Uchodźcy-pytanie

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: Altena_Q » 8 kwie 2016, o 22:31

Witaj Coalo na forum, po długim czasie. Prosimy o racjonalne argumenty, obrażanie osób publicznych nimi nie są.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
coala
super forma
super forma
Posty: 1857
Rejestracja: 5 maja 2008, o 02:00

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: coala » 8 kwie 2016, o 23:04

Nic podobnego, że po długim czasie. Po prostu się nie udzielam, ale od czasu do czasu zerkam i czytam.
A co do "obrażania", to się nie poczuwam, przytaczam określenia z prasy. Jakbyś była w temacie, to nie byłabyś zdziwiona. Co do argumentów, to obecne m.in. w załączonych linkach.
"O bezrozumne zabiegi człowiecze,
Jakaż tkwi w waszych sylogizmach wada,
Że się wam skrzydło tak poziomo wlecze!"
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: Altena_Q » 8 kwie 2016, o 23:20

coala pisze:Co do argumentów, to obecne m.in. w załączonych linkach.
No właśnie problem w tym, że nieobecne.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
owczarnia
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 118
Rejestracja: 27 lut 2014, o 21:53

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: owczarnia » 16 kwie 2016, o 13:49

Awatar użytkownika
Interlokutorka
super forma
super forma
Posty: 1018
Rejestracja: 8 mar 2014, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: Interlokutorka » 12 cze 2016, o 22:37

Ręka w górę, która jeszcze jest za przyjmowaniem uchodźców (czy też "uchodźców") po dzisiejszym zamachu w klubie w Orlando. Odpowiedzialność za zamach wzięła na siebie ISIS, a samego zamachu dokonał syn uchodźców z Afganistanu.

PS. Akurat w noc po warszawskiej paradzie :-( Tym, które mają jeszcze dobre samopoczucie, szczerze go zazdroszczę :-(
To ważne dokąd płyniesz, a nie skąd https://www.youtube.com/watch?v=W5DegZrdPjU
omen-nomen
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 482
Rejestracja: 24 maja 2013, o 20:01

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: omen-nomen » 12 cze 2016, o 22:43

oby w USA wybory wygrał Trump i zrobił porządek w kraju, dając tym samym dobry przykład Europie jak się obchodzić z tym ...
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: Altena_Q » 12 cze 2016, o 23:11

oby w USA wybory wygrał Trump i zrobił porządek w kraju, dając tym samym dobry przykład Europie jak się obchodzić z tym ...
To jest nazistowska retoryka.

A dla przemyślenia:

http://wyborcza.pl/1,75399,18538582,pol ... bojca.html

Psychopaci rodzą się w każdym kraju.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
omen-nomen
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 482
Rejestracja: 24 maja 2013, o 20:01

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: omen-nomen » 12 cze 2016, o 23:18

nazistowskie jest popieranie Trumpa? :shock: po to by zrobił porządek w kraju z terrorystami? :shock:
omen-nomen
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 482
Rejestracja: 24 maja 2013, o 20:01

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: omen-nomen » 12 cze 2016, o 23:18

ps. WYBIÓRCZEJ nie czytam :poop:
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: takeyoudowntown » 13 cze 2016, o 10:26

Nadal jesteśmy bezbronni. Czy to kraj z powszechnym dostępem do broni, czy bez.
Dzisiaj nawet jadąc autobusem możesz umrzeć, z ręki Polaka - vide Wrocław.
Te ataki dotknęły bezpośrednio naszą społeczność Jak czują się dzisiaj osoby lgbt popierające terroryzm i zdające się nie wiązać problemu terroryzmu z isis, lub z uchodźcami?
Trwa wielka impreza we Francji, za chwilę wielka impreza u nas. W kuluarach już mówi się, że przy tak dziurawych służbach, na pewno coś złego się stanie.
Grupa fanatyków sparaliżuje świat, a potem przejmie nad nim kontrolę.
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: Altena_Q » 13 cze 2016, o 10:46

Jak czują się dzisiaj osoby lgbt popierające terroryzm
Take, możesz mi pokazać chociaż jedną osobę lgbt popierającą terroryzm?

Natomiast jeśli chodzi o Isis, to ich propaganda dociera nie do uchodźców jako całej grupy społecznej. Dociera do psychopatów, do osób sie skłonnościami i chęcią robienia krzywdy innym ludziom, którzy w Isis znaleźli swoją wymówkę. Te osoby są w każdym kraju, także w Polsce. Nie wiem po co Wam to nakręcanie się.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: osiol » 13 cze 2016, o 11:49

Altena_Q pisze:Nie wiem po co Wam to nakręcanie się.
Bo to łatwy "chłopiec do bicia". Źle mi w kraju, w życiu, ze sobą, brakuje mi czegoś w życiu? O. Wiem już kto jest winien. Wszystkiemu winni są uchodźcy, których nie odróżniam od: terrorystów, ISIS, imigrantów, ludzi urodzonych w danym kraju ale o innych korzeniach, ludzi z zaburzeniami psychicznymi. Mogę poczuć się prawie bogiem bo znalazłam przyczynę wszystkich problemów i wiem jak je rozwiązać ;)
oby w USA wybory wygrał Trump i zrobił porządek w kraju, dając tym samym dobry przykład Europie jak się obchodzić z tym ...
nazistowskie jest popieranie Trumpa? :shock: po to by zrobił porządek w kraju z terrorystami? :shock:
Niezwykle zabawne jest używanie terminów: rozwiązanie problemów z uchodźcami w połączeniu z USA. Ciekawe gdzie ci wszyscy "amerykanie" się podzieją skoro imigranci mają z USA zniknąć.

A zapomniałam. Chodzi tylko o imigrantów którzy nie są "nasi".
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: takeyoudowntown » 13 cze 2016, o 12:02

Altena_Q pisze:Take, możesz mi pokazać chociaż jedną osobę lgbt popierającą terroryzm?
Cóż, popierając nowoczesną politykę oraz ruch multikulturalizmu, popiera się pośrednio terroryzm. Najczęściej ludzie nie zdają sobie z tego sprawy.
Cytując panią Szczukę: "Jak oni okażą się terrorystami, to się wtedy zaczniemy martwić" :?
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: Altena_Q » 13 cze 2016, o 12:27

osiol pisze:
Altena_Q pisze:Nie wiem po co Wam to nakręcanie się.
Bo to łatwy "chłopiec do bicia". Źle mi w kraju, w życiu, ze sobą, brakuje mi czegoś w życiu? O. Wiem już kto jest winien. Wszystkiemu winni są uchodźcy, których nie odróżniam od: terrorystów, ISIS, imigrantów, ludzi urodzonych w danym kraju ale o innych korzeniach, ludzi z zaburzeniami psychicznymi. Mogę poczuć się prawie bogiem bo znalazłam przyczynę wszystkich problemów i wiem jak je rozwiązać ;)
oby w USA wybory wygrał Trump i zrobił porządek w kraju, dając tym samym dobry przykład Europie jak się obchodzić z tym ...
nazistowskie jest popieranie Trumpa? :shock: po to by zrobił porządek w kraju z terrorystami? :shock:
Niezwykle zabawne jest używanie terminów: rozwiązanie problemów z uchodźcami w połączeniu z USA. Ciekawe gdzie ci wszyscy "amerykanie" się podzieją skoro imigranci mają z USA zniknąć.

A zapomniałam. Chodzi tylko o imigrantów którzy nie są "nasi".
Ośle, owielbiam Cię. Nie ujęłabym tego lepiej. :slonko:

Można już sporo poczytać o owym panu z Orlando, to byl psychopata z całą listą zaburzeń, a FBI dało wielką plamę, bo mieli już go na celowniku, ale zlekceważyli. Amerykanie płacą wysoką cenę za błędy służb i powszechny dostęp do broni, może to ich czegoś nauczy.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: ImaSumak » 13 cze 2016, o 23:42

]
takeyoudowntown pisze:
Altena_Q pisze:Take, możesz mi pokazać chociaż jedną osobę lgbt popierającą terroryzm?
Cóż, popierając nowoczesną politykę oraz ruch multikulturalizmu, popiera się pośrednio terroryzm. Najczęściej ludzie nie zdają sobie z tego sprawy.
Cytując panią Szczukę: "Jak oni okażą się terrorystami, to się wtedy zaczniemy martwić" :?
Take, co to znaczy nowoczesną politykę? Mieszanie kultur jest znane od dawna. Pamiętasz Kazimierza Wielkiego? Komunizm wyprał nam mózgi.
Na hasło "multikulti" jestem uczulona. Fajnie jest tworzyć slogany i nimi szastać, kopiując bez zastanowienia.
W swoich wnioskach mam wrażenie, że dochodzisz za daleko, ale nie jesteś w tym odosobniona. Teraz w WB jeden pan wpadł na pomysł, że jak dojdzie do władzy, to skończy się równość i pierwszeństwo pracy będą mieli Brytyjczycy przed Polakami. Taka zasada. Nie lubi nas, ma alergię na polskich imigrantów. Fajnie co? A nawet nie mamy innego odcienia skóry.
Być może faktycznie każdy powinien siedzieć w swoim kraju i broń boże się z niego nie ruszać, ale ja się z tym nie zgadzam.
Lubię kiedy kobieta...
moderatorka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 14
Rejestracja: 14 cze 2016, o 01:44

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: moderatorka » 14 cze 2016, o 01:54

Gdy ktoś określa rozsądek Trumpa jako nazistowską retorykę to sam właśnie stosuje propagandę. Albo prezentuje głupotę.

Można znaleźć w internecie zdjęcia z transparentami "LGBT support refugees and migrants" - jak można być takim debilem by popierać własnych morderców?
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: takeyoudowntown » 14 cze 2016, o 09:35

ImaSumak pisze:Teraz w WB jeden pan wpadł na pomysł, że jak dojdzie do władzy, to skończy się równość i pierwszeństwo pracy będą mieli Brytyjczycy przed Polakami. Taka zasada. Nie lubi nas, ma alergię na polskich imigrantów. Fajnie co? A nawet nie mamy innego odcienia skóry.
On po prostu nie lubi polskiego antysemityzmu.
Ja nie znam żadnego Polaka antysemity, ale też się denerwuję, gdy widzę obrazek z Anglii, na którym młodzi Żydzi oskarżają nas, stojąc na ulicy, o to, że obozy zagłady były polskie.
Być może faktycznie każdy powinien siedzieć w swoim kraju i broń boże się z niego nie ruszać, ale ja się z tym nie zgadzam.
Nie o to w tym chodzi. Chodzi o to, aby nie narzucać komuś swojej kultury i przyzwyczajeń, nie zabijać bo ma inną religię itp.
Altena_Q pisze:Amerykanie płacą wysoką cenę za błędy służb i powszechny dostęp do broni, może to ich czegoś nauczy.
Klub w Orlando obejmowała gun free zone - strefa wolna od noszenia broni.
Naprawdę myślisz, że terroryści i przestępcy przejmują się jakimś zakazem broni? Czarny rynek przestępców to głównie handel bronią. Powszechny dostęp do broni powinien być wprowadzony, aby zwykły obywatel, żaden przestępca, mógł się normalnie jak człowiek obronić. Gdyby na koncercie we Francji, choćby kilku ludzi miało ze sobą pistolety, mogłoby się to inaczej skończyć. Prawo do obrony siebie i rodziny to prawo podstawowe każdego człowieka.
W Polsce niestety 18-latek idzie do więzienia, bo uratował życie babci i matce oraz sobie przed szalonym wujkiem, który rzucił się na nie i chciał zabić. Chłopak potraktował go nożem, ten już nie wstał.
Co z Andersem Breivikiem, który ukazał wszystkie europejskie słabości i nadal to robi z więzienia? Wymordował wielu młodych ludzi, a wyobraźmy sobie, gdyby choć 25% ludzi tam miało broń, on już nie byłby tak chętny iść tam i zbijać. Poszedł, to wiedział, że to będzie łatwy cel, który planował sobie latami, bo był tak zafiksowany w swojej nienawiści.
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: Altena_Q » 14 cze 2016, o 10:39

W jednym z niemieckich miast pewien 18latek tak bardzo bał się uchodźców, że zabawił się w strzelanie do nich z okna swojego domu. Postrzelił 5 letnią dziewczynkę z Macedonii. Musiała bardzo narzucać mu swoją kulturę i religię.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
odbicie
super forma
super forma
Posty: 1364
Rejestracja: 29 cze 2010, o 15:13

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: odbicie » 14 cze 2016, o 10:53

takeyoudowntown pisze: Powszechny dostęp do broni powinien być wprowadzony, aby zwykły obywatel, żaden przestępca, mógł się normalnie jak człowiek obronić. Gdyby na koncercie we Francji, choćby kilku ludzi miało ze sobą pistolety, mogłoby się to inaczej skończyć.
Nie – mądry człowiek ma świadomość, iż rezygnując z przykładowego przywileju powszechnego prawa do broni – wpływa na to iż zabójstw – nie tylko zbiorowych – jest mniej. Obecne nastroje w Polsce jak najbardziej nastawiają do myślenia, iż ekstremiści z tej broni skorzystają – i wtedy padnie od kuli nie tylko ktoś spod LGBT+, ale także przykładowo osoba o innym kolorze skóry.

Błędne jest założenie, iż jak wszyscy będą mieć w domu, czy przy sobie pistolety (o karabinkach automatycznych nie mówiąc) – to będzie bezpieczniej. Przestępca odizolowany od społeczeństwa w więzieniu nie dokonuje kolejnych w tym czasie. Jeśli potencjalny przestępstwa ma utrudniony dostęp do broni palnej – ma też utrudnioną drogę do tego aby dokonać zbrodni, a już szczególnie zbiorowego morderstwa.
Na swobodnym dostępie do broni nie korzystają ci co chcą się bronić – mam na myśli ogół społeczeństwa, a nie jednostki którym w danym momencie przydałaby się przysłowiowa spluwa, tylko ci, co chcą dokonać zabójstwa, wymuszenia, kradzieży – czy jakiegokolwiek innego przestępstwa.
owczarnia
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 118
Rejestracja: 27 lut 2014, o 21:53

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: owczarnia » 14 cze 2016, o 11:17

Altena_Q pisze:W jednym z niemieckich miast pewien 18latek tak bardzo bał się uchodźców, że zabawił się w strzelanie do nich z okna swojego domu. Postrzelił 5 letnią dziewczynkę z Macedonii. Musiała bardzo narzucać mu swoją kulturę i religię.
Ja często słyszę na lewicy, że to nietolerancyjni i ksenofobiczni Europejczycy stworzyli wojujący islam, że terroryzm to reakcja na dyskryminację i rasizm. A może coraz bardziej radykalizująca się prawica to też reakcja na rżnięcie głupa przez lewicę, że z islamem i muzułmanami ŻADNEGO problemu nie ma i że oni są dokładnie tacy sami jak my?
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: takeyoudowntown » 14 cze 2016, o 11:22

Odbicie, ja to widzę inaczej, bo tak jak pisałam - dla przestępców powszechny dostęp do broni nie jest ważny, zdobywają ją na czarnym rynku, nie przejmują się prawem i zakazami w tym kontekście. Ta sprawa jest ważna z punktu widzenia obywatela, czyli np. w razie napadu na mój dom, sięgam po broń z której umiem korzystać i się bronię. Dzisiaj natomiast, przestępcy mają tę broń zawsze, a człowiek ma jedynie nóż pod ręką, jeśli ma dostęp do kuchni. Dzisiaj właściwie jedyną bronią dostępną dla człowieka legalnie jest nauka sztuk walki. Znam ze trzy kobiety, które pokończyły kursy sztuk walki, aby móc się obronić, bo innego wyjścia nie ma. Chyba że jeszcze gazu użyjesz, no ale jak ktoś do ciebie strzela, to to mało da.
Jako kobieta, która może być potencjalną ofiarą choćby gwałtu ze strony mężczyzny, idąc w niepewne i ciemne rejony, chciałabym mieć coś, co pomogłoby mi albo odstraszyć napastnika, albo go obezwładnić, nie mówię od razu o zabijaniu, bo do tego trzeba mieć predyspozycje psychiczne, chociaż człowiek w chwili zagrożenia życia zdolny jest do wielu rzeczy.
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: Altena_Q » 14 cze 2016, o 11:33

owczarnia pisze:
Altena_Q pisze:W jednym z niemieckich miast pewien 18latek tak bardzo bał się uchodźców, że zabawił się w strzelanie do nich z okna swojego domu. Postrzelił 5 letnią dziewczynkę z Macedonii. Musiała bardzo narzucać mu swoją kulturę i religię.
Ja często słyszę na lewicy, że to nietolerancyjni i ksenofobiczni Europejczycy stworzyli wojujący islam, że terroryzm to reakcja na dyskryminację i rasizm. A może coraz bardziej radykalizująca się prawica to też reakcja na rżnięcie głupa przez lewicę, że z islamem i muzułmanami ŻADNEGO problemu nie ma i że oni są dokładnie tacy sami jak my?
Kiedy to prawda. Terroryzm w Europie nie bierze się z Islamu. On bierze się z ludzi. Socjopatów, którzy w radykalnej odmianie Islamu znaleźli wygodną wymówkę do tego, co od dawna pragnęli robić. Do zabijania ludzi. A co do dyskryminowanych, to w każdej grupie społecznej reakcją na dyskryminację jest nienawiść do dyskryminującego. Jak prześledzić życiorys każdego urodzonego w Europie terrorysty, można znaleźć informacje o tym, że pochodził z biednej rodziny, lub dysfunkcyjnej, lub borykał się z rozmaitą nietolerancją w szkole, że czuł się odizolowany, nierozumiany, nie miał przyjaciół, był samotny, etc. Nikt nie staje się przestępcą z dnia na dzień, nikt się nim nie rodzi. To proces. Natomiast ta wojująca prawica, krzycząca tak głośno, że będzie bronić przed terrorystami, jest równie groźna. Tym bardziej, że terroryści to nie konkretna liczba osób, wedle prawicy o byciu terrorystą nie świadczy przynależność do ISIS czy mordercze słonności i akty przestępcze. Dla prawicy terrorystą może stać się w każdej chwili KAŻDY czlowiek, którego oni uznają za nie swojego. Dziś jest to uchodźca, murzyn, arab, jutro będzie to homoseksualista, lewak, ateista. Naprawdę historia dostatecznie dobrze ukazuje te mechanizmy. Przyklejanie się do skrajnej prawicy, bo umieją skutecznie uderzyć w czułe punkty i lęki przed Isis świadczy tylko o bardzo dużej krótkowzroczności i nie dostrzeganiu faktycznych intencji owej skrajnej prawicy.

edit. Jeszcze taka ciekawostka adj. Orlando. Facet, co pozabijał tych ludzi, sam był gejem i przychodził do tego klubu wcześniej. Tu można i tym poczytać:
http://www.theguardian.com/us-news/2016 ... ?CMP=fb_gu

edit i jeszcze tu: http://www.orlandosentinel.com/news/pul ... story.html

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
odbicie
super forma
super forma
Posty: 1364
Rejestracja: 29 cze 2010, o 15:13

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: odbicie » 14 cze 2016, o 12:11

takeyoudowntown pisze:Odbicie, ja to widzę inaczej, bo tak jak pisałam - dla przestępców powszechny dostęp do broni nie jest ważny, zdobywają ją na czarnym rynku, nie przejmują się prawem i zakazami w tym kontekście. Ta sprawa jest ważna z punktu widzenia obywatela, czyli np. w razie napadu na mój dom, sięgam po broń z której umiem korzystać i się bronię. Dzisiaj natomiast, przestępcy mają tę broń zawsze, a człowiek ma jedynie nóż pod ręką, jeśli ma dostęp do kuchni. Dzisiaj właściwie jedyną bronią dostępną dla człowieka legalnie jest nauka sztuk walki. Znam ze trzy kobiety, które pokończyły kursy sztuk walki, aby móc się obronić, bo innego wyjścia nie ma. Chyba że jeszcze gazu użyjesz, no ale jak ktoś do ciebie strzela, to to mało da.
Jako kobieta, która może być potencjalną ofiarą choćby gwałtu ze strony mężczyzny, idąc w niepewne i ciemne rejony, chciałabym mieć coś, co pomogłoby mi albo odstraszyć napastnika, albo go obezwładnić, nie mówię od razu o zabijaniu, bo do tego trzeba mieć predyspozycje psychiczne, chociaż człowiek w chwili zagrożenia życia zdolny jest do wielu rzeczy.
Ja Cię rozumiem, wiem co masz na myśli i koncentrujesz się na tym, aby uzyskać szansę dla w miarę skutecznej obrony. Piszesz przy tym iż przestępcy i tak mają dostęp do broni, bo czarny rynek, itp., ale to tak nie działa. Tylko pewien procent osób które dokonują zabójstw, napaści w USA z dostępem do broni – to „klasyczny” typ przestępcy. Swobodny dostęp do broni „nakręca” koniunkturę na zwielokrotnienie aktów przemocy. Na tym bazuję – odnośnie mojej rezygnacji z pewnego przywileju. Do przestępstw będzie dochodzić zawsze – jednakże ograniczyć skalę ich występowania można m.in. dzięki utrudnieniu dostępu do narzędzia zbrodni – a broń palna jest łatwiejsza do użycia, jak przysłowiowy nóż, czy siekiera. W dodatku przy pomocy broni palnej łatwiej o tego typu masakry jak w Orlando, czy Paryżu.
Sama doświadczam niemiłych „przygód”, gdy inni napastują mnie przykładowo słowem – czasem reaguję używając dosadnych słów, mam jednak świadomość iż agresorzy byli by bardziej skuteczni i bardziej niebezpieczni w swoim sposobie wyrażania się na mój temat, gdyby mieli ułatwiony dostęp do broni. Przykładowa Kowalska i Kowalski stykając się dotychczas z „mniej niebezpiecznymi” aktami przemocy, w rodzaju zaczepek – przy takiej kulturze jaka panuje w USA, odnośnie swobodnego dostępu do broni, wielokrotnie częściej stykałaby się już z mocno niebezpiecznymi przypadkami aktów agresji. Rezygnacja z przywileju ma wcale nie pośredni, ale właśnie bezpośredni, ale sądzę iż bardzo wyraźny wpływ na ograniczenie skali przemocy, szczególnie tej z gatunku bardzo niebezpiecznych.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: ImaSumak » 14 cze 2016, o 19:58

takeyoudowntown pisze:
ImaSumak pisze:Teraz w WB jeden pan wpadł na pomysł, że jak dojdzie do władzy, to skończy się równość i pierwszeństwo pracy będą mieli Brytyjczycy przed Polakami. Taka zasada. Nie lubi nas, ma alergię na polskich imigrantów. Fajnie co? A nawet nie mamy innego odcienia skóry.
On po prostu nie lubi polskiego antysemityzmu.
Ja nie znam żadnego Polaka antysemity, ale też się denerwuję, gdy widzę obrazek z Anglii, na którym młodzi Żydzi oskarżają nas, stojąc na ulicy, o to, że obozy zagłady były polskie.
Nie, on po prostu nie lubi polskich imigrantów, tak jak Ty muzułmańskich.
A co do antysemityzmu- ma się w Polsce bardzo dobrze.
takeyoudowntown pisze:
ImaSumak pisze:Być może faktycznie każdy powinien siedzieć w swoim kraju i broń boże się z niego nie ruszać, ale ja się z tym nie zgadzam.
Nie o to w tym chodzi. Chodzi o to, aby nie narzucać komuś swojej kultury i przyzwyczajeń, nie zabijać bo ma inną religię itp.
Ci ludzie zabijają, bo są chorzy psychicznie. To nie ma nic wspólnego z religią, ani kolorem skóry.

A co do broni, poczytaj ile dzieci tygodniowo ginie w Stanach z powodu samopostrzeleń. Możesz dodać do tego liczbę dorosłych.
A w ogóle pozwolenie na posiadanie broni półautomatycznej czy automatycznej, to kretynizm. No chyba że chodzi o rozwiązanie kwestii przeludnienia na Ziemi.

Rozwiązanie problemu zabijania nie polega na tym, by wszystkim udostępnić broń, ale by całkowicie jej zakazać i b. rygorystycznie przestrzegać tego prawa. Problem w tym, że wtedy upadły by molochy odpowiadające za zabijanie i wojny. Dlatego ludziom się wmawia, że tej broni potrzebują do obrony. A robi się to w bardzo prosty sposób, bo nakręcając ludzki strach, a jak wiadomo, to jedna z najpotężniejszych emocji. Dużo większa i silniejsza niż miłość. Ogranicza racjonalne myślenie.
Lubię kiedy kobieta...
moderatorka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 14
Rejestracja: 14 cze 2016, o 01:44

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: moderatorka » 14 cze 2016, o 21:54

bądźmy bezbronni, to będziemy bezpieczniejsi, tak?
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: ImaSumak » 14 cze 2016, o 23:38

moderatorka pisze:bądźmy bezbronni, to będziemy bezpieczniejsi, tak?
Nie. Spróbuj czytać ze zrozumieniem czytanego tekstu.
Lubię kiedy kobieta...
moderatorka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 14
Rejestracja: 14 cze 2016, o 01:44

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: moderatorka » 15 cze 2016, o 02:39

nie pouczaj mnie, piszesz utopijnie o zmianie świata o 180 stopni, tak to ładna wizja, zakażmy broni, rozbrójmy państwa. lewicowa ideologia - ujednolicenie świata, 100% szczęścia :).

nie da się. paradoksalnie bez wojen ludzki gatunek by się osłabił, aż do wyginięcia.

a więc pytam bycie bezbronnym oznacza bezpieczeństwo? to nawet idiotycznie brzmi.
"chcesz pokoju szykuj się do wojny"

a to co piszecie jaka Polska jest zła, antysemicka, że naszych się trzeba bać jeszcze bardziej i w ogóle wiadro pomyj - to sobie do kraju muzułmańskiego jedźcie. no, śmiało :) skoro aż tak tutaj jest źle.

niektóre z Was to już całkiem chyba straciły kontakt z rzeczywistością
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: takeyoudowntown » 15 cze 2016, o 09:06

ImaSumak pisze:Nie, on po prostu nie lubi polskich imigrantów, tak jak Ty muzułmańskich.
Jest różnica między imigrantami z tej samej kultury, którzy jadą uczciwie zarobić, a ludźmi żerującymi na socjalu oraz nieszanującymi prawa i zwyczajów Europy, rozbijających się po ulicach i gwałcących kobiety. Nic nie mam do zwyczajnych muzułmanów, którzy potrzebują pomocy, ja tylko nie lubię ekstremistów, którzy zachowują się tak jak napisałam.
A co do antysemityzmu- ma się w Polsce bardzo dobrze.
Ciekawe dlaczego. Może to przez polskie obozy zagłady, a może przez stosunek do Polaków po II WŚ i wdzięczność za pomoc.
Ci ludzie zabijają, bo są chorzy psychicznie. To nie ma nic wspólnego z religią, ani kolorem skóry.
O, nie nie. Oczywiście. Wcale żaden z nich nie krzyczy Allahu Akbar albo nie przyznaje wierności ISIS w rozmowie z policją.
A co do broni, poczytaj ile dzieci tygodniowo ginie w Stanach z powodu samopostrzeleń. Możesz dodać do tego liczbę dorosłych.
Przepraszam, ale czy to broń zabija? Pistolet lewituje i strzela w dzieciaka? Za dziecko odpowiedzialny jest rodzic i powinien zadbać o to, aby broń nie leżała w strefie dostępnej dla dziecka. Dorosły sam się postrzelił? Postrzelił sąsiada bo strzelał do kaczek? To wina broni czy głupoty ludzi?
A w ogóle pozwolenie na posiadanie broni półautomatycznej czy automatycznej, to kretynizm. No chyba że chodzi o rozwiązanie kwestii przeludnienia na Ziemi.
Kiedyś natura rozwiązywała to i w zasadzie nadal rozwiązuje przez selekcję naturalną. Jednostki głupie, słabe, odpadają, stado je opuszcza, my mamy lewicę, która jęła się takim pomagać ;) Dlatego argumenty, że nie dajcie im broni, bo są debilami, to się sami pozabijają. Niby szanujecie człowieka, ale uważacie za skrajnego idiotę, który nie potrafi się bronią posłużyć jak chce i już pierwszego dnia posiadania jej się zabije, heh 8)
Rozwiązanie problemu zabijania nie polega na tym, by wszystkim udostępnić broń, ale by całkowicie jej zakazać i b. rygorystycznie przestrzegać tego prawa.
Tu nie chodzi o rozwiązanie problemu zabijania. Zabijanie będzie zawsze, niestety. Chodzi o kwestię obrony siebie.
Problem w tym, że wtedy upadły by molochy odpowiadające za zabijanie i wojny.
Ima, na jakim Ty świecie żyjesz? To jest niemożliwe. Państwa mają pieniądze dzięki wojnom i przekrętom na rynku m.in. broni.
Dlatego ludziom się wmawia, że tej broni potrzebują do obrony. A robi się to w bardzo prosty sposób, bo nakręcając ludzki strach, a jak wiadomo, to jedna z najpotężniejszych emocji. Dużo większa i silniejsza niż miłość. Ogranicza racjonalne myślenie.
Jasne, jak ktoś do mnie strzela, to powinnam stać w miejscu, nawet nie uciekać, bo obrona własna jest już passe wedle lewicy, jak widzę. Kompletnie nie pojmuję takiego stylu myślenia...
Be someone who makes you happy
reader
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 313
Rejestracja: 17 maja 2013, o 21:40

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: reader » 15 cze 2016, o 09:44

Altena_Q pisze:
Kiedy to prawda. Terroryzm w Europie nie bierze się z Islamu. On bierze się z ludzi. Socjopatów, którzy w radykalnej odmianie Islamu znaleźli wygodną wymówkę do tego, co od dawna pragnęli robić. Do zabijania ludzi.
Bzdura. Socjopaci (i psychopaci) nie potrzebują wymówki żeby zabijać. Socjopatia to między innymi brak poszanowania dla zasad moralnych i prawa, brak tzw. sumienia.
A co do dyskryminowanych, to w każdej grupie społecznej reakcją na dyskryminację jest nienawiść do dyskryminującego.
To pewnie bardzo nienawidzisz większości Polskiego społeczeństwa. A poza tym wiadomo, że LGBT, Żydzi i na przykład Romowie to notorycznie bomby podkładają i strzelają do heteroseksualistów, gojów, Polaków.
Jak prześledzić życiorys każdego urodzonego w Europie terrorysty, można znaleźć informacje o tym, że pochodził z biednej rodziny, lub dysfunkcyjnej, lub borykał się z rozmaitą nietolerancją w szkole, że czuł się odizolowany, nierozumiany, nie miał przyjaciół, był samotny, etc.
Prześledzono. Wśród islamskich terrorystów popełniających zamachy w UE i bojowników IS nad reprezentowana jest grupa dobrze wykształconych kosmopolitan, często pochodzących z klasy średniej.
Nikt nie staje się przestępcą z dnia na dzień, nikt się nim nie rodzi. To proces.
Przestępca popełniający zbrodnie dla zysku, z biedy, to nie to samo co terrorysta. Zbrodnie z nienawiści to jeszcze inna rzecz. Islamscy terroryści przechodzą indoktrynacje religijną i polityczną.
Natomiast ta wojująca prawica, krzycząca tak głośno, że będzie bronić przed terrorystami, jest równie groźna.
Fakt, wojująca prawica jest groźna. Ale jeszcze nie spotkałam się z zapewnianiem, ze będą akurat LGBT bronić przed terrorystami. Raczej połączą siły z islamskimi fanatykami.
Tym bardziej, że terroryści to nie konkretna liczba osób, wedle prawicy o byciu terrorystą nie świadczy przynależność do ISIS czy mordercze słonności i akty przestępcze. Dla prawicy terrorystą może stać się w każdej chwili KAŻDY czlowiek, którego oni uznają za nie swojego. Dziś jest to uchodźca, murzyn, arab, jutro będzie to homoseksualista, lewak, ateista. Naprawdę historia dostatecznie dobrze ukazuje te mechanizmy.
Musisz bardzo uważnie śledzić prawicowe media ;). A tak poważnie, to prześladowania różnych grup nakręca język nienawiści, który dehumanizuje te grupy. W przypadku osób LGBT mieliśmy do czynienia i mamy nadal z wielowiekową nagonką ze strony kościołów chrześcijańskich. W obszarach zamieszkanych przez muzułmanów taką nagonką zajmowali i zajmują się immamowie.
Przyklejanie się do skrajnej prawicy, bo umieją skutecznie uderzyć w czułe punkty i lęki przed Isis świadczy tylko o bardzo dużej krótkowzroczności i nie dostrzeganiu faktycznych intencji owej skrajnej prawicy.
Ehm, fanatycy islamscy to taka tamtejsza konserwatywna prawica. Udawanie, że bardzo duża grupa muzułmanów nie ma bardzo niefajnych poglądów też świadczy o krótkowzroczności. Bardzo mnie rozbawił wywiad z jednym terrorystą z UK, który twierdził, że przyłączył się do terrorystów bo nie mógł praktykować islamu. A nie mógł praktykować islamu, bo za dużo tam zła, na przykład homoseksualistów. Taki był biedaczek dyskryminowany.
edit. Jeszcze taka ciekawostka adj. Orlando. Facet, co pozabijał tych ludzi, sam był gejem i przychodził do tego klubu wcześniej. Tu można i tym poczytać:
http://www.theguardian.com/us-news/2016 ... ?CMP=fb_gu

edit i jeszcze tu: http://www.orlandosentinel.com/news/pul ... story.html
Może był gejem, może biseksualistą, może heteroseksualistą mającym homoseksualne fantazje, a może po prostu poszedł tam by rozpoznać teren (tak przynajmniej twierdzi jego obecna żona, którą aresztowano za współudział). Żadna z tych opcji nie wyklucza, że był homofobem. Wiadomo też, że był religijny i w meczecie wtłuczono mu do głowy, że geje powinni umrzeć.
A może też chorował psychicznie, a może poszli do lasu.
reader
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 313
Rejestracja: 17 maja 2013, o 21:40

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: reader » 15 cze 2016, o 09:58

Kiedyś natura rozwiązywała to i w zasadzie nadal rozwiązuje przez selekcję naturalną. Jednostki głupie, słabe, odpadają, stado je opuszcza, my mamy lewicę, która jęła się takim pomagać ;) Dlatego argumenty, że nie dajcie im broni, bo są debilami, to się sami pozabijają. Niby szanujecie człowieka, ale uważacie za skrajnego idiotę, który nie potrafi się bronią posłużyć jak chce i już pierwszego dnia posiadania jej się zabije, heh 8)
Ale to żaden problem, że ktoś się zabije. Gdyby debile mieli się sami wybić, to już zbierałabym podpisy pod ustawą o posiadaniu broni bez żadnych ograniczeń i dla każdego. Problem jest jak debil kogoś zabije. Chyba, że twoim zdanie to tam w Orlando doszło do selekcji naturalnej głupich i słabych?
ODPOWIEDZ