wybory parlamentarne 2015

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
kobietatarapaty
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 12
Rejestracja: 11 wrz 2015, o 16:24

wybory parlamentarne 2015

Post autor: kobietatarapaty » 23 wrz 2015, o 16:53

Kobiety,
dbając o nasze prawa przede wszystkim chyba warto zagłosować na PO.
a nawet jeśli nie partia, to warto poprzeć kobietę, która na pewno w sejmie zajmie się naszymi sprawami.
Macie już kogoś w głowie na kogo zagłosujecie?
Czy są tu kobietki z wielkopolski/ poznania i okolic?
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: wybory parlamentarne 2015

Post autor: takeyoudowntown » 23 wrz 2015, o 17:30

kobietatarapaty pisze: dbając o nasze prawa przede wszystkim chyba warto zagłosować na PO.
Są w tym kraju ludzie, którzy chcą świadomie głosować na PO i nie są ani politykami, ani urzędnikami... No chyba, że jesteś, to rozumiem wybór, choć się z nim nie zgadzam. To jest ostatnia kadencja zdradzieckiego rządu platformersów.
Be someone who makes you happy
LS-Wasp
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 27
Rejestracja: 5 wrz 2015, o 13:25

Re: wybory parlamentarne 2015

Post autor: LS-Wasp » 23 wrz 2015, o 18:29

kobietatarapaty pisze:Kobiety,
dbając o nasze prawa przede wszystkim chyba warto zagłosować na PO.
a nawet jeśli nie partia, to warto poprzeć kobietę, która na pewno w sejmie zajmie się naszymi sprawami.
O kurcze, prawie spadłam z krzesła ze śmiechu... :lol: Taak, Kopacz faktycznie o nas zadbała, Drogie Kobietki, sprowadziła (już prawie czyn się dokonał) do nas hordę muzułmanów nienawidzących kobiet i zabijających lesbijki. Taak, baardzo o nas zadbała... :oops:
Z radością pożegnam w październiku tych złodziei, sprzedawczyków i krętaczy :evil: ...i niech Komorus zwróci te skradzione z pałacu prezydenckiego obrazy i rzeźby za w sumie kilkadziesiąt milionów złotych :evil:
Awatar użytkownika
salami
super forma
super forma
Posty: 1973
Rejestracja: 31 sty 2013, o 14:54

Re: wybory parlamentarne 2015

Post autor: salami » 27 wrz 2015, o 11:45

Ósemka i Petru.
Bo wszystkie Ryśki to fajne chłopy.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: wybory parlamentarne 2015

Post autor: ImaSumak » 16 paź 2015, o 11:17

izabelaaa pisze:A może by tak Zjednoczona Lewica? Barbara Nowacka to kobieta, tam też działa Kazia Szczuka którą mogłam osobiście spotkać. Cały kongres kobiet nawet organizują! :serce:
Zjednoczona Lewica nie, bo już lata świetlne temu stracili moje zaufanie. Zagłosuję na osobę, na Nowacką i sobie ją poobserwuję.
Wcześniej Biedroń mnie nie zawiódł, może i w tym przypadku się uda.
Lubię kiedy kobieta...
pelirata
Posty: 1
Rejestracja: 16 paź 2015, o 21:23

Re: wybory parlamentarne 2015

Post autor: pelirata » 16 paź 2015, o 21:55

Za trzy dni dwie kobiety do fotela premiera spotkają się w TV. To może być lepsze niż kabaret tylko czym się to skończy. Myślę że "wyjdzie Szydło z worka".
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: wybory parlamentarne 2015

Post autor: takeyoudowntown » 18 paź 2015, o 14:25

Wybory za tydzień, a u mnie jak zwykle. Nie mam na kogo głosować, ale wiem na kogo nie głosować. Ciekawe czy ten polski problem kiedyś się skończy. Może wtedy, kiedy komuna upadnie, może w wolnej Polsce...
Be someone who makes you happy
mskaa
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 130
Rejestracja: 2 gru 2014, o 23:02

Re: wybory parlamentarne 2015

Post autor: mskaa » 18 paź 2015, o 21:53

pelirata pisze:Za trzy dni dwie kobiety do fotela premiera spotkają się w TV. To może być lepsze niż kabaret tylko czym się to skończy. Myślę że "wyjdzie Szydło z worka".
Kabaret - może - tylko chyba mało śmieszny - raczej trochę straszny.
adama
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 971
Rejestracja: 12 sie 2014, o 23:07

Re: wybory parlamentarne 2015

Post autor: adama » 18 paź 2015, o 22:01

mskaa pisze:
pelirata pisze:Za trzy dni dwie kobiety do fotela premiera spotkają się w TV. To może być lepsze niż kabaret tylko czym się to skończy. Myślę że "wyjdzie Szydło z worka".
Kabaret - może - tylko chyba mało śmieszny - raczej trochę straszny.
No tak, nie zabieramy zbyt wielu ciepłych rzeczy jak jest ładna pogoda. Tak jakby miała trwać wiecznie ...
To co dobre wydaje nam się, ze mamy " z urzędu"
Pewnie taka właściwość naszego umysłu ;)
Gaik
super forma
super forma
Posty: 1074
Rejestracja: 21 paź 2008, o 02:00

Re: wybory parlamentarne 2015

Post autor: Gaik » 19 paź 2015, o 13:06

takeyoudowntown pisze:Wybory za tydzień, a u mnie jak zwykle. Nie mam na kogo głosować, ale wiem na kogo nie głosować. Ciekawe czy ten polski problem kiedyś się skończy. Może wtedy, kiedy komuna upadnie, może w wolnej Polsce...
Dziwi mnie ta wypowiedź. Jeżeli chodzi o partie, które uważają, że w Polsce jest deficyt wolności to jest ich na pęczki. Zwolennikiem transformacji od nowa i układu polityczno-biznesowo-medialnego jest PiS. Kukiz bardzo podobnie. KORWiN uważa, że człowiek to przede wszystkim zwierze i chce wolności gospodarczej nieomal totalnej.Nowoczesna bardzo podobnie, uważa, że bezprawie to najlepsza ochrona przed łamaniem prawa i jeśli coś nie działa to dlatego, że jest za mało rynkowej wolności. PO skręciła trochę w lewo pewnie pod wpływem różnych raportów, które przeczą teorii, że uwolnienie wszystkiego doprowadzi do poprawy życia tych na dole. Niemniej jednak nadal u podstaw ma tą wiarę i jej nowe projekty dowartościowują własność i przedsiębiorczość co z komuną nie ma wiele wspólnego. Jeśli lokalnie startuje u Ciebie Stonoga to też nie jest on zwolennikiem wzmocnienia państwa i wspólnoty. Do wyboru, do koloru. Nie pasuje do Ciebie tylko program Razem oraz Zjednoczonej.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Wyniki wyborów.

Post autor: ImaSumak » 25 paź 2015, o 21:15

...
Tyle mam do powiedzenia w tej kwestii. Wg mnie ludzie mają pamięć złotych rybek. Wg mojej dziewczyny są głupi. Cóż, na dwoje babka wróżyła.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Wyniki wyborów.

Post autor: takeyoudowntown » 25 paź 2015, o 21:26

Ludzie widzą dwie partie - PiS i PO i myślą, że jak zmienią nazwę, to będzie inaczej. Wątpię.
Smuci to, że jedno przemówienie Zandberga zrobiło Razem 3,9%, a Janusz Korwin Mikke od 20 lat nie może uzbierać 5%. ZLew jest mocno wypalony, sam Miller jak i Palikot znudzili się ludziom, a do Nowackiej nie pałają sympatią. PSL ledwo co nad progiem, też bez rewelacji, też nie dziwi. Znów duże zaufanie do charyzmatycznego Kukiza, ale pewnie znów u osób młodych, którzy porzucili głosowanie na Korwina. Nowoczesna Petru pojawia się w czerwcu i w październiku zgarnia 7%, nie rozumiem ludzi w tym przypadku, to samo co z partią Razem.
Ja się nie boję większości partii Jarka w Sejmie, nie wyjeżdżam nigdzie, nie uciekam i nie płaczę. Nie wiem co będzie, czasy się zmieniły, ludzie się zmienili. Zobaczymy.
Pamiętajmy, że to wyniki exit polls, nie są podliczone jeszcze wszystkie głosy, jest jeszcze zagranica. Ja czekam do jutra.
Be someone who makes you happy
Aldi_Kam
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 18
Rejestracja: 6 sty 2015, o 21:14

Re: Wyniki wyborów.

Post autor: Aldi_Kam » 25 paź 2015, o 21:28

To, ż wygrali to można było się spodziewać po ostatnich sondażach, ale żeby zaraz 40% i samodzielne rządy? Mając Prezydenta? To będą straszne 4 lata...
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Wyniki wyborów.

Post autor: takeyoudowntown » 25 paź 2015, o 21:38

Aldi_Kam pisze:To, ż wygrali to można było się spodziewać po ostatnich sondażach, ale żeby zaraz 40% i samodzielne rządy? Mając Prezydenta? To będą straszne 4 lata...
Wątpię, czy w tragiczności przebiją 8 lat Platformy. Dla zobrazowania - w 2014 roku w Polsce popełniło samobójstwo prawie 7000 ludzi. Parę razy słyszało się, że ludzie zabijają się przez nieudane wojny z urzędami.
Platforma odebrała lesbijkom prawo do dziecka z in vitro, a nie Pis. Gorzej być nie może.
Be someone who makes you happy
Aniam
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 80
Rejestracja: 22 cze 2014, o 22:01

Re: Wyniki wyborów.

Post autor: Aniam » 25 paź 2015, o 21:41

A PIS zupełnie zabroni In vitro więc się zrównoważy
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Wyniki wyborów.

Post autor: takeyoudowntown » 25 paź 2015, o 21:44

Tak i będziemy przymusowo chodzić do kościoła, dawać określoną sumę na składkę i jeździć do Smoleńska raz w roku :twisted: I co najmniej po 5 krzyżyków na ścianie w każdym pokoju w domu... :cool:
Be someone who makes you happy
Aldi_Kam
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 18
Rejestracja: 6 sty 2015, o 21:14

Re: Wyniki wyborów.

Post autor: Aldi_Kam » 25 paź 2015, o 21:45

takeyoudowntown pisze:
Aldi_Kam pisze:To, ż wygrali to można było się spodziewać po ostatnich sondażach, ale żeby zaraz 40% i samodzielne rządy? Mając Prezydenta? To będą straszne 4 lata...
Wątpię, czy w tragiczności przebiją 8 lat Platformy. Dla zobrazowania - w 2014 roku w Polsce popełniło samobójstwo prawie 7000 ludzi. Parę razy słyszało się, że ludzie zabijają się przez nieudane wojny z urzędami.
Platforma odebrała lesbijkom prawo do dziecka z in vitro, a nie Pis. Gorzej być nie może.
W takim razie czekamy na związki partnerskie. Wtedy uznam, że zrobili coś dobrego. Tym razem PiS pewnie dokończy kadencję, więc podsumujemy co było gorsze za 4 lata. Dziś widać, że naród tak chce - taki wynik nie bierze się znikąd.
Awatar użytkownika
Limonce27
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 16
Rejestracja: 15 paź 2015, o 15:44

Re: Wyniki wyborów.

Post autor: Limonce27 » 25 paź 2015, o 21:46

Aniam pisze:A PIS zupełnie zabroni In vitro więc się zrównoważy

O i przynajmniej konstytucyjna zasada równości wobec prawa zatriumfuje. :lol:
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Wyniki wyborów.

Post autor: takeyoudowntown » 25 paź 2015, o 21:48

Naród chce odsunięcia PO, szkoda że na rzecz PiS. Nie za bardzo jest wybór, no ale tak jak mówiłam - widziane od lat są tylko dwie główne partie, a "na inne nie warto głosować, i tak się nie dostaną" :roll:
Nie wiem czy to pozostałości po komunistycznym systemie i monopolu władzy, ale dziwne to.
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wyniki wyborów.

Post autor: ImaSumak » 25 paź 2015, o 21:48

Limonce27 pisze:
Aniam pisze:A PIS zupełnie zabroni In vitro więc się zrównoważy

O i przynajmniej konstytucyjna zasada równości wobec prawa zatriumfuje. :lol:
Konstytucja zostanie zmieniona.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Wyniki wyborów.

Post autor: takeyoudowntown » 25 paź 2015, o 21:50

Kardynalne zasady demokratycznego państwa prawa, jak równość wobec prawa, nie mogą być zmienione, więc spokojnie.
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wyniki wyborów.

Post autor: ImaSumak » 25 paź 2015, o 21:53

takeyoudowntown pisze:Kardynalne zasady demokratycznego państwa prawa, jak równość wobec prawa, nie mogą być zmienione, więc spokojnie.
Przeczytaj proszę Folwark zwierzęcy. Zwróć przy tym uwagę na świnie.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Wyniki wyborów.

Post autor: takeyoudowntown » 25 paź 2015, o 21:56

Znam Folwark zwierzęcy.

Zawsze można obalić demokrację, bo znów okazuje się, że to kulawy ustrój, bo ludzie nie myślą i głosują, bo ktoś ma ładne włosy i się ładnie wypowiadał w wywiadzie -.-
Be someone who makes you happy
Carmen20l
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 14
Rejestracja: 8 sie 2013, o 15:42

Re: Wyniki wyborów.

Post autor: Carmen20l » 25 paź 2015, o 22:05

Zaczynam się bać ,jako lesbijka i jako prawnik jestem pełna niepokoju ...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wyniki wyborów.

Post autor: ImaSumak » 25 paź 2015, o 22:06

takeyoudowntown pisze:Znam Folwark zwierzęcy.

Zawsze można obalić demokrację, bo znów okazuje się, że to kulawy ustrój, bo ludzie nie myślą i głosują, bo ktoś ma ładne włosy i się ładnie wypowiadał w wywiadzie -.-
Nie mogą pozwolić sobie na obalenie demokracji, ale pozwolą sobie na jej własną interpretację.
Ludzie znowu będą nastawiać budziki na 4:30, by zdążyć wyjść z domu, za nim zamaskowani panowie wpadną do nich o 6 rano z niezapowiedzianą wizytą i niestety nie na herbatę. Wszyscy ludzie myślący inaczej będą mieli zaś prawo wyjazdu za granicę. W sumie żyć nie umierać.
Pozostaje jeszcze kwestia Rosji i Smoleńska, ale o tym nawet boję się myśleć...
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Wyniki wyborów.

Post autor: takeyoudowntown » 25 paź 2015, o 22:11

Widzę, że te wyniki to są lepsze niż niejeden horror. Tyle osób się boi, niepokoi, lęka, przestraszyło się. Jarek jak Dracula :D
Te wyniki były oczywiste dla osób przewidujących już w czerwcu. Jeśli prezydenckie wygrał gość z PiSu, to znaczy, że ludzie mieli już dość PO i w parlamentarnych też wygra PiS, bo nadrobić to, co się złego zrobiło przez 8 lat, w parę miesięcy, jest bardzo trudne. A jeszcze Kopacz się zakopała nomen omen przyjmując tylu imigrantów.
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Wyniki wyborów.

Post autor: takeyoudowntown » 25 paź 2015, o 22:14

To może po prostu nie obrażajcie władzy i nie bójcie się najazdów czarnych panów? Policja przyszła do profesora, który wypowiadał się w TV przeciwko imigrantom. Policja zwinęła gościa, która stworzył stronę NIE dla islamizacji Europy. To jest wolność słowa w wykonaniu Platformy. Ale wy już wiecie jak będzie za Pisu.
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
Limonce27
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 16
Rejestracja: 15 paź 2015, o 15:44

Re: Wyniki wyborów.

Post autor: Limonce27 » 25 paź 2015, o 22:17

takeyoudowntown pisze:To może po prostu nie obrażajcie władzy i nie bójcie się najazdów czarnych panów? Policja przyszła do profesora, który wypowiadał się w TV przeciwko imigrantom. Policja zwinęła gościa, która stworzył stronę NIE dla islamizacji Europy. To jest wolność słowa w wykonaniu Platformy. Ale wy już wiecie jak będzie za Pisu.

Wiele z nas po prostu pamięta jak to było za PISu (2005).... :(
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Wyniki wyborów.

Post autor: takeyoudowntown » 25 paź 2015, o 22:26

Ja nie uważam, że można cokolwiek pokazać w dwa lata. A wiem, że można pokazać w 4 i 8 i można pokazać tak, że ludzie już nie chcą tego pokazywania dalej. Ja nie twierdzę, że PiS jest święty i świetny, ale ja jako lesbijka i niekatoliczka, nie boję się Jarka, a cieszę się, że Pani Ewa odeszła, odeszła stąd.
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wyniki wyborów.

Post autor: ImaSumak » 25 paź 2015, o 22:33

takeyoudowntown pisze:Widzę, że te wyniki to są lepsze niż niejeden horror. Tyle osób się boi, niepokoi, lęka, przestraszyło się. Jarek jak Dracula :D
Te wyniki były oczywiste dla osób przewidujących już w czerwcu. Jeśli prezydenckie wygrał gość z PiSu, to znaczy, że ludzie mieli już dość PO i w parlamentarnych też wygra PiS, bo nadrobić to, co się złego zrobiło przez 8 lat, w parę miesięcy, jest bardzo trudne. A jeszcze Kopacz się zakopała nomen omen przyjmując tylu imigrantów.
PiS już rządził, co słusznie napisała Limonce. Widać są tacy, którzy pamiętają.
Platforma nie była i nie jest dla mnie alternatywą (patrz choćby Dorn).
Wyniki były przewidywalne przy założeniu, że ludzie nie pójdą jak zwykle głosować.
Ja miałam nadzieję, że tym razem jednak pójdą. Myliłam się. Sądzę jednak, za 4 lata pójdą, tak jak to było 8 lat temu, kiedy wielu ludzi przestraszyło się rządów PiS. A czy wybiorą mądrze? I czy będzie z czego wybierać?
Czas pokaże.
Lubię kiedy kobieta...
ODPOWIEDZ