Ataki w Paryżu

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
omen-nomen
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 482
Rejestracja: 24 maja 2013, o 20:01

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: omen-nomen » 17 lis 2015, o 09:02

ImaSumak pisze:Żeby uniknąć tego co już się wydarzyło i czego Europa do tej pory nie udźwignęła....
.... to należy oddzielić białych od kolorowych. odesłać murzynów do afryki, a muzułmanów na Bliski Wschód, a białych zostawić w europie. każda rasa ma swój zakątek ziemi i to jest dobre, i niech tam żyje sobie spokojnie. a gdy jedno będzie chciało odwiedzić inny kontynent, kraj, to wyłącznie jako gość i wyłacznie z pełnym poszanowaniem cudzych praw i kultury. bo próby przymusowej asymilacji lisa z kurą, jakie mają miejsce obecnie w Europie, nigdy się nie powiodą. to co możemy i co powinniśmy zrobić dla kolorowych (murzynów, muzułmanów), to pomóc im zbudować silną afrykę czy bliski wschód na wzór europy, do której się tak pchają, ale tylko pod warunkiem że będą tego od nas chcieli - nic na siłę, ani w jedną, ani w drugą stronę.
omen-nomen
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 482
Rejestracja: 24 maja 2013, o 20:01

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: omen-nomen » 17 lis 2015, o 09:06

* nie asymiliacji, tylko integracji.
Sharam
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 130
Rejestracja: 27 maja 2015, o 03:41

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: Sharam » 17 lis 2015, o 10:09

Dobranocka - świat niszczą tacy ludzie jak ty, z podejściem - tolerujmy wszystko w imie poprawności politycznej. Pomyliło ci się pojęcie tolerancji. Ochrona granic i bycie gdzieś za granicą (w kontekście który napisałam) ma ze sobą wiele wspólnego. Mogłaś na własnej skórze przekonać się, jak wygląda ,,ochrona" granic.
,,A co powiesz o tysiącach, a nawet milionach Polaków tułających się po świecie? Ich mamy nie przyjmować, tak? W imie poprawności politycznej, by nie zostać oskarżonym o rasizm. " - to odnosi się do ludzi, którzy chcą przyjmować uchodźców, bo ,,dzieje im się krzywda", nie widząc wkoło rodaków mających pod górke. I nie jestem rasistką - toleruje inne rasy. Jednak to nie znaczy, że mam się zgadzać na wszystkie ich zachcianki. I nie interesuje mnie, czy wierzysz w to, czy nie.
Awatar użytkownika
pannaeliza
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 969
Rejestracja: 25 cze 2015, o 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: pannaeliza » 17 lis 2015, o 10:53

omen-nomen pisze:
ImaSumak pisze:Idąc np. do banku i chcąc załatwić jakąś sprawę, to jeśli mam przed sobą osobę białą, to nie ma żadnego problemu, kiedy jest to ktoś czarny, to zależy, a kiedy np. Hindus, to wiem, że wyjdę z niczym. .
bank nie daje pieniędzy na ładne oczy. jeśli odmawia kolorowym kredytu to dlatego że nie mają zdolności kredytowej oraz wiarygodności kredytowej - czyli dwóch rzeczy niezbędnych do uzyskania kredytu. nikt nie odda swoich pieniędzy np. hindusowi czy murzynowi by pokazać jaki jest tolerancyjny, jeśli istnieje wysokie ryzyko że ten człowiek ich nie zwróci, a nie zwróci bo np. nie ma pracy, lub za mało zarabia, lub ma za dużo dzieci (bank na to patrzy ile osób jest na utrzymaniu potencjalnego kredytobiorcy), lub istnieje duże ryzyko że jegomość weźmie kredyt i ucieknie do innego kraju. bank ma obowiązek to ryzyko ocenić bo dysponuje tak naprawdę nie swoimi pieniędzmi tylko pieniędzmi ludzi w nim oszczędzających.
Wszystko super i kocham czytać profesjonalne wypowiedzi na temat bankowości osób, które nie mają o niej pojęcia ale mniejsza o to. Chciałam tylko wspomnieć, że Imie chodziło nie o problemy z udzieleniem kredytów Hindusom a o to, że sama ma problem z załatwieniem czegokolwiek jeśli takowy ją obsługuje. Widać i u białych ludzi czytanie ze zrozumieniem boli ale grunt to się wypowiedzieć :D
a czy ty wiesz, że czasem bywa tak i tak się zdarza, że kury, koguty zadziobują swe własne jajka i je jedzą?
moon1
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 484
Rejestracja: 13 lis 2014, o 21:53

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: moon1 » 17 lis 2015, o 12:42

Chyba nie jest problemem dlaczego ktos nie moze zlatwic czegos w okienku w zaleznosci czy jest w nim bialo czy kolorowo. Ja osobiscie nigdy nie mialam z niczym problemow i absolutnie nie mialo to zwiazku z rasa. Jesli juz cos sie pojawialo to bylo zwiazane z profesjonalizmem lub jego brakiem.
A wracajac do tematu, to ja bym nikogo na sile nie asymilowala. Jesli ktos tego nie chce nie bedzie tego robil. Mozna kogos asymilowac jesli bedzie sam chcial i to sa procesy . To nie jest tak, ze ktos przyjezdza i chce byc Anglikiem, Francuzem, czy Niemcem. Oni chca tego co maja Niemcy czy Anglicy ale chca zyc wedlug wlasnych zasad, w swoim swiecie i niestety czesto radykalnej religii. Nie przeraza mnie pojedyncza soba ale jesli te pojedyncze osoby staja sie masa to juz tak. Moze tez czas skonczyc z udawaniem, ze te masy juz dochodza do glosu i jest to widoczne, Szwecja jest doskonalym przykladem stref no-go zones gdzie dzielnica ma swoje prawa, w Norwegii islamisci protestowali i domagali sie aby Grønland byla oddana i rzadzana przez nich, w Kopenhadze domagano sie wprowadzenia shariatu i spalono dunska flage. Mozna powiedziec, ze to jakies wypadki wariatow i nie warto sie przejmowac. Ale to jest coraz czestsze.
Uwazam, ze Europa ma problem wewnatrz, a w tej chwili i na zewnatrz. Mam wrazenie, ze ludzie ktorzy rzadza sa oderwani od rzeczywistosci i widza dopiero cos co jest oczywiste oraz prowani jakas polityke zaprzeczenia. Z jednej strony otwarta Europa, ktora nie ma zadnych granic z drugiej strony zamykanie meczetow za kare. To nie wrozy nic dobrego. Meczety tylko te ktore propaguja i sa zrodlem terroryzmu. Ale nie wiem czy my rozumiemy, ze Ci ludzie mysla zupelnie inaczej i oni nie rozrozniaja czesto tego tak. Czy jesli sie zamkie meczet to ci ludzie znikna ? Nie, wkurzeni jeszcze bardziej pojda do innego meczetu gdzie zdobeda wielu nowych zwolennikow.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: dobranocka14 » 17 lis 2015, o 18:09

Sharam pisze:Dobranocka - świat niszczą tacy ludzie jak ty, z podejściem - tolerujmy wszystko w imie poprawności politycznej. Pomyliło ci się pojęcie tolerancji. Ochrona granic i bycie gdzieś za granicą (w kontekście który napisałam) ma ze sobą wiele wspólnego. Mogłaś na własnej skórze przekonać się, jak wygląda ,,ochrona" granic.
,,A co powiesz o tysiącach, a nawet milionach Polaków tułających się po świecie? Ich mamy nie przyjmować, tak? W imie poprawności politycznej, by nie zostać oskarżonym o rasizm. " - to odnosi się do ludzi, którzy chcą przyjmować uchodźców, bo ,,dzieje im się krzywda", nie widząc wkoło rodaków mających pod górke. I nie jestem rasistką - toleruje inne rasy. Jednak to nie znaczy, że mam się zgadzać na wszystkie ich zachcianki. I nie interesuje mnie, czy wierzysz w to, czy nie.
Sharam – wskaż mi jedno moje zdanie, które będzie świadczyło o tym, że jestem zwolenniczką tolerowania wszystkiego w imię poprawności politycznej i z czego wnioskujesz czym jest dla mnie tolerancja. Zakładasz sobie w głowie scenariusz rozmowy bez względu na to co pisze adwersarz. Czytasz coś czego nie napisałam, wydaje Ci się, że wiesz co myślę choć mnie nie znasz. Bo w sumie jakie to ma znaczenie, prawda?
Co do granic –na własnej skórze nie przekonałam się ani czy granice chronione są w sposób wystarczający ani czy system zawodzi. Podróżowałam z ważnym dokumentem i zawsze był on sprawdzany. Na ile dokładnie nie wiem – był ważny, granice przekraczałam legalnie. Czy to o czym napisała Ima jest przykładem na poważne naruszenie procedur bezpieczeństwa – nie podejmuję się oceny. Jeśli zrozumiałam dowód nie był w bazie dokumentów zastrzeżonych, nie był sfałszowany a podróżowanie z nieważnym dokumentem przestępstwem nie jest. Można narazić się na kłopoty ale do więzienia za to w UE, z tego co wiem, nie wsadzają.
Co do Polaków nadal nie wiem o co Ci chodzi, gdzie nie przyjmują Polaków.
A teraz najważniejsze – my nie rozmawiamy o deklaracjach, który kraj do ilu osób wyśle zaproszenia do przyjazdu. Ci ludzie już tu są, trzeba ich gdzieś ulokować i Polska jako członek UE powinna także przyjąć jakąś część do siebie. To wynika z samego faktu bycia częścią wspólnoty unijnej. Po drugie – staram się cały czas zauważyć, że ludzie tylko z faktu bycia muzułmaninem nie stanowią zagrożenia. Wiele milionów wyznawców islamu żyje już w Europie i nie gwałci, nie kradnie, nie morduje i nie podpala innych. Tworzenie atmosfery strachu, podsycanie nienawiści nikomu się nie przysłuży. Także nam. Gdy rozum śpi budzą się demony. Strach będzie wywoływał agresję jednej strony a potem chęć wzięcia odwetu drugiej strony, radykalizację postaw. Stracą na tym wszyscy, także my.

Widzę tez, że pojawiło się remedium:
omen-nomen pisze:należy oddzielić białych od kolorowych. odesłać murzynów do afryki, a muzułmanów na Bliski Wschód, a białych zostawić w europie
Dzieci takich par do domów dziecka, niesubordynowanych do więzienia.
Sharam
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 130
Rejestracja: 27 maja 2015, o 03:41

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: Sharam » 17 lis 2015, o 20:06

,,Sharam – wskaż mi jedno moje zdanie, które będzie świadczyło o tym, że jestem zwolenniczką tolerowania wszystkiego w imię poprawności politycznej" no chociaż zdanie napisane jeszcze w tym samym poście ,,Ci ludzie już tu są, trzeba ich gdzieś ulokować i Polska jako członek UE powinna także przyjąć jakąś część do siebie. To wynika z samego faktu bycia częścią wspólnoty unijnej." Z tego co piszesz tolerancja jest właśnie dla ciebie zgadzaniem się na wszystko, bo oni są mniejszością. To, że byłaś gdzieś za granicą i miałaś sprawdzany dokument - wierze ci, ale sprawdzanie dokumentu nie jest już normą. Rzadko kiedy miałam sprawdzany dokument.Większości przejazdów za granice odbywały się bez nawet zatrzymań z prośbą o dokumenty. Więc każda osoba znajdująca sie w UE może bez problemu wjechać na terytorium np. Polski. I może z jednym się zgadzamy - z tym, że muzułmanie sami w sobie nie są źli. Ale nie zgadzam się z tym, że Europa nie miała wcześniej z nimi problemu. Bo akcji z muzułmaninami i islamistami było sporo. I tylko ślepy by tego nie zauważył. A propo Polaków - niby nie widzisz w tym nic wspólnego odnośnie Polaków, a przyjęciem uchodźców do kraju. Właśnie chociażby to, że UE zgodziła się przyjąć uchodźców nie dlatego, że jesteśmy w stanie przyjąć. Zrobili to tylko dlatego, że Merkel ich zaprosiła, a potem nie umiała jak tego rozwiązać. Skoro tak UE dba o innych to znaczy, że w jej wnętrzu nie ma osób potrzebujących. Więc jeśłi Polakom UE nie pomaga (tym, co tułają się po świecie), to nie wiem, dlaczego mielibyśmy przyjmować ludzi z zagranicy. Ale ty zapewne dalej tego nie zrozumiesz...
ola2
Posty: 5
Rejestracja: 29 gru 2014, o 21:40

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: ola2 » 17 lis 2015, o 20:18

Sharam pisze:Dobranocka - świat niszczą tacy ludzie jak ty, z podejściem - tolerujmy wszystko w imie poprawności politycznej. Pomyliło ci się pojęcie tolerancji. [...]
,,A co powiesz o tysiącach, a nawet milionach Polaków tułających się po świecie? Ich mamy nie przyjmować, tak? W imie poprawności politycznej, by nie zostać oskarżonym o rasizm. " [...]
Ja generalnie uważam ze wszystkie dobranocki niszcza swiat. Gdybym zamiast je ogladac w dziecinstwie zaczela chalupniczo pracować na polakow którzy sa na obczyźnie lub maja pod górkę to na pewno swiat byłby juz lepszy co prowadzi do jedynie słusznego hasla : " wszelkim dobranockom mówmy stanowcze NIE"

I troszkę bardziej poważnie znam osoby ktore z bogiem w sercu i okrzykiem "je...c lesbijke" mnie atakowały. Teraz wezme odwet na slabszych... fajnie....

Ola.

Ps zaczne odkladac na mojego wujka z USA bo wraca bidula od 30 lat.
Sharam
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 130
Rejestracja: 27 maja 2015, o 03:41

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: Sharam » 17 lis 2015, o 20:29

Chałupniczo pracować na Polaków? Nie... Tylko najpierw pomogłabym swoim. Jeśli naszym nie starcza na chleb, dlaczego więc ściągamy do siebie innych?
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: dobranocka14 » 17 lis 2015, o 21:12

Sharam - ja nie jestem tolerancyjna tylko pragmatyczna. Uchodźcy są faktem, (nie rozpłyną się tylko dlatego że będą niemile widziani) jak i to, że jesteśmy członkiem UE więc skoro istnieje prawdopodobieństwo, że będą u nas rozlokowani to chciałabym żeby odbyło się to w jak najbardziej pokojowej atmosferze. Podsycanie i tak gorącej już atmosfery nikomu nie pomoże. A ze stosowaniem skrótu myślowego, że muzułmanin równa się dżihadysta zwyczajnie się nie zgadzam.

Polacy tułający się (cokolwiek to dla Ciebie znaczy) korzystają z zasady swobodnego przepływu osób i pracowników. Możesz pracować w wybranym przez siebie kraju unijnym. Własnie ta zasada powoduje, że hasło "Polacy go home" nadal jest tylko hasłem niezadowolonych z przyjazdu Polaków (zwanego najazdem) brytyjskich ksenofobów. -- przypomina Ci to coś? ---
A było często słyszalnym podczas mojego pobytu w Wielkiej Brytanii.

Będę stanowcza ale i skłonna do kompromisów - zmienię nicka na wieczorynka ;)
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: neutrall » 17 lis 2015, o 21:14

W Hanowerze niedaleko stadionu, właśnie znaleziono ambulans wypełniony ładunkami wybuchowymi.

Wzbogacanie kulturowe trwa w najlepsze...
''Wolność to stan umysłu''
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: ImaSumak » 17 lis 2015, o 21:56

ola2 pisze:
Sharam pisze:Dobranocka - świat niszczą tacy ludzie jak ty, z podejściem - tolerujmy wszystko w imie poprawności politycznej. Pomyliło ci się pojęcie tolerancji. [...]
,,A co powiesz o tysiącach, a nawet milionach Polaków tułających się po świecie? Ich mamy nie przyjmować, tak? W imie poprawności politycznej, by nie zostać oskarżonym o rasizm. " [...]
Ja generalnie uważam ze wszystkie dobranocki niszcza swiat. Gdybym zamiast je ogladac w dziecinstwie zaczela chalupniczo pracować na polakow którzy sa na obczyźnie lub maja pod górkę to na pewno swiat byłby juz lepszy co prowadzi do jedynie słusznego hasla : " wszelkim dobranockom mówmy stanowcze NIE"

I troszkę bardziej poważnie znam osoby ktore z bogiem w sercu i okrzykiem "je...c lesbijke" mnie atakowały. Teraz wezme odwet na slabszych... fajnie....

Ola.

Ps zaczne odkladac na mojego wujka z USA bo wraca bidula od 30 lat.
Bardzo fajnie napisane. :)

A ja bym bardzo prosiła jeszcze o trochę wyrozumiałości i cierpliwości Sharam i jeśli to możliwe, to niech Polska i UE jeszcze nie sprowadza mnie do kraju. Proszę tak również w imieniu moich bliskich, bo fajnie, gdybyśmy wspólnie mogli się jeszcze potułać trochę po świecie I obiecuję, że wszyscy będziemy zapewniać Niepolaków, że to nie rasizm!

A tak poważnie, to o imigrantach nie chciałabym się już wypowiadać, bo tu już nie jedna wojenka z ich powodu była i chyba każdy zna stanowisko drugiej strony. Pozwolą więc Panie, ze sobie ten temat odpuszczę.

Mnie natomiast nadal nurtuje kilka innych problemów. Co do asymilacji Moon, to pewnie, że na siłę nic się nie da i zwykle, gdy coś się robi na siłę, to przynosi to przeciwne efekty. Nie mniej jednak, jakieś kroki trzeba podjąć, bo uchodźców jest coraz więcej i trzeba tym ludziom jakoś pomóc. A nie tak jak do tej pory, bo to co było się nie sprawdziło i mamy efekty w postaci czy gett, czy w końcowej formie, ataków terrorystycznych.
W Manchesterze jest bardzo duża enklawa Chasydów. Wiadomo- są skrajnymi ortodoksami. Nie chcą się asymilować z Anglikami (i innymi kulturami) i żyją po swojemu. Wystąpili nawet do Majora Manchesteru, by ten wydał zezwolenie, na ogrodzenie ich dzielnicy, major oczywiście, na szczęście się nie zgodził. Trochę poznałam tych ludzi, więc wiem mniej więcej na jakich zasadach funkcjonują. Oczywiście wszystko opiera się na wierzeniach ortodoksyjnych. Wszystkim zarządzają faceci (wiadomo, rabini). Nie używają środków antykoncepcyjnych, mają więc bardzo dużo dzieci. Na każdą parę przypada tak około 8- 10. W związku z tym mają problem z zawieraniem nowych małżeństw, gdy dzieci dorosną, gdyż inbred mają coraz bliższy. Dlatego małżeństwa zawierają w obrębie własnego ruchu, ale w różnych częściach świata. I tak, małżeństwa aranżują rodziny, czy tam rabinowie, (tego nie wiem dokładnie), ale do czego zmierzam. Małżonkami są młodzi ludzie, którzy niekoniecznie są zachwyceni własną spuścizną czy wiarą czy historią. Na pewno nie tym, co ich czeka, ale boją się sprzeciwić, bo innego świata nie znają. Ponadto warunkiem egzystencji w danej wspólnocie jest przestrzeganie jej zasad i w zamian wspólnota się Tobą opiekuje i daje Ci np. dość duże pieniądze na start, dzięki czemu od razu masz dom i samochód, pracę i wszystko, czego potrzebujesz do startu w nowe życie i możność utrzymania dzieci, które niebawem się pojawią. Warto jeszcze może dodać, że oni mają swoje szkoły, więc dziewczynki uczone są tylko rzeczy związanych z zajmowaniem się domem i dziećmi. Nie mają pojęcia o bożym świecie. aktycznie uczeni są tylko
Druga rzecz, którą sądzę, ze warto podkreślić, to kwestia tzw. benefitów, czyli pieniędzy jakie rodzice otrzymują w WB na każde dziecko, które posiadają. I teraz nie chciałabym awantury na temat darmozjadów, czy czegoś w tym rodzaju, bo nie o tym piszę, tylko o problemie troszkę innym, a mianowicie: skoro Ci opisani przeze nie Chasydzi nie przyjmują ze świata otaczającego nic, gdyż uważają go za zły, to nie rozumiem, dlaczego biorą od niego pieniądze na życie? Pamiętajcie jednak, że Chasydzi są tylko przykładem, tak jak przykładem był bank, czy okienko i nie chodzi mi o rozmowę o kredytach, tylko problemie ogólnym, dotyczącym wszystkich zamkniętych enklaw tworzonych przez ludzi, w tym przypadku w imię jakichś konkretnych bogów.
W ogóle zastanawiam się, czy wysokie benefity dla kogokolwiek mają jakikolwiek sens? Mnie uczono, że ludziom powinno dawać się wędkę, a nie rybę. Może zamiast nęcić ludzi wygodnym życiem na benefitach, warto by było stworzyć jakiś wspólny program do zatrudniania ludzi potrzebujących pieniędzy, by Ci mogli sami na siebie zarabiać i przy okazji nie nudzić się w domach i myśleć o głupotach. Wiadomo, ze kobieta posiadająca dzieci będzie miała z tym problem, ale gdyby były zamiast benefitów, np. darmowe przedszkola, w których dzieci spędzały by czas nie tylko w obrębie własnych enklaw, coś mogłoby się w końcu ruszyć.
Tak sobie dywaguję, bo sama mocno się zastanawiam co z tym fantem zrobić.

A co do zamykania meczetów- mam proste myślenie, to nie budynki są zagrożeniem, tylko ludzie. Zamknięcie budynków spowoduje, ze ludzie Ci znajdą inne, lepiej ukryte budynki, gdzie będzie ich trudniej inwigilować. Dla mnie działanie całkowicie od d strony.

Zdziwiła mnie też dzisiejsza informacja, że przywódcy państw postanowili wymieniać się informacjami wywiadowczymi... Rozumiem więc, że terroryzm powstał w zeszły piątek.

Nie zdziwiła mnie natomiast przy okazji informacja, że Polska jako jedyny europejski kraj, nie posiada skoordynowanego systemu łączności. Sądzę więc, że w interesie ludzi, którzy pozostali w Polsce jest płacenie za abonament, żeby w razie czego, służby z wiadomości mogły się dowiedzieć, co się dzieje aktualnie w drugiej części kraju, w razie jakby co.
Lubię kiedy kobieta...
Sharam
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 130
Rejestracja: 27 maja 2015, o 03:41

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: Sharam » 17 lis 2015, o 22:00

Wieczorynka - czy widzisz różnice w wyjeździe Polaków za chlebem, bez ingerowanie w kulture Brytyjczyków, a zachowaniem uchodźców niedawno przyjętych przez UE?
Sharam
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 130
Rejestracja: 27 maja 2015, o 03:41

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: Sharam » 17 lis 2015, o 22:07

Do ImaSumak - Są Polacy radzący sobie lepiej i gorzej za granicą. Może Tobie jest dobrze, ale spójrz na innych, którzy potrzebują pomocy. Więc jeśli u Ciebie jest dobrze - ciesze się, ale nie każdy ma takie szczęście. I im w pierwszej kolejności Polacy powinni pomóc. Są też ludzie, którzy mają dostatecznie dużo pieniędzy za granicą, ale mimo wszystko chcą wrócić do kraju. Jednak niestety, o Polakach nasz ,,kochany" rząd zapominał. Mam nadzieje, że teraz to się zmieni.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: ImaSumak » 17 lis 2015, o 22:09

Sharam pisze:Do ImaSumak - Są Polacy radzący sobie lepiej i gorzej za granicą. Może Tobie jest dobrze, ale spójrz na innych, którzy potrzebują pomocy. Więc jeśli u Ciebie jest dobrze - ciesze się, ale nie każdy ma takie szczęście. I im w pierwszej kolejności Polacy powinni pomóc. Są też ludzie, którzy mają dostatecznie dużo pieniędzy za granicą, ale mimo wszystko chcą wrócić do kraju. Jednak niestety, o Polakach nasz ,,kochany" rząd zapominał. Mam nadzieje, że teraz to się zmieni.
Och, jestem tego pewna, że się zmieni! :D
Lubię kiedy kobieta...
adama
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 971
Rejestracja: 12 sie 2014, o 23:07

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: adama » 17 lis 2015, o 22:15

Niemcy do tej pory dobrze radzili sobie z imigracją, nie tworzyli enklaw (inaczej było we Francji)
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: dobranocka14 » 17 lis 2015, o 22:18

Sharam pisze:Wieczorynka - czy widzisz różnice w wyjeździe Polaków za chlebem, bez ingerowanie w kulture Brytyjczyków, a zachowaniem uchodźców niedawno przyjętych przez UE?
Widzę, odpowiedziałam na Twoje jęki o tułaczym losie Polaków.
Sharam
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 130
Rejestracja: 27 maja 2015, o 03:41

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: Sharam » 17 lis 2015, o 22:31

To nie były jęki. A rzeczywistość niektórych Polaków.
moon1
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 484
Rejestracja: 13 lis 2014, o 21:53

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: moon1 » 18 lis 2015, o 01:01

ImaSumak pisze:
Mnie natomiast nadal nurtuje kilka innych problemów. Co do asymilacji Moon, to pewnie, że na siłę nic się nie da i zwykle, gdy coś się robi na siłę, to przynosi to przeciwne efekty. Nie mniej jednak, jakieś kroki trzeba podjąć, bo uchodźców jest coraz więcej i trzeba tym ludziom jakoś pomóc. A nie tak jak do tej pory, bo to co było się nie sprawdziło i mamy efekty w postaci czy gett, czy w końcowej formie, ataków terrorystycznych.
W Manchesterze jest bardzo duża enklawa Chasydów. Wiadomo- są skrajnymi ortodoksami. Nie chcą się asymilować z Anglikami (i innymi kulturami) i żyją po swojemu. Wystąpili nawet do Majora Manchesteru, by ten wydał zezwolenie, na ogrodzenie ich dzielnicy, major oczywiście, na szczęście się nie zgodził. Trochę poznałam tych ludzi, więc wiem mniej więcej na jakich zasadach funkcjonują. Oczywiście wszystko opiera się na wierzeniach ortodoksyjnych. Wszystkim zarządzają faceci (wiadomo, rabini). Nie używają środków antykoncepcyjnych, mają więc bardzo dużo dzieci.
Opuszczajac juz ten watek napisze, ze to nie tworzace sie getta sa przyczyna atakow terrorystycznych. Przyjmujac fale za fala 8000 dziennie ludzi gdzie i jak indziej mozna ich umieszczac. Wspomnialas o nie dawaniu benefitow ale pracy tym ludziom tez dac od razu nie mozna. Kobiety glownie nie pracuja, rodza dzieci.
Co do Chasydow. Mieszkalam w roznych miejscach, rowniez w Londynie, przez jakis czas przy Stamford Hill, najwiekszej dzielnicy zydowskiej w Europie. Styl zycia taki jak opisalas, oprocz tego, ze nie licza specjalnie na benefity od panstwa. To jest dzielnica bardzo bezpieczna i sami strzega swojego bezpieczenstwa. Ale nie o tym, tylko o tym , ze ich przyklad niczego w ogole nie dowodzi oprocz tego, ze oni sie z nikim asymilowac nie chca. Nie przeszkadza to nikomu, bo oni tez nie chca nikogo asymilowac i zmuszac do swojej religii. I to sie nazywa tolerancja. Mi to nie przeszkadza kompletnie. Jesli chca zyc w takiej izolacji to maja do tego prawo, jesli jednak jakakolwiek grupa chce na sile zmieniac otoczenie na sile bo jej wlasne juz jest za male a wszystko dookola zle (oprocz benefitow) to to sie nie nazywa juz tolerancja i to nie problem w asymilacji. W Londynie zyje wiele grup obok siebie i zadna oprocz jednej nie podkalda sobie bomb. Choc jak mowie, nie wszyscy muzulmanie sa terrorystami. Nie wierze jednak absolutnie w taka masowa asymilacje powiedzmy pol miliona ludzi od razu.
Dla mnie zreszta jest to wszystko celowym dzialaniem , ktore odbije sie niestety.
pomaranczkaa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 32
Rejestracja: 31 paź 2015, o 12:05

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: pomaranczkaa » 18 lis 2015, o 04:13

ImaSumak pisze:wiele osób niebiałych pogardza białymi, jest naturalnie prawdą (myślę, że to w drugą stronę też tak działa), ale przy całej swej pogardzie, z drugiej strony w ich sklepach na centralnych miejscach zwykle widzę specyfiki do rozjaśniania skóry (choć z drugiej strony możemy napisać, że biali z kolei przy całej pogardzie do ciemniejszych odcieni z chęcią się opalają).
Oni wcale nami nie gardzą. Biali turyści w egzotycznych cywilizowanych krajach budzą zaciekawienie, gapią się tam na nas z podziwem na ulicach, w restauracjach.
sevilla
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 235
Rejestracja: 29 sty 2013, o 09:56

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: sevilla » 18 lis 2015, o 10:44

babette_h pisze:Otwieram wątek z ostrzeżeniem, że wpisy nienawistne wobec wszystkich muzułmanów - propozycje wystrzelania, utopienia, zamknięcia w komorach gazowych itp. pociągną za sobą efekt w postaci bana.
Zamykasz wątek, to znów otwierasz wątek ( warunkowo ! ) A warunkiem jest... mówić ładnie i miło o uchodźcach muzułmańskich. Tylko , że ładnie i miło już się skończyło. Nawet politycy na najwyższych szczeblach nie bredzą , bo lewicowa poprawność polityczna okazała się / okazuje U T O P I Ą ! Cywilizowany Świat idzie w innym kierunku Babette_h. Zmiany Zmiany Zmiany :-D
Przecież Ty, Babette_h , stawiając takie " warunki" działasz WBREW i PRZECIW prawa do wolności słowa i wypowiedzi, jakie to prawo gwarantuje tu na Forum każdej z nas Konstytucja RP .
No to jak to jest? Czy KK to państwo w państwie? Otóż nie , nie jest to państwo w państwie i panie moderatorki muszą respektować prawo do wypowiedzi . Nawet, jeśli nie jest tożsame z ich osobistymi poglądami.
POWIEM SZCZERZE I BEZ KRĘPACJI :-) to ja mam w ... takie warunkowe prawo, bo to jest czysta , bardzo bardzo bardzo nieładna
CENZURA . I nie będę wypowiadać się , bo za robienie takiej laski to ja dziękuję, ale nie skorzystam.
A teraz banuj mnie, proszę bardzo :-) Daj upust swojej bezsilności :-) i złości :-)
A ja powiem z całom mojom siłom osobistom : A POCAŁUJ IE WY MISIA W DUPĘ !
Ale zacytuję dziennikarza Jerzego Haszczyńskiego z WP i jego artykuł pt " Merkel
tonie krzycząc : Damy Radę !"
"Ale Merkel nadal nie chce przyznać, jak wielkim błędem było zaproszenie do Europy milionów przybyszów, głównie muzułmanów. W rządzie niemieckim i elitach wciąż dominuje hasło: "Damy radę".

Inaczej jest we Francji. Wybitni intelektualiści, z którymi w ostatnich dniach przeprowadzała wywiady "Rzeczpospolita", nie kryją, że integracja muzułmanów się nie powiodła i trzeba bardzo ostrożnie przyjmować nowych. Dlaczego? - Muzułmanie się nie integrują, bo są muzułmanami - mówi Alain Besancon. - Uważano, że wartości republiki wezmą górę nad mentalnością sekciarską i przemocą. To był fundamentalny błąd - stwierdza z kolei Dalil Boubakeur. - Islam, choć niecały, wypowiedział Zachodowi wojnę na śmierć i życie. Prawo do azylu nie może otwierać drogi do Europy milionom - to wreszcie słowa Alaina Finkielkrauta.

Można się zastanawiać, czy elity francuskie w przeciwieństwie do niemieckich formułują tak swoje opinie tylko dlatego, że są w szoku po piątkowym zamachu na Paryż. Czy też artykułują to, co myślą elity w całej Europie, ale w Niemczech boją się powiedzieć, przytłoczone poprawnością polityczną i poczuciem odpowiedzialności historycznej.

Im szybciej na racjonalne podejście do imigracji zdobędzie się Angela Merkel, tym lepiej. Upadek kanclerz Niemiec byłby bowiem tryumfem z jednej strony skrajnej prawicy (rośnie w siłę kosztem centroprawicy), a z drugiej - lewicy (może przejąć rządy). W Niemczech te obie siły mają nieprzyjemną dla Polski cechę - są prorosyjskie i bezlitosne dla mniejszych graczy w Europie.
( ha ha ha !)
trala lala la trala la la la......
sevilla
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 235
Rejestracja: 29 sty 2013, o 09:56

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: sevilla » 18 lis 2015, o 10:58

Wzywam wszystkie Forumowiczki do zbojkotowania tego wątku i nie wypowiadania się w nim . W proteście przeciw wprowadzania na KK cenzury. I w obronie prawa do wypowiedzi i wolności wypowiedzi.
Dziękuję.
trala lala la trala la la la......
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: takeyoudowntown » 18 lis 2015, o 11:28

Sevilla znowu dajesz do pieca :D

Spodobał mi się pewien cytat z neta, ponoć z Arystotelesa, odnośnie tego, co się dzieje:

Ostatnią cnotą upadających cywilizacji jest tolerancja.
Be someone who makes you happy
sevilla
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 235
Rejestracja: 29 sty 2013, o 09:56

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: sevilla » 18 lis 2015, o 11:36

Nie daję do poeca, ale mówię jak czuję i myślę.
W proteście przeciw stosowaniu cenzury na forum kk.
Pragnienie wolności jest zawsze silniejsze, niż strach przed restrykcjami .
Historia pokazała to nie raz.
Ale gdzie jak gdzie, ale cenzura tu na kk ? Takie niby z samech założeń tolerancyne Środowisko LGBT. i Q ! o Q zapomniałam.
Q najważniejsze jest .
:-)
trala lala la trala la la la......
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: dobranocka14 » 18 lis 2015, o 11:53

ImaSumak pisze:
W ogóle zastanawiam się, czy wysokie benefity dla kogokolwiek mają jakikolwiek sens? Mnie uczono, że ludziom powinno dawać się wędkę, a nie rybę. Może zamiast nęcić ludzi wygodnym życiem na benefitach, warto by było stworzyć jakiś wspólny program do zatrudniania ludzi potrzebujących pieniędzy, by Ci mogli sami na siebie zarabiać i przy okazji nie nudzić się w domach i myśleć o głupotach. Wiadomo, ze kobieta posiadająca dzieci będzie miała z tym problem, ale gdyby były zamiast benefitów, np. darmowe przedszkola, w których dzieci spędzały by czas nie tylko w obrębie własnych enklaw, coś mogłoby się w końcu ruszyć.
Tak sobie dywaguję, bo sama mocno się zastanawiam co z tym fantem zrobić.
Ja myślę, że Ci wszyscy, którzy z życia na zasiłkach uczynili sobie styl życia, gdyby chcieli w większości znaleźliby pracę bez tworzenia specjalnych programów. Istnieją różne formy zatrudnienia - na pół etatu, praca weekendowa lub w wybrane dni. Rozdawnictwo z zasady rozleniwia choć znałam rodaków, którzy korzystali z zasiłków ale "na lewo" zajmowali się jakąś tam swoją działalnością i finalnie wychodzili na tym lepiej niż pracujący na etacie. Czasami słychać, że rząd brytyjski ma pomysły z ograniczeniem zasiłków dla obcokrajowców, chyba jako przykład podając Polaków, tylko te unijne przepisy ....
Propozycja obcięcia zasiłków dla swoich skończyłaby się pewnie odejściem w niebyt wyborczy.
Co do przedszkoli -zastanawiam na ile to by coś zmieniło - skoro w zasadzie od 6 roku życia chodzą do szkół i tam spotykają rówieśników nie tylko z enklawy.
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: takeyoudowntown » 18 lis 2015, o 12:25

Sevilla, a miło Ci kiedy o nas piszą że by nas wystrzelali, wrzucili do komór gazowych, pozabijali? Nie powinno się o nikim tak pisać, ani o islamistach, o dżihadystach, o homoseksualistach, o nikim, to niegodne człowieka.
Be someone who makes you happy
sevilla
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 235
Rejestracja: 29 sty 2013, o 09:56

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: sevilla » 18 lis 2015, o 12:43

takeyoudowntown pisze:Sevilla, a miło Ci kiedy o nas piszą że by nas wystrzelali, wrzucili do komór gazowych, pozabijali? Nie powinno się o nikim tak pisać, ani o islamistach, o dżihadystach, o homoseksualistach, o nikim, to niegodne człowieka.
Przecież ja nie o tym pisałam, a o wolności wypowiedzi.
Absolutnie nie o wystrzelaniu, zabijaniu itd kogokolwiek.
Kto ma zrozumieć, to zrozumie .
trala lala la trala la la la......
omen-nomen
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 482
Rejestracja: 24 maja 2013, o 20:01

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: omen-nomen » 18 lis 2015, o 12:49

takeyoudowntown pisze:Sevilla, a miło Ci kiedy o nas piszą że by nas wystrzelali, wrzucili do komór gazowych, pozabijali? Nie powinno się o nikim tak pisać, ani o islamistach, o dżihadystach, o homoseksualistach, o nikim, to niegodne człowieka.
czyli jak nie powinno się pisać o tym żeby kogoś zabić, to tym bardziej nie powinno się zabijać. więc co powiesz o obrońcach np. Warszawy podczas Powstania Warszawskiego, którzy zabili iluś tam Niemców? byli terrorystami niegodnymi człowieka? lub co powiesz o kimś kto w obronie własnej zabija kogoś? też jest niegodzien nazywania się człowiekiem? czy wam wszystkim już z tej poprawności rozum wypaliło? niegodne człowieka to jest dać się zabić, dać odebrać sobie wolność, godność.
Faszyzm jest zły. ale faszyzm ubrany w ciuszki religii staje się nietykalny i szanowany. to jest poniżej godności czlowieka, to że się na coś takiego pozwala.
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: takeyoudowntown » 18 lis 2015, o 12:51

To Ty ewidentnie nie rozumiesz, bo moderatorka odnosiła się wyłącznie do treści pełnych nienawiści wobec uchodźców, a nie do kwestii wolności wypowiedzi. Wolności by nie było, gdyby temat był całkowicie zablokowany.

Omen_nomen, brak mi słów na to jakie porównania serwujesz. Nie zamierzam odpowiadać, wybacz.
Be someone who makes you happy
omen-nomen
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 482
Rejestracja: 24 maja 2013, o 20:01

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: omen-nomen » 18 lis 2015, o 12:57

takeyoudowntown pisze: Omen_nomen, brak mi słów na to jakie porównania serwujesz. Nie zamierzam odpowiadać, wybacz.
dobre porównanie. to ty nic nie rozumiesz. nie rozróżniasz obrony własnej od agresji. zabijanie w obronie własnej jest dopuszczalne, a nawet niezbędne czasem. zabijanie za nic, jako przejaw agresji jest złe. dobrze powiedział Donald Trump, że gdyby europejczycy na wzór amerykanów mogli posiadac broń w domu to do ataków w paryżu by nie doszło. w szwajcarii każdy ma w domu broń i może jej użyć w obronie własnej i ilość przestępstw jest minimalna, a terroryzm tam nie istnieje. bo jak masz broń i możesz jej użyć w obronie własnej to jeden z drugim nie zaryzykuje napadania na ciebie. a bezbronny i do bólu poprawny lewicowy pajac jest pierwszym celem ataków. i jeszcze jak mu w mordę plują to mówi że deszcz pada.
ODPOWIEDZ