Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Interlokutorka
super forma
super forma
Posty: 1018
Rejestracja: 8 mar 2014, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Interlokutorka » 18 gru 2015, o 19:46

pannaeliza pisze: Bieda w Polsce jest, rozwarstwienie społeczne rośnie a nie maleje. Rośnie też liczba bezdomnych i osób żyjących poniżej minimum egzystencji i mogę na to przytoczyć źródła i tabelki, łatwo jest to wszystko znaleźć.
Wreszcie ktoś mądrze pisze. A do tego jeszcze dodam, że łatwo można znaleźć tabelki na to, że udział płac w PKB jest w Polsce prawie najniższy w Europie.
pannaeliza pisze: Szału w Polsce nie ma a socjal jest do dupy (ale tutaj smutna wiadomość :PiS tego nie zmieni.)
Nie zmieni, ale być może zainicjuje zmiany.
pannaeliza pisze:ja po kierunku technicznym ale na tyle marny ze mnie inżynier, że w zawodzie nie pracuję, douczam się na humanie.
:olaboga: Niech zgadnę, biotechnologia? Gdybyś lubiła matmę, to umiałabym Ci podopowiedzieć fajny kierunek zawodowy :P
pannaeliza pisze: A moglysmy, naprawdę moglysmy usiąść, zapic się, mnożyć długi i czekać aż ktoś nam pomoże. Czemu nie? Przez chwilę zresztą tak to wyglądało, nic nie robilysmy, imprezowałysmy za cudzy hajs i narzekałysmy, że nie ma co jeść rano, świat jest do dupy i odłączyli nam internet, złodzieje. Cóż.
Czy naprawdę myślisz, że takie zachowanie jest problemem statystycznego Polaka? A nie to, że jest "biednym pracującym" (nazwa socjologiczna), czyli że żyje na skraju ubóstwa, pomimo że pracuje? Czy naprawdę wszystkie lesbijki (poza mną :P) hołdują neoliberalizmowi i uważają, że bieda takich osób jest wyłącznie ich winą?
PS. Nie jestem katoliczką. Mam po prostu lewicowe poglądy, ale nie myślę tu o lewicy kulturowej, tylko gospodarczej. Wolałabym "Razem" od PISu, ale skoro nie mam takiej alternatywy, wybiorę PIS, byleby tylko PO/Nowoczesna (=lobby wielkiego kapitału) odessało się od żłoba i od podejmowania decyzji o polskiej gospodarce.
PS2. Oczywiście szopkę okołokonstytucyjną, jaką odstawił PIS, uważam za żenującą. Cóż, PIS ma wybitnie niedouczone kadry, chodzi tylko o to, że kradną mniej, niż PO.
To ważne dokąd płyniesz, a nie skąd https://www.youtube.com/watch?v=W5DegZrdPjU
Awatar użytkownika
Interlokutorka
super forma
super forma
Posty: 1018
Rejestracja: 8 mar 2014, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Interlokutorka » 18 gru 2015, o 20:08

dalidaa pisze: Albo masz pecha, albo sama nie wiem.
Obawiam się, że raczej to, o czym piszę (zmuszanie do darmowej pracy w nadgodzinach) jest standardem, nie wyjątkiem. Przecież powszechnie wiadomo, że Polacy to naród, który pracuje najwięcej godzin spośród narodów europejskich - i co, mam uwierzyć, że jest tak, bo Polacy mają takie upodobania i są pracoholikami, bo po prostu lubią?
To ważne dokąd płyniesz, a nie skąd https://www.youtube.com/watch?v=W5DegZrdPjU
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: dalidaa » 18 gru 2015, o 20:16

Interlokutorka pisze:
dalidaa pisze: Albo masz pecha, albo sama nie wiem.
Obawiam się, że raczej to, o czym piszę (zmuszanie do darmowej pracy w nadgodzinach) jest standardem, nie wyjątkiem. Przecież powszechnie wiadomo, że Polacy to naród, który pracuje najwięcej godzin spośród narodów europejskich - i co, mam uwierzyć, że jest tak, bo Polacy mają takie upodobania i są pracoholikami, bo po prostu lubią?
Nie spotkałam się z tym w żadnym z 3 IT korpo jakie znam. Nie wiem u Was w Wawie, ale my w Katowicach nie pracujemy za darmo. Ba, nikt nie zmusza do nadgodzin.
Owszem, był czas, że nalegali, ale każdy to rozumiał, bo projekt się sypał. Każdy z nas zarobił na tym od 5-10tys w kilka miesięcy na nadgodzinach. Potem ukrócili, bo się spłukali. Ale nadal nikt nikogo do niczego nie zmuszał... Nie, że bronię korpo, po prostu nigdy się z czymś takim nie spotkałam przez te 4 lata ponad
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
adama
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 971
Rejestracja: 12 sie 2014, o 23:07

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: adama » 18 gru 2015, o 20:37

Dalido, jestem pod wrażeniem Twojej postawy ☺
Awatar użytkownika
Interlokutorka
super forma
super forma
Posty: 1018
Rejestracja: 8 mar 2014, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Interlokutorka » 18 gru 2015, o 20:45

dalidaa pisze: Nie spotkałam się z tym w żadnym z 3 IT korpo jakie znam. Nie wiem u Was w Wawie, ale my w Katowicach nie pracujemy za darmo.
Myślę, że to nie kwestia lokalizacji geograficznej, a specjalizacji. W Polsce jest taki niedostatek pracowników IT, że siłą rzeczy mogą sobie pozwolić na więcej. W mojej korpo w IT zatrudnia się studentów, bo na "normalnych" pracowników nie bardzo nas stać i efekt jest taki, że nic nie działa :P A np. taka sprzedaż, tak jak przyglądam się temu, to pod telefonem i laptopem (a w praktyce - w pracy) jest cały czas, również na dwutygodniowym urlopie - u mnie tak źle nie jest, może i pracuję w darmowych nadgodzinach, ale w weekendy i podczas urlopu - nie.

Kwestia pracy w nadgodzinach jest w korporacjach tłumaczona zakresem odpowiedzialności, i to na pracownika jest zwalane to, że się nie wyrabia. A to, że pracowników jest po prostu na mało, to już prezesów i dyrektorów nie obchodzi... Ale bywa gorzej. Znam pewnego Hiszpana pracującego w moim zawodzie w Warszawie. Pomimo dobrego wykształcenia nie był w stanie dostać pracy w tym fachu w swoim kraju, koniec końców zatrudniła go jedna z firm consultingowych - zatrudniła go w Warszawie, więc z pensją warszawską (nie hiszpańską), ale jako pracownika, który na całe 5 dni wyjeżdżał... do Hiszpanii. W praktyce pracował w Hiszpanii za polską pensję, czterokrotnie niższą niż hiszpańską (teraz pracuje w Polsce w polskim oddziale zachodniej korpo, za polską pensję, ale przynajmniej żyje w Polsce i ma "polski" poziom wydatków na życie, i nawet po polsku umie się porozumieć). Tak wielki kapitał traktuje pracowników... :poop: I co się dziwić, że przyrost naturalny spada... :?
To ważne dokąd płyniesz, a nie skąd https://www.youtube.com/watch?v=W5DegZrdPjU
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: dalidaa » 18 gru 2015, o 20:49

Przykro mi to słyszeć. Naprawdę w moim życiu zawodowym nie miałam okazji trafić na tak bezwzględnych pracodawców :(
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
adama
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 971
Rejestracja: 12 sie 2014, o 23:07

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: adama » 18 gru 2015, o 21:02

Inter., myślisz logicznie, ale drobny błąd na wejściu (emocje) skutkuje olbrzymim błędem
na wyjściu
Awatar użytkownika
Interlokutorka
super forma
super forma
Posty: 1018
Rejestracja: 8 mar 2014, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: Interlokutorka » 18 gru 2015, o 21:15

dalidaa pisze:Przykro mi to słyszeć. Naprawdę w moim życiu zawodowym nie miałam okazji trafić na tak bezwzględnych pracodawców :(
Trzymam kciuki, żeby tak pozostało. Niestety, przyszłość może być trudna. Nie myślę broń Boże o Tobie tylko o tzw. statystycznym pracowniku: jak wiadomo, zysk z pracy w porównaniu z zyskiem z kapitału ma tendencję spadkową... :(
adama pisze:Inter., myślisz logicznie, ale drobny błąd na wejściu (emocje) skutkuje olbrzymim błędem na wyjściu
Brawo adama, wypijmy razem czcząc nieśmiertelne matematyczne odkrycie Edwarda Lorenza :cool: Szkoda tylko, że nie ma ono nic wspólnego, z tym, o czym jest ta dyskusja... :lol:
To ważne dokąd płyniesz, a nie skąd https://www.youtube.com/watch?v=W5DegZrdPjU
to_jest_nick
super forma
super forma
Posty: 1315
Rejestracja: 5 mar 2013, o 14:01

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: to_jest_nick » 18 gru 2015, o 21:35

Ktoś tu wspomniał o partii Razem, mi też ona bardzo odpowiada, mieli tylko kandydata do sejmu więc na niego głosowałam, do senatu miałam do wyboru PIS,PSL,PO i Nowoczesną stąd wybór padł na Nowoczesną, nie mam zaufania do PIS. W ogóle ważna jest kwestia głosowania w wyborach, bo dużo do powiedzenia mają osoby co nie głosowały wcale, ot taki kanapowy maruder.

Dalida zobacz choćby jakie są skutki neoliberalizmu w USA, zatem nie zgadzam się do końca z tym co piszesz. Sama mam stabilne zatrudnienie i nieźle zarabiam jak na miejsce, w którym mieszkam, a nie jest to czołówka dużych miast Polski, ale jednak nie odważyłabym się stawiać takich tez jak Ty.
dotte pisze:Przypominam ten podtytuł nie bez kozery -- apeluję o więcej polityki, mniej Kościoła katolickiego, w tym dziale.
Niektóre osoby włożyły w dyskusję bardzo mało konkretów, za to więcej emocji, fobii i myślenia magicznego plus psychoterapia przez internet czyli wielki nic.
omen-nomen
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 482
Rejestracja: 24 maja 2013, o 20:01

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: omen-nomen » 18 gru 2015, o 21:39

Interlokutorka pisze: A np. taka sprzedaż, tak jak przyglądam się temu, to pod telefonem i laptopem (a w praktyce - w pracy) jest cały czas, również na dwutygodniowym urlopie
dokładnie tak ! obawiam się że mi nawet w święta nie pozwolą wyłączyć telefonu :cry: o zapłacie za ten stan czuwania i bycie gotowym do pracy o każdego porze dnia i nocy nie ma co marzyć.
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: dalidaa » 18 gru 2015, o 21:43

to_jest_nick pisze: Dalida zobacz choćby jakie są skutki neoliberalizmu w USA, zatem nie zgadzam się do końca z tym co piszesz. Sama mam stabilne zatrudnienie i nieźle zarabiam jak na miejsce, w którym mieszkam, a nie jest to czołówka dużych miast Polski, ale jednak nie odważyłabym się stawiać takich tez jak Ty.
Nie wiem jakie niby tezy stawiam. Po prostu podałam mój przykład jako przykład tego, że nie jest prawdą co pisała Omen, czyli, że tylko bogacze i złodzieje mają szansę na studia i dobrą pracę.

Całość mojej wypowiedzi miała na celu dwie rzeczy: stwierdzenie, że wiele osób narzekających na brak pracy lub niskie wynagrodzenie a. wcale jej nie szuka, b. nie chce się dokształcać, c. nie zadbało o swoje wykształcenie chociaz mogło oraz bronienie siebie i mojej wartości, bo nie cierpię słuchać, jak to niby osoba z biednej rodziny z problemami nie ma szans na sukces. Ja nie biadoliłam nad sobą, tylko pracowałam, więc mam co mam.
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
omen-nomen
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 482
Rejestracja: 24 maja 2013, o 20:01

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: omen-nomen » 18 gru 2015, o 21:47

dalidaa pisze:podałam mój przykład jako przykład tego, że nie jest prawdą co pisała Omen, czyli, że tylko bogacze i złodzieje mają szansę na studia i dobrą pracę.
a to powyższe zdanie jest prawdą? w którym miejscu tak napisałam? dlaczego bezczelnie kłamiesz, wiedząc, że są tu wszystkie moje posty i nie ma w nich słowa o tym że "tylko bogacze i złodzieje mają szansę na studia i dobrą pracę"? kłamczucha.
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: dalidaa » 18 gru 2015, o 21:54

omen-nomen pisze:
dalidaa pisze:podałam mój przykład jako przykład tego, że nie jest prawdą co pisała Omen, czyli, że tylko bogacze i złodzieje mają szansę na studia i dobrą pracę.
a to powyższe zdanie jest prawdą? w którym miejscu tak napisałam? dlaczego bezczelnie kłamiesz, wiedząc, że są tu wszystkie moje posty i nie ma w nich słowa o tym że "tylko bogacze i złodzieje mają szansę na studia i dobrą pracę"? kłamczucha.
omen-nomen pisze:wolny rynek ci coś daje? a co ci daje? iluzoryczną możliwość bycia kowalem swego losu, ale pod warunkiem że urodziłaś się w jednym z największym z polskich miast, jesteś zdrowa, pełnosprawna, i masz na tyle bogatą rodzinę że możesz po maturze iść na studia zamiast do Biedronki by zarobić sama na siebie. wiesz ja znam takie panny co to mają dzieci i kasę dla siebie, ale to nie mamusia je bawi a babka dziecka , dzięki czemu one mogą iść do pracy (babce za opiekę nie trzeba placić, ale już na żłobek czy przedszkole nie byłoby ich stać), a do tego ojca z alimentów oskubać, śmiechu warte są wasze poglądy, rozpuszczonych dziewuch. i te wasze korpo, jako powód do dumy. szczury w klatce, którym ktoś wmówił że osiągnęły sukces.
Skrót myślowy z ogólnego tonu Twojej wypowiedzi nie przytaczałam przecież cytatu, tylko odniosłam się do ogólnego znaczenia. W końcu bogata rodzina i laseczki zabierające kasę z alimentów (jeśli taki był ich cel to złodziejstwo). Nie życzę sobie wyzywania mnie od kłamczuch. Taka gadka to do swoich znajomych...
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
to_jest_nick
super forma
super forma
Posty: 1315
Rejestracja: 5 mar 2013, o 14:01

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: to_jest_nick » 18 gru 2015, o 21:54

Dalida ale nie odbieraj tego tak, nie bierz tego osobiście, dobrze, że jesteś zaradna i Ci się powiodło, ja też sobie radze, a miałam w życiu rożnie... pod górkę też. Tylko nie wrzucajmy do jednego worka wszystkich, pewnie, że są tacy, o których piszesz. Jak to w jednej komedii było: "To on od 7 lat nie ma pracy? No tak, czeka aż mu zaproponują kierownicze stanowisko". :mrgreen: No dobrze może za przykład dam USA, światowa gospodarka, przykład w sam raz. Neoliberalizm doprowadził do tego, że korporacje tam mogą wszystko, weźmy chociażby lobbing w kongresie, który jest tam całkowicie legalny i rozrósł się do niebotycznych rozmiarów, przed Obamą brak obowiązkowych ubezpieczeń, a protestancki etos pracy doprowadził do tego, że komu się nie wiedze jest wyrzucany poza margines społeczeństwa, ostatnio zostały odebrane zasiłki samotnym matkom (za Clintona) z obawy przed czarnoskórymi kobietami żyjącymi z tego, wydatki na tzw. cele publiczne są tam znikome, a transport publiczny poza dużymi miastami ledwo ciągnie, tu zasługa lobby przemysłu motoryzacyjnego, dołóżmy niskie podatki i masz odpowiedź, pewnych rzeczy nie ma po prostu z czego finansować. Ale to już za daleko od tematu. :-)
omen-nomen
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 482
Rejestracja: 24 maja 2013, o 20:01

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: omen-nomen » 18 gru 2015, o 21:58

dalidaa pisze:
Skrót myślowy z ogólnego tonu Twojej wypowiedzi nie przytaczałam przecież cytatu, tylko odniosłam się do ogólnego znaczenia. W końcu bogata rodzina i laseczki zabierające kasę z alimentów (jeśli taki był ich cel to złodziejstwo). Nie życzę sobie wyzywania mnie od kłamczuch. Taka gadka to do swoich znajomych...
a ja sobie nie życzę żebyś zniekształcała moje wypowiedzi. jak już się do nich odnosisz to cytuj, bo wyciągać wniosków z nich nie potrafisz.
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: dalidaa » 18 gru 2015, o 22:02

to_jest_nick pisze:Dalida ale nie odbieraj tego tak, nie bierz tego osobiście, dobrze, że jesteś zaradna i Ci się powiodło, ja też sobie radze, a miałam w życiu rożnie... pod górkę też. Tylko nie wrzucajmy do jednego worka wszystkich, pewnie, że są tacy, o których piszesz. Jak to w jednej komedii było: "To on od 7 lat nie ma pracy? No tak, czeka aż mu zaproponują kierownicze stanowisko". :mrgreen: No dobrze może za przykład dam USA, światowa gospodarka, przykład w sam raz. Neoliberalizm doprowadził do tego, że korporacje tam mogą wszystko, weźmy chociażby lobbing w kongresie, który jest tam całkowicie legalny i rozrósł się do niebotycznych rozmiarów, przed Obamą brak obowiązkowych ubezpieczeń, a protestancki etos pracy doprowadził do tego, że komu się nie wiedze jest wyrzucany poza margines społeczeństwa, ostatnio zostały odebrane zasiłki samotnym matkom (za Clintona) z obawy przed czarnoskórymi kobietami żyjącymi z tego, wydatki na tzw. cele publiczne są tam znikome, a transport publiczny poza dużymi miastami ledwo ciągnie, tu zasługa lobby przemysłu motoryzacyjnego, dołóżmy niskie podatki i masz odpowiedź, pewnych rzeczy nie ma po prostu z czego finansować. Ale to już za daleko od tematu. :-)
Nicki Kochana, ale ja nie odbieram osobiście, po prostu zdziwiło mnie pojęcie TEZA, skoro tylko w jakiś sposób odniosłam się do wiecznych maruderów i podałam swój przykład na poparcie tego, że da się do czegoś dojść zaczynając od zera - bez pleców, nazwiska.
Ja nie zaprzeczam ani bezrobociu, ani wyzyskowi. Nie zaprzeczam temu, że nie jest dobrze.
Po prostu szlag mnie trafia jak słyszę od 10 znajomego z rzędu, ze za najniższą po studiach to pracował nie będzie. A potem ma 30 lat, zero doświadczenia i liczy, że ktoś mu da, bo mu/jej się należy. Oczywiście nie będzie się kształcił, bo studia już ma. Ok, ja też mam a mimo to się doszkalam w innych dziedzinach. Takie realia.
To nie są odosobnione przypadki niestety. Większość maruderów tylko szczeka, a nie ma odwagi wziąć życia w swoje ręce, liczy na cud. Nie mam nic do ludzi, którym się nie powiodło i nie bez powodu pisałam o tym, że jak mogę, to pomagam...

I nie jestem za korpożyciem, dlatego od korpo odchodzę, co zresztą wiesz, ale nie zmienia to faktu, że praca jak każda inna, jak trafisz na fajną firmę masz możliwość rozwoju i odejścia kiedy chcesz, jak sobie już nazwisko wyrobisz. Więc te bajki o "korpośmieciach" też mnie doprowadzają do łez, bo przeważnie w ten sposób wypowiadają się Ci, którzy w korpo nigdy nie byli.

A moje wypowiedzi były dalekie od politykowania (poza stwierdzeniem, że daleko mi do popracia PIS i ich fanatycznych rządów), bo akurat polityka nie jest moją najmocniejszą stroną. Ot, wypowiedzi oparte na obserwacji...
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: dalidaa » 18 gru 2015, o 22:05

omen-nomen pisze:
dalidaa pisze:
Skrót myślowy z ogólnego tonu Twojej wypowiedzi nie przytaczałam przecież cytatu, tylko odniosłam się do ogólnego znaczenia. W końcu bogata rodzina i laseczki zabierające kasę z alimentów (jeśli taki był ich cel to złodziejstwo). Nie życzę sobie wyzywania mnie od kłamczuch. Taka gadka to do swoich znajomych...
a ja sobie nie życzę żebyś zniekształcała moje wypowiedzi. jak już się do nich odnosisz to cytuj, bo wyciągać wniosków z nich nie potrafisz.
Myślę, że cytat był w sam raz :P

Widzisz, ja nie umiem wyciągać wniosków, Ty czytać ze zrozumieniem i odpowiadać na pytania. Dobrana z nas para, nie ma co :twisted:
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
omen-nomen
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 482
Rejestracja: 24 maja 2013, o 20:01

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: omen-nomen » 18 gru 2015, o 22:07

dalidaa pisze:Ty czytać ze zrozumieniem i odpowiadać na pytania.:
ale na jakie pytania niby ja nie odpowiedziałam.
a za parę podziekuję, bo parę swoją już mam.
to_jest_nick
super forma
super forma
Posty: 1315
Rejestracja: 5 mar 2013, o 14:01

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: to_jest_nick » 18 gru 2015, o 22:09

omen-nomen pisze:
dalidaa pisze: a za parę podziekuję, bo parę swoją już mam.
To niech Ci ta para wyjmie wtyczkę z kontaktu, w końcu piątek, czy też musisz być online? ;-)
omen-nomen
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 482
Rejestracja: 24 maja 2013, o 20:01

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: omen-nomen » 18 gru 2015, o 22:10

to_jest_nick pisze:
omen-nomen pisze:
dalidaa pisze: a za parę podziekuję, bo parę swoją już mam.
To niech Ci ta para wyjmie wtyczkę z kontaktu, w końcu piątek, czy też musisz być online? ;-)
a nie mieszkam z nią jeszcze :P dobra już mnie nie ma. :wink: ale jeszcze tu wrócę...
adama
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 971
Rejestracja: 12 sie 2014, o 23:07

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: adama » 18 gru 2015, o 22:57

Chyba najbardziej mnie mierzi brak zaangażowania (tzw. zainteresowanie = "własny nos" i płynącą woda w strumieniu :cool: ).
A wkurza - zaangażowanie w złą sprawę :wink:
Awatar użytkownika
salami
super forma
super forma
Posty: 1973
Rejestracja: 31 sty 2013, o 14:54

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: salami » 18 gru 2015, o 22:58

dotte pisze:apeluję o więcej polityki, mniej Kościoła katolickiego w tym dziale.
To może być trudne, ponieważ w PISie niczego innego nie ma. Jezus Chrystus uber alles.
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: neutrall » 18 gru 2015, o 23:19

Interlokutorka pisze:
pannaeliza pisze: Bieda w Polsce jest, rozwarstwienie społeczne rośnie a nie maleje. Rośnie też liczba bezdomnych i osób żyjących poniżej minimum egzystencji i mogę na to przytoczyć źródła i tabelki, łatwo jest to wszystko znaleźć.
Wreszcie ktoś mądrze pisze. A do tego jeszcze dodam, że łatwo można znaleźć tabelki na to, że udział płac w PKB jest w Polsce prawie najniższy w Europie.
Co do rozwarstwienia społecznego, mamy chyba inne dane, ze wskaźnika Giniego wynika że od czasu wejścia do UE, nierówność spada Wskaźnik Giniego-Polska Dane są do 2010 r. Trochę świeższe dane tu, SIERAKOWSKI W „POLITYCE”: PERONIZM DLA KLASY ŚREDNIEJ Na dzień 12.12.215 wynosił (ponoć) ok 28%, Skośny znowu podważa, te dane, zastępując metodę ankietową Gus-u , metodą zeznań podatkowych. Metoda zeznaniowa, ma to do siebie, że nie uwzględnia (np.rolników) Badania Gus-u obejmują za to wszystkie dochody.
Co do udziału płac w PKB, no to niestety efekt przemodelowania, Polskiej gospodarki bardziej otwartej na kapitał zagraniczny, oferując niskie koszta pracy. Na tym modelu jest właśnie zbudowany cały ten kilku letni boom gospodarczy Polski, a z drugiej strony to przekleństwo, bo to też spowalnia wzrost płac, a dodatkowo jakiekolwiek nieumiejętne manewrowanie podatkowe Pis, może spowodować stopniowe wycofywanie się kapitału zagranicznego i wzrost bezrobocia.
Interlokutorka pisze: Nie zmieni, ale być może zainicjuje zmiany.
Nie wątpię w dobre chęci Pis-u. Ale zastanawia mnie jakim sposobem i jakimi metodami chcą odwrócić tę gospodarczą wajchę o 180 * tak aby to nie poczyniło, dużych strat i perturbacji w gospodarce.
''Wolność to stan umysłu''
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: dalidaa » 18 gru 2015, o 23:26

A co powiecie na opodatkowanie hipermarketów? Z tego co słyszałam projekt PiS będzie też uderzał w nasze rodzime sklepy z większą powierzchnią np meblowe (chcą opodatkować od 250m2). Wtedy nasi krajowi niekorporacyjni krajowi pracodawcy, żeby wyjść na swoje będą pewnie ucinać pensje pracownikom. I zamiast lepiej, będzie gorzej... A podatki pójdą na spełnianie obietnic wyborczych...
Słuchałam o tym w radio: na szybko w necie znalazłam tylko to:

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/pis-propo ... 90757.html
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
adama
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 971
Rejestracja: 12 sie 2014, o 23:07

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: adama » 18 gru 2015, o 23:32

neutrall pisze: Nie wątpię w dobre chęci Pis-u. .
Dobrymi chęciami to podobno piekło jest wybrukowane :wink:
Awatar użytkownika
salami
super forma
super forma
Posty: 1973
Rejestracja: 31 sty 2013, o 14:54

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: salami » 18 gru 2015, o 23:55

adama pisze: Dobrymi chęciami to podobno piekło jest wybrukowane :wink:
A Ty zaś o tym piekle.
Podobno piekła nie ma, a niebo to dobre miejsce dla naiwnych.
jagodowe_sny
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 25
Rejestracja: 8 lis 2015, o 18:58

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: jagodowe_sny » 19 gru 2015, o 00:49

Dołączę się do dyskusji. Moi znajomi straszą PiS-em, klerem, "katolicyzacją" itp, a ja jakoś PiS-u ani kościoła się nie boję. Nie jestem katoliczką, moje dziecko nie jest ochrzczone, nie chodzi na religię i w życiu nie miałam z tego tytułu żadnych problemów. Nie boję się i naprawdę nie rozumiem skąd tyle krzyku o ten PiS. PO rządziło 8 lat - jaki jest rezultat to widzimy, można by napisać epistołę o lekceważeniu obywateli przez te lata.
Wreszcie naród się wkurzył i pogonił drani, ale nie, dranie nie chcą się oderwać od koryta. Dziwią mnie krzyki "opozycji", która jedyne co potrafi to atakować i straszyć PiS-em, dziwi mnie ich nagłe zaangażowanie w obronę obywateli i prawa. Jakoś o tym prawie dziwnie zapominali przez lata, kiedy zabierali oszczędności z OFE, kiedy wprowadzili ustawę 1066 o "bratniej" pomocy, kiedy lekceważąco wypowiadali się o Polsce: - "chu..., du..., i kamieni kupa", "sorry, taki mamy klimat".
Już zapomnieliście? Czas na zmiany, jakie będą, zobaczymy, poczekamy, nie ma co wrzeszczeć i straszyć, wszystko będzie dobrze ;)
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: neutrall » 19 gru 2015, o 02:05

dalidaa pisze:A co powiecie na opodatkowanie hipermarketów? Z tego co słyszałam projekt PiS będzie też uderzał w nasze rodzime sklepy z większą powierzchnią np meblowe (chcą opodatkować od 250m2). Wtedy nasi krajowi niekorporacyjni krajowi pracodawcy, żeby wyjść na swoje będą pewnie ucinać pensje pracownikom.
Jeżeli Pis nie wprowadzi odpowiednich modyfikacji do założeń podatkowych, i nie wsłucha się w głosy polskich przedsiębiorców, możliwe że tak się niestety stanie. Plan o wspieraniu Polskich przedsiębiorców w wykonaniu Pis, opiera się tylko na powierzchownych sloganach, w których jak na razie, próżno szukać konkretów.
dalidaa pisze: I zamiast lepiej, będzie gorzej... A podatki pójdą na spełnianie obietnic wyborczych...
Słuchałam o tym w radio: na szybko w necie znalazłam tylko to:

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/pis-propo ... 90757.html
Pierwszą kwotę na obietnicę już mają. Znowelizowali budżet na 2016, zwiększając deficyt o parę mld. Jak na razie, nic nowego i nieznanego. Deficyt w górę. Nowelizacja budżetu w Senacie bez poprawek
Za czasów poprzednich rządów Pis, posiłkował budżet, nadwyżkami które zostały uzyskane przez poprzedni rząd SLD.
''Wolność to stan umysłu''
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: neutrall » 19 gru 2015, o 02:06

jagodowe_sny pisze:Czas na zmiany, jakie będą, zobaczymy, poczekamy, nie ma co wrzeszczeć i straszyć, wszystko będzie dobrze ;)
To nie jest straszenie, a przewidywanie na przód. Jeżeli Pis, tym razem pogrzebie Polską gospodarkę, to jedyne co będzie nas czekać to rewolucja, na kształt rewolty październikowej. Zastanawiam mnie czy, ktoś w ogóle pamięta wcześniejsze rządy Pis-u i ówczesną minister finansów Zytę Gilowską.
''Wolność to stan umysłu''
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Poruszenie społeczne po wygranej PiS

Post autor: ImaSumak » 19 gru 2015, o 09:20

Króciutko o Trybunale Konstytucyjnym dla zainteresowanych:
http://www.hfhr.pl/8-mitow-w-dyskusji-n ... tucyjnego/
Lubię kiedy kobieta...
ODPOWIEDZ