Uchodźcy-pytanie

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: ImaSumak » 15 cze 2016, o 11:17

takeyoudowntown pisze:
ImaSumak pisze:Nie, on po prostu nie lubi polskich imigrantów, tak jak Ty muzułmańskich.
Jest różnica między imigrantami z tej samej kultury, którzy jadą uczciwie zarobić, a ludźmi żerującymi na socjalu oraz nieszanującymi prawa i zwyczajów Europy, rozbijających się po ulicach i gwałcących kobiety. Nic nie mam do zwyczajnych muzułmanów, którzy potrzebują pomocy, ja tylko nie lubię ekstremistów, którzy zachowują się tak jak napisałam.
Trochę realizmu: Polacy w cudownej większości siedzą na socjalu, piją, narzekają i po 10 latach mieszkania na Wyspach nie znają angielskiego. Z kraju uciekło tu wielu przestępców i bandytów. Tak, są też gwałty, pobicia i kradzieże.
Szydło nie na próżno na ostatnim zjeździe UE negocjowała utrzymanie benefitów dla Polaków przez jeszcze kilka lat. Wszystkie kraje się wyłamały włącznie z grupą wyszehdadzką. Straszny wstyd! A teraz WB prawdopodobnie wyjdzie UE przez właśnie takich polskich, socjalnych imigrantów.
Przeleć się samolotem tanich linii lotniczych do WB albo wsiądź w autokar. Zobaczysz ten kwiat emigracji.
takeyoudowntown pisze:
ImaSumak pisze:A co do antysemityzmu- ma się w Polsce bardzo dobrze.
Ciekawe dlaczego. Może to przez polskie obozy zagłady, a może przez stosunek do Polaków po II WŚ i wdzięczność za pomoc.
Może dlatego, że w ogromnej większości my Polacy jesteśmy rasistami i jesteśmy narodem wielce nietolerancyjnym dla wszelkiej inności.
takeyoudowntown pisze:
ImaSumak pisze:Ci ludzie zabijają, bo są chorzy psychicznie. To nie ma nic wspólnego z religią, ani kolorem skóry.
O, nie nie. Oczywiście. Wcale żaden z nich nie krzyczy Allahu Akbar albo nie przyznaje wierności ISIS w rozmowie z policją.
Dla mnie mogą krzyczeć: góralu czy ci nie żal. Nie zmienia to faktu, że człowiek normalny się nie zabija. Zresztą żadna istota żywa nie jest skora do tracenia życia.

Na resztę głupot mi się odpowiadać nie chce. Mam tylko jedną uwagę: nie przypominam sobie bym kiedykolwiek sympatyzowała z jakąkolwiek partią czy ruchem politycznym. Nie wiem skąd więc to wkładanie mnie do lewicowego worka i określanie tego co piszę jako lewicowe. Osobiście pochodzę z rodziny polskich katolików, w której wpajano mi takie hasła jak: nie zabijaj, szanuj bliźniego swego, pomagaj potrzebującym itd. Jeśli już jakoś w związku z tym trzeba mnie i moje poglądy nazwać, to proszę je określać mianem katolickich, nie lewicowych i mnie nie upolityczniać.
Dziękuję bardzo z góry.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: takeyoudowntown » 15 cze 2016, o 15:40

ImaSumak pisze:Może dlatego, że w ogromnej większości my Polacy jesteśmy rasistami i jesteśmy narodem wielce nietolerancyjnym dla wszelkiej inności.
Tak i dlatego ryzykowali życie i zdrowie, aby ocalić Żydów. Aby utrzymać przy życiu, przechować jednego Żyda podczas wojny potrzeba było działania kilkunastu osób, kolektywu który się znał i współpracował. Na pewno kierował nimi rasizm.
ImaSumak pisze:Dla mnie mogą krzyczeć: góralu czy ci nie żal. Nie zmienia to faktu, że człowiek normalny się nie zabija. Zresztą żadna istota żywa nie jest skora do tracenia życia.
Usprawiedliwiasz nienawiść i zabijanie chorobą psychiczną, to jest już tragedia. Sami wybrali taką drogę, chcieli być zindoktrynowani. Nie mieli co robić w życiu, szukali sensu i znaleźli - zabijanie dla Allaha. Zawsze to jakieś zajęcie.

Na resztę głupot mi się odpowiadać nie chce.
Dzięki za szacunek.
Mam tylko jedną uwagę: nie przypominam sobie bym kiedykolwiek sympatyzowała z jakąkolwiek partią czy ruchem politycznym. Nie wiem skąd więc to wkładanie mnie do lewicowego worka i określanie tego co piszę jako lewicowe. Osobiście pochodzę z rodziny polskich katolików, w której wpajano mi takie hasła jak: nie zabijaj, szanuj bliźniego swego, pomagaj potrzebującym itd. Jeśli już jakoś w związku z tym trzeba mnie i moje poglądy nazwać, to proszę je określać mianem katolickich, nie lewicowych i mnie nie upolityczniać.
Dziękuję bardzo z góry.
Twoje poglądy są zdecydowanie lewicowe, na pewno nie są katolickie, bo katolicy są na prawej stronie w poglądach. Może jedynie pomaganie potrzebującym jest bardzo lewicowe, bo jest częścią państwa opiekuńczego, jakim jest wiele państw europejskich dzisiaj. Lewica wiązana jest z brakiem sensu w swoich wypowiedziach, a takie coś występuje w Twoich spostrzeżeniach na temat broni i samoobrony.
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: takeyoudowntown » 15 cze 2016, o 21:18

Kolejna tragedia. Terrorysta zabija policjanta i jego żonę we Francji, ich 3-letnie dziecko przeżyło.
http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosc ... a-00024058
Obecnie mamy wojnę z Państwem Islamskim, nie możemy czuć się bezpiecznie.
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: ImaSumak » 16 cze 2016, o 00:55

takeyoudowntown pisze: Tak i dlatego ryzykowali życie i zdrowie, aby ocalić Żydów. Aby utrzymać przy życiu, przechować jednego Żyda podczas wojny potrzeba było działania kilkunastu osób, kolektywu który się znał i współpracował. Na pewno kierował nimi rasizm.
I chwała im za to i wielki szacunek (tym, którzy ryzykowali, może nawet, jeśli robili to tylko dla pieniędzy, choć oczywiście nie wszyscy). Nie zmienia to faktu, że byli też tacy, którzy mordowali lub w tym współuczestniczyli, bo współuczestnictwem można też nazwać bierność (patrz: Piłat).
Odnosząc się jednak do współczesności, my Polacy nie lubimy żadnych odmienności. Jesteśmy mistrzami samymi dla siebie.
takeyoudowntown pisze: Usprawiedliwiasz nienawiść i zabijanie chorobą psychiczną, to jest już tragedia. Sami wybrali taką drogę, chcieli być zindoktrynowani. Nie mieli co robić w życiu, szukali sensu i znaleźli - zabijanie dla Allaha. Zawsze to jakieś zajęcie.
Niczego nie usprawiedliwiam. Tłumaczę. Wielu ludzi wybiera różne drogi świadomie, bądź tylko im się tak to wydaje, nie ma to jednak w wieku przypadkach nic wspólnego z normalnością. Ludzi słabych, chorych i z tendencjami do manipulacji nie brakuje. Trzeba im tylko stworzyć odpowiednie warunki do "rozwoju". Szaleństwo ludzkie nie zna granic. ALE zawsze coś wynika z czegoś. Rozdanie ludziom broni nie załatwi sprawy, tylko problem pogłębi (patrz: Stany).
[quote=""takeyoudowntown"]
Dzięki za szacunek.[/quote]
Tu nie o szacunek się rozchodzi, tylko niechęć (lenistwo) do dementowania pogłosek na temat, że Księżyc jest zrobiony z sera żółtego, typu cheddar.
takeyoudowntown pisze: Twoje poglądy są zdecydowanie lewicowe, na pewno nie są katolickie, bo katolicy są na prawej stronie w poglądach. Może jedynie pomaganie potrzebującym jest bardzo lewicowe, bo jest częścią państwa opiekuńczego, jakim jest wiele państw europejskich dzisiaj. Lewica wiązana jest z brakiem sensu w swoich wypowiedziach, a takie coś występuje w Twoich spostrzeżeniach na temat broni i samoobrony.
Wybacz, ale ja nie jestem za państwem opiekuńczym, w przyjętym tego słowa znaczeniu. :) Mierzi mnie to. Ludzie powinni dostawać wędki, a nie 500+ czy inne benefity tego rodzaju z mojej kieszeni.
Generalnie nie jestem za polityką, bo ta porywa tłumy, a ja nie jestem owcą.
Co do katolicyzmu, w kwestiach dotyczących imigrantów, pomagania słabszym, nie zabijania ludzi czy zwierząt (patrz: Franciszek z Asyżu), nie nienawiści itd. moje poglądy są takie same, jak obecnego papieża. Nie przypominam sobie też, bym dokonała apostazji. Jestem więc katoliczką :D A to, że polska prawica, którą tak chętnie cytujesz, mieniąca się jako katolicka, z zasadami wiary ma wspólnego niewiele, to już nie moja sprawa. :D
Poza tym pamiętaj, że brak sensu w wypowiedziach nie musi od razu oznaczać konotacji lewicowej, najczęściej jest to po prostu głupota, od lewa do prawa. :D
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: takeyoudowntown » 16 cze 2016, o 09:26

ImaSumak pisze: Rozdanie ludziom broni nie załatwi sprawy, tylko problem pogłębi (patrz: Stany).
Odniosę się tylko do tego, bo tego dotyczy główny wątek, który mnie interesuje.
Dlaczego, jeśli dostęp do broni jest problemem, zamachy mają miejsce w gun free zones? W strefach, gdzie nie wolno mieć przy sobie broni. Terrorysta wie, że to jest łatwa robota, bo ludzie są nieuzbrojeni i ich atakuje.
Breivik też z tego skorzystał.
We Francji nie mamy powszechnego dostępu do broni, a jest coraz bardziej niebezpiecznie i zapowiadane są kolejne ataki terrorystyczne na Europę.
Terrorysta nie patrzy na to, czy może legalnie kupić karabin, tylko kupuje go na czarnym rynku, jego nie interesuje prawo, bo swoim postępowaniem bardzo często go łamie.
Idąc tym tokiem myślenia, może zdelegalizujemy noże, bo niektórzy używają ich nie tylko do krojenia chleba, ale też zabijania...
Be someone who makes you happy
owczarnia
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 118
Rejestracja: 27 lut 2014, o 21:53

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: owczarnia » 16 cze 2016, o 11:39

Altena_Q pisze:
owczarnia pisze:
Altena_Q pisze:W jednym z niemieckich miast pewien 18latek tak bardzo bał się uchodźców, że zabawił się w strzelanie do nich z okna swojego domu. Postrzelił 5 letnią dziewczynkę z Macedonii. Musiała bardzo narzucać mu swoją kulturę i religię.
Ja często słyszę na lewicy, że to nietolerancyjni i ksenofobiczni Europejczycy stworzyli wojujący islam, że terroryzm to reakcja na dyskryminację i rasizm. A może coraz bardziej radykalizująca się prawica to też reakcja na rżnięcie głupa przez lewicę, że z islamem i muzułmanami ŻADNEGO problemu nie ma i że oni są dokładnie tacy sami jak my?
Kiedy to prawda. Terroryzm w Europie nie bierze się z Islamu.
Skąd wiesz? Jesteś arabistką, orientalistką, znasz treść Koranu, hadisów, ile literatury na temat islamu przeczytałaś?Podasz źródła swojej wiedzy?
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: Altena_Q » 16 cze 2016, o 12:03

@Owczarnia. Ja nie, ale moja bliska kolezanka jest Arabistką właśnie. Regularnie podróżuje do Iranu, zna tamtejszy język. W Niemczech zajmuje się uchodźcami, uczy ich języka. Dzięki niej mam dostęp i do Koranu i innych tego typu. Przy okazji poznaję też tych strasznych uchodźców, niektórzy mają dzieci uzdolnione muzycznie. Jest ich u nas w miasteczku obecnie kilkaset, są znani, nie widzimy hord dzikich lansowanych w mediach, ale normalnych ludzi. Z których każdy pochodzi z innego miejsca, kazdy ma swoją historię. A na radykalny Islam mają uraz znacznie większy niż to forum, bo zetknęli się z nim osobiście.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
owczarnia
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 118
Rejestracja: 27 lut 2014, o 21:53

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: owczarnia » 16 cze 2016, o 12:45

Ja też mam koleżankę arabistkę, która opowiadała mi, że na Bliskim Wschodzie ludzie generalnie są bardzo konserwatywni, nawet chrześcijanie i często nie asymilują kulturowo zachodnich pojęć i wartości, że bliższy mentalnie jest im katolik niż ateista. Islam ciekawi mnie od jakiegoś już czasu i chodziłam na liczne konferencje mu poświęcone jeszcze przed wybuchem wojny w Syrii. Obraz tej religii, który wyłaniał się z nich jednak trochę nie pasował do tego obrazu, który lansuje lewica (że islam to pacyfistyczna religia miłości i że generalnie problem jest z konkretnymi nielicznymi muzułmanami, a nie z islamem samym). Wiele razy podkreślałam, że nie mówię o ludziach, którzy wyznają islam (bo ci są rzeczywiście różni, wielu z nich to wręcz ofiary islamu) ale o samej religii, której wiele zasad stoi w sprzeczności z wartościami zachodniego państwa, chociażby rozdział religii od państwa, bo islam to z definicji nie tylko religia, ale cały system polityczno-prawno-społeczno-obyczajowy (takim był islam w swoim złotym wieku, czyli za życie proroka). Mnie chodzi tylko to, żeby normalnie, bez fobii, ale też bez zatajania niewygodnych faktów (np. molestowanie kobiet w Kolonii czy marsz tureckich nacjonalistów w Niemczech) porozmawiać o islamie.

Zastanawiam się, co myślą entuzjaści islamu, kiedy słyszą, że jakiś syryjski poeta czy algierski pisarz, którzy żyją na Zachodzie mówią, że islam to z natury religia wojny, bo takie były okoliczności jej powstania albo że nowoczesny islam nie jest w ogóle możliwy albo że dżihad islamski to nie tylko walka o czystość duszy, ale podbój i ekspansja terytorialna. Że to islamofoby?
owczarnia
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 118
Rejestracja: 27 lut 2014, o 21:53

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: owczarnia » 16 cze 2016, o 12:53

krytykujmy przejawy ksenofobii, rasizmu, łącznie z Polskim antysemityzmem. Ale bądźmy tak samo krytyczni wobec ideologii religijnych, innych niż katolicyzm. Chowanie głowy w piasek i twierdzenie, że problemu nie ma jest tak samo szkodliwe jak postawy odwrotnie skrajne.
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: Altena_Q » 16 cze 2016, o 13:14

owczarnia pisze:krytykujmy przejawy ksenofobii, rasizmu, łącznie z Polskim antysemityzmem. Ale bądźmy tak samo krytyczni wobec ideologii religijnych, innych niż katolicyzm. Chowanie głowy w piasek i twierdzenie, że problemu nie ma jest tak samo szkodliwe jak postawy odwrotnie skrajne.
O widzisz, w takim tonie ta dyskusja od razu nabiera sensu. Nie mam teraz czasu na dłuższe posty, ale generalnie zgadzam się z Tobą. Co mnie w tym temacie przeraża, to nakręcanie się niektórych w komentarzach utożsamiających każdego muzułmanina z terrorystą, plus oczywsty w niektórych postach rasizm. Nie piję teraz do konkretnych osób, bo nieraz nawet nie wczytuję się zbytnio w autora/kę posta, tylko w treść, która czasami jest no cóż, przykra.
Daleko mi do entuzjazmu wobec jakiejkolwiek religii, może poza Buddyzmem (który de facto religią nie jest, ale nie o tym mowa). Nie lubię też czarnobialego dzielenia ludzi na lewicę i prawicę, jak to lubią politycy, bo to kolejny sztuczny podział, mający podgrzewać konflikty. Widać to nawet na tym forum. Tak, kultury arabskie są ze swej definicji nieprzychylne dla lgbt, podobnie jak chrześcijańska. Ale kultura chrześcijańska JEDNAK wyewoluowała. Dlaczego to właśnie w tzw. multi kulti krajach ludziom lgbt żyje się najlepiej? Wracając do państw arabskich. Tak, życie w tamtych krajach jest dla lgbt piekłem. Tak, ludzie stamtąd uciekający nadal wyznają inne wartości, mają inne tradycje, i wielu z nich nie chce lub nie umie się zasymilować. To proces. Długi i bolesny, ale. Coraz więcej ludzi lgbt ze środowisk muzułmanskich dokonuje coming outu. Tak, jak niektórzy się radykalizują, tak większość chce po prostu normalnie żyć. Tak, napady w Kolonii były, ale było też masa innych rzeczy, kwestia tego, co wyeksponują media. Czy polska telewizja pokazała kiedyś, że są muzułmańskie organizacje lgbt? Że muzułmańskie lesbijki wzięły w Anglii ślub? Tak, cywilizacje wschodu i zachodu będą się teraz ze sobą ścierały. Będą kolejna ekty terrorystyczne. Ale to nie jest powodem, aby darzyć nienawiścią całe narody, aby z góry oceniać kogoś po kolorze skóry. aby odmawiąc schronienia tysiącom ludzi, którzy naprawdę boją się tego Islamu znacznie bardziej niż Polacy.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
moderatorka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 14
Rejestracja: 14 cze 2016, o 01:44

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: moderatorka » 17 cze 2016, o 03:22

od tego są organizacje, a nie cale panstwo.

to w mediach niektóre sprawy dot. uchodźców są przemilczane

to my w internecie sami dla siebie rozpowszechniamy co wyczyniaja uchodzcy i jak policja ich chroni

jak nas wlasne rzady zdradzily

a niektore z was, jak frajerki, twierdza ze bunt przeciwko temu to jest rasizm

kraje muzulmanskie sa rozne - lepsze i gorsze

a katolickie wszystkie sa tymi "lepszymi" :D

bo nasze prawo jest dobre dla obcokrajowcow

tak, my wyewoluowalismy

tylko ze chyba troche przegielismy. bo sie nie rozmnazamy i dajemy tlamsic innym

jak widac po tym temacie sami siebie niszczymy

PROPORCJE - ile my wyrzadzamy im szkod, a ile oni nam. jak my ich traktujemy, a jak oni nas (niewazne u kogo).

ten "rasizm" to jest zwykly bunt przeciwko niesprawiedliwosci
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: ImaSumak » 23 cze 2016, o 20:34

Jest taki pan w WB, Nigel Farage się nazywa i jest politykiem. Nie znosi/nienawidzi polskich imigrantów. Jego wypowiedzi są bardzo fajne. Twierdzi, że oni/Polacy/mieszkańcy Europy Wschodniej, zabierają nam (czyli Brytyjczykom) pracę, przez co Brytyjczycy siedzą na bezrobociu, bo oni pracują za grosze. Oni też mnożą się jak króliki i siedzą dzięki temu na zasiłkach, podczas gdy my, tak się nie mnożymy, więc nasze narody wyginą i są zagrożone. W dodatku musimy na nich płacić z naszych podatków, na ich zasiłki. Zalewa nas ich obca dla nas kultura. Oni często są bandytami, okradają nas, gwałcą nasze kobiety. We własnym kraju nie możemy czuć się bezpiecznie... itd..
A teraz Drogie Panie, zamiast słowa "oni" czy "Polacy", włóżmy słowo "Czarni" i wyjdzie nam w najczystszej postaci rasizm. Wy robicie dokładnie to samo, tylko zamiast "Polacy" czy "Czarni", używacie słowa "Muzułmanie". Serdecznie więc witam w klubie ludzi myślących jak Nigel Farage. :D

A tak z innej beczki, to proponowałabym się zastanowić, czy aby za Państwem Islamskim i wszystkimi terrorystami muzułmańskimi (co oczywiście dla wielu z Was jest równoznaczne ze wszystkimi Muzułmanami) nie stoją jednak Żydzi. Ja bym tej myśli nie bagatelizowała. W końcu jak powszechnie wiadomo w Powszechnej Polsce, Żydzi odpowiadają za wszystkie spiski światowe. Co Wy na to?

Przykro mi tylko, że to nie ja wpadłam na ten pomysł, tylko ktoś inny. Szczerze żałuję, bo myśl w prostocie swej genialna!
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: Altena_Q » 23 cze 2016, o 22:14

ImaSumak pisze: W końcu jak powszechnie wiadomo w Powszechnej Polsce, Żydzi odpowiadają za wszystkie spiski światowe. Co Wy na to?

Przykro mi tylko, że to nie ja wpadłam na ten pomysł, tylko ktoś inny. Szczerze żałuję, bo myśl w prostocie swej genialna!
Ja to wolałabym Reptilian. Ale uważam, że nie masz racji. To nie Żydzi, tylko Masoni.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: takeyoudowntown » 23 cze 2016, o 23:07

Dzisiaj znów był atak, tym razem w Niemczech w kinie.
http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosc ... o-00024519
Takie rzeczy już nikogo nie dziwią.
Zresztą mamy chleb i igrzyska, kto by się przejmował zamachowcami.

Ima, Anglicy ostatnio deptali Polską flagę:
https://www.youtube.com/watch?v=LzHAliV9SN0
Ciekawe czemu nie są tak odważni podeptać flagi ISIS. Pewnie dlatego, że prawo nie pozwoliłoby im wtedy żyć. Ostatnio wszystkich można obrażać, tylko nie terrorystów, a o muzułmanach przyznających się do ataków i przynależności do ISIS, mówi się że są Belgami, lub Amerykanami. 8)
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: Altena_Q » 23 cze 2016, o 23:22

Take, co ten atak ma wspólnego z tematem wątku?
Warto przy tym zajrzeć też do oryginalnych źródeł, np. tu:
http://www.gmx.net/magazine/panorama/ge ... n-31642376

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: ImaSumak » 23 cze 2016, o 23:45

Oczywiście Take, Twoje argumenty i "wieści z pierwszej ręki" są jak zwykle trafne. Brytyjczycy tak się boją Państwa Islamskiego i przestrzegają przez Ciebie tutaj przytoczonych "praw", że aż z tego wszystkiego bombardują tereny przez tę organizację zajęte.
Wiem, cieniarze.
Zresztą o to mi chodziło w mojej wypowiedzi. :D
Lubię kiedy kobieta...
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: justsomebody10 » 24 cze 2016, o 09:47

takeyoudowntown pisze: Ima, Anglicy ostatnio deptali Polską flagę:
https://www.youtube.com/watch?v=LzHAliV9SN0
Ciekawe czemu nie są tak odważni podeptać flagi ISIS. Pewnie dlatego, że prawo nie pozwoliłoby im wtedy żyć
Pijane typki deptały flagę na Euro. skąd mieliby tam wziąć flagę ISIS? Nie przypominam sobie, ze ISIS grała na euro :shock:

o muzułmanach przyznających się do ataków i przynależności do ISIS, mówi się że są Belgami, lub Amerykanami. 8)
Ale jak inaczej można o nich mówić? Skoro nie istnieje oficjalnie państwo takie jak ISIS, skoro nie jest ono uznawane, to jego "członkowie" przynależą do tego kraju, z którego się wywodzą. Wystarczy przy narodowości podać więcej informacji, żeby dokładnie określić kim ta osoba jest. Tak samo w przypadku religii.
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: takeyoudowntown » 24 cze 2016, o 12:14

ImaSumak pisze:Oczywiście Take, Twoje argumenty i "wieści z pierwszej ręki" są jak zwykle trafne. Brytyjczycy tak się boją Państwa Islamskiego i przestrzegają przez Ciebie tutaj przytoczonych "praw", że aż z tego wszystkiego bombardują tereny przez tę organizację zajęte.
Wiem, cieniarze.
Zresztą o to mi chodziło w mojej wypowiedzi. :D
Przecież co innego wysyłać oficjalnie siły zbrojne na wojnę, a co innego być zgłoszonym jako osoba prywatna do prokuratury o rasizm i islamofobię, co dzisiaj dzieje się na świecie. Chodziło mi o to drugie.

justsomebody10 pisze:Pijane typki deptały flagę na Euro. skąd mieliby tam wziąć flagę ISIS? Nie przypominam sobie, ze ISIS grała na euro :shock:
Tu nie chodzi o Euro i kto tam gra. Różne flagi i karykatury są palone na świecie i nikt szumu nie robi, co jest straszne, a niech ktoś spróbuje naruszyć godność terrorystów, to to na pewno nie zostanie bez odpowiedzi.
Ale jak inaczej można o nich mówić? Skoro nie istnieje oficjalnie państwo takie jak ISIS, skoro nie jest ono uznawane, to jego "członkowie" przynależą do tego kraju, z którego się wywodzą. Wystarczy przy narodowości podać więcej informacji, żeby dokładnie określić kim ta osoba jest. Tak samo w przypadku religii.
Ci ludzie są Afgańczykami, Pakistańczykami, czy innymi ludźmi pochodzącymi z dalekiego wschodu. Nie wiem jak można nazywać kogoś Amerykaninem, jeśli ma on typowo wschodnią urodę i nazywa się w stylu "Abdullah Mashakre", czy inaczej. To, że się gdzieś urodził, nie wymazuje z niego jego więzów kulturowych i więzów krwi ze wschodem. Jak mysz urodzi się w stajni to jest koniem? To nigdy nie będzie taki sam Amerykanin jak John Smith.
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
pannaeliza
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 969
Rejestracja: 25 cze 2015, o 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: pannaeliza » 24 cze 2016, o 12:25

ImaSumak pisze:
A tak z innej beczki, to proponowałabym się zastanowić, czy aby za Państwem Islamskim i wszystkimi terrorystami muzułmańskimi (co oczywiście dla wielu z Was jest równoznaczne ze wszystkimi Muzułmanami) nie stoją jednak Żydzi. Ja bym tej myśli nie bagatelizowała. W końcu jak powszechnie wiadomo w Powszechnej Polsce, Żydzi odpowiadają za wszystkie spiski światowe. Co Wy na to?

Przykro mi tylko, że to nie ja wpadłam na ten pomysł, tylko ktoś inny. Szczerze żałuję, bo myśl w prostocie swej genialna!

No raczej, że Żydzi. Ktoś watpil?

Take, John Smith może być też brytyjczykiem. I co wtedy? Wnioskowanie, czy też przesądzanie tożsamości po kolorze skóry to trochę rasizm nie?
a czy ty wiesz, że czasem bywa tak i tak się zdarza, że kury, koguty zadziobują swe własne jajka i je jedzą?
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: takeyoudowntown » 24 cze 2016, o 14:36

pannaeliza pisze:Take, John Smith może być też brytyjczykiem. I co wtedy? Wnioskowanie, czy też przesądzanie tożsamości po kolorze skóry to trochę rasizm nie?
Tu nie chodzi o to, ale głupie jest wmawianie ludziom, że człowiek o wschodnim kolorze skóry i nazwisku, jest czystej krwi Amerykaninem. Gdyby podali "Urodzony w Ameryce Pakistańczyk", byłoby idealnie. A tak to znów jest zamiatanie problemu pod dywan, bo te ataki to nie przez wschód i nienawiść do Europy... :roll:
Kiedy widzisz Azjatę, pewnie myślisz, że jest obywatelem świata, może nawet Afrykaninem, ja widzę w pierwszym odruchu Azjatę. Nic nie ma w tym dziwnego, że każda rasa ma jakieś cechy charakterystyczne.
Be someone who makes you happy
Mare
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 603
Rejestracja: 28 sty 2014, o 12:13

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: Mare » 24 cze 2016, o 14:48

Brytyjczycy opowiedzieli się w referendum za wyjściem z Unii Europejskiej, złożyło się na to m.in. to, że władze unijne nie radzą sobie z zalewem imigrantów, że zagrożenie terrorystyczne stale rośnie (nie łudźmy się, wczorajsze wzięcie zakładników w zachodnich Niemczech było jednym z aktów terroru i kto wie, czy przypadkiem nie przełożyło się w jakimś stopniu na wyniki referendum), z jednej strony, a z drugiej, co specyfiką polityki unijnej jest od dziesięcioleci, Komisja Europejska zbytnio ingeruje w suwerenność państw należących do Wspólnoty np., co akurat związane z powyższym, usiłując narzucić kwoty przydziału imigrantów danym państwom, wbrew ich zdaniu, a zgodnie z oczekiwaniami wąskiej grupy państw, tj. założycielskiej szóstki + Grecji do których fala uchodźców napływa w pierwszej kolejności. Sądzę, że nikt na taką Unię się, mówiąc kolokwialnie, "nie pisał".
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: justsomebody10 » 24 cze 2016, o 15:16

takeyoudowntown pisze:
Tu nie chodzi o to, ale głupie jest wmawianie ludziom, że człowiek o wschodnim kolorze skóry i nazwisku, jest czystej krwi Amerykaninem. Gdyby podali "Urodzony w Ameryce Pakistańczyk", byłoby idealnie. A tak to znów jest zamiatanie problemu pod dywan, bo te ataki to nie przez wschód i nienawiść do Europy... :roll:
Dziwna argumentacja. Liczy się obywatelstwo. Masz paszport danego kraju - i do tego dodajesz, z jakiej narodowosci się wywodzi, np. Amerykanin pochodzenia pakistańskiego, itp. W przeciwnym przypadku takie myślenie przypomina mi wyszukiwanie "czarnego pochodzenia" ileś tam pokoleń wstecz.
A co z dziećmi z mieszanych małżeństw? Jak tu będziemy określać ich tożsamość? Syryjski Włoch? Włoski Syryjczyk (bo kraj, w którym mieszka nie jest taki ważny....) I jeszcze po kim przejmie główny człon w nazewnictwie? Co się bardziej liczy: plemnik ojca, czy komórka jajowa matki? Kto daje tożsamość dziecku w rodzinach mieszanych? a jak w danym kraju mieszka już drugie albo trzecie pokolenie, to dalej ich nazywać syryjskimi Włochami lub włoskimi Syryjczykami (oczywiście te kraje to tylko przyklad)
Dla mnie zupełnie normalne jest podawanie najpierw miejsca urodzenia, a potem ewentualnie pochodzenia danej osoby lub rodziny.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: ImaSumak » 24 cze 2016, o 15:40

takeyoudowntown pisze:
pannaeliza pisze:Take, John Smith może być też brytyjczykiem. I co wtedy? Wnioskowanie, czy też przesądzanie tożsamości po kolorze skóry to trochę rasizm nie?
Tu nie chodzi o to, ale głupie jest wmawianie ludziom, że człowiek o wschodnim kolorze skóry i nazwisku, jest czystej krwi Amerykaninem. Gdyby podali "Urodzony w Ameryce Pakistańczyk", byłoby idealnie.
Take, postaraj się myśleć logicznie całościowo. Rdzennymi Amerykanami są Indianie. Kwestia ta dotyczy obu Ameryk plus Centralnej. Poza Indianami reszta tam, to imigranci bez względu na kolor skóry.
Temat ten dotyczy również Australii jak i części Afryki. Bądź konsekwentna w swoim myśleniu.
Lubię kiedy kobieta...
moja_alchemia
super forma
super forma
Posty: 4600
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: moja_alchemia » 24 cze 2016, o 19:40

ImaSumak pisze:
takeyoudowntown pisze:
pannaeliza pisze:Take, John Smith może być też brytyjczykiem. I co wtedy? Wnioskowanie, czy też przesądzanie tożsamości po kolorze skóry to trochę rasizm nie?
Tu nie chodzi o to, ale głupie jest wmawianie ludziom, że człowiek o wschodnim kolorze skóry i nazwisku, jest czystej krwi Amerykaninem. Gdyby podali "Urodzony w Ameryce Pakistańczyk", byłoby idealnie.
Take, postaraj się myśleć logicznie całościowo. Rdzennymi Amerykanami są Indianie. Kwestia ta dotyczy obu Ameryk plus Centralnej. Poza Indianami reszta tam, to imigranci bez względu na kolor skóry.
Temat ten dotyczy również Australii jak i części Afryki. Bądź konsekwentna w swoim myśleniu.
Ima, ale jeśli konsekwentnie pójdziemy dalej tym tokiem myślenia i prześledzimy losy rdzennych mieszkańców Ameryki, Australii czy części Afryki, to w tym kontekście przyszłość rasy białej na kontynencie Europejskim nie rysuje się, hmm ... różowo :?
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: ImaSumak » 25 cze 2016, o 13:10

moja_alchemia pisze:
ImaSumak pisze:
takeyoudowntown pisze:
Tu nie chodzi o to, ale głupie jest wmawianie ludziom, że człowiek o wschodnim kolorze skóry i nazwisku, jest czystej krwi Amerykaninem. Gdyby podali "Urodzony w Ameryce Pakistańczyk", byłoby idealnie.
Take, postaraj się myśleć logicznie całościowo. Rdzennymi Amerykanami są Indianie. Kwestia ta dotyczy obu Ameryk plus Centralnej. Poza Indianami reszta tam, to imigranci bez względu na kolor skóry.
Temat ten dotyczy również Australii jak i części Afryki. Bądź konsekwentna w swoim myśleniu.
Ima, ale jeśli konsekwentnie pójdziemy dalej tym tokiem myślenia i prześledzimy losy rdzennych mieszkańców Ameryki, Australii czy części Afryki, to w tym kontekście przyszłość rasy białej na kontynencie Europejskim nie rysuje się, hmm ... różowo :?
Dlatego nie należy używać głupiej argumentacji oraz czytać głupich poradników.
Lubię kiedy kobieta...
Zofia78
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 112
Rejestracja: 29 cze 2013, o 10:53

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: Zofia78 » 26 cze 2016, o 10:52

Cała sprawa z imigrantami z Syrii, których w Polsce nie widzieliśmy jeszcze, to wielkie bicie piany. Nie mówię, że sprawy nie ma, ale Ukraińców w Polsce podobno jest sporo więcej, niż teraz mielibyśmy przyjąć Syryjczyków, ale media nam o tym nie powiedziały, więc nie robimy z tego sprawy. nawet nie wiemy, że oni są w Polsce.
Najgorzej, jak się gada o kimś, kogo się nie zna, nie widziało nawet, wtedy najłatwiej wpoić, że tego kogoś trzeba się bać, bo nie wiadomo, co to.
Grunt to rozwodzić się nad okropnymi nazistowskimi obozami śmierci i jednocześnie odwracać wzrok od tu i teraz ludzi ginących u wybrzeży Lesbos. Trudno sobie uświadomić, że to się znowu dzieje - krzywda wielu ludzi - tu i teraz, i znowu sobie świat nie radzi z tym, jak pomóc. Ja sama też sobie nie radzę, zamiast tu wypisywać pseudomądrości powinnam się zgłosić do ośrodka wspierania uchodźców i robić. A nie gadać.
I tak zrobię.
Mare
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 603
Rejestracja: 28 sty 2014, o 12:13

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: Mare » 26 cze 2016, o 14:13

Zofia78 pisze:Cała sprawa z imigrantami z Syrii, których w Polsce nie widzieliśmy jeszcze, to wielkie bicie piany. Nie mówię, że sprawy nie ma, ale Ukraińców w Polsce podobno jest sporo więcej, niż teraz mielibyśmy przyjąć Syryjczyków, ale media nam o tym nie powiedziały, więc nie robimy z tego sprawy. nawet nie wiemy, że oni są w Polsce.
Równie "trafne" porównanie, jak to w którym to falę uchodźców zrównuje się z wyjazdami Polaków, po otwarciu unijnego rynku pracy dla Polski jako nowego członka UE, na Zachód w celach zarobkowych. Jak można porównywać Ukraińców, Słowian, chrześcijan, w których zwyczajach nigdy nie leżało wysadzanie się, np. w metrze, w imię Boga, z obcymi nam kulturowo i mentalnie mieszkańcami krajów muzułmańskich? Nie rozumiem doprawdy jak po tych wydarzeniach, czy to we Francji czy w Belgii, część Europejczyków nadal, a zwłaszcza kobiet, a lesbijek to już w ogóle, może opowiadać się za kontynuowaniem polityki imigracyjnej, która prowadzi do rozsadzania UE od środka, wzrostów, co naturalne i zrozumiałe w świetle ostatnich wydarzeń, nastrojów nacjonalistycznych, czego wyraz dało ostatnio społeczeństwo brytyjskie opowiadając się w referendum za Brexitem. Nie widzicie co się dzieje w krajach zachodnich? Do czego doprowadziła polityka tolerancji kosztem idei państwa świeckiego, którą to ideą dotychczas Europa chlubiła się, która m.in. leżała u podstaw tego, że np. osoby homoseksualne mogą żyć bez strachu o to, że za swoje preferencje zostaną skazane na śmierć? Strefy szariatu, wzrost zagrożenia dla zwykłych ludzi (bo kto jeździ metrem? politycy odpowiedzialni za wywołanie tego kryzysu?), gwałty na kobietach, ba, nawet pomysły, aby dla kobiet, po to by nie "prowokować" muzułmanów, wprowadzać osobne wagony, do tego właśnie doprowadziła tolerancja, której nie postawiono w pewnym momencie granic, a także poprawność polityczna, która ogłupia ludzi na tyle, że ci albo to nie są w stanie już samodzielnie oceniać świata, takim jakim on faktycznie jest, albo też boją się wypowiadać, w obawie przed ukaraniem ze strony własnego państwa, które taką politykę odgórnie, za pomocą odpowiednich instrumentów, narzuca społeczeństwu.
Awatar użytkownika
Lidia777
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 398
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 00:00
Lokalizacja: UK

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: Lidia777 » 27 cze 2016, o 22:24

takeyoudowntown pisze:
pannaeliza pisze:Take, John Smith może być też brytyjczykiem. I co wtedy? Wnioskowanie, czy też przesądzanie tożsamości po kolorze skóry to trochę rasizm nie?
Tu nie chodzi o to, ale głupie jest wmawianie ludziom, że człowiek o wschodnim kolorze skóry i nazwisku, jest czystej krwi Amerykaninem. Gdyby podali "Urodzony w Ameryce Pakistańczyk", byłoby idealnie. A tak to znów jest zamiatanie problemu pod dywan, bo te ataki to nie przez wschód i nienawiść do Europy... :roll:
Kiedy widzisz Azjatę, pewnie myślisz, że jest obywatelem świata, może nawet Afrykaninem, ja widzę w pierwszym odruchu Azjatę. Nic nie ma w tym dziwnego, że każda rasa ma jakieś cechy charakterystyczne.
A co to jest "czystej krwi Amerykanin"? Tu chodzi o ludzi a nie ogiery... A ktos taki jak czystej krwi Amerykani najzwyklej w swiecie nie istnieje, a jakby sie juz mial jakis znalesc to napewno nie bylby bialy...

Rasistka jestes najzwyklej, przepelniona niechecia i strachem do osob ktore sie od Ciebie roznia.
Summer me now summer my life away
Summon me on to another day
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: takeyoudowntown » 28 cze 2016, o 09:38

Lidia777 pisze:Rasistka jestes najzwyklej, przepelniona niechecia i strachem do osob ktore sie od Ciebie roznia.
Proszę nie przesadzać, żadną rasistką nie jestem, tylko pragnę i oczekuję prawdy od mediów. Kiedy widzę człowieka o wschodniej urodzie i nazwisku Abdullah Al-Shakri i słyszę, że jest ten pan Belgiem, Holendrem, czy Niemcem, to się śmieję z tego świata, który stworzyła ta zabawna nowoczesna polityka.
Nie boję się i nie mam niechęci do osób, które się ode mnie różnią. Powtarzam już któryś raz - nie mam nic do muzułmanów, chrześcijan, katolików, islamistów, uchodźców, uciekinierów wojennych, którzy nic złego nikomu nie robią. Nie atakują ludzi, nie tworzą zamachów na Europejczyków i nie tylko, nie są rabusiami, nie gwałcą, człowiek nie boi się przejść obok nich ulicą, bo wie że ten młody zaatakuje (jest taki film w internecie, gdzie na jednej z ulic co rusz młodziaki podbiegają i okradają ludzi), nie zabijają bo ktoś ma inne wyznanie, nie straszą całych państw atakami itd.
Ja się tylko boję terrorystów, ludzi przepełnionych przemocą i nienawiścią, którzy udając uchodźców, jadą tutaj, aby nas zabić, zaatakować, zastraszyć. Mam prawo bać się przemocy, tym bardziej że państwo nie wyposaża mnie w poważne środki do obrony przed atakami.
Be someone who makes you happy
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: onlyforyoureyes » 28 cze 2016, o 10:01

Take - jestem pod wrażeniem jak z uporem maniaka prowadzisz tutaj walkę z wiatrakami :ok:
Mogę dodać od siebie tylko takie słowa, które ostatnio wypowiedział pewien mądry mężczyzna, którego bardzo szanuję. A powiedział on, że tolerancja to bardzo ważna rzecz, że to cecha pozytywna, i że należy być człowiekiem tolerancyjnym, ale warto od czasu do czasu zastanowić się, czy w tej swojej rozpędzonej tolerancji przypadkiem nie tolerujemy też zła i głupoty?
ODPOWIEDZ