Przyszłość UE

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Przyszłość UE

Post autor: Altena_Q » 28 cze 2016, o 13:29

osiol pisze:
Altena_Q pisze:
reader pisze: A już od jutra superpaństwo z obowiązkowym niemieckim!
Szczerze, to wolałabym z angielskim, jest łatwiejszy. Ale w świetle ostatnich wydarzeń, nie wiem, czy nie straci na popularności. Mógłby być jeszcze francuski, ale wydaje mi się jeszcze trudniejszy od niemieckiego ;)
Łatwiejszy byłby hiszpański - no i jest popularniejszy na świecie od niemieckiego i francuskiego ;)
Czyli musiałabym się go zacząć uczyć? Ech :(

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2192
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Przyszłość UE

Post autor: osiol » 28 cze 2016, o 13:41

Hiszpański jest fajny :)
reader
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 313
Rejestracja: 17 maja 2013, o 21:40

Re: Przyszłość UE

Post autor: reader » 28 cze 2016, o 17:06

onlyforyoureyes pisze:
reader pisze:nie mam ambicji, żeby wszyscy mnie rozumieli. W końcu nigdzie nie jest napisane, że wszyscy mają wszystko rozumieć. Kto miał zrozumieć, to zrozumiał, reszta nie musi.
to nie kwestia ambicji, ale inteligencji i kultury osobistej. Gdy z kimś rozmawiamy, to starajmy się tak przekazać komunikat, by rozmówca go zrozumiał. Jeśli go nie zrozumiał, to nie dlatego, że sam jest mało bystry, ale dlatego że to Ty, Ty, i Ty masz problem z wyrażaniem tego co masz na myśli, dlatego że to Ty, Ty i Ty nie potrafisz poprawnie sformułować komunikatu. Naprawdę nie mam ochoty zastanawiać się co autor miał na myśli. Nie mam też ochoty rozwiązywać tutaj rebusów i zagadek słownych. Dyskusja na tym nie polega. Zachęcam was drogie Panie do zadbania o jakość waszych komunikatów.
Urocze. Ty, Ty i Ty jeszcze napisz to z parę razy, a może Ty, Ty i Ty sama w to uwierzysz.



"Łatwiejszy byłby hiszpański - no i jest popularniejszy na świecie od niemieckiego i francuskiego "
Właściwie to jednak najpopularniejszy jest angielski, potem mandaryński, apotem długo, długo nic. Może jednak Szkocja i Irlandia uratują język angielski dla UE ;).
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Przyszłość UE

Post autor: ImaSumak » 28 cze 2016, o 17:07

osiol pisze:
Altena_Q pisze:
reader pisze: A już od jutra superpaństwo z obowiązkowym niemieckim!
Szczerze, to wolałabym z angielskim, jest łatwiejszy. Ale w świetle ostatnich wydarzeń, nie wiem, czy nie straci na popularności. Mógłby być jeszcze francuski, ale wydaje mi się jeszcze trudniejszy od niemieckiego ;)
Łatwiejszy byłby hiszpański - no i jest popularniejszy na świecie od niemieckiego i francuskiego ;)
Na logikę hiszpański, ale sądzę, że mogą to być wszystkie języki tzw. kongresowe. Oczywiście poza angielskim. :D
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2192
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Przyszłość UE

Post autor: osiol » 28 cze 2016, o 18:59

reader pisze: "Łatwiejszy byłby hiszpański - no i jest popularniejszy na świecie od niemieckiego i francuskiego "
Właściwie to jednak najpopularniejszy jest angielski, potem mandaryński, apotem długo, długo nic. Może jednak Szkocja i Irlandia uratują język angielski dla UE ;).
Angielski jest kiepską alternatywą angielskiego. Tak myślę.

Mandaryński nie do końca jest "popularny". Mówi nim ogrom ludzi ale w jednym kręgu raczej: Chiny, Wietnam, Kambodża, Korea. Hiszpański rozprzestrzenił się poza jeden krąg. I jest językiem urzędowym wielu międzynarodowych organizacji (NAFTA, UE, NATO, Unicef itp). Więc jako język europejskiego superpaństwa sprawdziłby się lepiej od mandaryńskiego. Chyba.
Awatar użytkownika
Interlokutorka
super forma
super forma
Posty: 1018
Rejestracja: 8 mar 2014, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przyszłość UE

Post autor: Interlokutorka » 28 cze 2016, o 22:12

Altena_Q pisze:A moja reakcja na pomysł zachodniego superpaństwa?

:serce: :serce: :serce:

Przez ponad 30 lat w Polsce spotykała mnie tylko homofobia i seksizm. Nieważne było, co umiem, jakie mam kwalifikacje, czy zdolności. Ważne było, co mam między nogami, czy chodzę do kościoła i z kim sypiam. Znalazłam się w Niemczech, i nagle okazało się, że liczy się moje wykształcenie, to, co umiem, że pytają się mnie o to, gdzie chcę pracować i poddają pomysly na kolejne zawodowe szkolenia. Nikt nie spytał mnie o religię, orientację, dzieci. Nikt mnie nie podrywał ani nie sugerował, że mi coś da, jak się z nim prześpię. Teraz marzę tylko o jednym, że jak już będzie to superpaństwo, to ja będę miała jego obywatelstwo.
Myślę, że i w Niemczech istnieje mizoginia i homofobia w pracy - niedawno byłam w niemieckiej centrali firmy, w której pracuję w Polsce, i czegoś w tym stylu doświadczyłam. Jednak sądzę, że w Niemczech jest to nieporównywalnie mniejszy problem, niż u nas, i że pod względem przestrzegania praw człowieka jesteśmy co najmniej kilkadziesiąt lat do tyłu w stosunku do Niemiec, niestety :-(

Ja również powiedziałabym tak superpaństwu, choć niestety nie sądzę, żeby za mojego życia coś takiego mogło objąć granicami Polskę. Gdy czytam argumenty Only to myślę, że to, co ona pisze, to jakieś kompletne nieporozumienie. Jest jasne, że mamy czasy globalizacji i istnienie UE a także ewentualne powstanie superpaństwa europejskiego byłoby przede wszystkim odpowiedzią na globalizację. Poszczególne państwa europejskie pojedynczo nie dadzą rady na rynku światowym, tylko silny organizm, jakim byłaby zjednoczona Europa, ma na tym polu jakiekolwiek szanse. A to, jak radzi sobie Europa jako całość, ma spore przełożenie na sytuację pracownika i chyba nawet większe, niż to, jak radzi sobie jego ojczyzna w EU. Nawet jeśli ów pracownik nie chce się uczyć języków europejskich :P

To, co stało się w GB w czwartek, przypomina mi próby zawracania Wisły kijem. Zresztą podobne refleksje miałam dziś, gdy usłyszałam o planach kolejnej reformy polskiego szkolnictwa. Wyjście z EU przez GB i odpowiednio likwidacja gimnazjów w Polsce nie sprawi, że świat wróci do "starych dobrych czasów". Takie gesty nie przywrócą stanu, w jakim był świat (czy odpowiednio polskie szkoły) kilkadziesiąt lat temu - wykonywanie takich gestów świadczy moim zdaniem o kompletnym braku zrozumienia świata, w jakim obecnie żyjemy. O braku zrozumienia tego, że tak się gra, jak przeciwnik pozwala. A że zazwyczaj jest tak, że im prostsza recepta "na szczęście", tym bardziej prawdopodobne jest, że ta recepta jest fałszywa.... to już insza inszość.
To ważne dokąd płyniesz, a nie skąd https://www.youtube.com/watch?v=W5DegZrdPjU
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Przyszłość UE

Post autor: onlyforyoureyes » 28 cze 2016, o 22:35

mamy globalizację więc musimy z nią żyć? cóż, mamy też terroryzm na świecie, ale wcale nie musimy z nim żyć :roll: jak coś jest dobre, to zostawiam. jak coś jest złe, to zmieniam to. dużo mówicie o rynkach o pieniadzach, itp. Zgadzam się że do pewnego stopnia z punktu widzenia finansowego bycie w Superpaństwo mogłoby się nam opłacać. chociaż nie jest to pewnik, bo niewykluczone że silniejsze państwa zrobiłyby z Polski spichlerz z rozwiniętym rolnictwem i niczym więcej, a przy okazji drenowały by rynek z taniej siły roboczej. Ale nawet jeśli Polska odniosła by jakieś tam finansowo gospodarcze korzyści, to dla mnie to jak małżeństwo z rozsądku, tzn. jak sytuacja w której kobieta wychodzi za bogatego mężczyznę, którego nie kocha, ale który jej byt materialny na wysokim poziomie zapewni.
czy globalizm jest dobry? moim zdaniem absolutnie nie jest, bo daje nieograniczoną władzę bogatym i ogromnym korporacjom. niszczy przez to ludzi, niszczy małe biznesy, niszczy środowisko, etc. a wysokie profity ostatecznie czerpie tylko mała grupa uprzywilejowanych ludzi.
Awatar użytkownika
san_andreas
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 58
Rejestracja: 10 maja 2015, o 14:40
Lokalizacja: Koniec Świata

Re: Przyszłość UE

Post autor: san_andreas » 29 cze 2016, o 00:31

onlyforyoureyes pisze:Ukraińcy bardzo ciężko pracują w Polsce. pewnie nie wszyscy, wiadomo. ale znam kilka firm i gospodarstw domowych, które zatrudniają Ukraińców i ci ludzie naprawdę jadą tak, jak Polak na 3 etatach i w dodatku za połowę pensji Polaka. Także nie ma co na nich na razie narzekać. poza tym warto pomyśleć o sprowadzeniu do Polski Polaków siłą przesiedlonych po II wojnie na wschód, lub tych którzy tam zostali, gdy Polsce przesunięto granice na zachód. jeśli jest taki kłopot z przyrostem naturalnym, to może tą drogą by go poprawić. na pewno to lepsza opcja niż ściąganie ludzi obcych nam kulturowo i historycznie. a roli UE w Polsce bym nie przeceniała. Polska była pod butem Moskwy do 1989 roku i naprawdę sama dużo zrobiła w latach i komunizmu i 1989-2004. UE wcale nie jest i nigdy nie była aż takim bodźcem do zmian na lepsze u nas. Chociaż fakt,że sporo w nas na początku zainwestowała. tyle że to się już od kilku lat zwraca, bo spore składki do UE płacimy, o których jednak mówi się publicznie znacznie mniej, niż o tych mitycznych i cudownych funduszach z UE.
I kogoś jeszcze chcesz przesiedlać?
Ile Ty masz lat?
Obejrzyj się wokoło siebie i policz oferty pracy vs osoby bezrobotne w kraju. :lol:
Kłopot z przyrostem naturalnym? :lol: Weź wypłatę 2.000 zł i zapłać czynsz, gaz, prąd, wodę, śmieci,
media, internet, jedzenie na cały miesiąc i zobaczysz ile ci zostanie. :lol:
Mówisz o wyjściu z UE? Ok. Wyobraź sobie że wychodzimy z UE i wszystkie firmy zagraniczne i cały ich kapitał wraz z miejscami pracy znika i zostają tylko polskie firmy pod którymi nasz własny rząd od lat kopał dołki.
+ wracający z emigracji Polacy o jakiejś łącznej liczbie 300.tyś osób.

A i no tak zapewne Polacy sami stworzą wielkie własne korporacje?
Tylko moje pytanie za co?
Za te 2.000 zł które co miesiąc zarabiają?
Sprawdź ile polskiego pracodawcę kosztuje ZUS w naszym kraju a ile w UK.
I chciałabym tutaj podkreślić iż ten ZUS nie jest narzucony nam przez warunki UE tylko przez nasz własny rząd.

Zapoznaj się z powyższymi faktami a później dopiero coś skomentuj.
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Przyszłość UE

Post autor: justsomebody10 » 29 cze 2016, o 02:17

Zaczęłam czytać ten wątek i doszłam do wypowiedzi: coś jest prawdą, bo powiedział tak nasz minister spraw zagranicznych i nasz rząd, a oni by nie kłamali... :shock: Ktoś tu żyje w innej rzeczywistości, zwłaszcza jeśli wierzy się w słowa jednego z największych nieudaczników w jakimkolwiek rządzie. Poczytam jednak dalej, może będzie coś o prawdomówności Macierewicza :D
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Przyszłość UE

Post autor: onlyforyoureyes » 29 cze 2016, o 09:12

Jeśli nagle opuściłyby nas wszystkie zachodnie firmy (co jest bujdą na resorach, bo zachodnie firmy nie działają tylko w UE, ale i w Chinach, Afryce, Indii, itd.), to powstała by ogromna luka i ktoś tą lukę musiałby wypełnić, bo zapotrzebowanie Polaków na określone towary wcale by nie spadło. Jeśli wycofa się np. BIedronka, to na jej miejsce przyjdą inni. dobrze jeśli polscy, choć to akurat warunek nie jest. nie mam nic przeciwko obcym firmom w Polsce. ale przeciwko korporacjom tak. nie od dziś walczy się na całym świecie z monopolami, a walczy się z nimi właśnie dlatego, bo są groźne, bo narzucają dyktaturę cen i własnych warunków. Już w czasach Rockefellera w XIX wieku, gdy ten tworzył imperium Standard Oil, sąd w USA rozbił jego monopol, nakazał podział Standard Oil na kilka mniejszych spółek, by nie stworzyć olbrzyma który trzęsie rynkiem. O to właśnie chodzi. a nie o funkcjonowanie firm zachodnich w Polsce. Niech będą, ale na takich samych prawach jak polskie, a dziś wiadomo kto płaci mniejsze podatki, lub nie płaci wcale, a kogo się doi jak krowę. Jak w takich warunkach ma się polski biznes rozwijać?
Nie jestem za unią polityczną, ale za unią gospodarczą już tak. Tylko za unią gospodarczą, ale bez ponadnarodowych instytucji które chciałaby kontrolować gospodarkę UE, czyli bez np. MFW, EBC, itp. unia gospodarcza powinna oznaczać swobodny przepływ dóbr, usług, kapitałów, siły roboczej, ale kraj powinien mieć prawo przyjąć do siebie kogo chce, i wydalić z kraju kogo chce. Jeśli ktoś przyjechałby tylko po to by ciągnąć socjal, to kraj musi mieć prawo wyrzucić go. Wówczas tylko naprawdę najlepsi lub najbardziej pracowici byli by mile widziani za granicą, co ukróciło by patologię żerowania na zasiłkach, a co za tym idzie, ograniczyło by bunt rdzennych mieszkańców danego kraju, związany z tym, że "obcy" ciągną ich socjal. UE jest dobrym pomysłem , ale nie taka UE jaką mamy dziś. Nie UE polityczna, która przeradza się w Wielką Rzeszę z jednym wodzem. Unia jak samo słowo wskazuje, powinna być związkiem, a nie dyktaturą 1-2 najsilniejszych państw.
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Przyszłość UE

Post autor: onlyforyoureyes » 29 cze 2016, o 09:26

dodam jeszcze że sama pracuję w firmie niemieckiej w Polsce i ta firma oferuje mi lepsze warunki, niż wszystkie polskie firmy w jakich pracowałam. wyższa pensja, lepszy socjal. i zupełnie nie przeszkadzają mi obce firmy w Polsce. Chodzi jednak o to, by każda firma w Polsce miała albo te same warunki funkcjonowania (podatki, itp.), albo Polacy powinni być tutaj nieco uprzywilejowani. Dziś jest odwrotnie. A kiedy jest odwrotnie to niestety konsekwencją jest to, że Polaka sprowadza się do roli taniej siły roboczej dla kapitalisty z zachodu, że Polak nie ma wielkich szans wybić się, stworzyć własny biznes, być pracodawcą, bo dając fory zachodnim firmom wtłacza się Polaka w rolę pracownika i tylko pracownika. A gdy ten Polak chce być przedsiębiorcą, pracodawcą, to mu się kłody pod nogi rzuca, i utrudnia to jak tylko się da, by znów wrócił na swoje miejsce - chłopa pańszczyźnianego. Ja bynajmniej nie chciałabym by moje dziecko w dorosłym życiu było skazane na pracę u NIemca, Francuza, Anglika, itd. Ale chciałabym by mogło konkurować na rynku pracy z tym NIemcem, Francuzem, Anglikiem jak równy z równym. Dziś Polak w UE uważany jest za tanią siłę roboczą, robola. zresztą zachowanie ludzi w UK po Brexicie dokładnie pokazuje za co mają Polaków (cyt. "wracajcie do domu polskie szumowiny", o "robakach" też coś było). I to nie są pojedyncze przypadki.
Awatar użytkownika
san_andreas
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 58
Rejestracja: 10 maja 2015, o 14:40
Lokalizacja: Koniec Świata

Re: Przyszłość UE

Post autor: san_andreas » 29 cze 2016, o 10:05

Trzymajcie mnie bo nie wytrzymam... :roll:
Nie jestem za unią polityczną, ale za unią gospodarczą już tak. Tylko za unią gospodarczą, ale bez ponadnarodowych instytucji które chciałaby kontrolować gospodarkę UE, czyli bez np. MFW, EBC, itp. unia gospodarcza powinna oznaczać swobodny przepływ dóbr, usług, kapitałów, siły roboczej, ale kraj powinien mieć prawo przyjąć do siebie kogo chce, i wydalić z kraju kogo chce. Jeśli ktoś przyjechałby tylko po to by ciągnąć socjal, to kraj musi mieć prawo wyrzucić go. Wówczas tylko naprawdę najlepsi lub najbardziej pracowici byli by mile widziani za granicą, co ukróciło by patologię żerowania na zasiłkach, a co za tym idzie, ograniczyło by bunt rdzennych mieszkańców danego kraju, związany z tym, że "obcy" ciągną ich socjal.
Pokaż mi palcem który Niemiec, Anglik, Czy Francuz ciągnie ten twój tak strasznie ważny zasiłek w Polsce?
Zasiłek? :lol: Jałmużna chyba! :lol: Bo do nas tak się wszyscy strasznie pchają. Oprócz Ukraińców to nawet Muzułmanie nie chcieli pozostać. Rozmawiamy o Polsce a nie o Francji czy Anglii. :roll: I jeżeli się wychodzi z UE to nie na pół gwizdka więc traci się i tą Unie gospodarczą i polityczną.
A jeżeli o Standard Oil idzie to tutaj poszło o nic innego jak o kwestie polityczne na którym zyskał tylko Export Rosyjski.
A korporacje są jedynymi firmami które są w stanie zatrudnić na raz większą liczbę ludzi.
dodam jeszcze że sama pracuję w firmie niemieckiej w Polsce i ta firma oferuje mi lepsze warunki, niż wszystkie polskie firmy w jakich pracowałam. wyższa pensja, lepszy socjal. i zupełnie nie przeszkadzają mi obce firmy w Polsce. Chodzi jednak o to, by każda firma w Polsce miała albo te same warunki funkcjonowania (podatki, itp.), albo Polacy powinni być tutaj nieco uprzywilejowani
I ty pewnie myślisz że nie są bardziej uprzywilejowani bo UE im na to nie pozwala? :roll:
Jeżeli znikłaby Unia Gospodarcza to żadna obca firma nie płaciłaby kolosalnych podatków w Polsce tylko po prostu przeniosłaby działalność. Jak myślisz czemu po deklaracji wyjścia Wielkiej Brytanii Funt nagle stracił na wartości?
Z polskim złotym byłoby tak samo tylko nie wiem czy byłoby już z czego liczyć spadki... :lol:
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Przyszłość UE

Post autor: onlyforyoureyes » 29 cze 2016, o 10:24

san_andreas pisze: Pokaż mi palcem który Niemiec, Anglik, Czy Francuz ciągnie ten twój tak strasznie ważny zasiłek w Polsce?
Czytanie ze zrozumieniem ci się kłania. nie napisałam nigdzie że Anglicy, Niemcy i Francuzi ciągną od nas zasiłki, lecz że ic firmy mają u nas olbrzymie ulgi w podatkach. Natomiast zasiłki ciągną od nich np. Polacy i to jest nie fair. Bo jest rzesza Polaków którzy siedzą np. w Anglii na socjalu, a gdy rząd Anglii planował ukrócenie tego procederu, to automatycznie nam zjawił się przedstawiciel polskiego rządu i interweniował. A po co interweniował? czy Anglicy naprawdę mają obowiązek finansować polską patologię? i jakąkolwiek patologię? przecież powinni mieć prawo wydalić z kraju leniów, przestępców, naciągaczy. I o tym właśnie mówię. Gdyby w takie sprawy jak wydalenie z kraju kogo się chce nie interweniowały inne kraje, lub UE, to dany kraj posprzątał by na swoim podwórku, usunął z niego patologię (Polacy też stanowią znaczny odsetek patologii na zachodzie, bo prawdą jest, że wyjechało wielu zwykłych drobnych przestępców, pijaczków, łobuzów, leserów), to nie było by dziś tak skrajnych poglądów i postaw w np. Anglikach. Bo mieli by w swoim kraju tylko tych ludzi, którzy przyjechali ciężko pracować, lub są cenni dla ich gospodarki, a nie polskich i nie tylko polskich naciągaczy, rabusiów i przestępców. o tym właśnie mówię. Rynek powinien być otwarty, ale z możliwością wydalania z krajów patologii, która istnieje wśród każdej narodowości, a wśród niektórych grup społecznych jest plagą.

Z UE w obecnym kształcie należy wyjść. Ale wyjść powinny wszystkie kraje, po to, by pokazać Niemcom i Francuzom, że nie tak powinna wyglądać UNIA. Czyli de facto, powinno się ją bardzo mocno zreformować. Nie może być kolejną Wielką Rzeszą, dyktaturą silnych i bogatych, a właśnie w tym kierunku dryfuje.

Rozbicie Standard Oil nie miało nic wspólnego z Rosją. Wtedy jeszcze Rosja jako potentat surowcowy nie istniała. Chodziło wyłącznie o zachowanie konkurencyjności na rynku USA. Wtedy nikt poza USA nie liczył się w przemyśle rafineryjnym, bo nikt nie miał jeszcze technologii do pompowania ropy na skalę przemysłową. Mówimy o przełomie 19 i 20 wieku. Rosja nie istniała jeszcze w takim kształcie jak dziś.

Funt stracił na wartości tylko na chwilę. To efekt niepewności na rynku. Po Brexicie bardzo skoczy, pewnie gdzieś do 7 zł, zapewniam Cię.

nie martw się o polską złotówkę, jest silna. Najsilniejsza w regionie, wbrew temu co pisza media. Nie patrz tak na kursy walut, bo te kursy wahają się głównie przez spekulantów, którzy grają na Forexie i nie tylko, i dorabiają się na walutach. Rynek walut jest bardzo wrażliwy, i reaguje natychmiast na każde informacje ze świata. Ale nijak to się nie przekłada na podstawy gospodarki, które albo są solidne, albo nie. A chwilowe zmiany kursów, co prawda dotyczą importerów i exporterów, ale są wpisane w ryzyko handlu międzynarodowego. tak samo jak ryzykuje ten kto bierze na 30 lat kredyt w walucie obcej - też musi się liczyć że przez 30 lat będą występować wahania kursów walut. To jest coś absolutnie naturalnego. Panikują tylko ci bez podstaw wiedzy ekonomicznej.
Awatar użytkownika
san_andreas
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 58
Rejestracja: 10 maja 2015, o 14:40
Lokalizacja: Koniec Świata

Re: Przyszłość UE

Post autor: san_andreas » 29 cze 2016, o 10:54

onlyforyoureyes pisze:
san_andreas pisze: Pokaż mi palcem który Niemiec, Anglik, Czy Francuz ciągnie ten twój tak strasznie ważny zasiłek w Polsce?
Czytanie ze zrozumieniem ci się kłania.
Cytuję:
Jeśli ktoś przyjechałby tylko po to by ciągnąć socjal, to kraj musi mieć prawo wyrzucić go. Wówczas tylko naprawdę najlepsi lub najbardziej pracowici byli by mile widziani za granicą, co ukróciło by patologię żerowania na zasiłkach, a co za tym idzie, ograniczyło by bunt rdzennych mieszkańców danego kraju, związany z tym, że "obcy" ciągną ich socjal.
Czyli poruszyłaś temat socjalu a ja się odniosłam z tym w temacie polski, ponieważ konwersacja tyczy się sytuacji polityczno-gospodarczej polski w UE.
Funt stracił na wartości tylko na chwilę. To efekt niepewności na rynku. Po Brexicie bardzo skoczy, pewnie gdzieś do 7 zł, zapewniam Cię.
Skąd wiesz wróżysz z kart? :lol:

UK jest podzielone ponieważ Irlandia Płn i Szkocja jest za pozostaniem w UE więc powiedz mi kto im będzie bronił pozostać w tej Unii i oderwać się od Brytanii? Podkreślmy tutaj że UK to nie tylko Wielka Brytania.
W takim wypadku Brytyjczycy zostaliby osamotnieni w sąsiedztwie ogromnego kolosa. Jak myślisz dla czego w grę ostatnio weszło rozpatrzenie kolejnego głosowania w sprawie ich pozostania w UE? I chciałabym tutaj podkreślić iż Szkoci tak kochają Wielką Brytanię iż tylko czekają na pretekst aby się od niej odłączyć. :lol:
Awatar użytkownika
san_andreas
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 58
Rejestracja: 10 maja 2015, o 14:40
Lokalizacja: Koniec Świata

Re: Przyszłość UE

Post autor: san_andreas » 29 cze 2016, o 11:09

san_andreas pisze: Podkreślmy tutaj że UK to nie tylko Wielka Brytania.
Tutaj z rozpędu trochę się źle odniosłam
*Podkreślmy tutaj że UK to nie tylko Anglia.
Od teraz będzie dobrze. 8)

Czas spadać do pracy miłego dnia... :wink:
Awatar użytkownika
san_andreas
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 58
Rejestracja: 10 maja 2015, o 14:40
Lokalizacja: Koniec Świata

Re: Przyszłość UE

Post autor: san_andreas » 29 cze 2016, o 12:14

Jeśli ktoś przyjechałby tylko po to by ciągnąć socjal, to kraj musi mieć prawo wyrzucić go. Wówczas tylko naprawdę najlepsi lub najbardziej pracowici byli by mile widziani za granicą, co ukróciło by patologię żerowania na zasiłkach, a co za tym idzie, ograniczyło by bunt rdzennych mieszkańców danego kraju, związany z tym, że "obcy" ciągną ich socjal
.

Definicja Świadczeń Socjalnychtutaj

Tobie chyba bardziej chodziło o ulgi podatkowe dla firm :lol: A istnieją one właśnie dzięki dopłatą z kasy UE przeznaczonej na rozwój gospodarczy. Gdyby nie było firm nie byłoby fundusz socjalnego. :lol:

Chyba Ci się coś pomyliło... :P
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Przyszłość UE

Post autor: onlyforyoureyes » 29 cze 2016, o 12:36

Nadal czytanie ze zrozumieniem ci się klania. Ale tym razem już tłumaczyć z polskiego na "nasze" nie będę. Przeczytaj kilka razy, może to rzuci nowe światło na mój tekst. Jest napisany bardzo jasno i klarownie.
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Przyszłość UE

Post autor: onlyforyoureyes » 29 cze 2016, o 12:40

san_andreas pisze:Podkreślmy tutaj że UK to nie tylko Wielka Brytania.
To jesteście w błędzie, bo UK = WB. Czyli Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.
Tyle że UK (WB), to nie Anglia (jeśli już). Ale też Walia, Szkocja, i IP.
Jak chcecie mnie pouczać to minimum wiedzy należy mieć.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Przyszłość UE

Post autor: ImaSumak » 29 cze 2016, o 17:46

onlyforyoureyes pisze:
san_andreas pisze:Podkreślmy tutaj że UK to nie tylko Wielka Brytania.
To jesteście w błędzie, bo UK = WB. Czyli Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.
Tyle że UK (WB), to nie Anglia (jeśli już). Ale też Walia, Szkocja, i IP.
Jak chcecie mnie pouczać to minimum wiedzy należy mieć.
UK jest nadrzędną jednostką nad GB.
Wielka Brytania to Szkocja, Walia i Anglia. Zjednoczone Królestwo zaś obejmuje również terytorium Irlandii Północnej.
Lubię kiedy kobieta...
HappyB
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 29
Rejestracja: 7 maja 2016, o 03:05

Re: Przyszłość UE

Post autor: HappyB » 1 lip 2016, o 03:26

ImaSUmak, tak jest, ale w języku angielskim. W języku polskim "Zjednoczone Królestwo" i "Wielka Brytania" używa się zamiennie.
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Przyszłość UE

Post autor: justsomebody10 » 2 lip 2016, o 04:10

HappyB pisze:ImaSUmak, tak jest, ale w języku angielskim. W języku polskim "Zjednoczone Królestwo" i "Wielka Brytania" używa się zamiennie.
Rany, co za tłumaczenie :cool: Nie używa się zamiennie, bo jeśli ktoś tak robi, to po prostu wyraża się błędnie i pokazuje brak wiedzy (owszem, można usłyszeć o Brytyjczykach, ale UK pozostaje UK, a Wielka Brytania Wielką Brytanią - przynajmniej do czasu powtórnego referendum w Szkocji :D ) A brak wiedzy nie czyni z czegoś reguły, nawet jeśli większość ludzi zacznie mówić z błędem. Faktu geograficzno-administracyjnego nie zmienią niuanse lingwistyczne. Zresztą z samego kontekstu tej rozmowy nawet wynikało, że nie chodziło o używanie błędnego skrótu myślowego.
HappyB
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 29
Rejestracja: 7 maja 2016, o 03:05

Re: Przyszłość UE

Post autor: HappyB » 2 lip 2016, o 04:30

Przykro mi, ale w języku polskim nie ma czegoś takiego jak "UK" ;) Jako nazwę państwa używa się "Wielka Brytania" i każdy to sobie moze sprawdzić choćby w słowniku.
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2192
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Przyszłość UE

Post autor: osiol » 2 lip 2016, o 13:09

Ja tam widzę w swoim słowniku UK jako Zjednoczone Królestwo i WB jako wyspę lub część Zjednoczonego Królestwa. Ale może mam dziwny słownik.
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: Przyszłość UE

Post autor: justsomebody10 » 2 lip 2016, o 15:39

osiol pisze:Ja tam widzę w swoim słowniku UK jako Zjednoczone Królestwo i WB jako wyspę lub część Zjednoczonego Królestwa. Ale może mam dziwny słownik.
Nie znasz się:) Po prostu teraz obowiązuje wikipedia, i to jeszcze hasło nie do końca doczytane:) Ale ubawiło mnie stwierdzenie, że nie ma w języku polskim czegoś takiego jak UK. Że mogłoby to być przetłumaczone to już nie wszyscy najwidoczniej na to wpadną :D Dobrze, że chociaż z USA nie ma takich problemów :-P
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Przyszłość UE

Post autor: onlyforyoureyes » 2 lip 2016, o 16:04

jak już ustalicie co jest czym (bo definicje są "niezwykle" ważne), to proponuję wrócić do tematu wątku :roll:
Albo jeśli lubicie tak bardzo sprzeczać się o definicję to zapodam nowy wątek:

CZY UNIA EUROPEJSKA JEST UNIĄ?

Z definicji Unia, to związek. ale obecna UE nie ma nic wspólnego z tak pojętą unią. podchodzi za to pod dyktaturę. czy zatem Unia Europejska jest unią?
ps. Możecie korzystać ze słowników, wiki, i Bryka.
Awatar użytkownika
san_andreas
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 58
Rejestracja: 10 maja 2015, o 14:40
Lokalizacja: Koniec Świata

Re: Przyszłość UE

Post autor: san_andreas » 2 lip 2016, o 17:22

onlyforyoureyes pisze:jak już ustalicie co jest czym (bo definicje są "niezwykle" ważne), to proponuję wrócić do tematu wątku :roll:
Zazdrosna bo już nie w centrum uwagi? :lol:
Aj :P Kobiety jakie wy emocjonalne :P
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Przyszłość UE

Post autor: onlyforyoureyes » 2 lip 2016, o 17:28

w żadnym wypadku nie jestem zazdrosna :) nie lubię tylko dzielenia włosa na czworo, co tutaj właśnie kobiety czynią. zamiast skupić się na sednie sprawy, to się kłócą o mało istotne definicje. jak przekupy na straganie. a przecież wątek dotyczy całej UE, a nie tylko WB / UK (zwał jak zwał, wiadomo że i tak wszystkim Anglicy trzęsą, a reszta, czyli Szkoci, Walijczycy i Irlandczycy, nie mają zbyt wiele do powiedzenia). Londyn to Anglia, a jednak w świecie liczy się wyłącznie Londyn, a nie jakieś tam miasteczka szkockie, czy walijskie, o irlandzkich nie wspominając :roll:
Awatar użytkownika
san_andreas
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 58
Rejestracja: 10 maja 2015, o 14:40
Lokalizacja: Koniec Świata

Re: Przyszłość UE

Post autor: san_andreas » 2 lip 2016, o 17:42

onlyforyoureyes pisze:w żadnym wypadku nie jestem zazdrosna :) nie lubię tylko dzielenia włosa na czworo, co tutaj właśnie kobiety czynią.
Ale właśnie na tym polega cała radość zabawy... :cool: A dzielić to można naprawdę na wiele wiele wszelakich spostrzeżeń. :wink:
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Przyszłość UE

Post autor: ImaSumak » 2 lip 2016, o 22:02

onlyforyoureyes pisze:jak już ustalicie co jest czym (bo definicje są "niezwykle" ważne), to proponuję wrócić do tematu wątku :roll:
Albo jeśli lubicie tak bardzo sprzeczać się o definicję to zapodam nowy wątek:

CZY UNIA EUROPEJSKA JEST UNIĄ?

Z definicji Unia, to związek. ale obecna UE nie ma nic wspólnego z tak pojętą unią. podchodzi za to pod dyktaturę. czy zatem Unia Europejska jest unią?
ps. Możecie korzystać ze słowników, wiki, i Bryka.
Only, sama się wkręciłaś w wyjaśnianie definicji, a że prawdopodobnie Twoja wiedza ogranicza się do Wiki oraz innych bardzo mądrych stron internetowych, popłynęłaś.

Korzystanie z wiedzy w Wiki oraz tego typu stron powoduje, że nie ma sensu dyskutować. W pewnym okresie swojego życia robiłam numery studentom i przed kolokwiami pisałam różne głupoty w Wiki, bo byłam ciekawa ilu z nich uczy się z książek i wykładów, a ilu z internetu. Szybko się nauczyli, że nie warto, gdyż jestem sprytniejsza, a przy tym bezlitosna. :D

Żeby było jasne: po kolokwiach usuwałam swoje wpisy w Wiki.
Lubię kiedy kobieta...
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Przyszłość UE

Post autor: onlyforyoureyes » 2 lip 2016, o 22:31

ImaSumak pisze: jestem sprytniejsza,.
boszsze.... :olaboga: jaka jeszcze jesteś? och, ach, ech i inne zachwyty nad samą sobą są po prostu śmieszne.
ODPOWIEDZ