Ataki w Paryżu

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
omen-nomen
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 482
Rejestracja: 24 maja 2013, o 20:01

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: omen-nomen » 18 lis 2015, o 16:20

sevilla pisze:
Wiesz co? Żeby dyskutować trzeba posiadać szeroką, ogólną wiedzę- inaczej narażasz się ns wyśmianie swego dyletanctwa. Przykro mi, że tak wprost Ci powiedziałam.
CIA ma takie metody operacyjne, o jakich Ty nie masz nawet zielonego pojęcia. Np- pierwszy z brzegu przykład - Czy wiesz, że w latach 1945-57 CIA pracowało nad ... bilokacją w celach militarnych ? Były prowadzine badania i testy.
Poza tym istnieje takie cóś , które nazywa siè hipnoza . Wiesz o tym? Hipnoza wykorzystywana przez armię. Chłopcze :-D
aha. cóż jeśli wchodzimy na teren działań dziadka mroza, krasnali, hobbitów i teleportujących się, zahipnotyzowanych calineczek, to fakt - nie mam wiedzy na ten temat, nie wypowiadam się.
omen-nomen
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 482
Rejestracja: 24 maja 2013, o 20:01

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: omen-nomen » 18 lis 2015, o 16:25

takeyoudowntown pisze:
Tworzony jest od wielu lat. Wszelkie działania ograniczające wolności jednostki, wprowadzane pod pretekstem bezpieczeństwa i walki z terroryzmem, są tego dowodem.
Facebook jest ogromną bazą danych, do których dostęp mają poważne służby. A wszystko sprytnie wymyślone, panowie w garniturach nie muszą się za bardzo starać, bo ludzie sami pokazują w necie twarz, informacje o życiu, miejsca pobytu, zainteresowania i do jakich opcji politycznych należą, kogo wspierają itp.
to akt odwagi przyznać się publicznie kogo się popiera, wspiera. ludzie ci wyżej widocznie cenią sobie wolność (poglądów, postaw, itd.), niż poprawność. i nie trzęsą dupą przed elytami i służbami. to się ceni. w zwłaszcza w świecie pseudo poprawności i sparaliżowania strachem.
moon1
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 484
Rejestracja: 13 lis 2014, o 21:53

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: moon1 » 18 lis 2015, o 17:56

sevilla pisze:Dyskusja dyskusją- ale proszę, przeczytajcie TO. To dopiero jest wisienka na torcie ;-)
Przed chwilą przysłała mi ten link ( uwaga uwaga- to nie żart ! ) przyjaciółka- jeszcze wczoraj eurozwolenniczka, obrończyni lewicujących poglądów.

http://mediumpubliczne.pl/2015/10/anony ... chodzcach/
w koncu ktos powiedzial cos normalnego. syria dla usa to to samo co kiedys dla nich iran i afganistan. wszystko co sie dzieje teraz jest dodatkowo obliczone na kryzys ue na ktorym dodatkowo sie zarobi.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: ImaSumak » 18 lis 2015, o 18:36

dobranocka14 pisze:
ImaSumak pisze:
W ogóle zastanawiam się, czy wysokie benefity dla kogokolwiek mają jakikolwiek sens? Mnie uczono, że ludziom powinno dawać się wędkę, a nie rybę. Może zamiast nęcić ludzi wygodnym życiem na benefitach, warto by było stworzyć jakiś wspólny program do zatrudniania ludzi potrzebujących pieniędzy, by Ci mogli sami na siebie zarabiać i przy okazji nie nudzić się w domach i myśleć o głupotach. Wiadomo, ze kobieta posiadająca dzieci będzie miała z tym problem, ale gdyby były zamiast benefitów, np. darmowe przedszkola, w których dzieci spędzały by czas nie tylko w obrębie własnych enklaw, coś mogłoby się w końcu ruszyć.
Tak sobie dywaguję, bo sama mocno się zastanawiam co z tym fantem zrobić.
Ja myślę, że Ci wszyscy, którzy z życia na zasiłkach uczynili sobie styl życia, gdyby chcieli w większości znaleźliby pracę bez tworzenia specjalnych programów. Istnieją różne formy zatrudnienia - na pół etatu, praca weekendowa lub w wybrane dni. Rozdawnictwo z zasady rozleniwia choć znałam rodaków, którzy korzystali z zasiłków ale "na lewo" zajmowali się jakąś tam swoją działalnością i finalnie wychodzili na tym lepiej niż pracujący na etacie. Czasami słychać, że rząd brytyjski ma pomysły z ograniczeniem zasiłków dla obcokrajowców, chyba jako przykład podając Polaków, tylko te unijne przepisy ....
Propozycja obcięcia zasiłków dla swoich skończyłaby się pewnie odejściem w niebyt wyborczy.
Co do przedszkoli -zastanawiam na ile to by coś zmieniło - skoro w zasadzie od 6 roku życia chodzą do szkół i tam spotykają rówieśników nie tylko z enklawy.
Tak, ale ja miałam na myśli ten ciągły napływ ludzi. Chyba bardziej byłabym za dawaniem im jakiegoś tymczasowego lokum i pracy (oczywiście początkowo jakaś pomoc finansowa by się przydała- strzelam- przez jakiś okres zwolnienie z opłat za mieszkanie np.), ale zamiast benefitów praca.
Ostatnim pomysłem WB, przed rozmowami na temat fali uchodźców, było wprowadzenie prawa pozwalającego wydalać z terenów WB ludzi zarabiających rocznie poniżej £36 000. Oczywiście jako, że WB jest jeszcze w Unii, ma to dotyczyć tylko osób pochodzących z poza UE.
Rozumiem, że dofinansowywanie własnego narodu jest sprawą tylko tego narodu i nic mi do tego. Ograniczenie zaś zasiłków dla obcokrajowców na dzień dzisiejszy nie wchodzi w grę, bo to zasady UE, na które WB się zgodziła. Rozumiem w tym względzie założenia UE i ideę jaka jej przyświecała, ale nie jestem przekonana, czy był to najlepszy pomysł. I tu pewnie dostanę po głowie, ale nie miałabym nic przeciwko, by obcokrajowcom odebrać benefity. Być może wtedy tych wielu Polaków co to właśnie cieszą się głównie z socjalu na Wyspach, a przy okazji głosowali w polskich wyborach na PiS, podjęłoby decyzję o powrocie do kraju, bo na Wyspach by ich nic już nie trzymało, ani dofinansowania, ani język, którego nie znają, więc o asymilacji trudno mówić.
Może wtedy z innymi nacjami też by tak było?

A co do finansowania radykalnych organizacji z zewnątrz, nie pamiętam na jakich zasadach, ale zabroniła tego stosunkowo niedawno Austria. Myślę, że to też nie głupie rozwiązanie.

Co do przedszkoli masz rację- poszłam tu skrótem myślowym przez Chasydów.

Co zaś się tyczy wolności słowa, to ma ona swoje granice, jak wszystko na tym świecie (oczywiście poza głupotą).
Nie myliłabym tego pojęcia z chamstwem i rasizmem pod każdą postacią.
Lubię kiedy kobieta...
omen-nomen
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 482
Rejestracja: 24 maja 2013, o 20:01

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: omen-nomen » 18 lis 2015, o 20:54

takeyoudowntown pisze:Akurat miała szczęście i nie wywiózł jej i słuch po niej nie zaginął, dobrze trafiła.
nie chwal dnia przed zachodem słońca.
czytałaś to?
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wyznani ... ane/mc0ett
ps. zasiłek 1000 euro, "tylko", żyć z czego nie mieli :roll: boże widzisz i nie grzmisz :evil:
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: babette_h » 18 lis 2015, o 21:04

Sevilla, skoro nie widzisz roznicy, to pomysl z bojkotem jest doskonaly :)
sevilla pisze:
babette_h pisze:Otwieram wątek z ostrzeżeniem, że wpisy nienawistne wobec wszystkich muzułmanów - propozycje wystrzelania, utopienia, zamknięcia w komorach gazowych itp. pociągną za sobą efekt w postaci bana.
Zamykasz wątek, to znów otwierasz wątek ( warunkowo ! ) A warunkiem jest... mówić ładnie i miło o uchodźcach muzułmańskich. Tylko , że ładnie i miło już się skończyło. Nawet politycy na najwyższych szczeblach nie bredzą , bo lewicowa poprawność polityczna okazała się / okazuje U T O P I Ą ! Cywilizowany Świat idzie w innym kierunku Babette_h. Zmiany Zmiany Zmiany :-D
Przecież Ty, Babette_h , stawiając takie " warunki" działasz WBREW i PRZECIW prawa do wolności słowa i wypowiedzi, jakie to prawo gwarantuje tu na Forum każdej z nas Konstytucja RP .
No to jak to jest? Czy KK to państwo w państwie? Otóż nie , nie jest to państwo w państwie i panie moderatorki muszą respektować prawo do wypowiedzi . Nawet, jeśli nie jest tożsame z ich osobistymi poglądami.
POWIEM SZCZERZE I BEZ KRĘPACJI :-) to ja mam w ... takie warunkowe prawo, bo to jest czysta , bardzo bardzo bardzo nieładna
CENZURA . I nie będę wypowiadać się , bo za robienie takiej laski to ja dziękuję, ale nie skorzystam.
A teraz banuj mnie, proszę bardzo :-) Daj upust swojej bezsilności :-) i złości :-)
A ja powiem z całom mojom siłom osobistom : A POCAŁUJ IE WY MISIA W DUPĘ !
Chamstwo i hejt nie przejdzie.
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
subaru
Posty: 3
Rejestracja: 25 paź 2014, o 20:38

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: subaru » 18 lis 2015, o 23:56

Kobiety! O czym tu się mówi? Jeżeli foremki piszą, że wolność słowa ma swoje granice to wróćmy do państwa policyjnego za rządów ZSRR.
subaru
Posty: 3
Rejestracja: 25 paź 2014, o 20:38

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: subaru » 19 lis 2015, o 00:19

Mam wrażenie, że Sevilla nadepnęła komuś na odcisk. Czy to, że napisała jak jest, można nazwać chamstwem? Wszyscy politycy wycofują się po atakach w Paryżu ze swoich wcześniejszych deklaracji przyjmowania uchodźców. Nie generalizujmy. Nie każdy uchodźca to terrorysta. Nie każdy terrorysta to uchodźca. Pomyślmy logicznie. Czy nie jest to moment kiedy powinniśmy zastanowić się nad "naszym" bezpieczeństwem. Mieliśmy od czasów komunizmu raj na ziemi. Wyjazdy bez pobierania i zdawania paszportów. A teraz mamy przez to piekło na ziemi. Nie wiemy kto i gdzie się przemieszcza. Pozdrawiam wszystkie rozsądne kobiety.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: dobranocka14 » 19 lis 2015, o 00:27

ImaSumak pisze: Tak, ale ja miałam na myśli ten ciągły napływ ludzi. Chyba bardziej byłabym za dawaniem im jakiegoś tymczasowego lokum i pracy (oczywiście początkowo jakaś pomoc finansowa by się przydała- strzelam- przez jakiś okres zwolnienie z opłat za mieszkanie np.), ale zamiast benefitów praca.
Teoretycznie masz rację, zostaje tylko rozwiązać kwestię nieznajomości języka, przygotowania zawodowego i jednak jakiejś próby wprowadzenia tych ludzi w inną kulturę, obyczaje, oswojenia z innością. Do czasu uzyskania statusu uchodźcy chyba nie mogą też podjąć pracy. W Polsce zasiłek dla uchodźców ma być przyznawany na okres do 1,5 roku a po tym czasie powinni radzić sobie sami. Pewnie większość sobie poradzi wyjeżdżając do swoich - do Niemiec. Z moich obserwacji w WB - muzułmanie trzymali się razem, pomagali sobie wzajemnie ale też dużo pracowali i nie obnosili się ze swoją religią. Byli trochę jak większość polskich katolików - religia swoje a życie swoje.
Rozumiem, że dofinansowywanie własnego narodu jest sprawą tylko tego narodu i nic mi do tego. ... I tu pewnie dostanę po głowie, ale nie miałabym nic przeciwko, by obcokrajowcom odebrać benefity
W kontekście fali uchodźców: ci którzy dziś uzyskają status uchodźcy za kilka lat będą mogli starać się o obywatelstwo więc w tej sytuacji magnes w postaci zasiłków nadal będzie nęcący.
Z drugiej strony bogate zaplecze socjalne jest tym co przyciąga najbardziej. Więc może to jest jakiś pomysł leczący skutki. Przyczyna exodusu pozostanie nadal.
Ani222
Posty: 1
Rejestracja: 30 cze 2014, o 11:11

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: Ani222 » 19 lis 2015, o 00:36

Przesadzasz Babette nie ma w tym heytu , więc po co przesadzasz. Sytuacja rodem jak z filmu Miś Barei . Sevilla całkiem fajnie napisała z humorem i trafnie. Jej posty dają dużo do myślenia są zabarwione świetnym humorem. Nie raz popłakałam się ze śmiechu jak czytałam co wymodziła. Dziewczyna ma talent do pisania. Fajnie sie czyta.
Wolność słowa nie może mieć zakneblownych ust i w tym zgodzę się z foremka sevilą. Lubię czytać co pisze.
Pocałujcie misia w dupę to słowa z filmu Miś Barei :cool:
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: osiol » 19 lis 2015, o 01:20

sevilla nie kompromituj się bardziej. Na swoim nicku przynajmniej bylaś sobą. Teraz robisz cyrk z innego nicka w swojej obronie.
odbicie
super forma
super forma
Posty: 1364
Rejestracja: 29 cze 2010, o 15:13

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: odbicie » 19 lis 2015, o 09:48

babette_h pisze: Chamstwo i hejt nie przejdzie.
Przejdzie. Więc po co pisać że nie?
umeni
Posty: 8
Rejestracja: 7 paź 2015, o 20:38

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: umeni » 19 lis 2015, o 10:37

"Im bardziej społeczeństwo odchodzi od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą."
- George Orwell

Autor 1984 przewidział naszą rzeczywistość ? Strach sie bać :shock: Strach napisać treści niezgodne z obecną linią Partii. Administratorki mają swobodny dostęp do naszych haseł, poczty , kont na kk. Podobno nie można nawet zmienić hasła bez ich wiedzy w tle. Wielki Brat widzi wszystko .

W sumie zatrważające zdanie jakie na forum przeczytałam " wolność słowa ma swoje granice".
Nie dziwi nic, wszak mamy Wiek Kalijuga. Wiek kłótni i hipokryzji.
Awatar użytkownika
salami
super forma
super forma
Posty: 1973
Rejestracja: 31 sty 2013, o 14:54

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: salami » 19 lis 2015, o 13:16

umeni pisze:Administratorki mają swobodny dostęp do naszych haseł, poczty , kont na kk.
Podobno nie można nawet zmienić hasła bez ich wiedzy w tle. Wielki Brat widzi wszystko
A Ty już które konto zakładasz ? Wywalają Cię drzwiami, wracasz oknem, po cholerę ? Miejże trochę godności.
Drogie panie, albo trzeba się dostosować do gospodarza, albo poszukać innego miejsca.
Awatar użytkownika
tygrysica3
super forma
super forma
Posty: 2036
Rejestracja: 13 cze 2010, o 17:30

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: tygrysica3 » 19 lis 2015, o 13:57

subaru pisze:Jeżeli foremki piszą, że wolność słowa ma swoje granice to wróćmy do państwa policyjnego za rządów ZSRR.
...i tak jak mawiał Andriej Wyszyński: "Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie" :cool: :wink:
Jak tygrysica bądź co pręży się, wygina gdy czuje świeży łup, gdy na niej jest zwierzyna ;)
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: babette_h » 19 lis 2015, o 17:44

Wolnosc slowa podlega ograniczeniu, tam gdzie pojawia sie obrazanie innych osob.
To taka szersza zasada, mozna to sobie sprawdzic wpisujac w wyszukiwarke sformulowanie "wolnosc slowa".
Poza tym forum ma swoj regulamin i dwa czy trzy trolle poslugujace sie kilkoma nickami tego nie zmienią.
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
Awatar użytkownika
tygrysica3
super forma
super forma
Posty: 2036
Rejestracja: 13 cze 2010, o 17:30

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: tygrysica3 » 19 lis 2015, o 19:31

babette_h pisze: Wolnosc slowa podlega ograniczeniu, tam gdzie pojawia sie obrazanie innych osob.
...zgodzę się w 100%
To taka szersza zasada, mozna to sobie sprawdzic wpisujac w wyszukiwarke sformulowanie "wolnosc slowa".
...można też sobie wpisać słowo, "stronniczość"
Poza tym forum ma swoj regulamin i dwa czy trzy trolle poslugujace sie kilkoma nickami tego nie zmienią.
...z całym szacunkiem, który mam do Twojej osoby...trolle to nie mój problem i nigdy się z nimi nie użerałam, ani nie zamierzam, najzwyczajniej jestem zdania, że należy takie osoby olewać, karmione wprowadzają tylko zamęt
...co do regulaminu, jest też tam wzmianka o obiektywiźmie, który nie polega na kierowaniu się w ocenie własnymi sympatiami :wink:
Jak tygrysica bądź co pręży się, wygina gdy czuje świeży łup, gdy na niej jest zwierzyna ;)
omen-nomen
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 482
Rejestracja: 24 maja 2013, o 20:01

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: omen-nomen » 19 lis 2015, o 23:08

oto jak się szykują do rozpadu UE, który nastąpi na skutek kryzysu migracyjnego wywołanego przez niemcy i francję. żeby stworzyć bufor bezpieczeństwa przed emigrantami niemcy, francja, belgia, luksemburg i holandia chcą wyrzucić ze strefy schengen kraje ościenne UE, w tym Polskę. żeby chronić własne interesy, choć to te kraje są głównie odpowiedzialne za kryzys migracyjny. to się nazywa solidarność po niemiecku.
http://www.dailymail.co.uk/news/article ... -area.html
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: ImaSumak » 20 lis 2015, o 00:03

dobranocka14 pisze:Teoretycznie masz rację, zostaje tylko rozwiązać kwestię nieznajomości języka, przygotowania zawodowego i jednak jakiejś próby wprowadzenia tych ludzi w inną kulturę, obyczaje, oswojenia z innością. Do czasu uzyskania statusu uchodźcy chyba nie mogą też podjąć pracy. W Polsce zasiłek dla uchodźców ma być przyznawany na okres do 1,5 roku a po tym czasie powinni radzić sobie sami. Pewnie większość sobie poradzi wyjeżdżając do swoich - do Niemiec. Z moich obserwacji w WB - muzułmanie trzymali się razem, pomagali sobie wzajemnie ale też dużo pracowali i nie obnosili się ze swoją religią. Byli trochę jak większość polskich katolików - religia swoje a życie swoje.
Co do nieznajomości języka, są ogólnie dostępne, darmowe kursy dla obcokrajowców z małym ale- musisz faktycznie nie znać kompletnie angielskiego, ale z drugiej strony, musisz znać alfabet łaciński. Nie wiem jak to wygląda z osobami nieznającymi naszych liter. Nie mniej sądzę, że na potrzeby tych nowych przybyszów powinny też powstać szkoły/kursy uczące ich tego wszystkiego, w sensie podstaw.

Co do polskich (unijnych) zasiłków, obawiam się, że w większości przypadków się to nie sprawdzi. Nasz kraj jest dla nich tak mało atrakcyjny i tak mało tolerancyjny, że będzie dla nich, mimo ustalonych z góry unijnych restrykcji, zaledwie państwem przesiadkowym.

Co do Muzułmanów w WB, zgadzam się, też takich poznałam. To oni mają sklepy min. monopolowe i to u nich min. Polacy siedzący na zasiłkach kupują alkohol. Oczywiście to duże uproszczenie, ale nie byłabym sobą, gdybym tego nie napisała, jeśli wiesz, co mam na myśli :D Ale fakt, to pracowici ludzie, a kilku (wraz z rodzinami) bardzo lubię, bo się kolegujemy.
dobranocka14 pisze:W kontekście fali uchodźców: ci którzy dziś uzyskają status uchodźcy za kilka lat będą mogli starać się o obywatelstwo więc w tej sytuacji magnes w postaci zasiłków nadal będzie nęcący.
Z drugiej strony bogate zaplecze socjalne jest tym co przyciąga najbardziej. Więc może to jest jakiś pomysł leczący skutki. Przyczyna exodusu pozostanie nadal.
W WB, na dzień dzisiejszy, o obywatelstwo możesz się starać po sześciu latach od momentu mieszkania i pracowania w WB. Czyli mamy warunek: nie można być w tym okresie na benefitach. Po drugie, żeby dostać obywatelstwo, trzeba zdać egzamin ze znajomości historii Wielkiej Brytanii po angielsku, no i znać angielski. Nie jest więc to takie proste. Tak na prawdę więc w większości, to dopiero dzieci imigrantów mają szansę dostać paszport brytyjski. I tu znowu dochodzimy do pytania mojego pierwszego: dlaczego te niektóre dzieci, po uzyskaniu obywatelstwa, potem się wysadzają w kraju, który ich teoretycznie wychował, w imię skrajnej ideologii z dalekiego miejsca?

Co do przyczyn exodusu- jestem już trochę duża, więc wiem, że tego tematu przeskoczyć się nie da. Na pewno nie na dzień dzisiejszy. A wizja przyszłości, nie wróży nic dobrego.
Lubię kiedy kobieta...
umeni
Posty: 8
Rejestracja: 7 paź 2015, o 20:38

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: umeni » 20 lis 2015, o 01:11

omen-nomen pisze:oto jak się szykują do rozpadu UE, który nastąpi na skutek kryzysu migracyjnego wywołanego przez niemcy i francję. żeby stworzyć bufor bezpieczeństwa przed emigrantami niemcy, francja, belgia, luksemburg i holandia chcą wyrzucić ze strefy schengen kraje ościenne UE, w tym Polskę. żeby chronić własne interesy, choć to te kraje są głównie odpowiedzialne za kryzys migracyjny. to się nazywa solidarność po niemiecku.
http://www.dailymail.co.uk/news/article ... -area.html
Żarty sie skończą za 15 lat gdy będzie ich wystarczająca ilośc aby wybrać prezydenta Francji, dzień po zaprzysiężeniu otrzyma on kody do głowic jądrowych i skończy sie p..... z niewiernymi.
Awatar użytkownika
salami
super forma
super forma
Posty: 1973
Rejestracja: 31 sty 2013, o 14:54

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: salami » 20 lis 2015, o 05:52

umeni pisze: za 15 lat gdy będzie ich wystarczająca ilośc aby wybrać prezydenta Francji,
dzień po zaprzysiężeniu otrzyma on kody do głowic jądrowych
i skończy sie p..... z niewiernymi.
Będzie wojna gigantów Allah kontra Bóg Wszechmogący :wink:

Bosko.
omen-nomen
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 482
Rejestracja: 24 maja 2013, o 20:01

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: omen-nomen » 20 lis 2015, o 09:12

na chwilę obecną nie wiem czy chodzi wyłącznie o islam, czy komuś bardzo zależy na zdestabilizowaniu coraz silniejszej europy? w środę spalono kukłę żyda na rynku we wrocławiu pod konsulatem francji. komentarze pod artykułem o tym zdarzeniu były pozytywne, choć część ludzi dziwiła się czemu Żyd jak zalewa nas islam? myślę że na dziś niewiadomo co tak naprawdę się dzieje i dowiemy się za kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat, kto za tym stał. ale chyba chodzi o destabilizację Europy. natrafiłam na kilka artykułów w których była mowa że tzw. "elyty" które pociągają za sznurki będą chciały wkrótce przesiedlić do eurpy 50 milionów murzynów z afryki pod pretekstem braku wody w afryce, czyli kolejna sztuczna katastrofa, tym razem ekologiczna, która będzie miała usprawiedliwić roszady demograficzne w europie. wiadomo że społeczeństwo które jest złożone z sierot (różnych jednostek zebranych z całego świata, dla których europa nie jest domem ojczystym) jest podzielone, skłonne do konfliktów i przede wszystkim - słabe.
mówi się też że to najbogatsi Żydzi jak np. pan Soros stoją za finansowaniem tego exodusu, chcąc wyludnić Syrię i okolicę i stworzyć tam państwo Wielki Izrael. może coś w tym byc zważywszy na fakt że imigranci płacą tysiąc dolarów przemytnikom, a i przy sobie mają kupę kasy. skąd to mają? ktoś musial ich w tę kasę wyposażyć. póki co jest straszny chaos i niewiadomo kto za tym stoi.
i proszę tego wątku nie odbierać jako hejt, bo jeśli coś jest prawdą, to nie jest hejtem. zresztą pod tzw. hejt można podciągnąć każdą opinię która jest nie na rękę komuś. a to raczej próby zrozumienia co się dzieje i dlaczego oraz jakie to będzie miało skutki. że coś się dzieje to chyba wszystkie widzicie.
omen-nomen
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 482
Rejestracja: 24 maja 2013, o 20:01

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: omen-nomen » 20 lis 2015, o 09:14

umeni pisze: Żarty sie skończą za 15 lat gdy będzie ich wystarczająca ilośc aby wybrać prezydenta Francji, dzień po zaprzysiężeniu otrzyma on kody do głowic jądrowych i skończy sie p..... z niewiernymi.
może tak być. jeszcze 15 lat temu to by były teorie spiskowe, ale dziś to są fakty.
moon1
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 484
Rejestracja: 13 lis 2014, o 21:53

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: moon1 » 20 lis 2015, o 11:37

omen-nomen pisze:na chwilę obecną nie wiem czy chodzi wyłącznie o islam, czy komuś bardzo zależy na zdestabilizowaniu coraz silniejszej europy?
Wyglada to tak, ze tak naprawde nie chodzi o islam, bo ktos ma w tym duzy interes. Ale islam jest do tego wykorzystywany rowniez. I moze byloby to bardziej jasne gdyby nie radykalni islamisci w srodku Europy, ktorzy rzeczywiscie istnieja i chca takiej radykalnej islamskiej Europy. Ich sila jest w krzyku i tym, ze oni wierza w swoja sile widzac i czytajac o tej wlasnej sile wewnetrzej i zewnetrznej. Wbrew pozorom sa tak samo wykorzystywani ale ich religia i oni sami sa tak slepi, ze wierza dokladnie w to co slysza, widza i czytaja z zewnatrz. Ich religia jest tak zamknieta radykalna, ze to co sie dzieje jeszcze bardziej to wzmaga. Dlatego jest to wszystko takie dezorientujace. Gdyby byla wojna tylko w Syrii majaca na celu pokoj dla syryjczykow, a samych uchodzcow nie wpuszczanoby falami to czy kryzys w Europie by byl ? Gdyby w Syrii nie bylo ropy to czy wojna bylaby ? I gdyby wspierano dzialania naprawde walczacych na tych terenach, a nie potrzymujacych strategicznie wojne to czy wojna nie moglaby sie zakonczyc wczesniej ?
I teraz w wyniku naplywajacych uchodzcow i atakow w Paryzu strefa Schengen ma przestac istniec dla wielu krajow.
Z jednej strony podobno uchodzcy powinni naplywac do Europy i nie maja nic wspolnego z zamachami ale z drugiej strony zamyka granice. Ale granice maja byc zamkniete dla krajow bezpiecznych w ktorych teroryzmu nie ma, a kraje w ktorym on jest maja tworzyc mini-schengen. Czyli rzekomi terrorysci moja sie poruszac bezpiecznie miedzy francja, niemcami, holandia i belgia i tam sa granice otwarte ale kraje te izoluja sie od slowacji, czy polski skad ani nie ma terroryzmu ani uchodzcow. Druga rzecza ktora te kraje chca zrobic to stworzyc sobie jakby mur z panstw zewnetrznych jak np. wloch, grecji, hiszpanii. W srodku beda sobie panstwa ktore nie beda musialy ponosic zadnych kosztow z powodu np. uchodzcow.
Czy nie wystarczylaby zewnetrzna granica tych panstw i umocnienie jej jako zewnetrznej granicy uni ? Unia to interes paru zmanipulowanych panstw, ktore okazuje sie, ze sa ostanim glosem i moga zrobic wszystko.
Panstwa europy wschodniej nie chca sie zgodzic na relokacje i jeszcze wieksze liczby uchodzcow i nie chca sie w ten sposob oslabic w uni wiec sie oslabi w inny sposob. Bo tak czy inaczej unia musi sie rozpasc zgodnie z planem.
W cala sprawe wtracil sie dodatkowo Putin i namieszal troche US wspierajac Assada ale pewnie sie dogadaja, przy okazji jeszcze Ukraine zdobedzie.
umeni
Posty: 8
Rejestracja: 7 paź 2015, o 20:38

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: umeni » 20 lis 2015, o 11:44

i Polskę. Polskę też " zdobędzie". Taki jest scenariusz.
moon1
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 484
Rejestracja: 13 lis 2014, o 21:53

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: moon1 » 20 lis 2015, o 11:46

omen-nomen pisze:póki co jest straszny chaos i niewiadomo kto za tym stoi.
i proszę tego wątku nie odbierać jako hejt, bo jeśli coś jest prawdą, to nie jest hejtem.
Chaos musi byc i szybkie akcje poniewaz to dezorientuje ludzi, bo wcale oni nie sa tacy glupi.
Pisze sie i ludzie coraz wiecej mowia, rozumieja co mozna zauwazyc na roznych portalach, nie jest to hejtem bo nie obraza nikogo a jest opisem sytuacji, wymiana informacji i opinii.
omen-nomen
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 482
Rejestracja: 24 maja 2013, o 20:01

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: omen-nomen » 20 lis 2015, o 12:04

jeśli chodzi o to mini-shengen to jest to ewidentnie próba ukarania państw Europy środka za brak poparcia dla polityki Brukseli. przecież wystarczyłoby uszczelnić granicę zewnętrzną UE. Unia to tak naprawdę Niemcy i troszkę Francja. reszta krajów to miały być ich sługusy i rynki zbytu dla firm niemieckich i francuskich. ale jak sługusy odważyły się sprzeciwić jaśnie pani Makreli to się ich wyrzuca za płot. i dobrze, jestem w stanie dla bezpieczeństwa Polski poświęcić się i okazać paszport na granicy z Niemcami. zobaczcie że dla Niemiec to Polak jest większym zagrożeniem (!) i on będzie musiał okazać paszport na granicy, niż muzułmanin bez dokumentów wchodzący otwartymi drzwiami na zaproszenie Makreli i witany chlebem i solą?! parodia.
w Brukseli mówi się że Polska jak dostawała kase z UE to było dobrze, ale jak trzeba okazać solidarność to Polski nie ma. bezczelne kłamstwo. mogli od razu mówić że pomoc finansowa dla Polski to tak naprawdę 30 srebrników w zamian za oddanie suwerenności, niepodległości i bezpieczeństwa narodowego Polski.
co do Putina - wczoraj lub przedwczoraj Juncker (drugi po Makreli szef UE i największy krytyk Polski) napisał list do Putina w którym przeprasza wręcz Putina za to że Rosja została obłożona sankcjami i mówi że zrobi wszystko by przywrócić współpracę z Rosją. trochę to pachnie znów Ribbentropem-Mołotowem. znów tzw. zachód dogaduje się z Rosją za naszymi plecami.

ale to są tzw. "elyty", a jeśli ktoś czyta komentarze pod artykułami na portalach zachodnich, komentarze zwykłych ludzi, to niemal 90% z nich ma to same zdanie co większość Polaków w sprawie imigrantów oraz ochrony granic państwowych. rządy na zachodzie zupełnie nie słuchają obywateli i robią swoje. ktoś ewidentnie ma w tym interes. i tym kimś nie jest zwykły Polak, ani emeryt Niemiec, ani szaraczek Francuz, ani nikt z tzw. normalnych obywateli.
omen-nomen
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 482
Rejestracja: 24 maja 2013, o 20:01

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: omen-nomen » 20 lis 2015, o 12:12

umeni pisze:i Polskę. Polskę też " zdobędzie". Taki jest scenariusz.
Polskę to Rosja próbowała zdobyć wiele razy i to się nigdy nie udało. i raczej nie uda. ale Polska też powinna zrobić ukłon w stronę Rosji i zacząć z Rosją współpracować, handlować, a nie być na usługach Ameryki i tylko drażnić Putina. kto się pierwszy "ułoży" z Putinem ten skorzysta najwięcej.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: dobranocka14 » 20 lis 2015, o 12:37

Imo, ja odniosłam się do tego:
ImaSumak pisze: Tak, ale ja miałam na myśli ten ciągły napływ ludzi. Chyba bardziej byłabym za dawaniem im jakiegoś tymczasowego lokum i pracy (oczywiście początkowo jakaś pomoc finansowa by się przydała- strzelam- przez jakiś okres zwolnienie z opłat za mieszkanie np.), ale zamiast benefitów praca.
a teraz do tego
Co do nieznajomości języka, są ogólnie dostępne, darmowe kursy dla obcokrajowców z małym ale- musisz faktycznie nie znać kompletnie angielskiego, ale z drugiej strony, musisz znać alfabet łaciński.
Miałam na myśli, że bez poznania języka kraju do którego zostaną skierowani (w stopniu w miarę komunikatywnym) nie będą mogli podjąć pracy do której np. mogłyby skierować ich urząd pracy. Pracę bez języka znajdą jeśli trafią do swojej społeczności tylko wtedy zostaną poza nawiasem i może być z tego kłopot. Nie wszyscy trafią też do UK więc znajomość angielskiego i tak na niewiele im się przyda przy ew. poszukiwaniu pracy. W Polsce są już Syryjczycy, którzy nie mówią zresztą w żadnym europejskim języku. Pierwszy okres zasiłkowy jest więc uzasadniony.

A czy polityka zasiłkowa na potem jest dobra czy nie - to zależy. Z założenia tak. Pomoc tym, którzy stracili pracę albo mimo podjętych starań nie mogę jej znaleźć, zasiłki na dzieci temu żeby budżet rodzinny na czas opieki nad dzieckiem był jakoś tam równoważony ale życie jak zwykle zostawiło założenia ustawowe daleko w tyle. Zresztą w WB widziałam, że nawet urzędnicy biura widzą, że uczestniczą w czymś na kształt teatru znalezienia zatrudnienia. Dotyczyło to akurat czarnoskórych katolików, przybyszów z Afryki, znających angielski. Obawa przed posądzeniem o rasizm była momentami kuriozalna.

Co do głównego pytania - dlaczego wysadza się nawet nie drugie a trzecie pokolenie - nie wiem czy jest jeden wspólny mianownik - poza tym, że okazali się być podatni na - kolokwialnie mówiąc - "pranie mózgu". Nawet zakładając, że nagle odkryli jakąś światopoglądową pustkę w swoim życiu. Islam oferuje więcej sposobów na życie zgodne z zasadami religijnymi niż samobójstwo połączone z mordowaniem innych ludzi.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Ataki w Paryżu

Post autor: ImaSumak » 20 lis 2015, o 12:41

moon1 pisze:
omen-nomen pisze:póki co jest straszny chaos i niewiadomo kto za tym stoi.
i proszę tego wątku nie odbierać jako hejt, bo jeśli coś jest prawdą, to nie jest hejtem.
Chaos musi byc i szybkie akcje poniewaz to dezorientuje ludzi, bo wcale oni nie sa tacy glupi.
Pisze sie i ludzie coraz wiecej mowia, rozumieja co mozna zauwazyc na roznych portalach, nie jest to hejtem bo nie obraza nikogo a jest opisem sytuacji, wymiana informacji i opinii.
Też nie uważam tego za mowę nienawiści. I fajnie, że w końcu można porozmawiać normalnie, a nie czytać tylko wyzwiska i nawoływanie do zabijania. Każda z nas ma swoje zdanie i dopiero w spokojnej dyskusji można wymienić się myślami i przyjrzeć się punktowi widzenia drugiej strony.
Za to bardzo dziękuję Moderatorkom, bo to co się wcześniej działo np. w temacie o imigrantach, to ludzkie pojęcie przechodzi.
Szkoda tylko, że osoby które dostają bana (i to właściwie w kółko te same) nie są w stanie wynieść z tego żadnej lekcji, tylko czują się pokrzywdzone, a zachowanie Moderatorek uważają za stronnicze. No ale cóż, nie można mieć wszystkiego :)
Zresztą trudno szanować kogoś, kto mnoży nicki i jak się okazuje, jeszcze sam ze sobą gada :D

A co do pewnych paranoi, które zaczynają się dziać w UE, to ja nie mogłam wyjść z podziwu po atakach 11 września w USA, kiedy to okazało się, że mimo wszystko Stany nie wprowadziły wiz dla Arabii Saudyjskiej, podczas gdy Polska, ponoć strategiczny partner wojskowy USA, nigdy nie dostąpiła zaszczytu ich zniesienia. :D
Lubię kiedy kobieta...
ODPOWIEDZ