Czym jest dla Was dzisiejsze Święto Niepodległości ?

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
sevilla
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 235
Rejestracja: 29 sty 2013, o 09:56

Czym jest dla Was dzisiejsze Święto Niepodległości ?

Post autor: sevilla » 11 lis 2015, o 19:59

Dziś Święto Niepodległości. Ważny dzień dla Polek i Polaków. Widzę, że na KK nie ma choćby niewielkiego akcentu na ten temat. Ani na głównej stronie, ani też nigdzie indziej na tym Portalu. A szkoda.
Zatem ja uczczę ten ważny dzień tym wątkiem. I mam do Was pytanie : czym dla Was jest Święto Niepodległości ?
Czy w Waszym życiu , choćby w tym dniu jest obecna świadomość, że czcimy rocznicę odzyskania niepodległości ? Czy macie świadomość, że nasi przodkowie walczyli i ginęli, byśmy mogły żyć tak jak żyjemy- jako wolni ludzie ?
Jak spędziłyście ten dzień ?
trala lala la trala la la la......
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Czym jest dla Was dzisiejsze Święto Niepodległości ?

Post autor: takeyoudowntown » 11 lis 2015, o 20:22

Tak, mam świadomość, że ludzie ginęli za kraj, to zawsze mnie wzrusza. Filmy, obrazki, piosenki o ginących patriotach, zawsze mnie to wzrusza.
Święto Niepodległości pokazywane przez TV to liczenie ile padło już kostek brukowych, lub kiedy te kostki zaczną latać. Słuchałam przez chwilę tvn24 przy obiedzie i wyłapałam zdanie "jeszcze nie było żadnej złej akcji". Oni tylko czekają aż coś się zacznie dziać, aby mieć oglądalność.
Odzyskaliśmy niepodległość, a potem ją straciliśmy, na wojnie przez Niemców, potem przez Rosjan, z czego nie możemy się podnieść do dziś. Niektórzy jeszcze dodają trzecią datę, czyli wstąpienie do Unii.
Dla mnie to takie symboliczne święto, bo potem jeszcze wiele się działo.
Lubię te defilady wojskowe, odprawy wart, muzykę orkiestry, którą słychać z telewizora.
Spędziłam ten dzień gotując niedzielny obiad. Co ciekawe, sąsiad normalnie pracował koło domu przy budowie :) Co dom to obyczaj i sumienie.
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Czym jest dla Was dzisiejsze Święto Niepodległości ?

Post autor: babette_h » 11 lis 2015, o 23:27

Jak co roku idziemy w bój o rogale.
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
kprez
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 235
Rejestracja: 8 sie 2010, o 23:42

Re: Czym jest dla Was dzisiejsze Święto Niepodległości ?

Post autor: kprez » 12 lis 2015, o 00:53

W pracy. Na zlecenie. Za 8 zl. Dobrze, że- na pocieszenie- w wolnym kraju, chociaż ciężko wolnym się przez to poczuć.
"Zdobyć serce dziewczyny jest stosunkowo prosto. Zaczynamy od nacięcia wzdłuż linii mostka..."
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Czym jest dla Was dzisiejsze Święto Niepodległości ?

Post autor: takeyoudowntown » 12 lis 2015, o 09:41

W wolnym kraju nie pracowałabyś w święto państwowe, a jak już to za 18zł a nie 8.
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Czym jest dla Was dzisiejsze Święto Niepodległości ?

Post autor: ImaSumak » 12 lis 2015, o 11:23

takeyoudowntown pisze:W wolnym kraju nie pracowałabyś w święto państwowe, a jak już to za 18zł a nie 8.
Ciekawe spostrzeżenie. Ja mam trochę inne (za Bismarckiem): "Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą."
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Czym jest dla Was dzisiejsze Święto Niepodległości ?

Post autor: takeyoudowntown » 12 lis 2015, o 13:12

ImaSumak pisze:Ciekawe spostrzeżenie. Ja mam trochę inne (za Bismarckiem): "Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą."
No nie wiem. Naród zjednoczony, tym bardziej pod jednym wodzem, pro-polskim, patriotycznym wodzem i walczący z jednym wrogiem, jest silny jak nigdy. Polacy muszą mieć wspólnego wroga, obcego wroga, to ich łączy. Kiedy tym wrogiem jest rząd, czy prezydent, nie jest dobrze i np. dochodzi do zamieszek na uroczystościach święta niepodległości. W tym roku tak nie było, bo zjednoczyliśmy się i mamy prezydenta, z którego możemy być dumni. Poza tym rok 2015 rokiem Kaczyńskiego, ma dwa najważniejsze urzędy w kraju pod sobą, nie wystawiając się na afisz. Tak się robi politykę i zwycięża.
Be someone who makes you happy
sevilla
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 235
Rejestracja: 29 sty 2013, o 09:56

Re: Czym jest dla Was dzisiejsze Święto Niepodległości ?

Post autor: sevilla » 12 lis 2015, o 13:24

takeyoudowntown pisze:W wolnym kraju nie pracowałabyś w święto państwowe, a jak już to za 18zł a nie 8.
A może wolałabyś napisać : w bogatym kraju pracowałabyś za 18, a nie 8 zł.
Lub jeszcze trafniej : pracując w polskiej firmie w bogatej Polsce zarabiałabyś 18 zł.
Ew pracując w zagranicznej firmie z obcym kapitałem zarabiasz 8 zł, ponieważ rząd PO , jak też były prezydent Pkomorowski reklamował Polskę jako kraj taniej siły roboczej.
trala lala la trala la la la......
sevilla
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 235
Rejestracja: 29 sty 2013, o 09:56

Re: Czym jest dla Was dzisiejsze Święto Niepodległości ?

Post autor: sevilla » 12 lis 2015, o 14:06

A może dlatego zarabiasz 8 zł, bo Polska nie rozliczyła się w swoim czasie z postkomuną ? A Okrągły Stół okazał się być imprezą wódą płynącą gdzie kolesie jedni z drugimi układali się jak w świetle prawa okradać swoje państwo? I założyli klub nepotyzmu, cwaniactwa, korupcji, złodziejstwa? Gdzie fałszywi bohaterowie , podstawieni agenci ( Wałęsa) ( pili razem z kolegą Kiszczakiem i klepali się z radochy po plecach? Do dziś Polacy płacili za Okrągły Stół . Za ta Republikę Kolesi jaką wtedy sobie założyli wspólnie . Anna Walentynowicz zawsze i wszędziemówiła : " Wałęsa to podstawiony UB-ek".
Mam nadzieję, że teraz rozpocznie się czas stabilizacji i rozwoju dla tego kraju. Oby tak było. Życzę nowemu prezydentowi i rządowi siły i skuteczności , by rozbić tą republikę kolesi. A kolesi postawić przed trybunałem stanu.

Dla mnie 11 listopada tego roku zapoczątkował inny wymiar patriotyzmu . Mam nadzieję, że już nigdy żaden TVN ( będący własnością Niemców ) , ani inne media w Polsce ( będące własnością cudzoziemców ) nie będą ważyły się szydzić z Polaków , z Polski , z mojego kraju. A Polacy nauczą się z czasem nie wstydzić być Polakami. Nauczą się, że patriotyzm to nie tylko umieranie za ojczyznę. Że jest wiele rodzajów patriotyzmu . Choćby codzienne życie tutaj.
Myślę, że wielu ludzi odzyskało teraz nadzieję, bo rządy lewicowych eurozwolenników doprowadziłyby ten kraj , jak i całą Europę do ruiny i śmierci. Sprowadzając w milionach uchodźców , którzy wcale nie mają na celu znalezienie pracy- a mają za cel wprowadzenie szariatu - przykładem tego jest obecna Francja.
trala lala la trala la la la......
myselfandi
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 119
Rejestracja: 1 gru 2014, o 15:58

Re: Czym jest dla Was dzisiejsze Święto Niepodległości ?

Post autor: myselfandi » 12 lis 2015, o 15:02

Jak na prawdziwą faszystkę (według tvnu) przystało byłam jak co roku z flagą na Marszu Niepodległości...
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Czym jest dla Was dzisiejsze Święto Niepodległości ?

Post autor: takeyoudowntown » 12 lis 2015, o 15:40

A co myślicie o akcji Kuźniara na Twitterze "Gotowy do marszu"?
https://twitter.com/jarekkuzniar/status ... 0785264640

Fajne, czy przegięte?
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
Saren
super forma
super forma
Posty: 1130
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 16:39
Lokalizacja: pogranicze

Re: Czym jest dla Was dzisiejsze Święto Niepodległości ?

Post autor: Saren » 12 lis 2015, o 16:38

Jak spędziłyście ten dzień ?
Obżarłam się wafelkami.
"Niby pomiędzy czarnym i czerwonym występuje różnica wektora w interioryzacji... metody i cel mają podobny " E.S.L
Sharam
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 130
Rejestracja: 27 maja 2015, o 03:41

Re: Czym jest dla Was dzisiejsze Święto Niepodległości ?

Post autor: Sharam » 12 lis 2015, o 16:43

Dla mnie to Święto jest bardzo ważne, Mam świadomość tego, że za naszą (m. in. też za moją)wolność ginęli nasi przodkowie. Szanuje Polskę i jestem dumna z tego, że jestem Jego częścią.
sevilla
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 235
Rejestracja: 29 sty 2013, o 09:56

Re: Czym jest dla Was dzisiejsze Święto Niepodległości ?

Post autor: sevilla » 12 lis 2015, o 17:35

takeyoudowntown pisze:A co myślicie o akcji Kuźniara na Twitterze "Gotowy do marszu"?
https://twitter.com/jarekkuzniar/status ... 0785264640

Fajne, czy przegięte?
A jaka to niby akcja była? Że zamieścił zdjęcie? To już nazywać to wydarzeniem?
Nigdy nie lubiłam tego dziennikarza za jego arogancję, cwaniakowanie, pogardę dla innych, wybujałe ego . On dobrze wie, że pali mu się koło dupy i zgrywa luzaka, że niby go to nie boli. A boli. I dobrze, bo ma boleć. Niedługo wszystkie te lewicujące i postkomunistyczne peggy wylądują na bruku - to i trzęsą portkami. To myślę o tym, co zamieścił Kuźniar.
trala lala la trala la la la......
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Czym jest dla Was dzisiejsze Święto Niepodległości ?

Post autor: babette_h » 12 lis 2015, o 17:51

takeyoudowntown pisze:mamy prezydenta, z którego możemy być dumni.
Z jakiego powodu?
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Czym jest dla Was dzisiejsze Święto Niepodległości ?

Post autor: takeyoudowntown » 12 lis 2015, o 18:49

Z powodu jego zachowań na wydarzeniach w jakich bierze udział i nie tylko.
Be someone who makes you happy
moon1
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 484
Rejestracja: 13 lis 2014, o 21:53

Re: Czym jest dla Was dzisiejsze Święto Niepodległości ?

Post autor: moon1 » 12 lis 2015, o 19:14

takeyoudowntown pisze:Z powodu jego zachowań na wydarzeniach w jakich bierze udział i nie tylko.
Np.w kontaktach oficjalnych w Niemczech czy w Londynie, kompromitujac siebie i swoj kraj. Polityk tej rangi jedzie zagranice i mowi zle o swoim kraju jak wkurzony emigrant, ktory musial niestety wyjechac i sie skarzy, a nie jak czlowiek, ktory zamierza zmieniac i wzbogacac swoj kraj.
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Czym jest dla Was dzisiejsze Święto Niepodległości ?

Post autor: babette_h » 12 lis 2015, o 19:25

takeyoudowntown pisze:Z powodu jego zachowań na wydarzeniach w jakich bierze udział i nie tylko.
Ach, że łaskawie odezwał się do premier kraju?
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
moja_alchemia
super forma
super forma
Posty: 4600
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00

Re: Czym jest dla Was dzisiejsze Święto Niepodległości ?

Post autor: moja_alchemia » 12 lis 2015, o 19:55

babette_h pisze:
takeyoudowntown pisze:Z powodu jego zachowań na wydarzeniach w jakich bierze udział i nie tylko.
Ach, że łaskawie odezwał się do premier kraju?
ale to przecież było szeptanie do uszka :roll:
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Czym jest dla Was dzisiejsze Święto Niepodległości ?

Post autor: takeyoudowntown » 12 lis 2015, o 20:21

Ale to co, lepszy był Komorowski z tekstem, że żyjemy w złotym okresie dla Polski? Wolę bolesną prawdę.
Be someone who makes you happy
Gaik
super forma
super forma
Posty: 1074
Rejestracja: 21 paź 2008, o 02:00

Re: Czym jest dla Was dzisiejsze Święto Niepodległości ?

Post autor: Gaik » 12 lis 2015, o 20:45

sevilla pisze:A może dlatego zarabiasz 8 zł, bo Polska nie rozliczyła się w swoim czasie z postkomuną ? A Okrągły Stół okazał się być imprezą wódą płynącą gdzie kolesie jedni z drugimi układali się jak w świetle prawa okradać swoje państwo? I założyli klub nepotyzmu, cwaniactwa, korupcji, złodziejstwa? Gdzie fałszywi bohaterowie , podstawieni agenci ( Wałęsa) ( pili razem z kolegą Kiszczakiem i klepali się z radochy po plecach? Do dziś Polacy płacili za Okrągły Stół . Za ta Republikę Kolesi jaką wtedy sobie założyli wspólnie . Anna Walentynowicz zawsze i wszędziemówiła : " Wałęsa to podstawiony UB-ek".
Mam nadzieję, że teraz rozpocznie się czas stabilizacji i rozwoju dla tego kraju. Oby tak było. Życzę nowemu prezydentowi i rządowi siły i skuteczności , by rozbić tą republikę kolesi. A kolesi postawić przed trybunałem stanu.

Dla mnie 11 listopada tego roku zapoczątkował inny wymiar patriotyzmu . Mam nadzieję, że już nigdy żaden TVN ( będący własnością Niemców ) , ani inne media w Polsce ( będące własnością cudzoziemców ) nie będą ważyły się szydzić z Polaków , z Polski , z mojego kraju. A Polacy nauczą się z czasem nie wstydzić być Polakami. Nauczą się, że patriotyzm to nie tylko umieranie za ojczyznę. Że jest wiele rodzajów patriotyzmu . Choćby codzienne życie tutaj.
Myślę, że wielu ludzi odzyskało teraz nadzieję, bo rządy lewicowych eurozwolenników doprowadziłyby ten kraj , jak i całą Europę do ruiny i śmierci. Sprowadzając w milionach uchodźców , którzy wcale nie mają na celu znalezienie pracy- a mają za cel wprowadzenie szariatu - przykładem tego jest obecna Francja.
Gaik
super forma
super forma
Posty: 1074
Rejestracja: 21 paź 2008, o 02:00

Re: Czym jest dla Was dzisiejsze Święto Niepodległości ?

Post autor: Gaik » 12 lis 2015, o 20:47

Przepraszam, internet nawalił i chyba nie poszło. Miałam pod cytatem zapytać, czy Sevilla pamięta czasy Okrągłego Stołu i na jakiej podstawie oskarża tych wszystkich ludzi z postu o działanie na szkodę kraju.
Awatar użytkownika
Alpha
super forma
super forma
Posty: 3548
Rejestracja: 9 cze 2012, o 22:00

Re: Czym jest dla Was dzisiejsze Święto Niepodległości ?

Post autor: Alpha » 12 lis 2015, o 21:10

Świadomość czym jest Dzień Niepodległości mam. Obrady Okrągłego Stołu pamiętam, śledziłam je z zapartym tchem. Nie podobają mi się żadne oficjalne czy też mniej oficjalne obchody, ponieważ wszystkie podszyte są polityczną walką ścierających się obecnie opcji politycznych. Marsze narodowców to w moim odczuciu rozróby kiboli. Jeszcze parę lat temu chodziłam na mszę za Ojczyznę i czułam się całkiem wziośle śpiewając wraz z innymi patriotyczne pieśni. Potem poszło w kierunku nawiedzeniowo religijnym, więc zaniechałam. A wczorajszy dzień spędziłam w siodle.
..życie jest wierzchowcem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Czym jest dla Was dzisiejsze Święto Niepodległości ?

Post autor: babette_h » 12 lis 2015, o 21:38

takeyoudowntown pisze:Ale to co, lepszy był Komorowski z tekstem, że żyjemy w złotym okresie dla Polski? Wolę bolesną prawdę.
Mysle, ze spokojnie mozesz byc dumna tylko (aż) z tego, ze nie jest Komorowskim. Ale nie pisz, ze wszyscy mozemy byc z tego dumni, bo dla mnie to za malo.

Wtopami ma jeszcze szanse wyjsc na prowadzenie: zapetlenie sie w gierki powoduje, ze beda nas na miedzynarodowym spotkaniu reprezentowac Czesi, a brak spotkania prezydenta z premierem to rzeczywiscie nowa jakosc w polityce.
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Czym jest dla Was dzisiejsze Święto Niepodległości ?

Post autor: ImaSumak » 12 lis 2015, o 23:40

takeyoudowntown pisze:
ImaSumak pisze:Ciekawe spostrzeżenie. Ja mam trochę inne (za Bismarckiem): "Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą."
No nie wiem. Naród zjednoczony, tym bardziej pod jednym wodzem, pro-polskim, patriotycznym wodzem i walczący z jednym wrogiem, jest silny jak nigdy. Polacy muszą mieć wspólnego wroga, obcego wroga, to ich łączy. Kiedy tym wrogiem jest rząd, czy prezydent, nie jest dobrze i np. dochodzi do zamieszek na uroczystościach święta niepodległości. W tym roku tak nie było, bo zjednoczyliśmy się i mamy prezydenta, z którego możemy być dumni. Poza tym rok 2015 rokiem Kaczyńskiego, ma dwa najważniejsze urzędy w kraju pod sobą, nie wystawiając się na afisz. Tak się robi politykę i zwycięża.
Ok, z tego co napisałaś wynika że: z jednej strony naród zjednoczony pod jednym wodzem, potem piszesz o prezydencie, potem o Kaczyńskim, który ma dwa najważniejsze urzędy w kraju... Jeśli się mylę, to popraw mnie proszę, ale z Twojej wypowiedzi wywnioskowałam że: mamy w kraju dwa najwyższe urzędy czyli że masz na myśli prezydenta i premiera, a bardziej w sensie tego drugiego, rząd większościowy, a nad tym wszystkim wodza w postaci Kaczyńskiego?
Nie jestem konstytucjonalistką, ani prawniczką, ale mimo wszystko widzę tu jakiś zgrzyt myślowy.
A może właśnie dotarło do mnie o co chodzi ze zmianą konstytucji PiSowi: trzeba dopisać prawie i sprawiedliwe Wodza górującego nad Najwyższymi Marionetkami!
I tu co ciekawe: na Kaczyńskiego ludzie w dużej mierze nie chcieli głosować, ale na marionetki poszli, choć nie mają wątpliwości kto będzie rządził. Uwielbiam umysł ludzki.

Mimo, że teraz nabrudzę, ale jednak rzucę ten groch o ścianę: Nie przyszło Ci do głowy, że marsze organizowane przez prawicę, a zwłaszcza skrajną prawicę były i są sterowane politycznie? Nie sądzisz, że to z tego powodu w tym roku nie było zamieszek w Wawie? Jakoś w tym roku mieli swoją straż i zapanowali nad tłumem "entuzjastów". Sprawdzałaś kto się dostał do sejmu z ich list? PiS i Kukiz naobiecywali tyle narodowocom, że Ci teraz siedzą cicho. Nie dlatego jednak, że ich popierają, ale dlatego, że ich przedstawiciele znowu dostali się do sejmu.
Zresztą naobiecywali wszystkim ideologicznie i ekonomicznie. Z ideologią w sumie nie ma problemu. Możemy być państwem wyznaniowym i rasistowskim. Osiągnąć ten cel żaden problem. Ekonomicznie zaś, przy założeniach ideowych, bez szans. I tu dochodzimy do problemu finansowego. Państwo samo z siebie nie istnieje. Tworzą je takie instytucje jak władza, policja i podatki. Jeśli więc rządzący obiecali, że komuś mają dać, to komuś muszą zabrać, bo samo państwo się samo nie finansuje.
Jest to więc tylko slogan. Opodatkowanie hipermarketów nie pomoże. Ale to może zauważysz z czasem.
Lubię kiedy kobieta...
sevilla
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 235
Rejestracja: 29 sty 2013, o 09:56

Re: Czym jest dla Was dzisiejsze Święto Niepodległości ?

Post autor: sevilla » 13 lis 2015, o 09:53

Gaik pisze:Przepraszam, internet nawalił i chyba nie poszło. Miałam pod cytatem zapytać, czy Sevilla pamięta czasy Okrągłego Stołu i na jakiej podstawie oskarża tych wszystkich ludzi z postu o działanie na szkodę kraju.
Na podstawie wiedzy . Dużej wiedzy historycznej.
Gaik, czyżbyś podważała słowa Anny Walentynowicz ? Sądzisz, że mówiła nieprawdę?
Nie wiesz, że Kiszczak był " twórcą" stanu wojennego ? Że wydał rozkaz strzelania do ludzi ostrymi nabojami? I inne zbrodnie tego człowieka wobec współobywateli. Miał władzę, czuł się bogiem. Gaik, dowiedz się chociażby dlaczego Kiszczak , wszak generał , pochowany został nie na Powązkach , bez asysty honorowej jaka należy się każdemu z tą rangą ? Wogóle poczytaj sobie kim był Kiszczak, kim był Wałęsa, jakie miał powiązania. I kim była Anna Walentynowicz.
Zapoznaj się z historią, a potem podważaj coś.
trala lala la trala la la la......
sevilla
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 235
Rejestracja: 29 sty 2013, o 09:56

Re: Czym jest dla Was dzisiejsze Święto Niepodległości ?

Post autor: sevilla » 13 lis 2015, o 10:00

Gaik, dowiedz się przede wszystkim kim był Mieczysław Wachowski, kierowca prezydenta Lecha Wałęsy. I co znaczyło słynne w pałacu prezydenckim powiedzenie Wałęsy :" kto nie z Mieciem, tego zmieciem".
trala lala la trala la la la......
Doris_Black
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 50
Rejestracja: 8 maja 2014, o 16:57

Re: Czym jest dla Was dzisiejsze Święto Niepodległości ?

Post autor: Doris_Black » 13 lis 2015, o 10:51

sevilla pisze: Jak spędziłyście ten dzień ?
Zrobiłam śniadanie. Poszłam do znajomych na kawę. Wróciłam, Żona posprzątała, ja zrobiłam obiad, zjadłyśmy. Obejrzałyśmy wiadomości z kraju, ubogacając je dyskusją :
"- pobili się?
- chyba nie, ale wyglądają jak pochód bojówek w rewolucji. Większość mężczyzn, w szalikach klubowych na twarzy.
- aha, race odpalili, czyli nic się nie zmienia
- wrzuć na dwójkę, może leci rodzinka pl
- tak patriotycznie? :)"
Potem wpadły koleżanki na kolację. Pogadałyśmy, pośmiałyśmy. Wyraziłyśmy smutek wynikający z faktu, że jutro trzeba iść do pracy.
Wieczorem obejrzałyśmy film o Wałęsie, którego kwintesencją jest jedno zdanie z filmu ""Teraz sam pan widzi, że niełatwo jest rządzić Polakami".

Trochę prześmiewczo opisuje Wam, że ten dzień nie był inny niż każda wolna sobota, bo my się z niepodległości cieszyć nie umiemy. Nie mamy u Nas takich rodzinnych parad jak we Francji , czy USA. Dlaczego? Sama nie wiem.
kprez
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 235
Rejestracja: 8 sie 2010, o 23:42

Re: Czym jest dla Was dzisiejsze Święto Niepodległości ?

Post autor: kprez » 13 lis 2015, o 11:20

Doris_Black pisze: Trochę prześmiewczo opisuje Wam, że ten dzień nie był inny niż każda wolna sobota, bo my się z niepodległości cieszyć nie umiemy. Nie mamy u Nas takich rodzinnych parad jak we Francji , czy USA. Dlaczego? Sama nie wiem.
Radek Koterski ma definicję mówiącą o tym, ze winna jest pogoda. W USA mają święto w lipcu, słońce i temperatury dopisują na parady, u nas zimno i wietrznie. Mało przyjemnie na kupowanie waty cukrowej i balonów.
"Zdobyć serce dziewczyny jest stosunkowo prosto. Zaczynamy od nacięcia wzdłuż linii mostka..."
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Czym jest dla Was dzisiejsze Święto Niepodległości ?

Post autor: takeyoudowntown » 13 lis 2015, o 12:46

Ja nie głosowałam na PiS, więc nie trzeba mnie przekonywać, że opodatkowanie hipermarketów nie pomoże, a 500zł na dziecko jest gospodarczym dramatem.

Jeśli idzie o to dlaczego u nas takie święta wyglądają inaczej, to wytłumaczenie jest już na etapie wczesnej edukacji, gdzie wpaja się dzieciom obraz patrioty cierpiętnika, żołnierza umierającego za kraj i jego żony Marysi, która musi być zadowolona ze śmierci męża, bo poległ w słusznej sprawie, za ojczyznę i jest bohaterem... A nie mówi się o pozytywach, o tym, że można być żyjącym bohaterem, znosić trudy życia i nie umierać, a też być dumnym z Polski, hołdując jej wartościom. "Lepszy żywy obywatel niż martwy bohater" za Marią Peszek.

U nas zawsze jest poważnie. W kościele, na cmentarzach, przy świętach państwowych. My się nie umiemy bawić i cieszyć historią, my tylko potrafimy mówić o śmierci i martwych bohaterach. Mamy inną kulturę i podejście i to się już raczej nie zmieni. Zresztą wielu Polakom wolny dzień kojarzy się z leżeniem w łóżku, lub piciem alkoholu z przyjaciółmi czy rodziną, a nie z marszami. Na marsz idą młodzi zapaleńcy, dla których bycie w tym Ruchu Narodowym jest jakąś rozrywką, hobby, a może sensem życia.
Be someone who makes you happy
ODPOWIEDZ