polecam.
adama
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 971
Rejestracja: 12 sie 2014, o 23:07

Re: PETYCJE - Prosimy o podpisy

Post autor: adama » 7 mar 2022, o 19:02

ImaSumak pisze:
5 mar 2022, o 00:25
Tym razem petycja do NATO o zamknięcie przestrzeni powietrznej nad Ukrainą oraz wsparcie wojsk pokojowych na Ukrainie:
https://www.openpetition.eu/petition/on ... ad-ukraina
Rozumiem, że Ty już na granicy pomagasz ?

Chyba nie tylko w Oxfordzie przy klawiaturze?
wojtek
super forma
super forma
Posty: 2878
Rejestracja: 19 lis 2016, o 21:43

Re: PETYCJE - Prosimy o podpisy

Post autor: wojtek » 7 mar 2022, o 19:32

będzie tragedia jak Polska przekaże swoje samoloty Ukainie, bo Rosja odbierze to jako przylączenie sie Polski i Nato do wojny. nasz rząd macha szabelkę, ale pierwszy by spierniczył do Londynu uprawiać rząd na uchodźctwie, a na nas będą bomby lecieć. pomaganie pomaganiem, ale nie mam ochoty ginąć za Ukrainę. to nie nasza wojna. utworzenie strefy zakazu lotów na Ukrainą oznacza że trzeba będzie ją egzekwować, a to przecież oznacza np. zestrzeliwanie przez NATO samolotów Rosji które ten zakaz złamią. co wy myślicie, że jak to się skończy? otóż skończy sie trzecią wojną światową.
wojtek
super forma
super forma
Posty: 2878
Rejestracja: 19 lis 2016, o 21:43

Re: PETYCJE - Prosimy o podpisy

Post autor: wojtek » 7 mar 2022, o 19:35

ola39 pisze:
5 mar 2022, o 13:25
ImaSumak pisze:
5 mar 2022, o 12:53
[...]
Tak, zgadza się. A czy wiesz może jak tę kwestię rozwiązano w przypadku Izraela? Szukałam informacji na ten temat, ale niestety nie udało mi się znaleźć.
Też nie znalazłam o interwencji NATO w Izraelu wygląda na to że tylko dawali im broń.

Lecz NATO zapewniało no-fly zone w konflikcie Bośniackiej wojny 1992-2004, tylko robiło to na _wniosek_ ONZ !
Więc uważam, że adresatem petycji powinna być ONZ i ta organizacja powinna poprosić NATO o egzekwowanie no-fly.

Co mnie przeraża że ten psychopata Putin mógłby pójść na całość i mielibyśmy rozlany konflikt na polskie miasta, a docelowo nawet grzyby atomowe :(
Eskalacja konfliktu była by zgubna dla całego świata. A stary kacap nie ma już nic do stracenia :(

Ola
Bośnia i Hercegowina to nie Rosja i nie miała bomb jądrowych. to sytuacja bez porównania do obecnej. myślcie logicznie. po drugiej stronie jest paranoik z nuklearną teczką. on już swoje życie przeżyl, nie ma nic do stracenia. my mamy.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: PETYCJE - Prosimy o podpisy

Post autor: ImaSumak » 7 mar 2022, o 23:02

adama pisze:
7 mar 2022, o 19:02
ImaSumak pisze:
5 mar 2022, o 00:25
Tym razem petycja do NATO o zamknięcie przestrzeni powietrznej nad Ukrainą oraz wsparcie wojsk pokojowych na Ukrainie:
https://www.openpetition.eu/petition/on ... ad-ukraina
Rozumiem, że Ty już na granicy pomagasz ?

Chyba nie tylko w Oxfordzie przy klawiaturze?
Oo Żabcia! Co u ciebie słychać? Podatek od nieruchomości rozliczony? Żadnych przychodów na lewo?
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: PETYCJE - Prosimy o podpisy

Post autor: neutrall » 7 mar 2022, o 23:32

wojtek pisze:
7 mar 2022, o 19:32
będzie tragedia jak Polska przekaże swoje samoloty Ukainie, bo Rosja odbierze to jako przylączenie sie Polski i Nato do wojny. nasz rząd macha szabelkę, ale pierwszy by spierniczył do Londynu uprawiać rząd na uchodźctwie, a na nas będą bomby lecieć. pomaganie pomaganiem, ale nie mam ochoty ginąć za Ukrainę. to nie nasza wojna. utworzenie strefy zakazu lotów na Ukrainą oznacza że trzeba będzie ją egzekwować, a to przecież oznacza np. zestrzeliwanie przez NATO samolotów Rosji które ten zakaz złamią. co wy myślicie, że jak to się skończy? otóż skończy sie trzecią wojną światową.
III WŚ już się zaczęła, to zderzenie dwóch zupełnie innych cywilizacji. Cywilizacji zachodu, demokracji i wolności z cywilizacją tyranii i korupcji. Biernie się temu przyglądając, doprowadzimy do wygranej tej drugiej. Położenie geopolityczne nie daje nam nawet szans, aby się w to nie mieszać... Ukraina jest dla nas buforem bezpieczeństwa przed Rosją. Dlatego w naszym krajowym interesie jest to, aby Ukraina, była demokratyczna i wolna od rosyjskich wpływów... De facto wysyłając broń na Ukraine i szeroką pomoc, staliśmy się już z automatu zapleczem wojennym Ukrainy. I nie mam nawet złudzeń że to rozejdzie się po kościach a psychopata z Kremla nam odpuści... Może nie zaatakuje nas w formie pełnoskalowej, ale będzie prowadził wojne hybrydową... Jedną z opcji jaką zakładam to np. Ataki terrorystyczne na naszym terenie, organizowane przez Kreml, bo z tego co widać putin dysponuje pewnym zapleczem rezerwistów w postaci kadyrowców albo bojowników z Syrii. Ale to tylko takie przypuszczenia...
''Wolność to stan umysłu''
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: PETYCJE - Prosimy o podpisy

Post autor: neutrall » 8 mar 2022, o 00:02

wojtek pisze:
6 mar 2022, o 22:22
Putin ma swoje lęki i paranoje, ale NATO w pierwszej połowie lat 90-tych podpisało jakieś papiery z Rosją że nie będzie się więcej rozszerzać na wschód. złamało tę obietnicę przyjmując m.in. Polske i inne kraje naszego regionu do NATO pod koniec lat 90-tych. Rosja nie zareagowała. teraz NATO robiło nadzieję Ukrainie że ją też przyjmie. no sorry ale to NATO łamie obietnicę. a mając za miedzą paranoika Putina, który obsesyjnie boi się że mu się NATO zbliża do granic Rosji, no to nic dziwnego że w końcu zaatakował. nie popieram wojny w Ukrainie w żadnym minimalnym nawet stopniu, żeby była jasność. wojna to największe zło, ale... jak się coś obiecuje to trzeba dotrzymać słowa.
Gdy wchodziliśmy do NATO sprzyjały nam m.in 3 czynniki... HOMOGENICZNOŚĆ, ogarnięci politycy, którzy naprawde odwalili kawał dobrej roboty, a reakcji Moskwy nie było bo Rosja była w całkowitej zapaści i w czasach pierestrojki nie miała jak zareagować. Dużo by o tym pisać....
''Wolność to stan umysłu''
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: PETYCJE - Prosimy o podpisy

Post autor: neutrall » 8 mar 2022, o 00:16

Pierestrojka okres 1985-1991 Sprostownie. W każdym bądź razie w 97r. Rosja była dosyć osłabiona i to był dobry moment na zawieranie sojuszy. Ukraina natomiast nie jest jednolita, ma gorsze położenie geopolityczne, więcej wpływów rosyjskich i wszelkie zmiany zachodzą tam trudniej.
''Wolność to stan umysłu''
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: PETYCJE - Prosimy o podpisy

Post autor: ImaSumak » 8 mar 2022, o 00:20

neutrall pisze:
7 mar 2022, o 23:32
III WŚ już się zaczęła, to zderzenie dwóch zupełnie innych cywilizacji. Cywilizacji zachodu, demokracji i wolności z cywilizacją tyranii i korupcji. Biernie się temu przyglądając, doprowadzimy do wygranej tej drugiej. Położenie geopolityczne nie daje nam nawet szans, aby się w to nie mieszać... Ukraina jest dla nas buforem bezpieczeństwa przed Rosją. Dlatego w naszym krajowym interesie jest to, aby Ukraina, była demokratyczna i wolna od rosyjskich wpływów... De facto wysyłając broń na Ukraine i szeroką pomoc, staliśmy się już z automatu zapleczem wojennym Ukrainy. I nie mam nawet złudzeń że to rozejdzie się po kościach a psychopata z Kremla nam odpuści... Może nie zaatakuje nas w formie pełnoskalowej, ale będzie prowadził wojne hybrydową... Jedną z opcji jaką zakładam to np. Ataki terrorystyczne na naszym terenie, organizowane przez Kreml, bo z tego co widać putin dysponuje pewnym zapleczem rezerwistów w postaci kadyrowców albo bojowników z Syrii. Ale to tylko takie przypuszczenia...
Nie powinnyśmy zapominać, że w 1991 r. Ukraina posiadała trzeci co do wielkości arsenał nuklearny na świecie, którego pozbyła się w zamian za gwarancje bezpieczeństwa, zapisane w Memorandum Budapeszteńskim podpisanym w 1994 r. przez Stany Zjednoczone, Rosję i Wielką Brytanię.

Kraje te zobowiązały się do respektowania suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy oraz niestosowania wobec niej przymusów ekonomicznych. Te postanowienia w 2014 r. złamała Rosja, anektując należący do Ukrainy Krym i angażując się w konflikt w Donbasie.

Co do bojowników syryjskich obawiam się, że masz rację i nawet jeśli nie dojdzie do otwartego konfliktu z Rosją, to będzie się on jątrzył przy pomocy takich oddolnych ataków.
Lubię kiedy kobieta...
wojtek
super forma
super forma
Posty: 2878
Rejestracja: 19 lis 2016, o 21:43

Re: PETYCJE - Prosimy o podpisy

Post autor: wojtek » 8 mar 2022, o 08:20

nie, nie mamy jeszcze III wojny światowej. i nie mówcie o biernym przyglądaniu bo to bzdura. Ukraina już by padła gdyby nie broń i inne wsparcie otrzymane od calej Europy i USA, do tego olbrzymie sankcje na Rosje rujnujące jej gospodarkę, do tego Europa przyjmuje wszystkie kobiety i dzieci ukraińskie jakie chcą i mogą uciec z Ukrainy, i daje im opiekę i schronienie. to nie jest bierne przyglądanie się. ale nie można wejść w otwarty konflikt zbrojny z Rosją bo to będzie koniec naszej cywilizacji. ta wojna już się kończy, i to właśnie dzięki sankcjom i pomocy militarnej i nie tylko udzielonej Ukrainie. nie wpadajcie w panikę i nie dajcie się sprowokować, nie możemy przystąpić jako zachód do tej wojny w żadnym wypadku i nie możemy zamknąć nieba nad Ukrainą, bo zrozumcie że wtedy dojdzie do bitwy powietrznej między NATO i Rosją, gdyby NATO musiało egzekwować ten zakaz lotów i strącać rosyjskie samoloty, a to już by oznaczało przyłączenie się do wojny i III wojnę światową. ta petycja to katastrofa dla nas. jak ktoś siedzi w Anglii to jest w miarę bezpieczny, ale my w Polsce jesteśmy na pierwszej linii frontu gdyby doszło do starcia NATO i Rosja, to u nas będą spadać bomby w pierwszej kolejności. po co wam to?
Awatar użytkownika
ola39
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 789
Rejestracja: 13 sty 2014, o 19:58
Lokalizacja: Wrocław,Nowa Ruda, każde miejsce z internetem

Re: PETYCJE - Prosimy o podpisy

Post autor: ola39 » 9 mar 2022, o 12:28

ImaSumak pisze:
8 mar 2022, o 00:20
[...]
Nie powinnyśmy zapominać, że w 1991 r. Ukraina posiadała trzeci co do wielkości arsenał nuklearny na świecie, którego pozbyła się w zamian za gwarancje bezpieczeństwa, zapisane w Memorandum Budapeszteńskim podpisanym w 1994 r. przez Stany Zjednoczone, Rosję i Wielką Brytanię.

Kraje te zobowiązały się do respektowania suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy oraz niestosowania wobec niej przymusów ekonomicznych. Te postanowienia w 2014 r. złamała Rosja, anektując należący do Ukrainy Krym i angażując się w konflikt w Donbasie.
[...]
Tu niestety trzeba doprecyzować, czytałam że ta broń miała sterowanie/szyfry i tak zdeponowane w Moskwie. Ponoć Ukraińcom nie opłacało się technologicznie i finansowo je "przerabiać" na swoje potrzeby. Inna sprawa że utrzymanie w gotowości takiego arsenału sporo kosztuje także (palwi, testy etc).

To jest skandal że postanowienia z roku 1994 nie zostały dotrzymane.
Dlatego Rosja nigdy nie była i nie jest wiarygodna. My to jako Polacy wiemy, a np Francuzi (i inni) sobie dzwonią i łykają kłamstwa jak ciepłe bułeczki :(
Ola
Everything be made as simple as possible, but not SIMPLER !
adama
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 971
Rejestracja: 12 sie 2014, o 23:07

Re: PETYCJE - Prosimy o podpisy

Post autor: adama » 9 mar 2022, o 20:34

ola39 pisze:
9 mar 2022, o 12:28
ImaSumak pisze:
8 mar 2022, o 00:20
[...]
Nie powinnyśmy zapominać, że w 1991 r. Ukraina posiadała trzeci co do wielkości arsenał nuklearny na świecie, którego pozbyła się w zamian za gwarancje bezpieczeństwa, zapisane w Memorandum Budapeszteńskim podpisanym w 1994 r. przez Stany Zjednoczone, Rosję i Wielką Brytanię.

Kraje te zobowiązały się do respektowania suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy oraz niestosowania wobec niej przymusów ekonomicznych. Te postanowienia w 2014 r. złamała Rosja, anektując należący do Ukrainy Krym i angażując się w konflikt w Donbasie.
[...]
Tu niestety trzeba doprecyzować, czytałam że ta broń miała sterowanie/szyfry i tak zdeponowane w Moskwie. Ponoć Ukraińcom nie opłacało się technologicznie i finansowo je "przerabiać" na swoje potrzeby. Inna sprawa że utrzymanie w gotowości takiego arsenału sporo kosztuje także (palwi, testy etc).

To jest skandal że postanowienia z roku 1994 nie zostały dotrzymane.
Dlatego Rosja nigdy nie była i nie jest wiarygodna. My to jako Polacy wiemy, a np Francuzi (i inni) sobie dzwonią i łykają kłamstwa jak ciepłe bułeczki :(
Ola
A właściwie o co Ci chodzi? Jaki przekaz?

Rozumiem przekaz Wojtka, rozumiem przekaz Sumki (ta jest bardzo konsekwentna) ale o co chodzi Tobie?
adama
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 971
Rejestracja: 12 sie 2014, o 23:07

Re: Sprawa Ukraińska

Post autor: adama » 9 mar 2022, o 20:41

przekaz czyli message
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: PETYCJE - Prosimy o podpisy

Post autor: ImaSumak » 10 mar 2022, o 01:55

adama pisze:
9 mar 2022, o 20:34
ola39 pisze:
9 mar 2022, o 12:28
ImaSumak pisze:
8 mar 2022, o 00:20
[...]
Nie powinnyśmy zapominać, że w 1991 r. Ukraina posiadała trzeci co do wielkości arsenał nuklearny na świecie, którego pozbyła się w zamian za gwarancje bezpieczeństwa, zapisane w Memorandum Budapeszteńskim podpisanym w 1994 r. przez Stany Zjednoczone, Rosję i Wielką Brytanię.

Kraje te zobowiązały się do respektowania suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy oraz niestosowania wobec niej przymusów ekonomicznych. Te postanowienia w 2014 r. złamała Rosja, anektując należący do Ukrainy Krym i angażując się w konflikt w Donbasie.
[...]
Tu niestety trzeba doprecyzować, czytałam że ta broń miała sterowanie/szyfry i tak zdeponowane w Moskwie. Ponoć Ukraińcom nie opłacało się technologicznie i finansowo je "przerabiać" na swoje potrzeby. Inna sprawa że utrzymanie w gotowości takiego arsenału sporo kosztuje także (palwi, testy etc).

To jest skandal że postanowienia z roku 1994 nie zostały dotrzymane.
Dlatego Rosja nigdy nie była i nie jest wiarygodna. My to jako Polacy wiemy, a np Francuzi (i inni) sobie dzwonią i łykają kłamstwa jak ciepłe bułeczki :(
Ola
A właściwie o co Ci chodzi? Jaki przekaz?

Rozumiem przekaz Wojtka, rozumiem przekaz Sumki (ta jest bardzo konsekwentna) ale o co chodzi Tobie?
Żabciu, język kechua opiera się na sufiksach, nie fleksji. Jąkała wprowadziła Cię w błąd. Jak ze wszystkim.
No ale tak to jest, gdy się głupi uczy od głupszego. :roll:
:lol:
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: PETYCJE - Prosimy o podpisy

Post autor: ImaSumak » 10 mar 2022, o 02:55

ola39 pisze:
9 mar 2022, o 12:28
ImaSumak pisze:
8 mar 2022, o 00:20
[...]
Nie powinnyśmy zapominać, że w 1991 r. Ukraina posiadała trzeci co do wielkości arsenał nuklearny na świecie, którego pozbyła się w zamian za gwarancje bezpieczeństwa, zapisane w Memorandum Budapeszteńskim podpisanym w 1994 r. przez Stany Zjednoczone, Rosję i Wielką Brytanię.

Kraje te zobowiązały się do respektowania suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy oraz niestosowania wobec niej przymusów ekonomicznych. Te postanowienia w 2014 r. złamała Rosja, anektując należący do Ukrainy Krym i angażując się w konflikt w Donbasie.
[...]
Tu niestety trzeba doprecyzować, czytałam że ta broń miała sterowanie/szyfry i tak zdeponowane w Moskwie. Ponoć Ukraińcom nie opłacało się technologicznie i finansowo je "przerabiać" na swoje potrzeby. Inna sprawa że utrzymanie w gotowości takiego arsenału sporo kosztuje także (palwi, testy etc).

To jest skandal że postanowienia z roku 1994 nie zostały dotrzymane.
Dlatego Rosja nigdy nie była i nie jest wiarygodna. My to jako Polacy wiemy, a np Francuzi (i inni) sobie dzwonią i łykają kłamstwa jak ciepłe bułeczki :(
Ola
Nie znam się na uzbrojeniu, więc trudno mi dyskutować. Rzucilam okiem w internecie i tam treści twierdzą, że gdyby Ukraina nie oddała arsenału nuklearnego, to dzisiaj Putin musiałby się z nią liczyć. Też tak na szybko myśląc wydaje mi się, że gdyby ta broń była faktycznie bezużyteczna, to mocarstwa by tak nie zabiegały, o rozbrojenie tego kraju.
I jeszcze jedną rzecz przeczytałam, a mianowicie, że oddali też 44 bombowce z pociskami nuklearnymi, a te z pewnością nie były sterowane z Moskwy.
Nie mniej, tak jak napisałam wyżej, nie mogę z Tobą w tej kestii dyskutować, bo zwyczajnie się nie znam na działaniu tego typu broni.

Wszystko jednak nie zmienia faktu, że Ruskim zwykle obojętne co mówią czy podpisują, bo i tak dla nich to nie ma żadnego znaczenia.
Lubię kiedy kobieta...
grazynka1234
Posty: 1
Rejestracja: 10 mar 2022, o 09:11

Re: Sprawa Ukraińska

Post autor: grazynka1234 » 10 mar 2022, o 09:20

Pytanie które nasuwa się samo to co zrobić z uchodźcami, którzy mogą w naszym kraju przebywać bardzo długo. CO z szkolnictwem, pracą dla tych ludzi, co z wyżywieniem?
Awatar użytkownika
ola39
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 789
Rejestracja: 13 sty 2014, o 19:58
Lokalizacja: Wrocław,Nowa Ruda, każde miejsce z internetem

Re: PETYCJE - Prosimy o podpisy

Post autor: ola39 » 10 mar 2022, o 16:29

adama pisze:
9 mar 2022, o 20:34
ola39 pisze:
9 mar 2022, o 12:28
ImaSumak pisze:
8 mar 2022, o 00:20
[...]
Nie powinnyśmy zapominać, że w 1991 r. Ukraina posiadała trzeci co do wielkości arsenał nuklearny na świecie, którego pozbyła się w zamian za gwarancje bezpieczeństwa, zapisane w Memorandum Budapeszteńskim podpisanym w 1994 r. przez Stany Zjednoczone, Rosję i Wielką Brytanię.

Kraje te zobowiązały się do respektowania suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy oraz niestosowania wobec niej przymusów ekonomicznych. Te postanowienia w 2014 r. złamała Rosja, anektując należący do Ukrainy Krym i angażując się w konflikt w Donbasie.
[...]
Tu niestety trzeba doprecyzować, czytałam że ta broń miała sterowanie/szyfry i tak zdeponowane w Moskwie. Ponoć Ukraińcom nie opłacało się technologicznie i finansowo je "przerabiać" na swoje potrzeby. Inna sprawa że utrzymanie w gotowości takiego arsenału sporo kosztuje także (palwi, testy etc).
To jest skandal że postanowienia z roku 1994 nie zostały dotrzymane.
Dlatego Rosja nigdy nie była i nie jest wiarygodna. My to jako Polacy wiemy, a np Francuzi (i inni) sobie dzwonią i łykają kłamstwa jak ciepłe bułeczki :(
Ola
A właściwie o co Ci chodzi? Jaki przekaz?

Rozumiem przekaz Wojtka, rozumiem przekaz Sumki (ta jest bardzo konsekwentna) ale o co chodzi Tobie?
Wydaje mi się że mój przekaz jest dość prosty. Nawiązałam do postu o tym że Ukraina była mocarstwem atomowym, i niezależnie od ich fizycznego posiadania nie była by w prosty sposób je używać ( np. ktoś ma super telefon ale jest zablokowany/zaszyfrowany - nic nikomu po takim). Dodatkowo cześć z tych rakiet mogła razić tylko cele na dystansie min 5tys km - były projektowane na ataki USA, czyli też bezużyteczne) .

Ukraina zrobiła wgmnie dobry dyplomatyczny deal i wymieniała atomówkę na gwarancję bezpieczeństwa.
Więc w dalszej części mojego przekazu odniosłam sie że żadnym gwarancjom podpisanym przez Federacje Rosyjską nie można wierzyć.

Co do Francuzów to Macron wielokrotnie dzwonił do Putina by go odwieść od napaści lecz wg analiz jakie czytałam został przez Władimira "ograny".

Ola
Everything be made as simple as possible, but not SIMPLER !
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: Sprawa Ukraińska

Post autor: neutrall » 10 mar 2022, o 18:27

grazynka1234 pisze:
10 mar 2022, o 09:20
Pytanie które nasuwa się samo to co zrobić z uchodźcami, którzy mogą w naszym kraju przebywać bardzo długo. CO z szkolnictwem, pracą dla tych ludzi, co z wyżywieniem?
Moim zdaniem to będzie najmniejszy problem, na szczytach UE zostanie ustalona jakaś relokacja. Ten potencjał ludzki zostanie konstruktywnie wykorzystany. Rynek pracy UE, UK i Polski jest chłonny. Trochę to czasu potrwa ale to zostanie z czasem sprawnie zorganizowane. Powstaną szkoły itd. Itp. Wśród Ukraińców jest dużo wykwalifikowanego potencjału ludzkiego. Nauczyciele, lekarze, inżynierowie. Właśnie często przewija się to, że na Ukrainie jest dużo inżynierów od energetyki jądrowej, a my ją chcemy wdrażać w Polsce, więc... Wbrew pozorom ta emigracja uchodźcza niesie za sobą wiele szans dla obu stron. Tutaj na pewno będą potrzebne jakieś przekwalifikowania i certyfikacje zawodowe. Ale w każdym bądź razie środki zostaną na to przeznaczone i metody zagospodarowania napływowej ludności dobrze funkcjonują w wielu krajajach UE. U nas system wdrażania i zagospodarowywania napływowego potencjału ludzkiego, mam wrażenie że dopiero raczkuje. Bo do tej pory Polska była krajem z którego mnóstwo ludzi emigruje. I teraz w tak tragicznych okolicznościach w naszym interesie leży to, aby wielu z tych uchodźców zatrzymać i zagospodarować aby ich nie stracić. Także nie sądze aby Polski rynek pracy był przeładowany, a jeśli już to na chwilę. Tym bardziej, że już teraz tych ludzi chce przyjmować wiele krajów UE plus UK i teraz słyszałam że Kanada otwiera granice dla uchodźców z Ukrainy.
''Wolność to stan umysłu''
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: Sprawa Ukraińska

Post autor: nataliagk » 12 mar 2022, o 15:05

Być może rzeczywiście po upadku ZSRR Ukraina obiecała Rosji, że nigdy nie wstąpi do NATO oraz pozbyła się arsenału atomowego w zamian za gwarancję bezpieczeństwa.
Z tym, że na niewiele się to zdało, bo jak Putin sam powiedział w swoim wystąpieniu w 2005 r., że rozpad ZSRR to była największa katastrofa geopolityczna XX wieku. Twierdził również, że Ukraina nie ma prawa być niepodległym państwem, a niedawno zażądał, żeby NATO cofnęło swoją infrastrukturę do stanu sprzed 1997 r.
Można więc wywnioskować, że to Ukraina rozpoczęła rozmowy o przystąpieniu do NATO, znając plany Putina, a nie na odwrót - Putin podjął decyzję o inwazji Ukrainy po tym, gdy ona zaczęła rozmowy z NATO.
To, że Putin zażądał cofnięcia granic NATO do stanu sprzed 1997 r. oznacza też, że ma chrapkę na Polskę i kraje nadbałtyckie. Na szczęście może się cmoknąć, bo w Polsce w połowie lutego została uruchomiona amerykańska tarcza antyrakietowa w Redzikowie. Można więc powiedzieć, że zdążyliśmy w ostatniej chwili.
To ostrzeżenie, że z Rosją nie można wchodzić w jakiekolwiek układy, ani polityczne, ani gospodarcze. Putin tylko zacierał ręce widząc, jak łatwo Europa zgodziła się na tańczy rosyjski gaz poprzez Nord Stream 1 i Nord Stream 2. Niemcy i Francja nie mogą nawet zarządzić najcięższych sankcji, bo są tak uzależnione od rosyjskiego gazu i ropy, że same na nich ucierpią.
Na szczęście Polska jest związana umową tylko do końca tego roku i od przyszłego będziemy korzystać z gazu norweskiego poprzez Baltic Pipe. Amerykanie dogadali się z Iranem w sprawie ropy i ceny na stacjach paliw będą powoli spadać
she76
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 574
Rejestracja: 17 lip 2017, o 15:12

Re: Sprawa Ukraińska

Post autor: she76 » 13 mar 2022, o 23:42

Może któraś z Was jest biegła w temacie-czy po przyznaniu Ukraińcom numerów pesel będą oni mogli głosować w czasie wyborów w Polsce? Wiem, że obywatele UE na poziomie lokalnym(samorządowym, gminnym) i do PE mogą. Ale nie wiem jak to jest z obywatelami spoza UE i czy pis nie szykuje sobie głosów w nadchodzących wyborach. Niech mnie któraś z Was uspokoi.
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: Sprawa Ukraińska

Post autor: neutrall » 14 mar 2022, o 20:19

she76 pisze:
13 mar 2022, o 23:42
Może któraś z Was jest biegła w temacie-czy po przyznaniu Ukraińcom numerów pesel będą oni mogli głosować w czasie wyborów w Polsce? Wiem, że obywatele UE na poziomie lokalnym(samorządowym, gminnym) i do PE mogą. Ale nie wiem jak to jest z obywatelami spoza UE i czy pis nie szykuje sobie głosów w nadchodzących wyborach. Niech mnie któraś z Was uspokoi.
Z przetoczonego artykułu wynika że przyznanie nr. PESEL osobom spoza UE nie uprawnia do głosowania w wyborach parlamentarnych.https://demagog.org.pl/ W sumie kwestie praw wyborczych, okresów i uwarunkowań do innych uprawnień są regulowane na szczeblu poszczególnych państw UE.
''Wolność to stan umysłu''
Wenus_8005
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 691
Rejestracja: 18 wrz 2019, o 22:30

Re: Sprawa Ukraińska

Post autor: Wenus_8005 » 16 mar 2022, o 14:36

neutrall pisze:
14 mar 2022, o 20:19
she76 pisze:
13 mar 2022, o 23:42
Może któraś z Was jest biegła w temacie-czy po przyznaniu Ukraińcom numerów pesel będą oni mogli głosować w czasie wyborów w Polsce? Wiem, że obywatele UE na poziomie lokalnym(samorządowym, gminnym) i do PE mogą. Ale nie wiem jak to jest z obywatelami spoza UE i czy pis nie szykuje sobie głosów w nadchodzących wyborach. Niech mnie któraś z Was uspokoi.
Z przetoczonego artykułu wynika że przyznanie nr. PESEL osobom spoza UE nie uprawnia do głosowania w wyborach parlamentarnych.https://demagog.org.pl/ W sumie kwestie praw wyborczych, okresów i uwarunkowań do innych uprawnień są regulowane na szczeblu poszczególnych państw UE.
Natomiast otrzymają pozwolenie na pobyt u nas na 18 miesięcy, który następnie może być przedłużony na kolejne 18 miesięcy. Po tym czasie a nawet szybciej bo po min 24 miesiacach uchodźca może już starać się o obywatelstwo polskie a wtedy nabiera prawa do udziału w głosowaniu.
she76
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 574
Rejestracja: 17 lip 2017, o 15:12

Re: Sprawa Ukraińska

Post autor: she76 » 25 mar 2022, o 19:11

marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sprawa Ukraińska

Post autor: marinnaWR » 25 mar 2022, o 21:14

A weź she, pan Phil Konieczny, który uważa, że sianie paniki powinno być karalne, sam sieje panikę a nie wspomnę o jego czynnym udziale na arenie tzw ruskich onuc, show must go on :? żenada.

To, co teraz dzieje się w internecie, to budzi we mnie obrzydzenie. Wymoczek ze szmatką na facjacie uważa siebie za guru, zresztą tak jest traktowany przez, pożal się boże, równie dobrego trolla putina, Rzyg.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Sprawa Ukraińska

Post autor: ImaSumak » 25 mar 2022, o 23:39

marinnaWR pisze:
25 mar 2022, o 21:14
A weź she, pan Phil Konieczny, który uważa, że sianie paniki powinno być karalne, sam sieje panikę a nie wspomnę o jego czynnym udziale na arenie tzw ruskich onuc, show must go on :? żenada.

To, co teraz dzieje się w internecie, to budzi we mnie obrzydzenie. Wymoczek ze szmatką na facjacie uważa siebie za guru, zresztą tak jest traktowany przez, pożal się boże, równie dobrego trolla putina, Rzyg.
Ja padłam ze śmiechu, zwłaszcza gdy zobaczyłam gostka w masce sugerującej maskę Fawkesa, ktorej używa Anonymous.

Inna sprawa że o tym czlowieku nawet ja wiem, że jest oszustem, a przecież internet nie jest moim Światem.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: Sprawa Ukraińska

Post autor: neutrall » 27 mar 2022, o 20:32

Tak apropo kanałów YT i vlogerów, to Piotr Zychowicz na kanale "Historii Realnej" publikuje na bierząco, wiele materiów dotyczących napaści Rosji na Ukraine. I ogólnie omawia z poszczególnymi gośćmi, wiele tematów z tym związanych.
''Wolność to stan umysłu''
mgdlna
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 307
Rejestracja: 6 wrz 2020, o 13:44
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Sprawa Ukraińska

Post autor: mgdlna » 29 mar 2022, o 16:17

Jak przyznanie PESELu może uprawniać do głosowania w wyborach? :shock:
Przecież przyznanie numeru to PESEL, to nie nadanie obywatelstwa. Jestem w szoku, że ktoś dorosły mógł zadać takie pytanie....chociaz w sumie nie powinno mnie już nic dziwić
she76
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 574
Rejestracja: 17 lip 2017, o 15:12

Re: Sprawa Ukraińska

Post autor: she76 » 30 mar 2022, o 00:03

Przyznanie PESEL jest/ może być pierwszym krokiem. Mnie z kolei dziwi, że ktoś tak naiwnie wierzy w przestrzeganie prawa i wszystkich reguł przez pis i ich szczere intencje.
ODPOWIEDZ