Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
tenira
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 108
Rejestracja: 18 mar 2009, o 01:00

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: tenira » 13 mar 2016, o 20:33

No i nie żyjemy już w demokratycznym kraju. Już nie. I nie wiem jak przyzwyczaić do tego głowę. "Polityka" - ostatni numer - cytuję: "Zbigniew Ziobro może teraz praktycznie wszystko: nakazać każdemu prokuratorowi wszczęcie konkretnego śledztwa, jak też odmówić wszczęcia lub je umorzyć. (...) Na tej samej zasadzie może zgodnie z ustawą nakazać podjęcie konkretnych czynności procesowych; jak wydanie przez ministra polecenia zatrzymania każdego, kogo uzna za właściwe, polecenie, jakie postawić zarzuty, jakich kar żądać."
Jak myślicie, jak pobiją gejów i lesbijki na marszu, to jakie mogą być decyzje? Wiem, że być może upraszczam. A być może nie. I ktoś nadal twierdzi, że nasze lęki są nierzeczywiste? To wszystko bardzo trudne... Dla mnie bardzo. Nie chodzi o mnie samą, tzn. chodzi może najmniej. Ale pierwszy raz w dorosłym życiu naprawdę mam wrażenie, że świat oszalał. I pierwszy raz pójdę na uliczne manifestacje by bronić demokracji - której już de facto nie ma.
Zofia78
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 112
Rejestracja: 29 cze 2013, o 10:53

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Zofia78 » 13 mar 2016, o 22:22

Po pierwsze Ziobro sam nie ogarnie wszystkiego, a pomocnicy, wierzę, że zaczną się stawiać i nie dadzą sobą sterować, tak jak wczoraj dziennikarki TVP Info nie zgodziły się na manipulację informacją o marszu KOD-u.
Po drugie warto chodzić właśnie na marsze, bo wtedy jest też ta druga, pozytywna strona tego całego bajzlu, oprócz tej ciemnej płynącej z mediów. Na manifestacji można spotkać żywych ludzi (a nie wirtualne nicki), których jest na tyle dużo (ostatnio podobno 50 tysięcy) i są na tyle zjednoczeni wspólnym patrzeniem na podstawową wartość społeczną, jaką jest demokracja, nie depczą trawy, pomagają sobie wzajemnie, mają kreatywne hasła na kartonach przytwierdzonych do patyków, uśmiechają się do siebie i do policjantów - że daje to nadzieję, że będzie dobrze :)
Po trzecie wreszcie - piszemy tu sobie swobodnie na ten temat, nie znając się nawet, zatem jeszcze inwigilacja nie działa i nie mogę uwierzyć, że kiedykolwiek zadziała, bo po prostu się nie damy.
Smutno, że kraj się cofa przez to wszystko, ale najwyraźniej taki jest poziom naszej obywatelskości i może musimy się jeszcze trochę pouczyć jako Polacy. Jeśli o mnie chodzi, to pozostaje mi zaangażować się i osobiście w swoim prywatnym małym zakresiku postarać, żeby było lepiej.
Awatar użytkownika
pstryk27
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 155
Rejestracja: 4 lis 2013, o 09:27

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: pstryk27 » 15 mar 2016, o 20:02

osiol pisze:Ale z którymi? Ze Stanisławem Piotrowiczem też? Czy tylko z tymi którzy nie popierają pisu?
Z tymi, z którymi zadarł jakieś 40 lat temu :scratch:

Nie macie wrażenia, że Platforma i sojusznicy wykorzystują KOD w celu zyskania elektoratu? Tu najmniej chodzi o ludzi z obu stron.
Awatar użytkownika
Japonka
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3906
Rejestracja: 3 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Japonka » 15 mar 2016, o 20:39

Nie, bo najpierw zacząl się organizować KOD, a dopiero potem zaczeli sie podłączać politycy.
Pozdrawiam Piękne Panie
Zofia78
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 112
Rejestracja: 29 cze 2013, o 10:53

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Zofia78 » 15 mar 2016, o 21:32

Ktoś z KOD-u wyraźnie powiedział na ostatniej manifestacji, że patrzymy na ręce władzy teraz i będziemy patrzeć dalej - dodał - na Wasze też - patrząc na polityków PO i Nowoczesnej. Wiadomo, ze trudno to ogarnąć i zachować obywatelski oddolny charakter, przy takim rozmiarze tego zgromadzenia, jakim jest KOD. Ale wierzę, że się uda i nie skręcimy w żadną polityczną opcję.
Awatar użytkownika
tygrysica3
super forma
super forma
Posty: 2036
Rejestracja: 13 cze 2010, o 17:30

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: tygrysica3 » 15 mar 2016, o 23:09

...
Załączniki
i.JPG
i.JPG (40.79 KiB) Przejrzano 17391 razy
Jak tygrysica bądź co pręży się, wygina gdy czuje świeży łup, gdy na niej jest zwierzyna ;)
Awatar użytkownika
tygrysica3
super forma
super forma
Posty: 2036
Rejestracja: 13 cze 2010, o 17:30

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: tygrysica3 » 16 mar 2016, o 16:34

dalidaa pisze:W tym roku kończę 26, ale do listopada daleko :P
...a masz może jakieś zdjęcie toples? - w celu uwierzytelnienia wieku :cool: :wink:
Jak tygrysica bądź co pręży się, wygina gdy czuje świeży łup, gdy na niej jest zwierzyna ;)
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: dalidaa » 16 mar 2016, o 18:08

tygrysica3 pisze:
dalidaa pisze:W tym roku kończę 26, ale do listopada daleko :P
...a masz może jakieś zdjęcie toples? - w celu uwierzytelnienia wieku :cool: :wink:
a ta zaś o cyckach... :cool: :twisted:
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
Awatar użytkownika
tygrysica3
super forma
super forma
Posty: 2036
Rejestracja: 13 cze 2010, o 17:30

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: tygrysica3 » 16 mar 2016, o 19:02

dalidaa pisze: a ta zaś o cyckach... :cool: :twisted:
... :lol: - o Twoich, zawsze :twisted: :cool: :wink: ...bo albo cycki albo Pis-trzeciej drogi nie ma!
Jak tygrysica bądź co pręży się, wygina gdy czuje świeży łup, gdy na niej jest zwierzyna ;)
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: ImaSumak » 16 mar 2016, o 23:06

dalidaa pisze:Dokładnie. frekwencja wyniosła nieco ponad połowę uprawnionych do głosowania. ZA MAŁO.
Na PiS zagłosowało niecałe 38%. Nawet nie połowa głosujacych.

Obiektywnie więc patrząc jakieś ~20% społeczeństwa dorosłego zadecydowało o wyborze PiS. Więc nie możemy powiedzieć, że WSZYSCY są za PiS.
Do niedawna kierowałam się podobnym tokiem myślenia. Tylko po ostatnich sondażach okazało się, że większość jest właśnie za PiS.

W WB zaś Cameron jakiś czas temu obciął wydatki na administrację i wprowadził im ograniczenia. Administracja się wkurzyła i zwolniła mu mamę z pracy, w ramach redukcji etatów.
Anglicy są jednak złośliwi.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Alpha
super forma
super forma
Posty: 3548
Rejestracja: 9 cze 2012, o 22:00

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Alpha » 16 mar 2016, o 23:53

ImaSumak pisze:
dalidaa pisze:Dokładnie. frekwencja wyniosła nieco ponad połowę uprawnionych do głosowania. ZA MAŁO.
Na PiS zagłosowało niecałe 38%. Nawet nie połowa głosujacych.

Obiektywnie więc patrząc jakieś ~20% społeczeństwa dorosłego zadecydowało o wyborze PiS. Więc nie możemy powiedzieć, że WSZYSCY są za PiS.
Do niedawna kierowałam się podobnym tokiem myślenia. Tylko po ostatnich sondażach okazało się, że większość jest właśnie za PiS.
Dla mnie wiarygodność tych sondaży jest mocno wątpliwa. Nie znam osobiście nikogo kto popiera PiS. Ani nikt ze znajomych i ich znajomych i tak dalej też nie zna. To co można usłyszeć w sklepie, przychodni, korytarzach urzędów, na ulicy czy w stajni też o takim poparciu nie świadczy.
..życie jest wierzchowcem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Altena_Q » 17 mar 2016, o 00:22

Alpha pisze:
Dla mnie wiarygodność tych sondaży jest mocno wątpliwa. Nie znam osobiście nikogo kto popiera PiS. Ani nikt ze znajomych i ich znajomych i tak dalej też nie zna. To co można usłyszeć w sklepie, przychodni, korytarzach urzędów, na ulicy czy w stajni też o takim poparciu nie świadczy.
Miałam już nie wchodzić do tego wątku, ale jestem pod wrażeniem. I zazdroszczę. Też chciałabym nikogo takiego nie znać, ale niestety mam masę krewnych o tak radiomaryjnych poglądach, że strach się bać. Do tego jeszcze sporo wykładowców z mojej byłej uczelni, dzięki której nauczyłam się, że słowo "profesor" nie zawsze koreluje z "inteligentny" i w ramach zajęć słuchałam o masońskich i żydowskich spiskach.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: ImaSumak » 17 mar 2016, o 00:56

Ja też znam wiele takich osób i również z kręgów naukowych, choć nie tylko.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: ImaSumak » 17 mar 2016, o 00:58

ImaSumak pisze:Ja też znam wiele takich osób i również z kręgów naukowych, choć nie tylko.
Co nie zmienia faktu, iż sądziłam, że są jednak w mniejszości.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
noemimoabit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 385
Rejestracja: 2 maja 2014, o 16:34

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: noemimoabit » 18 mar 2016, o 08:01

A czy nigdy nie miałyscie wrażenia, że jedyne czym różnią się partie od siebie to Nazwa.
O ile pamięć mnie nie myli to poprzednia ekipa miała dość czasu żeby zająć się i uregulować sprawy LGBT, dlaczego ci mieliby coś robić skoro jawnie wyrażają swoją, ładnie to ujmę dezaprobatę.
Wszystkim chodzi tylko o jedno, swoją wygodę.
Kiedy wy­daje się, że wszys­tko się skończyło, wte­dy do­piero wszys­tko się zaczyna.
tenira
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 108
Rejestracja: 18 mar 2009, o 01:00

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: tenira » 20 mar 2016, o 18:20

Najnowsze wieści są takie, że zarówno prokuratorzy, jak i biegli sądowi będą mogli być karani za "niewłaściwe" opracowania wyroków i opinii. Biegłych będzie można ukarać karą więzienia za "nieumyślne" wystawienie błędnej opinii... Ja nie wierzę, że to piszę. Źródło to wczorajsza Wyborcza. Może wypowiedzą się tutaj kobiety, które są prawniczkami albo biegłymi sądowymi. Ja myślę, że właśnie wracamy do instytucji "psychuszki" dla opozycjonistów. Naprawdę wszystko staje się możliwe, Dziewczyny, prawda? Prawniczki, psychiatrzy - źle myślę? Naprawdę nic nie będą znaczyły nawet przyzwoitość i opór prokuratora i biegłych psychiatrów, zresztą kto zaryzykuje więzienie? Prokurator generalny wyznaczy "właściwych" biegłych i sędziów, by pisali to, co "jedynie słuszne". To jakiś obłęd... I oczywiście nie dotyczy tylko biegłych psychiatrów, ale to wręcz samo się nasuwa, że oni stać się mogą szczególnie poręcznym narzędziem dla władzy. Władza w każdym razie już jasno mówi, że będzie tego oczekiwała. Przy tym Kaczyński mówi, że będzie mu zależało na wprowadzeniu kary śmierci - źródło to ostatnia Polityka. Zdrowia nam życzę...
moja_alchemia
super forma
super forma
Posty: 4600
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: moja_alchemia » 20 mar 2016, o 18:27

tenira pisze:Najnowsze wieści są takie, że zarówno prokuratorzy, jak i biegli sądowi będą mogli być karani za "niewłaściwe" opracowania wyroków i opinii. Biegłych będzie można ukarać karą więzienia za "nieumyślne" wystawienie błędnej opinii... Ja nie wierzę, że to piszę. Źródło to wczorajsza Wyborcza. Może wypowiedzą się tutaj kobiety, które są prawniczkami albo biegłymi sądowymi. Ja myślę, że właśnie wracamy do instytucji "psychuszki" dla opozycjonistów. Naprawdę wszystko staje się możliwe, Dziewczyny, prawda? Prawniczki, psychiatrzy - źle myślę? Naprawdę nic nie będą znaczyły nawet przyzwoitość i opór prokuratora i biegłych psychiatrów, zresztą kto zaryzykuje więzienie? Prokurator generalny wyznaczy "właściwych" biegłych i sędziów, by pisali to, co "jedynie słuszne". To jakiś obłęd... I oczywiście nie dotyczy tylko biegłych psychiatrów, ale to wręcz samo się nasuwa, że oni stać się mogą szczególnie poręcznym narzędziem dla władzy. Władza w każdym razie już jasno mówi, że będzie tego oczekiwała. Przy tym Kaczyński mówi, że będzie mu zależało na wprowadzeniu kary śmierci - źródło to ostatnia Polityka. Zdrowia nam życzę...
czyli przydałby się niezależny Trybunał Konstytucyjny do zbadania takich ustaw,
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: ImaSumak » 28 mar 2016, o 21:38

Byłam wczoraj w restauracji ze znajomymi (libańskiej zresztą :cool: ) i tam przypadkiem zgadaliśmy się z inną grupą osób. Byli to brytyjscy ekolodzy, planujący wyjazd do Polski w obronie Puszczy Białowieskiej. Wyglądali na dość mocno poruszonych, a nawet oburzonych. Jestem pewna, że nie mają nic wspólnego z KODem ani ich dziadkowie nie pracowali w Wehrmachcie, ani SB, UB i PRL.

Mimo ogromnych chęci bardzo trudno wyjaśnić komuś co się dzieje teraz w Polsce, żeby przy okazji nie czuć się głupio.

A tu odnośniki, może Was też zainteresuje ten temat. W temacie z petycjami zamieściłam kiedyś link do petycji. To tak informacyjnie, gdyby ktoś się chciał dopisać.

http://www.theguardian.com/environment/ ... val-forest

http://kochampuszcze.pl/informacje/
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: babette_h » 28 mar 2016, o 21:44

A my w forumową trójkę (albo trójkąt) byłyśmy na demonstracji przeciw.
Głupio wyszło, że nie wyszło...

Myślę, że minister ma potrzebę zemsty za Rospudę.
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: ImaSumak » 28 mar 2016, o 21:56

babette_h pisze:A my w forumową trójkę (albo trójkąt) byłyśmy na demonstracji przeciw.
Głupio wyszło, że nie wyszło...

Myślę, że minister ma potrzebę zemsty za Rospudę.
Trójkąt brzmi atrakcyjniej, więc bym się go trzymała.

O ministrze chciałam napisać brzydko i niecenzuralnie, podobnie jak w sposób krótki i obrazowy chciałam wyjaśnić ekologom kim jest nasz minister i co o nim myślę, ale już drugi raz się powstrzymałam. :roll:

Napiszę więc tylko, że wg mnie jest nieroztropnym członkiem swej nieobliczalnej organizacji.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: takeyoudowntown » 30 mar 2016, o 21:44

Widziałyście już nowinkę dotyczącą nas?
http://www.tvp.info/24650618/bedzie-ust ... noplciowym

W sądzie nie będzie można odmówić zeznań obciążających partnera, jak to mogą heterycy uczynić.
Pięć par gejowskich złożyło wnioski o zawarcie małżeństwa i im odmówiono.
Współautor projektu mecenas Tymoteusz Zych podkreśla, że w Polsce są środowiska, które zabiegają o instytucjonalizację związków jednopłciowych. Jego zdaniem, polskie władze powinny zapobiegać takim działaniom albo znacznie utrudnić realizację takiego scenariusza.

Zaczyna się stygmatyzacja, ciekawe co jeszcze, może przymusowe leczenie zdążą wdrożyć.
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
natsi
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 467
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 17:10

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: natsi » 31 mar 2016, o 21:51

Wszystko wskazuje na to, że wejdzie całkowity zakaz aborcji.
Więc przymusowe leczenie jest niewykluczone w przyszłości.

Wszystko im uchodzi płazem. To jakiś koszmar.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: ImaSumak » 1 kwie 2016, o 16:47

Obecny projekt ustawy antyaborcyjnej przypomniał mi pośrednio dwie rzeczy:

1. Jakiś czas temu w Hondurasie pewna dziewczyna przyszła do lekarza przestraszona, bo krwawiła i nie wiedziała o co chodzi. Okazało się, że była w ciąży i poroniła. Lekarz natychmiast zadzwonił na policję i dziewczynę zamknięto do więzienia za zabójstwo dziecka.

Jakby nie było więc, zbliżamy się do Ameryki. Przynajmniej jakiejś.


2. Też jakiś czas temu Whoopi Goldberg zgłosiła się do faceta, który walczył o legalizację leczniczej marihuany w Ameryce jako środek przeciwbólowy (chyba min.- nie wiem, nie znam się, nie pamiętam, a nie chce mi się szukać). Chodziło jej by gość dołączył do przypadków również bóle menstruacyjne u kobiet. Pan odmówił, ponieważ uznał, że to problem niszowy.

W sumie racja, bo dotyczy tylko 50% ludzkości, a nie tak jak np. padaczka.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Japonka
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3906
Rejestracja: 3 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Japonka » 1 kwie 2016, o 21:35

takeyoudowntown pisze:Zaczyna się stygmatyzacja, ciekawe co jeszcze, może przymusowe leczenie zdążą wdrożyć.
Za czasów poprzedniego rządu nikt się nie bał, i była chociaż nadzieja. A teraz nie ma nawet nadziei, bo wiadomo, że jest źle, a będzie jeszcze gorzej. :(
Pozdrawiam Piękne Panie
Awatar użytkownika
natsi
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 467
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 17:10

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: natsi » 1 kwie 2016, o 23:08

ImaSumak pisze:Obecny projekt ustawy antyaborcyjnej przypomniał mi pośrednio dwie rzeczy:

1. Jakiś czas temu w Hondurasie pewna dziewczyna przyszła do lekarza przestraszona, bo krwawiła i nie wiedziała o co chodzi. Okazało się, że była w ciąży i poroniła. Lekarz natychmiast zadzwonił na policję i dziewczynę zamknięto do więzienia za zabójstwo dziecka.
Brzmi tak, że się spodziewam usłyszeć coś podobnego w Wiadomościach za parę miesięcy...
Awatar użytkownika
Alpha
super forma
super forma
Posty: 3548
Rejestracja: 9 cze 2012, o 22:00

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Alpha » 1 kwie 2016, o 23:13

Ciekawe czy równie ochoczo rządzący zajmą się czarnymi pedofilami czy nadal każdego takiego gnoja, który tknie dziecko kościół ukryje a sprawę wygasi!
..życie jest wierzchowcem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: justsomebody10 » 2 kwie 2016, o 00:29

Alpha pisze:Ciekawe czy równie ochoczo rządzący zajmą się czarnymi pedofilami czy nadal każdego takiego gnoja, który tknie dziecko kościół ukryje a sprawę wygasi!
Niezła hipokryzja ze strony PiS-u: Jaki w sejmie krzyczy, ze ten rząd nie będzie bronił pedofilów. Szkoda, ze nie pamięta, że to nie opozycja, a właśnie kumple z jego partii tychże pedofilów w sutannie chronili. Chociażby Piotrowicz i jego decyzje i hasła w sprawie księdza z Tylawy…. Żenada.

Teraz poobserwuję, jak będzie wyglądała praca nad zmianą ustawy w sprawie aborcji. Jak na razie Szydło stwierdziła, że popiera te zmiany.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: ImaSumak » 3 kwie 2016, o 18:31

Reakcja wiernych po odczytaniu listu biskupów w sprawie aborcji:
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 3563473556

Może jest jeszcze nadzieja i ludzie się obudzą za nim szaleńcy zrujnują wszystko...
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
noemimoabit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 385
Rejestracja: 2 maja 2014, o 16:34

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: noemimoabit » 3 kwie 2016, o 21:49

Jeśli tak im zależy na życiu dzieci, które sie jeszcze nie narodziły to czemu po narodzinach mają je w ..........jak można karać kobietę. Osobiście jestem przeciwna aborcji, ale na pewno nie tędy droga, dlaczego nic nie oferują tym kobietom, żadnej alternatywy. Wielcy obrońcy życia ale tylko w słowach bo na pewno nie w czynach. Tacy milosierni a jak która w ciąży bez ojca to połowa by zlinczowala a z pewnością będzie traktowana jako ktoś gorszy i to jest ta zachęta dla zostania samotną matką, żałosne sa dla mnie te wszystkie ustawy.
Jeśli ktoś będzie chciał to i tak to zrobi nielegalnie. Traktują kobietę jak przedmiot!
Kiedy wy­daje się, że wszys­tko się skończyło, wte­dy do­piero wszys­tko się zaczyna.
Awatar użytkownika
Alpha
super forma
super forma
Posty: 3548
Rejestracja: 9 cze 2012, o 22:00

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Alpha » 3 kwie 2016, o 22:19

A mnie najbardziej wku***a, że zakłamane klechy się wpieprzają w świeckie sprawy! Wziątka już była teraz można list ciemnocie odczytać i chmurą klątwy bożej nastraszyć.. Żenada! Kiedy wezmą się za zboków w swych czarnych szeregach molestujących dzieci? Kościoła dzieci nie obchodzą ani poczęte ani żadne inne (chyba że zmacać chcą). Jak nie wiadomo o co chodzi, tocchodzi o kasę (lub inne calkiem wymierne korzyści).
..życie jest wierzchowcem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca
ODPOWIEDZ