Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: dalidaa » 4 kwie 2016, o 11:07

Alpha pisze:A mnie najbardziej wku***a, że zakłamane klechy się wpieprzają w świeckie sprawy! Wziątka już była teraz można list ciemnocie odczytać i chmurą klątwy bożej nastraszyć.. Żenada! Kiedy wezmą się za zboków w swych czarnych szeregach molestujących dzieci? Kościoła dzieci nie obchodzą ani poczęte ani żadne inne (chyba że zmacać chcą). Jak nie wiadomo o co chodzi, tocchodzi o kasę (lub inne calkiem wymierne korzyści).
Cóż. Widać więcej osób martwi się o muzułmańskich fanatyków, których nasz kraj :poop: obchodzi, niż o naszych rodzimych fanatyków, których chore pomysły mogą zrujnować życie kobiet i dzieci. Łatwo jest lać hejt na obcych nie widząc poczynań swoich. Pięknie korzystać z imigracji jako tematu zastępczego, żeby ludzie nie widzieli co się dzieje pod ich własnym nosem.
Pięknym jest hejtować UE za wszelkie grzechy jednocześnie cofając nas do epoki kamienia łupanego.

Naprawdę nie sądziłam, że populizm PiS będzie aż tak nierozsądny. To jest jakaś katastrofa co się dzieje.
Nawet mój głosujący na PiS ojciec (z powodu obietnic w sprawie kopalń) jest załamany, że jedyne co się dzieje od momentu zapowiedzi 500+ to wzrost dzietności w PATOLOGII.

Przeczytałam dziś ciekawą wypowiedż pod artykułem prof. Środy:
Zwierzęta mają więcej praw niz kobieta w katolickiej Polsce. Zwierzę ma prawo do ograniczenia rozrodu, kastracji, sterylizacji, srodków antykoncepcyjnych, wreszcie eutanazji, gdy cierpienie z powodu choroby czy starości jest niewyobrażalne. "Zkuriisyny" z pisiakiem przewidzieli dla kobiet wyłącznie funkcję seksualno-rozrodczą, nic w zamian nie dając. Kobieta nie ma prawa do sterowania płodnością, ale ponosić odpowiedzialność za dzieci niezdolne do samodzielnego funkcjonowania, a państwo nie zapewnia nawet elementarnej pomocy. Kobieta ma obowiazek umrzeć z płodem zagnieżdżonym w jajowodzie, kobieta ma urodzić dziecko z kazirodczego związku....O wolnej woli nie ma co mówić. "Zkuriisyny" z pisem najchętniej ubraliby ją w burkę i uzależnili od oszołomów w sutannach. Czysty islam w wersji katolskiej.
O ile nie pochwalam używania paskudnej terminologii, o tyle nie da się z żalem osoby to piszącej nie zgodzić.

Najpierw likwidacja programu in-vitro, potem przemowy z kościelnych ambon w sprawie aborcji. Czy wracamy znów do jedności kościoła i Państwa? To jest chore.

Więcej wagi przywiązują do nienarodzonych dzieci (a przecież obecne prawo aborcyjne jest i tak mega restrykcyjne), zamiast zająć się tymi, które każdego dnia cierpią w domach dziecka.
Zamiast zwrócić uwagę na te, które urodzą się TYLKO po to, by ojciec alkoholik dostał 500zł na chlanie.
Zamiast ukrócić sprawę pedofilii nie tylko w kościele, ale ogólnie. Nie. Po co. Przecież lepiej kazać rodzić się dzieciom chorym, które i miesiąca mogą nie przeżyć lub takim, którymi rodzice będą zajmować się każdego dnia przez lata tracąc pracę i swoje życie, bo jedyne na co będą mieć czas to rehabilitacja i bieganie po fundacjach o wsparcie finansowe, bo Państwo na chore dzieci łożyć nie chce, a nie wiem jak trzeba być bogatym, żeby móc sobie pozwolić na porządną opiekę nad schorowanym maluchem.
W głowie się to nie mieści.
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: ImaSumak » 4 kwie 2016, o 13:44

A co z ziemią, którą teraz będą mogli kupować tylko rolnicy i księża? Co z Białowieżą i wycinką lasów? Co ze stadninami (Shirley Watts zbiera swoje konie z Janowa do WB po tym jak w ostatnim czasie padła jej druga, cenna klacz. Zawiadomiła prokuraturę.) Co ze stosunkami z UE?

Przecież wszędzie panuje jakaś patologia! Może po akcji z kobietami w końcu przestanie popierać tych szaleńców 50% społeczeństwa...
Lubię kiedy kobieta...
moja_alchemia
super forma
super forma
Posty: 4600
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: moja_alchemia » 4 kwie 2016, o 17:20

ImaSumak pisze:Przecież wszędzie panuje jakaś patologia! Może po akcji z kobietami w końcu przestanie popierać tych szaleńców 50% społeczeństwa...
teraz już przecież nieistotne, ile ich popiera, "mleko się wylało", cóż można zrobić?
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: ImaSumak » 4 kwie 2016, o 19:38

moja_alchemia pisze:
ImaSumak pisze:Przecież wszędzie panuje jakaś patologia! Może po akcji z kobietami w końcu przestanie popierać tych szaleńców 50% społeczeństwa...
teraz już przecież nieistotne, ile ich popiera, "mleko się wylało", cóż można zrobić?
Żaden polityk nie jest obojętny na sondaże. Wysokie poparcie utwierdza całą tę kompaniję, że mają przyzwolenie społeczne na swoje działania oraz poparcie. Gdyby większość społeczeństwa się od nich odwróciła, to musieliby zmienić taktykę.
Lubię kiedy kobieta...
SmokGummifaden
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 347
Rejestracja: 24 lut 2016, o 21:01

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: SmokGummifaden » 4 kwie 2016, o 19:48

dalidaa pisze:
Cóż. Widać więcej osób martwi się o muzułmańskich fanatyków, których nasz kraj :poop: obchodzi, niż o naszych rodzimych fanatyków, których chore pomysły mogą zrujnować życie kobiet i dzieci.
Po czym to stwierdzasz Dalido po forum czy po tym co w mediach widać? Ja jakoś w mediach nie widzę teraz przesycenia tym tematem, a na forum każdy może dyskutować w dowolnym wątku o czym akurat chce, skoro stosowne wątki do tego są.

A co do chorych fanatyków z PIS no dobrze, pamiętam tu dyskusję, zdaje się Inter była mocno za PIS, ciekawe co teraz by mogła powiedzieć na temat tego co się dzieje? ;-) W ogóle głosowałaś Inter czy też nie? ;-)
Mam jeszcze pytanie do pań mieszkających za granicą, jest tu kilka takich pań, czy głosowały czy tylko tu na forum są oburzone? Wątpię aby głosowały ale i też żadna się nie przyzna. :mrgreen:

Ktoś wybrał tę partię i koniec, a kto nie wybrał nic, ma to co wybrali dla niego inni. Nigdy przenigdy bym nie zagłosowała za PIS, nawet jakby jakieś obietnice mi się spodobały, bo wiem kim sa członkowie PIS, kim ich prezes i wiem, że to nie dla mnie. Martwi mnie też, że głosowali ludzie, którzy przeżyli lata komuny i opresyjnego sytemu i fundują sobie to samo.
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: dalidaa » 4 kwie 2016, o 20:05

SmokGummifaden pisze:
dalidaa pisze:
Cóż. Widać więcej osób martwi się o muzułmańskich fanatyków, których nasz kraj :poop: obchodzi, niż o naszych rodzimych fanatyków, których chore pomysły mogą zrujnować życie kobiet i dzieci.
Po czym to stwierdzasz Dalido po forum czy po tym co w mediach widać? Ja jakoś w mediach nie widzę teraz przesycenia tym tematem, a na forum każdy może dyskutować w dowolnym wątku o czym akurat chce, skoro stosowne wątki do tego są.
Everywhere, shit everywhere: w necie, na forum, wśród ludzi na ulicach, na kwejku, wszędzie. Gdzie nie spojrzysz tam zamiast zająć się popisami PiSu jako pierwsza rzecz ku obronie ich żałośnych i radykalnych, oraz kompletnie nierozsądnych etycznie i gospodarczo poczynań to: oni nie wpuszczą tu imigrantów. A imigranci to..... (dopisz właściwe). Wiadomo, imigracja jest problemem, ale nie największym jaki aktualnie mamy zwłaszcza, że Polska ich nie pociąga. Fanatycy na naszym podwórku są zdecydowanie gorsi.
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
Awatar użytkownika
Alpha
super forma
super forma
Posty: 3548
Rejestracja: 9 cze 2012, o 22:00

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Alpha » 4 kwie 2016, o 20:29

dalidaa pisze:
Alpha pisze:A mnie najbardziej wku***a, że zakłamane klechy się wpieprzają w świeckie sprawy! Wziątka już była teraz można list ciemnocie odczytać i chmurą klątwy bożej nastraszyć.. Żenada! Kiedy wezmą się za zboków w swych czarnych szeregach molestujących dzieci? Kościoła dzieci nie obchodzą ani poczęte ani żadne inne (chyba że zmacać chcą). Jak nie wiadomo o co chodzi, tocchodzi o kasę (lub inne calkiem wymierne korzyści).
Cóż. Widać więcej osób martwi się o muzułmańskich fanatyków, których nasz kraj :poop: obchodzi, niż o naszych rodzimych fanatyków, których chore pomysły mogą zrujnować życie kobiet i dzieci. Łatwo jest lać hejt na obcych nie widząc poczynań swoich. Pięknie korzystać z imigracji jako tematu zastępczego, żeby ludzie nie widzieli co się dzieje pod ich własnym nosem.
.
A gdzie tu widzisz temat zastępczy Dalido? Czarne szeregi, to nic innego jak klechy w sutannach.Ale co kto i przez co zrozumie, to jego. Mnie martwią fanatyczne pisiory i ich zwolennicy. Manipulacja wierzącymi przy pomocy kościoła katolickiego. Ustawy klepane nocą. Pomysł likwidacji biura legislacyjnego, ustawa o obrocie gruntami, TK, projekt ustawy blokujacej związki par jednopłciowych i wiele innych coraz bardziej nawiedzonych i chorych zrodzonych w popieprzonych umyslach.
..życie jest wierzchowcem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: dalidaa » 4 kwie 2016, o 20:32

Alpha pisze:
dalidaa pisze:
Alpha pisze:A mnie najbardziej wku***a, że zakłamane klechy się wpieprzają w świeckie sprawy! Wziątka już była teraz można list ciemnocie odczytać i chmurą klątwy bożej nastraszyć.. Żenada! Kiedy wezmą się za zboków w swych czarnych szeregach molestujących dzieci? Kościoła dzieci nie obchodzą ani poczęte ani żadne inne (chyba że zmacać chcą). Jak nie wiadomo o co chodzi, tocchodzi o kasę (lub inne calkiem wymierne korzyści).
Cóż. Widać więcej osób martwi się o muzułmańskich fanatyków, których nasz kraj :poop: obchodzi, niż o naszych rodzimych fanatyków, których chore pomysły mogą zrujnować życie kobiet i dzieci. Łatwo jest lać hejt na obcych nie widząc poczynań swoich. Pięknie korzystać z imigracji jako tematu zastępczego, żeby ludzie nie widzieli co się dzieje pod ich własnym nosem.
.
A gdzie tu widzisz temat zastępczy Dalido? Czarne szeregi, to nic innego jak klechy w sutannach.Ale co kto i przez co zrozumie, to jego. Mnie martwią fanatyczne pisiory i ich zwolennicy. Manipulacja wierzącymi przy pomocy kościoła katolickiego. Ustawy klepane nocą. Pomysł likwidacji biura legislacyjnego, ustawa o obrocie gruntami, TK, projekt ustawy blokujacej związki par jednopłciowych i wiele innych coraz bardziej nawiedzonych i chorych zrodzonych w popieprzonych umyslach.
W Twojej wypowiedzi nigdzie :D Zacytowałam Cię, bo ucieszyłam się, że wreszcie ktoś poruszył ważny temat dotyczący nas wszystkich nie zasłaniając tego kwestią imigrantów. Chciałam się niejako podpisać pod Twoją wypowiedzią, może niefortunnie zaczynając, więc nie dostrzegłaś mojej zacnej intencji. Zgadzam się z Tobą w 100%
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
Awatar użytkownika
Alpha
super forma
super forma
Posty: 3548
Rejestracja: 9 cze 2012, o 22:00

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Alpha » 4 kwie 2016, o 20:38

dalidaa pisze:
W Twojej wypowiedzi nigdzie :D Zacytowałam Cię, bo ucieszyłam się, że wreszcie ktoś poruszył ważny temat dotyczący nas wszystkich nie zasłaniając tego kwestią imigrantów. Chciałam się niejako podpisać pod Twoją wypowiedzią, może niefortunnie zaczynając, więc nie dostrzegłaś mojej zacnej intencji. Zgadzam się z Tobą w 100%
:clap: :)
..życie jest wierzchowcem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: dobranocka14 » 5 kwie 2016, o 00:15

ImaSumak pisze:
moja_alchemia pisze:
ImaSumak pisze:Przecież wszędzie panuje jakaś patologia! Może po akcji z kobietami w końcu przestanie popierać tych szaleńców 50% społeczeństwa...
teraz już przecież nieistotne, ile ich popiera, "mleko się wylało", cóż można zrobić?
Żaden polityk nie jest obojętny na sondaże. Wysokie poparcie utwierdza całą tę kompaniję, że mają przyzwolenie społeczne na swoje działania oraz poparcie. Gdyby większość społeczeństwa się od nich odwróciła, to musieliby zmienić taktykę.
Dylematy moralne kontra pięć stów na rękę.
moja_alchemia
super forma
super forma
Posty: 4600
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: moja_alchemia » 5 kwie 2016, o 09:22

dobranocka14 pisze:
ImaSumak pisze:
moja_alchemia pisze: teraz już przecież nieistotne, ile ich popiera, "mleko się wylało", cóż można zrobić?
Żaden polityk nie jest obojętny na sondaże. Wysokie poparcie utwierdza całą tę kompaniję, że mają przyzwolenie społeczne na swoje działania oraz poparcie. Gdyby większość społeczeństwa się od nich odwróciła, to musieliby zmienić taktykę.
Dylematy moralne kontra pięć stów na rękę.
ale skądś te pieniądze trzeba brać, żeby rozdawać,
już się zaczyna drenaż kieszeni tych, którzy płacą rachunki (np. za wodę), robią zakupy, mają konta w bankach i zobaczymy co jeszcze dojdzie,
Awatar użytkownika
Interlokutorka
super forma
super forma
Posty: 1018
Rejestracja: 8 mar 2014, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Interlokutorka » 5 kwie 2016, o 18:25

moja_alchemia pisze: już się zaczyna drenaż kieszeni tych, którzy płacą rachunki (np. za wodę), robią zakupy, mają konta w bankach i zobaczymy co jeszcze dojdzie,
To po prostu redystrybucja. Wiem, że mam niepopularne poglądy, ale jestem za, choć to, co robi obecny rząd, jest niestety nieprzygotowane i doprowadzi do wylania dziecka z kąpielą. Przede wszystkim nie doprowadzi do celu, jakim jest zmiana przyrostu naturalnego. Ale lepsze takie rozwiązanie, niż żadne. Obejrzyjcie sobie to https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa% ... aturalnego i weźcie pod uwagę, że dane są mocno nieaktualne, m.in. dlatego, że polski wyż urodzony w okresie około stanu wojennego właśnie "schodzi z areny rozrodczej". Trzeba za wszelką cenę (również za cenę deficytu budżetowego) spowodować, by przyrost naturalny wzrósł jeszcze w ramach tego wyżu, bo potem... to już tylko ciemność :-(

A teraz mnie zagryźcie :P
To ważne dokąd płyniesz, a nie skąd https://www.youtube.com/watch?v=W5DegZrdPjU
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: ImaSumak » 5 kwie 2016, o 18:39

Interlokutorka pisze:
moja_alchemia pisze: już się zaczyna drenaż kieszeni tych, którzy płacą rachunki (np. za wodę), robią zakupy, mają konta w bankach i zobaczymy co jeszcze dojdzie,
To po prostu redystrybucja. Wiem, że mam niepopularne poglądy, ale jestem za, choć to, co robi obecny rząd, jest niestety nieprzygotowane i doprowadzi do wylania dziecka z kąpielą. Przede wszystkim nie doprowadzi do celu, jakim jest zmiana przyrostu naturalnego. Ale lepsze takie rozwiązanie, niż żadne. Obejrzyjcie sobie to https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa% ... aturalnego i weźcie pod uwagę, że dane są mocno nieaktualne, m.in. dlatego, że polski wyż urodzony w okresie około stanu wojennego właśnie "schodzi z areny rozrodczej". Trzeba za wszelką cenę (również za cenę deficytu budżetowego) spowodować, by przyrost naturalny wzrósł jeszcze w ramach tego wyżu, bo potem... to już tylko ciemność :-(

A teraz mnie zagryźcie :P
Cóż, ja jestem sadystką, więc powiem: Nie.

Bo o tym co napisałaś, nie będę dyskutować, gdyż jeśli miałabym robić coś źle, to wolałabym wcale. Ale to kwestia charakteru.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Altena_Q » 5 kwie 2016, o 19:12

Ja uważam, że na świecie ogólnie jest dużo za dużo ludzi, wiec niż demograficzny, długoterminowo, może tylko pomóc. A że pańswa są finansowo nieprzygotowane na dysproporcje między ilością emerytów a kwotami na te emerytury, to jest zupełnie inny problem.
A co do Polski, mamy powtórkę z 2004 roku. Jeszcze trzy lata bałaganu i będą kolejne wybory ;)

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
SmokGummifaden
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 347
Rejestracja: 24 lut 2016, o 21:01

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: SmokGummifaden » 5 kwie 2016, o 19:29

Interlokutorka pisze: Ale lepsze takie rozwiązanie, niż żadne. Obejrzyjcie sobie to https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa% ... aturalnego i weźcie pod uwagę, że dane są mocno nieaktualne, m.in. dlatego, że polski wyż urodzony w okresie około stanu wojennego właśnie "schodzi z areny rozrodczej". Trzeba za wszelką cenę (również za cenę deficytu budżetowego) spowodować, by przyrost naturalny wzrósł jeszcze w ramach tego wyżu, bo potem... to już tylko ciemność :-(

A teraz mnie zagryźcie :P
Zwracasz uwagę na rzeczy, które wymagały interwencji tak czy owak tylko mając świadomość jaką partią jest PIS i jej lider to sądzę, że to jest realizowanie jakieś chorej wizji jednego człowieka. Weź pod uwagę rzeczy kontrowersyjne już przywoływane w tym wątku min. ustawa o prokuraturze, inwigilacja obywateli, prawo antyaborcyjne, związki z kościołem (kasa na te cele), specyficzne osoby na stanowiskach ministrów, obsadzanie stanowisk i inne wiemy czego rzecz dotyczy. Także nawet największa dyktatura coś musi dać ludowi, bo ten lud inaczej ją zagryzie (jedno z moich ulubionych słówek, tak, tak). ;-) Też nie byłam za neoliberalizmem PO ale na pewno daleko mi do PISu ideologicznie, zresztą czy w tym kraju muszą być tylko skrajności, czy nie da się wypracować jakiejś nowej jakość.
ImaSumak pisze: Cóż, ja jestem sadystką, więc powiem: Nie.
Pieszczoty na potem. ;-) Głosowałaś, odpowiedź pewnie: NIE. A Ty Altena? ;-) Mieszkając za granicą nawet na stałe można głosować. Ale większość ludzi, którzy wyjechali z Polski, a było ich dość, nie głosuje, ma gdzieś ten kraj, żyją tam gdzie im się oferuje coś lepszego, rodzą tam dzieci, tam płaca podatki i tyle.
Altena_Q pisze:Ja uważam, że na świecie ogólnie jest dużo za dużo ludzi, wiec niż demograficzny, długoterminowo, może tylko pomóc.
Jestem za zrównoważonym rozwojem, zatem też myślałam kiedyś podobnie ale tylko odnośnie liczby ludności na śniecie, ale ew. równowaga jaka miałaby zapanować gdy w Europie przyrost naturalny się zmniejszy to tylko taka, że inne kultury zastąpią naszą, a to jak wiadomo mi nie pasuje. :-)
odbicie
super forma
super forma
Posty: 1364
Rejestracja: 29 cze 2010, o 15:13

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: odbicie » 5 kwie 2016, o 19:48

Interlokutorka pisze: To po prostu redystrybucja.
Jak zwykle dziwnym zbiegiem okoliczności myśli się o określonej grupie społecznej. Ci zawsze podeprą się „sprawdzonymi” metodami, co by uświadamiać społeczeństwo, iż są niezbędni, a ich działanie nie jest żadną prywatą, tylko myśleniem o narodzie. Oczywiście w tym „narodzie” uwzględnia się takie osoby, które pochodzą z kręgów podobnych do nich.

Paradoksalnie – może nieświadomie wpisujesz się z uwagą o tym, co piszesz wyżej, w ten mechanizm tworzenia zastępczych, ale oczywiście bardzo mile widzianych poglądów, jakoby ktoś tutaj (PiS, itp.) brał się za myślenie. A rzecz ledwie dotyka świetnego – ale kosztem innych – utrzymania grupy wyznawców. Ja nie wiem czy nie znajdą się kolejni, co obiecają 500zł na coś, byle tylko kupić głosy. Że też, jeśli myśli się o jakimś wsparciu Państwa – to w tym kraju musi się to wiązać ze wspieraniem ciągle tej samej grupy społecznej, gdzie w dodatku drenaż budżetu będzie ogromny, a wsparcie innych, nie kosztowałoby nic, ledwie kilka podpisów i głosowanie w jakimś przybytku idiotów (głównie Sejm). I czy prawa, i równość, także nie generują ostatecznie zysków, które przekładają się na poprawę życia ludzi – teraz i w przyszłości?

A poza tym Interlokutorko, jak tak rzucam okiem na link do Wikipedii, to myślę iż najlepszym sposobem na zwiększenie przyrostu naturalnego, jest cofnięcie się do epoki gdzie żyje się raczej prymitywnie, a nie że w Kosmos lata… :faja:
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: dobranocka14 » 5 kwie 2016, o 21:07

moja_alchemia pisze: ale skądś te pieniądze trzeba brać, żeby rozdawać,
już się zaczyna drenaż kieszeni tych, którzy płacą rachunki (np. za wodę), robią zakupy, mają konta w bankach i zobaczymy co jeszcze dojdzie,
Fakt - ale 500 zł jest wyraźnie odczuwalne, jest tuż tuż i zaraz będzie można wydać. Koszty bankowe i sieci handlowych będą rozłożone w czasie, gdzieś tam mniej lub bardziej ukryte w produktach no i jednostkowa skala zupełnie inna. Dla beneficjentów rachunek zysków i strat jest prosty. Sprytne, pacyfikujące zagranie PR przed ew. zmianami, o których wyżej było.
Czekam na bykowe.
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: justsomebody10 » 5 kwie 2016, o 22:17

Altena_Q pisze: A co do Polski, mamy powtórkę z 2004 roku. Jeszcze trzy lata bałaganu i będą kolejne wybory ;)
I myślisz, że wyniki będą odmienne? Założę się, że jeśli pozostali nie pójdą po rozum do głowy, to znów wygra PiS. Lewica? Nie zjednoczy się, więc zapewne ani Razem, ani SLD, ani żadna inna pewnie samotnie nie wejdzie do parlamentu (a przecież gdyby lepiej pomyśleli przed wyborami, to w sejmie byłoby kilka lewicowców - niby niewiele, ale nieraz mogłoby wystarczyć, żeby namieszac trochę w głosowaniach). Ani PO, ani Nowoczesna samotnie też nie mają zbyt wielkiej szansy, bo PiS jest solidnie zjednoczone z pomniejszymi partyjkami i żadna z tych partii raczej go nie prześcignie. O Kukizie nie wspomnę nawet, bo nie warto... Nie doceniasz ilości emerytów i ogólnie osób starszych o skrajnie prawicowych poglądach, i całej rzeszy tych, którzy nie chcą stracić 500+. Ich kwestie światopoglądowe ważne dla nas nie będą tak bardzo obchodzić, a w sprawie łamania prawa zostaną przekonani, że czegoś takiego de facto nie ma, a może po prostu łatwiej im w taką wersję uwierzyć.
Awatar użytkownika
Alpha
super forma
super forma
Posty: 3548
Rejestracja: 9 cze 2012, o 22:00

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Alpha » 5 kwie 2016, o 22:18

Dlaczego zwolennicy projektu ustawy antyaborcyjnej demonizują całe zagadnienie, te zdjęcia porozrwanych płodów, te świętojebliwe oburzone głosy. Stygmatyzowanie rzeczywistosci. Przeciwnikom a szczególnie przeciwniczkom ustawy antyaborcyjnej (do których się zaliczam) nie chodzi o to, żeby z pieśnią na ustach rozkładać nogi na fotelu ginekologicznym i skrobać, skrobać, skrobać a o prawo stanowienia o swoim ciele, zdrowiu o sobie. Ciąża jakoś mi nie grozi ale na samą myśl, że gdyby tak się stało (np. w wyniku gwałtu) to jakiś zapluty fanatyk czy zakłamany klecha plus zmanipulowany lub przekupiony 500 + elektorat ma decydować czy powiję bęsia jakiegoś zboka to krew mi się burzy i mam ochotę całą tę ciemtonę rządzącą wrzucić do kotła i podkręcić temperaturę!
..życie jest wierzchowcem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca
enjoythesilence
Posty: 5
Rejestracja: 1 kwie 2016, o 13:44

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: enjoythesilence » 6 kwie 2016, o 14:04

justsomebody10 pisze: I myślisz, że wyniki będą odmienne? Założę się, że jeśli pozostali nie pójdą po rozum do głowy, to znów wygra PiS. Lewica? Nie zjednoczy się, więc zapewne ani Razem, ani SLD, ani żadna inna pewnie samotnie nie wejdzie do parlamentu (a przecież gdyby lepiej pomyśleli przed wyborami, to w sejmie byłoby kilka lewicowców - niby niewiele, ale nieraz mogłoby wystarczyć, żeby namieszac trochę w głosowaniach). Ani PO, ani Nowoczesna samotnie też nie mają zbyt wielkiej szansy, bo PiS jest solidnie zjednoczone z pomniejszymi partyjkami i żadna z tych partii raczej go nie prześcignie. O Kukizie nie wspomnę nawet, bo nie warto... Nie doceniasz ilości emerytów i ogólnie osób starszych o skrajnie prawicowych poglądach, i całej rzeszy tych, którzy nie chcą stracić 500+. Ich kwestie światopoglądowe ważne dla nas nie będą tak bardzo obchodzić, a w sprawie łamania prawa zostaną przekonani, że czegoś takiego de facto nie ma, a może po prostu łatwiej im w taką wersję uwierzyć.
Na razie wszystko wskazuje na to, że na PiS nie ma mocnych - w co uwierzyć nie mogę. I zgadzam się, że gdyby lewica potrafiła być prawdziwą lewicą i umiała się zorganizować przed wyborami, to teraz byśmy żyli w trochę innej rzeczywistości. PiS by wygrał, ale nie mieliby takiej siły. Jednak z jednym się nie zgodzę, że to emeryci i osoby starsze stoją za ich wygraną. Dla mnie to niewyobrażalne ile młodych ludzi popiera PiS, jakaś dziwna moda się zrobiła na obnoszenie się ze swoim patriotyzmem, katolicyzmem. A gdyby tak zapytać jednego, drugiego i dziesiątego to obawiam się, że nie mieliby pojęcia o czym w ogóle mowa. PiS gra na emocjach, na skrajnych emocjach i to jest najgorsze. I chyba jedyna nadzieja jest w tych, którzy nie poszli głosować - bo reszta raczej stracona :wink: Chociaż znam osoby, które na PiS głosowały, a teraz popierają KOD, więc może jakaś szansa jest :)
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: justsomebody10 » 6 kwie 2016, o 16:52

Nie, nie twierdzę, że za ich wygraną stoją osoby starsze i emeryci, a raczej, że oni są stałą podporą i elektoratem na tyle wiernym, że nie muszą być już targetem, które trzeba przekupywać i łudzić. A tendencje wśród młodzieży faktycznie nie są ciekawe, bo ten ich patriotyzm najczęściej sprowadza się do popisywania się swoimi deklaracjami na rozmaitych forach, branie udziału w rekonstrukcjach, na które swoista moda nastąpiła, czy też paradowanie w mundurach i chwalenie się z przynależności do konkretnych organizacji. I wyśmiewanie się z mężczyzn, którzy ich zdaniem mają niemęski wygląd i zachowują się niemęsko. Niedługo nastąpi rozrost mnóstwa organizacji paramilitarnych, bo to przecież taki magnez na kobiety: mundur i broń. Podobno mają nawet dostawać jakiś żołd (kilkaset złotych miesięcznie) za branie udziału w comiesięcznych harcach. Pewnie w przypadku prawdziwej wojny większość z nich uciekłaby z podkulonymi ogonami, ale ile buty i pyszałkowatości na forach. Opinia, ze obecnie patriotyzm mógłby się przejawiać chociażby w trosce o nasze otoczenie, o to, żeby nie śmiecić, nie niszczyć tego, co dookoła nas. To akurat wyśmieją. Patriotyzm najlepiej pokazuje się chyba w trakcie marszy i demolowania wszystkie. I oczywiście bójek z policją.
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: neutrall » 7 kwie 2016, o 17:25

dobranocka14 pisze: Czekam na bykowe.
Z praktycznego i podatkowego pkt. widzenia, bykowe obowiązuje już od dawna.
''Wolność to stan umysłu''
tenira
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 108
Rejestracja: 18 mar 2009, o 01:00

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: tenira » 29 kwie 2016, o 19:47

No to już wiadomo kto będzie nas bił. Macierewicz będzie uzbrajał ONR oraz oddziały terenowe obrony terytorialnej - to będzie zbrojne ramię rządu - gdyby ktoś na serio chciał protestować. Brunatne mózgi i mięśnie już czekają. Także na to kiedy informatycy zidentyfikują nas po numerach IP. Z tym, że nas to pewnie przy końcu listy - na razie mają poważniejszych wrogów.
Czy scenariusz się wypełni - tego nie wiemy. Ale jest już napisany i rozpoczęto realizację - tego jestem pewna.
Awatar użytkownika
pstryk27
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 155
Rejestracja: 4 lis 2013, o 09:27

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: pstryk27 » 5 maja 2016, o 11:59

To co się dzieje począwszy od wyborów, w których brało udział 33 1/3 bardzo żle świadczy o naszym narodzie i uwłacza sukcesom poprzednich pokoleń. Jesteśmy dziwni :(
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: neutrall » 5 maja 2016, o 17:39

pstryk27 pisze:To co się dzieje począwszy od wyborów, w których brało udział 33 1/3 bardzo żle świadczy o naszym narodzie i uwłacza sukcesom poprzednich pokoleń.
No w pewnym sensie doszło i dochodzi dalej, do przedefiniowania historii z okresu ostatnich 25 lat. Pojęcie historii Targowicy, też w sumie zostało mocno nadwyrężone, i zostaje przedstawiana w dosyć okrojony sposób. Dzisiaj bohaterów mianuje się na zdrajców. A zdrajców na bohaterów.
Te przedefiniowania można w sumie napotkać na wielu płaszczyznach, funkcjonowania państwa.
pstryk27 pisze:Jesteśmy dziwni :(
Albo dosyć podatni na manipulację, tak ujmując w formie ogółu. Być może jest tak, że to tylko pewna mała część społeczeństwa, poddała się tej manipulacji i głos tej mniejszości jest tylko głośniej słyszalny. A w większości pozostają ci u których jednak ten głos rozsądku przeważa.
tenira pisze:No to już wiadomo kto będzie nas bił. Macierewicz będzie uzbrajał ONR oraz oddziały terenowe obrony terytorialnej - to będzie zbrojne ramię rządu - gdyby ktoś na serio chciał protestować. Brunatne mózgi i mięśnie już czekają. Także na to kiedy informatycy zidentyfikują nas po numerach IP. Z tym, że nas to pewnie przy końcu listy - na razie mają poważniejszych wrogów.
Czy scenariusz się wypełni - tego nie wiemy. Ale jest już napisany i rozpoczęto realizację - tego jestem pewna.
No obawy są w pewnym sensie zrozumiałe. Ale nie ma co się dawać zastraszać. Jeśli to im się uda, to gdzieś polegniemy już na starcie. Mało pocieszające :roll: Ale nie ma co się dawać zwariować.
''Wolność to stan umysłu''
nikola11
Posty: 5
Rejestracja: 11 maja 2016, o 16:25

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: nikola11 » 12 maja 2016, o 12:08

Uważam że trzeba spokojnie przeczekać.. nie tacy oszołomy i idioci byli i minęli (chociaż obecnie nam panujący faktycznie pod tym wzgledem wygórowali poprzeczkę i trudno będzie o wiekszy poziom bezkrytycyzmu, głupoty i zaślepienia władzą)
mina oni "jak minął pomór, głód, wicher i wojna.." :lol:
będzie dobrze, tylko cierpliwości
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: eminem98xd » 14 maja 2016, o 11:44

onlyforyoureyes pisze:Gaik - wzrost nastrojów prawicowych w polityce jest w 100% związany z napływem niechcianych przez białe społeczeństwo, a siłą narzuconych, imigrantów islamskich, o zupełnie innej od nas kulturze, wartościach, religii, mentalności. Jak słysze Junckera który mówi że rządy państw narodowych mają nie słuchać głosu narodów, bo narody są głupie i ciemne, i trzeba nimi pokierować, to mi się nóż w kieszeni otwiera. I nie tylko mi, innym też. Dlatego idą głosować na prawicę. Jestem przekonana że gdyby nie potop islamski w UE to nie byłoby takiego poparcia dla konserw. Ludzie nawet związki homo już zaczęli przełykać, tolerancja rosła, zwłaszcza wśród młodych, wychowanych w innej mentalności. Ale zalew islamistów, murzynów i niewadomo kogo, przyznanie im ogromnych praw, odebranie tych samych praw białym (tak, tak, właśnie tak), siłowe rozwiązania w polityce, i mówienie wprost - "rządy nie słuchajcie narodu"! To prawdziwa przyczyna popularności konserw na scenie politycznej w UE. Wcale nie kryzys wartości.
A wracają do związków to owszem, tu mamy pole do popisu i niech każdy robi co chce. jednak jakkolwiek by taki związek nie wyglądał, to wcześniej czy później jego brak będzie problemem dla większości z nas, bo jesteśmy zwięrzętami stadnymi. samotność potrafi nawet zmysły pomieszać i na dłuższą metę jest niewskazana. za to wolne związki, otwarte związki w różnych konfiguracjach są już Ok.
Przyznam Ci rację , właśnie przez to stałam się konserwatywna .
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Altena_Q » 14 maja 2016, o 15:25

Konserwatywna, czyli też homofobiczna, pro life, Radio Maryja etc., czy też konserwatyzm obejmuje tylko inne narodowości (szczególnie takie, których w Polsce praktycznie nie ma), a pozostale jego elementy wygodnie omijamy?

A co do wypowiedzi Only jeszcze. Slowa takie jak "murzynki, muslimki" brzmią tak samo jak "polaczki", albo "żydki". To nazistowska retoryka i omijam szerokim łukiem ludzi, którzy się takową posługują.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: onlyforyoureyes » 14 maja 2016, o 15:37

Altena - to omijaj. Ja też omijam takie pseudo poprawnych. Zdrobnienia to nie wulgaryzmy. To jak Anna i Ania. Za Anię też byś się obraziła? Bo to nazistowskie nazywać kogoś Anią, a nie Anną? :roll: A to co obejmuje czyj konserwatyzm to już jego prywatna sprawa. Myślisz że jak ktoś ma bardziej prawicowe poglądy to od razu musi kochać Rydzyka i być homofobem? :shock: To jest dopiero zero jedynkowe, tudzież czarno-białe myślenie. Ja też zrobiłam się konserwą, w pewnych kwestiach, w innych nie. wolno mi? Wolno!
ps. Złóż skargę na Juliana Tuwima i domagaj się wycofania elementarza dla dzieci za słowa tego "rasisty" Tuwima, który szerzył "mowę nienawiści" pisząc: "Murzynek Bambo w Afryce mieszka, czarną (bosze co za rasizm? on powiedział "czarną"?) ma skórę ten nasz koleżka...." :roll:
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Altena_Q » 14 maja 2016, o 15:46

onlyforyoureyes pisze:"Murzynek Bambo w Afryce mieszka, czarną (bosze co za rasizm? on powiedział "czarną"?) ma skórę ten nasz koleżka...." :roll:
jeżeli nie rozumiesz różnicy między kontekstem wierszyka, a Twoim sposobem rozprawiania o innych rasach, to ja już Ci tego nie wytłumaczę :shock:

A wracając do tematu wątku, to faktycznie, też przyznaję, że nie rozumiem pewnych kobiet. Szczególnie tych pełnych nienawiści do wszystkiego wokół, a potem dziwiących się, że są same :roll:

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
ODPOWIEDZ