Ataki w Paryżu

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: ImaSumak » 20 lis 2015, o 12:55

dobranocka14 pisze:Imo, ja odniosłam się do tego:
ImaSumak pisze: Tak, ale ja miałam na myśli ten ciągły napływ ludzi. Chyba bardziej byłabym za dawaniem im jakiegoś tymczasowego lokum i pracy (oczywiście początkowo jakaś pomoc finansowa by się przydała- strzelam- przez jakiś okres zwolnienie z opłat za mieszkanie np.), ale zamiast benefitów praca.
a teraz do tego
Co do nieznajomości języka, są ogólnie dostępne, darmowe kursy dla obcokrajowców z małym ale- musisz faktycznie nie znać kompletnie angielskiego, ale z drugiej strony, musisz znać alfabet łaciński.
Miałam na myśli, że bez poznania języka kraju do którego zostaną skierowani (w stopniu w miarę komunikatywnym) nie będą mogli podjąć pracy do której np. mogłyby skierować ich urząd pracy. Pracę bez języka znajdą jeśli trafią do swojej społeczności tylko wtedy zostaną poza nawiasem i może być z tego kłopot. Nie wszyscy trafią też do UK więc znajomość angielskiego i tak na niewiele im się przyda przy ew. poszukiwaniu pracy. W Polsce są już Syryjczycy, którzy nie mówią zresztą w żadnym europejskim języku. Pierwszy okres zasiłkowy jest więc uzasadniony.

A czy polityka zasiłkowa na potem jest dobra czy nie - to zależy. Z założenia tak. Pomoc tym, którzy stracili pracę albo mimo podjętych starań nie mogę jej znaleźć, zasiłki na dzieci temu żeby budżet rodzinny na czas opieki nad dzieckiem był jakoś tam równoważony ale życie jak zwykle zostawiło założenia ustawowe daleko w tyle. Zresztą w WB widziałam, że nawet urzędnicy biura widzą, że uczestniczą w czymś na kształt teatru znalezienia zatrudnienia. Dotyczyło to akurat czarnoskórych katolików, przybyszów z Afryki, znających angielski. Obawa przed posądzeniem o rasizm była momentami kuriozalna.

Co do głównego pytania - dlaczego wysadza się nawet nie drugie a trzecie pokolenie - nie wiem czy jest jeden wspólny mianownik - poza tym, że okazali się być podatni na - kolokwialnie mówiąc - "pranie mózgu". Nawet zakładając, że nagle odkryli jakąś światopoglądową pustkę w swoim życiu. Islam oferuje więcej sposobów na życie zgodne z zasadami religijnymi niż samobójstwo połączone z mordowaniem innych ludzi.
No i ja się z Tobą zgadzam całkowicie i z Twoim myśleniem. I może faktycznie powodem jest podatność na pranie mózgu, tak jak np. u Indian i Azjatów podatność na alkoholizm. Nic innego nie jestem wstanie wymyślić w mojej małej główce.

A lęk urzędników i nie tylko, przed posądzeniem o rasizm, paniczny. Niestety czarnoskórzy szybko to wyczaili i lubią na tym bazować, traktując to przy każdej okazji jako kartę przetargową.

Z drugiej jednak strony, miałam okazję zwiedzić muzeum niewolnictwa w Liverpoolu. Niby wszystko o tym wiedziałam (tak mi się zdawało), a jednak to co zobaczyłam mną ogromnie wstrząsnęło i długo jeszcze potem czułam ból na wspomnienie pomysłowości ludzkiej, co można zrobić drugiemu człowiekowi tylko dlatego, że ma inny kolor skóry...
Lubię kiedy kobieta...
moon1
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 484
Rejestracja: 13 lis 2014, o 21:53

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: moon1 » 20 lis 2015, o 12:56

ImaSumak pisze:
moon1 pisze:
omen-nomen pisze:póki co jest straszny chaos i niewiadomo kto za tym stoi.
i proszę tego wątku nie odbierać jako hejt, bo jeśli coś jest prawdą, to nie jest hejtem.
Chaos musi byc i szybkie akcje poniewaz to dezorientuje ludzi, bo wcale oni nie sa tacy glupi.
Pisze sie i ludzie coraz wiecej mowia, rozumieja co mozna zauwazyc na roznych portalach, nie jest to hejtem bo nie obraza nikogo a jest opisem sytuacji, wymiana informacji i opinii.
Też nie uważam tego za mowę nienawiści. I fajnie, że w końcu można porozmawiać normalnie, a nie czytać tylko wyzwiska i nawoływanie do zabijania. Każda z nas ma swoje zdanie i dopiero w spokojnej dyskusji można wymienić się myślami i przyjrzeć się punktowi widzenia drugiej strony.
No bo o to chodzi zeby byc ze soba, a nie przeciw sobie widzac tylko swoje racje, a nie rozwijac swiadomosc tego co sie dzieje. Nie chodzi o to zeby miec racje ale zeby dojsc do czegos rozmawiajac. we wszystkim potrzebny jest dystans . tez do siebie.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: dobranocka14 » 20 lis 2015, o 14:42

ImaSumak pisze:
A lęk urzędników i nie tylko, przed posądzeniem o rasizm, paniczny. Niestety czarnoskórzy szybko to wyczaili i lubią na tym bazować, traktując to przy każdej okazji jako kartę przetargową.

Z drugiej jednak strony, miałam okazję zwiedzić muzeum niewolnictwa w Liverpoolu. Niby wszystko o tym wiedziałam (tak mi się zdawało), a jednak to co zobaczyłam mną ogromnie wstrząsnęło i długo jeszcze potem czułam ból na wspomnienie pomysłowości ludzkiej, co można zrobić drugiemu człowiekowi tylko dlatego, że ma inny kolor skóry...
Znam osoby w Polsce, które do dnia dzisiejszego nie mogą przyjąć do wiadomości faktu, że w Stanach jest czarnoskóry prezydent. Mentalnie nie są w stanie tego zaakceptować, że czarny rządzi białymi. Nie przyjmują żadnych argumentów. Jest czarny i to determinuje wszystko. W XXI wieku ! Zresztą mają też problem z jakąkolwiek innością. Nie są praktykującymi katolikami, dzieci nie chciały się uczyć i pracują poza granicami ale o innych z ciemniejszym kolorem skóry potrafią mówić tylko z pogardą i tylko z powodu koloru skóry. Dzieci to samo. Dlatego też myślę, że poprawność polityczna bywa irytująca, często przekracza granice rozsądku ale nie wiem jakby wyglądał choćby dyskurs publiczny czy stosunki w pracy gdyby nie narzucenie pewnych zasad pod groźbą finansowej kary.
Dla rozluźnienia atmosfery polecam komedię "Za jakie grzechy dobry Boże".
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: ImaSumak » 20 lis 2015, o 15:57

dobranocka14 pisze:
ImaSumak pisze:
A lęk urzędników i nie tylko, przed posądzeniem o rasizm, paniczny. Niestety czarnoskórzy szybko to wyczaili i lubią na tym bazować, traktując to przy każdej okazji jako kartę przetargową.

Z drugiej jednak strony, miałam okazję zwiedzić muzeum niewolnictwa w Liverpoolu. Niby wszystko o tym wiedziałam (tak mi się zdawało), a jednak to co zobaczyłam mną ogromnie wstrząsnęło i długo jeszcze potem czułam ból na wspomnienie pomysłowości ludzkiej, co można zrobić drugiemu człowiekowi tylko dlatego, że ma inny kolor skóry...
Znam osoby w Polsce, które do dnia dzisiejszego nie mogą przyjąć do wiadomości faktu, że w Stanach jest czarnoskóry prezydent. Mentalnie nie są w stanie tego zaakceptować, że czarny rządzi białymi. Nie przyjmują żadnych argumentów. Jest czarny i to determinuje wszystko. W XXI wieku ! Zresztą mają też problem z jakąkolwiek innością. Nie są praktykującymi katolikami, dzieci nie chciały się uczyć i pracują poza granicami ale o innych z ciemniejszym kolorem skóry potrafią mówić tylko z pogardą i tylko z powodu koloru skóry. Dzieci to samo. Dlatego też myślę, że poprawność polityczna bywa irytująca, często przekracza granice rozsądku ale nie wiem jakby wyglądał choćby dyskurs publiczny czy stosunki w pracy gdyby nie narzucenie pewnych zasad pod groźbą finansowej kary.
Dla rozluźnienia atmosfery polecam komedię "Za jakie grzechy dobry Boże".
Poprawność polityczna i owszem bywa irytująca, ale biorąc pod uwagę co by się działo, gdyby jej nie było, to wolę już te przegięcia i absurdy, niż wolną amerykankę bez trzymanki. To podobnie jak z wolnością słowa.
A za film dziękuję. Nie widziałam, a bardzo lubię kino francuskie, więc pewnie dzisiaj wieczorem obejrzę.

Swoją drogą dowiedziałam się, że we Wrocławiu narodowcy spalili kukłę Żyda w ramach walki z islamizacją Europy i Niemcami. Policja nie interweniowała, bo uznano, że lepiej ich nie prowokować, żeby nie było burd. I teraz moje przemyślenia:

1. Kiedyś zastanawiałam się jak to możliwe, by w latach trzydziestych XX wieku w Niemczech doszła do władzy taka partia i wyrabiała takie rzeczy jakie wyrabiała za zgodą i przyzwoleniem ludzi. Mam wrażenie, że teraz zaczynam obserwować odpowiedź na to, nękające mnie kiedyś, pytanie.

2. Dlaczego nie spalili kukły Muzułmanina lub (tym bardziej) Niemca, a zwłaszcza Merkel. Czyżby się bali? Czy powodem była tylko niczym nie skażona głupota? :D
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Saren
super forma
super forma
Posty: 1130
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 16:39
Lokalizacja: pogranicze

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: Saren » 20 lis 2015, o 16:23

Dlaczego nie spalili kukły Muzułmanina lub (tym bardziej) Niemca, a zwłaszcza Merkel. Czyżby się bali? Czy powodem była tylko niczym nie skażona głupota?
Przecież to Żydowie rządzą światem- stworzyli ISIS, braci Kadyrowów i arabską wiosnę, a także GMO, kiłę, zabili Jezusa i ukradli złoty pociąg.

W dodatku biedne narodowce są ciutkę skołowani, bo ich prominenci suto opłacani z Kremla do konca nie wiedzą czy Merkel jest kumpelą Wołodii czy nie i na wszelki wypadek wygodniej jest spalić Żyda.




Reasumując- jak nie masz do palenia czarnych to najwygodniej spalić Żyda. Tak jest, taka jest historia, tak żyją ludzie!
"Niby pomiędzy czarnym i czerwonym występuje różnica wektora w interioryzacji... metody i cel mają podobny " E.S.L
Awatar użytkownika
pannaeliza
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 969
Rejestracja: 25 cze 2015, o 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: pannaeliza » 20 lis 2015, o 16:44

Saren pisze:
Dlaczego nie spalili kukły Muzułmanina lub (tym bardziej) Niemca, a zwłaszcza Merkel. Czyżby się bali? Czy powodem była tylko niczym nie skażona głupota?
Przecież to Żydowie rządzą światem- stworzyli ISIS, braci Kadyrowów i arabską wiosnę, a także GMO, kiłę, zabili Jezusa i ukradli złoty pociąg.
Słuchaj, nie zapominaj bardzo proszę o WTC bo to było jedno z największych osiągnięć moich i moich kumpli z żydowskiego lobby. Nie po to knulismy spisek, żebyscie wszyscy łatwo zapomnieli. Hola, hola.
a czy ty wiesz, że czasem bywa tak i tak się zdarza, że kury, koguty zadziobują swe własne jajka i je jedzą?
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: ImaSumak » 20 lis 2015, o 16:57

pannaeliza pisze:
Saren pisze:
Dlaczego nie spalili kukły Muzułmanina lub (tym bardziej) Niemca, a zwłaszcza Merkel. Czyżby się bali? Czy powodem była tylko niczym nie skażona głupota?
Przecież to Żydowie rządzą światem- stworzyli ISIS, braci Kadyrowów i arabską wiosnę, a także GMO, kiłę, zabili Jezusa i ukradli złoty pociąg.
Słuchaj, nie zapominaj bardzo proszę o WTC bo to było jedno z największych osiągnięć moich i moich kumpli z żydowskiego lobby. Nie po to knulismy spisek, żebyscie wszyscy łatwo zapomnieli. Hola, hola.
Ja trochę pamiętam, ale jakby przez mgłę.
Lubię kiedy kobieta...
umeni
Posty: 8
Rejestracja: 7 paź 2015, o 20:38

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: umeni » 20 lis 2015, o 17:08

ImaSumak pisze:
moon1 pisze:
omen-nomen pisze:póki co jest straszny chaos i niewiadomo kto za tym stoi.
i proszę tego wątku nie odbierać jako hejt, bo jeśli coś jest prawdą, to nie jest hejtem.
Chaos musi byc i szybkie akcje poniewaz to dezorientuje ludzi, bo wcale oni nie sa tacy glupi.
Pisze sie i ludzie coraz wiecej mowia, rozumieja co mozna zauwazyc na roznych portalach, nie jest to hejtem bo nie obraza nikogo a jest opisem sytuacji, wymiana informacji i opinii.
Też nie uważam tego za mowę nienawiści. I fajnie, że w końcu można porozmawiać normalnie, a nie czytać tylko wyzwiska i nawoływanie do zabijania. Każda z nas ma swoje zdanie i dopiero w spokojnej dyskusji można wymienić się myślami i przyjrzeć się punktowi widzenia drugiej strony.
Za to bardzo dziękuję Moderatorkom, bo to co się wcześniej działo np. w temacie o imigrantach, to ludzkie pojęcie przechodzi.
Szkoda tylko, że osoby które dostają bana (i to właściwie w kółko te same) nie są w stanie wynieść z tego żadnej lekcji, tylko czują się pokrzywdzone, a zachowanie Moderatorek uważają za stronnicze. No ale cóż, nie można mieć wszystkiego :)
Zresztą trudno szanować kogoś, kto mnoży nicki i jak się okazuje, jeszcze sam ze sobą gada :D

A co do pewnych paranoi, które zaczynają się dziać w UE, to ja nie mogłam wyjść z podziwu po atakach 11 września w USA, kiedy to okazało się, że mimo wszystko Stany nie wprowadziły wiz dla Arabii Saudyjskiej, podczas gdy Polska, ponoć strategiczny partner wojskowy USA, nigdy nie dostąpiła zaszczytu ich zniesienia. :D
Zaakceptuj , że nie wszyscy ludzie śledzący fora internetowe chcą udzielać się na nich.
Mam znajomą co pierwszy raz zabrała głos w tym poście. Chociaż czytuje kk od lat.
Ludzie czytają i pamiętają z wątku usuniętego przez Moderatorki na temat przyjmowania muzułmańskich uchodźców i innych , że to Ty byłaś wielką zwolenniczką przyjmowania muzułmanów do Europy i Polski. Nawet agitowałaś nas , żebyśmy podpisywali Twoją petycję do Polskiego Rządu ws rządania przyjmowania ich lawiną do Polski . Prowadziłaś zażarte kłótnie z innymi ,którzy pisali dokładnie to, co teraz Ty piszesz. Pamiętam jak stawałaś w obronie uchodźców muzułmańskich i pisałaś że to Twoi przyjaciele i nie powiesz gdzie oni są, bo byśmy im coś złego zrobili. To był cytat Twojej wypowiedzi.
Jak to jest z Tobą? Już nie jest hejtem co nazywałaś wcześniej hejtem ? Zmieniasz poglądy? Dostosowujesz się do ogółu?
Coś nie jest tu jasne. Przecież byłaś wielką euroentuzjastką i fanką przyjmowania emigrantów. A teraz rura zmiękła?
Natomiast lizusowstwem jak większość ludzi brzydzę się . Kłaniaj się dalej w pas i dziękuj.
Poczytam jakie za tydzień będą Twe poglądy .
Coś brzydko pachnie obłudą .
umeni
Posty: 8
Rejestracja: 7 paź 2015, o 20:38

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: umeni » 20 lis 2015, o 17:15

Słowa powyżej kierowane są do Ima Sumak.
Wianuszek wzajemnej adoracji. Cóż to budzi niesmak.
Nie warto tu wchodzić .
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: ImaSumak » 20 lis 2015, o 17:27

umeni pisze:Słowa powyżej kierowane są do Ima Sumak.
Wianuszek wzajemnej adoracji. Cóż to budzi niesmak.
Nie warto tu wchodzić .
Sevillo ja nie zmieniam poglądów, to ty i tobie podobne nie umieją czytać ze zrozumieniem. Nie mój problem. Podobnie jak kłamstwa kierowane pod moim adresem o rzekomych kłótniach i czymś tam jeszcze. Udanego weekendu. :D
Lubię kiedy kobieta...
umeni
Posty: 8
Rejestracja: 7 paź 2015, o 20:38

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: umeni » 20 lis 2015, o 17:40

ImaSumak pisze:
umeni pisze:Słowa powyżej kierowane są do Ima Sumak.
Wianuszek wzajemnej adoracji. Cóż to budzi niesmak.
Nie warto tu wchodzić .
Sevillo ja nie zmieniam poglądów, to ty i tobie podobne nie umieją czytać ze zrozumieniem. Nie mój problem. Podobnie jak kłamstwa kierowane pod moim adresem o rzekomych kłótniach i czymś tam jeszcze. Udanego weekendu. :D
Żenada. Na pewno nie tylko ja pamiętam Twą aktywność pro muzułmańską. Prawda boli ?
Nie jestem sevillo . Ostatni raz tu wchodzę żeby odpowiedzieć Tobie.
Nie jestem też nick subaru i inne nicki. Obserwuję ten wątek, temat na czasie.
ImaSumak, kłamiesz mówiąc wprost. Przeczytałam ten wątek od deski do deski. Pamiętam wątek o uchodźcach usunięty przez Moderatorki - byłaś tam bardzo aktywną gwiazdą forum, zwolenniczką przyjmowania ich w ciemno. Agitowałaś nas za petycją do polskiego rządu żeby Polska przyjmowała ich tyle ile każe nam Merkel.
Nie ma po co dyskutować z takimi.
adama
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 971
Rejestracja: 12 sie 2014, o 23:07

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: adama » 20 lis 2015, o 17:47

No tak, największy problem dla Polaków to teraz sprawa uchodźców :shock:

p.s Jak to łatwo mydlić oczy.
omen-nomen
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 482
Rejestracja: 24 maja 2013, o 20:01

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: omen-nomen » 20 lis 2015, o 17:56

adama pisze:No tak, największy problem dla Polaków to teraz sprawa uchodźców :shock:
jeśli chodzi o problemy wspólne to tak. co na chwilę obecną jest ważniejsze? emerytury? służba zdrowia? edukacja szkolna 6 latków? to wszystko blednie przy chaosie jaki zajdzie gdy sprowadzi się do Polski setki tysięcy obcych kulturowo bezrobotnych, nastawionych roszczeniowo.
a oprócz uchodźców każdy ma swoje problemy.
Awatar użytkownika
pannaeliza
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 969
Rejestracja: 25 cze 2015, o 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: pannaeliza » 20 lis 2015, o 18:29

omen-nomen pisze:
adama pisze:No tak, największy problem dla Polaków to teraz sprawa uchodźców :shock:
jeśli chodzi o problemy wspólne to tak. co na chwilę obecną jest ważniejsze? emerytury? służba zdrowia? edukacja szkolna 6 latków? to wszystko blednie przy chaosie jaki zajdzie gdy sprowadzi się do Polski setki tysięcy obcych kulturowo bezrobotnych, nastawionych roszczeniowo.
a oprócz uchodźców każdy ma swoje problemy.
Mhm, jakaś tam bieda, rozwarstwienie społeczne, rosnąca liczba bezdomnych, postępujący antysemityzm, starzejace się społeczeństwo( czy napływ młodych i zdrowych mężczyzn nie rozwiąże problemu z demograficznym przyrostem? Zaraz mi się oberwie, że namawiam do gwałtu bo oni tylko gwalca, wiem, kozy.) trochę tych problemów jest i nie wiem skąd wzięłas te setki tysięcy bo ja słyszałam o siedmiu tysiącach, nie wiem do czego zaokraglalas ale rzecz jasna, sprawdzę to.
a czy ty wiesz, że czasem bywa tak i tak się zdarza, że kury, koguty zadziobują swe własne jajka i je jedzą?
umeni
Posty: 8
Rejestracja: 7 paź 2015, o 20:38

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: umeni » 20 lis 2015, o 18:43

ImaSumak pisze:
umeni pisze:Słowa powyżej kierowane są do Ima Sumak.
Wianuszek wzajemnej adoracji. Cóż to budzi niesmak.
Nie warto tu wchodzić .
Sevillo ja nie zmieniam poglądów, to ty i tobie podobne nie umieją czytać ze zrozumieniem. Nie mój problem. Podobnie jak kłamstwa kierowane pod moim adresem o rzekomych kłótniach i czymś tam jeszcze. Udanego weekendu. :D
ImaSumak ,my Polacy jesteśmy wszyscy analfabetami. Nie umiemy czytać ze zrozumieniem ?
Łatwo nas omamić kierując dyskusją na forach ? Siedząc w Anglii piszesz na polskich forach dla lesbijek .
Ocieplasz wizerunek islamu i emigrantów? Jesteś muzułmanką? Masz zadanie nas usypiać ?
omen-nomen
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 482
Rejestracja: 24 maja 2013, o 20:01

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: omen-nomen » 20 lis 2015, o 18:46

pannaeliza pisze: Mhm, jakaś tam bieda, rozwarstwienie społeczne, rosnąca liczba bezdomnych, postępujący antysemityzm, starzejace się społeczeństwo( czy napływ młodych i zdrowych mężczyzn nie rozwiąże problemu z demograficznym przyrostem? Zaraz mi się oberwie, że namawiam do gwałtu bo oni tylko gwalca, wiem, kozy.) trochę tych problemów jest i nie wiem skąd wzięłas te setki tysięcy bo ja słyszałam o siedmiu tysiącach, nie wiem do czego zaokraglalas ale rzecz jasna, sprawdzę to.
bieda to dopiero będzie jak biedny i tak już Polak będzie tyrał na podatki na socjal dla hord bezrobotnych muzułmanów i murzynów. bezdomność? a wiesz jak jeden z Niemców chciał rozwiązać u nich problem bezdomności uchodźców? złożył projekt ustawy która miała upoważnić niemiecką policję do wchodzenia do domów NIemców i sprawdzania czy mają oni warunki na przyjęcie uchodźców. jeśli mieli by wolny pokój lub kilka to na siłę musieli by przyjąć uchodźców do własnego domu! oto walka z bezdomnością w niemieckim wykonaniu. zdrowe młode byczki jako rozwiązanie problemów z demografią? z tego co mi wiadomo to nie oni rodzą dzieci tylko kobiety, a przybyli tu bez kobiet. więc wpierw to polskie kobiety musiały by wyrazić zgodę czy chcą mieć dzieci z muzułmańskimi bezrobotnymi facetami. już widzę te zastępy chętnych kobiet. o ile mi wiadomo to kobiety nie chca mieć dużo dzieci bo mają inne plany na życie i brakuje im kasy oraz odpowiedzialnych partnerów. oczywiście napływ uchodźców załatwi problem :roll: może sama postarasz się o kilkoro dzieci z jakimś imigrantem z Ugandy?
7 tysięcy w pierwszym kwartale 2016 roku, a potem reszta.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: ImaSumak » 20 lis 2015, o 21:39

No i było przez chwilę konstruktywnie i można było porozmawiać i wymienić spostrzeżenia oraz zastanowić się nad paroma kwestiami. A teraz znowu bitka :D
Nie ma już tematu uchodźców, został zdjęty, czego żałowałam i miałam żal do Moderatorek o to (co zresztą zwerbalizowałam na forum za lewelof i był to bodajże jedyny raz, kiedy się z nią zgodziłam.). Szkoda, bo tak jak pisałam, to nie tematy powinny znikać, ale osoby nie potrafiące odnaleźć się w normalnej dyskusji. No i trolle, teraz dodając, co w sumie oczywiste niby dla wszystkich. :)

Sevillo, jesteś trollem (a w sumie pierwsza to zauważyła Pannaeliza. Dla mnie w owym czasie byłaś Jonem Snow, ale że nie jedyna na tym forum, więc specjalnie nie zwróciłam uwagi).
Nie dość że uprawiałaś plagiat (bo lesbijki są głupie i nie zauważą), podżegałaś do nienawiści, to jeszcze uznałaś się za mądrą. A teraz piszesz pod różnymi nickami i jakoby, te głupie lesbijki się nie domyślą.
Brawo Mietku. Czy jesteś z siebie dumny?
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
pannaeliza
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 969
Rejestracja: 25 cze 2015, o 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: pannaeliza » 21 lis 2015, o 07:33

Co do sevilli oraz jej innych alter ego, to mnie tylko zastanawia jak dorosły człowiek może tak bardzo przypominać nastolatka. W okresie od gimnazjum do polowy studiów pisałam na jednym z forów dla dzieciarni i tam moderatorami byli gimnazjaliści przeważnie, takie trolle były od razu banowane. Na forum dla dzieci, powtarzam.

Co do tego, co napisał(a?) omen-nomen-omen, to ja nie wiem czy polskie kobiety będą chciały mieć dzieci z muzułmanami, pewnie sporo znajdzie się takich co będą chciały, skoro już teraz nie brakuje mieszanych małżeństw. Nie balabym się tego, ale dzięki za oświecenie mnie, że to kobiety rodzą. Nie wiedziałam :D

Co do rozwiązywania problemów bezdomności to jakby się tego uczę i jakby w tym dość mocno siedzę (patrz omen-nomen-omen znowu klops z Twoimi pseudonaukowymi zakusami) i jestem pewna, że nie nie będzie ci kazał przyjmować hord bezdomnych muzułmanów do domu. Są inne metody.
a czy ty wiesz, że czasem bywa tak i tak się zdarza, że kury, koguty zadziobują swe własne jajka i je jedzą?
dotte
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 159
Rejestracja: 16 cze 2004, o 00:00

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: dotte » 21 lis 2015, o 08:49

Odnośnie spalenia kukły we Wrocławiu -- na fotkach z manifestacji wrocławskiej widzę, że kukłę pali jakiś facet. Nie zajęło mi dużo czasu, by odnaleźć informację, że człowiek ten, nazywa się Piotr Rybak. Poszperałam nieco w sieci i pozostaje mi wyrazić zdziwienie, że nie został on wykopany z otoczenia tej manifestacji -- organizatorzy sami sobie nagrabili (a i nie tylko sobie).

Większe wrażenie od jednego p. Rybaka, wywarł na mnie fragment oświadczenia Rafała Dutkiewicza: "Szanowni Państwo, wrocławianie, wczoraj byliśmy mimowolnymi świadkami manifestacji kilkudziesięcioosobowej grupy ksenofobów i nacjonalistów. Jednoznacznie i, najbardziej jak to możliwe, przeciwstawiam się tego typu wystąpieniom. Jeszcze raz oświadczam: we Wrocławiu nie ma miejsca na tego typu postawy!"

Rozumiem, że nie wszyscy muszą rozróżniać słowo "nacjonalizm" od "szowinizmu". Jednak facet na takim stanowisku, dodatkowo otoczony wianuszkiem współpracowników, nie ma prawa na przypadkowy dobór słownictwa. To, że prezydent Dutkiewicz oświadcza, iż we Wrocławiu, nie ma jego prezydenckiej zgody na to, by Polacy tworzyli wspólnotę, którą jednoczy: język, kultura, historia -- jest porażające.

1. Zdjęcia z manifestacji wrocławskiej
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... tacji.html

2. Piotr Rybak pali kukłę
http://niezalezna.pl/73128-prowokacja-z ... -wroclawiu

3. Gdzie łowi Rybak?
http://pressmania.pl/?p=15805

4. Oświadczenie prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza
http://www.wroclaw.pl/oswiadczenie-prez ... rokuratury

5. nacjonalizm
http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/nacjon ... 45094.html

6. szowinizm
http://encyklopedia.pwn.pl/szukaj/szowinizm.html
Awatar użytkownika
salami
super forma
super forma
Posty: 1973
Rejestracja: 31 sty 2013, o 14:54

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: salami » 21 lis 2015, o 09:42

pannaeliza pisze: mnie tylko zastanawia jak dorosły człowiek może tak bardzo przypominać nastolatka
Wieczna gimbaza wynika z nieumiejętności funkcjonowania w świecie ludzi dorosłych.
Coś zadziało się w życiu nastolatki, czegoś zabrakło i utknęła na zawsze
na poziomie emocjonalnym dwunastolatki.
Lata lecą, otoczenie oczekuje od dorosłej kobiety odpowiedzialności, dojrzałości, dystansu,
a tu nieznośnie histeryczne dziecko w ciele starej baby.
Z wiekiem szukają bezpieczeństwa w kościele, żyją samotnie, są upierdliwe i męczące.
moja_alchemia
super forma
super forma
Posty: 4600
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: moja_alchemia » 21 lis 2015, o 11:11

salami pisze:
pannaeliza pisze: mnie tylko zastanawia jak dorosły człowiek może tak bardzo przypominać nastolatka
Wieczna gimbaza wynika z nieumiejętności funkcjonowania w świecie ludzi dorosłych.
Coś zadziało się w życiu nastolatki, czegoś zabrakło i utknęła na zawsze
na poziomie emocjonalnym dwunastolatki.
Lata lecą, otoczenie oczekuje od dorosłej kobiety odpowiedzialności, dojrzałości, dystansu,
a tu nieznośnie histeryczne dziecko w ciele starej baby.
Z wiekiem szukają bezpieczeństwa w kościele, żyją samotnie, są upierdliwe i męczące.
to wcale nie są odosobnione przypadki, a znalezienie się w takiej sytuacji, gdy czegoś w nastoletniości zabrakło, i później, w wieku dorosłym, nie ma z czego czerpać, to sytuacja warta współczucia,

inną kwestię jest natomiast postępowanie czy życie zgodnie z oczekiwaniami otocznia (czyli właściwie czyimi?)

umiejętność funkcjonowania w świecie ludzi dorosłych to kapitał nie do przecenienia
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: dobranocka14 » 21 lis 2015, o 11:23

dotte pisze: Większe wrażenie od jednego p. Rybaka, wywarł na mnie fragment oświadczenia Rafała Dutkiewicza: "Szanowni Państwo, wrocławianie, wczoraj byliśmy mimowolnymi świadkami manifestacji kilkudziesięcioosobowej grupy ksenofobów i nacjonalistów. Jednoznacznie i, najbardziej jak to możliwe, przeciwstawiam się tego typu wystąpieniom. Jeszcze raz oświadczam: we Wrocławiu nie ma miejsca na tego typu postawy!"

To, że prezydent Dutkiewicz oświadcza, iż we Wrocławiu, nie ma jego prezydenckiej zgody na to, by Polacy tworzyli wspólnotę, którą jednoczy: język, kultura, historia -- jest porażające.

4. Oświadczenie prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza
http://www.wroclaw.pl/oswiadczenie-prez ... rokuratury
Do spoiwa łączącego "Polskę dla Polaków" dodaj jeszcze religię i normalną rodzinę.
Kolejny przykład, że każdy słyszy to co chce usłyszeć, czyta co chce przeczytać.

Na lesbijskim forum moderatorką osoba sympatyzująca z ONR?
omen-nomen
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 482
Rejestracja: 24 maja 2013, o 20:01

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: omen-nomen » 21 lis 2015, o 11:37

salami pisze: Lata lecą, otoczenie oczekuje od dorosłej kobiety odpowiedzialności, dojrzałości, dystansu,
a tu nieznośnie histeryczne dziecko w ciele starej baby.
to samo otoczenie oczekuje od ciebie byś miała męża i dzieci z nim, byś uprawiała seks z mężczyzną bo pasujesz do niego jak "dziurka do klucza".
omen-nomen
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 482
Rejestracja: 24 maja 2013, o 20:01

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: omen-nomen » 21 lis 2015, o 11:42

oglądałyście film "Dziewczyna z tatuażem"? jest tam fajna analogia do tzw. poprawności. warto obejrzeć. bohater dostaje zaproszenie na drinka od mordercy, co ma zachęcić go do wejścia do domu mordercy. bohater czuje i wie, że nie powinien tam wchodzić bo to morderca i może stać się coś bardzo złego gdy wejdzie z nim do jego domu na tego "drinka". ale z jakiejś poprawności, grzeczności, kurtuazji zgadza się wejść, bo nie potrafi odmówić, powiedzieć NIE. wchodzi i dzieją się dantejskie sceny. zgubiła go "poprawność". film ciekawy, polecam. trochę też o tym jak zdrowy rozsądek przegrywa z wpojonymi przez otoczenie zasadami dobrego wychowania. asertywność to bardzo pożyteczna cecha.
Awatar użytkownika
salami
super forma
super forma
Posty: 1973
Rejestracja: 31 sty 2013, o 14:54

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: salami » 21 lis 2015, o 12:29

moja_alchemia pisze:
pannaeliza pisze: mnie tylko zastanawia jak dorosły człowiek może tak bardzo przypominać nastolatka
znalezienie się w takiej sytuacji, gdy czegoś w nastoletniości zabrakło, i później, w wieku dorosłym, nie ma z czego czerpać,
to sytuacja warta współczucia
Toteż ja współczuję i omijam szerokim łukiem. Ten rodzaj inwalidztwa, lub brzydko mówiąc
niedorozwoju jest trudny w zwyczajnym kontakcie, niemożliwy do zaakceptowania w bliższej relacji
oraz bardzo niechętnie poddający się terapii, ponieważ gimbazę charakteryzuje upór i opór na sugestię.
Z wiekiem doklejają się różne lęki, coraz większa podejrzliwość, chora ambicja,
budowanie poczucia swojej wartości na wymyślonych przymiotach, uciekanie w świat fantazji, w religię,
narcyzm, skrywana pogarda dla otoczenia, sąsiadów, kolegów i koleżanek z pracy.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: ImaSumak » 21 lis 2015, o 12:53

dobranocka14 pisze:
dotte pisze: Większe wrażenie od jednego p. Rybaka, wywarł na mnie fragment oświadczenia Rafała Dutkiewicza: "Szanowni Państwo, wrocławianie, wczoraj byliśmy mimowolnymi świadkami manifestacji kilkudziesięcioosobowej grupy ksenofobów i nacjonalistów. Jednoznacznie i, najbardziej jak to możliwe, przeciwstawiam się tego typu wystąpieniom. Jeszcze raz oświadczam: we Wrocławiu nie ma miejsca na tego typu postawy!"

To, że prezydent Dutkiewicz oświadcza, iż we Wrocławiu, nie ma jego prezydenckiej zgody na to, by Polacy tworzyli wspólnotę, którą jednoczy: język, kultura, historia -- jest porażające.

4. Oświadczenie prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza
http://www.wroclaw.pl/oswiadczenie-prez ... rokuratury
Do spoiwa łączącego "Polskę dla Polaków" dodaj jeszcze religię i normalną rodzinę.
Kolejny przykład, że każdy słyszy to co chce usłyszeć, czyta co chce przeczytać.

Na lesbijskim forum moderatorką osoba sympatyzująca z ONR?
No też mnie to zdziwiło, a sądziłam, że już tu mnie nic nie zdziwi...
A tu cytat ze strony do której Dotte dała link pod punktem 5.:

nacjonalizm [łac. natio ‘naród’],
przekonanie, że naród jest najważniejszą formą uspołecznienia, a tożsamość narodowa najważniejszym składnikiem tożsamości jednostki, połączone z nakazem przedkładania solidarności narodowej nad wszelkie inne związki i zobowiązania oraz wszystkiego, co narodowe, nad to, co cudzoziemskie lub kosmopolityczne; ideologia polityczna, wg której podstawowym zadaniem państwa jest obrona interesów narodowych, a jego zasięg terytorialny winien odpowiadać obszarom zamieszkanym przez dany naród.

Co do nakazu- czyli nie robi się tego z przekonania, czy miłości do kraju, tylko dlatego, że ktoś komuś coś nakazuje? (Uwielbiam wszelkie demonstracje siły, to takie twórcze).

Co do zasięgu terytorialnego, to rozumiem, że Wielka Brytania jest już nasza oraz jeszcze kilka innych miast na świecie.
Polska rośnie w siłę. :)

A tak z innej beczki, to zastanawia mnie, czy gdyby np. w Niemczech niejaki Fisher lub w Anglii niejaki Fisherman albo nawet idąc dalej i w Rosji jakiś Pыбак spalił kukłę Polaka, to jaka byłaby reakcja naszego Wszechpolskiego Narodu? Nic się nie stało, chłopaki nic się nie stało? Nie sądzę. Bardziej wyobrażam sobie wszystkich Kowalskich w pozie wystraszonych rozdymek.

Pozostaje jeszcze dla mnie małą tajemnicą, to znaczy tajemniczką, jak tylu dzielnym narodowcom nie udało się spacyfikować jednego rybaka, z którym jak się dowiadujemy, nikt nigdy nigdzie nie miał nic wspólnego. Czyżby bali się go dotknąć by wyrzucić ze swych szeregów?
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: ImaSumak » 21 lis 2015, o 13:03

omen-nomen pisze:oglądałyście film "Dziewczyna z tatuażem"? jest tam fajna analogia do tzw. poprawności. warto obejrzeć. bohater dostaje zaproszenie na drinka od mordercy, co ma zachęcić go do wejścia do domu mordercy. bohater czuje i wie, że nie powinien tam wchodzić bo to morderca i może stać się coś bardzo złego gdy wejdzie z nim do jego domu na tego "drinka". ale z jakiejś poprawności, grzeczności, kurtuazji zgadza się wejść, bo nie potrafi odmówić, powiedzieć NIE. wchodzi i dzieją się dantejskie sceny. zgubiła go "poprawność". film ciekawy, polecam. trochę też o tym jak zdrowy rozsądek przegrywa z wpojonymi przez otoczenie zasadami dobrego wychowania. asertywność to bardzo pożyteczna cecha.
1. Mylisz poprawność z brakiem asertywności. To dwie różne rzeczy.
2. Filmy powstały na podstawie książki wchodzącej w skład Trylogii zwanej Millennium Stiega Larssona. Chodzi Ci konkretnie o tytuł: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet. Bardzo polecam Ci do przeczytania.
3. Którą wersję filmu polecasz? Tą szwedzką, czy międzynarodową?
Lubię kiedy kobieta...
omen-nomen
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 482
Rejestracja: 24 maja 2013, o 20:01

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: omen-nomen » 21 lis 2015, o 14:00

ImaSumak pisze: 1. Mylisz poprawność z brakiem asertywności. To dwie różne rzeczy.
nie mylę. asertywność pozwala nie przesiąknąć absurdalnymi konwenansami, normami społecznymi i tym wszystkim co "wypada", a czego nie "wypada". "poprawność", w tym również poprawność polityczna, to nic innego jak zachowanie zgodne z oczekiwaniem pewnej grupy ludzi, zwykle ludzi sprawujących władzę (nie tylko polityczną, ale też np. rodzicielską, religijną, społeczną, moralną (?), jakąkolwiek). zdrowy rozsądek i asertywność pozwalają zorientować się w sytuacji i nie łykać wszystkiego co się nam pod nos podtyka jako jedyne słuszne, poprawne, wartościowe.
ImaSumak pisze: 2. Filmy powstały na podstawie książki wchodzącej w skład Trylogii zwanej Millennium Stiega Larssona. Chodzi Ci konkretnie o tytuł: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet. Bardzo polecam Ci do przeczytania.
bardzo chętnie, jeśli tylko znajdę chwilę czasu.
ImaSumak pisze:3. Którą wersję filmu polecasz? Tą szwedzką, czy międzynarodową?
wiem że były dwie wersje ale nie wiem czym się różniły, nie miałam czasu tego zgłebiać. oglądałam to parę lat temu na dvd więc pewnie wersja jak mówisz "międzynarodowa".
dotte
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 159
Rejestracja: 16 cze 2004, o 00:00

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: dotte » 21 lis 2015, o 14:02

ImaSumak pisze: A tu cytat ze strony do której Dotte dała link pod punktem 5.:

nacjonalizm [łac. natio ‘naród’],
przekonanie, że naród jest najważniejszą formą uspołecznienia, a tożsamość narodowa najważniejszym składnikiem tożsamości jednostki, połączone z nakazem przedkładania solidarności narodowej nad wszelkie inne związki i zobowiązania oraz wszystkiego, co narodowe, nad to, co cudzoziemskie lub kosmopolityczne; ideologia polityczna, wg której podstawowym zadaniem państwa jest obrona interesów narodowych, a jego zasięg terytorialny winien odpowiadać obszarom zamieszkanym przez dany naród.

Co do nakazu- czyli nie robi się tego z przekonania, czy miłości do kraju, tylko dlatego, że ktoś komuś coś nakazuje?
Odnośnie słowa "nakaz", które w Twych uszach zabrzmiało tak niemiło. Czy nie pomyślałaś, że chodzi o nakaz moralny, powinność obywatelską?
Tak właśnie, w tej definicji, rozumiem słowo "nakaz", Tak, jak nakazem moralnym jest, ratowanie osoby poszkodowanej, na przykład w jakimś wypadku.
ImaSumak pisze:
dobranocka14 pisze: Na lesbijskim forum moderatorką osoba sympatyzująca z ONR?
No też mnie to zdziwiło, a sądziłam, że już tu mnie nic nie zdziwi...
Poproszę o przytoczenie faktu, który uprawnia do powiedzenia, iż sympatyzuję z ONR.
Aby ułatwić zarówno ImaSumak jak i Dobranocka14 to dowodzenie, proponuję Wam nie ograniczać się jedynie do tego wątku lecz posłużyć się moją dowolną wypowiedzią na Kobiety-Kobietom, lub na mym blogu w tym serwisie.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: ImaSumak » 21 lis 2015, o 16:03

dotte pisze:
ImaSumak pisze:
dobranocka14 pisze: Na lesbijskim forum moderatorką osoba sympatyzująca z ONR?
No też mnie to zdziwiło, a sądziłam, że już tu mnie nic nie zdziwi...
Poproszę o przytoczenie faktu, który uprawnia do powiedzenia, iż sympatyzuję z ONR.
Aby ułatwić zarówno ImaSumak jak i Dobranocka14 to dowodzenie, proponuję Wam nie ograniczać się jedynie do tego wątku lecz posłużyć się moją dowolną wypowiedzią na Kobiety-Kobietom, lub na mym blogu w tym serwisie.
Dla mnie to:
dotte pisze:Odnośnie spalenia kukły we Wrocławiu [...] Większe wrażenie od jednego p. Rybaka, wywarł na mnie fragment oświadczenia Rafała Dutkiewicza: "Szanowni Państwo, wrocławianie, wczoraj byliśmy mimowolnymi świadkami manifestacji kilkudziesięcioosobowej grupy ksenofobów i nacjonalistów. Jednoznacznie i, najbardziej jak to możliwe, przeciwstawiam się tego typu wystąpieniom. Jeszcze raz oświadczam: we Wrocławiu nie ma miejsca na tego typu postawy!"

Rozumiem, że nie wszyscy muszą rozróżniać słowo "nacjonalizm" od "szowinizmu". Jednak facet na takim stanowisku, dodatkowo otoczony wianuszkiem współpracowników, nie ma prawa na przypadkowy dobór słownictwa. To, że prezydent Dutkiewicz oświadcza, iż we Wrocławiu, nie ma jego prezydenckiej zgody na to, by Polacy tworzyli wspólnotę, którą jednoczy: język, kultura, historia -- jest porażające.

1. Zdjęcia z manifestacji wrocławskiej
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... tacji.html

2. Piotr Rybak pali kukłę
http://niezalezna.pl/73128-prowokacja-z ... -wroclawiu

3. Gdzie łowi Rybak?
http://pressmania.pl/?p=15805

4. Oświadczenie prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza
http://www.wroclaw.pl/oswiadczenie-prez ... rokuratury

5. nacjonalizm
http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/nacjon ... 45094.html

6. szowinizm
http://encyklopedia.pwn.pl/szukaj/szowinizm.html
1. Na mnie większe wrażenie jednak wywiera symboliczne spalenie człowieka, niż słowo nacjonalizm,które to akurat wcale mnie nie razi w kontekście przytoczonego przez Ciebie punktu 5.

2. W punkcie piątym, gdy przeczytasz tłumaczenie pod definicją (ale pewnie znasz i nie musisz) jest dokładnie wyjaśnione o co chodzi w nacjonalizmie. I taki nacjonalizm reprezentuje sobą właśnie ONR. Stąd moje skojarzenie.

Nie mniej jednak, jeśli ONR nie jest Ci bliski, to za skojarzenie przepraszam.
Lubię kiedy kobieta...
ODPOWIEDZ