Co o tym sądzicie?? Związek zakazany

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
TeQuilla92
Posty: 2
Rejestracja: 17 cze 2014, o 21:24

Co o tym sądzicie?? Związek zakazany

Post autor: TeQuilla92 » 17 cze 2014, o 21:39

Witam was ;)

Długo sie zastanawiałam gdzie podzielić się swoimi obawami i przemyśleniami i postawiłam na te forum mam nadzieje dziewczynki że pomożecie ;) a więc....od pewnego czasu utrzymuje kontakt z chłopakiem cóż no niby w tym nic dziwnego, prawda? Tylko że jest to chłopak który jest arabem pochodzi z Palestyny a każdy wie jakie stereotypy są im "doklejone". Jak na razie jest to stosunek na poziomie koleżeńskim nie będę pisac że jest on inny niż mimo że sprawia takie wrażenie, ale do końca nie wiem jaki jest aż na tyle goo nie znam, sprawia wrażenie chłopaka które wie czego chce i mowi o tym że sam nie toleruje tego jak w jego kraju traktują kobiety, ale to moga być tylko słowa Oczywiście rodzice nic nie wiedzą bo zapewne zaczeły by sie teksty typu " on Cie wykorzysta", "chcesz być traktowana za nic?" itak dalej i tak dalej... rozumiecie? I teraz pytanie do was jak wy postrzegacie to wszystko? Też wkładacie wszystkich do jednego worka i od razu skreślacie czy jednak sądzicie że zdarzają sie wyjątki i można z osobą taką osobą ułożyć sobie życie ? W sumie sama nie wiem czego chce i czy chciałabym być z nim w związku ale życie jest nieobliczalne i wszystko może się zdarzyć a uczucia nie zawsze idą w parze razem z rozumiem.
Awatar użytkownika
drama_t
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 367
Rejestracja: 25 mar 2014, o 10:47

Re: Co o tym sądzicie?? Związek zakazany

Post autor: drama_t » 17 cze 2014, o 21:48

Ja patrzę stereotypowo i nie jestem tolerancyjna :roll:

Uważałabym i w życiu nie wyjechałabym do żadnej Arabii czy innego Egiptu z kimkolwiek.
Nie dajcie sobie, drodzy państwo, srać w duszę.
TeQuilla92
Posty: 2
Rejestracja: 17 cze 2014, o 21:24

Re: Co o tym sądzicie?? Związek zakazany

Post autor: TeQuilla92 » 17 cze 2014, o 21:58

drama_t pisze:Ja patrzę stereotypowo i nie jestem tolerancyjna :roll:

Uważałabym i w życiu nie wyjechałabym do żadnej Arabii czy innego Egiptu z kimkolwiek.

nie nie tu nie ma mowy o wyjeżdżaniu gdzie kol wiek :) on sam od ponad dwóch lat mieszka w Szwecji i raczej też nie wróci do swojego kraju ze względu na to co sie tam dzieje
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Co o tym sądzicie?? Związek zakazany

Post autor: Altena_Q » 17 cze 2014, o 22:20

Po pierwsze, nie wiem, czy się już zorientowałaś, ale jesteś na forum gdzie kobiety chcą wiązać się z kobietami, więc Twój problem może być niezupełnie zrozumiały.
Co do takiej akurat różnicy kulturowej - odradzałabym. Oczywiście, że teraz niby jest wszystko ok, ale pod innym traktowaniem kobiet kryje się baaardzo głęboka przepaść, niekoniecznie tak drastyczna jak to bywa opisane w mediach, ale nie ma też mowy o równym traktowaniu. Prędzej czy później to wyjdzie - z tym, że dopiero wtedy, jak on poczuje, że Cię "ma" - emocjonalnie. Małymi kroczkami, okaże się, że tego Ci nie wypada, tamtego nie rób, to nie dla kobiety, to źle, bo jesteś kobietą - pewnie, że od każdej reguły są wyjątki. Jednak ryzyko moim zdaniem byt wielkie.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
Rilla
super forma
super forma
Posty: 1927
Rejestracja: 2 kwie 2006, o 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co o tym sądzicie?? Związek zakazany

Post autor: Rilla » 17 cze 2014, o 22:22

Gwoli objaśnienia: to jest forum kobiet nieheteroseksualnych - lesbijek, biseksualistek itd. Obawiam się, że o związkach z facetami - niezależnie od okoliczności - raczej nie mamy zbyt wiele do powiedzenia. A jeśli mamy to raczej jest to osąd mało miarodajny z twojego punktu widzenia ;)
Awatar użytkownika
Lotka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 648
Rejestracja: 7 paź 2003, o 00:00

Re: Co o tym sądzicie?? Związek zakazany

Post autor: Lotka » 18 cze 2014, o 01:56

Jejku, po tytule myślałam, że będzie chodziło o coś na kształt relacji Cersei i Jaimego.

Zakazany? Bez przesady. Trudny - być może.
Taylor
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 598
Rejestracja: 13 kwie 2013, o 22:20

Re: Co o tym sądzicie?? Związek zakazany

Post autor: Taylor » 18 cze 2014, o 11:46

Tylko że jest to chłopak który jest arabem pochodzi z Palestyny a każdy wie jakie stereotypy są im "doklejone".
Nie to nie są stereotypy, to jest prawda dziewczyno to co się tam dzieje, nie masz nawet pojęcia jak bardzo. Nie wiadomo jaki jest jego stosunek do jego religii, ale gdybyś wyjechała z nim to może być różnie, akurat Palestyna nie jest chyba jednym z tych krajów gdzie panuje calkowite poddanie się pod prawa religii, ale kobiety są przez nich zupełnie inaczej traktowane.

Mimo wszystko islam jest w ich krwi i zmienia spojrzenie na pewne sprawy. Oni potrafią być czarujący a przy nijakiej aparycji polskich mężczyzn tym bardziej taki egzotyczy śniady przystojniak może zainteresować kobietę. Oni potrafią być szarmanccy, ale pod tym kryje się czasem ich taktyka, ponieważ w/g ich wiary poprzez stosunek seksualny z kobietą, meżczyzna poprzez nasienie przekazuje islam, przekazuje wiarę, na kobiete i na dzieci.

Także takie rzeczy są jakby w ich krwi.
A kobiety tam są niczym.
aaglajaa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 39
Rejestracja: 10 maja 2014, o 18:28

Re: Co o tym sądzicie?? Związek zakazany

Post autor: aaglajaa » 18 cze 2014, o 12:09

Ciekawe na forum dla lesbijek pytać o związki między kulturowe. Poziom kolega tak i tylko tyle. Lubie niektóre rzeczy z ich kultury ale nigdy nie zwiazalabym bym się z muzułmanami. Nie jesteś wychowana w ich kulturze. Kazdy z nich będąc w europie jest europejski. Jak to określiłas stereotypy to jest prawda a nie stereotyp. I każdy z tych "złych" Arabów był cudowny najlepszy najkochanszy itd tu w europie. Pod tym względem jestem rasistka każdy w swojej rasie= kulturze.
Awatar użytkownika
bonz
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 293
Rejestracja: 9 lut 2013, o 18:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Co o tym sądzicie?? Związek zakazany

Post autor: bonz » 18 cze 2014, o 12:16

Ciągnie człowieka do tego co inne, nieznane, dalekie, kolorowe.
Chłopaki europejskie też chciałyby poznać jakąś Brazylijkę, czarną dziewczynę, czy Japoneczkę. Ale u nich na kontakcie fizycznym często się kończy, bo tego z reguły u nich dotyczy ta ciekawość.
A kobiety idą dalej. Chwalą się tym ciapatym przed koleżankami, że one takie światowe i murzyna złapały, albo innego araba, biorą ślub, a potem okazuje się, że różnice w mentalności i kulturze są tak duże, że chcą często uciekać od tych kolorowych chłopców.
Lecz miłość i tak znów nas rozdzieli (IC,1980)
Popsy3
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 26
Rejestracja: 4 gru 2013, o 21:37

Re: Co o tym sądzicie?? Związek zakazany

Post autor: Popsy3 » 18 cze 2014, o 16:59

zanim cokolwiek powiem jesteś świetna do tego forum zn sie nadajesz baw sie dobrze ale w sumie nie wiem :pilka:
Popsy3
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 26
Rejestracja: 4 gru 2013, o 21:37

Re: Co o tym sądzicie?? Związek zakazany

Post autor: Popsy3 » 18 cze 2014, o 17:04

Taylor pisze:
Tylko że jest to chłopak który jest arabem pochodzi z Palestyny a każdy wie jakie stereotypy są im "doklejone".
Nie to nie są stereotypy, to jest prawda dziewczyno to co się tam dzieje, nie masz nawet pojęcia jak bardzo. Nie wiadomo jaki jest jego stosunek do jego religii, ale gdybyś wyjechała z nim to może być różnie, akurat Palestyna nie jest chyba jednym z tych krajów gdzie panuje calkowite poddanie się pod prawa religii, ale kobiety są przez nich zupełnie inaczej traktowane.

Mimo wszystko islam jest w ich krwi i zmienia spojrzenie na pewne sprawy. Oni potrafią być czarujący a przy nijakiej aparycji polskich mężczyzn tym bardziej taki egzotyczy śniady przystojniak może zainteresować kobietę. Oni potrafią być szarmanccy, ale pod tym kryje się czasem ich taktyka, ponieważ w/g ich wiary poprzez stosunek seksualny z kobietą, meżczyzna poprzez nasienie przekazuje islam, przekazuje wiarę, na kobiete i na dzieci.

Także takie rzeczy są jakby w ich krwi.
A kobiety tam są niczym.
Dobrze mówi. :toast:
Awatar użytkownika
Japonka
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3906
Rejestracja: 3 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co o tym sądzicie?? Związek zakazany

Post autor: Japonka » 18 cze 2014, o 17:12

Ale to naprawdę straszne: lesbijka mieszkająca w Szwecji związana z Palestyńczykiem.
Pozdrawiam Piękne Panie
Awatar użytkownika
elsinoe
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 164
Rejestracja: 22 lis 2004, o 00:00
Lokalizacja: Belgia

Re: Co o tym sądzicie?? Związek zakazany

Post autor: elsinoe » 18 cze 2014, o 18:11

bonz pisze: A kobiety idą dalej. Chwalą się tym ciapatym przed koleżankami, że one takie światowe i murzyna złapały, albo innego araba, biorą ślub, a potem okazuje się, że różnice w mentalności i kulturze są tak duże, że chcą często uciekać od tych kolorowych chłopców.
Dzizys. To nie pierwszy raz, kiedy zauwazylam, ze srodowisko nie heteronormatywne jest duzo bardziej nietolerancyjne niz heteronormatywne. Ale to, to juz przesada!
Jak sie czyta takie postu pelne pogardy do Innego, to sie ma ochote powiedziec: dziewczyno, otrzasnij sie! Ty tez jestes Inna!
Ciapaty, Murzyn, Pedałek, Żydek, Lesba, Dupodajka, Dziwka. To wszystko sa terminy raniace, nie neutralne swiatopogladowo.
I powinien byc nan paragraf, ciapata na glowe dziewczynko, z ustami pelnymi slow pogardy i wykluczenia. Moze czas umyc je mydlem?

A wracajac do tematu. Nie, Palestynczyk nie musi Toba pomiatac, nie kazdy Zyd pije niewinna krew niemowlat, a nie kazdy Niemiec lubli wcinac golonke do piwa. Poznajemy najpierw czlowieka, poprzez konwersacje i wspolne spedzanie czasu, a nie poprzez dowcipy, stereotypy czy lzawe, harleqinowe historie o Arabach i ich brankach. Rozmawiamy tu o flircie, pierwszych randkach, a dziewczyny z grubej rury o malzenstwie prawia. Jak w dowcipie o lesbijce, ktora na drugiej randce wprowadza sie z kotem ;) Drogie Panie, troche dystansu prosze! A Arab to nie diabel, z cudzoziemcem tez moze byc fajnie. Zapytajcie sie kolezanek co "Murzyna zlapaly". Bo ja kilka takich znam i szczesliwe sa od lat, chociaz raczej nie dlatego, ze Murzyn, a dlatego, ze zajebisty, czuly i troskliwy partner.
lacc19
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 265
Rejestracja: 11 gru 2012, o 12:44

Re: Co o tym sądzicie?? Związek zakazany

Post autor: lacc19 » 18 cze 2014, o 18:52

mam w rodzinie islamistę od 20 lat i znam też inne pary polka- islamista, jeżeli chcesz napisz na priv
jammp
Posty: 2
Rejestracja: 8 mar 2014, o 21:46

Re: Co o tym sądzicie?? Związek zakazany

Post autor: jammp » 18 cze 2014, o 19:49

To nie pierwszy raz, kiedy zauwazylam, ze srodowisko nie heteronormatywne jest duzo bardziej nietolerancyjne niz heteronormatywne.

Wybacz, ale żaden homo nie wytyka niczego hetero a odwrotnie jest gorzej! Więc nie mów, że jesteśmy nietolerancyjni. Kto się wyzywa? Pustak :) Sorki za to :) Hetero są bardziej nietolerancyjni? A może jednak to nie jest zależne od orientacji tylko od osobowości, jednostki? Nie wrzucamy do jednego worka :)
Awatar użytkownika
Len
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 373
Rejestracja: 10 lut 2013, o 19:27
Lokalizacja: między Czarnym a Czerwonym

Re: Co o tym sądzicie?? Związek zakazany

Post autor: Len » 18 cze 2014, o 21:03

elsinoe pisze:[Ciapaty, Murzyn, Pedałek, Żydek, Lesba, Dupodajka, Dziwka. To wszystko sa terminy raniace, nie neutralne swiatopogladowo.
Murzyn? No kur**, bez przesady, albo lesba... A dupodajki i dziwki, czasem nie da się nazwać inaczej... nie ma co obrażać prostytutek :twisted:
roll
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 63
Rejestracja: 17 paź 2005, o 00:00

Re: Co o tym sądzicie?? Związek zakazany

Post autor: roll » 18 cze 2014, o 22:30

Ciapaty... brak słów. Polska jednak na zawsze pozostanie mentalnym grajdołem. Zaraz zaczniecie jeszcze ostrzegać dziewczynę, że skoro Arab to pewnie z kozami spółkuje. Rozumiem obawy, różnice kulturowe, sposób traktowania kobiet przez muzułmanów itp. To wszystko jest do dyskusji, ale tej nie powinno zaczynać się od rzucania epitetami.
Awatar użytkownika
Japonka
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3906
Rejestracja: 3 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co o tym sądzicie?? Związek zakazany

Post autor: Japonka » 18 cze 2014, o 22:36

roll pisze:Polska jednak na zawsze pozostanie mentalnym grajdołem.
Piszesz głupoty. W Polsce nie ma tak naprawdę rasizmu, bo nas to jeszcze nie dotyczy. Nie staramy się być poprawni politycznie wobec sytuacji, których osobiście nie znamy, a tylko nam się tak wydaje.
Pozdrawiam Piękne Panie
roll
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 63
Rejestracja: 17 paź 2005, o 00:00

Re: Co o tym sądzicie?? Związek zakazany

Post autor: roll » 18 cze 2014, o 22:47

Ja nie piszę o tym czy rasizm jest, czy go nie ma, nie piszę również o moim stosunku do problemu. Piszę o tym, że dyskusji na pewne tematy nie zaczyna się od rzucania epitetami i wywalania z siebie jak z karabinu maszynowego serii stereotypów. A tak wygląda (nie zawsze) w Polsce dyskusja o ważnych sprawach. Nie ma kultury. Jak się dyskutuje o homoseksualistach zaczyna się od rzucania pedał, jak o feministkach to brzydkie laski, których nikt nie chciał, jak o Arabach to ciapaty i kozojebca itd. O to mi chodziło a nie o istotę problemu tego typu związków.
Awatar użytkownika
Len
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 373
Rejestracja: 10 lut 2013, o 19:27
Lokalizacja: między Czarnym a Czerwonym

Re: Co o tym sądzicie?? Związek zakazany

Post autor: Len » 18 cze 2014, o 22:58

roll pisze:Ja nie piszę o tym czy rasizm jest, czy go nie ma, nie piszę również o moim stosunku do problemu. Piszę o tym, że dyskusji na pewne tematy nie zaczyna się od rzucania epitetami i wywalania z siebie jak z karabinu maszynowego serii stereotypów. A tak wygląda (nie zawsze) w Polsce dyskusja o ważnych sprawach. Nie ma kultury. Jak się dyskutuje o homoseksualistach zaczyna się od rzucania pedał, jak o feministkach to brzydkie laski, których nikt nie chciał, jak o Arabach to ciapaty i kozojebca itd. O to mi chodziło a nie o istotę problemu tego typu związków.
Brzydkie laski, których nikt nie chciał to lesbijki, a nie feministki :twisted:
A poza tym bez przesady, owszem, zdarza się to u nas w kraju, ale nie czyni nas to jakimś narodem bez kultury, są ludzie kulturalni i nie, wyedukowani i nie. Jak w każdym kraju. Polska wcale nie zajmuje najwyższego miejsca w tym niechlubnym rankingu... Wystarczy się przejechać po świecie, ba! nawet po europie...
Awatar użytkownika
fleurdumal
super forma
super forma
Posty: 2645
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 00:00

Re: Co o tym sądzicie?? Związek zakazany

Post autor: fleurdumal » 19 cze 2014, o 00:01

Rilla pisze:Gwoli objaśnienia: to jest forum kobiet nieheteroseksualnych - lesbijek, biseksualistek itd. Obawiam się, że o związkach z facetami - niezależnie od okoliczności - raczej nie mamy zbyt wiele do powiedzenia. A jeśli mamy to raczej jest to osąd mało miarodajny z twojego punktu widzenia ;)

Ehh...Może uznane to zostanie za tzw. czepialstwo, no ale "nie chcem, ale muszem": oto cytat z regulaminu forum, wprawdzie sprzed czterech lat, ale jednak chyba zmian nie było?

"Forum w sposób szczególny spełnia misję forum polegającą na tworzenie przestrzeni przyjaznej dla kobiet, w szczególności tych, które określają się jako lesbijki i biseksualistki. Forum ma na celu integrację, rozrywkę oraz wymianę myśli i informacji ważnej dla tej grupy."
(podkreślenie moje)
Czy ja się mylę, i nie umiem czytać ze zrozumieniem, czy też wyrażenie "w szczególności" nie jest synonimem słowa "wyłącznie"? A zatem regulamin naszego forum nie zawęża go do kobiet jedynie nieheteroseksualnych, mówi tylko o tym, że ono przeznaczone jest zwłaszcza dla takich kobiet. Ergo: heteroseksualnych nie wyklucza.
Z całym należnym szacunkiem, który dla Ciebie mam - kto, jeśli nie moderatorki powinien znać regulamin wyjątkowo dokładnie?
Zgadzam się, że na tym forum post "jak z największą starannością zrobić dobrze mojemu Misiowi imieniem Zenon" powinien spotkać się z radą, by pytać na innych forach, tak jeśli chodzi o ten, nie widzę powodu, czemu miałby być nieakceptowalny. Ostatecznie biseksualistki - jeśli nawet pominiemy heteroseksualistki - które są tu ujęte jako osoby, dla których forum jest przeznaczone - jakieś chyba pojęcie o związkach z facetami mają? Ten więc zimny prysznic dla autorki postu chyba nie był całkiem uzasadniony. Zwłaszcza, że problem jej nie polega na tym "czy mam wybrać Adama, czy Janka", ale dotyczy związku źle w tym kraju odbieranego społecznie.
Tak, jak nasze.
Związki z człowiekiem innej rasy, lub religii są wciąż w naszym społeczeństwie traktowane...no właśnie. Nie mam co się rozwijać, same już odpowiedzi kilku osób świadczą same za siebie. Są przekreślane z marszu. Lesbijka w Polsce powszechnie jest "fuj" i mężczyzna innego koloru skóry/rasy/wyznania - też "fuj". Dziewczyna szuka dyskusji na forum mniejszości, bo gdzie indziej dostałaby zaraz po kościach...i tu też dostaje, bo jest hetero. Nie świadczy to dobrze o "naszej" (bo ja z tą "naszością" to bardzo jestem właśnie z wielu względów ostrożna) mniejszości, społeczności, zwał jak zwał.

Smutne to, że broniąc się przed stereotypami "baba z babą w żadnym razie, a gdzie mąż, dzieci, to nienormalne, chore, zboczone" jakoś mało nam przeszkadza stereotyp "ciapaty - taa, ślicznie - to terrorysta, który Cię zawinie w burkę, byś bosonoga i ciężarna pasła kozy na kamienistej ziemi".

A w ogóle to spadaj, bo jesteś hetero.

Zrobiło mi się przykro, nie po raz pierwszy.

Jeśli chłopak mieszka w Szwecji, nie chce wracać do swojego kraju z powodu poglądów etc. - to skąd te porady "uciekaj, gdzie pieprz rośnie"? Bo się urodził z rodziców innej rasy? LitoścI!!! Ciemnogród u nas końca nie ma i mieć nie będzie.

Moja rada byłaby taka, jak w każdej innej sytuacji: poznawać się, rozmawiać, dać sobie czas. Obserwować znajomość. Każdy stereotyp to pułapka: szkoła, która odcisnęła się pasami na moim własnym tyłku. Na przykład taki, wściekle zakorzeniony w naszej kulturze mit, ze kobiety są łagodnymi i empatycznymi istotami: niestety, psychopaci są wśród nas i mają dwie płci - męską i żeńską. Tylko, że ja o tym nie wiedziałam i nie wpadłam na to, że "miła, delikatna i łagodna" istota wypierze mi mózg i wypruje do cna. Bo kiedyś słyszałam, że faceci to zło, a kobiety przeciwnie. Tyle o stereotypach.

W każdym kraju i kulturze rodzą się ludzie porządni, przeciętni, źli i kompletnie poza skalą. Nie ma innej opcji - rozsądnej opcji - podjęcia decyzji, z kim chcemy mieć do czynienia, jak poznanie jednostki. Konkretnego człowieka. Poznawanie go powoli, na spokojnie, bo pozory mylą bardzo często, na plus i na minus.
Poznać dobrze CZŁOWIEKA, nie spieszyć się z decyzjami, nie odrzucać i nie mieć klapek na oczach, nie patrzeć poprzez uprzedzenia ale nie tworzyć romantycznych wizji w swojej głowie w oderwaniu od rzeczywistości - to jest chyba uniwersalna rada, która pasuje do dowolnego związku w dowolnej konfiguracji.
http://centaurus.org.pl/
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Co o tym sądzicie?? Związek zakazany

Post autor: Altena_Q » 19 cze 2014, o 09:44

Ale po co to oburzenie? Przecież nikt tu nikogo nie wyrzucał. Wskazano jedynie tendencje i tematykę forum i podkreślono, że akurat tutaj ten problem może być zbyt abstrakcyjny dla użytkowniczek, tyle.
Inna sprawa, że rasizm w Polsce istnieje, i sentymentalny patriotyzm tego faktu nie zmieni. A że nie widać go w nagłówkach, bo jeden napadnięty w gdańskim McDonaldzie czarnoskóry student z mojej uczelni nie zrobił z tego medialnej afery, podobnie jak wielu jego znajomych, nie zmienia rzeczywistości. Polacy nie lubią odmienności. Naprawdę ktoś wierzy, że przy nastrojach, jakie są wobec LGBT ci sami ludzi wykażą się otwartością na ludzi o innym kolorze skóry? Wydaje się, że jest tak dobrze, bo jest ich mało - Japończyk to na pewno student albo biznesmen, murzyn to taka egzotyczność, że można się obejrzeć jak za ciekawostką i pochwalić się znajomym. Co by było jednak, gdyby pojawiły się ich miliony? Zresztą doczekacie się i wtedy pogadamy o nierasistowskiej Polsce. Szczególnie ta "otwartość" przejawia się w uprzedzeniach do Żydów, czego do końca życia nie pojmę, szczególnie po takiej historii kraju.
A co do związków międzykulturowych, zwykła ostrożność i świadomość, czym to grozi to też nie jest uprzedzenie. Nie chodzi o obrażanie tego człowieka, bo może mieć dobre serce i chcieć jak najlepiej, ale ktoś, kto odrobinę obracał się między tymi ludźmi (także tymi wychowanymi w Europie) wie, jak daleko islam przesiąka ich codzienne życie i mało który byłby w stanie oddzielić tę religię od jego postrzegania roli swojej dziewczyny czy żony.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
bonz
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 293
Rejestracja: 9 lut 2013, o 18:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Co o tym sądzicie?? Związek zakazany

Post autor: bonz » 20 cze 2014, o 08:48

roll pisze:Ja nie piszę o tym czy rasizm jest, czy go nie ma, nie piszę również o moim stosunku do problemu. Piszę o tym, że dyskusji na pewne tematy nie zaczyna się od rzucania epitetami i wywalania z siebie jak z karabinu maszynowego serii stereotypów. A tak wygląda (nie zawsze) w Polsce dyskusja o ważnych sprawach. Nie ma kultury. Jak się dyskutuje o homoseksualistach zaczyna się od rzucania pedał, jak o feministkach to brzydkie laski, których nikt nie chciał, jak o Arabach to ciapaty i kozojebca itd. O to mi chodziło a nie o istotę problemu tego typu związków.

Nie lubię Arabów.
Nie lubię tego, co robią w naszej Europie.
Nie lubię tego, że niektórzy z nich są terrorystami.
Nie lubię ich wielce pokojowej religii i fanatyzmu.
Nie lubię tego, co robią ze swoimi kobietami.
I pewnie jeszcze kilku innych rzeczy w nich nie lubię.

Mam prawo do tego i prawo, aby nazywać ich TYLKO ciapatymi. Przecież mogłabym gorzej, ale akurat lubię to słowo i go w ich kontekście używam.
Nie każ innym być tolerancyjna dla wszystkich. Szczególnie dla tak niezrównoważonych ludzi jak wspomniani wcześniej.
OCZYWIŚCIE nie wszyscy są tacy, wiem wiem. Piszę o tych, których chore przekonania i akcje, pokazywane są w mediach i o których Europa mówi, że ma ich dosyć.
Lecz miłość i tak znów nas rozdzieli (IC,1980)
roll
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 63
Rejestracja: 17 paź 2005, o 00:00

Re: Co o tym sądzicie?? Związek zakazany

Post autor: roll » 20 cze 2014, o 10:54

Ja nie każę Ci być tolerancyjną, ja tylko namawiam do dyskutowania na przyzwoitym poziomie i do powstrzymania się przed posługiwaniem się stereotypami, powielaniem zasłyszanych informacji itd. Masz prawo do swojego zdania. Możesz nie lubić ich fanatyzmu religijnego, stosunku do kobiet itd. Mi też się to nie podoba. Podobnie jak nie podoba mi się, patriarchat np. w Japonii, ale nie będę w związku z tym używać epitetów japońce czy żółtki. Jeśli komuś nie podoba się na przykład nasza kultura, to wolałabym żeby nie używał sformułowań typu polaczki, złodzieje, pijaki. Jeśli ktoś nie toleruje homoseksualistów to wolę, żeby z kulturą przedstawił swoje stanowisko, a nie zaczynał od lesb i pedałów. Odrobina kultury jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a wręcz zbudowała wiele mostów, które bez dobrej woli dyskutujących nigdy by nie powstały. Można prezentować swój światopogląd i bronić swoich racji bez chamstwa. I tyle.
Awatar użytkownika
Japonka
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3906
Rejestracja: 3 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co o tym sądzicie?? Związek zakazany

Post autor: Japonka » 20 cze 2014, o 13:44

Fleur, chyba nie zrozumiałaś Rilli. :(
Portal i forum przeznaczone są dla kobiet kochających kobiety, bez względu na ich orientacje, czyli dla kobiet nieheteronormatywnych, co oznacza lesbijki, biseksualistki i hetero, które posiadają w swoim otoczeniu osoby homoseksualne i akceptują to.
Na forum mogą pojawiać się różne pytania dotyczące spraw wokół kobiecych, ale zapytanie o związek z mężczyzną nijak ma się do tego forum. Tutaj, na tym forum, ważniejsze są związki kobiet z kobietami, gdzie ewentualnie mężczyzna jest obok lub razem w tych związkach.
Opisy związków typu: kobieta-mężczyzna i ich perypetie miłosne nie są odpowiednim miejscem na tym forum, od tego są inne fora, i już.
Pozdrawiam Piękne Panie
Awatar użytkownika
Silene
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 677
Rejestracja: 22 sty 2007, o 00:00
Lokalizacja: Londyn

Re: Co o tym sądzicie?? Związek zakazany

Post autor: Silene » 22 cze 2014, o 01:03

Jestem załamana niektórymi wypowiedziami w tym temacie. Ludziom się wpaja, że islam jest be. Taki wizerunek wpajają media i wszystko inne dookoła. Przykładem tego jest 11 września. Większość społeczeństwa jest ciągle przekonana, że to był zamach terrorystyczny wyznawców islamu. Jak człowiek zainteresuje się tematem, dowie się, że islam średnio ma coś z tym wspólnego. I ciekawe czemu wiele gwiazd ucieka w islam? Z reguły są to gwiazdy, o których już prawie nic nie ma w mediach albo jest dużo, że a tu ćpają a tu kogoś pobili – generalnie są oczerniani. A dlaczego tak to wygląda to, jeśli kogoś interesuje temat niech szuka informacji na yt o Illuminati. Kolejna sprawa to to, że tworząc związek z wyznawcą islamu to wcale nie oznacza, że na islam przejść musisz i dzieci też nie. Często w związkach mieszanych ludzie przejmują trochę tradycji religijnych (czy nie wiem jak to nazwać) od tej drugiej strony i działa to w dwie strony a nie tylko, że kobieta przejmie trochę od islamu. A traktowanie kobiet? To już zależy od jednostki. Jest wielu debili, którzy zmuszają swoje kobiety do roli rodzenia dzieci, do seksu, do zakrycia całej twarzy itp. Ale jest też wielu, którzy traktują swoją kobietę na równi a nawet czasem jest tak, że to zdanie kobiety jest w domu najważniejsze i to nie tylko tyczy się męża ale i całej rodziny np. braci, kuzynów itp. Mieszkałam z takimi ludźmi więc moje słowa poparte są doświadczeniami a nie tylko domysłami jak wielu którzy nawet osoby która wierzy w islam na oczy nie widzieli. W każdej kulturze, religii czy kraju znajdziemy dobrych ludzi tak samo jak i potwory. Popatrzmy chociaż na polaków, znam takich za których jest mi wstyd, takich których uważam za potwory, jak i takich wspaniałych za których oddałabym życie. To samo tyczy się wszystkich innych i np. też ludzi o korzeniach afrykańskich. Nasza społeczność jest często szufladkowana, co część z nas oburza i boli, więc dlaczego niektórzy z nas robią to samo?
Dodam też, że sama jestem katoliczką. A co do stereotypów jeszcze to moim zdaniem nie zostały one stworzone bez przyczyny aczkolwiek uważam, że powinny one prowokować większą czujność a nie doprowadzać do odrzucania, oceny i zamknięcia się na innych, których nawet nie raczyliśmy poznać. Są ludzie, którzy idealnie do swojego stereotypu pasują ale i tacy którzy są totalnie od stereotypu przeciwni, nie ważne czy stereotyp jest pozytywny czy negatywny.
Beforethebridge
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 19 lis 2013, o 20:18

Re: Co o tym sądzicie?? Związek zakazany

Post autor: Beforethebridge » 22 cze 2014, o 21:55

TeQuilla92 pisze:Też wkładacie wszystkich do jednego worka i od razu skreślacie czy jednak sądzicie że zdarzają sie wyjątki i można z osobą taką osobą ułożyć sobie życie ? W sumie sama nie wiem czego chce i czy chciałabym być z nim w związku ale życie jest nieobliczalne i wszystko może się zdarzyć a uczucia nie zawsze idą w parze razem z rozumiem.
Ja staram się nikogo nie wrzucać do jednego worka. Owszem, jest bardzo dużo Arabów, którzy potwierdzają stereotypy, ale to nie znaczy, że każdy musi taki być. Ja bym nie chciała, żeby ludzie z góry zakładali, że jestem np. złodziejką, pijaczką i homofobką, bo taką łatkę mają Polacy, a ja miałam szczęście urodzić się akurat w Polsce. Tak, słyszy się czasem o Europejkach, które poślubiają Arabów i wyjeżdżają z nimi do ich kraju, a potem przeżywają koszmar, ale nie wiem, jak można nie zorientować się przed ślubem, że z przyszłym mężem, którego się przecież chyba zna, jest coś nie tak. No chyba że się bierze ten ślub po miesiącu znajomości. Poza tym napisałaś, że nie masz zamiaru nigdzie z nim wyjeżdżać.
Więc moja rada jest taka - poznaj go lepiej, zobacz, jak to się rozwinie, i nie skreślaj go tylko i wyłącznie z powodu jego narodowości ;)
Awatar użytkownika
bonz
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 293
Rejestracja: 9 lut 2013, o 18:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Co o tym sądzicie?? Związek zakazany

Post autor: bonz » 23 cze 2014, o 12:26

ale nie wiem, jak można nie zorientować się przed ślubem, że z przyszłym mężem, którego się przecież chyba zna, jest coś nie tak.
Nie wiesz jak diametralnie mężczyźni po ślubie potrafią się zmienić. Kobiety zresztą też. Stabilizacja powoduje w człowieku różne rzeczy.
Lecz miłość i tak znów nas rozdzieli (IC,1980)
Beforethebridge
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 19 lis 2013, o 20:18

Re: Co o tym sądzicie?? Związek zakazany

Post autor: Beforethebridge » 23 cze 2014, o 14:01

Nie wiesz jak diametralnie mężczyźni po ślubie potrafią się zmienić. Kobiety zresztą też. Stabilizacja powoduje w człowieku różne rzeczy.
No, to zawsze istnieje takie ryzyko. Ale to nie powód, żeby się z nikim nie wiązać.
Mara713
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 25
Rejestracja: 23 cze 2014, o 02:03

Re: Co o tym sądzicie?? Związek zakazany

Post autor: Mara713 » 23 cze 2014, o 15:46

Hm... Jednego nie rozumiem - jeżeli jesteś lesbijką, dlaczego on Cię pociąga? Znaczy się, czy to nie czyni Cię bi?

Co to mężczyzn, tym bardziej z Arabii... Ja radzę trzymać się z daleka. W Niemczech miałam niejeden raz "przyjemność" spotkać albo pracować z takimi i jedynie co to mogę powiedzieć, że to świnie, może oczywiście zdażają się wyjątki, jednak jeżeli tak to bardzo rzadko.
ODPOWIEDZ