Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
Gaik
super forma
super forma
Posty: 1074
Rejestracja: 21 paź 2008, o 02:00

Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Gaik » 17 gru 2015, o 10:33

Zastanawiam się jak podchodzicie do zamieszania wokół Trybunału, prac sejmu i słów prezydenta, prezesa i premier, jakimi ostatnio raczą społeczeństwo.
Czy Waszym zdaniem, PiS zmierza do autorytarnego sprawowania władzy,uniemożliwienia odebrania jej w następnych wyborach i właśnie przeprowadza zamach stanu a docelowo przepchnie swoją katolicką konstytucję omijającą temat praw człowieka? Czy może zamieszanie i protesty są winą ich słabego stylu, braku dyplomacji i umiaru w przeprowadzaniu zmian i nie jest to tak straszne na jakie wygląda?
Myślicie, że to dobrze, że ludzie skupili się wokół KOD-u i protestują, czy może szkoda zachodu i trzeba poczekać z wydawaniem wyroków?
Czy przepaść pomiędzy prawą a lewą stroną sporu to jeszcze różnice poglądów, czy głębsze, kulturowe, aksjologiczne, które zaognione mogą doprowadzić do zamieszek?
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: babette_h » 17 gru 2015, o 20:50

No to chyba widac...
Przy okazji zapraszam na pl. Wolnosci w Poznaniu, sobota o 12.
W zeszlym tygodniu brakowalo ludzi mlodych, za to byli duzo osob starszych, ktore zaniepokoily sie, ze wraca stare. Mimo smutnej przyczyny spotkania atmosfera byla radosna i zyczliwa, daleka od bicia rozancem. I bylo duzo teczowych flag.
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
Awatar użytkownika
Interlokutorka
super forma
super forma
Posty: 1018
Rejestracja: 8 mar 2014, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Interlokutorka » 17 gru 2015, o 22:12

Gaik pisze: Czy przepaść pomiędzy prawą a lewą stroną sporu to jeszcze różnice poglądów, czy głębsze, kulturowe, aksjologiczne, które zaognione mogą doprowadzić do zamieszek?
Proszę? Zamieszki? Czas wyłączyć TVN i zacząć rozmawiać z ludźmi - ale nie z białymi kołnierzykami z korpo, tylko z prostymi zwykłymi ludźmi, pracującymi na czarno albo po biedronkach czy innych makdonaldach, ledwo wyciągających minimalną krajową. Oni przyklaskują działaniom PISu, przyklaskują rozganianiu TK. Zamieszek nie będzie, PIS będzie zyskiwał na popularności, nie wierzę w obecną utratę popularności - jeśli w ogóle zaistniała, to jest minimalna. Dysproporcja w poziomie zarobków i aspiracjach finansowych społeczeństwa zrobiła się za duża, a PISowi w to graj...
To ważne dokąd płyniesz, a nie skąd https://www.youtube.com/watch?v=W5DegZrdPjU
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: babette_h » 17 gru 2015, o 22:18

Dla tych, do których przemawia argument finansowy:
frank po 4 złote a dudapomoc zamiast kredytowiczów sięgnęła tylko Kamińskiego,
wzrost oprocentowania kredytów hipotecznych,
500 zł już niekoniecznie na pierwsze dziecko, ale na drugie, po obcięciu innych dodatków i w sumie na minus,
podatek-danina nie do uniknięcia na rzecz "mediów narodowych",
zakaz dorabiania do emerytury.
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
Awatar użytkownika
pannaeliza
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 969
Rejestracja: 25 cze 2015, o 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: pannaeliza » 17 gru 2015, o 22:31

Interlokutorka pisze:
Gaik pisze: Czy przepaść pomiędzy prawą a lewą stroną sporu to jeszcze różnice poglądów, czy głębsze, kulturowe, aksjologiczne, które zaognione mogą doprowadzić do zamieszek?
Proszę? Zamieszki? Czas wyłączyć TVN i zacząć rozmawiać z ludźmi - ale nie z białymi kołnierzykami z korpo, tylko z prostymi zwykłymi ludźmi, pracującymi na czarno albo po biedronkach czy innych makdonaldach, ledwo wyciągających minimalną krajową. Oni przyklaskują działaniom PISu, przyklaskują rozganianiu TK. Zamieszek nie będzie, PIS będzie zyskiwał na popularności, nie wierzę w obecną utratę popularności - jeśli w ogóle zaistniała, to jest minimalna. Dysproporcja w poziomie zarobków i aspiracjach finansowych społeczeństwa zrobiła się za duża, a PISowi w to graj...
nie jestem pewna czy wiesz o tym mówisz. robiłaś sondaż wśród pracowników biedronek ? A tak w ramach ciekawostki, u mnie w korpie na starcie pracownik niższego szczebla dostaje może 1700 netto i wątpliwą satysfakcję z pracy w znanej powszechnie korpie. W biedrze na start masz 2200 ( mówię o wrocławiu, nie wiem czy zarobki są takie same we wszystkich miastach) i lepszy socjal niż u nas.
nie szalałabym z tą biedronką ale to tylko drobna dygresja bo jestem czepliwa.

wracając do tematu - nie wiem co będzie i jak to się skończy, sama zadaję ludziom takie pytanie bo jestem ciekawa, czy mogą mi pomóc. Zmiany idą w kierunku złym i rośnie panika medialna. Zastanawia mnie jedno - to są wyszkształceni ludzie i mają jakiś plan. Prezes z Trybunałem zaczął z grubej rury i mnie, jako osobę śledzącą ale nie mającą merytorycznej wiedzy w temacie, zastanawia dlaczego on(i) się nie boją. Póki co, mamy wspomnianą panikę w mediach, mamy drugą manifestację zaplanowaną na sobotę, prawdopodobnie będzie większa, mamy jakieś sondaże, w których nowoczesna wyprzedza pis. Nie wydaje mi się, żeby Prezes tego nie przewidział ale nie umiem tego złożyć w logiczną całość. Mam przeczucie, że to co się teraz dzieje było zaplanowane i idzie po czyjejś myśli, ale nie obrażę się jeżeli zarzucicie mi paranoję.
a czy ty wiesz, że czasem bywa tak i tak się zdarza, że kury, koguty zadziobują swe własne jajka i je jedzą?
omen-nomen
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 482
Rejestracja: 24 maja 2013, o 20:01

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: omen-nomen » 17 gru 2015, o 22:40

dla mnie to tylko szuje z PO nie potrafią się pogodzić z przegraną w wyborach i podjudzają jednych na drugich. a co do TK to przypominam że to PO jako pierwsza złamała prawo obsadzając bezprawnie 5 swoich sędziów. i jakoś wtedy nikt na ulicę nie wyłaził.
Interlokutorka pisze: Proszę? Zamieszki? Czas wyłączyć TVN i zacząć rozmawiać z ludźmi - ale nie z białymi kołnierzykami z korpo, tylko z prostymi zwykłymi ludźmi, pracującymi na czarno albo po biedronkach czy innych makdonaldach, ledwo wyciągających minimalną krajową. Oni przyklaskują działaniom PISu, przyklaskują rozganianiu TK. Zamieszek nie będzie, PIS będzie zyskiwał na popularności, nie wierzę w obecną utratę popularności - jeśli w ogóle zaistniała, to jest minimalna. Dysproporcja w poziomie zarobków i aspiracjach finansowych społeczeństwa zrobiła się za duża, a PISowi w to graj...
:ok:
dokładnie tak jest. PiS wygrało wybory mając 40 % poparcia. i co, teraz nagle, ledwo 2 miesiące po wyborach jakiś gość imieniem Petru, o którym nigdy nikt nie słyszał ma nagle poparcie większe niż PiS? proszę.... chyba tylko w sondażach przeprowadzanych przez Lisa na zlecenie Wyborczej lub TVN-u :D śmiechu warte. z kim nie pogadam to każdy jest ZA PiS. a wracając do TK to jest to ciało polityczne, obsadzane przez partię sprawującą władzę, i każdy o tym wie, że TK to nie jest SĄD ! więc o co tyle szumu?
ps. PO rządziła 8 lat, a PiS dopiero 2 miesiące... ludzie, dajcie się im wykazać.
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: babette_h » 17 gru 2015, o 22:49

Sondaże mogą sobie być jakie chcą. Wybory i tak za 4 lata.
No chyba, że zaraz nam się zmieni ordynacja wyborcza. Powstaną planowane już województwa, nowy podział na okręgi, a przy jednomandatowych wystarczy dobry sondaż i rozplanowanie okręgu, żeby mieć dużą szansę na oczekiwany wynik. Duże prawdopodobieństwo, że Jarozbawowi do końca życia zabawy starczy.

Omen-nomen - dwóch a nie pięciu, taka jest prawda, a nie pisowska "prawda". Poza tym, czemu PiS kiedy PO upchnęło brzydko tę dwójkę wycofał swój wniosek o zbadanie zgodności tego wyboru z Konstytucją (sygn. akt K 29/15)?
Już wiemy - uwalono cały TK...

Co do POi godzenia się z wynikami, to jakoś tym razem po wyborach nikt nie krzyczał, że są sfałszowane.

A co do szuj, to to jest właśnie język PiSu - przypomina jako żywo język komunistycznych władz, co nie dziwi, biorąc pod uwagę jaką szychą jest prokurator Piotrowicz. Było gestapo, zdrajcy, mogą być i szuje.
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
omen-nomen
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 482
Rejestracja: 24 maja 2013, o 20:01

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: omen-nomen » 17 gru 2015, o 23:05

babeth - generalnie mam w d... poprawność polityczną i język też (nie jestem poetką) i inne pierdoły. liczą się fakty i czyny. a fakty są takie że ludziom w Polsce żyje się źle, że (dzisiejsze publikacje GUS) nie zarabiają wcale 4 brutto jak to nam PO wciskała przez 8 lat, ale większość zarabia 2469 brutto ( http://forsal.pl/artykuly/910942,wynagr ... rutto.html ), zakładając że w ogóle ma pracę. z tego jeszcze mamy utrzymywać bezrobotnych islamistów, których wpycha się nam na siłę. to wszystko sprawiło że ludzie wybrali PiS, a nie białe kołnierzyki i milionerów w stylu Petru, czy jak mu tam. a ty mi tutaj że język ci się nie podoba....? zejdźże na ziemię.
Awatar użytkownika
Alpha
super forma
super forma
Posty: 3548
Rejestracja: 9 cze 2012, o 22:00

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Alpha » 17 gru 2015, o 23:07

Zdumiewa mnie, że ktokolwiek z naszego srodowiska może popierać PiS i jeszcze zachęcać do dania im czasu na "wykazanie się"! To tak jakby myszy zachęcały koty do pożarcia ich! Ponadto brzydzi mnie fanatyzm w każdej formie a taki prezentują zarówno dzialacze jak i elektorat PiS. Co do KOD, jeżeli pozostanie założonym zrywem społecznym, to może stać się potężną siłą, jeśli się zbyt " upolityczni" ozdabiając swe szeregi politykami, których czas przeminął, cała para społeczeństwa pójdzie w gwizdek!
..życie jest wierzchowcem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca
omen-nomen
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 482
Rejestracja: 24 maja 2013, o 20:01

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: omen-nomen » 17 gru 2015, o 23:10

babette_h pisze: Omen-nomen - dwóch a nie pięciu, taka jest prawda, a nie pisowska "prawda".
dwóch nielegalnie i trzech legalnie, razem wszystkich 5 obsadziła PO. no, no, demokracja jak cholera.
Alpha pisze:Zdumiewa mnie, że ktokolwiek z naszego srodowiska może popierać PiS i jeszcze zachęcać do dania im czasu na "wykazanie się"! To tak jakby myszy zachęcały koty do pożarcia ich! !
zapewniam cie że Jarosław cię nie zje, myszo.
Awatar użytkownika
Alpha
super forma
super forma
Posty: 3548
Rejestracja: 9 cze 2012, o 22:00

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Alpha » 17 gru 2015, o 23:16

omen-nomen pisze:
Alpha pisze:Zdumiewa mnie, że ktokolwiek z naszego srodowiska może popierać PiS i jeszcze zachęcać do dania im czasu na "wykazanie się"! To tak jakby myszy zachęcały koty do pożarcia ich! !
zapewniam cie że Jarosław cię nie zje, myszo.
Ups, trąci mi tą krzykaczką z transparentem ;-) Mieszkasz może w Szczecinie? :pilka:
..życie jest wierzchowcem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca
omen-nomen
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 482
Rejestracja: 24 maja 2013, o 20:01

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: omen-nomen » 17 gru 2015, o 23:23

Alpha pisze:
omen-nomen pisze:
Alpha pisze:Zdumiewa mnie, że ktokolwiek z naszego srodowiska może popierać PiS i jeszcze zachęcać do dania im czasu na "wykazanie się"! To tak jakby myszy zachęcały koty do pożarcia ich! !
zapewniam cie że Jarosław cię nie zje, myszo.
Ups, trąci mi tą krzykaczką z transparentem ;-) Mieszkasz może w Szczecinie? :pilka:
ach tak, bo jak już latać z transparentem to tylko z tęczową flagą :roll:
większość z was najwyraźniej nie rozumie z jakimi problemami zmagają się zwykli Polacy. dla was najważniejsze są związki partnerskie i in vitro, ale zapewniam że inni ludzie też mają swoje problemy i oczekują wsparcia od rządu. tymczasem PO nie robiła dla nich nic przez 8 lat.
tak jak powiedziała Inter... , w rozmowach z Polakami słyszy się że PiS wreszcie zaczyna się dobierać do skóry skorumpowanych sędziów, prokuratorów, prezesów mediów publicznych i innych grubych ryb, którzy opływali w luksusy za rządów PO. ludzie to popierają bo mają dość patrzenia jak jacyś tłustodupce śpią na pieniądzach publicznych, a oni za 1300 zł zapierniczają po 12 h na dobę. a wam się wydaje że PiS jest krytykowany za to że porządki zaczął robić... może zamiast oglądać TVN pogadajcie z sąsiadami co myślą o tym co się dzieje :roll:
babette_h pisze: A co do szuj, to to jest właśnie język PiSu -
a jak to dziennikarzyny z Wyborczej nazwały elektorat PiS? ach tak - "pijakami". to jest język elyty :roll: która nie może pogodzić się z tym że została zrzucona ze stołków, więc wmawia sobie że te 40% wyborców było naprutych idąc do urn :roll:
tyle ode mnie. dobranoc.
Awatar użytkownika
Alfa_Omega
super forma
super forma
Posty: 1835
Rejestracja: 9 cze 2012, o 21:54

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Alfa_Omega » 17 gru 2015, o 23:39

nooo to teraz za rządów pisiorów zarabiać będziemy co najmniej 3000 netto, umowy - tylko i włącznie o pracę na czas nieokreślony, do lekarza - to najpóźniej w następnym tygodniu i to od razu na tomografię, bilety MPK będą po 0,50 zł, wszystkie dzieci będą miały obiady w szkołach, a w ogóle to pis i kler zaopiekują się wszystkimi niechcianymi dziećmi (tymi urodzonymi i tymi nie), szkoły, podręczniki będą bezpłatne, po szkole każdy będzie miał pracę, najniższa emerytura i renta to 5000 zł, darmowe leki, benzyna 1,20/l i w ogóle teraz to będzie kraj szczęśliwości...

oczywiście tylko dla tych, którzy myślą, mową i uczynkiem dowiodą, że są pisiorami.
Miód jest dla mięczaków, prawdziwi twardziele żują pszczoły :-D
Awatar użytkownika
Alpha
super forma
super forma
Posty: 3548
Rejestracja: 9 cze 2012, o 22:00

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Alpha » 17 gru 2015, o 23:45

omen-nomen pisze: ach tak, bo jak już latać z transparentem to tylko z tęczową flagą :roll:
większość z was najwyraźniej nie rozumie z jakimi problemami zmagają się zwykli Polacy. dla was najważniejsze są związki partnerskie i in vitro, ale zapewniam że inni ludzie też mają swoje problemy i oczekują wsparcia od rządu. tymczasem PO nie robiła dla nich nic przez 8 lat.
To czekaj na to wsparcie rządu, a jak już się doczekasz, daj znać! Kiełbasą wyborczą jeszcze się nikt nie najadł. I nie zaprzataj swojej główki analizą co jest dla mnie/nas najważniejsze i gdzie i z kim latam czy też nie. PiS swoje pięć minut już miał, ładnych parę lat temu. Jakoś słabo wyszło. I wiesz co? Dzięki! Poważnie. Mialam w sobotę zająć się zakupami, świątecznymi porządkami. Upiec coś, poczytać ale przekonalaś mnie! Pójdę na demonstrację KOD, bo trzeba się jednoczyć i bronić przed oszolomami! Tym "mega" poparciem dla PiS też bym się nie podniecała. Tak naprawdę to ok.18%. Dlaczego? Cóż, po prostu matematyka :pilka:
..życie jest wierzchowcem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca
omen-nomen
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 482
Rejestracja: 24 maja 2013, o 20:01

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: omen-nomen » 17 gru 2015, o 23:49

Alfa_Omega pisze:nooo to teraz za rządów pisiorów zarabiać będziemy co najmniej 3000 netto,
nie o to chodzi. ale o coś innego. mianowicie o to że ja mogę zarabiać nawet 500 zł netto i jeść tylko chleb z masłem, ale pod warunkiem że żaden matoł nie będzie za moje pieniądze żarł ośmiorniczek za 8 000 zł i że tenże matoł też będzie zarabial 500 zł netto i wpieprzał chleb z masłem. owszem, z pustego i salomon nie naleje, ale ludzie oczekują sprawiedliwości społecznej. jak nie ma kasy by dać wszystkim po równo, to niech chociaż zabiorą kasę tym matołom wpieprzającym ośmiorniczki !
Awatar użytkownika
Alpha
super forma
super forma
Posty: 3548
Rejestracja: 9 cze 2012, o 22:00

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Alpha » 17 gru 2015, o 23:53

omen-nomen pisze:
Alfa_Omega pisze:nooo to teraz za rządów pisiorów zarabiać będziemy co najmniej 3000 netto,
nie o to chodzi. ale o coś innego. mianowicie o to że ja mogę zarabiać nawet 500 zł netto i jeść tylko chleb z masłem, ale pod warunkiem że żaden matoł nie będzie za moje pieniądze żarł ośmiorniczek za 8 000 zł i że tenże matoł też będzie zarabial 500 zł netto i wpieprzał chleb z masłem. owszem, z pustego i salomon nie naleje, ale ludzie oczekują sprawiedliwości społecznej. jak nie ma kasy by dać wszystkim po równo, to niech chociaż zabiorą kasę tym matołom wpieprzającym ośmiorniczki !
Komuno wróć! Dodaj jednakowe uniformy i Trabant dla każdej rodziny!
..życie jest wierzchowcem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca
omen-nomen
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 482
Rejestracja: 24 maja 2013, o 20:01

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: omen-nomen » 17 gru 2015, o 23:54

Alpha pisze: PiS swoje pięć minut już miał, ładnych parę lat temu. Jakoś słabo wyszło.
a jednak dostali drugą szansę i to wysokim wynikiem głosów, około 40%. widać ludzie mają dość oszołomów, pięknego języka gadającego o niczym (a już na pewno niczym ważnym dla wyborców), podlizywania się zachodowi, i tzw. dyplomacji. oczekują czegoś innego od swego rządu, działań! zacząć należy od posprzątania tego szamba w Polsce, co też PiS czyni wyrzucając po kolei różnych sprzedawczyków ze stołków. a będzie tylko lepiej :mrgreen:
Alpha pisze: Komuno wróć! Dodaj jednakowe uniformy i Trabant dla każdej rodziny!
ani trabant ani niemieckie oszukane VW, a tylko polską Syrenkę dla każdego !
Awatar użytkownika
Alpha
super forma
super forma
Posty: 3548
Rejestracja: 9 cze 2012, o 22:00

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Alpha » 17 gru 2015, o 23:58

omen-nomen pisze:
Alpha pisze:
Komuno wróć! Dodaj jednakowe uniformy i Trabant dla każdej rodziny!
ani trabant ani niemieckie oszukane VW, a tylko polską Syrenkę dla każdego !
O! Widzę szansę porozumienia;-) To skoro tak już sobie gadamy, to zdradzę ci (w Biedronce jest promocja na ośmiorniczki) :P
..życie jest wierzchowcem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca
omen-nomen
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 482
Rejestracja: 24 maja 2013, o 20:01

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: omen-nomen » 18 gru 2015, o 00:01

Alpha pisze:To skoro tak już sobie gadamy, to zdradzę ci (w Biedronce jest promocja na ośmiorniczki) :P
ale ja naprawdę wolę polskiego schabowego i kiszonego ogóra do tego :P
a o promocji to trzeba powiedzieć tym, którzy szastają publiczną kasą, a nie własną. Gronkiewicz-Walc niedawno mówiła o promocji ośmiorniczek w Lidlu, więc widać, że miłośnik ośmiorniczek na pisowskiej pensji nie będzie musiał rezygnować z kulinarnych upodobań...
Awatar użytkownika
Alpha
super forma
super forma
Posty: 3548
Rejestracja: 9 cze 2012, o 22:00

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Alpha » 18 gru 2015, o 00:07

Wolę tęczę. Kwalifikowanie wszystkiego, ze jest albo czarne albo biale zawęża horyzont. Męczy wzrok i ogranicza. Pozbawia zdroworozsądkowego spojrzenia. Nie chce mi się bić piany. Poczekam!
..życie jest wierzchowcem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca
omen-nomen
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 482
Rejestracja: 24 maja 2013, o 20:01

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: omen-nomen » 18 gru 2015, o 00:08

Gaik pisze: Myślicie, że to dobrze, że ludzie skupili się wokół KOD-u i protestują, czy może szkoda zachodu i trzeba poczekać z wydawaniem wyroków?
tak na poważnie to myślę że Petru to polityk jednego sezonu, jednej chwili, podobnie jak Palikot. PiS ostro zaczęło, zrobiło się małe zamieszanie wokół TK, a że większość ludzi w Polsce nie wie że TK to nie jest sąd (!) tylko ciało polityczne, a słucha wyłacznie pro niemieckich mediów w POlsce, które trąbią o zamachu stanu w Polsce, zamachu na demokrację i niezawisłość sądów, to ludzie się chwilowo dali nabrać. niektórzy ludzie. ale to chwilowe. wystarczy że PiS spełni 1-2 obietnice wyborcze i poparcie mu skoczy jeszcze bardziej. to co się dzieje obecnie to emocje, bełkot taki, nie mający nic wspolnego ze zdrowym rozsądkiem, dlatego uważam, że to chwilowe i że Petru, ani żaden KOD czy Nowoczesna nie utrzymają się długo na topie.
Alpha pisze: Kwalifikowanie wszystkiego, ze jest albo czarne albo biale
wałkowanie do znudzenia tego czarno-białego pustego hasła jest nudne i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: ImaSumak » 18 gru 2015, o 00:18

Omen, zwróć uwagę na spokojnie, że na PiS zagłosowało 40% ludzi spośród tych, którzy poszli do wyborów, a nie spośród uprawnionych do głosowania. Stąd dziewczyny mówią Ci o tych 20%, które de facto głosowało na PiS. W takim odniesieniu, to niewiele. I to nie PiS wygrało, tylko Ci jak zwykle, którzy głosować nie poszli.
W tym kontekście zaś nie rozumiem, skąd teraz oburzenie społeczne i obrona demokracji, skoro większość spośród uprawnionych do głosowania ze swego prawa, które dała im demokracja, nie skorzystała. Nie rozumiem pod tym względem naszego narodu.
Zastanawia mnie również, czy chciałabym iść w jednym marszu ramię w ramię np. z Gierdychem i innymi, podobnymi. KOD zaprosił teraz wszystkich polityków na sobotę, z tego co czytałam. Nie jestem przekonana, czy wciągając do takiego ruchu wszystkie te przegrane, gadające głowy dobrze na tym wyjdzie. Bo to już było i Ci panowie przyjdą tylko po to, by się polansować, a ja nie chciałabym, by oni znowu rządzili.
Jako zaś, że zła jestem i bardzo rozczarowana tym co się dzieje od dawna w Polsce i nie wyciąganiem wniosków przez tzw. naród, to nie wiem, czy aby w ramach protestu właśnie w sobotę, między 12 a 15, nie udałabym się na zakupy świąteczne, korzystając z okazji, że reszta rodaków, nagle przebudzona, będzie maszerować ulicami miast.
Lubię kiedy kobieta...
omen-nomen
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 482
Rejestracja: 24 maja 2013, o 20:01

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: omen-nomen » 18 gru 2015, o 00:20

ImaSumak pisze:Omen, zwróć uwagę na spokojnie, że na PiS zagłosowało 40% ludzi spośród tych, którzy poszli do wyborów, a nie spośród uprawnionych do głosowania. Stąd dziewczyny mówią Ci o tych 20%, które de facto głosowało na PiS. W takim odniesieniu, to niewiele. .
doskonale o tym wiem, ale owe dziewczyny nie wiedzą czy aby ludzie którzy nie poszli głosować nie poparli by PiS, gdyby jednak głosować poszli, więc mówienie że mają 20% poparcia to bzdury. poza tym liczy się wynik tych, którzy głosowali, a nie tych którzy nie głosowali. logika.
ImaSumak pisze:KOD zaprosił teraz wszystkich polityków na sobotę, z tego co czytałam.
zobacz, lewica startowała razem, zrzeszona, bo pojedyncze partie lewicowe nie miały szans wejść do sejmu. ale nawet zrzeszonej lewicy się nie udało. to co robią teraz? to zrzeszają się wszyscy razem (ci przegrani) :D wszyscy, przeciwko jednej partii PiS. byle dopchać się do koryta. żałosne i żenujące. lud wybrał i należy uszanować decyzję ludu, ale ci "zrzeszeni" nie mają ani wstydu, ani honoru, nie chciałabym widzieć ich na Wiejskiej. Jarosław sam jeden może więcej niż oni wszyscy razem wzięci, ale może tylko dlatego, że został wybrany w demokratycznych wyborach, a oni NIE.
Awatar użytkownika
Alpha
super forma
super forma
Posty: 3548
Rejestracja: 9 cze 2012, o 22:00

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Alpha » 18 gru 2015, o 00:33

omen-nomen pisze:
ImaSumak pisze:KOD zaprosił teraz wszystkich polityków na sobotę, z tego co czytałam.
zobacz, lewica startowała razem, zrzeszona, bo pojedyncze partie lewicowe nie miały szans wejść do sejmu. ale nawet zrzeszonej lewicy się nie udało. to co robią teraz? to zrzeszają się wszyscy razem (ci przegrani) :D wszyscy, przeciwko jednej partii PiS. byle dopchać się do koryta. żałosne i żenujące. lud wybrał i należy uszanować decyzję ludu, ale ci "zrzeszeni" nie mają ani wstydu, ani honoru, nie chciałabym widzieć ich na Wiejskiej. Jarosław sam jeden może więcej niż oni wszyscy razem wzięci, ale może tylko dlatego, że został wybrany w demokratycznych wyborach, a oni NIE.
Zaawansowanie procesu indoktrynacji w twoim przypadku jest zatrważające. Bo chyba nie z sama z siebie głosisz te populistyczne bzdury?
..życie jest wierzchowcem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: ImaSumak » 18 gru 2015, o 00:36

omen-nomen pisze:
ImaSumak pisze:Omen, zwróć uwagę na spokojnie, że na PiS zagłosowało 40% ludzi spośród tych, którzy poszli do wyborów, a nie spośród uprawnionych do głosowania. Stąd dziewczyny mówią Ci o tych 20%, które de facto głosowało na PiS. W takim odniesieniu, to niewiele. .
doskonale o tym wiem, ale owe dziewczyny nie wiedzą czy aby ludzie którzy nie poszli głosować nie poparli by PiS, gdyby jednak głosować poszli, więc mówienie że mają 20% poparcia to bzdury. poza tym liczy się wynik tych, którzy głosowali, a nie tych którzy nie głosowali. logika.
Proszę, nie używaj słów, których znaczenia nie znasz i to nie przytyk, tylko prośba, bo tak się będzie lepiej rozmawiało.
No i nie denerwuj się, bo pyskówka i kto da więcej, nie pozwoli normalnie podyskutować.

Mam jeszcze uwagę w kwestii sąsiadów. Też ich mam w Polsce plus mnóstwo bliższych i dalszych znajomych. Nie ma w tej grupie nikogo, kto głosowałby na PiS i żadna z tych osób nie zna nikogo, kto by na PiS głosował. Twój argument więc, by porozmawiać z sąsiadami nie do końca jest trafiony, bo wynika z tego jasno, że obracamy się w różnych środowiskach, tak naprawdę sobie obcych. Z czego to wynika? Nie chce mi się teraz tu dochodzić, bo nie o to chodzi. Przykład ten pokazuje, że tylko dzięki np. teraz naszej rozmowie, możemy wymienić się myślami i spróbować nawzajem zrozumieć, bo przekonywać Cię na pewno nie zamierzam. Możemy się za to np. zastanowić skąd PiS weźmie pieniądze na realizację swoich postulatów wyborczych, bo jak wiadomo, żeby komuś dać, to komuś trzeba zabrać. Tylko nie sprowadzaj tego do ośmiorniczek, bo Gromkiewicz- Walz ani inni jej podobni, nawet gdyby im zabrać, nie są wstanie pokryć kosztów obietnic PiS.

Inną sprawa jest to, co pisała Babette, że obietnice obietnicami, a w praniu zaczyna wyglądać to już pomalutku zupełnie inaczej. I może właśnie o to chodzi z TK, by zrobić taką burzę wokół niego, by ludzie nie zauważyli, jak za tylnymi drzwiami załatwia się inne sprawy
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
salami
super forma
super forma
Posty: 1973
Rejestracja: 31 sty 2013, o 14:54

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: salami » 18 gru 2015, o 00:49

omen-nomen pisze:jakiś gość imieniem Petru, o którym nigdy nikt nie słyszał ma nagle poparcie większe niż PiS.
Ma na imię Rysiek.

Glosowałam na Nowoczesną, ponieważ wierzę w matematykę.
Nie byłam na poprzednim marszu ze względów zdrowotnych, 19 grudnia pomaszeruję z uśmiechem na ustach.
Chcę żeby prezydentem Polski został Robert Biedroń, bardzo mi się podoba jak zarządza Słupskiem.
Awatar użytkownika
Alpha
super forma
super forma
Posty: 3548
Rejestracja: 9 cze 2012, o 22:00

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Alpha » 18 gru 2015, o 00:51

salami pisze: Chcę żeby prezydentem Polski został Robert Biedroń, bardzo mi się podoba jak zarządza Słupskiem.
To bylby bardzo dobry wybór!
..życie jest wierzchowcem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: ImaSumak » 18 gru 2015, o 01:28

Alpha pisze:
salami pisze: Chcę żeby prezydentem Polski został Robert Biedroń, bardzo mi się podoba jak zarządza Słupskiem.
To bylby bardzo dobry wybór!
Też bym na niego głosowała, zresztą kiedy startował w wyborach parlamentarnych właśnie na niego głosowałam.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
MSigma
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 330
Rejestracja: 9 paź 2013, o 23:27

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: MSigma » 18 gru 2015, o 02:23

pannaeliza pisze:
Interlokutorka pisze:
Gaik pisze: Czy przepaść pomiędzy prawą a lewą stroną sporu to jeszcze różnice poglądów, czy głębsze, kulturowe, aksjologiczne, które zaognione mogą doprowadzić do zamieszek?
Proszę? Zamieszki? Czas wyłączyć TVN i zacząć rozmawiać z ludźmi - ale nie z białymi kołnierzykami z korpo, tylko z prostymi zwykłymi ludźmi, pracującymi na czarno albo po biedronkach czy innych makdonaldach, ledwo wyciągających minimalną krajową. Oni przyklaskują działaniom PISu, przyklaskują rozganianiu TK. Zamieszek nie będzie, PIS będzie zyskiwał na popularności, nie wierzę w obecną utratę popularności - jeśli w ogóle zaistniała, to jest minimalna. Dysproporcja w poziomie zarobków i aspiracjach finansowych społeczeństwa zrobiła się za duża, a PISowi w to graj...
nie jestem pewna czy wiesz o tym mówisz. robiłaś sondaż wśród pracowników biedronek ? A tak w ramach ciekawostki, u mnie w korpie na starcie pracownik niższego szczebla dostaje może 1700 netto i wątpliwą satysfakcję z pracy w znanej powszechnie korpie. W biedrze na start masz 2200 ( mówię o wrocławiu, nie wiem czy zarobki są takie same we wszystkich miastach) i lepszy socjal niż u nas.
nie szalałabym z tą biedronką ale to tylko drobna dygresja bo jestem czepliwa.

wracając do tematu - nie wiem co będzie i jak to się skończy, sama zadaję ludziom takie pytanie bo jestem ciekawa, czy mogą mi pomóc. Zmiany idą w kierunku złym i rośnie panika medialna. Zastanawia mnie jedno - to są wyszkształceni ludzie i mają jakiś plan. Prezes z Trybunałem zaczął z grubej rury i mnie, jako osobę śledzącą ale nie mającą merytorycznej wiedzy w temacie, zastanawia dlaczego on(i) się nie boją. Póki co, mamy wspomnianą panikę w mediach, mamy drugą manifestację zaplanowaną na sobotę, prawdopodobnie będzie większa, mamy jakieś sondaże, w których nowoczesna wyprzedza pis. Nie wydaje mi się, żeby Prezes tego nie przewidział ale nie umiem tego złożyć w logiczną całość. Mam przeczucie, że to co się teraz dzieje było zaplanowane i idzie po czyjejś myśli, ale nie obrażę się jeżeli zarzucicie mi paranoję.

hymm nie myślałam o tym w ten sposób... ale teraz ja zacznę wkręcać sobie, że to jeden wielki, sprytny podstęp, który w fazie końcowej ma doprowadzić do całkowitej zagłady tego kraju
cathe
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 56
Rejestracja: 21 maja 2013, o 15:03

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: cathe » 18 gru 2015, o 08:17

Mnie najbardziej martwi to, że pis będzie wkładał ręce do wszystkiego, do tego też co z polityką związane być nie powinno.
Nie wiem czy czytałyście pewien artykuł na filmwebie, telewizora nie mam, więc nie wiem czy informacja pokazała się jeszcze gdzieś w szerszych mediach.
Otóż: "Znamy już nazwiska nowych ekspertów Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Minister kultury Piotr Gliński zaakceptował listę kandydatów, zaś wybór członków puli eksperckiej oraz liderów komisji już budzi kontrowersje.
Wśród nowych ekspertów znaleźli się m.in. związani z prawicowymi mediami publicyści. Jedno z największych zaskoczeń - Antoni Krauze, reżyser filmu o Smoleńsku. W puli jest również Beata Fido, czyli aktorka z rzeczonego filmu. Jeśli chodzi o wybór liderów komisji fabularnych i dokumentalnych, również nie brakuje niespodzianek. Jedną z nich na pewno jest Włoch Alessandro Leone, producent i scenarzysta mający na koncie zmiażdżoną przez krytyków i odrzuconą przez TVP "Bitwę pod Wiedniem". Innym - Andrzej Wyrozębski, twórca dokumentu "Pień Katyński"), a także Anna Ferens, autorka bliźniaczego filmu "Zobaczyłem zjednoczony naród". Paweł Woldan, reżyser dokumentów o Popiełuszce, Janie Pawle II oraz Stefanie Wyszyńskim."
To są fragmenty, całość znajdziecie na http://m.filmweb.pl/news/Kontrowersyjny ... ISF-114900.
Zdziwiła mnie wielce ta informacja, ale może jestem przeraźliwiona, może to nic wielkiego.
ODPOWIEDZ