Uchodźcy-pytanie

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: takeyoudowntown » 9 mar 2016, o 23:48

Ja o zielonym, Ty o czerwonym. Nie dogadamy się dziś :) Miłej nocy :)
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: ImaSumak » 10 mar 2016, o 01:25

Jest taki projekt, nie wiem czy znacie:
http://www.humansofnewyork.com/
Możecie tam poczytać historie przeróżch ludzi mieszkających w NY. Akurat w kontekście omawianego tematu chciałabym Wam zwrócić uwagę na tego pana:
https://m.facebook.com/photo.php?fbid=1 ... 9916530784
Na dole zdjęcia, po lewej stronie wciskając "wstecz" przeczytacie całą jego historię.
Lubię kiedy kobieta...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: dobranocka14 » 10 mar 2016, o 07:18

ImaSumak pisze:https://m.facebook.com/photo.php?fbid=1 ... 9916530784
Na dole zdjęcia, po lewej stronie wciskając "wstecz" przeczytacie całą jego historię.
Projektu nie znałam, niemniej z racji pory i braku czasu odniosę się do tego co powyżej ponieważ tylko to zdążyłam przeczytać.
Ten przykład pokazuje, że historie ludzi, którzy wyemigrowali ze swoich swoich krajów są indywidualne, powody mniej lub bardziej tragiczne, poziom wykształcenia, inteligencja emocjonalna, ambicje - zróżnicowane tak jak plany na przyszłość swoją i swojej rodziny. Plany, które zostały zweryfikowane nie pod wpływem chęci sprawdzenia jak fajnie jest gdzieś w świecie a pod wpływem tragicznych wydarzeń, które działy i dzieją się w kraju rodzinnym.
I nadal nie wiem dlaczego ten tekst został skierowany do mnie, rozumiem jako źródło do polemiki z moimi postami. Nigdzie nie odbieram ani godności uchodźcom, nie piszę o nich jak o ludziach drugiego sortu ani nie wartościuję powodów dla których te rzesze ludzi ciągną do Europy. Jak to mi kiedyś w innym wątku napisałaś - przeczytaj uważnie co napisałam. :wink:
I zwróć uwagę na kontekst.
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: babette_h » 10 mar 2016, o 07:53

takeyoudowntown pisze:Europa zginie, bo mamy mało dzieci.
U Muzułmanów wskaźnik dzietności - 8.1
Europejski - 1.3
Nie wymaga komentarza.
Jako komentarz warto byłoby podać średnia długość życia, ilość umierających noworodków i ile z tych średnich 8 dzieci dożywa 5. roku życia.
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: ImaSumak » 10 mar 2016, o 07:59

Dobranocko, ten post jest skierowany do Ciebie:

Moje posty nie są kierowane do Ciebie, no chyba że jasno wynika to z kontekstu, jak teraz. Jak już wczoraj pozwoliłam sobie nieśmiało wspomnieć, moje wczorajsze dwa posty skierowane były do przeciwniczek, w tym przypadku just i take.
Podpowiedz mi proszę, co mam zrobić byś nie odbierała tego co piszę ad personam. Przeczytaj jeszcze raz np. moje wczorajsze teksty i odpowiedz który wskazuje, że piszę o uchodźcach do Ciebie. Potem zaś pisz mi o czytaniu.

Pisząc na forum KK nie myślę w każdym poście o Tobie.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
pannaeliza
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 969
Rejestracja: 25 cze 2015, o 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: pannaeliza » 10 mar 2016, o 08:50

takeyoudowntown pisze:Nie we wszystkich takich krajach jest wojna i bieda, natomiast wszędzie panuje Koran, mniej lub bardziej radykalnie.
Na tę informację wpadłam na jakieś stronie, nie pamiętam co to było.
Ta dyskusja nie ma sensu. Przytaczacie argumenty typu "ja znam kogoś osobiście i on nie zabija i nie gwałci". Dobrze, wiem że nie każdy jest taki sam, ale nie można zaprzeczyć temu, że w tej fali, którą dziś przyjmujemy, są ludzie nam zagrażający. Dali o sobie znać we Francji, w Niemczech w Sylwestra i planują kolejne niespodzianki. Ale to radykałowie. Co ze zwyczajnymi muzułmanami, którzy nic nie robią w Europie, siedzą, ładują laptopy i ajfony, nudzą się i robią burdy, chcą w przyszłości wprowadzić szariat i podporządkować nas sobie.
Jeśli ktoś uważa, że utrata tradycji i kultury państwa, narodu i kontynentu jest niczym wielkim, bo trzeba się mieszać, to nie mamy o czym rozmawiać. Bo u mnie tradycja, kultura, o które walczyli przodkowie, jest jak rodzina, stoi na najwyższym miejscu i zaprzepaszczenie jej w imię chęci poznania nowej kultury, która chce nas połknąć, nie jest mądra i fajne.

Nikt nie mówił o utracie kultury, nie przeznaczaj. W kontekście mieszania kultur mialam na myśli to, że od zarania dziejów ludzie się przemieszczają, przenosząc swoje zwyczaje na inne terytoria, i ucząc się czegoś od innych.
Jeśli chodzi i wydarzenia sylwestrowe, naprawdę nie jesteś w stanie dopuścić do siebie myśli, że to były zorganizowane grupy a nie przypadkowi uchodźcy? Skoro się zorganizowali, to najpewniej w jakimś celu? Ot, zagadka logiczna z rana.
Pisałam, że to oczywiste, że nie każdy islamista to zły człowiek i chce napadać, jednak nie odmówisz pociągu do gwałtów i napaści oraz terroryzmu tym, którzy tak jak inni przypłynęli na łódkach, zadomowili się tu, a potem dali pokaz siły, zabijając i gwałcąc kobiety.
Ale, że co? Bo jakoś (poza wydarzeniami w Kolonii, ale tam chyba nikt nie umarł, nie umniejszając rzecz jasna, bo nie wolno nikogo molestowac) nie zauwazylam fali morderstw i gwałtów, może poza fejkowymi linkami na FB. Przeoczyłam coś?

Takeyoudowntown, w wątku o poruszaniu społecznym po wygranej pis odnioslam się już do podobnych argumentów powołując się na bardzo mądrą monografię jednego z członków szkoły Chicagowskiej. Jestem pod dużym wrazeniem jesli chodzi o osiągnięcia socjologów z tamtego okresu i zachecam do lektury (przyda Ci się przeczytać coś obiektywnego). Moje odniesienie dotyczyło tego, że tak, jak Ty i wielu innych ludzi, masz muzułmanów za zwierzęta gwalcace kozy, chcące tylko plądrować Europę narzucając szariat, tak nas, Polaków za granicą maja za gangsterów i złodziei. I nie chodzi mi o zabawne dowcipy na temat szukania przez niemca swojego skradzionego samochodu w polsce, tylko o wybitne dzieła naukowe, które całkiem serio o tym traktują, przytaczając fakty i statystyki. Ukradlas vos kiedyś komuś? Bo ja nie. Nie naleze też do gangu. Wśród imigrantów są zwyrodnialcy, tak samo jak są oni wśród europejczyków. Są też ludzie potrzebujący pomocy.

A zaścianek jest zły.
a czy ty wiesz, że czasem bywa tak i tak się zdarza, że kury, koguty zadziobują swe własne jajka i je jedzą?
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: justsomebody10 » 10 mar 2016, o 09:47

ImaSumak pisze:
Myślę, że pozwolenie imigrantom na kultywowanie ich tradycji (jeśli nie są niezgodne z obowiązującym u nas prawem) nie stwarza zagrożenia dla naszej kultury, tożsamości. Czy ten strach nie wynika z poczucia własnej słabości?
Może wynikać również z nieznajomości tematu, bo w końcu ilu Muzułmanów czy imigrantów spotkałyście just i take? Strach ma zawsze wielkie oczy.
[/quote]

To nie strach (przynajmniej z mojej strony), tylko realne spojrzenie. Nie mam przecież nic przeciwko kultywowaniu obcych tradycji, które nie podważają zasad europejskich, ale co z tymi, które je podważają? Nie rozpatruję tego zagadnienia patrząc się na konkretne jednostki (chociaż kilkanaście lat temu przez jakiś czas miałam do czynienia głównie z imigrantami, bo autochtoni byli bardziej, hmm, zamknięci na mnie..., a jeszcze ta bariera językowa, bo to nie był kraj anglojęzyczny), ale na określone posunięcia w kwestii prawa i obyczajów. Nie chciałabym np. oficjalnego zezwolenia na poligamię i zasiłku na każdą żonę. Nie chciałabym, aby po osiągnięciu większości w radach miasta albo poszczególnych dzielnic, przedstawiciele muzułmanów dyskryminowali europejskie zwyczaje. Nie chcę, żeby w środku Europy imam głosił sobie w meczecie, który wybudowali mu Europejczycy, że niewiernych trzeba zabijać. Chciałabym, żeby takich niezwłocznie deportowano. Nie chcę, żeby narysowanie Mahometa od razu skutkowało zamieszkami, w których muzułmanie żądają śmierci autora i niszczą, co im tylko wejdzie w drogę. Nie chciałabym tuszowania honorowych zabójstw i przestępstw na tle seksualnym, jeśli dopuszczaja się ich muzułmanie. I wiele innych postulatów, które nie wynikają ze strachu przed słabością naszej kultury, tylko z troski o zwykłe bezpieczeństwo. Tak samo reagowałabym, gdyby podobne zachowania były dziełem innej grupy.
Wcale nie twierdzę, że z muzułmanami nie da się żyć, bo to jest stałe uogólnienie, które zarzuca się wszystkim, którzy patrzą nie tylko na pozytywy, ale widzą też wiele niebezpieczeństw. Uważam, że nie ma sensu nie zauważanie, że np. problem dyskryminacji kobiet w rodzinach muzułmańskich mieszkających w Europie istnieje i generuje wiele negatywnych zjawisk. Niestety, nie możemy zmienić takiego zachowania w krajach arabskich, ale już przynajmniej w Europie możemy się tym negatywom sprzeciwiać. Imigranci nie powinni mieć postawy roszczeniowej.
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: justsomebody10 » 10 mar 2016, o 10:01

ImaSumak pisze:Jak już wczoraj pozwoliłam sobie nieśmiało wspomnieć, moje wczorajsze dwa posty skierowane były do przeciwniczek, w tym przypadku just i take.
[/b]
Tylko że ja nie jestem przeciwniczką uchodźców. Migracje są nieuniknione, ich przyczyny są różne, itp. Ja po prostu sprzeciwiam się uchodźcom roszczeniowym, którzy uważają, że Europa ma niemal obowiązek ich przyjąć, a jeśli nie, to zrobią rozpierdol. I jeszcze tym, że to Europejczycy mają dostosować się do ich kultury i zasad. Natomiast brak nowych miejsc pracy dla tych, którzy pojawią się w wielkich ilościach w mniejszych krajach, albo zamierzają żyć z socjalu, to przecież rzeczywistość, z którą Europa musi sobie radzić. Wystarczy spojrzeć również na polskich imigrantów. Czy robią wielkie kariery w Danii, Szwecji, Norwegii? Z wyjątkiem jednostek, pracują tam, gdzie obywatele tych krajów nie chcą pracować. Tam jest popyt na określonych specjalistów z językiem. W UK wygląda to lepiej, bo więcej jest możliwości i język łatwiejszy :D n bb
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: dobranocka14 » 10 mar 2016, o 10:54

ImaSumak pisze:Dobranocko, ten post jest skierowany do Ciebie:

Moje posty nie są kierowane do Ciebie, no chyba że jasno wynika to z kontekstu, jak teraz. Jak już wczoraj pozwoliłam sobie nieśmiało wspomnieć, moje wczorajsze dwa posty skierowane były do przeciwniczek, w tym przypadku just i take.
Podpowiedz mi proszę, co mam zrobić byś nie odbierała tego co piszę ad personam. Przeczytaj jeszcze raz np. moje wczorajsze teksty i odpowiedz który wskazuje, że piszę o uchodźcach do Ciebie. Potem zaś pisz mi o czytaniu.

Pisząc na forum KK nie myślę w każdym poście o Tobie.
Tylko ,ze zacytowalas mnie i just_ Dlatego zapytałam uprzednio czy to pytanie było skieroeane do mnie a skoro potwierdzilas to trudno żebym zrozumiala inaczej.
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: takeyoudowntown » 10 mar 2016, o 11:37

babette_h pisze:Jako komentarz warto byłoby podać średnia długość życia, ilość umierających noworodków i ile z tych średnich 8 dzieci dożywa 5. roku życia.
A to ładnie koreluje z tym, co napisałam o ich rozwoju mentalnym i intelektualnym. Dodałabym jeszcze seks i małżeństwo z 9-letnimi dziewczynkami do tego i mamy komplet.
pannaeliza pisze:Nikt nie mówił o utracie kultury, nie przeznaczaj. W kontekście mieszania kultur mialam na myśli to, że od zarania dziejów ludzie się przemieszczają, przenosząc swoje zwyczaje na inne terytoria, i ucząc się czegoś od innych.
No, te czasy już chyba minęły, prawda? Nikt nikogo nie podbija, Europa w Europie, Ameryka w Ameryce. Imigranci inteligentni, jeśli gdzieś jadą, szanują czyjąś kulturę, nie robią wojen.
Skoro się zorganizowali, to najpewniej w jakimś celu? Ot, zagadka logiczna z rana.
No, no. Podobno ta cała zabawa z imigrantami jest zorganizowana przez panów z Izraela ;) Ogólnie dzięki nim świat wygląda jak wygląda :)
Przeoczyłam coś?
Zmień media, które śledzisz :)
Moje odniesienie dotyczyło tego, że tak, jak Ty i wielu innych ludzi, masz muzułmanów za zwierzęta gwalcace kozy, chcące tylko plądrować Europę narzucając szariat,
To nieprawda. Chyba już czwarty raz tutaj piszę, że nie wszyscy są tacy sami. Nie będę się powtarzać, ale zarzucasz mi nieprawdę, bo ja tak nie uważam.
Są też ludzie potrzebujący pomocy
I takim trzeba pomóc jak najbardziej. Ja się takich nie obawiam. Ja się obawiam radykałów i opętanych przez Koran wyznawców Allaha, którzy przystawiają nóż do gardła chrześcijanom i mówią, że albo przyjmie Allaha, albo umrze. Takich się boję. Boję się takich, którzy biorą za żonę 9-letnie dziewczynki. Takich się boję, którzy skazują na więzienie za zdradę kobietę, która została zgwałcona. Czy oni wszyscy tak się zachowują? jasne, że nie.

To nie zaścianek, tylko racjonalna obawa przez groźnymi ludźmi.
Be someone who makes you happy
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: babette_h » 10 mar 2016, o 20:00

takeyoudowntown pisze:
babette_h pisze:Jako komentarz warto byłoby podać średnia długość życia, ilość umierających noworodków i ile z tych średnich 8 dzieci dożywa 5. roku życia.
A to ładnie koreluje z tym, co napisałam o ich rozwoju mentalnym i intelektualnym. (...)
Polska też odbiega długością życia, a z kolei w USA jest wysoka śmierteloność okołoporodowa.

Wobec tego, w obliczu wygranej PiSu i dużych szans Trumpa jestem skłonna wobec tego przyznać Ci rację.
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
Awatar użytkownika
pstryk27
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 155
Rejestracja: 4 lis 2013, o 09:27

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: pstryk27 » 13 mar 2016, o 09:49

Zastanawiam sie czy lęk przed uchodźcami nie wynika ze znieczulicy społecznej w obecnych czasach. Nie tyle ludzie się boją tego co przyjdzie, ale tego, że nie bedą chcieli/potrafili interweniować, kiedy będzie się działa krzywda. Tak jakbyśmy stracili sprawczość i europejską kulturę, która się tyle wieków kształtowała.
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: onlyforyoureyes » 16 mar 2016, o 22:56

dobranocka14 pisze: Nie mówiąc o tym, że dość słaba to musi być tradycja, kultura, którą tak łatwo da się zaprzepaścić.
demografia załatwi sprawę. nas rodzi się mało, ich rodzi się po kilkanaście nawet w rodzinie.
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: onlyforyoureyes » 22 mar 2016, o 11:23

jak się mają zwolenniczki przyjmowania do Europy islamistów, czytając o dzisiejszych zamach w Belgii? hmm? ktoś powinien za to beknąć. ludzie tracą życie. a Niemcy chcą jeszcze Turcję do UE wciągnąć i otworzyć dla niej swoje granice. Turcy, plus muzułmanie którzy przez Turcję należącą do UE dostaliby się do Europy = koniec bezpiecznej, wolnej od wojen, białej i chrześcijańskiej Europy. winnych tego co się dzieje na europejskich ulicach należy postawić przed Sąd. ci ludzie mają krew na rękach.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: ImaSumak » 22 mar 2016, o 11:43

Ale których islamistów masz na myśli? Naukowców zajmujących się Islamem czy zwolenników fundamentalizmu islamskiego?
Czytałam tu wszystkie wątki na ten temat i nigdzie nie natknęłam się na zwolenniczki ani jednego ani drugiego.

Mnie zastanawia co się dzieje ze służbami bezpieczeństwa, co z międzynarodową wymianą informacji. Gdzie tkwi błąd?
Obawiam się, że powoli zbliżamy się do momentu ponownego zamknięcia granic w Europie i upadku tego, co Europa budowała przez ostatnich kilkadziesiąt lat. Smutne.
Lubię kiedy kobieta...
moja_alchemia
super forma
super forma
Posty: 4600
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: moja_alchemia » 22 mar 2016, o 11:47

onlyforyoureyes pisze:jak się mają zwolenniczki przyjmowania do Europy islamistów, czytając o dzisiejszych zamach w Belgii? hmm? ktoś powinien za to beknąć. ludzie tracą życie. a Niemcy chcą jeszcze Turcję do UE wciągnąć i otworzyć dla niej swoje granice. Turcy, plus muzułmanie którzy przez Turcję należącą do UE dostaliby się do Europy = koniec bezpiecznej, wolnej od wojen, białej i chrześcijańskiej Europy. winnych tego co się dzieje na europejskich ulicach należy postawić przed Sąd. ci ludzie mają krew na rękach.
Problemem jest to, co robi z ludźmi fanatyzm religijny.
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: onlyforyoureyes » 22 mar 2016, o 11:54

ImaSumak pisze: Mnie zastanawia co się dzieje ze służbami bezpieczeństwa, co z międzynarodową wymianą informacji. Gdzie tkwi błąd?
islamista = wyznawca Allaha, Mahometa, i Koranu.

jak co się dzieje? pseudo poprawność i skrajny liberalizm doprowadziły Europę na skraj przepaści. policja to cipy, nie reagują na przestępstwa popełniane przez islamistów. boją się ich nawet. media tak poprawne że nawet nie podają religii i narodowości sprawców przestępstw. a dlaczego? dlatego że pewnie jakieś 90% z nich popełniają muzułmanie. więc żeby "nie siać nienawiści". bo przecież nienawiść zrodzi się z mówienia prawdy. nie z czynów islamistów rodzi się nienawiść do nich, tylko z MÓWIENIA o tych czynach na łamach prasy, w TV i radio. islamiści traktowani jak święte krowy rośli w siłę. dostawali kasę za darmo, budowano im meczety w których ci potem planowali zamachy, rezygnowano z tradycji i zwyczajów ludzi zamieszkujacych dany kraj UE by nie ranić uczuć islamisty. ba! nawet islamistów nie ścigano za "drobne" przestępstwa typu kradzieże, pobicia, wymuszenia, bo tych przestępstw było tak dużo że policja sobie z nimi nie radziła. i oto mamy skutki pseudo poprawności politycznej, "nie ranienia uczuć muzułmanów", pozwalania im na wszystko, nie karania sprawców przestępstw.
pewnie winny temu wszystkiemu jest biały chrześcijanin, który nie wystarczająco mocno kochał swojego bliźniego Mahmeda i Mahmed pozbawiony miłości zaczął się mścić. to jest początek końca Europy jaką znamy.
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: onlyforyoureyes » 22 mar 2016, o 11:57

moja_alchemia pisze:
onlyforyoureyes pisze:jak się mają zwolenniczki przyjmowania do Europy islamistów, czytając o dzisiejszych zamach w Belgii? hmm? ktoś powinien za to beknąć. ludzie tracą życie. a Niemcy chcą jeszcze Turcję do UE wciągnąć i otworzyć dla niej swoje granice. Turcy, plus muzułmanie którzy przez Turcję należącą do UE dostaliby się do Europy = koniec bezpiecznej, wolnej od wojen, białej i chrześcijańskiej Europy. winnych tego co się dzieje na europejskich ulicach należy postawić przed Sąd. ci ludzie mają krew na rękach.
Problemem jest to, co robi z ludźmi fanatyzm religijny.
guzik prawda. nie mówcie mi o FANATYZMIE. bo to nie fanatyzm jest winny tylko ISLAM. nie ma umiarkowanego islamu, każdy wyznawca islamu to fanatyk. KAŻDY ! kto czytał Koran, ten wie, że każda osoba która wierzy w tę księgę i praktykuje jej nakazy jest FANATYKIEM. KAŻDA! ciągle mówicie o jakichś fanatykach, anonimowych, wyjatkowych. a to nieprawda. za terror odpowiada ISLAM, a nie żaden fanatyzm. ISLAM = FANATYZM.
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: takeyoudowntown » 22 mar 2016, o 12:52

Dobra, już skończmy z tym islamem wałkować jedno i to samo.
Problemem numer jeden po islamie jest bezbronność Europy, zupełne rozbicie defensywne, ofensywy oczywiście brak, nie licząc kilku rakiet od Francji. Bruksela niby najbardziej chroniona od czasu zagrożenia, a padła łatwym łupem. Obawy wzrastają, im bliżej do czerwca i lipca, czyli Euro we Francji i ŚDM u nas.
Mamy wojnę, której raczymy nie widzieć, nie angażować się, siedzieć i czekać aż wybiją kolejnych ludzi, a władze będą powtarzać, że współczują ofiarom, albo że nie ma co się przejmować, bo to tylko zamach jakich wiele, jak to rzekła dziś Julia Pitera. Same słowa i zero działania, nie dziwota że ISIS ma nas za łatwego chłopca do bicia.
Be someone who makes you happy
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: onlyforyoureyes » 22 mar 2016, o 12:57

takeyoudowntown pisze:Dobra, już skończmy z tym islamem wałkować jedno i to samo.
Problemem numer jeden po islamie jest bezbronność Europy, .
nie, Europa nie jest bezbronna. ma nowoczesną broń, armię każdy kraj ma, jesteśmy w NATO. problemem nie jest bezbronność, tylko skrajna głupota. ludziom odmawia się prawa do obrony własnej ! Dunka która gazem pieprzowym obroniła się przed ISLAMSKIM gwałcicielem, stanęła przed sądem za użycie gazu, który jest w Danii nielegalny ! to jest prawdziwy problem - SKRAJNY DEBILIZM RZĄDZĄCYCH W EUROPIE I USRANA POPRAWNOŚĆ !
Awatar użytkownika
bledny_rycerz
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 941
Rejestracja: 9 mar 2009, o 01:00
Lokalizacja: z wczoraj

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: bledny_rycerz » 22 mar 2016, o 14:58

onlyforyoureyes pisze:
moja_alchemia pisze:
onlyforyoureyes pisze:jak się mają zwolenniczki przyjmowania do Europy islamistów, czytając o dzisiejszych zamach w Belgii? hmm? ktoś powinien za to beknąć. ludzie tracą życie. a Niemcy chcą jeszcze Turcję do UE wciągnąć i otworzyć dla niej swoje granice. Turcy, plus muzułmanie którzy przez Turcję należącą do UE dostaliby się do Europy = koniec bezpiecznej, wolnej od wojen, białej i chrześcijańskiej Europy. winnych tego co się dzieje na europejskich ulicach należy postawić przed Sąd. ci ludzie mają krew na rękach.
Problemem jest to, co robi z ludźmi fanatyzm religijny.
guzik prawda. nie mówcie mi o FANATYZMIE. bo to nie fanatyzm jest winny tylko ISLAM. nie ma umiarkowanego islamu, każdy wyznawca islamu to fanatyk. KAŻDY ! kto czytał Koran, ten wie, że każda osoba która wierzy w tę księgę i praktykuje jej nakazy jest FANATYKIEM. KAŻDA! ciągle mówicie o jakichś fanatykach, anonimowych, wyjatkowych. a to nieprawda. za terror odpowiada ISLAM, a nie żaden fanatyzm. ISLAM = FANATYZM.
"Kto czytał Koran, ten wie, że [...] każdy jest fanatykiem". Z Twoich słów wynika tylko jedno - że akurat Ty Koranu nie przeczytałaś. Ani tym bardziej żadnych opracowań doń. Trzeba mieć nieźle przemeblowane w głowie, żeby pisać takie rzeczy. Uchodźcy uciekają właśnie przed tym, co wydarzyło się w Belgii. Podobna liczba ofiar staje się każdego dnia udziałem przynajmniej kilku państw, z których pukają do drzwi Europy uciekinierzy. W dniu (zaznaczam, w tym samym dniu) ostatniego zamachu w Paryżu w Iraku terroryści zamordowali kilkadziesiąt osób. Pomyśl logicznie. Gdybyśmy nie przyjmowali od 2014 roku uchodźców, to też nie byłoby np. zamachu w Madrycie w 2004 roku? Terroryzm jest palącym problemem nie od dziś. Ale nieudolność służb i wywiadu, którym nie udało się udaremnić zamachu, najłatwiej zrzucić na jakiegoś kozła ofiarnego.

Gdyby nie poprawność i liberalizm, które usiłują wypracować w ludziach poszanowanie dla inności, miałabyś dziś w Polsce ze swoim homoseksualizmem inne problemy i dylematy niż rozpatrywanie w jednym z wątków hierarchii przykazań. Ale zerwijmy z tym! Pozwólmy ludziom nazywać innych kozojebcami, a nas zboczeńcami. Ja nie zamierzam zrzekać się swoich praw i wolności w imię ułudy bezpieczeństwa, jaką mają nam dać powszechne zbrojenie, budowanie murów i ksenofobia. Byłam niedawno w Wiedniu i owszem, uchodźców koczowały tam na dworcu setki. I wyobraź sobie, ze nie zginął mi ani portfel, ani majtki, ani tym bardziej zdrowy rozsądek.
[i]Nie ma większych drani od nawróconych na cynizm idealistów.[/i]
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: onlyforyoureyes » 22 mar 2016, o 15:25

bledny_rycerz pisze:Uchodźcy uciekają właśnie przed tym, co wydarzyło się w Belgii.
śmiechu warte. żadni z nich uchodźcy, bo uchodźca uciekający przed wojną nie gardzi jedzeniem, nie rzuca go na tory tylko dlatego że znajdowało się w kontenerze Czerwonego Krzyża (krzyż w diable wywołuje agresję - ot, taka analogia mi się nasunęła. bo tylko diabeł krzyża sie boi). uchodźca uciekający przed wojną zatrzyma się w najbliższym kraju gdzie otrzyma pomoc, bezpieczenstwo, jedzenie - czyli np. Turcja i sąsiadujące z Syrią kraje muzułmańskie. ale ci nie-uchodźcy dążą do Europy po pieniądze, po europejski styl życia. nie są więc żadnymi uchodżcami i nic sie im od Europy nie należy. nic.
bledny_rycerz pisze: nieudolność służb i wywiadu, którym nie udało się udaremnić zamachu, najłatwiej zrzucić na jakiegoś kozła ofiarnego.
"NIEUDOLNOŚĆ"? jaka nieudolność służb? owszem policja się boi i guzik robi. ale opamiętajcie się! naprawdę myślicie że wywiad, i policja są w stanie zapobiec wszystkim aktom terroru??? :shock: nie mają tylu ludzi, nie mają tyle pieniędzy, nie mają takich możliwości! tysiące pracowników policji i wywiadu wobec kilkudziesięciu milionów islamistów w Europie, z których każdy może być potencjalnym terrorystom! jakie więc szanse mają służby bezpieczeństwa? żadne! chyba tylko jak jest po wszystkim, to mogą przyjechać żeby trupy sprzątnąć! A ZA CHWILĘ , W LECIE, MAMY EURO 2016 !!! WIECIE CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO NA PRZEPEŁNIONYCH STADIONACH!?

ps. jeśli ktoś mówi "nie każdy muzułmanin jest terrorystą" to ja powiem tak - jeszcze nie wiadomo kto dokonał tych zamachów. nie ustalono tego. ale dlaczego cały świat już wie że to byli islamiści??? bo zapewne byli i wkrótce się o tym dowiemy. dlaczego nikt nie podejrzewa o zamach białego chrześcijanina??? tylko araba który wyznaje islam? odpowiedź: bo zamachy w europie przeprowadzają w 99,99% islamiści arabscy. więc dokąd będziecie wy wszyscy zwolennicy multu kulti chować głowy w piasek i udawać że problem nie istnieje?! obawiam się że dopóty, dopóki jakiś biedny uchodźca was nie wysadzi w powietrze.
tyle. kończę ten temat, bo takie dyskusje nie mają już sensu. to co ma sens to już niestety nie gadanie, ale przejście do czynów, którymi powinno być użycie siły przez wojsko i policję wobec terrorystów.
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: onlyforyoureyes » 22 mar 2016, o 15:27

bledny_rycerz pisze:. Byłam niedawno w Wiedniu i owszem, uchodźców koczowały tam na dworcu setki. I wyobraź sobie, ze nie zginął mi ani portfel, ani majtki, ani tym bardziej zdrowy rozsądek.
powiedz to rodzinom ofiar które dziś wyleciały w powietrze.
Awatar użytkownika
bledny_rycerz
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 941
Rejestracja: 9 mar 2009, o 01:00
Lokalizacja: z wczoraj

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: bledny_rycerz » 22 mar 2016, o 15:31

onlyforyoureyes pisze:
bledny_rycerz pisze:. Byłam niedawno w Wiedniu i owszem, uchodźców koczowały tam na dworcu setki. I wyobraź sobie, ze nie zginął mi ani portfel, ani majtki, ani tym bardziej zdrowy rozsądek.
powiedz to rodzinom ofiar które dziś wyleciały w powietrze.
Twoja retoryka jest szokująco cyniczna. Pod płaszczykiem współczucia dla ofiar usiłujesz obarczyć odpowiedzialnością za zamach tych, których cechuje humanitarny stosunek do innych.
Idąc Twoim tropem rozumowania, powinnam sama była się w tym gronie wysadzić, bo wśród uciekinierów w Wiedniu znajdowali się z pewnością organizatorzy zamachów w Brukseli.
Wyjdź na powietrze, ochłoń i przeczytaj jeszcze raz to, co napisałaś. Mnie byłoby wstyd.
[i]Nie ma większych drani od nawróconych na cynizm idealistów.[/i]
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: onlyforyoureyes » 22 mar 2016, o 15:35

bledny_rycerz pisze: Twoja retoryka jest szokująco cyniczna.
raczej twój egoizm mnie szokuje. "chcę mieć swoje lesbijskie prawa - więc guzik mnie obchodzi że ludzie giną w zamach".
bledny_rycerz pisze: Pod płaszczykiem współczucia dla ofiar usiłujesz obarczyć odpowiedzialnością za zamach tych, których cechuje humanitarny stosunek do innych.
ile jeszcze niewinnych ludzi musi zginąć, żeby osoby o twoich poglądach zrozumiały że nie tylko nie są humanitarne, ale są współwinne, współodpowiedzialne za śmierć niewinnych osób?
Awatar użytkownika
bledny_rycerz
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 941
Rejestracja: 9 mar 2009, o 01:00
Lokalizacja: z wczoraj

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: bledny_rycerz » 22 mar 2016, o 15:49

onlyforyoureyes pisze:
bledny_rycerz pisze: Twoja retoryka jest szokująco cyniczna.
raczej twój egoizm mnie szokuje. "chcę mieć swoje lesbijskie prawa - więc guzik mnie obchodzi że ludzie giną w zamach".
Nic nie zrozumiałaś. Lesbijska tożsamość jest bardzo bliska wrażliwości, która nie pozwala mi biernie patrzeć, jak wszystkich wrzuca się do jednego, terrorystycznego worka. To wkrótce doprowadzi do tego, że ochotnicy, wypisujący na forach takie rzeczy jak Ty, będą wypływać na Morze Śródziemne, żeby topić uchodźców, zanim zdołają zbliżyć się do brzegu. Tak, to, że jestem lesbijką, sprawia, że nie jest mi obca empatia dla tych, którzy są prześladowani. Świat nie jest czarno-biały i nie ma tylko złych muzułmanów i dobrych Europejczyków. Ale jeśli to zapewni Twojemu sumieniu spokój, możesz mnie obwiniać za zamachy terrorystyczne i przypisywać obojętność za żniwo śmierci, jakie zbierają ich organizatorzy.
[i]Nie ma większych drani od nawróconych na cynizm idealistów.[/i]
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: onlyforyoureyes » 22 mar 2016, o 16:01

bledny_rycerz pisze:wszystkich wrzuca się do jednego, terrorystycznego worka.
jeśli nie potrafisz z tego jednego worka wyjąć terrorystów, to nie bierz całego worka i nie lokuj go wśród niewinnych ludzi, którzy będą musieli ponieść konsekwencje nie swoich decyzji, nie swoich czynów.
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: onlyforyoureyes » 22 mar 2016, o 16:05

bledny_rycerz pisze:możesz mnie obwiniać za zamachy terrorystyczne i przypisywać obojętność za żniwo śmierci, jakie zbierają ich organizatorzy.
to co uspokoi moje sumienie to nie obwinianie kogoś, ale wtrącenie do więzienia wszystkich tych, którzy czynem swoim przyczynili się do wpuszczenia do Europy terrorystów. ci ludzie powinni trafić przed Sąd za "pomoc w zabójstwie", bo de facto je ułatwili terrorystom. jestem przekonana że gdyby za kraty trafili wszyscy ci którzy ułatwili przedostanie się terrorystów do UE, to nikt więcej nie udzielałby się sprowadzając kolejnych terrorystów do Europy. podobnie uważam, że każdy kto popiera przyjazd do Europy tych nie-uchodźców powinien ich przygarnąć we własnym domu i za własną kasę utrzymywać. a gdy zrobią coś złego, to do pierdla razem z nimi. i skończyłaby się "empatia", która z prawdziwą empatią nie ma nic wspólnego.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: ImaSumak » 22 mar 2016, o 16:07

bledny_rycerz pisze:"Kto czytał Koran, ten wie, że [...] każdy jest fanatykiem". Z Twoich słów wynika tylko jedno - że akurat Ty Koranu nie przeczytałaś. Ani tym bardziej żadnych opracowań doń. Trzeba mieć nieźle przemeblowane w głowie, żeby pisać takie rzeczy. Uchodźcy uciekają właśnie przed tym, co wydarzyło się w Belgii. Podobna liczba ofiar staje się każdego dnia udziałem przynajmniej kilku państw, z których pukają do drzwi Europy uciekinierzy. W dniu (zaznaczam, w tym samym dniu) ostatniego zamachu w Paryżu w Iraku terroryści zamordowali kilkadziesiąt osób. Pomyśl logicznie. Gdybyśmy nie przyjmowali od 2014 roku uchodźców, to też nie byłoby np. zamachu w Madrycie w 2004 roku? Terroryzm jest palącym problemem nie od dziś. Ale nieudolność służb i wywiadu, którym nie udało się udaremnić zamachu, najłatwiej zrzucić na jakiegoś kozła ofiarnego.

Gdyby nie poprawność i liberalizm, które usiłują wypracować w ludziach poszanowanie dla inności, miałabyś dziś w Polsce ze swoim homoseksualizmem inne problemy i dylematy niż rozpatrywanie w jednym z wątków hierarchii przykazań. Ale zerwijmy z tym! Pozwólmy ludziom nazywać innych kozojebcami, a nas zboczeńcami. Ja nie zamierzam zrzekać się swoich praw i wolności w imię ułudy bezpieczeństwa, jaką mają nam dać powszechne zbrojenie, budowanie murów i ksenofobia. Byłam niedawno w Wiedniu i owszem, uchodźców koczowały tam na dworcu setki. I wyobraź sobie, ze nie zginął mi ani portfel, ani majtki, ani tym bardziej zdrowy rozsądek.
Całkowicie się zgadzam. Nie rozumiem skąd w ludziach taka potrzeba nienawiści do wszystkich innych.
Lubię kiedy kobieta...
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Uchodźcy-pytanie

Post autor: onlyforyoureyes » 22 mar 2016, o 16:14

ImaSumak pisze:Nie rozumiem skąd w ludziach taka potrzeba nienawiści do wszystkich innych.
...powiedziała, siedząc w swoim bezpiecznym, średniej klasy pokoju, dopijając trzecie cappuccino... :roll:
nie ma w was za grosz empatii. dużo o niej mówicie, macie się za takie humanitarne, takie empatyczne, ale to tylko poza, zwykła poza, która ma wam samym podnieść własną samoocenę.
nie widzę sensu takich dyskusji. pewnie jedyne na co większość osób popierających najazd islamski na Europę stać, to "wyrażenie głebokiego zaniepokojenia" tym, że znów zginęli niewinni ludzie. żal mi was. w was już nie ma człowieczeństwa, o którym tak dużo i okrągłymi słówkami mówicie.
ODPOWIEDZ